Joop van Geest heeft de juiste formule gevonden Dankbaarheid bij ingebruikname Herv. Ver. gebouw ,de Hoeksteen' PREDIKBEURTEN I VAN ZIELST I Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 9 juni 1978. ZEELAND Ongeluk eiste tweede slachtoffer Orgelconcert Anthon de Vries Nieuwe Kerk Middelburg Dubbele botsing, grote schade STELLENDAM MmÊ^ m: .^^^Êm^^^mmms^M Burg. van Velzen sloop't de laatste dakpannen waarmee definitief met de oude toestand is gebroken. MIDDELHARNIS I De stoffering 1 van „de Hoeksteen" werd 1 g verzorgd door 1 g Interieurverzo]fging g 1 te SOMMELSDIJK I IVIedische diensten Donoravond Rode Kruis één dag verzet Dit weeleend E. GRIN WIS bollenpellers HUIS Honden van Oostf lakkee ZONDAG 11 JUNI MIDDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. E, F. Vergunst en 6 uur ds. W. Ar- keraats, Katwijk. Diakonie-koUekte kinderbescherming. Extra kollekte reisfonds Chr. Havo Herv. Exodus Gem. 10 uur ds. R. E. R. van Buiren Chr. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. L. W. V. d. Mey Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. H. Ligtenherg. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. A. Beens, bevestiging ambtsdrager en 6 uur ds. A. Beens. Extra kollekte IZB De Samaritaan 10.15 uur ds. J. T. Cazander. Rem. Kerk 10 uur dr. ds. A. W. Cra mer, Zoeterwoude. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden, bediening Heilige Doop en 5 uur kand. A. Sloof. Twee de kollekte kinderbescherming Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. C. van Sliedregt, Wapenveld, bediening Heilige Doop en 6 uur kand. G. A. Frederikse, Stolwijk. Extra kollekte christelijke belangen Ger. Gem. 10 lezen en 2.30 uur ds. H. Ligtenberg. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. F. Klok, voorm. bediening Hei lige Doop en sav. voorbereiding Heilig Avondmaal. Extra kollekte gordijnen Ger. Gem. 10 en 6 uwc lezen. STELLENÓAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. C. Oorschot, voorbereiding Heilig Avondmaal Ger. Kerk 10 uur ds. L. F. Stolk, Emmen en 6.30 uur ds. J. G. Meynen, Amersfoort. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 uur kand. W. Aangeenbrug, Hetike- lum en 6.30 uur ds. H. Talsma. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong, voorm. bediening Hei lige Doop en sav, voorb. Heilig Avond maal Ger. Kerk 10 uwc ver. gebouw ds. J. G. Meynen, Amersfoort en 6.30 uur (kerk) ds. L. W. Stolk, Emmen Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 en 6.30 uur dhr. T. H. Kroon, Hmzen. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. Visser en 6 uur ds. J. Blom. Extra kollekte christelijke belangen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. T. W. van Bennekom, bevestiging ambtsdrager en 6 uur ds. E. F. Ver- gunst. Extra kollekte Quottmi Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Willemsen Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. A. Trapman, Bennekom. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. Talsma, bediening Heilige Doop en 6 uur kand. Heuvelman, Oudewater. Extra kollekte kerk Ger. Kerk 10 6 uur drs. A. Moolenaar van Ulven- hout (N. Br.), voorm. Heilig Avond maal, nam. voortzetting HeiUg Avond maal en Dankzegging. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. K. ten Klooster, Oosterwolde Gld. 6 uur ds. T. W. van Bennekom. Ex tra kollekte Quotum Ger. Kerk 9.30 en 6 uur de heer G. J. Smouter te Rhoon Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6,15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. D. Hartkamp, Rotterdam. NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. W. J. Kolkert Ger. Kerk (Nieu- werkerk - O'land) 10 uur kand. J. H. Becker, Amstelveen, 5 uur dr. J. N. Becker em. pred., Den Haag Ger. Gem. 10 en 3 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur kand. Baldcer, Sassenheim, 6 uur ds. J. A. C. Deüiaas uit Scharendijke Ger. Kerk: Gez. diensten met de kerk van N'kerk, in het kerkgeb, aldaar Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur lezen. SINT ANNALAND Herv. Kerk 10 u. ds. G. H. Abma te Poortvliet, n.m. 6 uur ds. M. D. Geuze Ger. Gem. 9.30 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. SINT MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blom (voorber. H.A.) Oud Ger. Gem. 3 x lezen Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen. Donderdagavond rond 11 uur is in het ziekenhuis te Dirksland de 40-jarige Magchiel van Dam Gzn. uit Ooltgens- plaat overleden; dhr. van Dam was geheel buiten zijn schuld betrokken bij het verkeersongeval dat vrijdagmor gen 19 mei gebeurde op de Prov. weg nabij Achthuizen. Toen botste mevr. Frederiksz uit Middelhamis frontaal op de V.W. bus die door dhr. van Dam werd bestuurd. Mevr. Frederiksz kwam in haar in brand geraakte auto om. Diir. van Dam. die met zijn benen bekneld had gezeten kon worden bevrijd en zijn toe stand alhoewel vrij ernstig leek te verbeteren. Er hebben zich thans com plicaties voorgedaan tengevolge waar van dhr. van Dam. toch nog, drie we ken na het gebeurde, is overleden. Hij laat een gezin met een dochter na. 1' j O' '1 STAD AAN 'T HARINGVLIET Kerkdienst. Dinsdagavond 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan ds. H. Ligtenberg ,voorber. H.A.) Het eerste concert van de reeds eer der aangekondigde serie „zomeravond concerten" in de Nieuwe Kerk te Mid delburg, zal op dinsdag 13 juni worden gegeven door de organist van deze kerk, Anthon de Vries. Het programma dat door hem zal worden uitgevoerd vermeldt de volgen de werken: Preludium en Fuga in f, J. S. Bach; Uit Messe a L'Usage des Convents: Basse de Trompette, Recit de tierce; Offertoire sur les Grands les Grands Jeux en Tierce de taille, Fr. Couperin; Sonata da Chiesa, Hendrik Andriessen; drie orgelkoralen, S. Karg-Elert. Anthon de Vries besluit met één van Bach's bekendste en veel gespeelde composities. Preludium en Fuga in Es. Aanvang 20.00 uur. ------O------ STELLENDAM Op het berucht worden kruispunt Prov. weg - Brielsestraat Zuiderdiep straat gebeurde gisteravond het derde ongeluk in deze week. Stellendammer A. Maliepaard gaf, komend uit de Briel sestraat, geen voorrang aan Nieuwe Tongenaar H. v. d. Maas die uit de richting Middelharnis naderde. Na de botsing schoven de wagens op de auto van dhr. L. Breen uit Melissant die komend van de Zuiderdiepstraatweg wachtte om de Prov. weg op te rijden. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor, maar de veelheid van bot singen zou zoetjesaan moeten leren dat het de hoogste tijd is op deze kruising veiUgheidsmaatregelen te treffen. OOLTGENSPLAAT - SOMMELSDIJK Mevr. A. van Nieuwaal-de Vos 99 jaar Zaterdag 10 juni herdenkt mevrouw A. van Nieuwaal-de Vos, thans verblijf houdende in het Verpleeghuis De Sa maritaan" haar 99ste verjaardag. Me vrouw Van Nieuwaal, die nog heel hel der van geest is heeft zo dagelijks haar bezigheden. Ze breidt en haakt spreien en speelt ter afwisseling nog op haar orgel. Voor een ieder heeft ze nog een goed woord en een hartelijke belangstel ling. Met de heer Jac. Hotting, die op 31 januari j.l. 99 jaar geworden is, zijn er twee personen van deze leeftijd uit ons dorp in „De Samaritaan" te Sommels- dijk. Op 10 juni zal het mevrouw Van Nieuwaal wel niet aan belangstelling ontbreken. Gaarne ook onze hartelijke gelukwensen. Mocht garagehouder Joop van Geest uit Stellendam het nog niet geweten hebben dan mag hij er sinds gisteren van uit gaan dat hij een groot vertrou wen geniet en dat vrijwel iedereen overtuigd is van zijn eerlijkheid en zijn goed vakmanschap. Natuurlijk wist'ie het want het vormen sinds I2V2 jaar de pijlers waarop zijn sterk uitbreidende bedrijf is verankerd. Daarom bracht dhr. van Geest het ook tot VW -, Audi - dealer en dat was wederzijds een beste keus Toen gisteren de riante nieuwe show room geopend werd werd ook stilge staan bij het koperen jubileum van het bedrijf dat in de voorbije 12V2 jaar een grote groei meemaakte. Het bovenbe doelde dealerschap gaf het bedrijf een extra impuls, maar ook in de tijd daar voor bleek hoezeer Garage van Geest door de Stellendammers en klanten uit de wijde omgeving werd gewild. Des tijds was burg J. A. Kleijnenberg bij de start van het bedrijf aanwezig, thans was het burgemeester G. van Velzen die met een forse dreun voor het bedrijf een nieuwe periode inluidde. Die dreun met een moker kwam te recht op enkele dakpannen, gelegen op een montagewagen. De verbrijzeling van die pannen symboliseerde dat er met de oude schuur die moest wijken was afge rekend en dat men zich op de toekomst wenste te richten. De slag had een fikse dampontwikkeling tot gevolg, wellicht het symbool dat niet in de toekomst kan worden gekeken maar unaniem gold de wens dat het voor de fam. van Geest een blije toekomst zal zijn. Er bleek dhr. van Geest trouwens al veel gelukt. Bij vestiging stonden zijn pompen te dicht bij die van de concur rent maar ze bleven staan. Nu weer was zijn aanvrage niet conform het be stemmingsplan maar de showroom staat er, dankzij de medewerking van het college van B. en W. zo werd duidelijk benadrukt. Dhr. van Velzen verklaarde die medewerking overigens graag te hebben verleend. „Voor een gemeente bestuur is het belangrijk dat de mid denstand floreert; het geeft cachet aan de gemeente en het brengt levendigheid en bedrijvigheid met zich mee" argu- ntenteerde hij. Spr. wenste garagebedrijf van Geest een goede toekomst toe waar bij liij dhr. van Geest de goede raad meegaf te blijven wie hij is; het kleine bedrijf dat aanspreekbaar is, waar vak manschap wordt geleverd en service wordt verleend. Joop van Geest had die raadgeving nauwelijks nodig ^vant het zakelijk succes heeft hem niet ijdel gemaakt, in tegendeel. Hij verklaarde zich erg dank baar met de goede voortgang van zijn bedröf en in die dank betrok hij ook het personeel dat als een goed team samenwerkt. Felicitaties werden uitgesproken door de directeur van Pons Automobiel-im- port. Dhr. Grelte bleek bijzonder ge charmeerd van het type bedrijf zoals van Geest dat is en het zou hem lief zijn als tot in de steden dat patroon zou kunnen worden gevolgd. Echter dwin gen veelal zakelijke motieven tot de op zet van grotere eenheden. Spr. typeerde de nieuwe showroom van dhr. van Geest als een monument van goed onderne merschap en hij sprak de hartelijke wens uit dat het dealerschap tot in leng te van dagen zal voortbestaan. In die geest werd ook gesproken na mens de ARAL benzinemaatschappij bij monde van dhr. Hofman. „Blijf voor je klanten altqd Joop van Geest" raadde dhr. Hofman dhr. van Geest aan, „dan zal het waarachtig wel gaan!" De Herv. Gemeente van Middelharnis heeft gisteren voor het eerst het prach tige nieuwe Verenigingsgebouw „de Hoeksteen" binnen mogen gaan. Voor taan zullen zij er steeds welkom zyn want voor hen werd het gebouwd. Meer dan ooit heeft het Verenigingswerk vrij baan! Uniek mooi is het geworden, de creatie van architect Ad Gestel, uit zonderlijk goed harmoniërend met de historische omgeving van de Ned. Herv. Kerk. Veel blijdschap dan ook over de totstandkoming van dit „uiterlijke ge bouw" waarin echter het gesprek over het „geestelijk gebouw" centraal zal dienen te staan. Dat heeft ds. E. F. Vergunst bena drukt toen hij gistermiddag een ope ningswoord sprak. Ds. wees daarbij op de grote levensvraag of men zich weet te behoren tot het gekochte volk van God dat zich geroepen voelt Gods deug den te verkondigen en niet in zichzelf maar in de Heere roemt. Wijzend op 1 Petrus 2 waarin gesproken wordt over Christus als de uiterste Hoeksteen was het ds.' hartelijke wens dat velen zich op die Hoeksteen zullen verlaten omdat alleen dat fundament waarborgt dat het werk Gods door zal gaan. De naam „de Hoeksteen" voor het nieuwe gebouw was gekozen vanuit de wens dat alles wat er in zal gaan geschieden moge dienen tot opbouw van de gemeente zo danig dat velen op de levende Hoek steen zullen worden gebouwd. Ds. Vergunst verhaalde ook hoe ten slotte het nieuwe gebouw toch nog tot stand was gekomen nadat nog enkele jaren geleden heel overtuigend was vastgesteld dat dat te duur zou zijn en men zich met verbouw van het be staande gebouw zou moeten behelpen. In mei 1976 was „het wonder" geschied en ging men unaniem accoord met een „de Hoeksteen" vanuit de Kerkring gezien. nieuwbouwplan waarin op 22 maart vorig jaar goedkeuring werd ontvan gen. Sindsdien is er veel werk verzet en ds. Vergunst liet dan ook niet na om alle betrokkenen voor hun deelname heel hartelijk te bedanken. Dat zijn o.m. B. en W. geweest maar ook de vele ge meenteleden die daadwerkelijk de han den uit de mouwen staken maar niet minder zij die op andere wijze mee werkten aan de voorspoedige gang van zaken. Ds. dankte dan ook de Heere voor de ontvangen wijsheid, de volhardend heid, de meelevendheid, de offervaar digheid en de ondervonden samenwer king. „Het stemt ons aldus ds. tot ootmoed en tot dankbaarheid dat we in deze tijd van ontkerstening dit grote werk hebben mogen doen". Veel medewerking. Ds. Vergunst richtte vervolgens woorden van dank tot de afgevaardigde van de Diakonale Kamer, dhr. Elferich, tot de afgevaardigden van de Prov. Kerkvergadering, eigen diaconie, kerk voogdij en notabelen. Met name noem de ds. de heren v. d. Stad, Bloot en v. d. Nieuwendij k, Pille, de Jong en oud- ouderling Boeter. Spr. gewaagde van de goede samenwer king tussen kerkeraad en kerkvoogdij en noemde in dit verband met name de president-kerkvoogd, dhr. Peeman. Naast dhr. Peeman, noemde ds. Ver gunst dhr. de Ruyter, die zeer veel werk had verrcht. Naast de bouwers noemde ds. ook de slopers, die het oude gebouw gesloopt hadden. Woorden van dank werden eveneens gericht tot de afgevaardigden van de Ger. Gem., de Chr. Ger. Kerk, het vor mingsinstituut en de Chr. Mavo, die de verschillende verenigingsaktiviteiten onderdak hebben verleend. Gelukwensen. Namens het gemeentebestuur sprak weth. J. H. Koppelaar, die zijn grote blijdschap uitsprak voor wat tot stand was gekomen. Spr. kende aan de naam „de Hoeksteen" ook een maatschappelij ke betekenis toe, n.l. dat het gebouw mede zou mogen dienen tot herstel van de maatschappelijke waarden in de burgerlijke gemeente. Vervolgens werd het woord gevoerd door de archltekt, de heer Gestel, die wees op de goede samenwerking die er tijdens de bouwperiode geweest is. Dhr. Gestel bood aan ds. Vergunst het boeltwerk over Goeree-Overflaldcee aan van ds. B. Boers. Ook de hoofdaannemer, dhr. J. Boe ter gewaagde van de prettige samen werking tussen de verschillende colle ga's en de bouwers. Een dankwoord werd tenslotte nog uitgesproken door dhr. Peeman, president-kerkvoogd. De samenkomst werd door ds. Ver gunst besloten met dankgebed. Hierna werd aan de genodigden gelegenheid gegeven het fraaie doelmatige gebouw te bezichtigen. 's Avonds is een bijeenkomst met de gemeente belegd waarin de ingebruik name d.m.v. de aanbieding van de sleutel werd gesymboliseerd. Van zaterdag 10 tot maandag 12 juni AKTSEN Middelhamis - Sommelsdyk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter V. Kempen, tel. 2710. Dokter van Kempen is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Boot, tel. 01877-1277, b.g.g. 1291. Stellendam - Goedereede: Van vrijdag 18.00 tot maandagmorgen 08.00 uur heeft dienst dokter van Rijs wijk, tel. 01879-1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Hattem, tel. 01874 - 1259. MELISSANT Geslaagd. Aan de P.A. „De Driestar" te Gouda slaagde dezer dagen voor het examen volledig bevoegd onderwijzer, de heer Hans Melissant Ph.zn. Hij be haalde tevens het diploma Godsdienst onderwijs. Van harte gefeliciteerd. OOLTGENSPLAAT - ACHTHUIZEN - LANGSTRAAT Het afnemen van bloed door de bloed- transfusiedienst van het Ned. Rode Kruis is door bijzondere omstandighe den verzet van woensdag 14 naar don derdag 15 juni a.s. in het Verenigings gebouw „'t Centrum" te Ooltgensplaat. Donors gelieve van deze wijziging goe de nota te nemen. Oproepkaart en do- norkaart s.v.p. meebrengen, 's Avonds om 6 uur wordt met het bloedafnemen begonnen. Opgave kan alsnog plaats hebben bij mevrouw Geerst, Weespad 35 telefoon 1214. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Kramers, tel. 01873-1201. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10,00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstltastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tandarts Overbeeke tel. 01877-1457 (van 11 tot 11.30 uur. DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Minderhoud, telef. 01870-2897. WUKVEBPLEEGSTERS Ouddorp- Goedereede Dienst heeft zr. Pais. tel. 01878-1321. Stellendam: Dienst heeft Zr. Spuy, tel. 01879-2564. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Struijk, tel. 01877-1500, b.g.g. 01879-1487. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft diensten zr. van Wijk, tel. 01874-2269, b.g.g. 01877- 1707. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: Dienst heeft zr. van Dam. tel. 01873-1510 1 bos CHRYSANTEN voor 4, Tevens nog volop: GERANIUMS en PERKPLANTEN Dijkstel weg 28 OUDDORP gevraagd vanaf 12 juni. Bij: J. WESDORP Kleiburgseweg 17 Sommelsdijk TE KOOP GEVRAAGD: van particulier, op Goeree-Overflakkee Brieven onder no. 2030 bureau van dit blad. Wat een ontwikkelingen! Binnenkort kunnen we net als de grote mensen naar het toilet! De gemeenteraad gaat er in elk dorp een plaatsen en het lijkt me een tof plekje om voortaan samen te komen. Het wordt een bak met zand waarin we onze boodschap kunnen deponeren terwijl we al sriuffelend vaststellen wie er al vóór ons is geweest. De tijd dat we „het" zomaar op de stoep moch ten doen of in het plantsoen is daarmee geweken. Onze bazen en bazinnen zullen het wel in de krant gelezen hebben. Laten jul lie je dus niet meer verleiden al is de baas nog zo lui! je bood schap bij de buren voor de deur te doen; het hondentoilet komt er tenslotte niet voor niets. Het kost de mensen aardig wat duiten heb ik begrepen maar voor dat geld mogen we er op rekenen dat onze toiletten enkele keren per jaar ververst werden. Ik hoorde het van Moppi die weer kennis heeft aan het hondje van de burge meester. Die had het rechtstreeks van z'n baas gehoord. Loeki.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2