vcinclcfheljdcfi W. RIKKEN B.V. CëMËD naaimachines met kortingen tot 250,- uit de kerken Nieuws uit Zeeland Opricliting van een afdeling van de Hart stichting te Ouddorp Uitslag Ballon wedstrijd Expo Oude Tonge Duisenberg in hoofddirectie Rabobank WASAUTOMAAT DEFECT? Orgelconcert door Jan J. van den Berg Jubileumaktie met hartewensprijzen Simca 1100 Tourist RAMOCO b.v. Rijlcsvieeslceurings- dienst nog in beginstadium Simca 1100 Tourist RAIVIOCO b.v. voor snelle reparatie 01877 -1236 I op het orgel van de Grote Kerk te Maassluis op zaterdagavond 24 juni 1978. Aanvang kwart over acht VERSIER EEN FLES VAN ROOSVICEE KIKKEN heeft nog een beperkt aantal splinternieuwe PFAFF naaimachines met KORTINGEN tot 250,— Ruil nu Uw verouderde naaimaxjhine in voor een beroem de Pf af f Grote sortering betere gebruikte naaimaehines voor speciale prijzen en met garantie! Bergen op Zoom Korte Meestraat 17 - Tel. 01640 - 35878 Bejaardenreisje Ned. Herv. Keric GRIJSOORDSE SCHETSEN SCHIPPERS ZIJN EERLIJKE KERELS NED HEEV. KERK Beroepen ïe: Babyloniënbroek, 's-Gra- venmoer, Heteren en. Kamperveen kand. H. Frederikse te Stolwijk; Aalburg, Zeg veld, Willige Langerak en Nieuwland kand H. Verheul te Ede; Ede W. Ver boom te Waddinxveen; Oud Beyerland G. V. Kooten te Delft. Bedankt voor: Oude Tonge J. Smit te Hilversum; Werkendam J. den Hoed te Sliedrecht; Ridderkerk A. v. Brummelen te Huizen; IJsseknuiden W. Verboom te Waddinxveen; 's Grevelduin Capelle J. Vroegindewey te Katwijk aan Zee. 's Grevelduin - Capelle: Wegens be komen emeritaat, nam Ds. B. Zaal af scheid van deze gemeente met 1 Petrus 1 25. Urk: Vier bestuursleden van de Herv. Geref. Evangelisatie, zijn bevestigd als ambtsdragers in de Herv. Kerk. Hier door worden de diensten in de Evange lisatie thans wettige kerkdiensten. Ook de sacramenten mogen er thans worden bediend. Er zijn thans 350 personen bij aangesloten als door- en belijdende lid maten. De classis Harderwijk: Deze classis heeft een gesprek gehad met Dr. E. E. Stem van Amsterdam over diens leer omtrent de Verzoening. Hierbij is ge bleken dat deze meent dat God nooit behagen kon hebben in de dood van Christus, maar dat die dood veroor zaakt is door de mensen, daartoe aan gezet door de duivel. Verzoening betekent niet anders, dan dat de mens een bondgenoot wordt van God. Volgens hem is, wat in het Avond- maalsformulier staat over het lijden en sterven van Christus, een vervalsing. De classis heeft uitgesproken, dat de leer van Dr. Stem in strijd is met het ge tuigenis van Gods Woord en de belijde nis der kerk. GEREF. KERKEN Beroepen te: Middelburg D. Dondorp te Dronten; Heerde J. Popping te As sen; Leidsendam L. Wieringa te Den Dolder; 't Harde W. v. d. Kooy te St. Jansklooster; Velp (als miss. pred.) A. Schiebaon te Veldhoven; Dokkum D. Bouknecht te Rotterdam; Vorden J. Zijlstra te Delfzijl. Aangenomen naar: Curagao G. Ren ting te VoUenhove; Leidsendam L. Wie ringa te Den Dolder; Uithoorn W. Eel- tink te Wommels. Bedankt voor: Sassenheim A. Kruys- wijk te Enschede; Andijk A. Prins te Aalten; Veldhausen (Did.) R. Pluim te Ridderkerk. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Maassluis F. v. Duersen te Apeldoorn; Haulerwijk kand. H. v. Egmond te Kampen. Aangenomen naar: Assen (miss. dienst) J. Simpelaar te Oegstgeest; Spa kenburg (miss. dienst) kand. P. Baas te Heemse. Bedankt voor: Rijswijk H. Venhuizen te Ede. Overleden: Op 85 jarige leeftijd over leed Prof. Dr. D. H. Th. VoUenhoven. Hij werd predikant te Oostkapelle en dien de ook nog enige tijd de kerk van Den Haag. Later ging hij over naar letteren en wijsbegeerte en werd in die vakken als hoogleraar benoemd aan de V.U. te Amsterdam in 1926. In 1963 ging hij met pensioen. Politiek was Prof. v. VoUen hoven de laatste tijd sympathiserende met de R.P.F. CHR. GEREF. KERKEN Benoemd tot: leraar godsd. onderwijs te Rijswijk J. P. v. d. Boomgaard te Am sterdam, die deze benoeming ook aan nam.; Docent aan de academie voor beeldende kunst te Kampen Th. Pep- pink te Meppel, die deze benoeming aanvaardde. Rotterdam-C: Wegens benoeming als geestelijk verzorger van „Naarderheem" nam Ds. A. Rebel afscheid met Open baringen 3 22b. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Beekbergen A. Hofman te Scheveningen. Bedankt voor: Hoogeveen E. Venema te Drachten; Wageningen J. Karels te Werkendam; Enkhuizen J. v. Vliet te Aagtekerke; Goudswaard J. Verwey te H. I. Ambacht; St. Annaland en Oud- Beijerland A. Hoogerland te Krabben- dijke. THOLEN Opening Chr. Nat. School Het nieuwe gebouw van de Christe lijke Nationale School aan de Molen- vlietsedijk wordt donderdag 15 juni offi cieel geopend. Dit zal dan geschieden door Mevrouw Drs. W. P. Bouman, in- spectrice van het Kleuter- en Lager- Onderwijs in Zeeland, inspectie Goes. De genodigden worden om 13.30 uur in het verenigingsgebouw Het Visnet aan de Hofstraat verwacht. Zwemdiploma's. In het zwembad Ga geldonk te Bergen op Zoom slaagden voor het A-diploma 33 leden van de zwemvereniging De Eendracht en 18 voor het B-diploma. Benoeming. In een te Tholen gehou den vergadering van de Commissie Be jaarden Bevelanden - Tholen werd tot voorzitter gekozen mevrouw N. G. Kamp - Visser uit Rilland-Bath, raadslid van de gemeente Reimerswaal. SINT ANNALAND Herkeuring maten en gewichten De herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen zal D.V. in Sint- Annaland plaats vonden op maandag 12 juni a.s. des voormiddags van 10 tot 12 uur en des namiddags van 13 tot 14 uur. Nieuwe politieman De heer Helvoirt vertrekkende A. Wal- hout wordt in St. Annaland opgevolgd door wachtmeester Visser. OUD VOSSEMEER Geslaagd. Mej. P. C. D. Goedegebure slaagde te Goes voor het examen Kraamverzorgster. Molenexpositie op Flevohof De landelijke fotomolenwedstrijd, die door Flevohof in samenwerking met de vereniging „De Hollandsche Molen" voor amateurfotografen is georganiseerd, is een enorm succes geworden. Duizenden fraaie molenfoto's werden ingezonden. De jury, bestaande uit de heren A. J. de Koning (technisch advi seur van „De Hollandsche Molen", ver eniging tot behoud van molens in Neder land), J. Malisse (molendeskundige van de Provincie Gelderland) en J. M. Rij- kenberg (beroepsfotograaf) kozen de fo to van de heer J. G. Zwiers uit Nieuw- leusen „Rieteveldse Molen te Hazeswou- de" tot beste inzending. De heer Zwiers won daarmee de hoofdprijs, een vakantie op een Hol landsche Molen. De bekroonde foto's zullen worden toegevoegd aan de permanente molen- tentoonstelling die Flevohof dezer dagen opent. Op deze tentoonstelling met ve le modellen van diverse Nederlandse molentypes, zijn een aantal fraaie open gewerkte modelmolens te aen. Op de foto: De Rietveldse Molen die eigendom, is van de Riethoornse polder in Hazerswoude. Het is een achtkantse watermolen met scheprad. De Rietveld- se Molen is gebouwd in 1648 en is een van de oudste nog in bedrijf zijnde m.o- lens van ons land. Een groot aantal foto's kreeg een eer volle vermelding. In de maand juni zullen ook de resul taten bekend worden van de landelijke boerderijfotowedstrijd, die tegelijk met de molenfotowedstrijd wordt gehouden. Een aantal nieuwe exposities zal voorts in de komende weken nog op Flevo hof worden geopend: „Speelgoed Nu", een expositie van ruim 250 stuks he dendaags speelgoed; „Gelderland kijkt over de grens", een expositie van het werk van Gelderse kunstenaars en een Zeefdruktentoonstelling. Toegangsprijzen van Flevohof zijn: Kinderen tot 13 jaar 5, Volwassen 7,50. Voor diverse groepen kent Flevohof groepskortingen. Flevohof is in de maanden juni, juli en augustus met openbaar vervoer be reikbaar, vanaf station Harderwijk en Elberg met de bus. Na een aantal besprekingen met een vertegenwoordiger van de Ned. Hart stichting is enige tijd geleden te Oud dorp een afdehng van de Ned, Hart stichting opgericht. Er is een voorlopig comité gevormd, dat zich ter zijner tijd zal belasten met de organisatie van een grootscheepse ledenwerfactie. Na de werving van le den zal een vergadering worden belegd die een nieuwe bestuur zal gaan kie zen. Het voorlopig bestuur bestaat thans uit de navolgende personen: de dames Voogd-Koole, Tanis-Tanis en Hoek- Poortvliet, alsmede de heren A. Hoek, L. Tom, Joh. Breen, J. Dragt en J. Soe- teman. Teneinde nu al deze afdeling meer bekendheid te geven heeft het voor lopig bestuur, vooruitlopend op de te houden ledenwerfactie, enkele aktivitei- ten op touw gezet. Zo is op 23 juni a.s. een fietstocht gepland van 20 km, die zal leiden door enkele mooie gedeelten van Oud dorp en Goedereede. Start en finish Café „De Meulblok" aan de Molenblok te Ouddorp. Inschrijving van 18.00 tot 19.99 uur. Inschrijfgeld 3,per persoon. Vervolgens hoopt de afdeling met een stand vertegenwoordigd te zijn op de Delta-Flora, die van 2 tot 5 augustus a.s. in het gemeentelijk visafslaggebouw te Stellendam wordt gehouden. Tenslotte zal op 24 augijstus a.s. een wandeltocht worden georganiseerd. Afstand 15 km. Start en finish is op nieuw Café „De Meulblok". Inschrijf geld eveens 3,per persoon. Deze wandeltocht zal gaan door Oud- dorps mooiste dreven. Gehoopt wordt dat velen ons werk zullen steunen en zullen deelnemen aan de door ons georganiseerde tochten. We willen op deze wijze graag het werk van de Ned. Hartstichting bij U introdu ceren. Deze stichting verricht zeer veel en goed werk. Zieook de affiches op de bekende adressen. Wij rekenen op uw aller m,e- dewerTaing, DIRKSLAND Inenting tegen Polio. Personen tot 26 jaar, die niet zijn ingeënt tegen polio en dit alsnog willen doen, worden hiervoor in de gelegenheid gesteld op woensdag 28 juni om 15.30 uur in het Groene Kruisgebouw, Oranjelaan 57. HERKINGEN Inenting Polio. Donderdag 22 jimi om 11.00 uur wordt er in het Groene Kruis gebouw gelegenheid gegeven tot het la ten inenten tegen polio. ZUIDZIJDE Geslaagd. Op de vaksnijschool te Rotterdam slaagde mej. Anneke Ver kerke voor het examen vakcoupeuse. Zij behaalde het hoogste aantal pun ten. Van de ruim 700 opgelaten ballonnen tijdens Expo Oude Tonge in april j.l. zijn de meesten gestrand rond Antwer pen. Enkele tientallen kwamen terecht in de nabijheid van Brussel in Bel gië. Het verst kwamen de ballonnen van de volgende prijswinnaars: 1. Anneke van Kouteren Julianastraat Oude Tonge, ballon geland in Asse nabij Brussel. Ie prijs een foto-toestel. 2. Mary van Peperstraten, Oude Tonge Julianastraat, ballon geland in Asse nabij Brussel, 2e prijs Horloge. 3. Mariëlla v. Vugt Herendijk Oude Tonge, ballon geland in Bodegem, België. 4. RenéTerhoeve, Voorstraat, Oude Tonge, ballon geland in Buggen- hout-België. 5. Caris PoUemans, Schoolstraat, Oude- Tonge, ballond geland in Liezele Begië. De prijzen worden bij de winnaars thuisbezorgd. Met ingang van 1 januari 1979 is dr. W. F. Duisenberg (42) benoemd tot lid van de Hoofddirectie van de Centerale Rabobank en aangewezen als lid van het Presidium van dit college. De heer Duisenberg zal met ingang van 1 augustus 1978 als adviseur van de Hoofddirectie in dienst treden. Na zijn middelbare schoolopleiding (gymnasium B te Heerenveen) studeer de de heer Duisenberg economie aan de Rijksuniversiteit van Groningen. In 1961 behaalde hij cum laude het docto raal examen. In 1965 promoveerde hij tot doctor in de economie. Van december 1965 tot maart 1969 was de heer Duisenberg werkzaam als staflid bij het Internationaal Monetair Fonds te Washington. In maart 1969 trad hij in dienst van De Nederlandsche Bank als adviiseur van de Directie. Ver volgens volgde in september 1970 zijn benoeming tot Hoogleraar Macro-Eco nomie aan de Universiteit van Amster dam. Deze functie legde hij neer toen hij in mei 1973 werd benoemd tot Minis ter van Financiën, welke post hij heeft bekleed tot december 1977, Na het openingsconcert op 10 juni van Feike Asma op het totaal gerestau reerde orgel van de Grote Kerk in Maassluis komt nu Jan J. van den Berg uit Delft het orgel bespelen. Het orgel van Maassluis is nu een grote trekpleis ter geworden voor orgelfans. In de wijde verre omtrek is geen in strument te vinden wat kan wedijve ren met het orgel dat nu in zijn oor spronkelijke klankkleur is te beluiste ren. Daarom prijzen wij ons gelukkig dat wij op deze avond een gastorganist hebben die ook wel degelijk met een dergelijk instrument weet om te gaan. Hij heeft dan ook een zeer aantrekkelijk programma weten samen te stellen zo dat hij d,e mogelijkheden van dit orgel aan hopenlijk vele concertbezoekers kan laten horen. Zijn gedegen vakmanschap staat hier borg voor en zo zult u bele ven dat een orgelavond in Maassluis iets heel bijzonders is. De toegang, inclusief programma be draagt 4,00 p.p. Houders van een C.J.P. en 65+ betalen slechts 2,50. Er is voldoende parkeerruimte rondom de kerk aanwezig. De kerk is geopend vanaf half acht. L Q J i Voor het derde achtereenvolgende jaar houdt Roosvicee een zomeraktie voor de jeugd. Na de grote successen, met name vorigi jaar, toen het „Hé, dat ben ik zelf boek" een oplage haalde van 75.000 exemplaren, wordt dit jaar een creatieve wedstrijd gehouden, die in het teken staat van een bijzondere mijlpaal: dehonderdmiljoenste fles Roos vicee. Vandaar dat in de aktie van dit jaar de fles van Roosvicee centraal staat. De opdracht luidt: versier een fles. De bedoeling is een of meer Roosvicee fles sen met plakken, tekenen, schilderen of hoe dan ook om te tevoren in bijvoor beeld een dier, een auto of een raket. Elk materiaal mag worden toegepast en de keuze van onderwerp en uitvoering is vrij. De inzendtermijn sluit 15 sep tember, waarna de jury, bestaande uit EpEK> Doeve, Martin Brozius en Ria Bre mer, de inzendingen zal beoordelen op creaticiteit en orgLnaliteiit. Vanzelfsprekend looft Roosvicee prij zen uit: er zijn vier hoofdprijzen voor de leeftijdsgroei>en, die lopen van O tot en het 6 jaar; 7 tot en met 12 jaar, 13 tot en met 17 jaar, en 18 jaar en ouder. Ook volwassenen kunnen aan de aktie meedoen. De hoofdprijs in elke leeftijdsgroep is de vervulling van een lang gekoes terde hartewens ter waarvan van 2500 gulden: de winnaar of winnares mag zelf bepalen wat hij met dat bedrag doet: een reis maken, een electrische trein kopen of wat dan ook. Daarnaast zijn er twaalf tweede prijzen ter waar de van 500,En tweehonderd keer zal een derde prijs worden uitgereikt van 50,In totaal is er 26.000,aan prijzen beschikbaar gesteld. De wed strijd start op 12 juni en wordt aange kondigd door middel van een speciaal etiket op de jubüerende Roosvicee-fles. groen, 1974, zeer gunstige prijs. RENAULT DEALER 01871 - 1662 -. 1533 In de memorie van toelichting bij het inmiddels wet geworden wetsont werp tot wijziging van de Vleeskeu- ringswet, hebben toenmalige indieners van het wetsontwerp gesteld, dat zij van mening waren dat invoering van een Rijksvleeskeuringsdienst binnen een periode van 5 jaar zal kunnen worden verwezenlijkt. Tevens hebben zij gesteld dat de te verwachten overgangs- en daaruit voort vloeiende kostenproblemen een gedegen voorbereiding vereisen. De voorberei ding verkeert nog in het allereerste be gin van het inventarisatie van de pro blematiek. Dit o.m. antwoordt minister Ginjaar (volksgezondheid en milieuhygiëne), me de namens minister Van der Stee (land bouw en visserij) en staatssecertaris Ko ning (binnenlandse zaken) op vragen van de Tweede Kamerleden Moor en Rienks. Het college van burgemeester en wet houders in Rotterdam heeft een ver zoek gedaan om de Rotterdamse Vlees keuringsdienst bij heti Rijk onder te brengen. Dergelijke verzoeken van an dere gemeenten hebben de bewinsüeden niet bereikt. Het ligt niet in het voo'memen, met elke gemeente die daartoe een verzoek doet over „overname" te spreken. Een om.zetting vcin de gemeentelijke vlees keuringsdiensten in een Rijksvleeskeu ringsdienst zal als één samenhangende operatie tot stand moeten komen. Zo'n omzetting zal een basis in de Vleeskeu- ringswet moeten krijgen. In het kader van de voorbereiding terzake van de omvatting zal een wets ontwerp tot wijziging van de Vlees- keuringswet moeten worden voorbereid. In de te volgen procedure zullen uiteraard de ambtenaren van de ge meentelijke diensten en hun vakorga nisatie betrokken worden. 1973, blauw, in goede staat. RENAULT DEALER 01871 - 1662 - 1553 DIRKSLAND Wie zich opgegeven heeft voor het reisje van D.V. donderdag 15 juni, wor den verzocht om 1 uur aanwezig te zijn bij het Ver. gebouw „Onder de Wiek". Wanneer u door omstandigheden van vervoer gebruik wilt maken, stuur ons dan vroegtijdig een berichtje aan een van deze adressen: Mevr. Hesselink, Tel. 1357. Mevr. Schuller, Tel. 1714. Het comité. Als je tegenwoordig op een scheepssloperij komt, en je ziet de binnen schepen in rijen wachten op hun beurt; doet dat wel even pijn. De schepen en met hun gebutste koppen weerspiegelen nog de harde strijd om het be staan, eer de schippers met hun gezinnen ondergingen in een maatschap pij die voor de zelfstandige geen enkel solaas biedt. Nee, dan was het vroeger anders. Als de bieten weg waren, werden de peêkaaien geschrobd en meerden de schippers in de thuishaven. 't Gaf vertier en gezelhgheid. Soms waren ale de 50 schepen thuis. Grote: De „Petrus" „Ortolen". De kleinere: De Zeeuwse Stromen, De Krammer, De Vriendschap, De Spes Salutus, De Zeelandia, De tijd zal 't leren. De Wuta, de 5 Gebroeders, Energie (Den Balk), De Hoop, Avontuur, Ver trouwen en de vele anderen waaronder De 7 Provincieën en de Hollan- dia. De Boerenleenbank leende niet alleen aan boeren, maar was voor vele schippers ook een vertrouwde relatie. Want van de zeilen ging men over op de motor. Maar in de dertiger jaren kwam de crisis en de armoe; en daarna de oorlog. Men voer en bleef varen door alles heen. Het geld was duur 7Vo rente en 10% aflossing. Er moest gevaren worden, ook in de jaren 40'45. Toen vielen vele doden onder de schippers; ook hier; door dat ze werden beschoten door de Engelse jagers. Zong m^en niet: „O God laat me varen! Want er moest brood zijn op de plank. Toch zochten vele schippers de meer veilige binnenwateren op, want de Zeeuwse Stromen werden en waren een jachtveld voor de Engelse Spitfire. „De HoUandia" van de fam. van Vüet lag in Stein (Did.) toen het gevorderd werd voor een vracht kolen voor de Kriegsmarine in R'dam, Het was een klipper op de zeilen geweest van zo'n 120 ton, maar voer nu op de motor. De roef was ook niet groot; maar wel wat groter als die van „De Albatros", want daar kon je als je in de kooi lag, gemakkelijk de kachel op stoken en daar woonde ook een heel gezin in. En in de oorlog -^^as het ook slecht gestled met de menage. Ze hadden geen tuintjes en alles was op de bon. De wikeliers hadden niet veel op met de schippers, die in hun haven te recht kwamen. Klanten van één dag. Niet dat ze niet eerlijk waren. Je kon je hand in het vuur steken voor elke schipper, alleen als ze een lege maag hadden gebeurde er wel eens wat. „De Hollandia" werd geladen met kolen en de Duitsers maten 2 maal het schip. Leeg en geladen. 100 ton kolen zaten er in. De luiken werden dicht gemaakt en met een loodje ver zegeld. Wout de oudste zoon had in het erf ook wat kolen gedaan voor hun eigen kacheltje dat werd oogluikend toegestaan. De vrachtbrief en 60 1. olie en daar voer „de Hollandia" langs Maasbracht. Toch moest men oppassen en 's nachts mocht er niet gevaren worden. Vader Johan stond aan het roer. Hij vertelde aan zijn zoon Ewout hoe zijn vader Wout dit schip had laten bouwen en hij met z'n broer Izak er op gezet waren. Varen konden ze wel, maar zaken doen en lading krijgen daar hadden ze minder ervaring in. Geen wonder dat er 10 dagen later een telegram kwam: Vader, schip leeg, geld op. waar laden? Vrouw v. Vliet had familie in Wijk en ze besloten daar aan te leggen voor de nacht. Al gauw waren ze met zijn allen bij de familie op bezoek. „Wat hei je in?" vroegen ze. „„Kolen", antwoordde schipper Johan „voor de Whermacht in R'dam". „Kunnen we niet wat ruilen"? vroegen ze. Maar de schipper wees het af. „100 ton zei die," „ze zijn gewogen!" Maar de vrouw, Wout en de kinderen hielden aan toen de buren met een grote kaas enz. kwamen aanzetten, „'k Wü er niet van horen" zei de schipper, „ik gaen naar de kooi". Maar Wout hielp wel en met een kar in de donker Wat het pleit gauw belist. Maar de lekkere kaas smaakte de schipper niet. „'t Is gestolen", zeien „in ik bin alttied een eerlijk schipper geweest; schem men eigen, in asse het merke schiete ze met dood, hoeveel is ter uut?" „Nie veul", zei Wout „een ton nog geen eens"! „Een ton schrok de schipper, bin je noe heelemael belaezerd"! Mar we hè d'r veul eten voor gehad, zei de jongen. In de Waalhaven losten ze 's woensdags uit. Met de kolen die gewogen werden konden de Duitse marine soldaten weer vooruit. „Asse 't mar niet merke", zei de schipper nog. Ze zaten net te eten toen een gewapende Duitser door de deur riep: „De schipper mit kommen na nach Kommandant". „'t Is mien schuld zei Wout, „ik gaen", Vaoder joe weet nergens van en ik hewe 't deur gedreven". „Ik hé de verantwoording" zei z'n vader, ik bin de schipper, ik gaen"! Onder tranen namen ze afscheid voor het leven. Sabotage daar stond de doodstraf op. In diepe ellende en verslagenehid bleef het gezin achter op de „Hollandia". Anderhalf uxir later bracht de soldaat de schipper weer terug aan boord. „Bè jè nie gesloge"? vroeg z'n vrouw. „Nee oor" zeien de kommandant was een aerdlge kaerel. Hie zei „Drienk een snaps mit mien;; 'k hewe met de Hollanders altied gevaere, 't wazze eerlijke mensen." In hie had een pak mit 2 broeien een stik vleis en 'n halve kaes in 2 doozen sigaren voor m'n gereed gemaekt. Ik wist nie hoe 'k had. Dat hei joe wel verdiend zeien nog, je heit 4 ton meer kolen uut gelaeien aster in gekommen is. Sie sind ein ehrlicher kerl!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2