Sleutelaars leefden zich uit Inispannenile autocross I premie-woningen Jonge Bokma f 12,95 Den Hertog Co. HERKINGENs -k SSechts de sterkste wrakken overleefden de slag Met stijgende verwondering heb ben we zaterdagmiddag veilig achter het lijntje kennis geno men van de kmisten van de 58 ama teur-coureurs die op het cross cir cuit in Herldngen met hrai vehicles onderling in de clinch gingen. De cross baan was er een van hoge bulten en diepe kuilen waardoor de wagens zó erbarmelijk klop kre gen dat de een na de ander afviel, maar de geniaUteit van de deelne mers zorgde er toch voor dat, nog 28 rijklare karren deel konden ne men aan de afvalrace waarmee het middagdurende spectakel werd be sloten. Enquête „WO n i n gbe h oefte'' in Oostflakkee 1 TE KOOP nieuw te bouwen 1 twee onder één kap, met garage, in I plan West BI te Stellendam i Hardhouten kozijnen en deuren. Isolatie, premie plm. 10.000, 1 totaal. Prijs, inclusief grond, vanaf 140.000, 1 Gegadigden moeten woonachtig of economisch gebondenen zijn 1 in de igemeente Goedereede. Inlichtingen I <SEB??. V. d. NIEUWENDIJ»! B.V. I BOUWBEDEIIJF I STELLENDAM TEL. 01879 -1739 - 2070 Strafworpen-festeln bij Merwede 2 - Good-Luck 1 is er in uw gemeente al een mannenvereniging? Bent u al lid van die mannenvereniging OPENING CONCERTSEIZOEN IN STRIJEN Herfstaktiviteiten in Stad a.h. Haringvliet HERFSTDRADEN Orgelconcert te Oirksland Cooymans advocaat, de zachtste 7,50 1 liter KEIZERBITTER 12,50 UIT DE DIEPVRIES: 40 Frikandellen en 30 kroketten samen slechts 22,50 500 gram vers gebakken pinda's supergroot 2,50 200 gram CELLERIJ SALADE2,50 UIT DE VLEESWARENHOEK: 500 gram echte slagersleverworst 2,95 1,75 2,50 3,50 200 gram cervelaatworst 150 gram magere achterham 500 gram gekookte worst .-...ƒ Altijd vers altijd Ie kwaliteit. IVIaar dat bent u gewend van WIJN- EN DELICATESSENHUIS WEST-HAVENDIJK 43 TELEFOON 01877-1968-2544 AL 13 JAAR LANG!! Aanbiedingen t.e.m. 28 oktober 1978. gledz. X .JIILANDEN-NIEUWBa Dinsdag 17 oktober 1978. Midden in de strijd; de linkse gestrand, de middelste over de kop. Er werd enorm veel puin gereden, maar dat mocht niet deren omdat de wagens waarin werd deelgenomen veel al opgelapte sloopwagens waren. Zo kwam het ook dat de meest vreemd soortige karren aan de start versche nen, VW kevers met zwaardere moto ren, zelfs een kever met bordes waarop een zware BMW motor ronkte, een ke ver met dui)bel lucht van achteren en een wagentje op een soort tractorband jes. De wagens waren zo had de or ganisatie dat bevolen van alle ruiten ontdaan, er moest een dakversterking zijn aangebracht, de deelnem.ers moes ten een helm dragen en ze moesten zich stevig in de gordels kunnen vast maken omdat het gevaar niet denkbeel dig was dat er wel eens een buiteling plaats zou vinden En inderdaad, meerdere karretjes zijn er in het heetst van de strijd over de kop gegaan tengevolge van de forse tikken die ze opliepen. De carosseriën waren door een beschermend hekwerk voorzien zodat de inzittende weinig lij felijk gevaar liep. Voor het overige wa ren de wagens ontdaan van alles wat maar gemist kon worden en dat bleek veel te zijn. Het was alleen een kwestie van snel starten om vervolgens het ver worven plekje met moed te verdedi gen. Moed was daar wel voor nodig en stuurmanskunst niet minder. Daar wer den frappante staaltjes van gegeven zo als door deelnemer Netten van het woonwagencentrum in Middelharnis; hij taxeerde de ruimte tussen twee stil staande wagens zo nauwkeurig dat hij er tot verbazing van de toeschouwers vrijwel feilloos tussendoor schoot! De autocross commissie kon na afloop dik tevreden zijn. Er waren geen ge wonden gevallen (aUeen een vrouwelij ke deelnemer had haar hand wat ge kneusd toen haar karretje kantelde) en de brandweer hoefde evenmin in actie te komen. Er was een goede belang stelling geweest en de courerus hadden, na hun sleutelwerk vooraf, een heel ple zierige middag beleefd. Ook voor vol gend jaar staat weer een cross op het program.. Voor de deelnemers vielen er tijdens de ritten (onderverdeeld in een lichte en in een zware klasse 7 leuke premies te verdienen. By het beschikbaar stellen daarvan werd de toon voornamelijk aangegeven door bandenhandel Kaste lein te Sommelsdijk. Winnaar in de Uch- te klasse werd Anco Mast uit Den Bom mel, winnaar zware klasse (vanaf 1500 cc) werd Jos Netten uit Middelharnis met de restanten van een Citroen D.S. In de afvalrace ging het, nadat 26 van de 28 deelnemers uitgeschakeld waren tussen Voshol uit Zierikzee en Mart v. d. Broek uit Melissant. Van den Broek moest tenslotte door snode pech de over winning aan Voshol latenzijn ben zine was op „Bulldog", geheel rechts sneeft in j de strijd; het rechter voorwiel i knapte at Het woningtaehoefteonderzoek in Oost flakkee, waarover wij reeds in onze krant van dinsdag 10 oktober berichtten, is inmiddels in volle gang. Alle bij de gemeente bekende woningzopkenden, hebben inmiddels een enquêteformulier toegestuurd gekregen. Een groot deel hiervan is ondertussen ingevuld terug gezonden naar het gemeentehuis. Een ieder, die wel een vragenUjst heeft ontvangen, maar deze nog niet heeft beantwoord, wordt vriendelijk verzocht dit alsnog zo spoedig mogelijk te doen. AUe enquêteformulieren, dienen uiter lijk 23 oktober op het gemeentehuis te zijn. Al diegenen, die geen vragenlijst toe gestuurd hebben gekregen, maar wel belangsteUing hebben voor een (andere) woning in. Oostflakkee, ktmnen nog steeds een enquêteformulier afhalen op het gemeentehuis (hele dag) of op de kantoren van de woningbouwvereni gingen (tussen 9 en 11 uur 's morgens), ledere inwoner van Oostflakkee van 18 jaar en ouder alsmede economisch en sociaal gebondenen, die binnen een pe riode van 5 jaar wiUen verhuizen, kun nen een vragenlijst invullen. Good-Luck begon zeer aanvallend, al in de eerste minuut werd een doelpunt afgekeurd. Ondanks dat Good-Luck meer in de aanval was kreeg Merwede in de 7de minuut een strafworp te ne men en openden hiermee de score. 1-0. Na een kwartier kon lemke Huizer uit een vrije worp de gelijkmaker inschie ten. In deze fase van de strijd kreeg Mer wede twee strafworpen te nemen, maar konden hieruit niet op voorsprong ko men. Na een half uur kreeg Good-Luck loon naar werken, via een strafworp kon Marco Appel 1-2 aantekenen. Aanval lend waren de Rood-Witten iets sterker en na enkele goede akties mocht Marco Appel het opnieuw vanaf de stip pro beren, hy bracht hierdoor z'n ploeg op 1-3. Via een doorloper kwam de .thuisclub nog terug tot 2-3, waarna Wim Hobbel voor 2-4 zorgde. In de slotfase van de eerste helft mocht lemke Huizer nog een strafworp nemen en bepaalde de ruststand op 2-5. Na de thee speelde Merwede veel har der, Good-Luck had hierop onvoldoende antwoord en met een afstandschot ver kleinde Merwede de achterstand tot 3-5. Nadat Marco Appel zijn derde straf worp had benut (3-6) lieten zij het ini tiatief aan de thuisclub, die in de laat ste minuten enigszins op gelukkige wij ze nog driemaal konden scoren, eind stand 6-6. In IC gaat Ventura Sport nu aan kop, met daarachter Merwede en Good-Luck. In 4F speelde Good-Luck 3 tegen Oranje-Zwart 2 en wonnen verdiend met 6-3. Nu het vergaderseizoen weer aankomt wil het hoofdbestuur van de Hervormd Gereformeerde Mannenbond deze twee vragen aan u voorleggen. De eerste vraag is: bestaat er in uw gemeente al een mannenvereniging? Wanneer deze vraag ontkennend be antwoord zou moeten worden, zou het hoofdbestuur u dringend willen vragen om te overwegen een dergelijke vereni ging op te richten. Juist in onze tijd van grote afval en wetteloosheid heb ben we een geestelijke smidse nodig om ons geestelijk te bewapenen. Dat kan natuurlijk op verschillende manieren, vooral door de prediking van het Woord op zondag. Maar daarnaast is het zo goed en nodig dat we met elkaar verga deren rondom Gods Woord en de Bij bel in ons midden leggen om ons door dat Woord te laten leiden bij alle vra gen van het leven. Wanneer er in uw gemeente wel een mannenvereniging is stellen we u de vraag of u al lid bent, en dat vragen we vooral aan de jongere gemeentele den. We zouden u graag willen opwek ken om als lid toe te treden, opdat we ons samen zullen buigen over de Bij bel en m.et elkaar zullen zoeken naar de boodschap die de Heere door Zijn Woord tot ons doet komen. We geven menig maal zoveel tijd aan dingen die van weinig of van geen waarde zijn. Daar om moeten we andere dingen zoeken. En die kunnen we alleen vinden in Zijn Woord. Daarom raden we u dringend aan om lid te worden van de mannenvereni ging, om het Woord Gods te onderzoe ken en de geestelijke wapenrusting aan te trekken waar de apostel van spreekt. Namens het hoofdbestuur van de Herv. Ger. Mannenbond, Ds. G. H. van Kooten, 2e voorzitter Ds. Joh. Verwelius, secretaris. Donderdag 19 oktober van half twee tot half vijf is er in het Trefpunt een kreatieve middag voor kinderen vanaf 4 jaar. Er kunnen herfststukjes gemaakt worden van takken en zelfgemaakte bloemen. Er kan gespat, geverfd en ge plakt worden. Hiervoor zijn bladeren aanwezig, maar ieder mag ook zijn eigen bladeren meenemen. Voor een herfst- stukje moeten de kinderen wel een bakje of vaasje van hviis meebrengen. Ook is het aan te bevelen oude kleren a£in te trekken. De kosten zijn 1, Windbewogen, voor de ogen haast onzichtbaar aangericht hangen in de herfst de draden in geboomten, boven paden bevend is het najaarslicht. 't Zijn de spinnen, die beginnen als de herfstkou komen gaat, met een zweeftouw hoog te spinnen, omdat zij het leven minnen, hechten zij daar draad na draad. Zijden draden, gouden paden door de herfst in kleur getint. Draden die zich gaan verwijden als de wind ze doet verglijden, draden waar een spin aan spint. In mijn leven is vaak 't beven, als mijn levensdraad eens breekt? Levensdraden in Gods handen die mij trok met liefdebanden, worden daar nooit losgeweekt. Job 12 10, Joh. 11 25, 26. Lanerta. Zaterdag 21 oktober a.s. zal er in de hervormde dorpskerk van Strijen weer een orgel- en zangavond zijn. Dit is de eerste avond van een reeks welke voor deze winter gepland zijn. Als organist zal deze avond de zeer bekende organist Willem Hendrik Zwart uit Kampen het van den Heuvelorgel bespelen. De organist, zoon van de bekende Jan Zwart, behoeft eigenlijke geen verdere introdioktie, hij is immers bekend van radio en T.V. Ook zijn er verschillende grammo foonplaten verschenen van deze orga nist, zowel als begeleider van koren als diverse solo Ip's. Willem Hendrik Zwart staat weer op het punt een concert tournee te gaan maken door Noord Amerika, dit zal be gin november gaan geschieden. Voor de orgelbespeling in Strijen heeft hij een aantal „goed in het ge hoor liggende" orgelwerkjes geselek- teerd. Waaronder Preludium, Fuga en Cia- conna in d-moll van Pachelbel. Het speelse orgelkoraal „Wir glauben all an einem Gott Vater" van J. S. Bach Het concerto in Bes dur van G. F. Han del, samenzang van Een vaste Burg is onze God. Van de oude organist/componist Jac. Bonset speelt Wülem Hendrik Zwart diens variaties over een thema van Purcell. Van Samuel de Lange speelt hij ver volgens de sonata: „Ja Jezus leeft het ongeloof verstomm", terwijl het concert besloten wordt met 2 werkjes van Jan Zwart, n.l. 1) Rust mijn ziel Uw God is Koning en de bruisende Fantasie Toccatine over Psalm 33. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is vrij. Orgel van de Ned. Herv. dorpskerk te Strijen. Zaterdag 21 oktober a.s. zal het eerste van een serie orgelconcerten gegeven worden in de Ned. Herv. Kerk te Dirks- land. Piet Westhoeve uit Ouddorp, die een van de organisten is van deze kerk zal dan het fraaie historisch orgel be spelen. Hij heeft voor dit concert een gevarieerd programma samengesteld met werken uit diverse stijlperioden. Het concert begint met e-moll preludium en fuga (de kleine) van de noordduitse meester N. Bruhns. Vervolgens enige orgelwerken van Pachelbel waarna als 3e programmapunt enkele engelse werkjes worden gespeeld, waaronder een Trumpet Voluntary van William Goodwin. Daarna speelt de organist uit rOrganiste van Gesar Franck waarna hij besluit met de op Hervormingsdag gerichtte Fantasie over „Een vaste burcht is onze God" van Jan Zwart. Het concert begint om 20.00 uur. De entree incl. programma bedraagt 4, (scholieren 2, Het volgende concert in^ de serie is op Zaterdag 18 november a.s. De organiste is dan Marian Leijnse uit Vlissingen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2