Schooljeugd vanlOostflakkee ging in 't gevang flUTO-IIMBULflNCE in nieuws INGEZONDEN: Polio-vaccinatie? IVIedisclie diensten Hofdijicsweg wordt welliciit tot 5 meter verbreed TEN NISVERENGING GEPROMOVEERD Ds. Visser door hartinfarct getroffen Rode Kruis af. Ouddorp PREDIKBEURTEN ZEELAND BEZOEK AAN DE POLITIE: AiVIEVIDI dierenbescherming Orge Icon eert Charles de Wolff in Nieuwe Kerk Middelburg Een advertentie Eilanden- heeft altijd succes Vertrouwelijke gegevens voor nabestaanden Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 16 juni 1978. Geachte redaktie, Naar aanleiding van het feit dat in verband met de openbaring van de ge vreesde polio-zielcte de vaccdnatie op dit moment weer een veel besproken onder werp is verzoek ik u onderstaande op merkingen te willen plaatsen in uw blad. Ter wille van de objectiviteit ver zoek ik u dit schrijven annnoiem te wil len houden, waarbij ik u echter wil ver zekeren mij niet te schamen voor de overtuiging die ik van ganser harte, zij het dikwijls met vrezen en beven, toe gedaan ben. In deze dagen hoort en leest men al lerlei opmerkingen voor of tegen de vaccinatie. Zowel het een als het ander kan ons verbazen en bedroeven, aangezien zich openbaart dat noch de een, noch de an der blijk geeft te spreken of te schrijven vanmt het geloof. Om de werkelijke bezwaren van de gene die oprecht tegen inenten zijn te kunnen verstaan, is het noodzakelijk eerst een definitie van het woord „in enten" te geven. Dit vonden we in een woordenboek. Inenten is het inbrengen van een smetstof als voorbehoedsmiddel tegen besmettelijke ziekte. Dit is uiteraard niet te vergelijken met de veel besproken regenjas of paraplu die men mee neemt als de lucht naar regen ziet. Er is een wezenlijk onderscheid op te merken in: a. het laten inbrengen (niet zonder ri sico voorzover mij bekend) van smet stof als voorbehoedsmiddel tegen be smettelijke ziekten; b. het gebruiken van geoorloofde mid delen tot onderhouding, versterking en bescherming van onze broze le vens. Gods Woord leert ons dat alle ellende, dus ook ziekten vruchtgevolgen zijn van de zonde en uitdrukkingen van Gods toorn over de zonde. Ten dage als gij daarvan eet, namelijk van de boom der kennis des goeds en des kwaads, zult gij den dood sterven. Als straf op de zonden zond de Heere menigmaal ernstige ziekten onder het volk Israël, waarvan er velen stierven. Denk hierbij aan de woestijnreis van het volk Israël en aan de gevolgen van de volkstelling door koning David. De Heere bedreigde dan ook Zijn volk om Zijn stem toch niet ongehoorzaam te zijn maar te doen wat Hij geboden had. Zie hieromtrent Deuteronomimum 28 en onder andere Jeremia 21 en 44. De Heere bezoekt Zijn volk met aller lei tegenheden om hen aan Hem te ver binden. Inzonderheid in het boek der Psalmen worden hiervan zeer schone voorbeel den gegeven. Indien we nu hierop ver standig acht mogen geven zullen we ons dan nog afvragen of we ons tegen de van God gestelde straffen mogen verze keren door het laten inbrengen van smetstof in ons lichaam als voorbehoeds middel tegen besmettelijke ziekte? Is het niet ongerijmd om te zeggen dat de Heere door middel van inen tingen heeft voorzien tegen de door Hemzelf bedreigde straf op de zonde? Het is waar, door de inëtingen lijken verscheidenen ziekten teruggedrongen te zijn. Hoeveel en hoeveel ernstiger ziek ten staan hier echter tegenover? Nochtans is het echter inderdaad zo, dat de Heere heeft voorzien, maar dan door middel van Zijn geliefde Zoon, Je zus Christus in Wien vervuld geworden Van zaterdag 17 juni tot maandag 19 juni 1978. ARTSEN Middelhamis - Sommelsdük: Van zaterdagmorgen 9.00 tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Dogterom, tel. 2121. Dokter Dogterom is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Huisman, tel. 1412 b.g.g. 1752. Stellendam - Goedereede: Van vrijdag 18.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 01879 - 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. 01874 - 1259 Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Maas, tel. 01871 - 1269 APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Janssen, tel. 01870 - 2169 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Tjebbes, tel. 01870 - 2966. is wat gesproken is door Jesaja den profeet, zeggende: Hij heeft onze krank- heden op Zich genomen en onze ziekten gedragen (Matth. 8 17). Indien het bovenstaande in deze da gen wat meer overdacht zou worden dan zou er wat minder gepraat maar meer onderzocht worden: Heere, wat is de oorzaak, waartoe zend U deze ziekte onder ons! Daarnaast is echter ook zeer zeker het geloof in de voorzienigheid Gods in het gediQg, en wel in tweeërlei opzicht. In de eerste plaats de voorzienigheid Gods in de zin van voorbeschikking, waarvan we geloven dat de Heere al Zijne werken van eeuwigheid bekend zijn. Dat er niets bij geval ons over komt ook geen ziekte of besmettelijke ziekte. Dan maar zorgeloos? bij ogen blikken, ja, heilig zorgeloos. Wie toch van u kan met bezorgd te zijn, één el tot zijn lengte toedoen? Maar zoekt eerst het Koninkrijk Gods en Zijn gerechtig heid, en al deze dingen zullen u toege worpen worden (Matth. 6 27 en 33). Natuurlijk valt hier veel tegenin te re deneren, daar hebben we zelf ervaring genoeg mee met ons eigen hart. In de Heidelberger Catechismus be lijdt de Kerk dat hen alle dingen, ook gezondheid en krankheid, niet bij ge val, maar van Zijn Vaderlijke hand hen toekomt. In de tweede plaats echter de voorzie nigheid Gods in de zin van: De Heere zal het voorzien, de Heere voorziet ons in hetgeen we nodig hebben, ook in onze vrees, in onze ziekten. Ook in ziekten en in allerlei tegenspoeden kan de Heere op zodanige wijze voorzien dat dit alles uitloopt op de verheerlij king van Zijn naam. Lees psalm 107 hieromtrent maar eens na. Als er iets gezien mag worden van de volmaaktheid des Heeren, dan komt het niet anders of we betrouwen alles aan Hem toe, ook ons lichaam en onze tijdelijke behoeften. Inzonderheid als de liefelijke aandrang in het hart mag le ven om in ootmoedigheid en nederig heid al onze bekommernissen op Hem te werpen, vertrouwende dat Hij zorgen zal. Dan is de Heere het alleen waardig dat we onze hulp en kracht alleen van Hem verwachten. Als we dan in Gods gunst mogen delen is het niet zo erg om uitgeworpe- nen en belasterden van de wereld te zijn, want: In de vreze des Heeren is een sterk vertrouwen, en Hij zal Zijn kinderen een Toevlucht wezen. (Spr. 14 26). Ach, laten we dan niet zoveel praten en bedenkingen maken, maar ook in de ze dagen op Hem zien, ja Hem als een waterstroom aanlopen. En dat niet al leen voor ons zelf maar inzonderheid ook voor hen die in beproevingsomstan- digheden verkeren. Vooral ook opdat de ze omstandigheden niet zouden leiden tot verharding van onze harten. We zijn er van overtuigd dat het bo vengenoemde zeer onvolkomen is, maar de Heere izou het kunnen gebruiken tot vernedering of tot bemoediging. Een vreemdeling in Mesech. WUKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Termaaten, Tel. 01879 - 1702. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Krijgsman, tel. 01870 - 4845 - 2566. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Melissant, tel. 01875 - 390 b.g.g. 01876 - 321. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Vrij, Tel. 01871 - 534. POLDER GOEREE: Aan de verenigde vergadering van de Polder Goeree zal in de a.s. maandag avond te houden vergadering worden voorgesteld een crediet beschikbaar te stellen voor de verbetering en verbre ding van de Hofdijksweg. Het college van Dijkgraaf en heem raden hecht veel waarde aan die ver betering omdat de Hofdijksweg een ver bindingsweg vormt tussen de kernen Ouddorp en Goeree en de buurtschap „de Oostdijk". Door de Cultuurtechnische Dienst is (in het kader van de op handen zijnde ruilverkaveling) een subisdie van eoVo toegezegd in de kosten tot 4,50 mtr. ver hardingsbreedte. Dijkgraaf- en raden gaan er vanuit dat de Prov. zal subi- diëren in de kosten om de weg tot 5 mtr. te verharden. Verkeersverbetering bij Klepperstee De Verenigde vergadering zal ook worden voorgesteld verkeersverbete- ringen aan te brengen bij de entree voor de Klepperstee, een recreatieoord waar in de zomer 2500 a 3000 recrean ten verblijven. Voor hen die te voet naar het srand gaan is een wandelpad nodig vanaf de toegang naar de Klepperstee tot aan de Langedijk. Verder wordt het gewens geacht een uitvoegstrook te maken voor het ver keer dat komend uit de richting Rand stad naar de Klepperstee af wil slaan. De vergadering wordt voor een ander een crediet van 60.000,gevraagd. „MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK" Distriktskompetitie K.N.L.T.B. afdeling Rotterdam Zaterdag 10 jimi j.l. is het 3e mix team gepromoveerd naar de 3e klasse van de gemengde kompetitie. Het team, bestaande uit de heren H. V. d. Velde en Ph. v. d. Berg en de dames M. Blankers en A. Wildemans, heeft hiermee een uitstekende prestatie verricht. De wedstrijd tegen Spartaan 1 te Rot terdam werd met 3-2 gewonnen. De he ren- en damesenkel werd gewonnen door H. V. d. Velde en M. Blankers, ter wijl de herendubbel de winst opstreek door de 3e set met 6-2 te winnen. De andere partijen gingen verloren. Van harte proficiat. Het Ie mixteam moest promotie spe len tegen TVO 10 uit Oud Beijerland. Hier werd echter geen winst uitgehaald, zodat het hoogste mixteam volgend jaar weer zal uitkomen in de 2e klasse. NIEUWE TONGE Ds. H. Visser (52) Herv. predikant van Nieuwe Tonge is maandagmorgen in het ziekenhuis te Dirksland opgenomen na dat een onderzoek had uitgewezen dat er sprake was van een hartinfarct. Ds. Visser had zondags nog tweemaal ge preekt en 's avonds de afscheidsdienst te Langbroek bijgewoond waar zijn schoonzoon ds. Kommers afscheid nam. Gelukkig is in de loop van de week de toestand van ds. Visser verbeterd. Op het gehouden examen voor Rode Kruis helper(ster) 3e en 2e klas slaag den de volgende personen: voor 3e klas mw. G. Nuij-v. d. Kloos ter en dhr. N. J. Grinwis en dhr. J. van Soest; voor 2e klas dhr. J. van Antwer pen en de dames B. Breen-Grinwis. E. Hameeteman Euzer, E. M. de Jong-v. d. Bijl en mej. L. Temn)ink. De opleiding werd verzorgd door mevr Zr. L. Tanis-Tanis en dr. J. Ruizeveld, welke ook het examen afnamen onder het toeziende oog van de gedelegeerde mw. V. Eesteren-Groen. Het geheel had een zeer prettig verloop. De Rode Kruis collecte bracht voor 1978 op het bedrag van 5930,19, het geen weer een fantastisch bedrag is, zo wel de gevers als de collectanten heel hartelijk dank. De bloedplasmaavond gaf dit jaar een kleine teruggang te zien, er werden 374 flessen bloed afgenomen, ook hier onze welgemeende dank aan de donors. Mocht U op de een of andere manier verhinderd zijn geweest; voor 1979 reke nen wij weer op uw halve liter bloed. ZONDAG 18 JUNI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uvr ds. D. V. d. Berg, Ede en 6 uur ds. L. Quist, Opheusden Herv. Exodus Gem. 10 uur ds. R. E. R. van Bulren Chr. Ger. Kerk 9.30 uur (H.A.) en 6 uur ds. L. W. v. d. Meij Ger. Gem. 9.30 en 6 uiir lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. A. Beens, voorm. bed. Heili ge Doop. Extra koUekte kerkvoogdij De Samaritaan 10.15 uur ds. W. v. Herpen Rem. Kerk 10 uur onbe kend. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. K. ten Klooster, Oosterwolde (Gld.) en 6 uur ds. M. van der Linden. Twee de koUekte voor het Quotum Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur dhr. K. J. Visser, Gouda en 6 uur dhr. A. H. Veldhuizen. Extra kollekte kinder bescherming Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok van Dirksland, voorm. bediening H. A. en 's avonds bedie ning H. Doop. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. F. Klok, voorm. bediening Hei lig Avondmaal en 's avonds dankzeg ging. H. Avondmaal. Extra kollekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10 en 6 u\ir lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. C. Oorschot, voorm. bediening H. Avondmaal en sav. dankzegging Hei lig Avondmaal. Extra kollekte orgel Ger. Kerk 10 uur ds. L. F. Stolk en 6.30 uur ds. J. G. Mijnen. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9, 10.45 en 6.30 uur kand. A. Visser, Maartensdijk. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong, voorm. bediening H. Avondmaal en nam,, dankzegging H. Avondmaal Ger. Kerk 10 uur ver. gebouw ds. J. G. Meijnen uit Amers foort en 6.30 uur kerk ds. L. F. Stolk uit Emmen Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. V. d. Dool en 6.30 uur ds. D. Smink, Zutphen. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. W. van Laar, Zeist en 6 uur kand. Penning, Nw. Lekkerland Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. A. Bac, Oost- kapelle. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. W. van Gorsel, Wijk bij Heusden Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongebreur, La ge Vuursche en 6 uur ds. J. Willem- sen. Extra koUekte ingendinge zen ding Ger. Gem. 10 en 3 uur ds. H. Ligtenberg, voorm. bediening Heilig Avondmaal en 's middags Nabetrach- ting. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Talsma Ger. Kerk 10 ön 6 uur ds. H. J. van Dalen te Zuidland, voorm. bev. ambtsdragers. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. T. W. van Bennekom en 6 uur ds. B. Eysenga, Scherpenzeel. Extra kol lekte orgelfonds Ger. Kerk 9.30 uur lezen en 4 uiir ds. G. J. Smink te Stad Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. C. J. de Groot, Nieuw Lekkerland. ZONDAG 18 JUNI NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. W. J. Kolkert Ger. Kerk (N'kerk O'land) 10 en 5 uur ds. A. G. v. d. Stoel, Bergen op Zoom, v.m. voorber. H.A. Ger. Gem. 10 en 3 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. M. D. Geuze Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur lézen. 21 juni: sav. 7.30 uur ds. A. Vergunst te Veen (voor de zending) Ger. Gem. in Nederl. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blom Oud Ger. Gem. 3 x lezen Ger. Gem. in Ned. 3 X lezen. ST. MAARTENSDIJK Kerkdienst. Maandag 19 juni hoopt voor de Oud Ger. voor te gaan om 19.00 uur ds. W. J. Slager. Daar sta je dan met je goeie gedrag, in de boeien Gevonden: jong poesje, plm. 6 weken, langs de Stelleweg. Zwart, weinig wit. Inl. bij mej. Braber, Stationsweg 23, tel. 01878-1483, Ouddorp. GOEDEREEDE POLIO Degenen die onvoldoende of niet zijn ingeënt tegen poüo kunnen contact opnemen met dokter Bulthuis. Voor personen onder de 26 jaar kan in enting evt. kosteloos geschieden. Ooltgensplaat - Achthuizen - Langstraat BUITENLANDS GELD VOOR UW RODE KRUIS Velen gaan met vakantie naar het buitenland en houden daarvan dikwijls wat (klein)geld over, dat niet meer bij de banken inwisselbaar is. Mogen wij u, evenals vorig jaar, weer verzoeken dat geld af te staan voor het Rode Kruis? De afdeling kan er wél hollands geld voor in de plaats krijgen. Mevrouw Geerts-Quispel, Weespad 35 te Ooltgensplaat en de heer J. M. van der Klundert, Klimopstraat 3 te Acht huizen nemen graag uw buitenlands geld in ontvangst. Bij voorbaat harte lijk dank. -O- Het tweede concert in de serie zo meravondconcerten, die, onder auspi ciën van de Stichting Orgelconcerten in de Nieuwe Kerk te Middelburg plaats vinden, zal op dinsdag 20 juni worden gegeven door de organist Charles J. de Wolff. Het programma dat door hem zal worden uitgevoerd vermeldt de volgen de werken: Suite Gothique, L. Boëll- mann; Prélude, fugue et varation, Ce sar Franck; Carillon de Westminster, L. Vierne; Elfes, Joseph Bonnet; Dieu Par- mi Nous, O. Messiaen; drie orgelkora len: „Liebster Jesu wir sind hier"; „In dulci jubUo" en „Das alte Jahr vergan gen ist" J. S. Bach en Preludium en Fuga in Es dur, J. S. Bach. Aanvang 20.00 uur. Je kunt je afvragen waar het heen moet met de Oostflakkeese jeugd; de meesten hebben op 12-jarige leeftijd de bajes al aan de binnenkant gezien en sommigen van hen zijn al in politie- boeien geslagen geweest. Maar gelukkig politie en jeugd, ze konden erom lachen, gistermiddag toen ze in klasseverband de Se van elke lagere school uit de ge-, meente op het politiebureau werden ontvangen. 't Was toch wel een gebeurtenis toen de zware deur van het bureau voor hen openzwaaide. Daarachter wisten ze de politiemannen die hen wel eens ach ter de broek hebben gezeten of ze ver manend hebben toegesproken, tóen ze in 't verkeer weer aan 't waaghalzen wa ren, maar de kennismaking viel best weer mee. De politie is zo kwaad nog niet, moeten ze hebben gedacht toen ze tekst en uitleg kregen en ze kennis namen van de veelheid van taken die de politie heeft. Ze keken ook in 't gevang, twee kille hokjes met een zware deur en ze moe ten hebben begrepen dat het veel wij- selijker is dat bezoek voor de laatste keer te houden. Ze gilden, nu al wan neer de politie quasi serieus dreigde even de deur op slot te doen; stel je voor dat 'ie hem niet weer open kreeg! Het werk van de recherche werd hen verteld en ze werden geconfronteerd met de kwalijke gevolgen van drug gebruik en illegaal wapenbezit. Het Allemaal rond de Porche en één bofferd, een Pullemantje, erin. lijkt voortaan wel te zullen boteren tus sen de politie en de jeugd en dat zou helemaal naar de zin zijn van adju dant Andeweg die het op de confron tatie van deze middag had aangestuurd, min' of meer nog ter gelegenheid van de opening van het nieuwe bureau maar ook om de jeugd het boeiende van het politiewerk te laten zien. Mins tens bij één meisje had dat succes: „ik gae bie de pliesie!" zei ze vastbesloten terwijl ze in het voorlichtingsboekje bladerde. Het hoogtepunt van het bezoek was het kijkje in het wagenpark. Daar stond de politiebus en een wagen van de ver keersdienst, een zware BMW van de verkeersdienst maar die Porche die er stond, die stal de show! In een mum van tijd zat er een Oostflakkeese deugniet achter het stuur te grommen alsof hij met een snel treinvaart langs de wegen sjeesde. Ze zagen kans om alles in werking te stel len, tot en met het blauwe zwaailicht. Als ze straks groot geworden zijn en achter het stuur van hun eigen karretje zitten zullen ze de Porches wellicht weer anders zien, maar nu was het een bele venis er even in te mogen grasduinen. De jeugd van Oostflakkee over de po litie: „Best aardige lui zeg!" NU OOK OP FLAKKEE TE HUUR: laadvermogen 1500 kg. Tevens verhuur van: BAGAGEWAGENS Inlichtingen bij: RIJNMONDS ALGEMEEN VERHUURCENTRUM B.V. Dr. W. Dreesplein, Geerv^liet, 01887 - 2826 of 3979 Zaterdags zijn wij aanwezig op ons depot: Vrouwtjesweg 48, STAD AAN 'T HARINGVLIET Wanneer iemand overlijdt, komt het nog al eens voor, dat de nabestaanden in het ongewisse zijn en een groot aan tal vragen hebben over zaken als o.a. hoe wilde de overledene de begrafenis, wie moeten gewaarschuwd worden, wel ke pensioenvoorzieningen of verzekerin gen ;zijn er, enz. Enige maanden geleden verscheen een boekje, waarmee een ieder op eenvou dige wijze eivoor kan zorgen dat de na bestaanden weten wat er gedaan moet worden en waar een en ander te vinden is. Deze praktische handleiding geeft vragenlijsten, een aantal nuttige tips en plaatsruimte voor persoonlijke aanteke ningen en mededelingen. Door het nu, in alle rust, invullen van de nodige gegevens en aanwijzin gen kan men meehelpen dat later de zaken naar wens geregeld en afgehan deld worden. Ook voor mensen die een testament hebben gemaakt, heeft dit boekje prac- tisch nut: door de vermelding van naam en adres van de notaris die de „laatste wilsbeschikking" bewaart en door de aanduiding waar verschillende dingen zoals sleutels, familiepapieren, verzeke ringspolissen, kwitanties, contracten, spaarbankboekjes enz. te vinden zijn. Het boekje, genaamd Vertrouwelijke gegevens voor mijn nabestaanden, is verkrijgbaar in de boekhandel 2,50) of door storting van 3,70 (incl. porto) op gironummer 74988 t.n.v. drukkerij G. W. den Boer te Middelburg, onder ver melding van „bestelling 1 ex. Nabe staanden". Uit enkele publicaties maakten we op, dat in sommige bejaardencentra het boekje bij de administratie ter inzage ligt of te koop is. Tip voor bejaardenoor den, -sociëteiten e.d.: bij afname van meer dan 10 ex. worden kortingen ge geven. Informatie bij genoemde druk kerij, telefoon (01180) 27651. OOLTGENSPLAAT 141 DONORS GAVEN HALVE LITER BLOED Voor de bloedtransfusiedienst van het Ned. Rode Kruis hebben donderdag avond 141 donors een halve liter bloed afgestaan. Dat is 4 flessen minder dan in 1977 toen 145 donors aan de oproep gehoor gaven. In 1974 was het aantal 116; in 1975 114 en in 1976 138 flessen. Als speciale attractie bood „de Echte Bakker" Jan Visseren de donors en de helpers(sters) gisteravond een tompouce aan. Een geschenk dat onder hartelijke dank werd aanvaard. SINT ANNALAND Aardappelveiling woensdag 14 jimL Woensdag j.l. werden op de veUing al hier de eerste vroege aardappelen ge veild van het soort Doré. De prijzen waren als volgt: Doré gewone: 1,30 - 1,60. Doré drielingen: 1,07 - 1 17 Doré kriel 1,22 - 1,32. Aardappelprijs per kilogram. 51-jarige mevrouw uit Zierikzee door koelkast geëlectrocuteerd De 52 jarige mevr. Apl. de Boer-West dorp uit Zierikzee is dinsdagavond ten huize van haar moeder aan de Hoender weg in St. Annaland door haar koel kast geëlectrocuteerd. De uit Zierikzee afkomstige mevrouw had haar koelkast meegenomen naar haar in Sint Anna land wonende moeder en hem daar op het stroomnet aangesloten. Het appa raat werkte echter niet goed, waarop zij besloot de motor te controleren, waar bij zij onder stroom kwam te staan en de dood onmiddellijk intrad. Bedankt voor beroep. Ds. A. Hooger- land uit Krabbendijke heeft bedankt voor het beroep, dat door de Gerefor meerde Gemeente van Sint Annaland op hem was uitgebracht. Extra kerkdienst. Voor de Geref. Gemeente van St. Annaland hoopt D.V. op woensdag 21 juni a.s. des avonds om 19.30 uur (half acht) voor te gaan in de Dienst des Woords Ds. A. Vergunst. Deze extra kerkdienst wordt gehouden ten bate van de Zending van de Geref. Gemeenten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2