Bondsspaarbank in Ooitgensplaat riant geiiuisvest YAMAHA De P.C.P. Zilveren Kon. onderscheiding voor lubiiaris Olbert Vroege Enorme opluchting in Sommelsdijlc Hotel Spee ontruimd kom kijken... naar eiken I 'tEikenhuys 1 k^^ M<^ 51e jaargang Dinsdag 6 juni 1978 CHR. STREEKBLAD OP GBREFORMEEÏRDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLi.AJSlI)SE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijra tieeerruud per weekdinsdag- en vrijdagavond No. 4696 Remedie tegen stoepvervuiiing iiondentoiietten Nieuwe R.K. Basissciiooi voor Oude Tonge BUITENBOORDMOTOREN VAN2TOT55PK 'AQUA-PESCH. Advies-verkoop en een goede reparatie afdeling Broekweg 8 OUDDORP (Z.H.) tel. 01878-1295 of 2011. EXTRA KERKDIENSTEN OEBEFORM. GEMEENTEN Zondag uren lang files Concours succes Fiesta Geslaagde sportdag K.V. Good-Luck Motorrijder komt solo in de iiaven terecht van de gemeente Goedereede, dankt alle kiezers voor de steun, die zij hebben giegeven aan de lijst van de Prot Chr. Partij. Contactmiddag Nedl. Bond voor Ouderen Bejaardensoos „Westerlicht" Den Bommel MIDDELHARNIS Waar Sommelsdijk en zeker de direct omwonenden jarenlang tevergeefs op hebben gehoopt is gisteren werkelijkheid geworden; hotel Spee is ontruimd Flakiceese aannemers gepasseerd De kantonrechter had wegens contractbreuk al op 22 februari daartoe gevonnist, maar de exploi tant V. d. G. uit Rotterdam was op de 23e met een voorlopig koop contract op de proppen gekomen. Hij verzette zich met aanvankelijk succes tegen het vonnis en kreeg van de President van de Rotter damse Rechtbank gelegenheid tot gisteren de kooppenningen op ta fel te leggen. Toen hij daartoe niet bij machte bleek aarzelde deur waarder van Kampenhout geen moment en bracht aansluitend op de zitting het vonnis van 22 fe bruari ten uitvoer. Dat betekende ontbinding van de huurovereen komst tussen V. d. G. en de eige naar dhr, Nipius (die nooit een cent van hem heeft ontvangen!) en ontruiming van het pand. Direct na de ontruiming ver scheen het „Verkocht" op de rui ten. Naar verluidt heeft de gemeen te Middelharnis de mogelijkheid tot aankoop van het pand veilig gesteld. POSTBOX 8 I- MXSXDESJOABmS HedacUe en adveitenitles: Kantoor Lanige'weg 13, Samineladljlc Tel, (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BadlEBalt» Mldidiellhajniia no. 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8.00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract sx>eclaal tariet Het fraaie nieuwe kantoor van de Bondsspaarbank, gebouwd aan de Plaatse Pieter Biggestraat is zaterdag morgen met enige fanfare feestelijk ge opend. Burg. W. M. V. d. Harst en het naar hem vernoemde tamboer- en trom- petïerskorps kwamen daaraan te pas en samen gaven ze de opening zoveel ca chet dat het de belangstelling van heel wat Platenaren kreeg. Ooitgensplaat kreeg er een pracht Bankgebouw bij, goed harmoniërend met de omgeving, en met de vooropgezette doelstelling het Plaatse publiek zoveel mogelijk service te verlenen; Burg. V. d. Harst bleek aan de opening van zo'n voorziening dan ook graag zijn medewerking te verlenen wetend dat de aanwezigheid ervan zijn dorpelingen en de in Ooitgensplaat recreatie-zoe- kenden zeker van pas zal komen. Heel wat minder was dhr. v. d. Harst te spre ken over de nota „landelijke gebieden" van (oud) Min Gruijters. Hij signaleerde daaruit „verschrikkelijke" dingen zo wel als waarheden als koeien, beiden met als uitgangspunt dat de ontwikke lingen in de dorpen tot stilstand zullen komen. Te groter de vreugd van dhr. v. d. Harst dat de Bondsspaarbank desniet temin tot nieuwbouw over is gegaan als antwoord op de jarenlang gegroeide vertrouwensrelatie met de bevolking van Oostflakkee, gestalte gekregen door het werk van wijlen dhr. Overbeeke. Spr. geloofde zeker dat vanuit de Nieu we Bank de grootst mogelijke service verleend zal vrorden en ook prees hij de ligging van de Bank, temidden van een woonwijk en vlak bij winkels en het Postkantoor en graag wekte dhr. v. d. Harst de burgerij op gevolg te geven aan de bedoeling van de letter S in het embleem van de Bank, te sparen en ge bruik te maken van de interessante voorwaarden die de Bank te bieden heeft. Met een compliment, ook jegens architect van Oost besloot dhr. v. d. Harst zijn openingswoord, alle betrok kenen zeer van harte geluk wensend. Het vertrouwen dat de Bank een nog steviger plaats zal gaan innemen in de Plaatse gemeenschap werd gedeeld door H. Kruik, voorz. van het Bestuur van de Stichting Spaarbank Goeree-Overflak- kee. „Wij van onze kant zijn graag be reid ons waar te maken!" liet dhr. Kruik weten. Hij overhandigde dhr. V. d. Harst namens het bestuur een enveloppe die een cheque van 1000, bleek te bevatten, te besteden aan een door dhr. v. d. Harst te noemen doel. Vervolgens werd nog gesproken door aannemer J. Boeter uit Middelharnis on der dankzegging voor de opdracht en eraan herinnerend heel prettig te heb ben gewerkt. Vervolgens door arch. v. Oost, eveneens dankend voor de ont vangen opdracht en tenslotte door dhr. P. Nipius, directeur van de Bank die allen die hebben meegewerkt om tot het fraaie resultaat te komen heel har telijk dankte voor al de gedane inspan ningen. Er werd een frisse dronk op ge nuttigd in de goede verwachting dat het allemaal goed zal gelukken RAAD OOSTFLAKKEE: Wanneer de raad er a.s. donderdag avond mee instemt gaat de gemeente Oostflakkee daadwerkelijk iets doen tegen de vervuiling van stoepen en stra ten door hondenvuil. Aanleiding daar toe is de eigen constatering maar ook de klacht van veel bewoners. B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot plaatsing van een drietal hondentoilet ten, een in elk van de dorpen Ooitgens plaat, den Bommel en Oude-Tonge. De hondentoiletten bestaan uit een bak met zand met een paal in het midden waar aan de hond even kan worden vastge zet. Er komt een waarschuwingsbordje bij (een gehurkte hond) om de jeugd er op te attenderen dat ze er niet in moe ten spelen. De kosten van de honden toiletten worden geraamd op 700,de onderhoudskosten, het periodiek ver versen van het zand, op 1440,per •jaar. SOMMELSDIJK OUD PAPIER Aanstaande zater dag D.V. 10 juni wordt er weer oud pa pier opgehaald voor de restauratie van de Hervormde Kerk. Deze keer is het „oude" dorp weer aan de beurt. Nog maals wordt erop aangedrongen alles goed te verpakken of te bundelen en buiten te zetten. Om kwart voor negen zal met het op halen worden begormen. Oud papier wil niet alleen zeggen oude kranten; het mogen ook tijdschriften, adresbandjes, enveloppen en foldermateriaal zijn. -O- Wellicht binnen niet al te lange tijd zal er in Oude Tonge een nieuw school gebouw voor de R.K. basisschool wor den gebouwd. Het huidige gebouw aan de West-Achterweg voldoet niet meer aan de eisen van het moderne onder wijs. Aanpassing van het gebouw is moeilijk uitvoerbaar, waarom het schoolbestuur denkt een nieuw gebouw te bouwen bij de R.K. kleuterschool aan de Julianastraat waar voldoende ruimte beschikbaar is. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. D. Rietdijk van Vlaardingen. NIEUWE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. G. Mouw van Tholen. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. B. Reinders van Hardinxveld -Giessendam. STAD AAN 'T HARINGVLIET woensdagavond 7.30 uur ds. A. Hoo- gerland van Krabbendijke. OOLTGENSPLAAT: Kerkdienst. Woensdag 7 juni a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Ge meente voorgaan ds. P. Blok te Dirks- land. Bediening H. Doop. Een ongekend lange en langdurige file heeft zich zondag voorgedaan vanuit Schouwen-Duiveland tot aan het Hel- legatplein. Het personeel van de politie te Oude Tonge heeft het tot 's nachts half één druk gehad met het regelen er van. Op de Grevelingendam zijn nog wat klappen uitgedeeld door trekkende woonwagenbewoners onder elkaar. Zij konden evenmin uit de voeten wat hen zo irriteerde dat ze met elkaar op de vuist gingen. OOLTGENSPLAAT Bezorger „EUanden-nieuws" verhuist Met ingang van vrijdag 9 juni a.s. is de familie W. A. van Gurp verhuisd van van Weelstraat 6 naar Margrietstraat 23. Als bezorger van ons blad weet u in voorkomende gevallen waar u zijn moet. Het telefoonnummer blijft ongewijzigd, n.l. 1747. MIDDELHARNIS Het Muziekschoolorkest Fiesta be zocht zaterdag 3 juni het Muziekcon cours te Harmeien en behaalde o.l.v. dirigent Jan Verdonk een eerste prijs met 352 punten. Een bezoek aan Avi fauna en een boottocht op de Brase mermeer besloten de in alle opzichten geslaagde dag. Zaterdag j.l., de dag waarop het Ko ninklijk Nederlands Korfbal Verbond haar 75ste verjaardag vierde werd door Good-Luck een sportdag georganiseerd. Voor 's morgens stond, hoogspringen, 400 meter hardlopen, hindemisbaan en 15 Sitrafworpen op het programma. Na deze vier proeven was er nog duidelij ke afscheiding, zodat het tot de laatste oefening spannend bleef wie met de be ker naar huis zou gaan. Na de middagpauze weer een zwaar progromma, t.w. verspringen, kogelsto ten, 60 meter sprint en doelschieten. Aan het eind van de dag komplimen- teerde voorzitter Mijnders Ria van Oudenaren en Lenie Jongejan voor de goede organisatie en bedankte verder alle medewerkers, waarna hij overging tot de prijsuitreiking. Na een geweldige strijd konden de volgende spelers worden onderscheiden: 1ste prijs pup, dames Janette van Ant werpen. 1ste prijs pup. heren Jan van Oudenaren. 1ste prijs asp. dames Rian- ne Koppenaal. 1ste prijs asp. heren Leo Grootenboer. Verder kregen alle deelnemers een RoodAVit herinneringsvaantje. Voor zaterdag staat een groots opge zet schoolkorfbaltoernooi op het pro gramma, hieraan doen maar liefst 29 ploegen mee. 1 Mariniersweg 281, hlcHoogstraat R.daml |^Maandag^^lotenTel^10-133744| DIRKSLAND: Een nog jeugdige motorrijder uit Nieuwe Tonge (D.M.) heeft zaterdag avond bij het hem overkomen ongeluk toch nog groot geluk gehad! Hij kwam met zo'n krankzinnige vaart over de Boezemweg (120 a 125 km per uur, schatte een automobilist die juist ge passeerd was) dat het wel fout móést gaan. De motorrijder begreep dat hij de bocht Boezemweg - Kaai nooit zou kun nen nemen en hij sloeg aan 't remmen, toch nog te laat om voldoende vaart te verliezen. De motor klapte, een lang remspoor trekkend, tegen de betonnen vangraU en kwam er bovenop tot stil stand. De motorrijder ging solo over het hek en kwam via het dljktalud tot aan z'n middel in het water van de haven terecht. Toch had hij geluk omdat het obstakel waar hij tegen vloog geen so lide muur of boom was en evenzo was het geluk dat er op heit drukke punt juist geen verkeer naderde. Direct na het gebeurde passeerde de oud-ver- pleegster mevr. Ada Dingemanse-Kats en zij was er als eerste bij om de motor rijder aan de kant te trekken. Later bleek dat hij een knie had gebroken waarom hij in het ziekenhuis is opge nomen. Ook werd duidelijk waaraan 's mans overmoed te wijten was; een bloedproef verschafte daarover duide lijkheid. MIDDELHARNIS Het bestuur van de afdeling Mid- delhamis-Sommelsdijk is voornemens op woensdag 14 juni a.s. een contact middag met de leden te houden, aan vang 14.30 uur. Op deze middag zal de heer Kootstra een lezing houden over veilig verkeer, deze lezing kan voor ons ouderen zeer nuttig en leerzaam, zijn. Tevens bestaat er deze middag gele genheid u op te geven voor deelname aan een door het bestuur geplande bus reis op 6 juli a.s. Deze reis zal worden gedaan in sa menwerking met het Dienstencentrum alhier. De kosten van deze busreis bedragen 50,per persoon, tegelijk met uw aanmelding te voldoen. Bij voldoende deelname zuilen wij vertrekken vanaf het Dienstencentrum om 8 uur en van het terrein bij de gas fabriek om 8.10 uur. Van de verloting, gehouden op Ko ninginnedag, ten bate van de soos, zijn de meeste prijzen afgehaald. Op onder staande nummers is ook een prijsje ge vallen, welke nog afgehaald moeten worden. Rood: 139 - 225 - 275 - 336 - 422 - 428 - 473 - 616 - 666 - 684 - 746 - 757 - 776 - 877 - 905 - 943. Wit: 106 - 205 - 273 - 288 - 295 - 317 - 367 - 404 - 430 - 504 - 516 - 521 - 611 - 616. Deze prijsjes kunnen worden afge haald bij het bejaardencentrum: „Wes- terlicht" Oranjestraat 35, Den Bommel. NIEUWE TONGE Donderdag 8 juni a.s. is er weer van 's morgens 10 uur tot 's middag 1 uur gebakken vis te koop in het verenigings gebouw Molendijk 85 en verder weer de bekende andere artikelen, alles ten ba te van het nieuwe verenigingsgebouw. Telefonische bestellingen graag op de no's 217 en 287, Van de Middelhamisse Albert Vroege hoeft niet alleen gezegd te worden dat hij sympathiek oogt, hij is het ook en dat is meegenomen voor een man die al vele jaren leiding geeft aan een ploeg personeel, in dit geval van Campfens Snelsorteer machinefabriek te Middel harnis. Gistermiddeg nam het personeel vrijaf en dat om een héél gewichtige reden waartoe men samen kwam in de zaal van hotel „Bellevue". Albert had de veertig jaar volgemaakt en dat moest worden herdacht. Feest natuurlijk, maar nog groter de verras sing toen ook Burgemeester en wethou ders daar binnenstapten. Al gauw was het woord aan Middelharnis' burgerva der die best trots bleek te zijn op men sen als Albert die de hand nog daad werkelijk aan de ploeg weten te slaan en met overleg en plezier aan de overige medewerkers leiding weet te geven. Burgemeester van Es begreep dat zó te werken geen dor bestaan behoeft te betekenen maar dat de jubilaris met veel ambitie bezig is geweest, zodanig ook dat het gefabriceerde product nog aantrekkelijker aan de markt kon wor den gebracht. Spr. constateerde dan ook dat dhr. Vroege het bedrijf als geen an der kent, wellicht zelfs beter dan de jon gere directeur dat doet. Er werd even verwijld bij hoe het voorheen geweest is en er werden woorden gesproken ter na gedachtenis van de overleden eigenaar dhr. Campfens sr. bij wie de heer Vroe ge vele jaren heeft gewerkt. Het bedrijf maakte zich thans gereed voor een nieu we toekomst. In sept./okt. zal het nieu we bedrijfspand op het industrieterrein worden betrokken en ook daar zal weer onder leiding van dhr. Vroege gewerkt gaan worden. Een onderscheiden heer Vroege, omdat burg. van Es hem gister middag sierde met de Zilveren Ereme daille in de Orde van Oranje Nassau. Er volgden daarop hartelijke geluk wensen en een speciale gelukwens na mens het personeel, gesproken door dhr. Keijzer, vergezeld van enkele mooie ge schenken en bloemen voor mevr. Vroege die ook van de echtgenote van de direc teur een prachtig boeket rozen in ont vangst mocht nemen. Jubilaris Vroege, heel tevreden en dankbaar wilde toch niet alle waarde ring voor zichzelf houden, „nee", zei hij, „we hebben altijd een goeie ploeg men sen gehad en het was goed daarmee te mogen werken!" Aan de bouw van de uitbrei ding van de Tech. School te Mid delharnis zal geen Flakkeese (hoofd) aannemer te pas komen Aannemer Joost Boeter heeft daar zaterdag (bij de opening van de door hem gebouwde Spaar bank in Ooitgensplaat) publieke lijk zijn grote teleurstelling over uitgesproken. Door het bestuur van de school waren met 6 potentiële bouwers van de overkant ook twee Flak keese bedrijven voorgedragen. Beide zijn ze echter al bij voor baat geschrapt „en dat terwijl wij best zo'n werk aankunnen!" ver zekerde dhr. Boeter. Hij hoopte dat de eilandeUjke burgemeester een en ander op hoger niveau aanhangig maken en een protest ertegen zuUen laten horen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1