htttbvetiftse Fa. Overweel S Struqk betroli imponerend iiienbelhuis in lAelissant Bluseenheden van Sommelsdijk en Nieuwe Tonge lieblien weer puilt materieel qs'/'crr De Rijkspolitie goede verlicliting Dierenbescherming: Werlilozentai op Fiaicicee weer 51« jaiaxgsme Vrijdag 15 september 1978 No. 4725 CHR. STREEKBLAD OP GEREF0KMEE21DE GRONDSLAG VOOR DE ZUm-HOLLANDSE BaSI ZEEUWSE EILANDEN Verschifnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond adviseert; zorg voor voer idle zeker had t 3 jaar VOLLEDIGE GARANTIE voor HETZELFDE GELD t BEZOEKT ONZE Automobielen-verl€oo|}lial 2 t OOK OP VRIJDAGAVOND GARAGE KNÖPS - IVilDDELHARNIS t X LANGEWEG 113 TELEFOON 01870 - 2043 bioemstuicjes Fa. KORTEWEG Zandpad Middelhar nis groeiend FOSTIBOX 8 i-^ MTDDELHABINIS RedacUe «n advertenttles: Kantoor Ijanigeweg 13, Somtnielsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 8 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BanllsBabo ISiéidteiSheanis do. 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bi] contract speciaal tarlel Met de herfst en de winter in het vooruitzicht en de daarbij behorende donkere dagen en door allerlei omstan digheden minder goed begaanbare we gen, zal de aandacht van de Rijkspoli tie zich op een groep verkeersdeelne- mers gaan richten die vrij kwetsbaar en velen ook erg dierbaar is, n.l. de scholieren die de Havo's en de Mavo's enz. bezoeken en zich via de wegen op het eiland dagelijks per fiets, alleen of in groepen, naar school of naar huis spoeden. Bij hun vertrek van huis steeds voorzien van goed raadgevingen door bezorgde ouders. „Kind, zal je goed uitkijken, zal je voorzichtig rijden", enz., enz. Ja en dan worden ze los gelaten. Ze krijgen een goede fiets mee. Prima spul len tegenwoordig. Maar, blijft het zo? Als ze er zelf al zuinig op zijn, dan wordt er door het gedrag van mede scholieren nog Wel eens wat vernield. Tijd of zin om iets te repareren hebben ze meestal niet en pa en moe maar den ken dat alles in orde is. Ouders, kijk de fiets van uw zoon of uw dochter ook eens na. Als het kan, eenmaial in de twee of drie weken. En repareer dan dat achterlichtje eens, want daar mankeer het nog al eens aan. Geef ze in hun schooltas ook een een VINGERUNG 3-MIDDELHARNIS-TEL, 01870-2518 Radio - Televisie - Afspeelapparatuur - Elektrische Huishoudelijke apparaten - Electrotechnisch bureau reserve-lampje mee. Het kost bijna niets en het kan veel ongemak voorko men. Binnenkort hopen wij wat steekproef s gewijze op de weg controles te houden speciaal gericht op de fietsen VEin die kinderen. De eventueel te constateren gebreken zullen wij vermelden op een stencil en dit aan de ouders of verzorgers doen toekomen, zodat ook deze weten wat er defect is en zij het nodige kunnen doen. De politie zal dit een paar weken zo volhouden, hopende dat alles in or de is als de kinderen straks in het donker moeten rijden. Wij hopen dat U allen hieraan wilt meewerken. U kunt er misschien droef heid mee voorkomen. Het is een klei ne moeite en het bevordert de verkeers veiligheid. Namens de drie groepscommandanten De adjudant der rijkspoütie, A. Andeweg. Bij de fam. Hutink, Zwaluwstraat 5 te Sommelsdijk is een grijs poesje van plm. een half jaar oud, komen aanlopen. Wil de eigenaar(es) kontakt opnemen met Fam. Hutink, tel. 01870 - 4381. De heren Overweel en Struik, vere nigd in Overweel Struijk Interieur- verzorging b.v. hebben woensdag heel wat mensen versteld doen staan. Dat waren zQ die voor het eerst kennis maakten met het imposante pand van dit bedryf, verrezen langs de Nieuwe weg op de plaats waar vroeger de chris- telqke lagere school heeft gestaan. De jongelui die er school gingen kimnen er nu voor hun woninginrichting terecht, desnoods allemaal tegelijk want in de beschikbare 1200 vlerkante meters loop je elkaar zo snel niet voor de voeten! Dat deden woensdagmiddag ook de vele genodigden niet die genood waren de openingsplechtigheid bij te wonen. Nadat burgemeester Bos de deur had ontsloten en zijn openingsspeech had ge houden, gevolgd door nog meerdere sprekers verspreidden de genodigden zich door het gebouw om beneden en op de bovenverdieping een geïnteresseerde bUk te slaan op de enorme voorraad meubelen, tapijten, gordijnen en vitra ges en zoveel meer waarvoor men bij de interieurverzorger terecht kan. Werke lijk een indrukwekkend assortiment voor de aanwezigheid waarvan de fir manten dan ook vele complimenten mochten incasseren, waaronder een zeer welgemeende van een Rotterdamse ver tegenwoordiger die duidelijk gechar meerd was van wat hij noemde „het ko pen in de provincie". „In een zaak als deze tref je nog de baas zelf met zijn vakkennis en zijn gevoel voor service, maar bovendien tref je er een assorti ment dat voor een stadsassortiment niet onder hoeft te doen!" zo complimenteer de hij de heren Overweel en Struijk voor hun opzet. Grote groei. Burg. Bos was evenzeer verrast over de koene sprong die het bedrijf nu ge nomen heeft; een verveelvoudiging van de ruimte waarover men voorheen, in het pand aan de Voorstraat beschikte. Het was met duidelijk genoegen dat dhr. Bos zijn medewerking aan de ope ning verleende de tweede in enkele dagen waardoor dhr. Bos zich voelde herleven, gedachtig aan een vroegere periode toen het openen van bedrijven schering en inslag was. Spr. meende dat de graadmeter voor de welstand van de middenstand weer in de goede richting gaat, een constatering die hij zeker ook meende toe te mogen passen op het be drijf van de heren Overweel en Struijk, gestalte gekregen in, wat de burgemees ter noemde een „magnifieke hernieu wing van het vroegere gebouw", op een opvallende plaats in de gemeente. Dhr. Bos begreep dat de stichting er van weloverwogen is gebeurd, waarom hij de ondernemers van harte compli-, menteerde met him ondernemerszin waardoor hun zaak nu al grote bekend heid heeft geliregen tot ver buiten de plaatselijke en regionale grenzen. Hy wenste hen graag aUe succes! Dankwoorden. Dankwoorden, waaronder zeer behar- tenswaardige, werden o.m. gesproken door dhr. Kalle als hoofdaannemer en dhr. Baart namens de onderaannemers. De vader van dhr. Struijk werd daarin Burg. Bos ontvangt uit handen van Miranda Struijk de sleutel. Links de fam. Struijk; bij burg. Bos dhr. en mevr. Overweel. met name genoemd als de duizendpoot op wie altijd een beroep gedaan kon worden. „Hij heeft laten zien wat er met liefde binnen een famüieband ge daan kan worden", stelde dhr. Baart met grote waardering vast. Het laatste woord was tenslotte aan dhr. Overweel zelf, beduusd als hij was over de enorme belangstelling die werd getoond. Dankwoorden waren er aan velerlei personen, zoals burg. Bos voor alle ondervonden medewerking, aan alle ambachtsmensen die een voortreffelijk werk hadden geleverd, aan architect Koole voor zijn ontwerp en begeleiding en aan alle leveranciers die de afspra ken keurig waren na gekomen. Dhr. Overweel, wetend niets in eigen kracht te kunnen, besloot zijn dank woord met de woorden van Ps. 90: „be vestigt Gij het werk onzer handen over ons, ja, het werk onzer handen beves tig dat". Architekt A. KOOLE, MiddeUiamis Hoofdaannemer - Metsel-, Timmerwerk: Aannemersbedrijf V. d. Made - Kalle b.v. MiddeUiamis Staalconstructie loodgieters- werk: Fa. A. Vgfhuizen, Dlrksland Electra: D. Hogchem b.v. Melissant Schilderwerk: Fa. A. J, Baart en Zn. Melissant Verwarming: Fa. D. F. Oosters en Zn. Stellendam. Woensdagavond, de avond waarop de jongelingen traditioneel op vrijersvoe ten gaan zat het helemaal goed voor de brandweerlui van Sonunelsd^k en Nieu we Tonge. Weliswaar was het geen vlees en bloed dat ze te koesteren kre gen maar waren het twee nieuwe brand weerwagens waaraan ze zich met hart stocht konden wijden. Dat deden ze dan ook, tijdens een gezamenlijke demon stratie in Nieuwe Tonge waaraan niet aUeen de brandweermensen maar met name ook de jeugd enorm veel plezier heeft beleefd dankzg het schuimtapijt dat werd gelOjgd. Met trots presenteerde de blusgroep Sommelsdijk deze avond haar nieuwe Mercedes 913; een wagen met vele mo- gelijkheden. In de hoge-druk-tank wordt 1400 liter water vervoerd waar mee de wagen a-la-minute operationeel is. Er is een tank met 125 liter schuim- vormend middel tegen benzine en oUe- branden en er is de normale lage druk pomp. Ook het schuim is onder hoge- en onder lage druk te gebruiken waar door de wagen maar liefst vier moge lijkheden in zich bergt. Door de leve rancier. Fa. de Boer uit Amsterdam werd de wagen bij monde van dhr. de Vries aan de gemeente MiddeUiamis overgedragen, waarna de wagen ver volgens door burg. van Es via de Com mandant en ondercommandant aan de blusgroep Sommelsdijk werd overge dragen. Bevelvoerder daarvan is dhr. W. van Ree. De blusgroep Nieuwe Tonge kreeg ter vervanging van hun ouwetje de be schikking over de wagen die 1,5 jaar in Sommelsdijk dienst heeft gedaan. Het is een nog onberispehjke Mercedes 608 met eveneens de mogelijkheid van hoge en lage druk. De hoge druk tank bevat 800 liter. Woensdagavond werd een gezamen lijke oefening gehouden waarbij de mo gelijkheden van de wagens en de kennis van de bemanningen werden beproefd. Op het schoolplein werd een sloopauto in brand gestoken, waarna de gealar meerde bluseenheden kwamen aange sneld. In een mum van tijd zat de Nieuwe Tonge (achtergrond) in aktie; Sommelsdijk heeft juist de brandende sloopauto onder het schuim gezet. Nieuwe Tongse jeugd in- en onder het schuimtapijt dat door Sommelsdijk werd gelegd, een ongevaarlijk goedje waarin het goed spelen was. De oefe ning was door de ondercommandant dhr. M. Peekstok in elkaar gezet, daar mee demonstrerend hoe effectief er in geval van nood gehandeld kan worden. _^S5SvS3!3:SS5Ry2SKSSvS55SS55SvSv3s5S5Sv5! VOOR MOOIERE De nieuwe aanwinst van de bluseenheid Sommelsdijl^ Het aantal werklozen op Goeree- Overflakkee zit helaas weer in de lift, zij het ook dat de vermeerdering in aug. t.o.v. juli maar 16 bedraagt. In juU waren 241 mannen werkloos (3,1% van de mnl. beroepsbevolking), in aug. waren het er 257, zijnde 3,3"/o van de mannelijke beroepsbevolking. Onder de 257 werklozen bevinden zich 44 jeug digen t.m. 18 jaar. De ondeirverdeling luidt als volgt: bouwvakkers 46; me taalbewerkers 53; landbouwpersoneel 27; handelspersoneel 5; transportperso- neel 20; kantoor/onderwijzend personeel 25; losse arbeiders 23 en 58 uit overi ge beroepen. Ook de werkloosheid onder vrouwen en meisjes steeg van 132 in juli tot 141 in aug.; er bevinden zich 66 meisjes t.m. 18 jaar onder. Het werklozental bestaat xiit 29 winkelbediendes; 44 kantoor/on derwijzend personeel; 9 huishoudelijk personeel en 59 uit overige beroepen. De op het Arbeidsbureau te Middel- harnis geregistreerde aanvrage naar werknemers bedraagt slechts 49 voor mannen en jongens en slechts 4 aan vragen zijn er voor vrouwen en meisjes. SOMMELSDIJK AANGEPASTE KERKDIENST Zondag 17 september zal er weer een aangepaste kerkdienst voor geestelijk gehandicapten worden gehouden in de Ned. Hervormde Kerk te Sommelsdijk. Voorganger: Ds. A. Beens. Aanvang dienst: kwart voor drie. U bent allen hartelijk welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1