,,Staat een mens niet even hoog als'n dier? Drie raadsleden, onder wie de nestor, liartelijlc uitgezwaaid v(Mi<lerhdj(leA Tennisclub ^M'harnis-Sommelsdiih' opende officieel liaar aiikomodatie ''l^P^-'v- Vraagje in raad Oostflakkee .,4^4:^-f,; if t Nlouw© uit Ztt«land ALLES TEN GOEDE (Rom. 8 is) God is zó groot dat ook het Meine leven van elke dag niet aan Zijn oog ontgaat. Die zekerheid kan troost, verlichting geven als 't harde leven mij soms diepe wonden slaat. God heeft een plan met mij, 't patroon zit in Zijn hand'len Hij werkt het uit in heel mijn levensgang. Hij wijst de weg waarop ik moet gaan wand'len, Hij wil mijn Leidsman zijn, ja heel mijn leven lang. In alles wat mij overkomt, mag ik mij veüig weten. Als het mijn wens maar is Zijn wensen te verstaan, in vast geloof, dat Hij het wel zal weten wat voor mij 't beste is hier in dit aards bestaan. Neen, ik begrijp God niet, Zijn heilswerk in mijn leven, door Christus' offer aangebracht, dat gaat voor mij te hoog. Maar dat Hij zich aan mij, zo'n nietig mens wil geven, dat doet mij dankbaar verder gaan met een verwond'rend oog. Lanerta. Sfeer en gezelligheid met planten in bloembakken WASAUTOMAAT DEFECT? voor snelle reparatie I 01877 -1236 I 'OOSTFLAKKEE: De raad van Oostflakkee heeft donderdagavond drie van zijn leden hartelijk uitgezwaaid. Twee na men uit vrije wil hun congé, te weten de heren P. Groenendijk en dhr. J. Mossehnan, maar dhr. S. L, de Jonge moet zijn zetel ontruimen omdat hij bij de laatstgehouden verkiezingen wat stemmen tekort kwam. Niettemin heeft dhr. de Jonge zich met zijn eigen lijst langdurig gehandhaafd. Zaterdag 8 juli is de uitgebrei de akkomodatie van de tennisklub „Middelharnis-Sommelsdijk" offici eel geopend. Het park is uitgebreid met 3 banen, een nieuw klubhuis en een „oefenkooi". Jeugdtoernooi Opening Korte terugblik Sprekers Demonstratiewedstrijd Abonnieert U „Ellanden-nleuws'^ Fotowedstrijd De mens in zijn milieu Nieuwe accessoires voor de caravan Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Dinsdag IB juli 1978 Als de heren raadsleden hun dag heb ben dan kunnen ze heel spitsvondig zijn, zoals dhr. Troost dat in de donderdag avond gehouden raadsvergadering liet blijken. Hy kwam niet uitgedacht over de z.i. merkwaardige opstelling van B. en W. aan de dierenbescherming wél en aan de Ned. Ver. tot bescherming van voetgangers géén subsidie voor te stellen. Dhr. Troost maakte van zijn bange hart geen moordkuU en pats daar kwam de vraag of B. en W. dan niet vinden dat (heus, zo zei hij het) een mens even hoog staat als een dier. Raadsvoorzitter burg. v. d. Harst moest eerst een stevige lurk aan ziJn pÜp ge ven vooraleer hij zo'n gewetensvraag vermocht te beantwoorden. Jawel, het Oostflakkeese College vindt een mens best wel even hoog staan als een dier, heel wat hoger zells, maar de opstelling van B. en W. heeft een dui delijk andere reden, zoals burg van der Harst uitlegde. Hij herinnerde dhr. Troost (en met hem enkele anderen die hetzelfde hadden gesignaleerd) aan de subsidieverordening die zegt dat geen subsidies meer worden verstrekt dan die waarvan de feitelijke gevolgen in de gemeente zichtbaar zijn, ook al zijn de doelstellingen van de aanvragers soms „hartroerend". Dhr. v. d. Harst sympa thiseerde zeker ook met de doelstelling van de Ver. tot bescherming van voet gangers maar omdat men daar in eigen huis geen problemen mee heeft komt de Ver. niet voor subsidie in aanmerking. „Als hier moeilijkheden zijn dan leggen we zelf een oversteekplaats aan" ver duidelijkte de voorz. „Er zijn heel wat verenigingen en stichtingen met een goeie doelstelling maar de gemeente- financieën zijn er niet voor om die al- lemaal maar te subsidiëren". Anders ligt het met de subsidieaan vrage van de afdeling van de Nederl. Ver tot Bescherming van dieren waar van B. en W. voorstelden die te hono reren met een bijdrage van 0,10 et. per inwoner per jaar. In de wet op de die renbescherming is een bepaling opge nomen dat er een gemeentelijke verant woordelijkheid is m.b.t. de opvang van zwerfdieren. Die zouden op kosten van de gemeente in bewaring moeten wor den genomen maar de gemeente heeft daarvoor zelfs niet de geschikte ruimten. De raadsvoorz. wilde de subsidie dan ook niet anders zien dan een verleng stuk van de gemeentelijke zorg. Bij dit pimt had dhr. P. Groenendijk (S.G.P.) weth. Kroon een veeg uit de pan verkocht, „want", zo constateerde dhr. Groenendijk, „Kroon is wel voor een subsidie aan de dierenbescherming maar iüj was pas tegen een subsidie aan een Ver. voor drugsbestrijding; hij stelt een zwerfkat en een hond hoger dan een mens". Daarop rustte dhr. Kroon weer niet voor hij het gezegde van dhr. Groenen dijk had ontzenuwd. Zijn motivatie om toen „tegen" te zijn was een heel andere geweest. De blaffende honden bleken (elkaar) overigens niet te bijten en de vergade ring werd dan ook genoeg'lijk voortge zet. *!«&i.S«Sv, ,sv Het Lincolnplein te Oude Tonge voor de aankleding waarvan de gemeenteraad een crediet van 45.000,beschikbaar stelde. THOLEN Vroutuelijfce wachtmeester. De groep Tholen van de rijkspolitie heeft thans voor het eerst een vrouwelijke wacht meester in dienst. Het is mej. J. Klaas- sen uit Rosmolen. Dure cognac. Bij zijn aanhouding door de rijkspolitie bleek de 26-jarige A. T. een promillage te hebben van 1.67. Hij had 3 borrels cognac gedron ken met daarboven op 6 flesjes bier. Conform de eis werd hij door de poli tierechter veroordeeld tot 1250,boe te en 4 maanden niet rijden voorwaar delijk omdat T. zijn auto nodig heeft voor zijn werk. Werkbriefjes WW vervalst. Voor het vervalsen van een aantal werkbriefjes bestemd voor het G.A.K. moest de 38- jarige P. M. P. zich donderdag voor de politierechter te Middelburg verant woorden. Tussen maart en september 1977 gaf P. op gedurende enige tijd geen werk te hebben verricht. Later bleek dat hij wel had gewerkt. Hierdoor werd hem onrechtmatig 2000,uitgekeerd. Conform de eis van de Officier van Justitie werd hij veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf. OUD VOSSEMEER Bevestiging en intrede. De bevesti ging en intrede van de nieuwe predi kant der Hervormde Gemeente, dh. Th. W. H. van der Heijden uit Zalk zal plaats vinden op zondag 20 augustus. Verjaardagscadeau. De 19-jarige J. F. H. werd door de rijkspolitie aange houden omdat hij op zijn fiets slinge rend door de straten reed. Hij bleek een promillage te hebben van 2.36. Don derdag (op zijn verjaardag) kreeg hij van de politierechter een boete van 150,—. Kind verdronken. De 5-jarige An- tonie van Dalen, die bij zijn grootmoe der in St. Philipsland was, is woensdag door verdrinking in de Krabbenkreek om het leven gekomen. Het kind was bij zijn grootmoeder omdat zij moeder dinsdag was bevallen. Het jongetje werd ontkleed aangetroffen aan de Zuiddijk van de Krabbenkreek. Vermoed wordt, dat het kind spelenderwijs in het water is gevallen. Veel tuinliefhebbers en flatbewoners weten hoeveel fleuriger hun woonom geving wordt met bloembakken. Hier volgen enkele tips in verband met de samenstelling en verzorging van bloem bakken. Een goede bak moet tenminste 15 cm diep zijn en een breedte van 20-25 cm is gewenst om twee rijen planten erin te kunnen zetten. Onderin de bak moeten openingen zijn of worden gemaakt om overtollig water weg te laten lopen. Een laagje potscherven onderin kan voor een goede drainage zorgen. Direkt na het beplan ten water geven en wel zoveel dat het water onderuit de bak loopt. Regelma tig water geven is erg belangrijk, omdat als de grond eenmaal is ingedroogd, de ze moeilijk nog water kan opnemen. Na dr 2 weken dient met bijvoeden te worden begonnen. Het meest geschikt hiervoor is Pokon plantenvoedsel dat in water volledig oplosbaar is en dat door de planten direkt wordt opgenomen. Éénmaal per week de planten begie ten met deze voedingsoplossing. Regel matig gieten is erg belangrijk. Bij warm weer kan dit zelfs twee maal per dag nodig zijn. Giet echter niet op het heetst van de dag over de planten, 's Morgens i en 's avonds zijn. dan, de beste tijdstippen Dhr. P. Groenendijk (SGP), 72 jaar oud kwam zo releveerde burg. v. d. Harst al in mei 1948 in de raad van Oude Tonge en heeft derhalve het raadslidmaatschap meer dan der tig jaar vervuld waarvan ook één zittingsperiode als wethouder. Burg. V. d. Harst typeerde dhr. Groenen dijk als een goede „kok" die ook in de keuken van het College goede voorstellen wist te bereiden en waar ook voor zijn principes op de bres heeft gestaan. „Het streven naar be houd van de zondagsrust stond in uw vaandel geschreven," herinnerde de voorzitter, dhr. Groenendijk dan kend voor de belangrijke stem die hij steeds heeft laten horen. Dhr. S. L. de Jonge (eigen lijst) is 70 jaar maar hij zou best nog een raadsperiode hebben willen blijven ware het niet dat hij bij de laatst gehouden verkiezing stemmen tekort kwam. „U hebt op een bijzondere wijze de stems des volks vertolkt!" zo prees hem de raadsvoorzitter, herinnerend aan het „huzarenstukje" van dhr. de Jonge toen hij bleef ijve ren voor de voetgangers en fietsers- tunnel onder de drukke Provinciale weg. „U hebt het op een paar stem men niet gehaald, maar behalve die paar hebben en hadden velen ver trouwen in uw vertegenwoordiging", zo stelde dhr. v. d. Harst vast, de scheidende heer de Jonge alle goeds toewensend. Dat gold ook voor dhr. J. Mossel man die voor de PCP slechts één zit tingsperiode heeft meegemaakt en zich voor een vervolg daarvan niet meer beschikbaar stelde. Zoekend naar het waarom daarvan veron derstelde de voorz. dat dhr. Mossel man wellicht de sciirik van zijn le ven heeft gekregen omdat hij zich de bevoegdheden van de raad wat indrukwekkender had voorgesteld dan die in werkelijkheid bleken te zijn. „U hebt zich op ernstige wijze in de zaken verdiept en uw raads lidmaatschap behartigd", zo luidde 's burgemeester compliment jegens dhr. Mosselman. 's Morgens had de jeugdkommissie een jeugd-gezelligheids-toumooi geor ganiseerd. 42 jongens en meisjes heb ben hieraan deelgenomen. Het ging de ze keer niet zo zeer om de punten, dan wel om de gezelligheid om en tijdens het toumooi. Vanwege de regen, die halver wege de middag begon te vallen, zijn de finale-partijen niet meer gespeeld, maar heeft de jeugdkommissie besloten de poule-winnaars/winnaressen de prij zen uit te delen. Er waren 5 poules, waarin werd gespeeld en er werd uit sluitend in Mixed-kombinaties gespeeld. Het geheel was, afgegaan op de stem ming van de jongelui, een zeer geslaagd tournooi. 's Avonds was dan de officiële ope ningsplechtigheid. Gezien de slechte weersomstandigheden wat dat ver plaatst naar de kantine van de sporthal. Voorzitter Steenbeek kon een groot aan tal genodigden en belangstellenden wel kom heten. Onder de aanwezige genodigden be vonden zich burgemeester en mevrouw van Es, de distriktsvoorzitter van de K.N.L.T.B., vertegenwoordigers van de zustertennisverenigingen van het eiland, sportverenigingen uit Middelhamis/ Sommelsdijk, vertegenwoordigers van de aannemers en de architekt. De heer Steenbeek wees op het steeds groeiend aantal, waarbij zeer veel jeugd. In enkele jaren is dat gestegen van 170 tot momenteel 360, waarbij ge meld moet worden, dat er nog zo'n 35 mensen op de wachtlijst staan. De voor zitter zei ook tevreden te zijn met de toch wel snelle bouw van het klubge- bouw. De laatstbijgekomen 3 nieuwe banen zijn al een jaar in gebruik, maar met de realisatie van het nieuwe klub- gebouw is het tennispark voltooid. De bouw van dat klubgebouw heeft na een wat moeizame startperlode 5 maanden in beslag genomen. De bouw, exkltisief banen heeft ruim 200.000 gekost, waarvan de gemeente 106.000,voor haar rekening nam, in de vorm van subsidie. Toch waren de kosten voor de ten nisklub nog te hoog, maar met de inzet van veel vrijwilligers, die belangeloos heel veel „zelfwerkzaamheid" hebben verricht, zijn de kosten beperkt ge bleven. De heer Steenbeek sprak zijn grote waardering uit voor al de vrijwilligers. Na de voorzitter voerden diverse spre kers het woord. De heer la Fleur, voorzitter van de bouwkommissie, geeft een kort over zicht van de werkzaamheden voor en tijdens de bouw. Hierna is het woord aan burgemees ter van Es. Hij spreekt zijn felicitatie uit aan de tennisklub en uit tevens zijn waardering voor de samenwerking be stuur b. en w. Hij vond, dat een tennis klub als deze duidelijk in een behoefte voorziet en veel mogelijkheden kan bie den op sportief gebied. Tevens werd de wens uitgesproken dat vooral veel jeugd de weg naar de tennisklub zal vinden. Hierna sprak de distriktsvoorzitter van de K.N.L.T.B. de heer Elfers. Deze wees op de zo belangrijke goe de kommunikatie tussen de zo vele be sturen en het distrikt. De heer Noordermeer sprak namens de zusterverenigingen van Goeree-Over flakkee, hij spreekt namens hen felici taties uit en biedt een kado aan, dat nog voltooid moet worden, maar dat on getwijfeld een plaats in het nieuwe klubgebouw zal vinden. De heer Roos, sloot de rij sprekers en uit als aannemer zijn waardering voor de goede samen werking met de bouwkommissie, het be stuur en de vele vrijwilligers. Hierna werd de heer van Es uitge nodigd om de officiële openingsplechtig heid te verrichten. Dit gebeurde door het symjbolisch verwijderen oude klub „keet", waardoor een makette van het nieuwe klub „gebouw" tevoorschijn kwam. Hierna was het woord weer aan de voorzitter, die alle sprekers bedankte nogmaals wees op het heel goede werk van de talrijke vrijwilligers en de men sen van de bouwkommissie even apart in het zonnetje zette. Hij zegt tenslotte dat het ledenaantal nog steeds stijgend is, de tennissport op het eiland steeds populairder wordt en, met een knipoog naar de burgemeester, dat de 5 banen in de nabije toekomst wel eens om uit breiding kunnen vragen. Hierna was de beurt aan de heren Bol en Dür om een demonstratiewed strijd te spelen. Dit gebeurt ook in de sporthal, omdat het nog steeds regende. In de eerste set had de heer Bol (toch al wat moeilijker spelend op een „bin- nenbaan") veel moeite met de jeugdige Bredaenaar en verloor deze set 1-6. Maar in de tweede set kwam de heer Bol toch wat meer in zijn eigen spel. hij was toch duidelijk niet tevreden over het verloop van de eerste set en vocht zich naar een 6-3 overwinning. De aanwezigen konden hierbij genie ten van een tennispartij van hoog ni veau. Hierna hebben ongeveer 100 mensen in het nieuwe klubgebouw genoten van een prima verzorgd koud buffet en is daarna het klubgebouw pas echt „in ge bruik genomen". Voor de derde keer organiseert Profex (verzamelnaam voor de fotoclubs in Zuid-Holland) samen met het provin ciaal bestuur en gesteund door het An jerfonds weer een grote provinciale fo towedstrijd. Het motto is nu: De mens in zijn milieu binnen de provincie Zuid- Holland. Elke inwoner van deze provin cie, die voor zijn plezier fotografeert kan een bijdrage leveren om voor later vast te leggen wat ons nu bezig houdt. Want hoe weten onze kinderen later hoe wij onze milieu-problemen zagen, hoe wij leefden, hoe wij werkten en wat wij deden om onze omgeving leefbaar te houden? De fotografie biedt ons een uitzonderUjk geschikt middel om dit al les uit te beelden en vast te leggen voor later. Zowel zwart-wit foto's, kleurenfoto's als kleurendia's mogen worden inge zonden. Een selectie uit het ingezonden werk zal worden opgenomen in de rondreizende fototentoonstelling, die de volgende plaatsen aandoet: Den Haag, Provinciehuis 29 sept. t.m. 11 okt. Rotterdam, Stadhuis 13 okt. t.m. 25 okt. Gouda, Agnietenkapel 27 okt. t.m. 15 nov. Dordrecht, het Hof 17 nov. t.m. 29 nov. Voor uitgebreide inlichtingen en wed- strijdvoorwaarden uw fotohandelaar of bij A. C. v. Leeuwen, Jaarsveldstraat 171, Den Haag, tel. 070 - 29 36 43. Insekten kunnen een ware plaag zijn voor caravanners, maar er is wel iets tegen te doen. Behalve een vliegen- hor die met klittenband wordt beves tigd, kan men om insekten buiten de caravan te houden speciale horren voor de ramen aanschaffen. Deze zijn ge maakt van groenkleiirig horregaas van geplastificeerd fiberglas en worden ge moffeld geleverd. Er zijn rolhorren met en zonder zijgeleiding, niet-oprolbare horren en vouw-hordeuren voor de ca ravan. Zeer milieuvriendelijke mensen houden het op citroenplanten, want die verdrijven de boosdoeners ook'. Sinds kort is er een zogenaamde „lichtstok" in de handel die chemisch licht geeft. Deze lichtstok heeft een brandduur van drie uur en een licht sterkte om bij te lezen. Daarna wordt het zwakker maar nog ongeveer tien uur is er sprake van een zeker schijnsel. In de 15 cm. lange doorzichtige plastic koker zit een glazen ampul. Door de stok te buigen wordt deze gebroken en vermengen twee chemische vloeistof fen zich, waardoor de staaf licht gaat geven. Er ontstaat geen warmte-ontwik- keling en aUes blijft afgesloten, zodat er geen gevaar bestaat bij gas of ben zinedampen. Deze lichtstok is een ide-. ale noodverlichting voor de caravan^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2