Oud zeer werd niet weer opgerakeld; raadslid woord ontnomen Het viras ontstellend druk op in Ouddorp iedere weck nieuwe Toordelen RIENVflN DER VEER ÏOPSLAGER RAAD MIDDELHARNIS: S.G.P. verwacht verkeerchaos bij (groter) zwembad Een spectaculaire- en een aan grijpende gebeurtenis, donderdag avond in Middelharnis' raadsver gadering. Spectaculair was het toen de raadsvoorzitter burg. Joh. van Es aan PvdA man P. Tiggel- man onverbiddeUjk het woord ont nam en aangrijpend was de manier waarop raadslid P. Grinwis (SGP) aan het eind van zijn raadslid maatschap zijn afscheidswoorden formuleerde. Dankzij zowel het één als het ander kreeg de korte ver gadering toch nog het nodige cachet. Zwembad Het wordt zuchten. Dagverblijf Raad nam afscheid van twee markante mede raadsleden Twee markante leden van de raad, dhr. P. Grinwis (SGP) en dhr. J. Huijsen (eigen Ujst) waren aan het eind van hun raadshd- maatschap gekomen, de één omdat hij zich niet meer herkiesbaar stel de en de ander omdat hij (dhr. Huijsen) jammerlijk straalde met zijn Vrije Kaadspartij. Beide wa ren ze raadsvertegenwoordigers die een specifiek eigen geluld lie ten horen, zoals de raadsvoorz. burg. van Es dat memoreerde. Het moeilijkst Magere Speklappen kilo Magere Hamlappen kilo Verse Worst kilo Malse Bieflappen kilo Magere Bunderlappen kUo Braadvlees kilo 8^ RIBLAPPEN Wlo 12, TOPSLAGERH Nasi en Bami 500 gram 2,40 Woensdag Gehaktdag ^-. 500 gram 2,80 Verse KIPPEPOTEN kilo van 7,50 voor 6,25 Achterham 100 gram 1,58 Snijworst 150 grain 1,58 DUBBELE MNG 2 - SOMMELSDIJK TELEFOON 2727 BIadz.2 „EILANDEN-NIEUWffi Dinsdag 8 augustus 1978 In de vorige vergadering was nogal wat deining ontstaan door een uitspraak van weth. Koppelaar. De beschuldiging aan het hoofd van de openbare basis- sehool te Middelharnis een „frauduleu ze handeling" te hebben gepleegd riep een stroom van protest en van ingezon den stuklien op maar onder dat alles bleef de wethouder stoïcijns. Dat bleek met name dhr. P. Tiggelman maar half te bevallen waarom hij nu, een maand later, dhr. Koppelaar alsnog uit zijn tent wilde lokken. Bij het punt „vast stelling kosten openbaar basisonderwijs 1977" meende hij zijn kans te liunnen grijpen, maar de voorz. was slagvaar dig: dat is helemaal niet aan de or de!!" Het hij dhr. Tiggelman beslist weten toen die het balletje opgooide en te kennen gaf de wethouder de kans te willen geven zich tegen de gehoorde critiek te verdedigen. „Een laffe daad!", mopperde dhr. Tig gelman toen de voorz. hem daarover nadrukkelijk het woord ontnam. De op zet mislukte en dat werd in een be paalde hoek heel spijtig gevonden Om de uitbreiding van het zwembad te Middelharnis planologisch mogelijk te maken dient het bestemmingsplan te worden gewijzigd waartoe thans een voorbereidingsbesluit werd genomen, overigens zonder de instemming van de SGP fractie. Van die zijde wordt n.l. verwacht dat een zwembad van de grootte die men zich voorstelt storend op de omgeving zal werken. Dhr. v. d. Ketterij gaf dan ook een beeld van par- keermisère en chaos die bij het door gaan van de plannen in de directe om geving van het bad te verwachten zijn. Ook vroeg dhr. v. d. Ketterij zich af of de situering aldaar de meest juiste is, vlak achter de Ring waarin wordt ge tracht de oude sfeer te handhaven. Een en ander overwegend meende dhr. v. d. Ketterij dat het een goede zaak zou zijn wanneer B en W zich op de loca tie nog eens zouden bezinnen. De raadsvoorzitter bleek daar aller minst voor te voelen omdat de raad „met moeite en zorg" gekomen is tot de huidige plaatsbepaling. Weliswaar zal het scheppen van parkeergelegenheid ook nog de nodige aandacht vragen maar aan de overzijde van de straat is ruimte beschikbaar om parkeerhavens aan te leggen. Dhr. V. d. Ketterij vond het maar niks: ik had in deze raad, te oor delen aan de verkiezingsbeloften wel andere geluiden verwacht", liet hij we ten. „Vele partijen hebben hun kiezers inspraak beloofd, laat ze die dan nu ge ven en de omwonenden gelegenheid ge ven zich over de plannen uit te spre ken." De voorz. geloofde overigens dat daar weinig belangstelUng voor is omdat de bewoners mogen worden verondersteld op de hoogte van de plannen te zijn. Bezwaren zijn tot dusver uitgebleven, maar ze kunnen alsnog kenbaar worden gemaakt wanneer t.z.t. het bouwplan ter inzage wordt gelegd. „Meerdere gemeenten zuchten onder de zware lasten van een zwemi)ad maar voor de gemeente Middelharnis wordt het wel dubbel zuchten", was de som bere kijk van dhr. P. Grinwis. Hij maan de daarom bij het reahseren van de plannen de grootst mogelijke zuinigheid te betrachten. Op de verwachte parkeermoeilijldie- den werd nog eens teruggekomen door dhr. P. Krijgsman. Kij wees erop dat de straat nu dikwijls al vol staat terwijl het verderop gelegen parkeerterrein aan de Berkenlaan dan vrijwel leeg blijkt te zijn. „Met een klein beetje goeie wil kunnen we de problemen best voorko men", was dan ook de gedachte van dhr. Krijgsman. Het licht voor de bouw van een dag verblijf voor kinderen en ouderen staat tot veler dankbaarheid op groen. De bouw ervan is een lang verbeide wens. Uit hoofde van zijn betrokken heid bij de Stichting die het verblijf wil gaan bouwen kon dhr. G. C. Joppe die positieve mededeling doen. Het dag verblijf zal 32 plaatsen hebben. In Zie- rikzee zal vrijwel een zelfde accomo- datie worden gebouwd. Om de bouw planalogisch mogelijk te maken werd een voorbereidingsbesluit genomen. MIDDELHARNIS Dhr. Grinwis zo releveerde hij was raadslid van 1962'66 van de vroe gere gemeente Sommelsdijk en sinds '66 is hij lid van de raad van Middel harnis, een aaneengesloten periode van 16 jaar. „Wij hebben u leren kennen als een buitengewoon principieel man", zo typeerde de raadsvoorzitter dhr. Grinwis; „U houdt niet van compromis sen en uw inbreng was altijd onversne den en glashelder. U bezit de moed om ook bij onaangename onderwerpen uw zienswijze te geven over het gedrag van uw medeburgers en van uw kiezers. Het waren woorden tot lering en tot waarschuwing", zo complimenteerde dhr van Es de scheidende heer Grinwis. Nooit raakte dhr. Grinwis vermoeid om op hetzelfde aambeeld te slaan, zoals hij deed m.b.t. de fluoridering en meer malen trad dhr. Grinwis op als „dag- Dhr. P. Grinwis (S.G.P.) sluiter" aan het eind van de laatste- ronde. „In volstrekt eigen bewoordin gen besloot U een even fundamentele als principiële discussie" stelde de voorz met waardering vast. Dhr. J. Huijsen was raadslid van '51- '58 te Nieuwe Tonge en de laatste 4 jaar van de gemeente Middelharnis. De raadsvoorzitter was ervan overtuigd dat dhr. Huijsen veel werk heeft gemaakt van zijn raadslid zijn. „U ziet kans U uit te leven in de onschuldige harts tocht van de vergadering", zo rele veerde dhr, van Es; „bij U kweekt een vergadering slagvaardigheid in het de bat en aanpassingsvermogen in de veel heid van situaties. Een vergadering ver breedt de horizon van uw belangstelling en verscherpt uw oordeel", waarbij de voorz. constateerde dat ook de laatste periode beslist geen verloren tijdvak is geweest. Sprekend tot beiden meende dhr. van Es dat het hen wel eens een bittere te leurstelling moet zijn geweest het ver langde bestuurlijke tempo op de hoofd weg te zien veranderen in het manou- vreren in een kleine steeg of slop. „U kreeg te weinig vrijheid om van uw bestuur een kunststuk te formeren, maar u hebt het beiden geprobeerd, een compliment daarvoor!" Spr. besloot met een hartelijk woord van dank voor de gedane oprechte pogingen en de succes volle geleverde bijdragen, besluitend met beide een blijvende belangstelling, een goede gezondheid en de zegen des Heeren toe te wensen. „Door uw ver trek gaan enkele felle kleuren verloren van de veelvervigheid van het gemeen tebestuur dhr. J. Huijsen (eigen Iqst) Stemmen uit de raad Alle fractievoorzitters namen daarop van de gelegenheid gebruik de schei denden toe te spreken. De rij werd ge opend door weth. Hoogzand die met name dhr. Grinwis dankte voor zijn be toonde medemenselijliheid. Dhr. Huij sen werd dank gebracht voor diens wel iswaar positieve maar dikwijls onbe grijpelijke manier van aanpakken. De bloemrijke taal van dhr. Huijsen zal worden gemist door dhr. L. C. Kie vit, die ook goede herinneringen be waart aan de volstrekte eerlijkheid van dhr. Grinwis. Waardering en een zegenwens werd ook gesproken door dhr. P. Krijgsman namens de AR CH fractie waarna ook de heren Jacobs (VVD) en v. d. Kette rij (SGP) nog een kort afscheidswoord spraken. Dhr. Grinwis had weliswaar alle lof tuitingen over zich heen laten gaan maar nadat ze waren weggeëbd maakte hij ieder duidelijk geen lof verdiend te hebben. Nu hij voor de laatste maal de raad zijn vrienden toesprak het dhr. Grinwis niet na een waarschuwend geluid te laten horen, zelf fungerend als bewijs hoe alles zijn bestemde tijd heeft waarom het voor ieder gaat naar de eeuwigheid. „Ik heb dikwijls eigen eer gezocht maar ik heb ook de ere Gods mogen bedoelen", beleed dhr. Grin wis, zichzelf niet een sterke- maar daar entegen een zwakke figuiir noemend, het verzoenend bloed van Christus over zijn raadslidmaatschap nodig hebbend. Hij hoopte dat de raad voorts in vrede en liefde de belangen van de gemeente zal dienen overeenkomstig Gods Woord en in afhankelijkheid van Hem. „De eeuwige gelukzaligheid wens ik jullie allen toe", zo besloot dhr. Grinwis zijn woorden die diepe indruk hadden ge maakt. Heel wat luchtiger aanvaardde dhr. Huijsen zijn afscheid en hij maakte er allerminst een geheim van „naar beste vermogen" de belangen van de gemeen tenaren en gemeente te hebben gediend waarbij het geweten als leidraad dien de. „Niet een of andere politieke- of B en W visie maar het belang van ge meente en gemeentenaren, aan het ge weten getoetst, bepaalde mijn stand punt", verklaarde dhr. Huijsen;" het was mij een vreugde deze taak 4 jaar met volledige inzet te hebben mogen vervullen". Over de oorzaak van zijn afscheid zei dhr. Huijsen: „het niet meer zo zien zitten bij. de bestaande politieke partijen noopte mij tot het komen met een eigen vrije raadspartij. Dat sloeg niet aan daar de burgerij de oude links rechtsverhouding en de daarbij aanwe zige politieke partijen voor een groot gedeelte hun vertrouwen bleven geven." Ten besluite stelde dhr. Huijsen vast noch onder de raadsleden noch onder het gemeentepersoneel vijanden aan zijn raadslidmaatschap te hebben over gehouden; „mocht mijn inbreng in de toekomst nog eens als iets wat men mist ervaren worden dan zou ik mij zeer vereerd voelen" bekende dhr. Huijsen. Het was niet zomaar druk, het was ontstellend druk op de vrydag in Oud dorp gehouden toeristendag. Te druk, vonden meerderen omdat het kraampje kijken alleen maar voor de doordouwers was weggelegd. De kramen met allerhande koopwaar stonden in de hele Weststraat en langs de Ring. De toeristen voor wie het ge beuren was belegd hebben de kramen alle eer aangedaan en het leek erop dat de standwerkers goeie zaken heb ben gedaan. De straten werden gevuld met heer lijke geurtj es van knapperende barbe cues, en op de Boompjes ging zelfs een os aan 't spit. 's Avonds werden de duizenden nog getracteerd op vuurwerk aan de ha ven. Toen is het dermate storm gelopen dat de automobilisten vele vele hon derden meters van hun doel hun wa gens achter moesten laten. Het behoeft nauwelijks te worden gezegd dat de toeristendag opperbest slaagde. ^15, y^-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2