EIIAI1DEI1 - ItlEUWS „B. en W. gaan niet met mensen door de gemeente kegelen!" f 2574,56 voor Kinderboerderij „Hernesseroord" h SUIKER UNIE m vcindcfheijcIcA ENIGE MEDEWERKERS „Herr Kantor" 2e blad Dinsdag 18 jxili 1978 No. 4708 Burg. V. d. Harst verzekert de raad: B. en W. van Oostflakkee zul len noch met mensen, noch met hun belangen door de gemeente gaan kegelen. Dat dat wd zou gebeuren zal nauwelijks door iemand ge vreesd zijn maar burg. v. d. Harst benadrukte dat zekerheidshalve in de donderdagavond gehouden raadsvergadering toen sommigen uit de raad met wat achterdocht aankeken tegen het voorstel het PTT kantoor en de daarbij beho rende woning in Oude Tonge aan de PTT te verkopen. Veldje voor vermakeüjkheden Brandweergemeenschap Parkeerhavens Verkoop perceeltjes TV DEFECT? Toor snelle reparatie I 01877 -1236 I Zwembad ,,De Gooye'' Dirksland Geslaagde zangavond O.I.V. dhr. Wessels Pr. Mauritsschool Dirksland hield rommelmarkt: Herhalingsinjectie tegen polio bediening van en kontrole op inpak- machlnes. bediening van opzak-installaties. werkzaamheden van algemene aard. De PTT heeft er best belangstelling voor, de gemeente eigenlijk niet meer nu blijkt dat er aanzienlijke verbete ringen aan de woning nodig zouden zijn. De nieuwe kantoorhouder heeft tenminste de woning nog niet willen betrekken maar zal dat wel doen nu hij toestemming gekregen heeft de keu ken op eigen kosten weliswaar op te knappen. Niets leek het voorstel in de weg te staan ware het niet dat dhr. A. Both (PvdA) wat kanttekeningen maakte. Hij filosofeerde erover dat de PTT de wo ning weer zou kunnen doorverkopen, maar voor die bezorgdheid is volgens de raadsvoorz. allerminst aanleiding. „Wanneer de PTT tot aankoop overgaat is er nog alle gelegenheid op de belan gen van de gemeentenaren te wijzen", stelde de voorz. vast Voor een wijzi ging van de bestemming zou de PTT een gemeentelijke instemming moeten hebben en die zou geweigerd worden wanneer dat enig belang schaadt: „We gaan noch met mensen noch met hun belangen door de gemeente kegelen maar integendeel de belangen met hart en ziel verdedigen". Den Bommel bleek nog niet te heb ben wat andere dorpen wel bezitten, n.l. een veldje waarop „vermakelijkhe den" kunnen worden gehouden. Bij het zoeken daarnaar hadden B. en W. eerst het oog geslagen op het Willem Alexan- derplein maar dat bleek achteraf toch te dicht bij de begraafplaats te liggen. De keus was nu gevallen op een per ceeltje dat t.z.ti bestemd is voor wjoi ningbouw maar waarop nu nog graan wordt verbouwd. De SGP fractie, in casu de heren J. van Dam en P. Groenendijk wilden niets van zo'n vermakelijkheden veldje weten; „bestem onze dure en schaarse grond maar liever voor wo ningbouw" was het advies van dhr. v. Dam. Dat zal t.z.t. gebeuren wanneer de lange voorbereidende procedure ten einde is. De raad bevestigde het eerder inge nomen principe standpunt tot aanslui ting bij de gemeenschappelijke regeling Brandweergemeenschap Lek en Mer- wede. Overigens geeft dat nog lang geen gerust gevoel, zo bleek, omdat bij deze en gene de vrees leeft („ik heb het langs m'n oren horen waaien", zei dhr. van Dam) dat GS de gemeente toch naar de regio Rotterdam zullen verwijzen. Ook vroeg dhr. van Dam aandacht voor verbetering van het alar meringssysteem waaraan momenteel alles mankeert. Die aandacht werd door de voorzitter graag toegezegd. Helemaal nieuw was het voor de voorz. dat GS aansluiting bij de regio Rotterdam zou den prefereren. Daar lijkt ook geen en kele aanleiding toe te bestaan. De gemeente besloot ook toe te treden tot de „Hulpverlenrngsovereenkomst Schelde-Rijnverbinding". Het is zo legde de voorz. uit een papieren overeenkomst tussen de deelnemende gemeenten en de regionale diensten om ingeval van nood met de ten dienste staande middelen onderlinge hulp te verlenen. In de Emmastraat en de Oranjestraat te Den Bommel zullen parkeerhavens worden aangelegd waarvoor een crediet van ruim 13000,beschikbaar werd gesteld. Wel worden de automobilisten nu al aangeraden ook gebruik van die parkeermogelijkheden te maken omdat de gemeente anders tot een algeheel parkeerprobleem voor het overige deel van de straat zal overgaan, daartoe vriendelijk verzocht door dhr. Troost, die in Ooltgensplaat andere ervarin gen heeft. Een zevental bewoners van de Prins Hendrikstraat hebben zich accoord ver klaard met de aankoop van perceeltjes grond achter hun woningen. De grond prijs bedraagt 10.per m2 maar desondanks heeft niet ieder m.et de aankoop ingestemd. Hen zal nóg één kans worden geboden, zo zei de raads voorzitter. Wanneer ze dan niet instem men dan zal het gemeentebestuur daar vrede mee moeten hebben maar het zal wel betekenen dat alles wat over de grenslijn is gebouwd afgebroken zal moeten worden. Het tientje per m2 voor de bovenbe doelde grond stond in een groot con trast met de 74,die dhr. J. C. de Munck werd verondersteld te betalen voor een stukje grond naast zijn woning in de Bastingstraat. De heren van Dam, Quist en Groenendijk verbaasden zich hogelijk over die forse prijs en mis schien hebben ze een geduchte verla ging bewerkstelligd. Burg. v. d. Harst vond bij nader inzien de prijs ook wel wat fors als tenminste de grond tot tuingrond is bestemd. Anders wordt het als er sprake is van bouwgrond waar voor een prijs van 74,zieker niet on redelijk is. De vrijzwemtij den tijdens de zomerva kantie (17 juli - 25 aug.) zijn: Maandag: 10.00 - 16.00; 18.00 - 20.00; 21.00 - 22.00 Dinsdag: 07.00 - 09.00; 10.00 - 16.00; 19.00 - 20.00 Woensdag: 10.00 - 16.00; 18.00 - 20.00; 21.00 - 22.00 Donderdag: 07.000 - 09.00; 18.30 - 20.00 Vrydag: 10.00 - 16.00; 18.00 - 20.00; 21.00 - 22.00 Zaterdag: 10.00 - 13.00 uur. De zwemlessen (behalve de kleuter- zwemleSsen) gaan gewoon door. In tegenstelling tot andere berichten veranderen de trainingstijden van zwemclub „de Gooye" niet. ST. MAARTENSDIJK Boete voor aanrijding. De 63-jarige J. N. reed haU decernber vorig jaar met zijn tractor een hulpkantonnier aan. De kantonnier liep een gebroken sleutel been op en een gescheurde enkelband. Conform de eis werd hij donderdag door de politierechter veroordeeld tot 400,boete. MIDDELHARNIS: Zaterdagavond 1 juli j.I. werd er in de Chr. Geref. Kerk te Middelhamls een zangavond gehouden waaraan verschil lende koren medewerkten, evenals een fluftgroepje. Alles stond onder leiding van dirigent P. HL Wessels te Middel hamls. Medewerkenden waren o.a. het al eni ge jaren bestaande kinderkoor „Zingt den Heer", en het daaruit gevormde jeugdkoor te MiddeUiamis, en het koor „Een Naam is onze Hope" uit Nieuwer- kerk (Zld.). Uit de bewoners van de gezinsvervan gende tehuizen „Sjaloom" en „Kefu- qium" te Middelhamls werd geruime tijd geleden ook door dhr. Wessels een koor gevormd, terwijl ook deze mensen het beoefenen van verschillende slag instrumenten wordt geleerd. Het vraagt tact en een enorm geduld als dirigent samen met deze mensen regelmatig te zingen en te spelen. De manier waarop dit alles tot een goed resultaat wordt gebracht dwingt bewondering af. De spontane wijze van zingen en de vertol king van verschillende liederen uit „Al les wordt Nieuw" en daarnaast de lie deren met ritmische begeleiding en or gels heeft ons getroffen. Gebleken is dat met de bewoners van genoemde tehuizen gemusiceerd kan worden, en gezien de glunderende ge zichten van deze mensen, twijfelen wij er niet aan dat ook de mensenvreugde bij hen aanwezig is. In de beoefening van de muziek- en zangkunst kan een koor gemakshalve ook de toevlucht nemen tot wat eenvou dige vaak „slappe" liederen van de be kende liederentafel. De schoonheid van de zangkunst en de rijkdom van het koorrepertoire uit de loop der eeuwen wordt daardoor jammer genoeg niet be oefend nog minder ontdekt. Dirigent Wessels laat zijn jeugd- en kinderkoor veel van die schoonheid en rijkdom proeven, getuige de gezongen mukiek tijdens genoemde zangavond. Tevens heeft dit tot gevolg dat de techniek van het zingen, alsmede ritme en maatgevoel goed worden beoefend. De canon, een mooie, maar niet altijd gemakkelijke vorm wordt na regelma tige oefening vlot gezongen. Dit beluis terden wij in de prachtige bewerkingen van Psalm 80 en 101 van Willem Vogel, evenals in de canons „'t Is stille", „Can tate Domino" en niet te vergeten in „Ich wiU den Herm loben allzeit" van Tele- mann. Samen met de Schrtftliederen „De Bruiloft te Kana", en „Bartimeus" uit „Alles wordt nieuw", in vlotte he dendaagse ritme gezet zorgde dit pro gramma voor rijke afwisseling. Daar naast vertolkte het Jeugdkoor muziek van hoog gehalte. Hoogtepunten waren de beide Cantates „Erstanden ist der Heilig Christ" en „Nichts soil uns schei den", van Dietrich Buxtehude, met mu zikale begeleiding op een spinet, dat door Paul Kieviet Jr. op voortreffelijke wijze werd verzorgd, evenals de andere begeleidingen op orgel. Ook niet on vermeld mogen blijven de vertolkingen van verschillende motetten, w^aarvan ons de evangelie motetten van Willem Vogel het meest hebben getroffen, van wege de harmonische schoonheden die daarin door de componist zijn gelegd. Ook Psalm 21 van Jan Pieter Sweelinck gaf het jeugdkoor geen problemen. Het koor uit Nieuwerkerk zong ver schillende liederen in fraaie harmoni saties, als afsluiting zong genoemd koor met het jeugdkoor samen als dubbel koor een bewerking over de prachtige melodie van „Wat zijn de goede vruch ten" in een zetting van Willem Vogel uit het „Liedboek" en het „Gloria Pa- tré" eveneens van genoemde componist. Koren en dirigent kunnen o.i. op een geslaagde avond terugzien. Bijzonder jammer is het dat het jeugdkoor een onderbezetting heeft aan jongensstemmen. Zijn er nog jongens die de gelederen van het jeugdkoor willen verstevigen, dan zijn deze hartelijk welkom. Na de vakantie vangen de re petities weer aan. Deze ■worden elke zaterdagmorgen gehouden van 10.30 - 12.00 uur in de zaal van het verenigings gebouw achter de Chr. Geref. Kerk aan de Hoflaan te Middelhamls. BERGEN OP ZOOM Onderwijs inspecteur overleden. De rijksinspecteur van het voortgezet on derwijs in Zuidwest Nederland, de heer C. H. J. Rijk te Bergen op Zoom, is donderdag onverwacht op 56-jarige leeftijd overleden. Onder zijn beheer vielen het havo-, mavo- en vw-onder- wijs. Bij de invoering van d© Mammoet wet in 1968 werd de heer Rijk benoemd tot rijksinspecteur, voordien was hij leraar Frans te Tilburg. De acht leden van de Prins Maurits school te Dirksland trokken glunderen de snuitjes toen ze donderdagmiddag op „Hernesseroord" door burg. Joh. v. Es van MiddeUiamis werden ontvangen. Geen wonder ook want de Dirkslan- dertjes kwamen twee forse enveloppes met geld brengen, de baten van de ge houden rommelmarkt waarop ook zelf gemaakte handwerkspulletjes werden verkocht. Ook hadden ze voor deze en gene karweitjes uitgevoerd waar dan weer een geldelijke vergoeding tegen over stond, alles ten bate van de kin derboerderij van „Hernesseroord". Burg. van Es die de enveloppes als voor- GOEDEREEDE: Personen die op vrijdag 23 juni j.I. de eerste polio-inenting hebben ontvangen worden hierbij opgeroepen voor de tweede inenting. GOEDEREEDE: vrijdag 21 juU 1978 tussen 19.00 en 20.00 uur in het Groe ne Kruis Gebouw, Charbonstraat 11; STELLENDAM: vrijdag 21 juU 1978 om 17.30 uur, Mr. Iman Caustraat 1. (praktijk R. P. van Rijswijk, arts). OOSTFLAKKEE Kollekte Anjerfonds belangrijk hoger De koUekte voor het Ned. Anjerfonds heeft dit jaar belangrijk meer opge bracht dan in 1977. Het bedrag te Oost flakkee was totaal 567,56 hoger. Hieronder volgt de specificatie per dorp: 1978 1977 Ooltgensplaat 665,58 507,— Oude Tonge 748,14 405,73 Den Bommel 479,07 412,50 Totaal 1892,79 1325,23 Aan de inzameling hebben de muziek korpsen en de Drumbands met vele vrij willigers hun medewerking verleend. Zij allen en de gever worden namens het comité hartelijk dankgezegd. OOLTGENSPLAAT Kand. J. H. Becker tot' ouderling benoejnd De in de Geref. Kerk gekozen ouder lingen, de heren D. den Braber en J. J. van der Gaag zullen D.V. op zondag 30 juli des voorm. in hun ambt worden be vestigd. Tevens benoemde de Kerkeraad tot ouderling, dhr. J. H. Becker J.H.zn., die zich als kandidaat aan de gemeente ver bonden heeft tot het verrichten van hulpdiensten, totdat hij in 1979 als pre dikant kan worden beroepen. Kand. Becker, thans woonachtig te Amstelveen zal op zondag 6 augustus a.s. door zijn vader, ds. J. H. Becker, em. pred. te 's-Gravenhage als ouder ling worden bevestigd. Met het treintje naar de kinderboerdery. zitter van de Stichting Kinderboerderij in ontvangst nam kon tot 2574,56 tellen; een pracht bedrag waarvoor weer nuttige dingen kvmnen worden gekocht. De leerlingen droegen elk een opstel voor waarin ze verhaalden hoe zij aan him. aandeel waren gekomen. Dat was trouwens niet altijd even ge makkelijk geweest, getuige de verzuch ting van een van de knaapjes; „haast iedereen had niks" Een ander had weer bij oma centjes verdiend, een had de tuin gespit om het na die mededeling hartgrondig met burg. van Es eens te zijn dat dat een heel karwei is. „Sommige mensen hebben geen klus jes" was de constatering van een meisje, maar samen waren ze dan toch maar aan het grote bedrag gekomen dat door de Stichting kinderboerderij graag werd aanvaard. „De pupillen van „Hernesser oord" zijn jullie nog méér dankbaar!" verzekerde dhr. van Es en toen was het van de Dirkslandse gezichtjes zonne klaar te lezen; „graag gedaan!" Suiker Unie is in Nederland de grootste produ cent van suiker, zowel voor huishoudelijk als voor industrieel gebruik. Belangrijke nevenprodukten zijn: pulp (veevoeder), melasse (grondstof voor alkohol) en schuimaarde (kalkmeststof). Het per soneelsbestand bedraagt ca. 2000 personen, in de campagne aangevuld tot 3000. Voor de vestiging Puttershoek vragen wij voor spoedige indiensttreding: in vast en tijdelijk dienstverband voor de afdeling specialiteiten. Het tijdelijk dienstverband zal lopen tot eind december 1978. De werkzaamheden omvatten o.m.: Het werk geschiedt in 2-ploegendienst. De werk tijden zijn van maandag t.m. vrijdag. morgendienst van 06.00 uur tot 14.15 uur. middagdienst van 14.15 uur tot 22.30 uur. De ploegen wisselen wekehjks van dienst. De minimum leeftijd is 18 jaar. Het salaris is afhankelijk van de leeftijd en wordt betaald volgens de Collectieve Arbeidsovereen komst voor de Suikerindustrie. Belangstellenden worden verzocht hun schrifte lijke sollicitatie te zenden aan de afdeling Perso neelszaken van genoemde vestiging. Postbus 5601 te Puttershoek. Voor telefonische inlichtingen 01856 - 1241, toestel 151. Coöperatieve Vereniging Suiker Unie U.A., Post bus 3411, Breda. Fabrieken te Dinteloord, Gronin- nen, Puttershoek, Roosendaal, Sas van Gent, Zevenbergen. VERVOIiGVEBHAAIi door Barend de Graaft Uitgeverö B.V. ,4)es Banier*' - Utrecht 31 Ook uit de stad kreeg hij veel bezoek. Koster Rodenstein met zijn lieve vrouw tje bezochten hem soms wel tweemaal per week. Herr Förster, de preciese voorzitter van het koor, vergat hem. ook niet. Een maal is zelfs Herr Kantor Kuhlenkampf op bezoek geweest. Dat was wat voor de schoenmaker! Wat een eer! Zo'n Herr Kantor stond in hoog aanzien in de stad. Wilhelm Schneider was geen verlegen mannetje. Maar toch bibberden even zijn kaken, toen hij de grote man aan zijn ziekbed ontving. „Wat ben ik daar blij om, Herr Kantor! Wat een eer!" „Kom, kom, Herr Schneider! Ik heb van je ongeluk gehoord en ik dacht: naar die zanger ga ik eens kijken. J^nge, jonge, wat heb je toch een stem. Een stem als een bazuin. Als ik mijn ogen sluit, dan zie ik je daar bij de bas sen staan en dan hoor ik je zingen. Ik hoop je spoedig weer in het koor terug te zien". Schneider glimlachte wat en zei: „Het is een gave, Herr Kantor". Hij bedoelde zijn stem. Klara kwam iedere maandagavond. Dat lieve kind, dacht Herr Schneider. Ze bracht altijd iets van haar moeder mee: vruchten of chocolade. Gelukkig wist de schoenmaker niet, wat er aan dat bezoek van Klara voorafgegaan was. Vrouw burgemeester Böhm zei: „Fiüp, je moet een pakje van mij bij onze buurman brengen. De arme man". Maar Filip wilde niet. Minachtend trok hij zijn neus op. „Waarom? vroeg hij. We gaan toch hier ook niet met „dat volk" om". Zijn moeder keek hem ernstig aan. „Je bent toch niet te trots, Filip?" „Nee, te trots niet. Maar ik ga niet met zo'n kind als Lotte wandelen, zoals Klara, die door de bossen zwerft met dat schoenmakersjoch". Klara's ogen schoten vuur. Wat een gemene streek van FUip. Het was niet waar ook. Waarom loog FUip? Ze wilde wat zeggen, maar moeder wenkte, dat ze haar mond moest houden. Vriende lijk, alsof ze niet inging op het geschimp van Filip, zei ze: „Dan doe jij het wel, Klara?" Vandaar dat Klara iedere maandag avond even aan het bed van schoenma ker Schneider zat. Ze wist maar niet wat vreemds ze aan hem zag. Hij was zo heel anders dan thuis. Soms dacht ze: net ol hij schoner gewassen is. Zijn han den zijn zo blank en zijn gezicht is zo wit, zijn dichte haarbos is zo netjes ge kamd. Hij was een heel ander mens dan het hard werkende schoenmakertje in Gnadendorf. „Ons dorp heeft een mooie naam", zei hij eens tegen haar, toen ze wegging en hij haar hand lang vasthield. Met na druk op het eerste deel noemde hij de naam van him dorp met eerbied. „Zon der genade kunnen wij niet, Klara! Ik denk, dat onze verre voorouders, die hun dorpje een naam moesten geven, dat nog beter begrepen dan wij. Dag Klara!" „Dag Onkel WUhelm! Ze glimlach te en vroeg: Ik mag u toch wel zo noemen?" Dat mocht natuurlijk. Het deed de schoenmaker goed. 16 Toch wel erg. Het was toch ver in het voorjaar toen 'schoenmaker Schneider genezen uit het ziekenhuis ontslagen werd. Burgemeester Böhm stuurde Peter- chen met de koets om hem te halen. Al leen Rudolf reed met Peterchen mee. Moeder en Lotte bleven thuis. Ze had den een plan. De koets reed vanuit de stad over de hoofdweg flink in draf. Twee paarden! Flinke paarden, die er wat van konden. Rudolf en zijn vader zaten heerlijk in de kussens op de achterbank. Ze spra ken niet. Er was iets plechtigs in deze thuisrit. De lente had het merglandschap 'scho ne kleuren en een menigte van bloemen gegeven. De lucht was blauw. De zon scheen. Vader keek door het portier- raam naar de schoonheid, waardoor heen ze naar huis reden. Hij was stil van dankbaarheid. Vlak voor de bocht in de weg bij het huis van houthakker Ziegler waar ze de voet van de Sonnenkoppe af zouden dalen, zag hij het dorpje liggen in het dal. Al de huizen, groot en klein. De hoge Eugeniuskirche. De Silberquel- le met naar glinsterende golfjes. Ginds het witte kerkje van dominee Blass. Welk een weerzien. Het had zo anders kunnen zijn. Peterchen moest de paar den intomen. De heUing was nogal 'steil. Rudolf keek telkens naar vader op. Hij zag, dat vader diep bewogen was. Toen ze voor hun huisje stil stonden in de schaduw van het grote burge- meestershuis, kwamen moeder en Lotte naar buiten. Ze hadden hun zondagse kleren aan. Moeder opende het portier. Peterchen bleef plechtig op de bok, hij hield de zweep recht omhoog. Vader stapte aan moeders hand uit de koets. Ze keken elkaar aan en er kwa men tranen in hun ogen, voor ze elkaar een kus gaven. Lotte omhelsde haar vader en met moeder leidde ze hem het huia binnen. „Maar Martha toch!" Vader keek beurtelings zijn -vrouw en zijn dochter aan. De gang was versierd met bloemen. De kamer ook. Vaders stoel stond in de hoek bij het raam. Aan weerszijden de beide driebenen uit de werkplaats, keu rig schoon gepoetst, met een kleedje er overheen en daarop een schaal met cro- cussen. Het rook verrukkelijk naar vers gezette koffie en op de tafel wachtte het gebak. Als grote traktatie was er ook een kistje sigaren. Zo feestelijk werd vader ontvangen! „Mens, mens", zei hij en keek daarbij moeder zo liefdevol aan, dat die maar gauw een andere kant uitkeek. Het halve dorp kwam de schoenma ker verwelkomen. Trouwens, voor de versiering van het huis hadden de bu ren hun bloementuintjes geplunderd en het kistje sigaren een luxe, die zich in die dagen maar weinig mensen kon den permitteren was een geschenk van de burgemeester. Allen, die gauw even de hand kwamen geven en er hun vreugde over uitspra ken, dat Herr Schneider weer gezond en wel in het dorp terug was, dachten hetzelfde wat Klara in het ziekenhuis was opgevallen. Ze zeiden: wat ziet hij er anders uit! Hij is gewoonweg een deftig meneertje geworden. 's Avonds zongen en speelden ze in het schoenmakershuis weer. Natuurlijk ook het danklied dat in zoveel landen bekend is: Nun danket alle Gott! Vader voelde zich bijna volmaakt ge lukkig. Telkens zei hij: wie had dat kimnen denken? Maar één ding was toch wel erg: hij zou nooit meer donder- dagsavonds naar de stad kunnen gaan om te zingen. Zijn ene been was stijf ge bleven. Daarmee kon hij geen tochten door de bergen maken. Ja, dat was toch wel erg, al -wilde hij er volstrekt niet over klagen. De volgende morgen begon hij zijn werk weer en zaten Rudolf en zijn vader op hun oude plaatsen tegenover elkaar aan de werktafel en kon Rudolf weer vragen: hoe moet dit ook weer, vader, of: wat zou ik met deze schoen doen? RudoM ondervond in de blijde dagen, na vaders terugkeer iets onplezierigs. De eerste zondag, toen ze weer alle vier naar de kerk konden en dominee Blass in zijn gebed de Heere dankte voor de terugkeer in hun midden van broeder Wilhelm Schneider, aarzelde hij, toen de dienst was afgelopen, bij het hek van de kerk. Hij liet zijn ouders en Lotte maar vast doorlopen. „Ik kom wel", zei hij. Zoals iedere zondag wachtte hij op Klara om met haar naar huis te gaan. Maar ditmaal kwam Klara geUjk met haar moeder de kerk uit en bleef bij haar lopen. Ze haalden hem in en de deftige burge meesters-vrouw zei: „Klara heeft je wat te zeggen, Rudolf".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 5