htttlnvthtse Inbraken in scholen opgeiost; drie Icnapen gepalit Herdenking Reformatie QrhciQlcenirum de eilcinden Helpsters in Oude Tonge vragen mede-vrijwilligsters jfiÉüilEiMW STELLEIVDAII Icruid^r In beslag genomen antiek met vracht wagens vol naar Gouda afgevoerd H<i>- q^f 91e jaaargaoig Vrpag 27 oiktober 1978 No. 4737 CHR. STREEKBLAD OP GERKFOKMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOULlANDSE EN ZEEUWSE EELANDEN Verschijra tweemaal per weekdinsdag- en vriidagaoond voor tiÜB Jéherhadï 3 jaar VOLLEDIGE GARANTIE voor HETZELFDE GELD MIDDELHARNIS: op 31 oktober 1978 te Middelharnis AANBBEDING Langharige vacht spreien 1 pers. 47,- SPU110 MIDDELHARNIS TELEFOON 01870-2387 open: maandag t/m vrijdag 8.00-17.00 uur, vrijdagavond 18.30- 21.00 uur en zaterdagmorgen 8.00-12.00 uur iVIIDDELHARNIS Warme maaltijd voor bejaarden:. BEZOEKT ONZE Automobielen-verkoofihal 1 OOK OP VRIJDAGAVOND I GARAGE KNöPS LANGEWEG 113 MIDDELHARNIS TELEFOON 01870 - 2043 ik ik VOOR MOOIERE bloemstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad Middelharnis POSTBOX 8 ►-* MUXDELHAKNIS Hedactie en advertenties: Kantoor Lenigewieg 13, SammelacIJJIk Tel, (01870) 26 29 Na 9 uur (01870) 33 92 Giro 167930 SaiÉsBat» Hüddelhainds na 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tariel VINGÉRUNG 3 - MrDDELHARNIS -TEL. 01870 -2518 Radio - Televisie - Afspeelapparatuur - Elektrische Huishoudelijke apparaten - Electrotechnisch bureau Nadat woensdagavond een jongeman op heterdaad werd betrapt toen hij in de J. C. van Gentschool te Sommelsdijk op het inbrekerspad was heeft de politie klaarheid kunnen brengen in de golf van inbraken in diverse scholen in de gemeente. De twaalf gevallen die in de voorbqe veertiendagen werden geregis treerd blijken gepleegd te zijn door drie knapen van 15 en 16 jaar uit MiddeUiar- nis. Twee leerkrachten van de J. C. van Gentschool die woensdagavond nog in de school waren grepen een van de knapen in de kraag. Een tweede zag kans om te vluchten maar eenmaal op het politie bureau gaf de jongeman de namen van zijn companen prijs. Woensdagavond waren ze wel erg brutaal tewerk gegaan. Ze drongen de van Gentschool te Som melsdijk binnen terwijl er in de gym zaal gegymd werd waardoor veel licht naar buiten werd verspreid. Het gaat om drie inbraken in de land bouwschool, eenmaal in de huishoud school, eenmaal in de Groen van Prin- gtererschool, tweemaal in de Technische School, ook tweemaal in de Ireneschool en eenmaal (in de nacht van dinsdag op woensdag) in de school voor LEAO aan de Jul. van Stolberglaan. Vooral .in de LEAO werd een enorme rommel ge sticht. De wanden werden daar be smeurd met eieren en planten werden omver gesmeten. Ook in de Groen van Prinsterer die ook dinsdagavond bezoek kreeg werd een enonne bende aange richt er werden vernielingen gepleegd maar ook vergrepen de knapen zich aan het geld dat de kinderen voor de zending bijeengebracht hadden. In de Irene school werden eveneens vernielingen aangericht en werd o.m. een projector meegenomen. Een groot compliment voor de onder wijzers die aan de praktijken van de jongelui een einde maakten. Ook zij vin den het evenwel voor de ouders en voor de knapen een trieste zaak. De jongens komen uit normale, goed sociale gezinnen. Op D.V. dinsdag 31 oktober a.s. zal er in het Kerkgebouw van de Ned. Herv. Gemeente aan de Ring te Middelharnis een interkerkelijke herdenkingssamen-, komst van de Reformatie worden ge houden. Deze samenkomst wordt reeds voor het 6e achtereenvolgende jaar georga niseerd door het aktiecomité Goeree- Overflakkee van de Stichting „In de Rechte Straat" en zal beginnen 's; avonds om 7.30 uur. Het comité is dankbaar voor het feit dat de plaatselijke predi kanten hun medewerking op deze avond willen verlenen. Ds. A. Beens, Herv. predikant te Som melsdijk zal spreken over het thema: „Zonder de wet, door het geloof". Een thema dat ons plaatst in het cen trum van de zaak waar het in de refor matie ten diepste om ging. De opening zal worden verzorgd door ds. L. W. van der Meij, Chr. Gerefor meerd predikant en ds. H. Ligtenberg, WONINGINRICHTING „HOLLAND 2EELAND"-SOMMtLSDlJK TELEFOON 01870-2467 Het antiek, voornamelijk gestoken kasten en wat overig meubilair, waarop door de Goudse recherche zaterdagavond beslag werd gelegd is dinsdag met ge sloten vrachtwagens naar Gouda afge voerd. Het was opgeslagen in een leeg staand pand aan de Ring in Middelhar nis door de eigenaar van dat pand, de Rotterdammer L. De man wordt ervan verdacht zqn werkgever, een fabriek in Gouda voor ca. 1,3 miljoen te hebben 'opgelicht. De autoriteiten zijn weinig spraak zaam over hun handelingen zomin als over de duistere praktijken van de ver dachte. Die werd overigens woensdag Het pand rechts vooraan waarmee de verdachte minder eerbare bedoelingen had. voorgeleid voor de Off. van Justitie te Rotterdam. Het schijnt dat hij geduren de de afgelopen jaren het bedrijf waar hij als hoofd van de administratie werk te een bedrag van ruim een nrdljoen lich ter heeft gemaakt. Hij deed dat overi gens zo geraffineerd dat het wellicht nog langer onopgemerkt gebleven was wanneer hij zijn levenswijze niet aan zijn gestegen „welvaart" zou hebben aangepast waarmee hij zich verdacht heeft gemaakt. Het ontvreemde kapitaal heeft de ver dachter aangewend om zich royaal in de spullen te zetten. In Middelharnis kocht hij het pand van de Fam. Peeman in de Ring. Daarm.ee had hij minder eerbare bedoelingen. Het pand, een groot boerenhuis, zou als sauna worden ingericht. Bedoeling was ook er een aantal relaxkamers en mas sagekamers in onder te brengen waar publieke vrouwen hun klanten zouden hebben kunnen ontvangen. Hopenlijk zal de ontmaskering van de verdachte ertoe leiden dat dit pand zal worden verkocht waardoor Middelharnis van een smet als deze gevrijwaard zal blij ven. predikant van de GerefGemeente, bei den te Middelharnis. Medewerking zal worden verleend door het zangkoor „Canticum" van de Geref. Gemeente te Middeüiamis. Tevens zal er in het progranmia ruim te worden ingeruimd voor samenzang. Evenals vorige jaren zal de P.T.T. zor gen dat deze samenkomst via alle kerk telefoons in Middelharnis en Sommels dijk zal zijn te beluisteren. Het kerkgebouw zal reeds om half ze ven zijn geopend met het oog op de bij de ingang opgestelde boekentaf el. Er zal weer gezorgd worden voor een ruim as sortiment boeken van schrijvers uit de Gereformeerde Gezindte. Wij hopen dat ook deze keer, vele boekenliefhebbers deboekentafel willen aandoen. O.a. is verkrijgbaar de nieuwe Kinderbijbel van Evert Kuijt. De baten voortvloeien de uit de verkoop, komen geheel ten goede aan de landelijke Stichting „In de Rechte Straat" te Velp. De Stichting geeft ook het geUjkna- mige maandblad „In de Rechte Straat uit. Via dit maandblad blijft U op de hoogte van alle ontwikkelingen in de verhouding Rome - Reformatie. Briefwisseling met rooms-katholieken wordt regelmatig opgenomen en tevens geloofsgetuigenissen van ex-rooms-ka tholieken. Kortom een abonnement op de I.R.S. stelt U in staat om mee te le ven, ook door uw gebed en offer, met de Evangelisatie onder deze mensen. U wordt ook geïnformeerd over het werk aan de Stichting verbonden evan gelisten en predikanten in landen zoals Indië, Spanje, Zuid-Amerika enz. Graag stellen wij U op de Hervor- mingsavond in de gelegenheid om U als abonnee op te geven. Tijdens de samenkomst op D.V. dinsdag 31 oktober a.s. zal de kollekte bestemd zijn voor financiële steun aan het werk dat deze Stichting in binnen- en bui tenland verricht. Deze kollekte wil het comité harteUjk en dringend bij U aan- beveleni Momenteel vragen de volgende pro- jekten om uw steun: Ie De helft van de kosten ad. 165.000,voor de opbouw van een Re formatorisch Centrum in Italië, wat ge leid zal worden door de ex-priester, nu ds. F. Magiotto. Voor de uitbreiding van het werk in Italië is dit centrum drin gend nodig. 2e In de deelstaat Kerala in India, de vertaling en uitgave van de bijbel in het Malayalam. Dit is de taal die door 25 millioen inwoners aldaar verstaan wordt. Bij deze vertaling wordt uitge gaan van de Engelse King -; James - Version, ongeveer gelijk te stellen met onze Statenvertaling. 3e Tenslotte is door ds. H. J. Hegger predikant-direkteur van de Stichting „In de Rechte Straat" een brochure van 16 bladzijden geschreven voor benade ring van rooms-katholieken en buiten kerkelijken. Deze brochure is een poging om voor mensen die niet vertrouwd zijn met de Bijbelse taal, op eenvoudige en indrin gende wijze duidelijk te maken wat het Evangelie van de vrije genade in Jezus Christus betekent. Momenteel wordt deze brochure in Nederland en België verspreid. Bij vol doende financiële steun zal er D.V. ook spoedig een Engelse vertaling volgen en vandaaruit in het Singalees, het Tamil, het Malayaham en het Spaans. Wij dachten er goed aan te doen U bo venstaande informatie te geven opdat U weet welke belangrijke arbeid met uw gave wordt gesteund. HarteUjk hoopt het comité dat uit alle plaatsen van Goeree-Overflakkee er velen van hun meeleven blijk zullen geven, door te komen naar de samen komst in Middelharnis. Met name willen wij onze rooms-katholieke naaste daar toe uitnodigen. Wanneer wij Anno 1978 de kerkher vorming herdenken is ons meer dan ooit van node om evenals in 1517 weer te mogen leven uit het Woord van Gods genade. In ons persoonlijk en kerkelijk leven is er een bekering tot God nodig. Gradueel moge deze bekering met die van Luther verschillen, het wezenlijke Het is van de Stichting Bejaarden- werk Oostflakkee een geweldig initia tief om de bejaarden die daarvoor in aanmerking komen van een warme maaltijd te voorzien, maar de distributie ervan baar't steeds groter zorgen. Het aantal vrywilligsters is inmiddels zo klein geworden dat het voor de reste rende dames te belastend wordt omdat er te frequent een beroep op hen moet worden gedaan. Vandaar de in dit artikeltje verpakte oproep aan dames met een fijne moraal, een zwak voor de oudere mens en wat beschikbare tijd zich aan te melden met de bedoeling voortaan mee te helpen met het rondbrengen van de maaltijden. Het gaat erom 5 keer per week rond de klok van twaalf op 7 a 8 adressen de in handzame gamelletjes bereide maaltijd bij de bejaarden af te leveren. De ga- mellen worden in „Ebbe en Vloed" op gehaald en het is de ervaring van de dames die het al jaren doen dat de be jaarden met verlangen naar hun komst uit zitten te kijken, want de meesten van hen hebben zo rond het middaguur is voor ons allen nodig. Als goddelozen worden we dan met God verzoend, zodat er maar één roem overblijft en dat is de roem in het Kruis van Jezus Christus. Meer dan ooit is een nieuw geestelijk reveU. onder ons volk nodig. De kracht der gezegende reformatie is onder ons maar al te zeer gebroken door onder linge verdeeldheid. Dat het echter ge zien moge worden, dat de zonde wel verbreekt maar dat de genade heelt. Van harte begeren wij dat we in onze samenkomst op D.V. 31 oktober a.s. iets van die onderlinge verbondenheid in het Woord van Gods genade mogen ervaren. U komt toch ook? Het comité. Geopend: maandag t/m zaterdag van 8.30 -17.30 uur vrijdagavond tot 21.00 uur Mr.Sniiderweg-Industrieterrein-Stellendam-telefoon 01879-2300 De dames mevr. v. Dam (1.) en mej. Bezemer nemen hun hapje steeds met graagte in ontvangst. een zeer gezonde belangstelling voor het middagmaaltje Met de verstrekking ervan wordt voorkomen dat de bejaarden omdat de bereiding voor hen te bezwaarlijk wordt maar afzien van de warme hap. Ze krijgen die nu kant en klaar op tafel a 3,50 per maaltijd, keurig aangepast aan hun evt. dieet. De dames die de maaltijden distribueren doen hun werk met groot enthousiasme, maar naarma te er van hun collega's afvallen wordt het moeilijker. De meest dringende vraag is dan ook of er in Oude-Tonge dames zijn die de gelederen van de vrij willigsters komen versterken. Naannate er zich meer aandienen wordt de tus senpoos tussen de toerbeurten die ze vervullen steeds langer en het zou best kunnen gebeuren dat er, bij voldoende aanmelding, op elk van de dames slechts met tussenpozen van weken of maanden een beroep behoeft te worden gedaan. De verstrekking kost maar weinig tijd en er zijn voldoende gamellen beschik baar om het mogelijk te maken dat het brengen en ophalen (van de gamel van de vorige dag) in één gang kan gebeuren. De Oude Tongse dames, ze worden hier bij hartelijk verzocht dit prachtige werk belangeloos te steunen. Het kost dan w^el enige inspanning maar de be jaarden zullen U dat met hun meest vriendelijke glimlach ruimschoots ver goeden. Men kan zich opgeven evt. voor een nader te bepalen termijn bij mevr. Oole van het dienstencentrum! JK>^^.>.>.5^^^s^sJ^J^.3>O^S^^SÖ^S^S^S^S^S^5^S^i^^ MIDDELHARNIS Verkoping Herv. Vrouwenver. De Ned. Herv. Vrouwenvereniging „Eenheid en arbeid", hoopt D.V. zater dag 28 oktober haar jaarlijkse verkoopt dag te houden. U bent van harte welkom 's Middags 2 uur zijn we open. Vele mooie handwerken zijn er te kijk en te koop. Ook voor de jeugd zijn er leuke attracties, en ook is het mogelijk een bloemetje te kopen. Het bestuur hoopt dat U van uw belangstelling blijk geeft, opdat zij hun werk voor de Kerk en Ver. Gebouw kunnen voortzetten. Tot ziens in de Hoelcsteen, Ring 13, Middel harnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1