De heer G. A. Winkels plotseling overleden XDAM Ufljljli t L|5l - L,S^ 51e jaai^gang Vrijdag 18 augustus 1978 CHR. STREETELBLAD OOP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLULNDSE EN ZEEUWSE ETLANDEIN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond DONKERE WOLKEN Brugfeesten Water uit Haringvliet voor Schouwen - Duiveiand Auto opengebroken Afsciielcl dokter Bos Laat kinderen veilig fietsen i^estauratie Korenmolen De Eendracht Vrijwilligerswerk iVlelissant daad werkelijk gestart Medische diensten Beiaardprogramma zaterdag 19 augustus 1978 Tijd: 11.00 tot 12.00 uur, in de toren van Goedereede Beiaardier Gerard de Waardt VOOK MOOIERE Zandpad Middelharnis Avondschool voor IVIavo te IViiddelharnis Groot verlies voor kerkdorp Achthuizen e.o. UMJl vooeaBeTidtefiheui! 3 jaar VOLLEDIGE GARANTIE voor HETZELFDE GELD BEZOEKT ONZE Automofiielen-verkooiihal i OOK OP VKIJDAGAVOND - GARAGE KNöPS LANGEWEG 113 MIDDELHARNIS t TELEFOON 01870-2043 Kleine wijziging tracé Rijksweg 57 Nieuwenhoorn „Koop Rode Kruis-postzegels'^ voor hulp altijd, overal, iedereen POSTBOK 8 HH MIDDELHABiNIS Bedactle «n advertenties: Kantoor Lanigeweg 13, SammelsdiJIk Tel, (01870) 26 29 Na S uur (01870) 33 92 Giro 167930 BadkBabo AUddelitmniis na 3420.01.108 ABONTNEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tariecC. Vandaag wülen we weer eens een blik over onze grenzen werpen. Meestal ont trekt zich wat in het buitenland ge beurd wat aan onze waarneming we hebben er niet zo veel interesse voor. Velen vinden al die vreemde namen en begrippen maar wat moeilijk en trou wens zo redeneert men dan, een gewoon mens begrijpt dat allemaal niet. Maar wat over onze grenzen gebeurd, laat die gewone man niet onbe roerd. Integendeel, het bepaald voor een groot deel onze welvaart. Als klein land, zonder grondstoffen, liggend aan de zee hebben wij in het verleden onze kracht gezocht in de wij de wereld. Wij zijn daarbij nooit bang geweest om onbekende wegen te gaan. Eigenlijk gingen we ze zelfs wel wat graag. Ondernemers- en speurzin maakten in het verleden deel uit van onze eigen schappen. Dat is in een paar zinnen, er is na tuurlijk veel meer over te zeggen, waar om ons land in de loop der jaren voor een groot deel van ons inkomen van het buitenland afhankelijk is geworden. Wij verklappen geen geheim wanneer wij stellen, dat economisch gezien, het in de wereld niet goed gaat. De groei van de wereldeconomie blijft achter bij de groei, die noodzakelijk is om een toe nemende wereldbevolking op te vangen. Dat veroorzaakt weer dat bijna elk land maatregelen treft om eigen economie te beschermen. Het protectionisme dat in de vooroorlogse crisisjaren hoog opgeld deed, steekt opnieuw de kop op. Het was een van de oorzaken, die in juli de wereldleiders in Bonn bij elkaar bracht. Zij spraken toen af, dat elk voor zich zou beginnen met orde te brengen op eigen zaken. Amerika nam op zich haar inflatie te beteugelen en maatre gelen te nemen die haar invoeroverschot waardoor de wereld overstroomt wordt möt dollars, in te dammen. Van Duits land werd verlangd, dat het haar finan ciële kracht ter beschikking van de we reld zou stellen, terwijl ook Japan duch tig de les gelezen werd. Het laatste land moet haar deuren wijder voor de we reld open zetten. De voortdurende val van de doUar zet echter alles op losse schroeven. De ver houdingen op de wereld worden daar door zo ontwricht, dat slechts harde maatregelen nog een vergaande crisis kunnen tegenhouden. Het probleem is echter dat in eerste instantie de Vere nigde Staten, die maatregelen moet nemen. De grenzeloze energieverspilling in Amerika veroorzaakt een toenemen de olieinvoer, die op haar beurt weer een stroom dollars op de wereld loslaat. De stroom veroorzaakt op haar beurt weer dat de dollar een steeds lagere waarde krijgt en de wereld weer vlucht in goud. Carter is reeds geruime tijd bezig om aan die groeiende energie-behoefte iets te doen. Politiek gezien ontmoet hij daarbij in eigen land veel tegenwind, zodat hij tot nu toe weinig heeft bereikt. Want ook Carter als de bijna machtigste, man in de wereld is afhan kelijk van zijn kiezers. Zij laten hem niet veel spelruimte, want wat weet de gemiddelde Amerikaan van de noden en behoeften van de rest van de wereld? Wij kixnnen gerust zeggen, bitter weinig. Ondertussen pakken zich boven onze economie donkere wolken samen, want ook wij moeten onze energie, in de vorm van dollars betalen. En wij kunnen niet verwachten, dat de olielanden met de daling van de dollar genoegen zullen blijven nemen. Integendeel, zij zijn al driftig bezig om nieuwe wegen te zoeken waardoor zij de schade die zij lijden weer kunnen verhalen op anderen. Zodoende komen wij bij ons land te recht. Want dat betekent dat ook wij weer meer voor onze energie zullen moeten gaan betalen en onze export positie die toch al door de hoge lonen ernstig in gevaar is gekomen, nog meer in gedrang komt. Daarom herhalen wij het, er pakken zich donkere wolken bo ven onze economie samen. THOLEN Van maandag 21 augustus tot en met zaterdag 26 augustus wordt het feit herdacht, dat 50 jaar geleden het eiland Tholen door een vaste brug over de Eendracht verbonden werd met de pro vincie Noord Brabant. Dit gebeiort dan met festiviteiten in het stadje Tholen. Maandag 21 augustus zal dan oud-bur- gemeester Mr. J. A. v. d. Hoeven de tentoonstelling openen in het stadhuis. De tentoonstelling is georganiseerd door de archivaris J. Zuurdeeg. De voorzit ter van het organisatiecomité „50 jaar Thoolse brug" de heer A. J. Scherpenis- se, zal des avonds in de haUen van de Fa. Schot aan de Postweg het feest of ficieel inwijden. In de feestweek zal de Kon. Muziekver. Concordia flink haar best doen in samenwerking met de drumband en het Majorettenpeloton. De gymnastiekvereniging Olympia, zangvereniging Canticum, tennisvereni ging Eegidima, de Thoolse Wandel Unie en nog verschillende anderen zullen hun medewerking verlenen voor een geslaagde feestweek. Voorts is er een braderie van de middenstand en zijn er verschillende kinderspelen, alsmede fietstochten, puzzelritten voor auto's, enz. Tijdens de feestweek zullen er her denkingstegels worden verkocht ter dekking van de onkosten van zo'n 20.000,De gemeenteraad van Tholen stelt zich garant voor 7.500, Het Haringvlietwater zal het grond water van Schouwen-Duiveland gaan vervangen als drinkwater. De Zeeuwen zullen de komende maanden al kunnen beoordelen of er smaakverschil bestaat tussen de twee soorten. De Watermaatschappij Zuid west - Nederland (WMZ) is dezer dagen begonnen met het inlaten van Haring vlietwater in de duinen bij Haamstede op Schouwen-Duiveland. De natuurlijke hoeveelheid grondwa ter kon de grote vraag naar drinkwater niet meer aan. De WMZ denkt de drink watervoorziening op Schouwen-Duive land, dat volledig door zout water is in gesloten, nu met deze maatregel veilig gesteld te hebben. OOLTGENSPLAAT In de nacht van dinsdag 15 augustus is op het parkeerterrein van het Fort Prins Frederik Hendrik, de auto van dhr. Luegies uit Rijswijk opengebroken. Ontvreemd werden een schrijfmachi ne, een koffer met boekhoudpapieren, rijbewijs en giroboekje. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. De politie stelt een onderzoek in. THOLEN Zaterdagmiddag heeft dokter Th. A. Bos in Hof van Holland afscheid genomen en zijn huisartsenpraktijk overgedragen aan dokter R. P. Kole uit Urk. Na 10 jaar in Tholen werkzaam te zijn ge weest gaat dokter Bos nu werken by de Gemeenschappelijke Medische Dienst Zeeland te Goes als geneesheer-adviseur voor de WAO- en AWW-beoordelingen in geheel Zeeland. OOLTGENSPLAAT Cursus E.H.B.O. start op 11 sept. By voldoende deelname start de E.H. B.O., afdeling Ooltgensplaat op maan dag 11 september a.s. met een nieuwe opleidingscursus. Gegadigden kunnen zich alsnog aanmelden vóór 1 septem ber a.s. bij mevr. N. Kamp-de Vos, Voorstraat 11, Ooltgensplaat, Telefoon 01873 - 1346. Tot op heden hebben zich 14 nieuwe cursisten aangemeld. KERKDIENST Dinsdag 22 augus tus a.s. des nam. 7.30 uur zal D.V. voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. Chr. van der Poel te Yerseke. Deze dienst wordt gehouden in „Elthato". Uitslag zwemvierdaagse - zaterdagmiddag In het Zwembad „De Singel" is er dit jaar voor het eerst een Nationale Zwem vierdaagse georganiseerd. Een grote groep heeft zich hiervoor aangemeld. Op woensdag j.l. is men gestart en dit zwemfestijn wordt zaterdagmiddag 19 augustus afgesloten. Om ongeveer 2.30 uur komt het Burgemeester W. M. van der Harst Tamboer en Trompetterkorps dit evenement muzikaal opluisteren. Ook wordt dan de uitslag van deze vier daagse bekend gemaakt, met de uitrei king van de medaille's en prijzen. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. In een land als Nederland, waar de fiets zo populair is, bezit vrijwel ieder kind een fiets. Een eigen fiets is bij ons voor ieder kind een vanzelfsprekend heid. Een nieuwe fiets is voor kinderen dan ook een traditioneel geschenk en als die fiets niet als cadeau te verwach ten is, wordt door kinderen het spaar geld benut om zelf een fiets te kopen. Dat wordt onder meer bevestigd door een onderzoek dat enkele jaren geleden werd ingesteld naar de besteding van spaargeld door jongeren. Sparen voor een fiets bleek daarbij hoog genoteerd te staan. Het eerste eigen fietsje is in de meeste gevallen een driewieler; meer speelgoed dan echte fiets en er wordt dan ook allereerst mee binnenshuis ge fietst. Het kind raakt hierdoor al ver trouwd met de fiets. Dan komt al gauw een tweewielertje aan bod, met of zon der extra steunwielen. Die laatste gaan er gauw af. De fiets-hoogte-eisen groei en mee met het kind totdat ze zo om streeks een jaar of veertien toe zijn aan de fiets die ook door volwassenen wordt gebruikt. Het van jongsafaan omgaan met de fiets is belangrijk, het kind raakt spelenderwijs vertrouwd met het in ons land meest gebruikte vervoer middel. Die vertrouwdheid met het ver voermiddel is gunstig voor de veiligheid in het gebruik. Toch is het met die vei ligheid in het verkeer niet zo goed ge steld. Ongevalsstatistieken leren ons dat fietsende kinderen nogal eens slachtof fer in het verkeer worden. Dat is na tuurlijk niet los te zien van een bij kin deren voorkomende grotere algemene ongevalsaffiniteit. DIRKSLAND: Met de restauratie van de korenmolen De Eendracht, eigendom van de ge meente Dirksland zal aldus de staat se cretaris van C.R.M, spoedig een begin gemaakt worden. Men is overeengeko men met de vereniging „De HoUandsche molen" de restauratie van deze molen voor te financieren met gebruikmaking van het onder beheer van die vereniging staande „Rabofonds". Na een voorbereidingsperiode van een aantal maanden is het gelukt om in Me lissant bejaarden te bezoeken op vrij willige basis. De groep vrijwilligers be staat uit 11 Melissantse dames, die ieder tot nu toe 1 bejaarde of bejaard echt paar bezoeken. Hoe vaak dat gebeurt hangt af van de behoefte van degenen, die bezocht worden, maar ook van de beschikbare „vrije" tijd van de vrijwil ligster. Het is niet de bedoeling, dat de vrij willigster „werk" verricht, maar wel licht eens een boodschapje haalt, medi cijnen aanvult, een praatje maakt enz. De vrijwilligsters zijn er zich terdege van bewust, dat de mensen op hun re kenen, soms naar hun uitgezien wordt en vatten hun taak daarom ook serieus op. De vrijwilligsters hebben regelmatig kontakt met elkaar om ervaringen en ideeën uit te wisselen. Koördinator van de groep is mevr. v. d. Sluys-v. d. Sluys, Fabiusstraat 44, tel. 2412. De groep wordt voorlopig ge assisteerd door zr. Struyk (wijkver pleegkundige) en mevr. de Loos (leid ster bejaardenverzorging), tel. 2478. Een ieder, die verdere inlichtingen w^U, kan dit doen bij de twee genoemde telefoon nummers. Ook zijn nieuwe vrijwilligers van harte welkom op de volgende bij eenkomst, die gepland is op donderdag 31 augustus om half twee in het gebouw van de gezinsverzorging, Plein-1. Van zaterdag 19 augustus tot maandag 21 augustus 1978 ARTSEN Mlddelhamis - Sommelsd^k: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. J. Wieringa, tel. 01870 - 2090. Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter B. Elve, tel. 01877 - 1262. Stellendam - Goedereede: Van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter R. P. van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter W. Westra, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter H. P. Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK .JVIENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uax en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren vla tel. of dienstkastja TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts C. P. Wolthers, Ouddorp, telef. 01878 - 1660 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Minderhoud te Mld delhamis, tel. 01870 - 2897. WUKVDRPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Termaaten, Stellen dam, teL 01879 - 1702. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. J. Struijk, tel. 01877-1500 b.g.g. 01879-1487. Nieuwe Tonge Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Melissant, Nieuwe Tonge, tel. 01875 - 390 b.g.g. 01876 - 321. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Vrij, tel. 01871 - 534. MAATSCHAPP. WERK Weekend-dienst Oude Tonge, Tel. 01874 - 15 15. 1. Fantasia over „Dank U voor deze nieuwe morgen", G. de Waardt. 2. Hymns. Bew. G. de Waardt a. Wüt heden nu treden b. Praise God c. Abide with me 3. Arrangementen. Bew. Leen 't Hart a. Menuet W. A. Mozart b. Menuet L. van Beethoven c. Menuet L. Boccherini 4. Beiaardwerk Preludium III M. v. d. Gheyn 5. Bekende liederen a. Muss I denn b. Early one morning c. Aprês de ma blonde 6. Arrangementen voor beiaard van Amerikaanse componisten a. The Entertainer Sc. Joplin b. Careless love W. C. Handy c. Edelweiss R. Rodgers 7. Liederen van Jules de Corte a. De vogels b. Waar blijft de tijd c. Ik zou wel eens willen weten 8. Turkse Mars W. A. Mozart. Bew Leen 't Hart OVER DE INRICHTING VOOR ÏÏET ONDERWIJS AAN DE: Het onderwijs aan de avond-mavo is zo ingericht dat de leerlingen worden opgeleid voor het diploma mavo-4. De cursusduur voor het diploma mavo-4 is drie jaar. De leerlingen ontvangen wekelijks les in 6 gekozen eindexamenvakken voor de opleiding mavo-4, lesdagen zijn. Maandag-, Dinsdag- en Donderdag avond van 18.20 - 21.30 uur. De vakken waarin de leerlingen eind examen kunnen doen zijn: Nederlands, Duits, Engels, Aardrijkskunde, Geschie denis, Wiskunde, Natuurkunde, Schei kunde, Biologie en Handelskennis (Boekhouden, Bedrijfsrekenen en Ken nis van het economisch gebeuren). De leerlingen zijn verpUcht de lessen te volgen in Nederlands en één moderne taal, verder is de keuze vrij, met dien verstande, dat een vak alleen gegeven wordt, indien zich hiervoor een vol doend aantal leerlingen aanmeldt. Ook is het mogelijk dat men zich laat inschrijven per vak, voor minimaal één vak. Men kan dan uit bovenstaande vakken één of meer kiezen en in deze vakken examen doen. Bij voldoende re sultaat krijgt men per vak een certifi caat. Dit certificaat blijft geldig. Als men 6 certificaten heeft verzameld, kan men deze inwisselen tegen een mavo diploma. Het is niet persé de bedoeling, dat men 6 certificaten verzamelt, maar men kan op deze wijze per vak een studie af ronden op mavo-niveau. Deze mogelijkheid geldt echter alleen voor leerlingen, die niet meer leerplich tig zijn. Het zal in 't algemeen om rooster- technische redenen niet mogelijk zijn diegenen, die één, twee of drie vakken kiezen een aansluitend rooster aan te bieden. Zij moeten rekening houden met eventuele tussenuren. Tijdens deze tus senuren is er gelegenheid tot studie. Ook is er de mogelijkheid om indien men reeds in het bezit is van het mavo diploma, aanvullend staatsexamen te doen in één of meer vakken. Voor wie biedt de avond-mavo mogeiykheden? 1. Voor al diegenen die om welke re- Diep was de verslagenheid dinsaag- morgen j.l. toen te Achthuizen en om streken bekend werd, dat dhr. G. A. Winkels plotseling was overleden. Werkzaam in zijn tuin bij de famiUe Wouters aan de Oudelandsedijk werd dhr. Winkels onwel en overleed ter plaatse. Dhr. L. J. Wouters, die een praatje met hem maakte en een juist passerende postbode waren getuige van dit droevi ge gebeuren. In het bijzonder voor zijn gezin bracht deze tijding een groot verdriet. Gabriel Anthonius Winkels, die de leeftijd van 65 jaar bereikte, was ge huwd met mevr. Johanna Maria Esser. Het echtpaar, dat woont Galathesedijk 104, heeft vijf gehuwde kinderen. Altyd bereid om te helpen. „Dhr. Winkels was altijd bereid om iedereen te helpen" zei iemand tegen ons uit Achthuizen, en terecht. Hij was een man die zich op velerlei terrein be woog en dan niet alleen voor de plaats zijner inwoning het kerkdorp Achthui zen. Dhr. Winkels had in vele verenigin gen en organisaties zitting en op de vergaderingen sprak hij met kennis van zaken. Hij had dan ook een grote in breng in de diverse kollege's en naar zijn woorden en suggesties werd altijd geluisterd. In zijn dagelijkse arbeid was dhr. Winkels, tot de tijd dat hij hiermede wegens zijn gezondheid stopte, winke lier in kruidenierswaren, landbouwer en bedienaar van begrafenissen (25 jaar) tot voorjaar 1971, toen dhr. A. v. d. Klun- dert zijn opvolger werd. Gemeenteraad. Van de lange lijst van bestuursfunc ties etc. (waarmede wij mogelijk niet volledig zijn) staat bovenaan zijn lid maatschap van de Gemeenteraad van 18 november 1965 tot september 1970. Eerst van Ooltgensplaat en vanaf 1966 van Oostflakkee. Van het Waterschap „Flakkee" was de overledene van 1965 - 1970 eerste plaatsvervangend hoofdingeland voor Oude Tonge. Als Ud van het kollege voor de ver lening van bijstand had de heer Win kels vanaf 1965 tot op heden zitting. Voorts was hij tot heden lid van de commissie Wet Werkeloosheidsvoorzie- ning, het Ned. Katholiek Vakverbond, de Agrarische Voedingsbond (N.K.V. en A.V.B.), de plaatsingscommissie en de centrale commissie Sociale Werkvoor ziening „Binnenhof", Gewestelijke Raad voor Land- en Tuinbouw (Landbouw schap), Commissaris van de Woning bouwvereniging „Beter Wonen" te Ooltgensplaat - Achthuizen, bestuurslid (voorheen voorzitter) van het Wit Gele Kruis te Achthuizen, secretaris - Pen ningmeester van de Stichting Kraam- centrum „Goeree-Overflakkee", enz. Dhr. Winkels heeft ook plaatselijk nog van veel besturen deel uitgemaakt of leverde hieraan nog zijn bijdrage. Zo is hij nog een poos plv. voorzitter en se cretaris geweest van de Stichting R.K. Scholen te Achthuizen. Heden vrijdagmorgen (18 augustus) te 10 uur had onder zeer grote belang stelling vanuit de Parochiekerk van O. L. Vrouwe Hemelvaart te Achthuizen de ter aarde bestelling plaats op het kerkhof, aldaar. De plaatselijke bestu ren en alle andere instellingen waren hierbij vertegenwoordigd. Uit alles bleek dat dhr. Winkels zich, mede door zijn innemende persoonlijkheid, vele vrienden had gemaakt. Geopend: maandag t/m zaterdag van 8.30 -17.30 uur vrijdagavond tot 21.00 uur Mr.Sniidefweg-Industrietefrein-Stellendam-telefoon 01879-2300 denen dan ook nooit in staat waren een diploma te behalen en dit mavo diploma in verband met betere maat schappelijke mogelijkheden alsnog zouden willen behalen. 2. Voor diegenen die in avondstudie de lessen in bepaalde vakken willen volgen voor een betere algemene ont wikkeling. 3. Voor die ouders die nu of in de toe komst hun kinderen willen helpen bij hun studie aan het voortgezet onder wijs. 4. Voor diegenen die na het behalen van een diploma van een dagschool nog partieel-leerpUchtig zijn, en in de avonduren een mavo-diploma wil len behalen. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de directeur, de heer C. Briek, Washingtonstraat 17, Oude Tonge. Telef. 01874 - 1215, tijdens avondschool uren telef. 01870 - 2590. Inschrijven voor de cursus iedere les- avond aan de school of na afspraak. Zie advertentie elders in dit blad. ViNGERUNG 3 -MnDDELHARNIS -TEL.01870-2518 Radio - Televisie - Afspeelapparatuur - Elektrische Huishoudelijke apparaten - Electrotechnisch bureau Minister Tuijnman heeft overeen komstig het advies van de Raad van de Waterstaat een kleine wijziging aan gebracht in het tracé van rijksweg 57 bij Nieuwenhoom (Voome). Het tracé wordt hier verschoven in noordelijke richting, waardoor minder lawaai overlast ontstaat voor de woningen na bij de rijksweg. Bovendien kan zo de kern van Nieuwenhoom in tact worden gelaten. Het tracé van rijksweg 57 tussen Brlelle en Hellevoetsluis werd reeds in 1970 vastgesteld. Men ging er toen van uit, dat dit wegvak zou worden uitge voerd als een autosnelweg. Inmiddels is uit de studie voor het structuursche ma Verkeer en Vervoer gebleken dat ook kan worden volstaan met de aan leg van een enkelbaans autoweg. De aanleg van rijksweg 57 op Voome is opgenomen in het uitvoeringspro gramma rijkswegen 1978 - 1982. —O----- Vanaf 22 augustus geeft de P.T.T. een aantal bijzondere postzegels uit, waar onder een zegel van 55 cent met 25 cent toeslag voor het Nederlandse Rode Kruis. Uit de opbrengst van de verkoop van deze zegel hoopt het Rode Kruis zoveel mogelijk extra financiële middelen te verwerven om zijn nog steeds groeiende hulpverlenende taken te kunnen be kostigen. De zegels op een velletje van drie stuks zijn vanaf 22 augustus verkrijg baar op alle postkantoren, de aktie duurt tot 29 september.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1