EIIAIIDEtI - niEUWS 7i/cinmenuU „Zo kan 'k niet werke" -avond in DUIVENSPORT 3e blad Vrijdag 29 september 1978 No. 4729 HET KVENSTER •ik ir Nl«uws uit Zealand GRIJSOORDSE SCHETSEN KONFERENTIE MEDISCHE ETHIEK Zendingsmiddag en Middeiharnis KORFBAL Uw huis verkopen 7 TAiMBOER 30 IVIAAL KINDERZEGELACTIE „DOOR HET KIND - VOOR HET KIND'' VOLLEYBAL TENNIS PREDIKBEURTEN ZEELAND HERV. GEMEENTEN THOLEN ZONDAG 1 OKTOBER IVIedisclie diensten De windicorenmoien te Oosterland draait weer blik op kerk en samenleving De Vredesweek De Molukkers Idealisme Het is al verschillende jaren een tra ditie dat de laatste week van september in het teken staat van bezinning op de wereldvrede. Ook dit jaar heeft het IK V (Interkerkelijk Vredesberaad) een zo genaamde „Vredesweek" georganiseerd. Niemand zal de noodzaak van een der gelijke bezinning ontkennen: de groot machten van deze wereld hebben lang zamerhand een wapenarsenaal opge bouwd dat het mogelijk maakt deze we reld vele malen te vernietigen. De ver schrikkingen waaraan de mensheid blootstaat als ooit een gewapend conflict zou uitbreken, waarin gebruik zou wor den gemaakt van kernwapens, zijn met geen pen te beschrijven. De Vredeskrant van dit jaar heeft dan ook ooggetuigen verslagen opgenomen van mensen die in 1945 de atoombomaanvallen op Hirosji- ma en Nagasaki hebben beleefd. En de bommen die toen werden ge bruikt waren betrekkelijk klein in ver gelijking met de atoomwapens die sinds dien vervaardigd zijn en opgeslagen liggen. Men moet er niet aan denken als het ooit menens zou worden. Het IKV richt zich dan ook allereerst op verwijdering en afschaffing van de kernwapens, te beginnen in Nederland. Nu zie ik niet in dat het veel gewicht in de schaal zou leggen wanneer Neder land op eigen houtje de kernbewape ning zou afschaffen. Zoveel betekenen wij nu ook weer niet in het geheel van de grote wereldpolitiek. Maar gesteld dat ook andere westerse landen, tot en met de Verenigde Staten, zouden beslui ten van het gebruik van kernwapens af te zien, wordt de risico-factor dan niet ontzettend groot? Dat de vrede na de jongste wereldoorlog gehandhaafd bleef is menselijkerwijs gesproken te danken aan de „balance of terror", het schrik- evenwicht tussen de grote mogendheden. Zodra dat evenwicht wordt verstoord door eenzijdige ontwapening van het westen, dan is de kans op een commu nistische aanval veel en veel groter. De mensen van het IKV zeggen: dat is ongeloof. We moeten niet op de kern wapens, maar op God vertrouwen. Daar in hebben ze natuurlijk geUjk. Er zullen inderdaad veel mensen zijn die uitslui tend vertrouwen op de machtsmiddelen. Maar omdat de wapens op deze wijze worden misbruikt hoeven we ze toch niet af te schaffen? Een oud gezegde luidt: Vertrouwt op God en houdt uw kruit droog. Met andere woorden: Je mag je bewapenen, je moet je zelfs be wapenen, maar je mag er je vertrouwen niet op stellen. Per slot van rekening draagt de overheid het zwaard niet te vergeefs. En een zwaard draag je nu eenmaal niet om mee te pronken, maar om het in geval van nood te gebruiken! Elk jaar weer is het duidelijk dat het IKV uitgaat van een ongem^otiveerd idealisme. Men heeft geen aandacht voor de totale verdorvenheid van de mens, die een hater is van zijn naaste, en men ziet ook niet de gevaren die ons vanuit het oosten bedreigen. Idealisten zijn er ook genoeg in het klein. Dat bUjkt onder andere uit wat er een paar weken geleden in Breukelen gebeurde. Daar werd een groepje ge vaarlijke Molukkers onderschept, die zelf zeiden op weg waren een overval te plegen. Al enkele dagen had de politie het viertal in de gaten gehouden en ten slotte gelukte het in Breukelen hen te overmeesteren. Daarbij viel één dode onder de Molukkers. Men zou verwachten dat de politie een pluimpje zou hebben gekregen voor haar kordate optreden. Maar nee, ter stond was er weer de kritiek: zonder dat er direkte aanleiding toe was zou de politie overhaast hebben geschoten! Worden hier nu alle zaken niet op hun kop gezet? Gevaarhjke Molukkers worden aangehouden, die zelf toegeven VEin plan te zijn geweest een gewapende overval te plegen. Daarbij was de kans groot dat er onschuldige slachtoffers zouden vallen. Is de politie niet geroe pen om de veiligheid van de burgers te beschermen? Of moet ze misschien eerst vriendelijk de Molukkers toespreken? Natuurlijk moet de iwlitie het risico dat er slachtoffers vallen tot het uiter ste beperken. En zeker is het te betreu ren als iemand het leven verliest Maar wie kan daarvoor aansprakeUjk worden gesteld? Waarmee ik maar wil zeggen: laten we niet denken dat w© ons met dit soort ideaUsme de vijanden en de misdadigers van het Ujf houden! WAARNEMER SINT ANNALAND Aardappelveiljng 26 september 1978. Doré eerste soort: 0,12; Doré drielin- gen 0,07; Doré kriel 0,57; Eigenhei mers gewone 0,23 - 0,24; Irene 0,15; Bintjes eerste soort 0,12; Bintjes bon ken 0,12. Aardappelprijs per kg. Aan voer negentig ton. Gespreksavond In het komende seizoen zullen vanwege de Hervormde Kerk in Sint-Annaland enkele gespreksavonden worden ge houden. De eerste gespreksavond zal D.V. plaats vinden D.V. op woensdag 4 oktober a.s. des avonds om 8 uur in het Herv. Verenigingsgebouw. Op het gehele eiland was vroeger de meekrap een belangrijk gewas. Het was onmisbaar voor het bereiden van verf. Uit manden werden de kiemen gepoot. Na 2 jaar werd geoogst 700 kg maar na 3 jaar groeien soms 1400 kg. Het zat diep in de grond, met de lange ijzeren mëespa werd het uitgegraven, het was een zwaar werk. Dan werden de lange dunne wortels op de wagen geladen en naar de mêestoof gebracht, waar het werd gedroogd om daarna gemalen te wor den. Het gaf vele handen werk in de winter, dag en nacht brandden de vuren, en in keeten verbleven de mannen; zoals later in Ouddorp de man nen in de chichorei-fabrieken. Maar door het uitvinden van kunststoffen kon men de meekrap missen. Zo'n 40 a 50 stoven werden omgebouwd tot boerenschuren of later gebruikt voor de cichorei. De keeten werden om gebouwd tot kleine huizen. Aan de rand van het dorp stonden ze dan: De Stoof; Het Mekhofde Mek-keet. Dit laatste bestond mt 2 rijen huisjes aan de dijk, gescheiden door een smal straatje, meestal bewoond door kleine gezinnen of alieen- wonenden. Dikke Hen had een ouwe grammofoon op de kop getikt en ge noot 's avonds op bed van de zang vanaf het bedsteeboord waar 't apparaat stond opgesteld. Buurvrouw Kaot, overigs erg vroom vertelde aan ieder die het weten wilde: „Hen, had een wuuf biezun, 'k hè ze gehoord. Hentje onder 't nuttigen van een pils hoorde het in 't café: „Was 't mar waer", lachte hij. Daarnaast woonde de Lange Bart. Hij dacht dat hij nu pas op z'n 60ste z'n verstand kreeg. „As je zo lang bint mot je zo diep bukken", placht hij te zeggen, en „werke is voor de lompers". 's Avonds kwamen de jongens hem welis opzoeken om te lachen om zijn stom gepraat, 'k Hé noe van de groten ermen en van de kerk 3,was 'k noe mar prottestant; diëen ermen geve 2,meer, mar wat doe je d'r an", 't Was er vuil en smerig, alles afgedankt spul. Uit de kast haalde hij soms de borstrok van z'n zuster Antje met de vele messteken. „Hie heit er nog op los gestoken toen ze al dood was", zei 'n. Overdag reed hij op de gammelste fiets langs de boeren met spenen zalf „van gezegende" kruuën. In mei hadden de koeien, pas van stal, veel zere spenen door de zon en de schrale wind. Zo kwam hij op een middag bij de rijke weduwe van Doom. Best wijf, beste meid, die van Jochems, daar kreeg hij altijd een bakje in de keuken. De vrouw is gister verjaard vertelde ze, in daer zou visite kom- me uut Braebant mit kinders, mar 't veer lelt stil mit de mist, 'k hé een staepel pannekoeken gebakke en noe staen ze uut te draogen". „Wi je vraege of de vrouw een potje zalf neemt", fleemde Bart „in zeit erbie dat ik er geen jaeren pannekoeken gegete hé, of Ik er wat krieg"? Wel jaet, zei de vrouw „in geef t'er nog een stik of wat mee, 't is; 'n ernie mieter". De meid deed 5 pannekoeken in een papier die Bart haastig in z'n binnenzak stak. Maar toen ze een poosje later terug kwam in de keu ken schrok ze toch; de stapel koeken was gehalveerd „opsallemandere" commandeerde ze „vreetzakken worre nie gebore mar gemaekt". Maar ze had er vrede mee gedachtig aan het spreekwoord: „Wat je spaart uit je mond, is meestal voor de kat of de hond". Bart op de fiets dacht na. Als hij nou es een dubbeltje stroop haalde bij vrouw 't Hart, had hij nog es een lekker maal, want hij leefde op de dag af. De éne dag wat, de andere niets, 't Waren dikke vette spekpannekoeken en hij was niet veel gewend, hij kon ze maar net op. Maar om 10 uur toen buurman Hentje thuis kwam hoorde hij kloppen, en kwam kijken. Bij 't kaarslicht schrok hij zich wezenloos. Bart hing brakende over de bedsteerand doodsbenauwd en hijgde: „Hael de pastoor, ik gaen dood". Op den dijk liep hij tegen Geert op,, een schippersjongen. „Gae nae Bart" zei hij „'k mot om de pastoor" „Wat schilt hie da n", vroeg Gerard. „Ik dienk van tiefus", zei Hentje. „'t laopt er an alle kanten uut". „Bluuf bie z'n tot meneer pastoor komt, ik hé een borrel nodig". Zo vond hij, de pastoor, Geert op een stoel aan de ééne kant van de bedstee en op een stoel aan de andere kant een overvolle pot die on barmhartig riekte. Hij streek haast de zeilen, hield zijn zakdoek voor z'n neus en vroeg mit gesmoorde stem: „Gerard, gooi dat ding es leeg, want zo ken ik nie werke". „Jae, eerwaerde" zei Geert „mar ik oak nie, want dan mot 'k er allebei m'n duumen in steke; der zit geen oor an (Ssec«t.(virt..-f S/.^to r.^ CordMjrcKf breek LOv. UJ«+I«y 1-5^,1° Modehuis M\dde\hami:>. Tel 25 9ö De kommissie voorlichting verzor gende beroepen uitgaande van de Ge reformeerde Gemeenten en de kommis sie medische ethiek, waarin de Gere formeerde Bond in de Ned. Herv. Kerk en de Herv. Bond voor Inwendige Zen ding op G.G. samenwerken, organiseren een konferentie over medisch-ethische vraagstukken, die wordt gehouden op DV zaterdag 4 november a.s. in „De Aker" te Putten. Spreker: Prof. dr. W. H. Velema. Onderwerp: Knelpunt in de medische ethiek. Met name zal gesproken worden over de verantwoordelijkheid van arts, ver pleegkundige en andere bij verpleging en verzorging betrokkenen. Tevens zal tijdens deze bijeenkomst een vereniging voor verpleegkundigen worden opgericht, die zich voorname lijk zal bezig houden met het behartigen van immateriële belangen van de in verpleging en verzorging werkenden. U kunt zich opgeven bij: Bureau IZB, Joh. v. Oldenbamevelt- laan 10, Amersfoort, tel. 033 - 11949, Bondscentrum van de Jeugdbond van de Gereformeerde Gemeenten, Post bus 79, Woerden, tel. 03480 - 18587. De prijs is vastgesteld op 10,te vol doen tijdens de konferentie. Opgave verplicht tot betalen. Lunchpakket meenemen. De bijeenkomst begint om 9.30 uur en eindigt om 16.00 nui. Affiches kunnen zolang de voorraad strekt worden aangevraagd bij de bureaus van inschrijving. De Ned. Herv. Zendingskommissie te Middeiharnis heeft een zendingsmiddag en -avond belegd per 4 oktober a.s. De heer Eikelboom hoopt deze dag in woord'en beeld iets te vertellen over In donesië, nasir welk land hij kortgeleden een reis heeft gemaakt. Het programma voor deze dag ziet er als volgt uit: 14.00 uur worden verwacht de leerlin gen van de Ie, 2e, 3e en 4e klaS van de lagere school. 16.00 uur de leerlingen van de 5e en 6e klas van de lagere school, alsmede de leerlingen van MAVO en andere scho len. 19.00 uur is er verkoop van boeken, houtsnijwerk e.d. tb.v. de Geref. Zen dingsbond. 19.45 uur hoopt Ds. Vergunst de avond bijeenkomst te openen, die bestemd is voor de gehele gemeente. De zendingskommissie nodigt een ieder uit om op de gezette uren aanwe zig te zijn in het verenigingsgebouw de Hoeksteen, Ring te MiddeUiamis. DBGC 1 Snel 2 6 6 Snel opende de wedstrijd door de eer ste de beste bal die in de aanval kwam gelijk van afstand raak te schieten. Maar DBGC kwam al gauw terug via een fraai afstandschot van Longin Loff- ler. Na de vak-wisseling wist Snel goed te profiteren van een verdedigingsfout van de blauwwitten wat 2-1 betekende. DBGC speelde vooral in de eerste helft vaak onzeker er werden een hoop kansen gemist en in het middenvak was er nog al eens onnodig balverlies. Het was Lida Sala die de zaak weer recht trok voor DBGC door een goed afstand schot. Daarna liep Snel uit tot 4-2 vlak voor rust, zij maakten goed gebruik van het balverlies van DBGC en maakten de geboden kansen op de juiste manier af. Anton van Kouteren nam nog een paar goede afstandschoten maar iedere keer was het op de rand van de korf. Na de rust kwamen de blauwwitten uitstekend terug het eerste aanvalsvak stond weer onder de korf en via Anja PoUemans en een goede doorloopbal van Longin Loffler werd het 4-4. Het verdedigingsvak kwam weer in de aanval en omdat de bal goed werd rond gespeeld kwamen er een paar goe de kansen die werden benut door Dick Both en Lida Sala. Wat een 6-4 voor sprong betekende. In plaats van op balbezit te spelen viel men terug op het oude spelletje, men ging op elkaar lopen mopperen en alles liep verkeerd. In de verdediging werden een paar grote fouten gemaakt wat Snel een strafworp opleverde die goed werd benut 6-5 dus. En met nog zo'n 5 minuten te spelen gaf DBGC de voUe winst weg want vlak voor tijd werd het via een afstandschot 6-6. Dit, had helemaal niet nodig geweest als DBGC het hoofd koel had gehouden zouden ze zeker met de punten zijn weg gegaan. Verder uitslag DBGC 2 Or. Wit 4 4-5 Programma a.s. week: Merwede 2 - DBGC 1 om 14.00 uur DBGC 2 - Korbatjo 1 om 12.30 uur l»ll<1iyitlitl<»<l!il|»|fl»l||i|l|^|||jipy| ,,|lill|ll(l|ii|il|l|i!|yi|j|ijy^^ f>i«intli»i9aü»ü!iiiMiifif,fti|iiD[iito**i«iü »l||iii||l|li|i|HHH, Wu«nsdag 4 oktober is de dertigste „nationale besteldag". Overal in Neder land is de schoolbel van 12 uur het startsein voor 400.000 kinderen om be stellingen op te nemen. Binnen enkele uren zullen er zo goed als geen deuren meer te vinden zijn, waarop niet de bekende deurzegel is aangebracht, ten teken dat men zijn bestelling geplaatst heeft. Vanaf 14 november bezorgen de jeug dige verkopers die aan huis: de vrolijke kinderkaarten, kerst- en nieuwjaars wensen, maar vooral de postzegels, die speciaal voor de dertigste Scholenactie zijn ontworpen door Babs van Wely. „Het kind en de school" is het thema van de afbeeldingen. Natuurlijk horen daar de vakken lezen, schrijven en re kenen bij, maar ook de kinderpostzegel actie. Daarom toont de zegel van 40 20 cent een jongetje bij een deur, met zijn bestelenveloppe klaar voor ge bruik. De toeslag op de zegels zorgde vorig jaar samen met de kaartverkoop voor de fantastische totaalopbrengst van tien en een kwart miljoen gulden. Formida bel veel geld dat beschikbaar kwam voor het jeugdwelzijnswerk in al zijn gele dingen. Zonder aanzien van ras, politiek of religie helpt het NCK waar kinderen tekort komen. Voor het grootste deel ge beurt dat in Nederland, daar waar onze maatschappelijke zorg hiaten vertoont. Allerlei voorzieningen, die kindertehui zen, dagverblijven, revalidatie-inrich- tingen, buurtverenigingen hun pupillen niet kunnen bieden uit de vaste vergoe dingen die men van de overheid ont vangt, worden mogelijk dankzij het ka pitale bedrag, dat onder meer kinderen vóór kinderen jaarlijks bijeenbrengen. Ook in de ontwikkelingslanden kent men het Nederlands Comité voor Kin derpostzegels. Ongeveer vijfentwintig procent van de opbrengst van de actie gaat naar particuliere instellingen, die zich inspannen om ook gehandicapte kinderen in de derde wereld de kans op een menswaardig leven te geven. De hulp die deze kinderen uit ons land ont vangen stemt te meer tot dankbaarheid, omdat hij mede door kinderen is moge lijk gemaakt. Dertig maal „door het kind - voor het kind", een unieke actie niet meer weg te denken uit het Nederlandse schoolleven die elk gezin in staat stelt met kleine bedragen mee te hel pen aan een betere wereld, waarin min der geleden hoeft te worden. PROGRAMMA INTERMEZZO Morgen begint voor Intermezzo weer de competitie met thuiswedstrijden. Het eerste damesteam ontvangt het vorig seizoen als derde geëindigde Terra Nova uit Tilburg, deze wedstrijd begint om 14.00 uur. Heren 1 speelt de eerste competitie wedstrijd tegen Sliedrecht Sport en de ze wedstrijd begint om 16.30 uur. Het verdere programma ziet er als volgt uit: M adsp. Kangoeroes 2 J adsp. B3 Kangeroes 2 J adsp. BI. Kangeroes M jun. 2 Setpoint J jun. 2 Kangeroes 2 J adsp. Al Kangeroes M jun. Kangeroes J. jun. Kangeroes Heren 6 Setpoint 2 Dames 4 Setpoint 2 Heren 2 Z.V.C. Heren 4 Rowido 2 Heren 5 Kangeroes 3 Dames 3 Kangeroes 3 Heren 3 Spivo 3 Dames 2 Kangeroes 2 CLUBKAMPIOENSCHAPPEN T.C. „HET WESTRAK'' Met het spelen van de finales van het clubkampioenschap sloot de Tennisvere niging „Het Westrak" uit Oude Tonge haar toumooiagenda voor dit jaar af. Na ruim drie weken lang vele voorron den te hebben gespeeld vielen afgelopen zaterdag de laatste beslissingen. Hoewel verwacht mocht worden dat, vooral bij de heren, de jeugd nu definitief door zou breken, wist de „oudere" garde het heft toch stevig in handen te houden. In het heren enkelspel ging de finale uiteindelijk weer tussen de rivalen Ernst Visser en Piet Noordermeer. Lan ge tijd zag het er naar uit dat Noorder meer opnieuw op een overwinning af stevende. Na een gewonnen eerste set'wist hij in de tweede set zelfs een 3-0 voorsprong op te bouwen. Toen iedereen dacht dat het met Visser gebeurd was, kwam hij sterk terug en werd uiteindehjk de nieuwe clubkampioen (2-6; 7-5; 6-2). In het damesenkelspel moest Ria van Vliet alle zeUen bij zetten om de verras sing van het toumooi, Nel Nelemans, naar de tweede plaats te verwijzen. Ria won na een spannende wedstrijd in 3 sets (6-2; 1-6; 6-1). De gemengd dubbelspelbeker had de finitief in het bezit van Marianne de Goey en Piet Noordermeer kunnen ko men. Zij hadden nu de kans hem voor de derde achtereenvolgende keer te win nen. Op het beslissende moment faalden zij echter tegen het sterk spelende duo Hilda Kaptein en Adrie Talakua (6-3, 6-3). Dat zij het tennissen nog niet ver leerd zijn bewezen Peter van Sprang en Arie Nelemans. Nadat zij in de halve finale de jeugdige favorieten Lucien Hopmans en Machiel Sala hadden ver slagen, verloren zij nu op het nippertje van het zeer sterke en geroutineerde koppel Adrie Talakua Ernst Visser (7-6; 7-5), die daarmee beiden hun twee de ovenvinning behaalden. Veel spanning en sensatie bracht ook de finale damesdubbel. Op het beslis sende moment bleken Kokkie de Jager en Lia Frigge net iets koelbloediger dan Ria van Vliet en Marianne de Goey. Zij wisten dan ook na een krachten slopen- de partij het laatste punt te scoren. (4-6; 6-3; 7-5). Voor die spelers, die in de eerste ron de al werden uitgeschakeld, bestond er gelegenheid voor revanche in het „Troosttoumooi". Hierin won Henk Hartog de finale van Wim van de Ham (6-3; 7-5). In het damesdubbelspel bleek Celi Noordermeer de meerdere van Nan van Sprang (4-6; 6-2; 6-3), terwijl in het herendubbel de gebroeders Bram en Simon Kamp de heren Jan van den Doel en Ben Simonis terugwezen (6-0; 6-3). Joke Kastelein en Wim van der Hem klopten tenslotte in het gemengd dubbel het echtpaar Tineke en Jos Hendrikt. (7-6; 6-1). Al met al mag worden teruggezien op een zeer geslaagde wedstrijdenreeks, waarbij mag worden opgemerkt dat het spelniveau binnen de vereniging in de breedte sterk stijgt. ZONDAG 1 OKTOBER NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. W. J. Kolkert Geref. Kerk (N'- kerk - O'land) 10 uur Dr. J. H. Becker Den Haag, 5 uur Ds. L. Weerman, Harderwijk Geref. Gemeente 10 en 3 uur lezen Geref. Gem. In Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur ds. W. J. Kolkert, Nieuwerkerk, 6 uur ds. A. A. van Leeuwen uit Burgh Geref. Kerk: Gez. diensten met de kerk van Nieuwerkerk, in het kerk gebouw aldaar Geref. Gem. 10 en 6.30 uur: Ds. C. Wisse uit Kootwijker- broek, 2.30 uur lezen Oud Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur lezen. SINT ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. J. M. de Raad te IJsselmui- den Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. Tholen 9.30 en 18.30 uur ds. L. WüU- schleger Poortvliet 10 en 6 uur ds. A. J. Zoutendijk Scherpenisse 9.30 en 14.30 uur ds. D. J. Budding voorber. H.A. St. Maartendijk 9.30 uur ds. J. Blom, 18.30 uur ds. W. L. Tukker, Wassenaar Stavenisse 10 en 18 uvsc ds. W. J. Go rissen St. Annaland 10 en 18.00 uur ds. J. M. de Raad Oud Vossemeer 10 en 18.30 uur ds. R. W. H. v. d. Heijden St. Philipsland 9.30 uur ds. M. D. Geuze, 14.30 uur ds, A. B. Cysouw. Van zaterdag 30 september tot maandag 2 oktober 1978. ARTSEN Middeiharnis - Sommelsdyk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Kempen, tel. 2710. Dokter van Kempen is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter B. Elvé, tel. 01877 - 1262. Stellendam - Goedereede: Van vrijdagmiddag 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 01879 - 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft diensi; dokter Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tai 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uiitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Wolthers, tel. 01878 - 1660 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Tjebbes, tel. 2966. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Termaaten, telefoon 01879 - 1702. Dirksland - Herkïngen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Struijk, tel. 01877 - 1500 b.g.g. 1879 - 1487. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. MeUssant, tel. 01875 - 390 b.g.g. 01876 - 321. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 'i Haringvliet - Ooltgensplaat: Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Anna, tel. 01873 - 1577. Het is verheugend te kunnen vermel den dat de 226 jaar oude windkorenmo- len aan de Molenweg alhier na een ge dwongen rusttijd van ongeveer 16 jaar, weer gerestaureerd wordt en dat deze grondzeüer-bovenkruier vrijdagmiddag 22 september j.l. zover klaar was dat hij, onder grote belangstelling van vele dorpsbewoners, weer zijn wieken rond kon laten gaan. Het molenmakersbe- drijf: „St. Victor" van de Fa. Versluijs en WUten uit Nieuwvliet (Z.-Vl.) was toen klaar gekomen met het geheel nieuwe wiekenkruis, bestaande uit twee ongeveer 23 meter lange ijzeren roeden en een geheel v£in pitch-pine hout ver vaardigd hekwerk, dat de molen weer een prachtig aanzicht geeft. En hoewel de ingrijpende restauratie nog lang niet voltooid is ziet het er toch wel naar uit dat eerlang de korenmolen zo af en toe eens zal draaien en ook ter zijner tijd weer gerst, tarwe enz. zal kunnen malen. Het laatste zal misschien nog wel even duren wegens de overvloed van werk zaamheden van genoemde molenmakers. Vooral omdat deze week gebleken is bij een grondige inspectie door Monumen tenzorg dat er in het binnenwerk ook nog wel iets te herstellen valt. Zo zal b.v. het gigantische kroonrad boven in de molenkap nodig van een serie nieuwe kammen moeten worden voorzien wat geen gering karwei is. CANADESE DUIF WINT LAATSTE WEDVLUCHT De laatste loodjes hebben van Ghis- lain niet zwaar gewogen. 1637 duiven werden 14.20 uur gelost en de vlucht had een vlot verloop. Winnaar van het concours werd W. Nieuwland met een van zijn broer uit Canada geïmporteerde duif. Tweede werd J. C. Roodzant, eveneens te Dirks land, deze maakte bovendien een bijzon der goede uitslag, o.a. 15-16-21-24-26-28 etc. Jac. Visser te Stad aan 't Haringvliet, ook 17 in de prijzen won op deze vlucht de bronzen medaille. 4 werd J. C. Visser, 5 weer W. Nieuwland, 6 J. Groenendijk, 7. K. de Jong, 8 H. de Vos, 9 P. J. Huizer, 10 Jac. de Vos, 11 J. Molenaar, 12 Ary Spuy. Kampioenschap jonge duiven. Heel wat nieuwe namen bij de jonge duivenkampioenen in 1978. In de onaan- gewezen serie was de klassering: 1. Arend Spuy 2. J, van Seters en Zn. 3. P. Mierop 4. A. P. de Vogel 5. J. Pijl 6. L. Hoek 7. R. Klijn 8. C. J. Tanis 9. S. du Pree 10. D. van Lenten Aangewezen: 1. J. L. Troost '2. J. Bakelaar 3. L. Hoek 4. P. Mierop 5. S. du Pree 6. Comb. Kievit 7. H. Kleyn 8. Jac. V. Dam 9. R. Khjn 10. Comb. S. H. 12. kampioen te Ouddorp 7. kampioen te Stellendam 1. kampioen te MeUssant. Een nieuw verschijnsel.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 9