„Delta Flora" draait straks compleet met bloemenmeisjes u.^^ kom kijken... naar eiken 'tEikenhuys Let op uw kinderen! Dinsdag 25 juli 1978 No. 4710 CHR. STEIEEKBLAD OP Gi2lEF0RMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EELAITOEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond EEN GOED VERZORGDE STAND OP DE is het visitekaartje van uw zaak. Laat daarootn uw standibouw door oais verzoiigen! Verhuur van houten en linnen standwanden compleet met friezen. Tentoonstellings Centrale 't Eiland OUDE TONGE - TEL. 01874-1454 b.g.g. 1437-2308 Woo n wage n bewon e r s streken weer neer langs de G reveil ngendam WASAUTOMAAT DEFECT? voor snelle reparatie 01877 -1236 Met auto tegen boom; oogletsel yyTour van drie" over de kop van het eiland Zeewater te koud, geen brigademiddag Naar Zendingsdag G.Z.B. EXTRA KERKDIENSTEN GEREFOKM. GEMEENTEN Botsing op Prov. weg Drukte bij zwemvierdaagse in Stellendam Nieuws uit Zeeland Drie inwoners bij auto-ongeval gedood GOEDEREEDE Woonhuizen bij afslag verkocht BUITENBOORDMOTOREN VAN 2 TOT 55 PK AQUA-PESCH. Advies-verkoop en een goede reparatie afdeling Broekweg 8 OUDDORP (Z.H.) tel. 01878-1295 of 2011. Dierenbescherming VOORDEEL-PAKKERS! Literblik Delmonte Perziken 2 roUen Verkade Beschuit 3 tuben Prodent Tandpasta Literrol Aardbeien of Vanille IJs Familie baal Duyvis Zoute Pinda's Kuip je Bona Margarine 350 gram Blikje Delmonte Tomaten Pure, 150 gram Blikje Zalm fancy pink 220 gram Flakon Dreft 600 gram Pak D.E. Koffie Roodmerk van 3,18 voor 2,49 van 1,82 voor 1,69 van 5,85 voor 2,98 van 1,89 voor 1,49 van 3,32 voor 2,79 van 97 voor 85 van 97 voor 87 van 2,98 voor 2,39 van 3,75 voor 2,69 van 4,37 voor 3,98 VERBRUGGE - Tel. 2338 - Sommelsdijk Drie sportvissers zoek POSTBOX 8 -> MIDDELHABNIS Redactie en axlvertenties: Kantoor Liaiiigeweg 13, Sammelsdijk Tel, (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BankBabo Mi^idiellhatiniU na. 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract sijedaal taxlel Langs de Grevelingendam zijn weer een groot aantal woonwagenbewoners neergestreken en dat is niet zonder ge volgen gebleven. In de Zierikzeese Nieuwsbode van j.l. vrijdag wordt mel ding gemaakt van brandstichting, ver nieling en diefstal, zaken die voor een groot deel op rekening van deze bevol kingsgroep worden geschreven. In de nacht van woensdag op don derdag is een kiosk van Staatsbosbe heer in vlammen opgegaan. De recher che die een onderzoek instelde heeft vastgesteld dat de brand moet zijn aan gestoken. Tevoren zijn er vernielingen in aangericht en zijn er waardevolle zaken uit ontvreemd. Staatsbosbeheer zit dan ook met een strop van 30 a 40.000 gulden. Noch de daders, noch de gestolen spullen zijn gevonden. De balk Om de toegang tot het Grevellngen- strand voor caravans onmogelijk te ma ken is dwars over de weg een balk ge hangen op een zodanige hoogte dat er slechts personenauto's onder door kun nen. De woonwagenbewoners hebben al bij herhaling het slot geforceerd en be zit genomen van de daarachter lig gende ruimte die bedoeld is voor de dagtoerist. Toen ze er vorige week ook 's nachts bleven staan zijn er processen- verbaal opgemaakt. Het is in strijd met de gemeentelijke verordening van Brui- nisse 's nachts ih dat gebied te bivak keren. De bekeuringen werden uitge deeld nadat de betrokkenen ruimschoots de gelegenheid was gegeven te verdwij nen. De politie te Oude Tonge heeft tot -dusver nog niet al te veel last van het woonwagenvolk ondervonden. Vorig jaar was de lijst van delicten heel wat indrukweltkender; toen werden 85 ge vallen van diefstal en vernieUng ge rapporteerd. Het Grevelingenstrand waar standplaats wordt gekozen is Zeeuws grondgebied en behoort derhal ve niet tot het territoir van de groep Oude Tonge van de Rijkspolitie. Overigens vindt de Oude Tongese po litie het plaatsen van de eerderbedoel- de balk geen gelukkige greep omdat het ook talloze burgers beknot in de mogelijlïheid met de caravan een dag je langs; de Grevelmgen te staan. Voor hen maar ook voor woonwagenbe woners lijkt de hoek van St. Jacob weer favoriet geworden. Ook daar zijn steeds een aantal caravans te vinden. Stropen Wat de politie te Oude Tonge wel duidelijk is is dat er veel gestroopt wordt. Op nachtelijke patrouilles krijgt men nogal eens stropers in het vizier maar het is moeiUjk ze op heterdaad! te betrappen omdat ze kennelijk een fijne neus hebben voor de aanwezigheid van politie in de polder. ACHTHUIZEN De 20-jarige mej. Gobi Boogerman is zondagavond rond 6 uur ernstig aan een van haar ogen gewond geraakt toen ze op de Blokseweg met de auto tegen een boom botste. Waarschijnlijk is mej. Boogerman afgeleid door de herders hond die in de auto meereed. Ze heeft zelf de auto kunnen ver laten en heeft nog ca. een halve küo- meter gelopen voor ze door een pas serende auto werd opgepikt waarna medische hulp kon worden geboden. Er was een oogoperatie nodig; waarschijn lijk zal het slachtoffer het licht uit het gewonde oog niet hoeven te missen. IMariniersweg 281,hk.Hoagstraat R.daml lsMaanda^^esjotei^Je(^ia^133744j De wielertoeht „tour van drie 1978", georganiseerd door het Recreatiecen trum „het Kruininger Gors" te Oost- voorne zal a.s. maandag de kop van het eiland aandoen; met name geldt dat voor Ouddorp. De tocht, die gemaakt wordt op ge wone fietsen duurt drie dagen; er doen 120 jongeren en 40 volwassenen aan mee. De begeleiding volgt in een tien tal auto's en een aantal brommers en motoren. De tour zal veel weg hebben van een professioneel gebeuren met een eigen beveiUging, geluidsverzorging, re portage- en filmdienst. Maandag, de eerste dag van de tour vertreliken de renners al om^ kwart over acht 's morgen." naar Ouddorp. Om tien uur is er een aankomst georganiseerd in het Verenigingsgebouw waarna aan de bewoners van „de Vliedberg" een bloemenhulde zal worden gebracht. Om kwart over tien vindt op de Duin kerkerweg de sprint om de gele trui plaats. 's Middags zou er een zwempartü in zee plaats vinden maar het lijkt ons toe dat dat afgelast zal worden (men le ze het betreffende bericht elders op de ze pagina). Om; kwart voor drie ver trekken de fietsers weer richting Oost- voome. De volgende dag brengt de deelne mers in het Westland waarna woens dag in de omgeving van Oostvoorne de tour zal worden afgerond. OXTODORP De brigademiddag die door de Oud- dorpse Reddingsbrigade volgende week dinsdag gehouden zou worden is door het bestuur van de brigade afgelast; het zeewater is enkele graden te koud. Een langdurig verbUJf daarin is dan ook al lerminst aan te bevelen. Het besluit om dit jaar van de bri gademiddag af te zien is node genomen omdat de brigade de boten van dit tra ditioneel geworden evenement goed kan gebruiken. De temperatuur van het zeewater komt echter niet boven de 15 graden terwijl dat eigenlijk 17 a 18 graden zou moeten zijn. Het is niet waarschijn lijk dat het water die ideale tempe ratuur in een week zal bereiken. Het is voor het eerst in de 20 jaar dat de brigademiddag moet worden afgelast. OUDDORP Wie gaat er mee naar de 67e lande lijke Zendingsdag van de G.Z.B. D.V. donderdag 3 augustus in Driebergen. Heeft u zich nog niet op gegeven? Er zijn nog enkele plaatsen vrij. U kimt zich nu nog opgeven voor a.s. zaterdag 29 juli bij de plaatselijke zendingscom.- missieleden die döar dan verder voor vervoer zorgen. Zendingsvrienden kan het nog gemakkelijker nu het in uw va kantie valt? Degene die meegaan willen die om 6 uur in het Hervormd Jeugdgebouw aan wezig zijn, om de dagopening mee te maken. Wij vertrekken om kwart over 6 en hopen er dan op tijd te zijn. Dan heeft u de tijd om een geschikte plaats op te zoeken voor dïe dag. U kunt ook postzegels en smsichtkaarten meenemen die u daar kwijt kunt. OUDDORP woensdagavond 7.30 uvac ds. J. Mijnders van Ridderkerk. NIEUWE TONGE Zondagmiddag had een botsing plaats op de kruising Prov. weg-Oudelandse- dijk. De botsing ontstond toen dhr. A. Balcker uit Serooskerke geen voorrang verleende aan de op de Prov. weg na derende auto, bestuurd door dhr. J. Witte uit Sommelsdijk. Dhr. Bakker werd aan het hoofd gewond maar be hoefde niet in het ziekenhuis te worden opgenomen. Ondanks het slechte weer, waren er toch nog 304 vierdaagsezwemmers die een vierdaagsemedaille in ontvangst konden nemen nadat zij 4 dagen 500 meter gezwommen hadden in het Stel- lendamse zwembad. Vorig jaar waren dat er 190, zodat van een succes ge sproken kan worden. Zij die vorig jaar ook hebben mee gedaan, ontvingen een zilveren medaUle en die voor de eerste keer in Stellendam mee deden, ontvin gen een bronzen vierdaagsemedaille. Voor de oudste deelnem.er(ster) was er tevens een bos bloemen, dit was m.evr. M. Buitendijk uit Stellendam. Voor de jongste was er een bal beschikbaar. Dat waren er drie, geboren in 1972, n.l. Dana v. d. Ark uit Sommelsdijk. Le- anne de Vries uit Stellendam en Hu- bert Hakkens uit Moerdijk. Voor dhr. en mevr. Hansen, waren er ook bloe men, dit omdat zij de hele week aan wezig zijn geweest, om alles in goede banen te leiden, en hierdoor een ge deelte van him vakantie opofferden. Badmeester Snoey, die een groot deel van de organisatie voor z'n rekening nam^ (en zelf óók mee zwom) verwacht dat er volgend jaar, gezien het succes, wéér in het Stellendamse zwembad een zwemvierdaagse gehouden zal worden. Het geheel werd georganiseerd door zwemclub „de Stelle" uit Stellendam, dit in sam.enwerking met de gemeente Goedereede en de K.N.Z.Bi THOLEN iMfotorjach.t overvaren. In het Tho- lense Gat op de kruising van het Schel- de-Rijnkanaal en het Bergs Diep is zon dagmorgen het Ned. motorjacht Swing Pranger overvaren door het Belgische binnenschip Ritesja. De drie opvarenden van het jacht konden zich in veiligheid stellen. De eigenaar van de Swing Ranger de heer V. uit Monster kon bij de aanvaring over boord springen en de andere op varende heer S. uit het omgeslagen jacht bevrijden. De bemanning van de Ritesja kon, voordat het jacht zonk, het meisje redden. De drie opvarenden moesten zich na de aanvaring onder doktersbehandeling stellen. De rijkspolitie te water stelt een on derzoek in naar de oorzaak van de aanvaring. Na het passeren van een motorbin- nenvaartuig is de Swing Ranger door de golfslag gaan slingeren en zo te dicht bij de Ritesja te zijn gekom,en. POORTVLIET Auto gestolen. Een langs dé open bare weg geparkeerde personenauto van de heer H. G. uit Duitsland is zaterdag morgen gestolen. De heer G. deed aan gifte bij de rijlispolitie van de vermis sing van zijn Mercedes. OUD VOSSEMEER Bij een verkeersongeval bij Apel doorn zijn zaterdag de 52-jarige Antho- nius Petrus de Koning, zijn 34-jarige zwager Wim de Leeuw en de 8-jarige John Boogaart om het leven gekomen. De echtgenote van de heer De Ko ning, Maria de Leeuw, en zijn 14-jarige zoon Anton werden zwaar gewond over gebracht naar het Lukas ziekenhuis te Apeldoorn. Het ongeluk gebeurde door dat de heer De Koning met zijn auto vanuit een zijweg een voorrangsweg overstak en door een vrachtauto werd gegrepen. De familie De Koning, De Leeuw en Boogaart verbleven op een camping in Beekbergen en waren zaterdag in twee auto's aan het toeren. Bij de Gemeentelijke visafslag Goe dereede te Stellendam heerst volop drukte. Zo zeer niet vanwege de vissers, want die zijn grotendeels met vakantie. Het gaat niet vrijwel uitsluitend om de gladiolentenoonstelling, Delta Flora, die aanstaande woensdagmorgen officieel geopend zal worden door burgemeester G. van Velzen. Op het terrein nabij de visafslag is een grote tentoonstellingsruimte ge bouwd en tegen de vismijn aan staat het restaurant. De hal is schoon en leeg en de cellen zullen nu worden gebruikt om de ge sneden gladiolen vers en fris te houden. In de hal zullen nog meer bloemen komen, dan verwacht werd. Naast de veilingen in Lisse en Hillegom, zal ook de veUing Honselaarsdijk aanwezig zijn. Bij de veiüngen gaat het niet uitslui tend om gladiolen. Zij presenteren alle soorten bloemen, zoals lelie's, rozen en wat er allemaal om deze tijd van het jaar te veilen valt. Dit jaar zal een groot assortiment nieuwe soorten gladiolen geëxposeerd worden. Jarenlang is er aan gewerkt om nieuwe rassen en soorten te telen en volgende week woensdag, zal de ju ry haar beoordeling geven. De gladiool is weinig bekend als snij bloem voor de consument. Ze zijn groot en men moet al een groot boeket heb ben, wil men er iets leuks van kunnen maken. Dat hebben de gladiolentelers goed door en dit jaar zal men veel kleine soorten zien. Parkeerruimte is er in overvloed. Hiervoor heeft men de volle medewer- lang gekregen van de plaatselijke en de landelijke overheid. De Gemeente Goedereede wil graag als gastheer optreden. De organisatoren heeft dit de stimulans gegeven om de tentoonstelling mooier dan ooit te ma ken en om de bezoekers op een prettige manier te kunnen ontvangen in een grote ruimte. Bloemenmeisjes zullen de bezoekers ontvangen met de mooiste gladiolen. De mechanisatie is in haar geheel aanwezig en de huishoudbeurs is van bijzondere kwaliteit. Zoveel mogelijk is geselecteerd, teneinde de aandacht van de bezoeker te blijven boeien. Woensdagm-orgen is de opening, waar na de bloemenhal, de mechanisatie- en huishoudbeurs voor ieder te bezichti gen zal zijn vanaf 10 uur in de morgen tot 11 uur in de avond. Zaterdagavond half tien zullen de deuren gesloten worden, waarna de standhouders gelegenheid krijgen de re sultaten van deze tentoonstelling geza menlijk te overzien. Een beeld van de Delta Flora van vorig jaar. OOLTGENSPLAAT Ten overstaan van notaris M. A. Kor- bijn te Oude Tonge werd j.l. maandag 24 juli in „Hotel Hobbel" te Ooltgens- plaat bij afslag verkocht het woonhuis Pr. Hendrikstraat 24, bewoond door de familie De Vos. Deze koop werd maan dag 17 juli ingezet voor 19.000,door de heer KI. Kamp Gz. en maandagavond j.l. af gemijnd voor 25.800,door de heer J. Osseweijer, Arendstraat 3 te Oude Tonge. De onbewoonbare woning Brande wijnstraat 9, vroeger bewoond door de familie S. van der Mast werd maandag 17 juli ingezet voor 2.000,door de heer L. M. Dorsman en afgemijnd voor 10.000,— door dhr. P. de Vos Johzn., (café), V. Weelstraat 3, in opdracht van dhr. W. J. Velt te Spijkenisse. Deze verkoop had plaats ten verzoeke van de Erven van mevr. J. P. Braber- van der Bij. De gunning werd aange houden. Er bestond voor deze verkoop bij afslag een zeer grote belangstelling. Kerkdienst. Donderdag 27 juli a.s. des nam. 7.15 uur zal voor de Oud Ger. Gem. in Ned. voorgaan ds. C. Smits te Giessendam. Zie verder de advertentie in dit nummer. DEN BOMMEL Bedankt. Ds. H. Talsma Herv. pre dikant alhier heeft gemeend te moeten bedanken voor het beroep dat de Herv. Gemeente van Hasselt (O.) op hem heeft uitgebracht. Aan komen lopen grote zwarte, ge- castr. kater, draagt groene halsband met belletje. Inl. fam. Reinhoud, Mo- lentienden 53, Ouddorp, tel. 01878-2234. OUDDORP Vanmorgen, bij het ter perse gaan van de krant is de politie van Ouddorp een speurtocht begonnen naar de auto en de boottrailer van een inwoner van Waddinxveen. Wanneer die gevonden zou worden zou duidelijk zijn of deze in zee of op de Grevelingen is gaan vissen. Van die vistocht waren de drie twee mannen en een jongen van 10 vannacht niet teruggekomen terwijl dat wel afspraak was. Ze zouden om 3 uur weer terug zijn in Waddinxveen. De verontruste familieleden hebben de po litie van het uitblijven in kennis ge steld. Overigens werd vanmorgen nog nog niet het ergste gevreesd omdat het mogelijk wordt geacht dat de mannen door de mist overvallen zijn en niet wetend welke richting te moeten va ren het optrekken daarvan hebben afgewacht. De schoolvakanties zijn weer in vol le gang. Fietstochten, kamperen, bos- wandeltngen zijn weer aan de orde van de dag. Waarschuw uw kinderen echter dat zij geen wilde bessen of kersachtige vruchten, die er dikwijls zo smakelijk kunnen uitzien, plukken en eten. Vele van deze vruchten zijn namelijk zeer giftig. Enkele voorbeelden van deze zo onschuldig uitziende en toch zeer ge vaarlijke planten zijn: de rode wolfs kers (ook wel belladonna genaamd), de vingerhoedplanten, de boonachtige uit ziende vruchten van de gouden regen, het peperboompje, de kamperfoelie, de oleander, de hrodondenderon, sommige berberissoorten en nog vele andere planten of vruchten. Zelfs een grahelm kan gevaarlijk zijn indien deze de drager is van een giftige zwam. Pas er ddus erg voor op dat uw kin deren niet onverhoeds allerlei blaadjes, bessen of kersen in de mond steken en zorg ervoor dat u er bij bent wanneer zij graag aardbeien, frambozen, bramen e.d. willen plukken. (CONSU).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1