Woonhuis Fabeit te Oude-Tonge aanzienlijk vergroot De zon komt op steeds grotere achterstand Kleurrijke breishow van Miep Boeter en mevr. Borgdorff Bernard Bernard WEERPRAATJE STERVEND BLAD .pEllanden-RlBHWs" „Woonhuis Fabert" te Oude Ton- ge, medio vorig jaar begonnen door de heer J. M. Fabert is dezer dagen met minstens honderd procent uit gebreid. Dhr. Fabert kocht het naast zijn zaak aan de Kaai gele^ gen pand en vandaag en morgen tvordt open huis gehouden om ieder te laten zien wat met die twee pan den de mogeUjkheden waren. Dhr. Fabert breidde zijn éénjari ge, zaak sterk uit en dat betekent dat er flink aangepakt zal moeten tvorden. De klanten komen uit alle plaatsen van het eiland en van ver daarbuiten. I Piaatselijic nieuws 'tStervend Wad dat vallen gaat zie ik als het aan komt zweven 'dikwijls sidderen en beven hangend aan een spinragdraad. 't Is de wind die aan komt waaien die het slimg'ren doet en draaien, vastgewikkeld tollen laat. Huiverend dat stervend leven, voelt Gods kind niet vaak een beven schoon hij weet wat komen gaat? Christus neemt mijn stervend blad in Zijn overwinnaarshanden laat mij veilig bij Hem landen want Hij heeft mij hefgehad voor ik hier nog was geboren. Door Hem werd ik uitverkoren toen ik nog geen naam bezat. Bn tooh is er vaak dat beven om 't mysterie van het leven. Vader, o vergeef mij dat! (Ef. 1 3-14). Lanerta. Dierenbescherming DAMMEN „DENK EN ZET" EO-uitzending vanuit Herv. Kerk te Ooitgensplaat SOMMELSDIJK-MIDDELHARNIS: Uw huis verkopen? TAMBOER Ingebruikneming nieuw gymnastieklokaal nieuw en gebruikt vanaf 595,- Blaasinstrumenten voor korps en privé grote voorraad KEUNDEALER SCHENKELAARS Drumband benodigdheden ook vellen, woodbloos, cowbels houders tromstokken enz. VOOR KORPSEN DE GEBRUIKELIJKE KORTING Blokfluiten Mondharmonica's kortom alle kleQine muziekinstrumenten Grammofoonplaten WERKELIJK DE GROOTSTE collectie in de hele omtrek ENORME SORTERING BLADMUZIEK Gitaren diverse merken oja. CORTEZ, VELASQUES enz. v.ia. 65, 01870-2172 KADE 7..9 MIDDELHARNIS Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 3 november 1978 Het werd een flinke winkelruimte waarin dhr. Fabert met name zijn spe cialiteit het fraaie eiken meubel een vooraanstaand© plaats gaf. Hij heeft daar heel mooie voorbeelden van waar van er enkele ter gelegenheid van de openingsdagen zoi interessant in prijs zijn dat de kopers zich al tevoren hebben aangediend O'm hun aankoop veilig te stellen. Het is het geheim van de jonge ondernemer hoe hij een voor deel van meerdere duizenden guldens kan bieden, maar kennelijk heeft hij er geen problemen mee en welgemoed ziet hij dan ook de klanten komen. Overigens levert Woonhuis Fabert heel wat meer dan alleen maar de eiken meubelen. Er is ook tapijt en woning textiel, maar er is aan de hand van kleurige documentatie ook alle gelegen heid zich te oriënteren in andere meu- belstijlen voor de bezichtiging waarvan dhr. Fabert de geïnteresseerden graag meeneemt naar elders aanwezige fa- brieksshowrooms. (van onze weerkimdige medewerker) De zon zeU is er, dit ter geruststelling, dus niets aan de hand. Het feit dat wij een toenemend tekort aan zonneschijn in ons land registreren ligt aan de te grote hoeveelheid bewolking die het zonlicht in de weg staat. De registratie van de zonneschijn in De Bilt dateert vanaf het begin van deze eeuw. Tot omstreeks 1959, het warme en zonnige jaar met een hele lange zomer, was er niets opvallends. Daarna is het begonnen. Er volgde na 1959 een serie van 11 jaren met te weinig zon. Daarna leefde het weer even op, maar vanaf 1959 (nu 19 jaar) kwamen alleen de ja ren 1971, 1973, 1975 en 1976 slechts vier van de negentien met een groter aantal uren zon uit de bus dan normaal. VOORAL DE LENTE. In de laatste 19 jaar staat De Bilt op een tekort van rond 1800 uren zonne schijn vergeleken met het geldende nor- maalcijfer. Wat wij ons toen afvroegen was, waar zit dit tekort? In welk sei zoen, of is het gehjkmatig verdeeld? Dit laatste is niet het geval. Na 1959 zien wij dat het winterseizoen gemiddeld per jaar 7 uren te weinig zon gaf, de herfst 10 uren per jaar te weinig, de zomer 26 uren te weinig en het voorjaar maar liefst 51 uren zon te weinig. Gemiddeld vanaf 1959 per jaar 94 uren zon te weinig, vergeleken met de periode van 1900 tot 1959. Je kunt je gaan afvragen wat daar de oorzaak van is. Het is dan vrij gemakkelijk een di- rekte oorzaak aan te geven, namelijk er is te veel bewolking in de laatste jaren, vooral in het voorjaar en in de zomer. Een indirekte oorzaak zal moeilijker zijn te vinden. Het zou gemiddeld aan een te geringe invloed van hogedrukgebieden kunnen liggen, maar evengoed zouden er andere oorzaken voor kunnen wor den gegeven, waaronder de luchtvervui ling. Bij dit laatste zouden ook de zon- neschijncijfers in België, Duitsland en Engeland (de sterkere^ industriegebieden) eenzelfde beeld te zien moeten geven. Ook dit jaar is het al weer mis. Alleen april gaf in De Bilt 9 uren zon meer dan normaal, verder hadden alle overige maanden van 1978 te weinig zon. Het is waarschijnlijk dat het jaarcijfer rond 1300 zal liggen tegen 1575 uren als nor maal, waarmee wij dan het somberste jaar zouden optekenen na 1937. Ook oktober staat op een tekort van meer dan 20 uren zon. Toch is het een mooie maand geweest met als verras sing de nazomerperiodt in de tweede week met temperaturen van 24 graden. Ook is het een droge maand geworden Na de stromende regen op de laatste za terdag van september mtt 65 mm. regen in de Bommelerwaard, is er nadien maar heel weinig regen meer gevallen. Plaat selijk in oktober nog geen 20 mm. tegen normaal ruim 70 mm. De landbouw zal met deze droge pe riode zeer zijn ingenomen, omdat nu eens zonder moeite de aardappels en bieten van het land zijn te krijgen. "Ver leden jaar was de herfst ook bijzonder zacht tot warm en kregen wij op zater dag 12 november de radicale omslag naar kouder weer, vergezeld van buien met hagel, onweer en natte sneeuw. MELISSANT Bibliotheek in Melishof. Met ingang van a.s. dinsdag 7 november zal de bi bliotheek in Melishof om de veertien dagen ook dinsdagsmiddags geopend zijn en wel van 1515.30 uur maar dan alleen voor volwassenen, niet voor de jeugd. Vrijdagsavonds blijven de zelfde tij den gehandhaafd, iedere week van 18.30—19.30 uur. OUDDORP Mooi resultaat. De door de M.V. „Ta- bitha" gehouden verkoping heeft het mooie bedrag opgebracht van 4.000, Alle leden en stille medewerksters, heel hartelijk dank. Het adres behorend bij lot nr. 322, waarop een tafelkleed is gevallen, is niet juist. Wü betrokkene dit s.v.p. nog eens opgeven aan mevr. Kleine, Broek weg 2? OOSTFLAKKEE Vrijstelling dienstplicht. De minister van defensie heeft voorgoed vrijstelling van de dienstplicht verleend aan L^eo Beijer te Oude Tonge, wegens broeder- dienst. Bij dierenarts Minderhoud, Voorstraat, Middelharnis, tel. 01870-2897 verblijft momenteel een volwassen lapjeskat (donker). Het dier werd aangereden; wil de eigenaar(es) kontakt opnemen? Aan komen lopen bij de fam. Nouwen, Café „de Stoof", Achthuizen, een lap jeskat van plm. Va jaar. Inl. tel. 01873 - 1451. Mevr. Besseling, Enk. Ring 61, Som- melsdijk, tel. 01870-2130 mist haar zwarte poes met wit vlekje op de bef. De poes draagt een vlooienbandje met kokertje. Graag inl. op bovengenoemd adres. Uitslagen van maandag 30 oktober 1978 Afd. Il: M. V. Lente P. v. Brussel 11 A. Verolme A. v. d. Sluijs 11 A. Krijgsman H. Koese O2 I. Koese C. Spee 1—1 Afd. III J. Verbiest T. v. Brussel 1—1 M. Klink A. V. d. Valk 1—1 G. V. d. Sluijs C. Vogelaar 1—1 L. Taaie H. Noordijk 0—2 W, Vroegindeweij L. v. Erkel 11 Afd. IV A. V. Gulik C. V. d. Bos 2—0 H. Schellevis J. Kamp 0^2 J. Groenendijk H. Erenstein 11 J. V. d. Kooij R. Jacobs 2O J. Hollaar A. Jordaan 2O Voor de Zeeuwse competitie speelde het Ie 10 tal in Middelburg. Uitslag: Middelburg II - D.E.Z. 1: 13—7 tolt dulxenden abannee's tn wordt op Ooerec-OrerfUfchM zo Eoed ala huia-Ban-huls gdeMiil Morgen, zaterdag 4 november zendt de EO via de radio een programma uit vanuit de Hervormde Kerk te Ooitgens plaat. Deze uitzending dn de rubriek „Laat ons de rustdag wijden" die om 22.00 uur begint, staat onder leiding van de plaatselijke predikant ds. T. W. van Bennekom, die ook de meditatie zal houden over „Gedenk aan de vrouw van Lot". Verder is er veel koor- en samen zang en een orgelimprovisatie. iWlfWlHIi OOLTGENSPLAAT Zaterdag 4 november zal heit nieuwe gymnastieklokaal aan de Pr. Bemhard- straat officieel in gebruik worden geno men. De openingsplechtigheid zal wor den verricht door burgemi W. M. van der Harst. Het programma ziet er als volgt uit: 13.30 uur Bijeenkomst met genodigden in 't Centrum voor toespraken en een drankje. 14.15 uur Vertrek van 't Centrum naar de gymnastiekzaal onder begeleiding van de drumband. 14.20 uur Show door de drumband op het plein voor de gymnastiekzaal. 14.30 uur Onthulling van de naam door de burgemeester en ontsluiting van de toegang tot de sportzaal. 14.45 uur Tafeltennismatoh. 15.00 uur Sportwedstrijden waaronder basketbal door de leerlingen v£in de beide lagere scholen. 15.30 uur Demonstraties dioor de gym nastiekvereniging. 16.50 uur Demonstratie volleybal. 17.00 uur Einde. OOLTGENSPLAAT Oud-papier voor de drumband. Mor gen, zaterdag 4 november zullen de le den van het Burgem. W. M. v. d. Harst Tamboer- en Trompettenkorps weer bij u langs komen voor heit ophalen van oud papier. De ploeg start om 9 uur en u wordt vriendelijk verzocht alles vroegtijdig en zo mogelijk in dozen of gebundeld gereed te zetten. Oud-inwoners overleden. Op zondag 29 oktober j.l. overleed op de leeftijd van 72 jaar, mevrouw Anje Hamster, echtgenote van ds. K. Reenders, em. Ger. predikant wonende te Haren (Gr.), Nes- ciolaan 40. Ds. Reenders was predikant te Ooit gensplaat van 1933 tot 19-2-39. De be grafenis heeft plaats gehad heden vrij dagmiddag 14.45 uur op de Algemene Begraafplaats „Eshof" te Haren; voor af werd een rouwdienst gehouden in de Geref. Kerk, aldaar. Op maandag 30 oktober j.l. overleed in de ouderdom, van 84 jsiar in het Ver zorgingshuis „Ebbe en Vloed" te Oude Tonge, mevrouw Teuntje Duim, sinds 14 augustus 1934 weduwe van Dingeman de Vos. De begrafenis heeft plaats ge had donderdag 2 november des nam. 2 uur op de Nieuwe Begraafplaats te Ooit gensplaat, vanuit de aula, aldaar. Het is een interessante show geworden in het verenigingsgebouw „Vita Nova" te Sommelsdijk, waar de modehuizen Miep Boeter en mevrouw Borgdorff, m.et medewerking van Neveda (De Leid- sche Wolspinnerij), de nieuwe mode heb ben gebracht voor dit najaar en de komende winter. In feite was het de mode voor 1979. Neveda bracht de werkstukken mee uit het nieuw verschenen breiboek en de dames Borgdorff en Boeter zorg den voor de mannequins, zodat niet gezegd kan worden, dat de getoonde kleding alleen voor de zeer slanken is. Integendeel. Ongeveer de helft van wat er getoond werd, was ook geschikt voor de grotere maten. Er waren nieuwe soorten brei- en handwerkgarens te zien en bovendien waren er nieuwe tinten. De belangstellenden hebben hun hart op kunnen halen aan al het moois dat werd getoond. Vrijwel alle kledingstuk- Miep Boeter en mevr. Borgdorff kunnen er zelf ook wat van! ken kan men zelf vervaardigen, zo bleek tijdens de show. Dat het zelf breien en haken een stuk voordeliger geworden is, is bekend. Bo vendien kan de mode op de voet ge volgd worden en men kan met de te genwoordige garens' alle kanten op. WU men het later veranderen of er iets an ders van maken, geeft dat geen pro blemen. Er wordt steeds meer zelf gebreid en gehandwerkt en dat geldt vooral voor Goeree-Overflakkee, zoals duidelijk is geworden aan de verkoopcijfers. Het is een gezelUge avond geworden, waarin de dames veel hebben opgesto ken, zogezegd zijn de kneepjes van het „vak" er uit gekomen en dat is belang rijk voor de handwerkende dames en dat was de bedoeling van de show, waarom die dan ook helemaal slaagde. Orgels Piano's

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 6