u^^- ,uss Kalender 1979 NOVIB is uit! Morgen philatelisten- ilag in Vormings centrum Oude Tonge Muziekhandel VERSPUY Jammer, de Juf vertrekt, maar leve de kleine Anne! Orde op zaken m.b.t. huisvuil-ophaaldienst Voor openingsavond winterwerk grote belangstelling Botsing Pt>ov. weg Nieuwe Tonge Aardbeien In oktober Automobielen-verkoo|ihal t hele dag gesloten. W. A. den Hertog Co. T.g.v. dag van de postzegel g^Ji »«i«r^ 1-11 51e jaaisang \»;i*2EÉt-^^ ^X^^^ Vrijdag 6 oktober 1978 No. 4731 CBR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOULANDSE EN ZEÏEÜWSE EILANDEiN Verschijnt tweemaal per week.- dinsdag- en vrijdagavond VOOR MOOIERE bloem stukjes Fa. KORTEWEG Orgels vanaf 650,Huur - Les - gem. betaling Piano's vanaf 750, Gitaren vanaf 95,o.a.(Jibsctti Ibanez - Yamaha. Blokfluiten vanaf 13,90, alle meuken. Mondorgels vanaf 8,Citers vanaf 165, BLADMUZIEK - SNAREN enz. Vrijdag open tot 8.30 uur. Ook zaken in Barendrecht en Zwijndrecht. i VERSPUY WestdijkSS - Sommelsdijk - 01870-4776 OOK OP VRIJDAGAVOND l BEZOEKT ONZE X LANGEWEG 113 GARAGE KNöPS MIDDELHARNIS TELEFOON 01870 - 2043 STROP VOOR PALINjipij^F; 7 oktober polderfietstocht Sparta Hygiea Met ingang van 9 oktober a.s. is onze zaak 's maandags de Openingstijden Dinsdag t.e.m. donderdag van 8-12 en 1-6 uar. Vrijdag vwo. 8-12 en van 1-9 uur. Zaterdag van 8 tot 6 uur. Firma Westhavendijk 43 - Dirksland Tel. 01877 - 1968 - 3544 OOLTGENSPLAAT: ie it it it it it it FOSriBOX. 8 •-• MmOKLHABimS Bedactlé en advertenities: Kantoor tangevretg 13, SammeladUlk Tel. (01870) 26 29 Na 9 uxir (01870) 33 92 Giro 167930 Bon/kRat» MlddeUhomis tux 3420.01.108 ABOIWrEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tarlet DIRKSLAND: Op 1 juli j.l., dus alweer bijna 3 maan den geleden, is de Fa. Boon te Middel burg begonnen met het ophalen van het huis- en bedrijfsvuil in de gemeente Dirksland. Tot op heden zijn er bij de gemeente nauwelijks klachten of op merkingen over deze aktiviteiten bin nengekomen, zodat mag worden aange nomen, dat de burgers tevreden zijn over de dienstverlening. Wanneer dit niet het geval is dan zou de" gemeente hier graag van op de hoogte worden ge bracht, (tel. 01877 - 1233 toestel 33 of 35). Van de kant van de gemeente en de Fa. Boon zijn er echter nog een aantal za ken die ze nog eens dringend onder de aandacht van de burgers willen bren gen. Dit zijn: De zakken mogen niet een dag o£ avond van te voren aan de weg worden geplaatst. Wanneer dit wel gebeurd is er de kans dat honden of katten ze opentrekken, waardoor het vuil op de straat komt te liggen. Het is begrijpelijk dat dit losse vuil niet door de Fa. Boon wordt opge ruimd. Het vuil mag niet in kartonnen dozen aan de weg worden gezet. Bij regen worden deze dozen door weekt waardoor ze bij het oppakken uit elkaar vallen, zodat het vuil wee;r op straat ligt. Met ingang van 11 oktober a.s. zullen deze dozen dan ook niet meer worden meegenomen. Het grofvuil, zoals tuinafval en der gelijke dient beter te worden gebundeld. Ongebundeld vuil wordt niet meer mee genomen. Wanneer iedereen bovengenoemde spelregels in acht neemt, neemt de Fa. Boon alles mee, zodat het dorpsbeeld niet door allerlei vuil wordt ontsierd. Zandpad Middelharnis £ss^sss:^3S®s;5ï^:5S^s®3Sï^®S3^ö*i> OOLTGENSPLAAT Dinsdagavond had in „Elthato" de opening plaats van het winterwerk, ge organiseerd door de hervormde jeugd- raad. Behalve een groot aantal jongelui waren er ook veel ouderen gekomen om van hun belangstelling blijk te ge ven. Het verenigingsgebouw was goed gevuld en velen maakten van de gele genheid gebruik om de verbouwing met de nieuwe hobbyruimte, die op de zol der is gemaakt, te bezichtigen. Ds. T. W. van Bennekom opende de avond met een woord van welkom, ge bed en Schriftlezing 1 Sam. 3 1 t.m. 10. Naar aanleiding hiervan werd door ds. Van Bennekom aan de jongens en meis jes veel vragen gesteld, waarna door mevrouw Ina van Geffen-van Oostende over de roeping van Samuel een verhaal werd verteld. Hierop volgde het aanle^ ren van een toepasselijk lied getiteld „Samuel". De quis met vragen uit de Bijbel, waaraan vijf jongens en 5 meisjes deel namen, werd verzorgd door mevr. C. Neels-van der Griend. De jongens waren de winnende partij en behaalden 47 pun ten, de meisjes brachten het tot 42 pim- ten. Door ds. Van Bennekom worden nog enkele mededelingen gedaan. Bij vol doende belangstelling zal er aanstaande zomer ook een kamp voor de oudere jeugd te Vught gehouden worden. Leef tijd van 13 tot en met 17 jaar. Opgave Op de kruising Oudelandsedijk - Prov. weg had woensdagmorgen een forse botsing plaats, veroorzaakt door de Zierikzeeër v. H. die met zijn Renault 6 vanaf de Oudelandsedijk onvoorzich tig de Prov. weg opreed. De uit de rich ting Middelharnis naderende M. A. uit Bruinisse greep de wagen van dhr. v. H. in de linkerflank. Dhr. v. H. werd per ambulance naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd. Dhr. en mevr. Kabos hebben in hun hofje, achter de Nieuwe Tongse Molen dijk wat merkwaardigs aan de hand... Het aardbeienveldje geeft voor de twee de maal vrucht, veel overvloediger eigenlijk dan dat van de zomer het ge val was, en dat geeft in oktober toch wel even te denken. De aardbeien hangen er in overvloed maar ze missen het koesterende zonnetje dat ze blozend rood kleurt. Niettemin komt er toch een schaaltje aan te pas om de grootsten te plukken zoals de hoogbejaarde mevr. Kabös op het fotootje laat zien. hiervoor is nu al mogelijk bij de leiding en aan de pastorie. Na de pauze, waarin traktatie, werd het eerste deel van de avond door ouderling Joh. Bom met ge bed gesloten. Dia's reis Vught Na de pauze werden er een groot aan tal dia's vertoond over het zomerkamp op een boerderij te Vught. Ze zijn door ds. Van Bennekom en dhr. C. Kreeft ge maakt. De bezoekers werden via de beelden meegenomen vanaf het vertrek uit „Elthato", de uittocht uit Ooltgens- plaat naar het kamp en terug tot weer in genoemd gebouw. Ook kon men een serie foto's bezich tigen die op borden waren aangebracht. Vooral de dia's brachten de spanning er in en ontlokten vele opmerkingen en hilariteit. Deze avond, waarop nog vele boeken werden verkocht, mag zeer geslaagd worden genoemd en was tevens een waardige opening voor het komende en reeds begonnen winterwerk van vere niging, clubs, etc. De Bommelaar XWJG. ""die 'zon dagavond belus]^, óp^'Sên jtnaal- tje paling in de (^ate"|Creek te Oude Tonge wat fuiken-lichtte en ook een fuik meenam heeft het de politie wel erg gemakkelijk gemaakt! Terwijl hij zich met an dermans paling verrijkte verloor hij zijn S.O.S. talisman, een om de pols gedragen metalen houder- tje waarin alle gegevens van de drager staan vermeld. De politie vond het, vastgehaakt aan het prikkeldraad. Het was toen geen kunst meer de man te achterhalen omdat de inhoud van de talisman zijn identiteit, tot en met zijn bloedgroep onthuld had Door de barre weersomstandigheden van afgelopen zaterdag, regen en harde wind, is de fietstocht voor het hele ge zin, georganiseerd in het kader SPOR TIEVE REKREATIE '78 en tg.v. het 70- arig bestaan van SPARTA HYGIëA, één week uitgesteld. Als het weer gunstig is, kan er op za terdag 7 oktober a.s. van 13.30 - 14.30 uur vanaf de Olympiahal gestart wor den. De inschrijfkosten zijn 1,per persoon, kinderen onder 12 jaar graag met begeleiding van ouderen. Tot 18.00 uur kan er gefinisd worden, puzzel in leveren en de herinnering in ontvangst nemen. Voor de beste puzzelantwoorden zijn een paar prijsjes beschikbaar. We hopen dat iedereen zich aan de ver keersregels houdt en al fietsend over de mooie wegen door de polders van Groot -Middelharnis, geniet, maar ook i.v.m. de puzzel (pen meenemen) de omgeving goed in zich opneemt, zodat het voor iedereen een fijne sportieve rit zal wor den. Langs de route wordt u gekontroleerd bij pech onderweg geholpen en omdat Sparta Hygiëa jubileert, iets te eten en te drinken aangeboden. De kleutertjes van de bflz. kleuter school „André Marie" te Ooltgensplaat hebben woensdagmiddag op hun eigen wijze afscheid genomen van „Juf Prin ce". De juf gaat zich thuis, op het boer derijtje in Zonnemaire wijden aan de zorg voor de kleine Anne die, nog geen drie maandjes jong, woensdagmiddag aan het Ooltgensplaatse kleutervolkje werd getoond. Vreseiyk lief, vonden ze hét kleine ding Maar zelf waren ze dat ook de kleu tertjes, gekleed als boertjes en boerin netjes, petjes en mutsen op en luidruch tige klompjes aan de voeten. De juf en haar man, een „vliegtuigpiloot" werden samen met de kleine Anne die in de kinderwagen lag met feestelijk versierde Anne genoot alle belangstelling van de kleintjes. bogen ontvangen. Dat doe je, als kleu ter, als de juf definitief afscheid komt nemen. Dan zet je nochtans een feeste lijk gezicht en dan biedt je natuurlijk ook een cadeautje aan. Zo kwam het dat juf Prince-Masten- broek overladen werd met leuke ge- scherikjes, gegeven door kleutertjes met warme handjes en warme hartjes. De juf kreeg een prachtig wandkleed waar op figuren van de kinderhandjes met daarop de pasfotootjes geplakt. Er stond ook een kartonnen auto met het kente ken 70 - 78 - AM (herinnerend aan de periode waarin de juf aan de school ver bonden is geweest en de beginletters van de naam van de 'school), waarin voor de kleine Anne een echt autozitje voor in pappa's VOLVO was verborgen. Groot feest was het, compleet met li- minade en gebak, spelletjes en versjes, maar ook waren er ernstige woorden omdat het toch gezegd en begrepen moest worden dat de juf nou echt niet meer terug kwam. 's Middags om half vier kwamen ook de onderwijzers en onderwijzeressen met heel wat kinderen van de bijz. basisschool en ook voor de ouders bestond gelegenheid om van juf Prince afscheid te nemen. Zo spontaan was het allemaal dat ze er waarschijn lijk nog heel lang aan terug zal denken. Zoals elk jaar brengt de Novib ook nu weer een kalender uit, die gerust uniek genoemd mag worden. De Novib (Nederlandse Organisatie voor Internationale Ontwikkelingssa menwerking) stelt zich ten doel om de armsten in de derde wereld te steunen in hun strijd voor een menswaardig be staan. Dat doet zij onder meer door de bekende Gast aan Tafel-aktie (die thans meer dan 110.000 deelnemers heeft!) en de uitgave van een unieke kalender, elk jaar. Uniek door de Iniappe kleurenfotogra fie, die uitstekend tot haar recht komt door haar grootte: 27 cm hoog en liefst 60 cm breed. In 12 platen hebben de fotografen ge tracht een beeld van de derde wereld te vangen, waarbij dit keer vanwege het Jaar van het Kind het accent gelegd werd op foto's van kinderen. Niet vra gend, niet bedelend, maar in hun eigen leef- en woonsituatie. Uniek ook door de veelheid van in formatie op de achterzijde van de bla den. Over de manier waarop de Novib met mensen uit de derde wereld samen werkt en zijzelf aan het woord komen. Over het werk van de Novib, haar pro- jekten, haar voorlichting, uitgaven, enz. Tevens wordt door de verkoop van deze kalender voor een deel het werk van de Novib mogelijk gemaakt, door de „winst" die op de kalender gemaakt wordt. Dat dit initiatief, deze kalenderaktie, door het publiek gewaardeerd wordt, bewijst de stijgende verkoop wel; meer dan 30.000 mensen hebben de kalender 1978 aangeschaft! De kalender kost 20,portokos ten, en is te bestellen bij de Novib, Amaliastraat 7, Den Haag. IN HET JAAR VAN HET KIND PAST EEN VOLWASSEN KALENDER! Philatelistea een duur woord voor postzegelverzamelaars zullen elkaar morgen kunnen treffen op de dan te houden tentoonstelling in het Vormings centrum te Oude Tonge. Een en ander wordt georganiseerd door de afd. Flak- kee van de Inter. Ver. Philatellca ter gelegenheid van de „dag van de post zegel" die traditioneel op de 7e oktober wordt herdacht. De Flakkeese afdeling telt ruim 150 leden. Ze hebben niet hun verzamelingen gemeen-, wel hebben ze dezelfde drang in zich hun hobby zoveel mogelijk te perfectioneren. Dat heeft meerderen er toe gebracht af te stappen van een we reldwijde verzameling en het te zoeken in een thematische verzameling. Het bijhouden van een wereldverza meling is nauwelijks meer te realiseren omdat er steeds meer landen steeds meer zegels uit gaan geven. Een thema tische verzameling ligt daarom het meest voor de hand en morgen worden daar in Oude Tonge fraaie voorbeelden van gegeven. Postzegels met schüderijen met bloemen van Oost-Europa en dieren van Afrika. Ook oorlogszegela uit België, Enkele voorbeelden uit de collectie van dhr. Barendrecht kinderzegels uit Nederland en luchtpost zegels uit de Benelux. Voorts verzame lingen van landen, oude brieven voor 1852 en zovele andere verzamelingen die overigens niet alleen voor de verzame laars interessant zijn. Ook anderen wor den dan ook morgen verwacht. Uit de unieke verzameling van dhr. L. Barendrecht te Middelharnis zijn verzameling is niet op de expositie knipten we enkele prachtige voorbeel den. Dhr. Barendrecht, verwoed ama teur kerk-organist verzamelt louter zegels rond het thema „muziek". Dat betekent dat zijn kollektie zegels telt handelend over muziekhistorie, muziek instrumenten, componisten, muziek- schrift, herdenkingszegels enz. Het bezoeken van de expositie en het kennis maken met het enthousiasme van de verzamelaars zal wellicht anderen inspireren eveneens met deze boeiende hobby te beginnen. Er staan mede ver zamelaars klaar om de beginners de helpende hand te bieden!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1