Tegen elk aannemelijk bod Kom en koop nu extia voordelig Risiko van het vak U gaat profiteren „SSS^^ Nu beslissen-later kopen Grote inruilaktie Gratis tiiuisbezorgd ïü?«'ifeZ:."'a» in hartje dinteloord/ tel.01672-2544 Vermageren gaat niet zo snel tegen *tt«^c6« elk aai J^bitii tfe P'OOh ««telo, ediei|. aiiif 'Oltf Bankstellen Bergmeubels Rankekasten Eethoeken Wandmeubels Tienerkamers «Salontafels Fauteuils Slaapkamers Al meer dan 20.000 mensen hebben Slings na de heropening bezocht; Door dat drukke bezoek zijn de exclusieve showroom modellen hier en daar licht beschadigd. Niks aan te doen, risiko van het vak! Maar u gaat hiervan profiteren, want die prachtige kwaliteitsmeubeien (modern zowel als klassiek) biedt Slings nu aan Kom, kijk, doe een bod en sluit bij Slings de meubelkoop van uw leven. U ziet zo'n prachtig meubel bij Slings. U wilt het hebben. Maar, u moet nog op vakantie, of u hebt uw geld op dit moment heel dringend nodig voor andere uitgaven. Slings reikt u de hand. U beslist nu en Slings reserveert het meubelstuk van uw keus, voor levering wanneer het u uitkomt. Alle showroommodellen van Slings zijn spiksplinternieuw. Toch kan het zijn dat u geen showroommodel wenst. In dit geval doet Slings graag een aannemelijk bod op uw oude meubels. Profiteer van deze grote inruilaktie, ga nu naar Slings! Natuurlijk mag u alles wat u koopt direkt mee nemen. Maar dat wordt een gesjouw, want de meubelen van Slings zijn van oerdegelijke, zware kwaliteit. Maak dus gebruik van de service van Slings: gratis thuisbezorgen! Renault 4 TL 1974 RAMOCO b.v. Uw huis verkopen? TAMBOER Opel Manta 1900 S nov. 76 A.J. van Rumpt Tweeds blad „E I L A N D E N - N I E U W S" Vrijdag 7 juli 1978. Grote koopdag Ij Slings in Dinteloord -.^mSiï-s--^'^ wwmïïiffffr^ ï*;*-*f^'s ■-■«*w; V iiaij«iim»toii^^^teMiAi»»m^^ iSBMiimmAiK :S;',^?ïa«sft>^ïï*';fS&.ïïi^ï^:«-ï.-- (De seizoensopruiming start 13 juli) Volgens het pas verschenen boek „Vermageren in Nederland" van Simon Rozendaal en Rob Sijmons bestaat er een zeer beproefde methode om vet zucht te voorkomen. Het recept „U moet eerste zorgen dat uit het manlek ge slacht geboren wordt. Vervolgens mo gen uw ouders, broertjes en zusjes niet te dik zijn. Uu ouders moeten arm zqn en op het platteland wonen. Als het enigszins kan moet u zorgen, dat u met een zwarte huid wordt geboren. U mag niet rijk worden tenzij u als meisje bent geboren en tenslotte moet u met een slanke partner samenwonen of trouwen. Wij garanderen u dat deze methode meer succes biedt, dan alles wat kwakzalvers al of niet voorzien van medische graad u voorspiegelen". Daar het bovenstaande recept voor de meesten onmogelijk is om te volgen, kan men het beste afvallen door mee te bewegen, maar vooral door minder te eten; en vooral geen spectaculaire ge- wichtsverminderüig op korte termijn te verwachten, want vermageren is een zaak van lange adem. Het dik worden heeft veelal een lange tijd gekost, waar bij het lichaam langzaam gewend is ge raakt aan een bepaalde hoeveelheid voedsel. De vermageraar wil nu liefst in enkele weken dit jarenlange proces weer ongedaan maken. Praktisch alle deskundigen zijn het er over eens, dat wie snel wU afvallen, altijd teveel van zijn lichaam vergt. Bovendien zijn de diëten vaak zeer eenzijdig of smakeloos, zodat de verleiding zeer groot is om na een kuur weer eens lekker te gaan eten. Dik worden van lucht. Het is bekend, dat iemand die te dik is, ooit te veel heeft gegeten. Het komt slechts zelden voor dat vetzucht echt een ziekte is. Dr. G. F. Wilmink, vice- voorzitter van het Voorlichtings Bureau van de Voeding, had voor het ontstaan van vetzucht de volgende vergelijking: rood Renault dealer 01871 - 1662 - 1553 het is net alsof je in een auto rijdt met een open choke: de auto krijgt daar door meer brandstof dan er verwerkt wordt. Vaak zeggen dikke mensen, dat ze praktisch niets eten en dat ze „dik wor den van lucht". Volgens de auteurs eet de dikkerd gemiddeld inderdaad min der. Er zijn een aantal theorieën over hoe het komt dat deze mensen toch niet slanker worden. Eén ervan is, dat dik- kerds te goed tegen de kou kunnen. Hun isolerende vetlaag beschermt ze er tegen en ze hebben daarom minder ca lorieën nodig om warm te blijven. Volgens Prof. Dr. J. C. Birkenhager verbonden aan het Dijkzichtziekenhuis in Rotterdam hebben mensen met veel vet een lagere ruststofwisseling dan magere mensen. De ruststofwisseling is de stofwisseling die optreedt in een toe stand van rust zoals slapen. Ook dit geeft aan dat dikke mensen veel minder energie gebruiken dan dunne. Dikke mensen hebben in ieder geval de neiging om geen beweging te veel te doen. Het is onbekend of dik- kerds door hun dikte geen beweging te veel doen of dat iemand ondermeer te dik wordt, omdat elke beweging zo ef ficiënt mogelijk wordt uitgevoerd. Dikkerds slanken minder snel af. Als men minder kilocalorieën naar binnen werkt dan men nodig heeft, gaat het lichaam de extra energie nodig om de lichaamsprocessen draaiende te houden uit de vetréserves putten. Dat werkt in principe vermagerend. Nu gaat er echter een soort veiligheidsklep van het lichaam werken: de ruststofwisse ling wordt iets naar beneden geschroefd. Dat is niet zo' prettig als men snel wil vermageren, maar bij voedselschaarste is het een gelukkig feit. Een Engels on derzoek naar op dieet zijnde dikkerds toonde aan dat die terugschakeling vooral bij dikke mensen vrij gemakke lijk gaat. Wat moet je nu doen als je wilt afval len? In de eerste plaats is meer li chaamsbeweging noodzakeUjk. Verder zijn er volgens de Wageningse diëtiste W. A. van Staveren verschillende moge lijkheden. Men kan met behulp van een diëtiste of een arts een verantwoord dieet opstellen. Bij de nieuwste metho- den wordt er ook een psycholoog inge schakeld. Deze probeert voor elk indi vidu na te gaan welke situaties tot eten dringen (spanning, verveling, e.d.). Een verantwoord dieet wordt dus onder steund door een gedragstherapie. Men kan ook gezamelijk in groepen gaan vermageren. Dit kan bij „Samen Af slanken" groepen van de Gezamenlijke Kruisverenigingen, waar dikkerds el kaar stimuleren in het vermageren on der deskundige leiding. Men kan ook terecht bij veel duurdere commerciële vermageringsclubs, zoals Weight Wat chers en Slimming International. Onder leiding van een ex-dikkerd afgevallen door de methode van de desbetreffende club worden dikkerds aangezet om te vermageren door middel van beloning en afstraffing. Er is echter nog maar weinig bekend over de effecten op langere termijn'van deze clubs. Prof. Dr. J. G. A. J. Haut- vast, hoogleraar in de Voeding en Voed selbereiding aan de Landbouw Hoge school in Wageningen en adviseur van de Weight Watchers, is optimistisch over de lange-termijn-effecten van de commerciële clubs. De resultaten zouden hetzelfde of beter zijn dan die van de individuele behandeling door diëtisten en artsen. Simon Rozendaal en Rob Sijmons vinden de cijfers maar vrij mager, want slechts iets meer dan een kwart van de vermageraars bereikt binnen het jaar het streefgewicht, waarvan zo'n 19"/o van de oorspronkelijke deehiemers het vast houdt. Dat betekent tevens dat de overgrote meerderheid het niet haalt (getallen waarmee de commercieel in gestelde vermagerclubs niet te koop lo pen). Of men nu individueel of in een groep vermagert, hetzelfde recept blijft gel den: meer bewegen en minder eten, want elk pondje komt door het mondje. 30.000 km B.M.W. dealer - 01871-1553

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 8