Doorlaatsluis Brouwers- dam op 3 juli in gebruilc VOACiCfhcijCiCA Uw huis verkopen? TAMBOER AANBRANDEN TV DEFECTT Toor snelle reparatie I 01877 -1236 I Beroemde organiste komt naar Holland Michelle Leclerq geeft concert in Tholen „WOENSDAG GEHAKTDAG'' Bejaardenreis Mededeling Uw huis verkopen? TAMBOER Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 30 juni 1978 Deae vraag- en antwoord-rubriek staat (ebeel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie GUanden-nieuws. poatbua 8, Middelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubrlek" v^meld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkrie we ken na de inzending compleet met ant woord in deze rubriek worden gepuUi- eeerd. TROUWEN OF NIET? Wij verdienen beiden en willen samen een huis kopen. Wat is nu voordeliger voor de belasting: eerst trouwen, later of helemaal niet trouwen? Antwoord: Indien u ieder voor 50°/o eigenaar van een huis bent en (dus) ook alle lasten en kosten voor de helft draagt kunt u beiden die 50% van de renten en kosten van de hypotheekakte, alsluit- provisie e.d. (maar niet de koopakte van het huis en de aflossingen) van de in komstenbelasting aftrekken. Na een hu welijk kan de totale renite uitsluitend bij de man worden verrekend en bovendien wordt zijn belastingvrije som dan hoger en die van zijn echtgenote kleiner. Bij huwelijk gaan de wijzigingen in voor het jaar waarin u trouwt, ook al valt de huwelijksdatum op 31 december. Houd er rekening mee, dat de inspecteur ge regeld de -waarde van het huis naar verkoopwaarde taxeert en dat die prij zen hoog kunnen oplopen, ook al hebt u voordelig kunnen kopen. Verdient de man veel en de vrouw weinig of niets, dan zal het huwelijk fiscaal voordeliger zijn, ook ten aanzien van de premie A.O.W. Zijn beide inkomens laag, of verdient de vrouw evenveel als, of méér dan de man,, dan ligt het andersom. Wilt u het precies weten, dan' moet u met alle cijfers op tafel komen. wrr GOUD Wat is nu eigenlijk dat kostbare wit goud. Is dat platina? Antwoord: Neen. Als de juwelier in- plaats van koper of zilver zo'n 13,7 tot 16°/o nikkel toevoegt aan zijn goud om het harder te maken voor de vervaardi ging van sieraden, ontstaat er een lichte staalgrijze tot witte legering. Deze kreeg de bijnaam Wit goud. Het is dus een fa beltje, dat dit „zo duur" zou zijn. Het is in elk geval voordeliger dan het gele goud waarin zilver verwerkt is. GERANIUM Ik heb een prachtige geranium uit de keuken overgebracht naar de zitkamer en nu doet ze het ineens niet meer. Hoe kan dat? Antwoord: Vermoedelijk hebt u er in het koude voorjaar extra gestookt, zodat uw zitkamer flink warm en droog was. Voor uw pelargonium zonale, die 's-zo- mers eigenlijk beter in de tuin kan staan is de juiste kamertemperatuur zo'n 18 graden Celsius en beslist geen 20 tot 23° C. Veel kamerplanten hebben last van dgl. droge warmte in of na een stook- seizoen. DROOM KWAM UIT Ik heb nooit geloofd in voorspellende dromen, maar nu heb ik zélf iets beleefd waarvan ik tevoren gedroomd heb. Voorspellen dromen dan toch je toe komst? Of ben ik toevallig zelf helder ziende? Antwoord: U bent de enige niet, die bij bepaalde gebeurtenissen beelden uit een droom „herkent". Dat is geen hel derziendheid, maar toeval, omdat wij ontzaglijk veel dromen per nacht. Ver schillende situaties uit het werktlijke leven vinden we daarop gelijken. Nor maal herinneren wij ons na het slapen maar weinig van al die dromen, waarin allerlei belevenissen en verkapte wens vervullingen de revue passeren. Derge lijke voorstellingen worden meestal ver vormd, zodat ze minder goed herken baar zijn. Door verschuivingen en ver dichtingen ontstaan immers gecamoe- fleerde vormen. Ervaren droomuitleg gers kunnen daar wel verborgen ver langens uit distilleren, maar geen voor spellingen. EI MET PIJN Kan een ongeboren kuikentje al pijn voelen als het ei valt? Antwoord: Het embryo is een be vrucht ei heeft een zo geringe ontwik keling, dat men er met de meeste fan tasie nog geen gevoelsleven aan kun nen toedichten. Een eetei kan helemaal geen emoties ondergaan, omdat het niet bevrucht is en daardoor geen leven be vat. U kunt dus gerust verder leven al hebt u bij de kruidenier een grote voor raad eieren laten vallen. SPINT In dit plastic zakje vindt u bruin ge vlekte bladeren van een soort hortensia. Wat scheelt er aan? Antwoord: U had die bladeren geluk kig goed bevochtigd, zodat we de kleu ren nog konden zien. De plant is geen hortensia, maar een ixora. Dit is een tropische plant, die in warme kassen wordt gekweekt om hier de dure bloem stukken op te luisteren. Deze bladeren vertonen spint en dat wordt waarschijn lijk veroorzaakt door een te droge stand in een centraal verwarmde kamer. U kunt de spint bestrijden door bespuiting met chloorbenzUaat of tep (oppassen, want het is giftig!) Na enkele weken herhalen en de achterkant van het blad niet vergeten. Zorg voor vochtiger lucht in uw kamer(s) door waterbakjes aan de radiatoren te hangen en die dagelijks bij te vullen, of door regelmatig water te verstuiven boven uw planten die dat nodig hebben. Een vochtige lucht voor komt ook het barsten van uw meubelen en ander houtwerk, de biezen matten enz. en het is gezonder voor mens en huisdier. NANNY Waar komt die vreemde voornaam Nanny vandaan? Antwoord: Nanny, Nan en Nancy zijn Engelse vleinaampjes van. Ann en Anna, dat de Griekse vorm werd van het oor spronkelijk Hebreeuwse Hanna de begenadigde, de liefelijke, de aanvallige. Deze naam werd populair door een Anna die in het aprocriefe (proto-)evan- geUe van Jacobus als moeder van Maria en vrouw van Joachim wordt genoemd. Deze Anna werd de patrones der huis moeders. Nanny komt veel voor in En geland. Nancy is vaak in gebruik in de Ver. Staten. BARSTENDE KROKETTEN Hoe komt het toch dat de kroketjes die ik bak altijd barsten en die van an dere mensen niet? Antwoord: Er zijn drie mogelijkheden 1. de olie is niet heet genoeg en' dan moeten de kroketten er te lang in lig gen. Controleer of uw olie de juiste tem.- peratuur heeft, door er een stukje wit brood in te houden. Dit moet dan heel vlug bruin bakken. 2. uw kroketten zijn niet aan alle kanten even goed gepa neerd en barsten op een dunne plek open. 3. uw kroketten komen uit de diepvries en zijn eerst ontdooid. Beter is het, ze dan gelijk in bevroren toestand in de hete olie onder te dompelen. Laat diepvrieskroketten ook niet korte tijd naast fornuis of friteuse liggen als de olie nog moet warmen. Haal ze pas uit de diepvrieskist als de olie al heet ge noeg is en bak ze onmiddellijk. HONDENROOSTER Kan ik bij mijn garagepad een soort wildrooster maken, zodat katten en honden niet meer in mijn tuin komen? Antwoord: Al zet u de spijlen in zo'n stalen rooster ver van elkaar, een kat balanceert er dan toch nog wel over heen. En veel grote honden nemen de hindernis met een sprong. Het gevaar bestaat, dat kleinere honden, paarden en andere dieren en niet te vergeten de kinderen, die dagelijks langs de open bare weg komen, er met een voet tussen raken en een been breken. Ook voor grotere mensen kan het gevaar opleve ren en daarom zult u toch een deugde lijke afrastering met een hek moeten maken. Hoe voorkom ik het aanbranden van het eten als ik aan de telefoon word ge roepen of zo? Antwoord: Door de brander of plaat laag, resp. uit te draaien voor u de hoorn opneemt, of door pannen te kopen die voorzien zijn van een laagje teflon (poly - tetra - fluor - ethyleen, afgekort PTFE). Dat is een gladde kunststof die de research voor de ruimtevaart ons heeft opgeleverd. Deze isolatiestof wordt o.m. gebruikt als hitteschild van ruim teschepen en als koude- en hittebesten dige isolatie voor bedrading en van toestellen die op de maan en div. pla neten worden achtergelaten. Het is duur materiaal, maar door de chemische samenstelling kan er niets aanbranden in pannen die er aan de binnenzijde mee bekleed zijn. AAN DE CHR. MAVO-SCHOOL TE THOLEN slaagden de volgende leerlingen: THOLEN: Ali v. Belzen, Corrie Bijl, Willy Bout, Sonja Deurloo, Elly Droogers, Henk Geluk, Tanja Jansen, Lia de Nijs, Els Schot, Adrie v. d. Stel, Kees v. d. Stel, Gerard de Wilde, Nico V. Zetten, Linda Zwaai. POORTVLIET: Els Elenbaas, Chris Groenhout, Henk Groenhout, Jan Heijboer, Rien Janssens, Jos Lindhout SCHERPENISSE: Peter Koolaard, Liesbeth Visser, Hans Vroegop, Joke Wesdorp. ST.-MAARTENSDIJK: Marjet Berk- heij, Ineke op den Brouw, Adrie de Graaf, Bert Koopman, Tiny v. d. Maarl, George Meeuwsen, Simon Quist. STAVENISSE: Jaap den Braber, Kees V. Gorsel, Hannie Heijboer, Annie Roozemond, Alie de Ruiter, Sam de Vos. ST.-ANN ALAND: Mady Elenbaas, Petra Heijboer, Martie Moerland. OUD-VOSSEMEER: Ab Aamoudse, Adrie Aamoudse, Wüma Aamoudse, Gerda v. Dienst, Marietje Duine, Ria Vriesma. ST.-PHILIPSLAND: Lia v. d. Berg, Paul Geense, Anja Kempeneers, Inge Quist, Peter Quist, Ad Verwijs, Anja 'Verwijs, Anne-Marie Verwijs, Mar ja Verwijs. BERGEN OP ZOOM: Wilma Engberts, Gerard de Jong. Voor herkansing komen 9 leerlingen in aanmerking. De doorlaatsluis in de Brouwersdam, die de komende jaren zal worden ge bruikt om het zoute water in het Greve- lingenmeer vanuit zee te kunnen ver versen, zal op 3 juli üi gebruik worden genomen. Rijkswaterstaat heeft de af gelopen jaren twee bijna 200 meter lange kokers in de voet van het aanvankelqk geheel gesloten damUchaam laten bou wen. Daarvoor werd eerst een ringdyk aangelegd, waarbinnen de doorgraving van de dam en de bouw van de door laatsluis werd uitgevoerd. De twee doorlaatkokers van de sluis liggen in het zuidelijk deel van de Brou wersdam, niet ver uit de kust van Schouwen. Zij dienen nu voor het verversen en zout houden van het Grevelingenmeer. Als eventueel in een later stadium voor het zoet maken van dit meer zal worden gekozen, kan de sluis voor het spuien naar zee worden gebruikt. Een zoet meer is desgewenst pas mogelijk hal verwege de jaren tachtig als de Philips- dam klaar is. Dan is er namelijk pas een mogelijkheid om zoet water uit het zoommeer aan te voeren. Tot 1985 zal de doorlaatsluis worden gebruikt om wanneer nodig beurtelings water vanuit zee naar binnen te laten en wa ter vanuit het meer naar zee te lozen. De mate van lozen zal afhankelijk zijn van het peil en de kwaliteit van het water op het meer. Doel is namelijk o.a. om het zoute mi lieu van het Grevelingenmeer, zo goed mogelijk te handhaven. De komende maanden zal men bij het inlaten en lozen van water de modelbe rekeningen die voor het ontwerp van de sluis zijn gemaakt, toetsen aan de wer kelijkheid. Op grond van die ijking van de doorlaatsluis kunnen dan bedienings instructies worden opgesteld. Zowel aan de zeezijde als aan de binnenzijde van de nieuwe sluis worden daarvoor zout- meters geplaatst. Bekeken zal moeten worden hoe het ingelaten zeewater zich met het water op het meer vermengt en hoe het ope nen en sluiten van de sluis daarop moet worden afgesteld. Ook worden de reac ties van het milieu en de visstand op het Grevelingenmeer nagegaan. Hierbij heeft men te maken met de wensen en belangen van zowel milieudeskundigen als de beroeps- en sportvisserij. De sluis is dus belangrijk voor het peil en de kwaliteit van het water. In de afgelopen jaren zijn het water en het milieu in het Grevelingenmeer al onderwerp van ve lerlei onderzoekingen en studies ge weest. Deze kunnen ook van belang zijn voor het beheer van andere Deltawate- ren in de toekomst. De kokers in de nieuwe doorlaatsluis zijn in zogenaamde venturivorm ge bouwd, d.w.z. dat zij aan weerszijden trechtervormige openingen hebben. In het smalste gedeelte in het midden zijn ze zes meter breed en 4,5 meter hoog. Daar kunnen ze met schuiven worden afgesloten. De hoeveelheid water die er kan doorstromen bedraagt gemiddeld ruim 100 m^ per seconde. De venturi vorm is gekozen omdat daardoor het grootste nuttig effect van de sluis wordt verkregen. Naast de doorlaatsluis is een vissluis aangelegd in de vorm van een ronde koker met een doorsnede van twee me ter en een lengte van 200 meter. Deze vissluis heeft aan de zeezijde een hoge uitmonding, die voornamelijk dient voor het inlaten van glasaal en een lage uit monding voor het inlaten van platvis. Aan weerszijden van de sluiskokers zijn enkele honderden meters lange toe- leidingsgeulen in de zeebodem gegraven. Het zand dat daaruit vrijkwam, onge veer 1,2 miljoen m^, is o.a. gebruikt om de zandverliezen aan de kop van het nabijgelegen Goeree als gevolg van een aantal zware stormen te compenseren. k/%^*-^^»-^^*'%/»^»/*'^fc-»^*'*.-»'^'*'**-^^»^»'*'*'»^ De wereldberoemde franse organiste Michelle Leclerc, hoofdorganiste van de Temple des BUlettes te Parijs en van de Kathedraal te Sens, hoopt op zaterdag 8 juli a.s. een orgelconcert te geven op het mooie drieklaviers Van Damorgel in de Grote Kerk te Tholen. Op dit bijzondere concert, dat om acht uur 's avonds be gint, hoogt deze organiste een bijzonder mooi en goed in het gehoor liggend pro gramma uit te voeren. Zij begint met variaties over een Nederlands lied van Scheidt. Vervolgens de prachtige Prae- ludium en Fuge in D-dur van Buxtehu- de. Na een koraalpartita van Böhm volgt de beroemde PassacagUa in cmoll van Bach. Via het speels klinkende Concerto en C-dur van Waltherigaat Michelle Le clerc naar enige schitterende delen uit de Symphonie Gothique van Widor waarna het prachtige Scherzo, opus 16 van Dupré op het programma staat. Zij hoopt haar orgelvoordracht te besluiten met een improvisatie op een bekend thema. Zoals velen wel weten is Michelle Le clerc leerlinge geweest van de beroem de franse organiste Jean Langlais, bij wie zij aan de Schola Cantorum te Pa rijs de hoogste prijzen voor orgel be haalde. Om een voorbeeld te noemen: Het aan haar uitgereikte diploma werd door haar leermeester persoonlijk on dertekend, hetgeen slechts bij hoge uit zondering geschiedt en wel op grond van grote bekwaamheid. In 1970 nog be haalde zij de eerste prijs voor piano en tevens de Charles Toumemireprijs voor interpretatie en improvisatie. Zij bereist de gehele wereld om concerten te geven en geniet ook grote bekendheid via de radio. Deze organiste komt naar Tholen, zo dat iedereen zich kan overtuigen van haar kwaliteiten. Naast vele orgellief hebbers zullen ongetwijfeld ook vele organisten op dit bijzondere concert aanwezig wiUen zijn. Na afloop van het concert kan een ieder kennismaken met de organiste en zijn ook haar gram mofoonplaten te koop. De kerk gaat om half acht open. van de maand. Het is voor deze keer maar een erg eenvoudig raadseltje, want er waren deze maand nogal wat pitti ge raadsejs bij. Hier dan het laatste ju- ni-raadsel. JUNI-RAADSEL 4 Beste jongelui, als deze krant in de bus valt is het de laatste dag van de maand juni. De langste dag is al achter de rug, en we moeten nu weer gaan aftellen. Een half jaar is weer voorbij- gevlogen. De meesten van jullie heb ben ook al een schoolreisje achter de rug. En als ik zo de brieven eens lees dan zijn er zelfs die een reisje naar het buitenland hebben gemaakt. Dat kon er vroeger niet op overschieten, hoor! Je mocht al blij zijn als je eens naar de dierentuin kon met het schoolreisje, en velen kregen daar de kans niet eens voor. De centjes waren toen erg schaars en de moeders konden de centen wel beter gebruiken. Maar het is voor jullie wel fijn dat het nu wel kan. Het is jullie dan ook van harte gegund. Nu staat de vakantie weer voor de deur, en dan zullen er velen ook weer op reis gaan of ergens in een zomerhuisje de vakantie doorbrengen. Het is te hopen dat het weer maar spoedig wat op knapt, want het is de laatste week maar erg nat. En voor een gezellige en goede vakantie moet je toch wel mooi weer hebben. Dan moet de zon er zijn. Ach ter de wolken schijnt ook wel de zon, maar daar heb je niet zoveel aan, hé! Jullie zullen de beloofde verrassing wel hebben ontvangen. Ik hoop dat het naar de zin is. Het is wel niet zo'n groot stuk, maar dat zou te duur worden, dat begrijpen jullie wel. Ik hoop dat jullie hem allemaal gebruiken, en er maar veel lange brieven mee schrijft aan oom Ko. We geven nu het laatste raadsel 1. X 2. X 3. X 4. X 5. X 6. X 7. X 8. X 9. X 10. X 11. X 1. tdmmergereedschap 2. boomvrucht 3. niet krom 4. elpenbeen 5. windstreek 6. koren 7. hoog getij, stroom 8. nu niet, maar 9. altijd; ook priester (Jer.^0) 10. vóór de ander; nummer één! 11. onmisbaar meixbelstuk i Bij juiste invulling vormen de eerste letters een bekend water in Zuid-Hol land. BRIEFWISSELING José Koppenaal, Ooltgensplaat En die José maar zwemmen. Het is wel goed als je zwemmen kan, en het is ook wel fijn als het zo warm is. Maar dan niet in een zwembad. In de vakantie kan je je hart ophalen. Als het dan maar warm weer is. Dat oorlogsraadsel was wel een beetje moeUijk, hé. Het is altijd weer moealijk om een raadsel zo te maken, dat het voor de één niet te gemakke lijk is, en voor de ander niet te moei lijk. Je doet je best maar José! Lenie Lodder, Sommelsdijk. Met oom Ko gaat het gelukkig nog goed, en met Lenie ook, merk ik. Je hebt er al een schoolreisje opzitten, en dat nogal liefst naar Antwerpen. Ik kan me voorstellen dat het een mooi reisje is geweest. Toen nog naar de Bondsdag in Dén Haag. Het is wel de moeite, hoor. Ik ben erg benieuwd naar de uitslag van het ver- keersexamen. Maar dat moet wel goed zijn. Als je iedere week naar de ver- keerstuin gaat, dan kan dat gewoon niet tegenvallen. Jaap Struijk, Herkingen. Dat heeft die duim er niet best afgebracht, Jaap. Wie laat er nu ook zo'n ding op vallen. Daar zijn de duimen immers niet voor. Jullie zijn dus bij de reinigingsdienst geweest? Ligt er bij jullie dan zoveel rommel op straat en in de plantsoenen? Dan zijn het daar maar smeerlappen hoor. Zo'n miUeudag moest toch niet nodig zijn, vind je ook niet? Misschien dat de mensen het nu gaan leren. La ten we hopen dat het niet meer nodig is, Jaap. Ingrid Tuinenhurg, Middelhamis. Dat zal dan weer een heerlijke dag worden als je vader weer thuis is. Misschien ben je er al geweest In welke haven ligt die boot van je vader? Natuurlijk ben je ook mee geweest naar Antwer pen. Op de terugweg nog aan het wa- teilietsen geweest. Dat lijkt me wel erg leuk. Ben wel erg benieuwd waar je de vakantie gaat doorbrengen, want jij bent zo'n wereldreiziger. Of houden jul lie het nu maar dicht bij huis? Piet Hoogesteger, 's Gravenpolder. Je bent helemaal niet laat hoor met de oplossingen. Het is wel jammer dat jul lie de krant niet steeds op tijd krijgen. Wat daar van de oorzaak is? Je bent dus weer aan het werk geweest. Piet. Je bent een echte werker, geloof ik. Groeit er bij jullie veel vuil? Je doet dus ook aan zwemmen? Ja, het is nog niet veel zwemweer geweest. Maar moed houden, want dat komt nog wel. Wie weet wat voor mooi weer je in de va kantie hebt. Anne v. d. Welle, Sommelsdijk. Dat heb ik al gezien, Anne, een brief typen, daar komt nog niets van. Je zal nog een poosje geduld moeten hebben, en dan maar les nemen. Iedereen kan het leren, dtis ook Anne. Voorlopig nog maar wat schrijven. Je hebt het er niet met droge kleren afgebracht met het school reisje. Dat is niet zo erg, maar je zou wel een kou kimnen pakken. In elk ge val hebben jullie een pracht schoolreis je gehad. Andrea van Dijk, Dirksland. Ja de raadsels waren wel een beetje moeilijk, maar het kan niet altijd even gemak kelijk zijn. Je moet wel eens wat zoe ken en denken, maar daar zijn het ook raadsels voor. Maar het spreekwoord zegt, al doende leert men. Dus ook An drea zal het best leren, volhouden maar, en oom Ko zal proberen er om te den ken ze niet te moeilijk te maken. Heb ben jullie al vakantie plannen, Andrea? Louise van Dijk, Dirksland. Je hebt dan toch m,aar een fies gekregen voor je verjaardag. Wat een geluksvogel ben jij, Louise? En heb je de gevraagde kleur kunnen krijgen? Toen oom Ko zo oud was als jij nu bent, had oom Ko nog niet eens een fiets. En de eerste fiets was maar zo'n oud karretje. Zo oud, dat jij daar niet eens op had willen rijden. Echt waar, hoor. Maar je ver jaardag was wel heel erg goed, want bij je fiets ook nog een boel geld ge had. Ik hoop dat je veel plezier van je nieuwe fiets mag hebben. Allemaal. Ziezo, alle brieven zijn hiermee beantwoord, dus ben ik ver plicht te stoppen. Zoals jullie weten is het weer inzenden. Ik verwacht van allen een gezellige brief. Als jullie een grote brief schrijven, kan oom Ko ook wat terug schrijven. Want die kan ook niet alles uit z'n duim zuigen. Allemaal de hartelijke groeten van jullie Oom Ko. Deze titel dient wel in ere gehouden te worden. Indien men n.l. op woensdag gehakt koopt, bewaar het dan niet tot zaterdag, maar eet het nog dezelfde dag. Gehakt en ook tartaar, verse worst en saucijsjes zijn n.l. sneUer aan bederf onderhevig dan andere vlees-artikelen en mogen zeker niet enkele dagen rauw bewaard worden, zelfs niet in de ijskast. Wel kan gehakt en dergelijke bereid worden en dan is het wat langer houd baar (max. 3 dagen in de koelkast). Wanneer u uw vlees koopt, ga dan eerst naar huis toe om het daar in de ijskast te leggen en loop er vooral bij warm weer niet de hele dag mee rond. MIDDELHARNIS Gevonden en verloren voorwerpen GEVONDEN: div. sleutels; bankbil jetten; div. portemonnaies met inh.; rood nylon jack met strepen; trainings- jack, blauw met geel; wit damesvest; wind jack, blauw/wit/rood; 2 polshorlo ges; armbandje; gouden ring steen; zilveren hangertje -1- figuur; aansteker; blauwe (cross-) brommer; herenfiets, Gazelle; rode bromfietshelrn; gele schou dertas; postduif, nr. 1760/188NL; kente kenplaat; kunstmest. ■VïlRLOREN: bankbiljetten, div. sleu tels (o.a. Fiat, BMW); bruin plastic tasje; kinderjasje, blauw/rood; spijkerjasje; 2 blouses; bruine kinderschoenen; badla ken; zwart tasje papieren; blauw kinder jack („Honda"); div. portemonaies inh.; giro/betaalcheques -pasjes; zilveren hartje steen; zilv. goudkl. armbanden; gouden armband; gouden speld; polshorloge; papegaai; cremekl. poes, pers; gele bastaardhond; stalen honde-halsketting; kinderfiets, Batavus; damesfietsen, fietstassen; groene brom fietshelm; verz. plaatje bromf.: DHT 789 „pkkel" met boeken; agenda; metalen brU; naambord. Te bevragen: Politiebureau Middelhamis. MIDDELHARNIS: Donderdag 6 juli organiseert de be jaardenbond een busreisje. De bejaar den van de omliggende dorp;kunnen zich ook in laten schrijven. Het vertrek vind plaats vanaf het dienstencentrum naar Hoek van Holland vandaar naar Den Haag, Scheveningen, Lisse, Hillegom en Halfweg. Voorts via Muiden, Hüversum naar Loosdrecht waar een rondvaart met de boot zal plaats vinden. De kosten zijn 50,per persoon, aanmelding is bij het dienstencentrum Doetinchemsestraat 27 in Middelhamis. Het bejaardencentrum „Middelhamis" Doetinchemsestraat 27 is met ingang van 17 juli tot en met 18 augustus wegens vakantie, voor al haar aktiviteiten ge sloten. DIRKSLAND Christus heeft eens gezegd „Onder zoekt de Schriften, want die zijn het, die van Mij getuigen. Wie dit moeilijk vindt en wie dit ook wil doen is van harte welkom bij de bij belstudiekring, elke week bij de leden waar we beurtelings samen komen om te praten over geloof en geloofspraktijk Aanmeldingen bij: Piet de Munck 01877 - 2494. SIIMT ANNALAND Aardappelveiling 22 juni 1978 Doré gewone: 0,75 - 1,22. Doré drie- lingen 0,25; Doré kriel 0,50 - 0,57. Aanvoer: veertig ton. Aardappelveiling 23 juni 1978 Doré gewone 0,76 - 1,30; Doré drie- lingen 0,25 - 0,30; Doré kriel 0,50 - 0,58. Aanvoer: veertig ton.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 6