Raad Middelharnis komt terug op plannen •^^milammf PRU^LAG DE DALENDE DOLLAR LAGER DAN OOIT! dus:GOEDKOPE IMPORT. DE PRIJSSLAG GEEFT DAT AAN U DOOR.... heel blik DELMONTE HALVE PERZIKEN of BABTLEnPEBEN JACHERMANS HERVORMINGSSAMENKOMST TE MIDDELHARNIS (Vervolg van voorpagina) Zonder de wet Door het geloof Prijsuitreiking Puzzeiwedstrijei Rabobank „Ouddorp^' Nieuwe directeur Postkantoor IVIIddeiharnis SCHOL IVIET I ZENDERTJE.... Twee inbrekers gesnapt IVIedische diensten Glaasje op tegen boom Loslopend vee VOLLEYBAL Concourssucces voor „Jong Apollo'' Nieuw zwembad langs Kon. Julianaweg van de baan Het moeizaam opgebouwde beeld van het nieuwe recreatieve zwembad aan de Kon. Julianaweg is tijdens de gister avond gehouden raadsvergadering in el kaar gestort. Op de aldus ontstane puin hopen treurden 7 van de 15 raadsleden, onbegrepen door de overige 8 vertegen woordigers die wisten recht gedaan te hebben aan de 92 direct omwonenden en het bezwaar zoals dat door het con vent van kerken was ingediend. De in trekking van de herziening van de be stemmingsplannen Rottenburgseweg A en C betekende dat de raad afziet van de bouw van het nieuwe zwembad op de plaats waar men zich dat had voorge nomen, t.w. bij het thans aanwezige in structiebad. De omwonenden vreesden veel over last doordat de parkeerruimte ontbreekt. Bovendien en dat was ook het voor naamste bezwaar van het Convent van Kerken werd verstoring van de zon dagsrust gevreesd omdat een recreatief bad op zondag niet gesloten zou blijven. De bezwaarden werden door een raads commissie nader gehoord waarna de 6 leden tellende commissie verdeeld bleek over het gegrond zijn van de bezwaren; 3 van de comm. leden gaven de bezwaar den gelijk, drie anderen achtten ze onge grond. Dat was het recept waarmee de raad het gisteravond moest doen. Er was geen voorstel van het College zoals o.m. de heren Koppelaar en Hoogzand dat graag hadden gezien. De raadsvoorz. burg. van Es zou dat evenwel onjuist hebben gevonden omdat de commissie verondersteld wordt de raad en niet het College te adviseren. Het was dhr. J. H. Koppelaar (S.G.P.) die als eerste van leer trok en duidelijk stelling nam vóór de bezwaarden. Hij achtte het aan de bezwaarden verplicht te zijn de meest serieuze aandacht aan hun bedenkingen te besteden en hij riep daartoe ook de andere raadspartijen op die het immers in hun verkiezingspro paganda hadden geschreven hoezeer ze de inspraak van de bevolking voorstaan. Dhr. Koppelaar achtte de bezwaren dui delijk gegrond te zijn; de onderhavige grond is dan weliswaar bestemd voor de publieke dienst of een daaraan gelijk te stellen gebruik, hij kon heel goed be grijpen dat de omgeving bezwaar maakt tegen de komst van een zwembad zoals de gemeente zich dat heeft voorgesteld. Dhr. de Vries (Vooruitstrevend Dorps belang) dacht er soortgelijk over en ook hij vond de plaats niet de meest aange wezene. Dhr. de Vries kon begrijpen dat daar hinder uit voort zou kixrmen vloei en voor degenen die de zondagsheiliging maar ook alleen maar de zondagsrust voorstaan. Dhr. de Vries achtte dan ook de ingediende bezwaren gegrond te zijn. Ook dhr. G. C. Joppe (CDA) schaarde zich aan de zijde van degenen die voor de bezwaren alle begrip bleken te heb ben. „We zijn nooit echt voor deze plaats geweest en de bezwaren die er nu zijn hebben we aan zien komen", gaf dhr. Joppe te kermen. Na zoveel instemming kon een ander geluid niet uitblijven en dat kwam dan ook van de zijde van dhr. Jacobs (WD) die niet zo zwaar aan de bezwaarschrif ten tilde omdat z.i. aan een groot deel van de bezwaren tegemoet kon w^orden gekomen, zeker waar het de beschik baarheid van parkeergelegenheid betreft De voorkeur van de P.v.d.A.-fractie uitgesproken door dhr. P. Tiggelman^ had naar hij de raad herinnerde vóór bouw van het bad bij de sporthal gele gen maar een eenmaal gegeven instem ming wilde dhr. Tiggelman thans niet te rugnemen. „We moeten niet zo gauw op een genomen beslissing terugkomen om voor een ander geloof'waardig te lijken" was zijn mening. Spr. vond bepaalde be zwaren, met name die over een voorzie ne verkeersdrukte sterk overdreven en geëmotioneerd sprak hij hen aan die de zondagsrust veilig wilden stellen: „...de vrijheid die ze zelf zo graag opeisen om naar de kerk te gaan trachten ze voor een ander te beknotten, maar ook de an dersdenkenden snakken naar die vrij heid", liet hij weten. SPOKTHALLETJE Omdat dhr. Jacobs (WD) voorzag dat de bezwaarden hun strijd niet zullen staken en procedures aan zuUen span nen die veel tijd kosten terwijl de uit komst voor de gemeente onzeker is leek het hem juist zijn houding aanzienlijk te versoepelen en duidelijk te maken ook wel voor een andere plaats te vinden te zijn als die tenminste door het College zou kunnen worden aangewezen. Zover ging dhr. Jacobs al in zijn redenering dat hij het nu bestaande en dan te ver vallen instructiebad al in een sport- halletje wilde herscheppen. „De kuip vol met zand en je hebt zo een sport- halletje" filosofeerde hij. Dhr. Koppelaar maakte in tweede in stantie duidelijk pijnlijk getroffen te zijn door dhr. Tiggelmans' roep om vrijheid en begrip. „We stammen uit één en de zelfde stamvader, maar het is Gods be warende goedheid nog naar Zijn gebo den te wUlen luisteren", beleed dhr. Koppelaar. „Was het maar waarpeinsde dhr. Hoogzand diepzinnig op het weer- imas zondaar het leven zou hebben in de geschonken gerechtigheid. Nu klinkt niet meer de vraag of we zelf genoeg ge rechtigheid bezitten, want hier, in het evangelie van de gekruiste Christus en in de prediking daarvan, wordt de ge rechtigheid die voor God geldt, geopen baard en uitgedeeld. Deze rechtvaardigheid Gods is geopen baard zónder de wet, zo zegt Paulus. Niet dat God Zijn wet opzij zet; Hij geeft Zijn eis tot rechtvaardigheid niet op. Nee, hier wordt bedoeld dat de zon daar aan de gerechtigheid Gods deel krijgt, buiten alle eigen wetsbetrachtin- gen om; de menselijke werken komen niet in aanmerking om bij te dragen tot de zaligheid. Wie door het Woord wordt gegrepen, zal niet meer om de vraag naar de rechtvaardigheid Gods heen kunnen. Alle door het Woord gewerkte onrust kristalliseert zich in deze vraag: „Hoe krijgt God het Zijne?". Laten we echter oppassen onze onrust en ons zoeken niet als een nieuwe wet te gaan voorstellen, en op krampacli- tige wijze eerst de weg van deze wet tot het uiterste af te lopen. Let wel, dat de Heere ons zegt, dat door de wet de kennis der zónde is; op deze wijze zullen we niet tot de kennis der genade geraken. Als de vraag naar de gerech tigheid Gods wezenlijk bij ons leeft, komen we onszelf toch heus wel tegen. Ds. riep op, bij al ons herdenken, de scherpe blik naar binnen niet te verza ken. Paulus' prediking tot de joden is ook aan ons adres gericht; welk een wedijver hebben wij niet vaak in onze pogingen Gods wet te volbrengen. Wij geven ons hebben en houden niet graag uit handen, we brengen nog zo graag zelf wat toe aan onze zaligheid. Maar het evangelie predikt ons vanavond, dat we er helemaal buiten gezet worden, want God schenkt Zijn gerechtigheid, zonder de wet! Ze wordt niet in ons, maar buiten ons gevonden, in Christus Jezus. Dit is de machtige, stralende ont dekking van Paulus geWeest. Maar hoe wordt deze rechtvaardigheid Gods nu mijn deel? Wel, zegt Paulus, „door het geloof in Jezus Christus". In Hem is ze geopenbaard en gegeven, en door het geloof in Hem wordt ze mij toegerekend. Het geloof is het enige middel om het van Hem te ontvangen. Het brengt ons in de levensgemeenschap met Hem: wij in Hem, zodat het Zijne ons deelachtig wordt. Zo heb ik deel aan Hem en in Hem aan Zijn gerech tigheid. Wat is, in vergelijking met de krampachtigheid in het doen van de werken der wet, de weg van het geloof een heerlijke weg. Ja, het is bevrijdend wanneer we voor God worden wat we zijn; in Christus geborgen te zijn, doet vrij uitgaan in het gericht Gods. Hebben we Hem, dan zijn wij rechtvaardig voor God. Zo hebben we aan Hem genoeg. Dat houdt wel in, dat we met minder niet toekunnen; zonder Hem is ons een ras verderf beschoren. Er is niets dat zoveel pijn doet dan de kracht van het evangelie; het doet ons voelen, dat we tegen de genade Gods hebben in geleefd, en de liefde Gods hebben vertrapt. Dit evangelie ont doet ons van alle eigen gerechtigheden. Wie in het geloof de in Christus ge openbaarde gerechtigheid Gods aan grijpt, betuigt daarmee slechts lege handen te hebben overgehouden; al het onze moet eraan; leven uit het geloof is leven van het gegevene. Slechts door het geloof worden we van buitenstaan der een door God aangenomen kind en erfgenaam. Wie gelooft, die heeft het! Nee, niet in zichzelf, maar in Christus, zonder de wet, door het geloof!, aldus ds. Beens. Bij monde van de pastor loei, drs. E. F. Vergunst, vond de prediking van de ze avond weerklank in het uitspreken van de belijdenis van de kerk der re formatie, en wel met de woorden van de artikelen 21 tot en met 23 van de Nèd. Geloofsbelijdenis. Ds. Vergunst besloot daarna de dienst met dankgebed. Aan deze samenkomst verleende het zangkoor van de gerefoirmeerde ge meente te Middelharnis „Cantic;im" o.l.v de heer C. 't Mannetje op zeer verdien stelijke en gewaardeerde wijze haar me dewerking. Deze herdenkingsdienst werd naar traditie georganiseerd door het plaat selijk comit. „In de Rechte Straat". De collecte, die ten bate van het werk van de gelijknamige landelijke stichting werd gehouden, bracht het mooie bedrag van circa 1.750,op; verder werd voor ongeveer 1.100,aan boeken verkocht. woord van dhr. P. Tiggelman dat de Pv dA fractie steeds voor de andersdenken den begrip weet op te brengen. „Degene die de zondagse kerkgang zou belem meren zou zelfs de PvdA op zijn weg vinden!" verzekerde hij om vervolgens vast te stellen dat deze avond voor de bevolking van Middelharnis als een droevige avond moest worden aange merkt. „Een klein gedeelte van die be volking heeft inspraak gehad, moeten we dan geUjk het hoofd maar laten hangenzo probeerde hij nog wat medestanders te mobiliseren. Nadat dhr. v. d. Ketterij (SGP) nog had gesproken over vrijheid in gebon denheid aan Gods Woord vond de voorz. het tijd worden tot stemming over te gaan. Met 8-7 werden de bezwaarschrif ten gegrond verklaard en betekende dat de intrekking van het op 3 aug. genomen voorbereidingsbesluit. Dat impliceerde tevens dat daarmee ook de situering van een dagverblijf voor gehandicapten langs de Steneweg op losse schroeven kwam te staan, maar in een volgende vergadering kan voor dit doel waar mee elk van de raadsleden instemt andermaal een voorbereidingsbesluit worden genomen. Degenen die de bovenbedoelde be zwaarschriften ongegrond verklaarden waren de heren P. Tiggelman, A. Tig gelman, van Alphen, L. C. Kievit van de P.v.d.A., de beide WD leden de he ren Kersbergen en Jacobs en dhr. D. Hoogzand (eigen lijst). Weer voor Zeeland. De raad heeft het „Zeeuwse meisje" de bons gegeven al behoeft dat voor het Zeeuwse kind nauwelijks te worden be treurd. Ze in casu het Zeeuwse Prov. bestuur leek nauwelijks ontvankeUjk voor de avances van Flakkeese zijde. Het ging in alle ernst om het ma ken van een keuze voor Zeeland of voor Rijnmond wanneer het tot een Provin ciale herindeling komt. Plaatsgebrek maakt het ons onmogelijk de spranke lende redeneringen thans weer te geven; dat hopen we in het a.s. dinsdagnum- mer te doen. De conclusie is evenwel dat 9 van de raadsleden voor Rijnmond en 6 voor Zeeland kozen. De Zeelandkiezers waren de SGP en de WD fractieleden. OUDDORP Op woensdagmiddag 1 november zijn door de direkteur van de Rabobank Ouddorp de heer Dorsman, de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de in augustus uitgeschreven foto-puzzelwed strijd. „Hoe goed kennen jullie Ouddorp". De wedstrijd was een onderdeel van de aktiviteiten die de heropening van de Rabobank Ouddorp, op 11 augustus j.l., een feestelijk tintje gaven. Naast de prijswinnaars waren aan wezig enkele ouders en vertegenwoor digers van de basisscholen te Ouddorp, de heren Bruinsma en Zwaan. Uit de 70 goede oplossingen werden de 25 prijswinnaars geloot, de Ie prijs, een waardebon van 200,werd gewonnen door Marieke Moerkerk, de 2e prijs, een waardebon van 150,door Edwin Treffers, de 3e prijs, een waardebon van 100,door NeUeke Tanis, de 4e prijs, een waardebon van 75,door Hannie Grinwis, de 21 troostprijswin naars ontvingen ieder een waardebon van 25, Na de uitreiking waarbij een versna pering werd aangeboden volgde nog een bezichtiging van de bank. De Rabobank bedankt degenen die hun medewerking hebben verleend aan de geslaagde wedstrijd, en alle kinderen voor hun enthousiaste deelname. Tot directeur van het postkantoor Mid- delharriis is per 1 dec. a.s. benoemd dhr. B. H. J. Lankhorst (56), momenteel chef van het postkantoor te Coevorden. Dhr. Lankhorst heeft zijn werk al van af zijn 20ste bij de posterijen gevonden. GOEDEREEDE S Bij het sorteren van de door de g SL 42 aangevoerde schol werd M gistermorgen een schol met g aangehecht z'endertje gevonden, s De schol bleek daar in Engeland van voorzien te zijn. Aan de s hand van de signalen van de zen- g dertjes kan de trek van de vis s worden nagegaan. De trek van g het onderhavige scholletje eindig- g de in Goeree's vismijn maar dat zal door de Engelse speurneuzen J niet meer waargenomen zijn. s ZONDAG 5 NOVEMBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. E. F. Vergunst, voorb. H.A. en 6 uur ds. W. van Herpen. Extra kollekte kerk Herv. Exodus Gem. ds. A. v. d. Most te Haamstede Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. L. W. v. d. Mey Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. H. Ligtenberg Ger. Kerk Vrijge maakt 10 en 16.30 uwc lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur dhr J. Kot en 6 uur ds. A. Beenss Extra kollekte restauratiefonds De Sama ritaan 10.15 uur ds. W. van Herpen Rem. Kerk 10 uur ds. L. Schenck, Hen gelo. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. A. Beens en 6 uur ds. M. van der Linden. Tweede kollekte voor de verwarming Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur dhr. A. H. Veldhuizen, voorber. H.A. en 6 uur ds. H. Visser, bediening H. Doop Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. H. F. Klok en 6 uur kand. A. C. Rijken, Sprang. KoUekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. C. Oorschot. Extra kollekte vrije zitplaatsen Ger. Kerk 10 en 5 uur dhr. G. Pet. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9, 10.45 en 6.30 uur ds. R. van Kooten, Zeist. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. Willemsen en 6.30 uur ds. H. F. Klok Ger. Kerk 10 uur drs. A. J. de Bak ker, Zuidland, voorb. H.A. en 6.30 uur dienst Ger. Gem. 9.30 en 4 u. lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 en 6.30 uur ds. D. Smink, Zutphen, voorm. bedie ning H.A. en sav. dankzegging H.A. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. Visser en 6 uur dhr. A. H. Veld huizen. Extra kollekte vrije zitplaat sen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden en 6 uur ds. P. Alblas, Barneveld Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur kand. v. d. Linde, Rot terdam en 6 uur ds. J. Willemsen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Talsma, voorm. bediening H.A. en nam. dankzegging H.A. Ger. Kerk 10 en 6 uur kand. J. H. Becker te Amstelveen. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. J. Batelaan, Voorschoten en 6 uur ds. M. Goudriaan, Goudswaard. Extra kollekte kerk Ger. Kerk 9.30 uur dhr. A. Nugteren van Nieuw Zeeland (Australië) en 4 uur ds. J. Noordhof, schipperspredt. te Wervdk (België) Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.1-5 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. C. J. de Groot. OUDE TONGE Door de attentie van enkele omwo nenden die snel reageerden toen het geluid van de alarmbel van de Openb. Lagere School (ds. van Halenstraat) tot hen doordrong zijn gisteravond twee in brekers achterhaald kunnen worden. Aan de hand van het kenteken van de auto waarin ze er vandoor gingen kon den twee 17-jarige Rotterdammers wor den aangehouden. Uitgezocht wordt of ze nog meer op hun kerfstok hebben; dat lijkt erg waar schijnlijk. Van zaterdag 4 tot maandag 6 nov. '78 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdük: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Dogterom, tel. 2121. Dokter Dogterom is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Boot, tel. 01877-1227, b.g.g. 1291. Stellendam - Goedereede: Van vrijdag 18.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur heeft dokter Bulthuis tel. 01879 - 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter V. Hattem, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Kramers, tel. 01873 - 1201. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitslmtend voor spoedgevallen tandarts Wolthers, tel. 01878 - 1660 (van 11 tot 11.30 uur). DIERENARTS Dienst heeft dhr. Minderhoud, tel. 01870- 2897. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp-Goedereede-Stellendam: Dienst heeft zr. Pais, tel. 01878-1321. Dirksland - Herkingen - Melissant: Geen opgaaf. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uuh heeft dienst zr. Knaape, tel. 01874-2060, b.g.g. 01873- 1850. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: Dienst heeft zr. Timmerman, tel. 01873- 1319. MAATSCHAPPELIJK WERK (in geestelijke- of sociale nood) Tel. 01874 - 1515 STELLENDAM Een automobilist met een glaasje op is gistermiddag in de Fortuinweg tegen een paar bomen gereden. De man was afkomstig uit Werkendam; tegen hem werd procesverbaal opgemaakt. De politie wordt bij herhaling door weggebruikers gewaarschuwd dat er op de weg loslopend vee loopt. Veelal blijkt dan de afrastering onvoldoende stevig te zijn geweest om de beesten 'te gen te houden. De eigenaren wordt gevraagd extra attent te zijn omdat het niet denkbeel dig is dat er ongelukken uit voort kun nen komen. Onder het motto „Niet voor het gewin, maar voor het hele gezin" houdt Sparta zaterdagmiddag vanaf 13.00 uur in de sporthal te MiddeUiamis een volley-in, waaraan door iedereen (jong of oud) kan worden deelgenomen. Daarna volgen om 18.30 en 20.00 uur de kompetitiewedstrijden, waar dan ook de mini's voor het eerst zullen aan treden. Programma 18.30 uur: Heren 2 - HoUemare 3, Meisjes-jun - Ibis Jongens-adsp. - Data C/D Mini-meisjes - DDL Programma 20.00 uur: Heren 1 - Ibis, Dames 1 - Data C/D Mini-jongens - VCG. NIEUWE TONGE Het kinderkoor „Jong Apollo" heeft j.l. zaterdag onder leiding van „juff. Nelleke", (Mevr. Bruggeman-de Bonte) een pracht concourssucces behaald. In Berkhout, bij Hoorn zongen de prille Nieuwe Tongenaartjes maar liefst 342 punten bij elkaar terwijl 300 punten al genoeg voor de eerste prijs zou zijn ge weest. In de juryrapportering was te lezen dat „Jong Apollo" zelfs beter zingt dan sommige kinderkoren die op radio en t.v. te beluisteren zijn. Voor de diri- gente die de kinderen op de piano be geleidde was er eveneens een groot compliment. „Jong Apollo" trad woens dagavond aan bij de feestelijke herope ning van „Ons Dorpshuis" waar ze en kele concoursnummers ten beste gaven. We knipten er het bovenstaande fo tootje.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2