Huttendorp „Ons Ge noegen" te Dirksland officieel geopend Tot half september wisselend weer? RENAULT nUTO-PESCH ~(,iT Yamaha brengt vaart in uw vrijetijd WEERPRAATJE 51e jaargang Vrijdag 25 augustus 1978 No. 4719 CHR. STREEÏKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdirisdag- en vrijdagavond Geslaagd Kringcon cours in Aciitliuizen VOOK MOOIEKE Fa. Zandpad EWEG Mlddelharms Bietencampagne een weeic vroeger BUITENBOORDMOTOREN VAN2TOT55PK AQUA-PESCH. Advies-verkoop en een goede reparatie afdeling Broekweg 8 OUDDORP(Z.H.) tel. 01878-1295 of 2011. X BEZOEKT ONZE Autotnot)ielen-verkoo|>hal i X OOK OP VRIJDAGAVOND I QARAGE KNöPS MIDDELHARNIS TELEFOON 01870 - 2043 X LANGEWEG 113 Jubilea Ds. en Mevr. Bultman Provinciale Ploegwedstrijden in Numansdorp Orgelconcert door Jan Jansen in Oude Tonge VLOT SPREKEN Medische diensten POSIBOX 8 H^ MEDDEUIAKNIS Redactie en advertenties: Kantocxr Lanigeweg 13, SammeJadiJik Tel, (01870) 26 29 Na 9 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BaidEKabo IiUdidieOlhamiLa no. 3420.01.108 ABOmSfEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bjj contract speciaal tariet Eigenlijk bevind Uc me op grondge bied van een andere gemeente, met een eigen burgemeester sprak Burgemeester Bos die met zijn echtgenote uitgenodigd was bij de opening van bet huttendorp. Zeer ingenomen viras burgemeester Bos met de aktiviteiten van de Buurt vereniging-West, die nu voor het vierde jaar weer een groot stuk werk verzette tijdens de vakantie, maar wat zij eigen lijk het gehele jaar door doet. Op ge meentegrond aan de Philipshoofjesweg zijn door plm. 140 kinderen maar liefst 45 hutten gebouwd. Dagelijks wordt er ook een eigen dorpskrant uitgegeven met nieuws voor die dag en die verkrijgbaar is aan het Huttendorp - Postkantoor, ook politiebureau en kiosk ontbreken niet. Dhr. L. de Berg, Voorz. van de Buurt vereniging-West, heette allen van harte welkom in het bijzonder burgemeester en mevrouw Bos en sprak zijn dank uit voor de voortreffelijke medewerking die de vereniging mocht ontvangen, zowel van de zijde van de gemeente als alle andere instanties en personen, bij de aktiviteiten. Veel werk wordt er door deze buurt vereniging verzet door het bestuur en de hieraan verbonden werkgroep. Reeds vanaf maart is men druk bezig met het ophalen van hout; men trekt regelmatig langs het grofvuil, om daar deuren, planken etc. te verzamelen, dat gebeurt in eigen gemeente maar ook daarbuiten. Tijdens de bouw van het dorp werd bestuur en werkgroep bijge staan door 60 ouders die bij het timme ren behulpzaam waren. Dames woonachtig in Buurtvereniging Officiële opening öoor Mevr. Bos van het Huttendorp „Ons Genoegen" West zorgen voor de pannekoeken en de patat. Het dorp heeft een eigen burgemees ter de jongeheer Leen Vijfhuizen, die gezien zijn jeugdige leeftijd de leiding goed in handen had, daarbij bijgestaan door zijn echtgenote Jolanda v. d. Groef, die een waardig burgem.eesters-echtge- note blijkt te zijn. In het Huttendorp ontbreekt niets, zo is er zorg gedragen dat ook de groente man, timmerzaak, schilderswinkel, bak ker, dokter en verpleegsters en snoep winkel aanwezig zijn. Veel aftrek had de Herberg „'t Zwijntje" waar men op het terras Ranja a 0,20, Cola 0,40 en 2 kaakjes 0,05 kon nuttigen, prijzen die betaalbaar genoemd mogen worden. Na de officiële opening die verricht werd door mevr. Bos door middel van het doorknippen van een lint, werd een rondwandeling gemaakt door het hut tendorp, voorafgegaan door het jonge burgemeesterspaar Vijfhuizen-v. d. Groef. Enkele hutten werden ook door burgemeester en mevrouw Bos aan de binnenzijde bekeken. Als zaterdag de hutten worden afge broken en ter afsluiting van de vele ak tiviteiten van deze buurtvereniging er een kampvuur van gemaakt wordt, kun nen bestuur en de werkgroep terug zien op een geslaagd vakantiewerk, want zij waren het die aan deze vele aktiviteiten voor de jeugd uit eigen buurtvereniging maar ook daar buiten him vakantie op offerden. Burgemeester Bos en z^jn collega Vqfhuizen met echtgenotes brengen een be zoek aan de brood en banketzaak, na eerst een frisdrank te hebben genuttigd in de Herberg „'t Zwijntje". Het door de Flakkeese Ruiters geor ganiseerde Kringconcours is bijzonder goed verlopen. Ruim 100 ruiters startten om 9 uur om te strijden om de hoogste eer. In de afdelingsdressuur behaalde het viertal van de Flakkeese Ruiters de 2de plaats. In de individuele dressuur klasse L 1 werd Monique de Weerd met Iwan eer ste en Marlies Breure met Kentucky derde. Van de ponyclub Midden-Flak- kee uit Middelharnis werd Ariënne Buysse met Jura tweede in de klasse B 1 en Anneke Peeman met Dandy slaagde voor haar B 2 proef en behaalde hiermee een vijfde prijs. Van dezelfde ponyclub slaagde Ge rard de Ruiter met Jimmy voor zijn ca- prilliproef. Bij de paarden werden dhr. A. van Nieuwenhuijzen met Helga en dhr. G. J. van Kempen met Minka in de klasse L 1 dressuur zesde, 's Middags werd er o.a. Klavertje drie gereden en werden de drie schimmels van de Flak keese Ruiters als eerste naar voren ge haald. Dankzij het prachtige weer kon het programma vlot afgewerkt worden en genoot het publiek van het-afwisselende en sportieve gebeuren deze dag. *3os^xï>os.3\3sosj^,>^os^S3s^S;5;^Si^^5N^^i^^ Gezien de verwachtingen van de bie- tenoogst, zal de suikerfabriek te Put- tershoek een week eerder beginnen en wel op donderdag 14 september a.s. Verwacht wordt nameUjk, dat de bieten- oogst boven het gemiddelde zal liggen van de afgelopen 10 jaar. Verwacht wordt dat de suikerfabriek Puttershoek plm. 900.000 ton bieten zal moeten verwerken, terwijl men gemid deld per jaar zo'n 800.000 ton tijdens een campagne verwerkt. De verwachtingen van het suikerge halte zijn dit jaar minder hoog, de bie ten bevatten 13°/o suiker, wat voor deze tijd normaal genoemd mag worden, echter zal veel afhangen van het weer in de komende weken. 't Gaat om uw vrije tijd. Uw plezier. Daar denkt Yamaha niet te licht over. En dat verklaart veel van de konstruktie van alle Yamaha- motoren. Uitmuntend door bedieningsgemak, bedrijfs zekerheid, levensduur, ekonomies in aanschaf en gebruik. En bij dat alias niet zuinig met prestaties. Kortom.- een motor voor uw plezier! (van onze weerkundige medewerker) Je hoeft beslist geen weerman te zijn om te kunnen vaststellen dat de zomer van 1978 in ons land niet aan de ver wachtingen voldaan heeft. Er zijn na tuurlijk altijd mensen, die zeggen zulk wisselvallig en typisch Nederlands weer op prijs te stellen, die aanvoeren dat er dan toch maar geen zomerstormen zijn geweest en het echte onweer is uitge bleven. Dat neemt allemaal niet weg dat de doorsnee Nederlander onder een „mooie zomer" iets anders verstaat. Hij denkt aan een seizoen met een overmaat aan zonnig weer met veel da gen, waarop de blote bast getoond kan worden en met zeer weinig dagen, waar op het regent. Verder past bij zo'n mooie zomer op zijn minst een temperatuur tussen 20 en 24 graden, liever nog 25 tot 30 graden. Een zomer zou geen ZOMER zijn wanneer daar niet bij tijd en wijle een echte Spaanse temperatuur van 30 graden of hoger (tropisch) af kan. Voor zo'n weertype heb je of een sterk en semi-permanent hogedrukgebied bo ven Skandinavië nodig of van de Azoren weken voortdurend cellen los, die dan via de Golf van Biscaje en onze omge ving naar de Noordzee komen. In zo'n geval is er een blokkering van de oceaan -depressies en een wegblijven van regen en wind. Dit jaar heeft deze toestand zich niet voorgedaan, althans over een periode van enige duur. Het Azoren-hogedruk- gebied was natuurlijk wel aanwezig, maar het strekte zijn voelhorens uit naar Spanje, Italië en het Alpengebied. Vandaar dat vakantiegangers in de zui delijke contreien dan ook wekenlang zon en warmte hebben gehad, hoogstens tijdeUjk onderbroken door een onweers bui. De hogedrukbescherming strekte zich wel tot over de Balkan uit, maar niet steeds over de Alpen. In op zijn minst twee gevallen slaagde een koude put in de hogere lagen erin daar de boel op stelten te zetten. Het regende er plaat selijk 150 tot 180 mm in korte tijd: ge volg overstromingen. Ook viel er in de bergen sneeuw zelfs in hartje zomer. Wat dat aangaat is er een parallel met de sneeuwval vorige week in de Rocky Mountains: soms 15 cm. Kampeerders daar moesten vluchten voor de winterse toestanden. De lage landen kwamen weliswaar niet onder het directe vuur van diepe oceaandepressies deze bleven zelf op afstand maar ondergingen wel de on gezellige invloed van randstoringen en fronten en ook dat was soms erg genoeg. Geen zomerstormen dus, maar wel perioden met regen of buien, die lokaal zeer zwaar waren: Deelen op 3 juh 58 mm in één etmaal. Rond de 18de augustus begon een vriendelijker en warmere fase, maar waarschijnlijk is dit geen ouverture tot een geheel ongestoorde nazomer, die tot in september voortduurt, geworden. De Amerikaanse deskundigen hebben hun computers eens „gevraagd" hoe zij het zien. Het antwoord luidde: „Weinig ver andering". Tot op zijn minst half september zal het wat wisselende weer met over het algemeen boven normale neerslag en ongeveer normale gemiddelde tempera turen voortduren. De voornaamste „loopbanen" van de hogedrukgebieden gaan via Bretagne naar de Alpen en van de depressies ten zuiden van Ierland langs over de Noordzee naar Denemar ken of Zuid-Zweden. Bij deze aktivi teiten „passen" in ons land zuidweste lijke winden. In deze tijd van het jaar voeren deze vooral lucht met gematigde temperaturen aan, in het binnenland soms tot 22 graden. Beslist niet slecht als we dit weertype ook in september zuUen houden. Op D.V. zaterdag 2 september a.s. hopen Ds. en Mevr. Bultman 25 jaar ge trouwd te zijn. Tevens zal Ds. Bultman voorheen predikant te Sommelsdijk en thans te Schoonhoven op d.d. woensdag 27 september a.s. 25 jaar het ambt be kleden. De kerkvoogdij en de kerkeraad van Schoonhoven hebben besloten het echtpaar Bultman een receptie aan te bieden in het Hervormd Centrum op donderdag 28 september van 's middags 2.30 - 5.00 uur en 's avonds van 7.30 - 10.00 uur, is er gelegenheid om Ds. en Mevr. te feliciteren. Op 2 september zullen op het terrein van ambachtsheerlijkheid te Numans dorp de provinciale ploegwedstrijden gehouden worden. De deelnemers die in diverse catego rieën het hoogst eindigen plaatsen zich voor deelname aan de nationale ploeg wedstrijden, die plaats zullen vinden op 20 en 21 oktober in Oostelijk Flevoland. Er kan aan deze provinciale wedstrijd deelgenomen worden in de categorie 2 tot 4 schaar rondgaande ploegen en in de categorie 2 tot 4 schaar wentelploe- gen. De wedstrijd zal een hele dag in beslag nemen, 's morgens om 11 uur be gint het afstellen van de ploegen en om half één is, de start van de wedstrijd. De prijsuitreiking zal tussen vijf uur en half zes plaats vinden in het Schippers- huis te Numansdorp. De jury voor de 2 tot 4 schaar rond gaande ploegen bestaat uit de heren R. van Putten uit Dirksland, N. P. Baren- drecht uit Klaaswaal en J. C. H. Boer uit Zuid-Beijerland. Bij de 2 tot 4 schaar wentelploegen bestaat de jury uit de heren J. Heijboer Oude Tonge, F. A. Kruithof uit Rilland- Bath en P. C. H. Noordermeer uit Acht- huizen. Opgave voor deelname moeten uiter lijk op zaterdag 26 augustus a.s. binnen zijn, hiervoor kan men zich wenden tot J. Herweijer, Klaaswaal, tel. 01864 - 1542 en A. Jongejan te Oudenhoom, tel. 01881 - 319, De bekende medewerker van de NC RV, Jan Jansen uit Soest hoopt a.s. za terdagavond het orgel te bespelen van de Ned. Hervormde Kerk in Oude- Tonge. Hij zal dan het prachtige Frobenius- orgel allereerst laten horen met de par tita „O Gott, du frommer Gott" van J. S. Bach, een variatiereeks op een ko raalthema, waarvan Bach er vier schreef Vervolgens een bewerking voor orgel van Bach naar een concerto van A. Vi valdi n.l. diens concerto in a-moU. Uit de Franse barok kunt u horen het Gloria uit de „Messe pour les Couvents" van Fr. Couperin. De benamingen van de verschillende „verzen" van dit werk duiden meestal op de te gebruiken re gistraties. Jan Jansen besluit met een roman tisch gekleurd werk n.l. de eerste so nate van F. Mendelssohn. Een gevarieerd programma wat door een zeer bekwame organist wordt ge speeld en daardoor zeker de moeite waard dit concert te bezoeken. Jan Jansen studeerde aan het Utrechts Conservatorium; orgel bij Cor Kee en behaalde hiervoor de Prix d' excellence in 1970. Voorts studeerde hij piano en klavecimbel, geeft vele concerten in binnen- en buitenland en maakte ook verschillende grammifoonplaat-opna- men„ o.a. Handelconcerten, Bachwerken Het concert vangt aan om 8.00 uur; de kerk is open om half acht. Toegangsprijs 3,—; scholieren 2,—. Organisatie Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. SINT ANNALAND TAPTOE Zaterdagavond om half acht zal er in St. Annaland een taptoe worden gehouden door de Koninklijke Fanfare „Accelerando". Men hoopt uiteraard op mooi weer, dat de belang stelling op het Haventerrein zeer zeker zal verhogen. MELISSANT Kerkdienst. Dinsdagavond 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan ds. P. Blok van Dirksland. 4 R 20 TS Comfortabel en snel J R 17 TS Exclusief X R 16 TL De betrouwbare R 14 TL Het ruime wegwezen J R 5 GTL De leuke zuinige R 4 GTL Grotere motor X en toch zuiniger Nieuw in voorraad bij: Informatie van 8.00 tot 20.00 uur X Showroom: Broekweg 8, Ouddorp X X Tel. 01878 - 12 95 of 20 11 X DIRKSLAND E.H.B.O.-kursus Bij voldoende deelname organiseert de afd. Dirksland een nieuwe kursus voor Dirksland, Me lissant en Herkingen. Dinsdag 19 september is er een kontakt- avond, aanvang 19.30 uur in het diens tencentrum aan de Philipshoofjesweg. Voor inlichtingen: Mevr. L. Smit-van Dijk, Maannezee 38, Dirksland, tel. 2071. U kunt zich op dit adres ook opgeven. HERKINGEN De Hervormde Vrouwenvereniging: „Niet in eigen kracht" hoopt D.V. op dinsdag 29 augustus weer oliebollen te bakken. Dit zal plaats vinden in de loods van Firma Witvliet en Bestman. Na 9 uur kunnen ze daar worden af gehaald. Ook zal een rondgang door het dorp worden gemaakt. U weet het, olie bollen smaken altijd, ook in augustus. De opbrengst is voor een goed doel in het openbaar en dagelijkse omgang. Overwin stotteren, blozen, spreekangst en verlegenheid met onze speciaal-me thode. Vraag GRATIS prospectus! Instituut Koning, Afd. H 25, Haarlem. Van zaterdag 26 augustus tot maandag 28 augustus 1978 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter v. d. Peppel, tel. 2117. Dokter v. d. Peppel is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter K. J. Huisman, Melissant, tel. 01877 - 1412 b.g.g. 1752. Stellendam - Goedereede: Van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 01879 - 1367 Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter M. de Jager, tel. 01875 - 301 Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Janssen, Den Bommel, tel. 01871 - 306. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Visser, Oude Tonge, tel. 01874 - 2091 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Minderhoud, tel. 01870 - 2897. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Spuy, St'dam en Goedereede, tel. 01879 - 2564; Zr. Pais, Ouddorp, tel. 01878 - 1321. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdaga<fond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Krijgsman, tel. 01870 - 4845 b.g.g. 01879 - 1487. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Jochems, Oude Tonge, tel. 01874 - 1532. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't HaringvUet - Ooltgensplaat: Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Anna, tel. 01873 - 1577. MAATSCHAPP. WERK Weekend-dienst Oude Tonge, TeL 01874 - 15 15

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1