Vietoria ballen een deel van Dlrkslands trots Orgels - Piano's - Gitaren VERSPUY ZONEN kom kijken... naar eiken I 'tEikenhuys Elosschool voor N.C.V.B. Tentoonstelling over Ju'S^ 91e jaiaxeaog Dinsdag 14 november 1978 No. 4742 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond Z.IVI.L.IC. houdt open huis Dierenbescherming St. NIcolaas Icomt a.s. zaterdag naar IVSidcielharnis IVIelsje zeer ernstig gewond bij botsing Autoservice b.v. IVliddelharnis naar nieuwe eigenaar EXTRA EEREDIEN8TEIN GEREFORM. GEMEENTEN MELISSANT woensdagavond 7.30 uur Er viel j.l. zaterdagmiddag in Dirksland West een opperbeste stemming te signaleren! De ge meentebestuurders toonden aan de voet van het imposant gewor den Victoria complex een tevre den gezicht en niet minder opge wekt blikten de bestuurderen en leden van ettelijke plaatselijke ver enigingen, blij als ze waren met de ingebruikname een feestelijke nog wel van het middengedeel te van het Victoria complex waarin hen een gymnastiekaccomodatie- en een muziekzaal ter beschikking staat. Dierenbescherming FOSmCX. 8 •-• MIDDKLIIABNIS Kedactle en advertenties: Kantoor Isougeweig 13, Scnmnelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) ti2 Giro 167930 BacikBaBw Mlddelhamia ma 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij oontr£u;t speciaal tariet De Eleosschool voor zeer moeilijk le rende kinderen aan de Prinsesselaan te Sommelsdijk staat zaterdag 18 november van 10 tot 4 uur voor iedereen open. De school is in de afgelopen periode door het toenem^en van het aantal leer lingen meerdere malen uitgebreid. Omdat enkele weken geleden de laat ste uitbreiding langs de Hobius de Krij gerlaan in gebruik werd genomen, wordt iedereen in de gelegenheid gesteld de school te bezoeken en te bekijken. Tijdens het bezoek zal elke bezoeker koffie worden aangeboden en zowel voor jong als oud is er gelegenheid mee te doen aan verschillende spelen. Het personeel van de school zal het bijzonder op prijs stellen indien velen hun belangstelling tonen voor het ge handicapte kind, dat zich in zijn spre ken, zijn bewegen en handelen toont „anders" te zijn. Ontwikkeling Ongeveer twintig jaar geleden werd de Eleosschool als afdeling van de M.L.K.-school te Middelharnis opgericht. Aanvankelijk gehuisvest in een houten noodvoorziening ko men vrij snel be schikken over een school paet twee lo kalen en een lokaal voor lichamelijke oefening. Het leerlingen aantal vertoonde in de afgelopen periode ups en downs. Er was zelfs een periode, dat men aan het bestaansrecht van de school begon te twijfelen. Mede door de stichting van Hernes- seroord op ons eiland steeg het aantal leerlingen van de school en kreeg de school weer bestaansmogelijkheden. Er kwam een derde leerkracht en op 1 januari 1977 werd de Eleosschool een zelfstandige school met momenteel vijf leerkrachten, twee klasseassistenten en enkele part-time medewerkers. Welke kinderen gaan er op een school voor zeer moeilijk lerende kinderen? Het zijn kinderen, die een geheel eigen structuur hebben, een geheel eigen we zen en eigen individualiteit. Door de eigen structuur is ieder kind weer an ders, zodat het niet mogelijk is één al gemene karakteristiek te geven. Wel kunnen we enkele kenm.erken noemen: We denken dan aan de beperkte ver standelijke vermogens, hun vaak opper vlakkige gevoelsleven, een gebrek aan aanspreekbaarheid valt op en ze zijn concreet ingesteld. Op de Eleosschool vinden we de her senbeschadigde leerling, de motorisch gestoorde, de trage, de snel afgeleide, de mongool, het kind met driftbmen en de elipepticus. Doelstellingen: Omdat het geestelijk gehandicapte kind een eigen geaardheid heeft en af wijkend is van het normaal begaafd© kind dient het leer- en opvoedingsplan hier aan te worden aangepast. Opvoedingsdoel is b.v. om door een gunstig klimaat het kind een omgeving aan te bieden met voldoende groeiprik- kels. Door een juiste begeleiding het kind in staat stellen, 'die vaardigheden eigen te maken, die het kind een kans geven een waardige plaats; in de maat schappij in te nemen, waar het zich ge- lijkkig voelt. Omdat het een christelijke school is trachten we het kind bekend te maken met God en hem;, te vertellen van Zijn liefde voor ons mensen. Een gevoel van veiligheid is bij alles een eerste vereiste. Alleen een kind, dat zich veilig voelt zal de wereld om zich heen onderzoeken. Toelating tot de school De leerlingen worden aangemeld door ouders, verzorgers, dagverblijven, school adviesdiensten en anderen. Na de aanmelding volgt een onder zoek naar de capaciteiten, de mogelijk heden van het kind. Er zijn hierbij een psycholoog, een me dicus en het hoofd van de school inge schakeld. De gegevens van de verschillende on derzoekers worden daarna in een toela tingscommissie besproken. Deze com missie beoordeelt of het kind geplaatst kan worden of misschien beter gebaat is met een andere vorm van onderwijs. De minimum leeftijd is 6 jaar bij de toe lating, die het gehele jaar mogelijk is. De maximum leeftijd is 20 jaar. Contact tussen ouders en school De school wordt bezocht door kinde ren, die thuis bij de ouders wonen en door leerlingen die in Hernesseroord verblijven. Voor deze laatste groep is het toch mogelijk deze contacten te on derhouden. Er worden sohoolverslagen (rapporten over de kinderen) aan de ouders gezonden, enkele malen i>er schooljaar worden er contactavonden belegd, het schoolkrantje geer infor matie door en de thuiskinderen worden door de leerkrachten bezocht. Daarnaast vinden er regelmatig leer- lingenbesprekingen plaats met de groeps leiders van Hernesseroord. Ook bren gen de ouders, die hun kinderen in Her nesseroord bezoeken een bezoekje aan de school om met de juf of de meester over hun kind te sprdcen. Schoolactiviteiten Er wordt zoals op alle scholen ge werkt volgens een rooster. Hierop komen vakken of combinaties van vakken voor. We denken dan niet in de éérste plaats aan rekenen, lezen, schrijven en taal. In de eerste plaats worden vaardig heden aangelerd, die het kind nodig heeft om zich zelfstandig te kunnen redden. Zelfredzaamheid is een belangrijk on derdeel. De leer- en hidpmiddelen die gebruikt worden, worden op systemati sche wijze en volgens plan gehanteerd. Er wordt zoveel mogelijk getracht niet vrijblijvend, maar volgens systeem te werken. Veel kinderen zijn motorisch zwak. Het spreekt voor zich, dat daarom el ke groep dagelijks gymles krijgt. Bovendien krijgt elke groep zwemles. Tls bijzondere activiteiten denken we aan de sportdag en het jaarlijks school kamp. Het schoolkamp is een gebeu ren, dat moeilijk weggedacht kan wor den mt het schoolgebeuren. Zowel leer lingen als leerkrachten ontmoeten el kaar hier op een manier, die voor het gewone schoolgebeuren van groot be lang en nut is. Toekomstverwachtingen Hoewel volgens de prognose een ver dere uitbouw van de Eleosschool niet valt te verwachten is er nog wèl de voorbereiding voor een dépendance op het terrein van Hernesseroord. Het valt aan te nemen, dat binnen een jaar één groep leerlingen van Hemessoord, die momenteel de school nog niet bezoe ken, onderwijs zullen ontvangen in de dépendance van de Eleosschool. Het personeel van de Elesschool (eleos barmhartigheid met de daad) zal het bijzonder op prijs stellen ook u op 18 november te ontmoeten. 1 Mariniersweg 281,hlcHoogstraat R,dam| I's Maandags gesloten Tel. 010-1337441 Pgevangen: Dalmatiner (reu) veel wit met zwart, lange zware oren. Opgevan gen Polder Goeree. Verblijft momenteel bij mw. V. d. Berg, Westdijk 15, Me lissant, tel. 01877 - 1232. Middenslag bruine hond (staande oren en dikke staart), reu, draagt groe ne halsband. Inl. bij fam. Struik, Hoofd poortstraat 11, Goedereede, tel. 01879 - 2064. Aan komen lopen bij fam'. Kruik, Secr Nijghstraat 9, Middelharnis, katertje 4 mnd., boven zwart/grijs en wit van on deren. Vermist: gecyperde gester, poes, ge lige buik, op lidteken van operatie een bultje, 3 jaar, Inl. mevr. Wallert, tel. 070 - 858822. I.v.m. opening te THOLEN deze week FEESTAANBIEDINGEN gebruikte ORGELS en nieuw Vergelijk de prijzen! Met volledige garantie. PHILICORDA als nieuw950,— SOLINA als nieuw1250,— RIHA MARK 1000 als nieuw 950,— JOHANNUS OPUS 15 als nieuw van 8850,— 7250,— Deze prijzen zonder inruil. -^ Keuze 200 stuks. Nieuwe PIANO'S vanaf 50,— per maand. Nieuwe ORGELS vanaf 39,per maand. GITAREN van 125,—NU 95,— ELECTRISCHE GITAREN van 285,— NU 235,— VERSTERKERS van 285,—NU 235,— BLOKFLUITEN Muck-Aura enz. alle merken v.a. 13,90 KLAVESKRIBO muziek, grote sortering, Noten en Cijfers Verder alle andere muziekinstrumenten. 23 November openen wg onze 5de vestiging in Tholen, Hoogstraat 20 - 22. Barendrecht - Zwijndrecht 2 zaken - 23 nov. Tholen SOMMELSDIJK - Westdijk 53 - Tel. 01870 - 4776 bij bushalte zowel uit Schouwen als Flakkee. Onze STEREO HI-FI STUDIO in Barendrecht is uniek in Nederland U van de eilanden krijgt 50,extra reiskostenvergoeding bij aankoop van een Stereo-Installatie. Kan ook na 6 uur op afspraak. Sint Mkolaas wordt a.s. zaterdag 18 nov. in Middelharnis ontvangen door de edelachtbare heer Joh. van Es, bur gemeester van Middelharnis en de mu ziekvereniging Amicitia uit Dirksland met tamboers en majoretten. Na de begroeting zal de Sint met zwarte pieten begeleid door Amicitia een rondganlg maken door het winkel centrum Kade, Westdijk en Zandpad. Na afloop hiervan verzorgen de majo rettes nog een kleine show op het schoolplein Beneden Zandpad. AANBEVOLEN DOOR ST. NIKOLAAS Modehuis Annette, Zandpad 90. Boekhandel Ariese, Westdijk 55. Muziekhandel Bernard en Zn, Kade 7-9 Miep Boeter, Westdijk 31. Auto Service B.V. Kastanjelaan 41-43. 't Houtwinkeltje, Chr. de Vrieslaan 2. Café Rest. Bellevue, Zandpad 60. Boekholt Fashion, Zandpad 58. Bodde, Schoenen, Westdijk 10. Modehuis Buijsse, Zandpad 24. Reisburo Buijsse, Zandpad 54. Campfens Confectie,' Westdijk 22. Dumppaleis, Zandpad 116. Fabert Confectie B.V. Zandpad 104. Banketbakkerij v. Helden, Westdijk 12. Modehuis v. Wezel, Zandpad 14. Wijnhof, Woninginr. Spui 2. Slagerij Zoon, Westdijk 60. Drog. Hisschemöller, Zandpad 18. Huibrechtse, Elektr. Vingerling 3. Jamin, Zandpad 8. De Kaashaal, Westdijk Sporth. C. Jordaan, Westdijk 5. Lederw. L. Jordaan, Westdijk 26. Juwelier Keuvelaar, Zandpad 32. Brilcentrum Keuvelaar, Zandpad 56. Keyzer Schoenen, Westdijk 16. Vivo J. Kievit, Hobbemastraat 1. Slagerij J. Kievit, Westdijk Slijterij Kolff, Oostachterweg. Amrobank, Oostdijk. Bakkerij v. Splunter, Westdijk.. Bitouck, Zandpad. Doe het Zelf van 't Hof, Zandpad. Loodgietersbedrijf Rijm, Eendrachtstr. Bloemenhuis Korteweg, Zandpad 86. Kruider Woninginr., Oostdijk 61, Lunchroom Kruik, Secr. Nijghstraat 13. Drukkerij Kranse, Voorstr. 13, S'dijk. Slijterij J. Oud, West Achterweg. Babyhuis „De Ooievaar", Zandpad 160. Bondsspaarbank, Voorstraat 36. 't Stolpje, delic. Westdijk 42. Optie, Struljk, Westdijk 34, IJzerwaren Fa, v, d. Valk en Zn., Schoolstraat 32-36. A. V. d. Veer, Groente en Fruit, Westdijk 36. Algemene Bank Ned. Zandpad 108. Flakkeese Drankenservice, Zandpad 30. Hobby D. Verkerke, Westdijk 41. Fa. Visser 4 6, Westdijk 2. De Flakkeese Bazar, Westdijk. Spetelg, en huish. art. A. Vroe'gindeweij, Westdijk 46. Boekhandel Vroegindeweij, Westdijk 48 Bakkerij Westdijk, Westdijk 2. Mevr. D. v. Katwijk-Arensman, Westdijk. Dierenspeciaalzaak Leeuwenburg, Westdijk. Adrie Nieuwland, huish. art. en electra, Westdijk. Nederlandsche Middenstandsbank N.V. Zandpad 70. 't Lampenhuis, Zandpad. Kapsalon Krijger, Zandpad. De koekeloer. Zandpad 't Lapjeshuusje, Zandpad. Taria Succes, Westdijk 32. Singer, Beneden Zandpad 9. Kramer Jeans, Zandpad 86. Het Binnenhuis, Zandpad. Juwelier Kern, Zandpad. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK De N.C.V.B. afd. Middelharnis-Som- melsdijk hoopt d.v. donderdag 16 no vember 1978 te vergaderen in „de Hoeksteen", Ring 13 te Middelharnis. Spreker voor deze avond is Adjudant P. Liefaart uit Dordrecht met het on derwerp „Verdovende middelen". Aanvang 19,45 uur. Gasten zijn har telijk welkom, MIDDELHARNIS Zaterdagavondwerk. A.s. zaterdag, 18 november, hoopt de heer van Hoorn met dia's een beschouwing te houden over de 2e wereldoorlog. Alle jongens en meisjes van 15 jaar en ouder zijn vanaf 19,00 uur hartelijk welkom in het verenigingsgebouw „De Hoeksteen". MIDDELHARNIS - DEN BOMMEL De 17-jarige winkelbediende Arja van Dijk uit Den Bommel is zaterdagmiddag zeer ernstig gewond geraakt bij een botsing tussen de motor waarop zij mee reed en een lichte personenauto, een Lelijk Eend. Het meisje dat aanvanke lijk naar het ziekenhuis te Dirksland werd gebracht werd kort daarna naar Dijkzigt vervoerd. Zij verkeert welis waar niet in levensgevaar maar de aard van het opgelopen letsel, een rugbles sure en de onherstelbare gevolgen daar van maken de afloop van dit ongeluk diep tragisch. Het ongeluk gebeurde rond één uur toen mej, 'van Dijk met haar vriend J, G, uit Den Bommel op de motor mee reed. Ze kwamen uit de supermarkt van Arja's vader langs 'de Doeünchem- sestraat. Het was weliswaar wat mistig maar het zicht bedroeg toch zo'n 150 meter. De motor schampte langs de lin kerflank van de Lelijk Eend toen die links afsloeg om het zgn, „Knorren- burg" in te rijden, een verzameling schuurtjes juist voor het bedrijf van de fa, Esselink. Zowel de motor als de Eend reden in de richting Oudelandse- dijk. De motor en de beide berijders kwamen op het voorterrein van de fa, Esselink terecht. De motorrijder kon naar huis worden vervoerd. Hij had geen ernstige verwondingen opgelopen. Er doen allerlei speculaties O'ver de schuldvraag de ronde, maar daar willen we ernstig tegen waarschuwen. De po litie moet nog getuigen horen om de preciese toedracht vast te kunnen stel len. Het Simca-Chrysler dealerpunt te Middelharnis, „Autoservice b.v." krijgt binnen korte tijd een nieuwe eigenaar. De huidige eigenaresse, de fam. van Rumpt te Stad aan 't Haringvliet gaat bet overigens zeer gezonde bedrijf afstoten. Voor de klanten van het bedrijf zal de overname nauwelijks ge volgen 'hebben omdat het bedrijf op de bestaande voet zal worden voortge zet, HERGINGEN Verkoping. De Herv. Vr, verg,„Niet in eigen kracht" hoopt haar jaarlijkse verkoopmid'dag en -avond te houden vrijdag 17 nov, in „Ons Huis", 's mid dags van 2-5 en 's avonds van 7-9 uur. Er zijn w^eer veel dingen te koop, ook voor de kinderen diverse attracties. Mogen wij op uw aller komst rekenen? Op zaterdag 18 november a,s. tussen 10 en 16 uur houdt de ELEOS-school te Sommelsdijk een open dag. De afdeling Goeree-Overflakkee van de Ned, Ver, töt bevordering der bijenteelt, kreeg van het bestuur der school toestemming om op die dag een kleine tentoonstelling over het imkeren te houden. Daar zal uiteraard een dankbaar gebruik van worden gemaakt. Het geheel zal interes sant genoeg zijn om er ook een kijkje te gaan nemen. Het Ugt in de bedoeling dat in maart/april 1979 op Goeree en Over- flakkee een bijenteeltcursus voor begin ners wordt gegeven. Dhr, L, van Geffen, leraar biologie aan de R,S,G, van Zierikzee, zal daarvan de leiding op zich nemen en zowel het prak tische als theoretische gedeelte verzor gen. Meerdere imkers uit Zeeland en van Flakkee hebben deze cursus, die ook voor gevorderden wordt gegeven, bij de heer van Geffen inmiddels gevolgd. Het inschrijfgeld voor de cursus be draagt slechts 25 gulden en verder nog 10 gulden aan lesmateriaal. Tijdens het volgen van de cursus Bijenteelt voor Beginners is het NIET noodzakeUjk zelf bijen te houden. Dit wordt echter wel vereist bij de cursus voor gevorderden. Deze wordt momenteel in Zierikzee ge houden. De praktische lessen voor de nieuwe cursus zullen in de omgeving van Sommelsdijk worden gegeven. La ter verschijnt ook in dit blad nog een advertentie. Indien U interesse heeft om deze Bijenteeltcursus te volgen dan kunt U zich hiervoor opgeven tijdens de ten toonstelling of bij D, Hoogzand, Hyacin thenstraat 8, Sommelsdijk, Tel, 01870 - 3502. ds. P, Blok, OUDE TONGE donderdagavond 7,30 uur ds, p. Blok (bed, H, Doop), STAD AAN 'T HARINGVLIET donder dagavond 7.30 uur student J. J. Tanis. OOLTGENSPLAAT Dankstond. Geref. Kerk. Woensdag 15 nov. des nam. 7.00 uur zal in de Ger. Kerk Dankstond voor het Gewas ge houden worden. Voorganger is kand, J, H, Becker te Amstelveen, Kollekte het gehandicapte kind. De huis-aan-huis-koUekte voor het gehan dicapte kind heeft 1957,opgebracht. Vorig jaar 1926,25, Gevers en koUek- tanten hartelijk dank. Vacature ds. P. Vermaat vervuld. De vacature van ds. P, Vermaat te Vlaar- dingen, wijk Holy-Noord, is spoedig ver- Burg. Bos neemt van Marjan Aartsen de sleutel in ontvangst. Zeker, er was reden tot vreugde nu het complex gereed is gekomen, com pleet met parkeerruimte, keurig in de crème verf en tot op de laatste meter functioneel. Een heel ander gezicht dan enkele jaren geleden toen het complex er nog verwaarloosd bijstond, getui gend van een bedrijvig verleden dat wat bruusk werd afgebroken toen de fabriek werd gesloten en Victoria haar activiteiten in Dordt concentreerde. De gemeenteraad kocht het complex in 1972 voor de prijs van 260,000,daartoe aangespoord door burgemeester Bos die er best wel perspectief in zag. Zater dagmiddag bleek andermaal dat hij he lemaal gelijk heeft gekregen. Nu ■was het feest, maar al twee keer eerder was daar aanleiding toe ge weest. Vorig jaar werd 'door de Comm, der Koningin de linkervleugel in ge bruik gesteld, waarin de hulpverlenings diensten hun plaats hebben gekregen. Er schoot O'O'k nog enige ruimde over voor de voetbalver, en in het rechter gedeelte heeft Gemeentewerken zijn plaats gekregen. Het middengedeelte, de laatste moot die nog moest worden ingericht was thans aan de orde en het was zaterdagmiddag burg. Bos die zeer van harte de king size sleutel hanteerde om de deuren te openen, hem overhandigd door Marjan Aartsen, lid van het majorettenpeleton zowel als van de gymnastiekver, als van de buurt vereniging. De sleuteloverdracht vond plaats op het voorterrein, gadegeslagen door een groot aantal genodigden en de muzikanten van „Amicitia". Burg. Bos noodde hen allen graag binnen ter be zichtiging van wat hij noemde „de be kroning" van wat door het gemeente bestuur met veler hulp en supporting' tot stand was gebracht. Met in zich de gymzaal en de mu ziekzaal mag het .middengedeelte aan spraak maken op een mzjlti-functioneel gebruik. De ruimte staat ook ter be schikking van de middenstand die er exposities in kan organiseren. De buurt vereniging vindt er een eigen buurt- hms in, de gymver, „Olympia" kan er een welkom gebruik van maken al is de zaal dan ook onvoldoende hoog en al zijn er geen ringen en de muziekver- „Amicitia" kan er naar hartelust repe teren en studeren. De genodigden toe sprekend verklaarde burg. Bos alle ver trouwen een onbegrensd vertrouwen zelfs te hebben in de vindingrijkheid van Dtrkslands verenigingsleven waar door van de thans beschikbare ruimte een optimaal gebruik zal worden ge maakt. Dhr. Bos deed dan ook op alle toe komstige gebruikers een hartelijk be roep erg zuinig te zijn op de thans ge reed gekomen voorziening. vuld, daar ds. C. Trouwborst te Ben schop het beroep heeft aangenomen. Het is het eerste beroep dat na het vertrek van ds. Vermaat n augustus is uitge bracht. Bijbelkring. Heden dinsdagavond om 8 uur zal in „Elthato" o,l,v, ds, T, W, van Bennekom de Bijbelkring worden voortgezet. Art. 4 van de Ned. Geloofs belijdenis zal worden besproken, De jonge gezinnenkring. De jonge Gezinnenkring wordt gehouden op don derdag 16 nov. des nam. 8 uur ten hui ze van de familie J. Huijer-Kreeft, Zuid Achterweg 5. Uit het boek „Het gezin vandaag en morgen" zal het hoofdstuk van drs. J. Hoek en mevrouw Hoek- van Kooten worden behandeld. Dankéag Geref. Gemeente. Woens dag 15 nov. a.s. des nam. 2,30 en 7.00 uur zal in de Geref. Gemeente Dank stond voor het Gewas gehouden worden, In beide diensten zal voorgaan ds. D. Rietdijk te Vlaardingen, Gevonden: zwart katertje, witte vlooienband, plm, 8 mnd. Klein poesje, zwart/wit gevlekt, phn, 12 weken, rood bandje met belletje. Wie geeft ze een goed thuis? Mevr. Tjebbes, tel. 01870-2966. VERZOEK OM GRAMMOFOONPLATEN VOOR DE STICHTING H.D.G. Sinds geruime tijd neemt de ROGOS (Radio Omroep voor De Goede Ree, Het Oudeland en de Samaritaan) een grote plaats in in het H.D.G.-bestel, Alhoewel er een goede kemvoorraad van platen is, heeft deze jonge omroep nog veel steun nodig en het is daarom, dat zij om uw hulp vraagt. Met een va riatie op de naam Rogos vraagt zij: Ruim Overtollige Grammofoonplaten Op aan De Samaritaan. Mogen zij op uw steun rekenen? U kunt, uw overtollige platen kwijt bij de receptie van De Samaritaan of De Goede Ree. Voor uw medtwerking in deze al vast hartelijk bedankt namens de be woners. MIDDELHARNIS Beroepen en beroep uitgebracht Door de Herv, predikant ds. E, F, Ver- gunst is een beroep ontvangen van de Herv. Gemeente van Ridderkerk en de Gem. van Wageningen. Vanuit de Herv. Gem. werd ter ver vulling van de vacante tweede predi- kantsplaats een beroep uitgebracht op ds, C, Vos te Amsterdam,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1