Lijst 2 P.CP. „P.CP. OOSTFLAKKEE" vQActefheijden De Protestants Christelijke Partij Raad Middel har nis vergadert donderdag S.G.P. Oude Tonge Dienstencentrum Kantoor Bondsspaarbanic wordt geopend Rommei-, Boeicen- en Antielimarlit wil de belangen dienen van de gehele bevolking! inspraak omleiding om DIrksland Stichting Nederl. Uien-Federatie 40 jaar WASAUTOMAAT DEFECT? Dierenbescherming Recreatiekrant Zuid-Holland „De Hoeksteen'% Herv. Ver. gebouw iVliddelharnis wordt 8 juni geopend Waardevolle papieren gestolen Zwemclub „De Stelle'' zwom dag en nacht Rode Kruis Colonne IVliddelharnis Duits jacht binnengebracht Visspullen gestolen FOSTDOX 8 ■miyDE[MAians GHR. STREIEIKBLAD OP GEREFORMEEÏEIDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EÏELANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond D.V. donderdag 1 juni hoopt dhr. Heykamp herv. godsd. i onderw. te Driedorp een TIJD RE DE I te houden in het kerkgebouw g van de Ger. Gelm. te Oude Tonge. 1 Aanvang 7.30 uur. Allen hartelijk welkom.! 1 GEIVIEENTE GOEDEREEDE L. VISSER Stellendam J. VAN OOSTEROM Goedereede J. L. PADMOS G. H. J. NIJLAND Ouddorp Ouddorp U stemt toch mee op voor snelle reparatie I 01877 -1236 I EXTRA KEiRKDIENSTEN aSREFORM. GBMEENTBN BUITENBOORDMOTOREN VAN 2 TOT 55 PK AQUA-PESCH. Advies-verkoop en een goede reparatie afdeling Broel<weg 8 OUDDORP (Z.H.) tel. 01878-1295 of 2011. DE STESVIBUS Redactie ea advertenties: Kantoor Lanigeweg 13, Scxmmelsdijk Td, (01&70) 26 20 Na S uur (01870) 33 92 Giro 167930 Banik i Balbo MÜddéUhanaia iiio< 1420,01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm; Bdj oontraict Bi>ecdaal taiiati De raad van MiddeUiamis lioopt a.s. donderdagavond in openbare vergade ring bijeen te komen. Na de raadsver- Itiezing van woensdag zal dan duidelijk zijn wie in september nog aan de raads- tafel terug zullen keren. Overigens is dat een zaak van later orde en zal de raad zich thans bepalen tot de 16 pun ten tellende agenda. Geen moeilijke punten, naar het lijkt, Voor de brandweerlui zit er w^el een douceurtje in. De raad wordt voorge steld het uurloon, dat sinds '74 op 9,50 was gesteld te verhogen tot 15, BALLET. Een twee dagen durend programma wordt geboden en wellicht in Middelhar- nis uitgevoerd door het Scalpino- ballet. De uitvoering is bedoeld als cul tureel evenement voor de schooljeugd, te organiseren door de Alg. Bond van Onderwijzend Personeel. De afd. voor ziet evenwel een tekort van 7500, en klopt bij de gemeenten om een sub sidie aan. De meerderheid van het Mid- delhamisse college stelt de raad voor 3000,beschikbaar te stellen. Een subsidieverzoek van de Ver. tot bevordering van het land- en tutnbouw- onderwljs op Goeree-Overflakkee lijkt niet voor inwilliging in aanmerking te zullen komen. Er was een bijdrage van 2.000,gevraagd voor de financiering van een aantal activiteiten die niet voor Rijksvergoeding in aanmerking komen. De aid. Voome-Putten Goeree Over- flakkee van de dierenbescherming heeft om een subsidie gevraagd als tegemoet koming in vnl. de kosten van opvang van zwerfdieren. B. en W. stellen de raad voor per. inwoner een subsidie van 0,10 beschikbaar te stellen. Lunapark. Het is ditmaal de chauffeursvereni ging Flakkee die een Lunapark in Mid- delhamis wil houden en daartoe een ge deelte van het parkeerterrein aan het Zandpad te huur vraagt. Weth. Koppe laar werkt overigens aan dit voorstel niet mee. Hierbij herinneren wij u er nog even aan dat de pedicuur de heer v. d. Mey- den er weer is op maandag 5 juni a.s. Wilt u aan de tijd denken die u afge sproken heeft. De heer v. d. Meyden begint om 14.00 uur. Bij verhindering wordt u verzocht 3366 te bellen. -------O SINT MAARTENSDIJK Benoeming. De secretaris van de Damclub Eendracht te Tholen, dhr. J. •A. van Akkeren, is nu ook benoemd tot penningmeester van de Zeeuwse Dam- bond. OOLTGENSPL AAT Het nieuwe kantoor van de Bonds spaarbank, gebouwd aan de Pieter Big- gestraat, zal zaterdagmorgen a.s. wor den geopend. De officiële openingshan deling zal worden gepleegd door burg. W. M. v. d. Harst. In een huis-aan-huis verspreide folder is de Plaatse bevol king opgeroepen het nieuwe kantoor te komen bezichtigen, dat kan van half twaalf tot half twee. De Stichting Spaarbank Goeree- Overflakkee, voorheen de Nutsspaar- bank geheten begon in 1963 in Ooltgens- plaat een agentschap, geleid door dhr. Jac. Overbeek. Na diens overlijden werd het agent schap gevestigd in de winkel van dhr. de Vos aan de P. Biggestraat en nadien in een zaal van Ver. gebouw 't Centrum. Laatstelijk werd het agentschap be mand door personeel van het kantoor te MiddeUiamis, reden waarom de ope ningstijden beperkt bleven. Het nieuwe kantoor zal dagelijks - plus de donder dagavond geopend zijn. Het ontwerp voor het nieuwe gebouw is van archi tectenbureau C. J. van Oost te Middel- hamis. MJPDELHARNIS Op vrijdag 2 juni vanaf 7 uur 's avonds en zaterdag 3 juni vanaf 's mor gens 10 uur is er in en om de kerk van de Ned. Herv. Exodus gemeente in de Jul. V. Stolberglaan een rommel-, boe ken- en antiekmarkt, en een bazar. De opbrengst is geheel bestemd voor de kerkvoogdij en dient om de interne ver bouwing van de kerk te financieren. Naast de reeds genoemde markten en bazar zal er ook demonstratie hout- draaien en kunstschUderen zijn. Op de bazar zijn veel attrakties te zien en te beoefenen. Een ieder is van harte wel kom. yrk De Oost - West verbinding over Goe ree-Overflakkee heeft al heel wat ton gen in beroering gebracht. Ook in het inspraakrapport „Problemen worden wensen" van vorig jaar augustus werd aangedrongen op omleidingen om be bouwde kommen. Vorig najaar heeft de Provinciale Wa terstaat een plan voor de verbreding van de Staverseweg gepubUceerd. Van ver schillende kanten,is daarop gereageerd, onder andere door een werkgroep van de streekcommissie. De definitieve be slissing van Gedeputeerde Staten is bin nenkort te verwachten. Inmiddels heeft de Provinciale Water staat een studie voorbereid voor de om leiding Dirksland. Deze studie wordt be gin juni gepubUceerd. De studie heeft betrekking op: de wenselijkheid van een omleiding; de mogelijke tracees voor een omleiding. Er wordt een tracé voorgesteld dat vrij dicht langs de noordkant van Dirks land loopt en een tweede dat een ruime re boog om de bebouwing maakt. Na de publikatie van de nota wordt iedereen in de gelegenheid gesteld te reageren. Op 27 juni a.s. wordt een voorlichtingsavond gehouden in „De Schakel" in Dirksland. Morgenmiddag, woensdag, zal er in Koningspleisterplaats te Goedereede een jubileum-bijeenkomst worden gehouden t.g.v. het 40-jarig bestaan van de Stich ting Nederlandse Uien Federatie waar van het kantoor in Middelhamis geves tigd is. Tijdens de bijeenkomst zal wor den gesproken door: Ir. A. de Zeeuw, Dirékteur-Generaal voor de Langbouw en de Voedsel voorziening. Drs. K. C. van Kempen, Voorzitter van de Hoofdafdeling Akkerbouw van het Landbouwschap. Mr. P. L. Schenderling, Voorzitter van de Algemene Nederlandse Bond van Groenten- en Fruitexporteurs. Ter afsluiting zal door de Direkteur van de SNUIF, Dr. Ir. J. van Kampen, een overzicht worden gegeven van de stand van zaken van het uienonderzoek. OOSTFLAKKEE Uitslag verkiezing in „'t Centrum". De totale uitslag van de Gemeenteraads verkiezing op woensdag 31 mei zal na afloop in het Verenigingsgebouw „'t Centrum" te Ooltgensplaat bekend -wor den gemaakt. Na telling van de stem men op de diverse stembureau's volgt de totaaltelling op het hoofdstembureau in genoemd verenigingsgebouw. Een ieder die belangstelling heeft mag hier bij tegenwoordig zijn. OOLTGENSPLAAT 55 jaar getrouwd Vrijdag 2 juni a.s. herdenkt het echt paar P. Kreeft (79 jaar) en E. Kreeft- Osseweijer (78 jaar), wonende Margriet straat 21, alhier, zijn 55-jarige echtver eniging. Onze harteUjke gelukwensen. Opgevangen zondag omgev. de Tuinen te Goedereede, zwart donzig hondje van 9 a 10 weken (reu). Inl. Mevr Tanis, Westduinweg 33, Ouddorp, tel. 01878 - 1781. OUDDORP: woensdagavond 7.30 uur ds. A. Moer kerken van Nieuw Beijerland. OOLTGENSPLAAT woensdagavond 7.30 uur student A. B. V. d. Heiden van Veen (N. Br.) Voor heel wat zittende en ettelijke adspirant raadsleden wordt het morgen een zeer span nende dag! Ze hebben de kiezer weliswaar van kleurige verkie zingsfolders voorzien en de grote affiches liegen er evenmin om (of welmaar eenmaal alleen in 't stem,hokje maakt de kiezer toch zijn eigen welbewuste keu ze. Meerdere raadsleden zullen de verkiezingsuitslag evenwel heel wat rustiger tegemoet gaan; dat zijn zij die weten dat het noch door kracht, noch door geweld, noch door soms brute verkiezings propaganda zal geschieden, onge voelig als ze zijn voor de leuzen die van de daken worden ge schreeuwd. Gelukkig mogen we weten dat een groot deel van ons lezerspubliek zich niet zo ge makkelijk laat beïnvloeden. Dat andere waarden kent dan die welke in de meeste verkiezings folders worden voorgespiegeld en dat morgen een hokje aan zal stippen van een candidaat die zich niet vóór alles uitnemender acht dan de ander en die niet zichzelf maar zijn opdracht op de voorgrond heeft geplaatst. We hoeven het U nauwelijks te vra gen; stemt U op een van die can- didaten van wie U weet dat als ze straks aan de raadstafel aan zullen schuiven ze het ambtsgebed waarlijk mee zullen kunnen bid den. Het ambtsgebed waarin de afhankelijk van God zo na drukkelijk wordt beleden. Het is een houding die meer dageraad zal hebben dan de intentie waar mee meerdere anderen hebben beloofd hun raadszetel te gaan be zetten. Redactie. OUDDORP - OOSTDIJK - HAVENHOOFD Op zaterdag 3 juni D.V. hoopt de zendings-commissie van de G.Z.B, weer oud papier en lompen op te halen. Wilt u het weer gebundeld aan de weg zet ten. Wij starten half negen. Ook kleding die u niet meer draagt kunt u meegeven, maar dan wel graag apart in een plastic zak met vermelding „Kleding". Opbrengst april en mei samen 889,10 Hiervoor harteUjk dank. Het provinciaal bestuur van Zuid- Holland heeft een „Recreatiekrant van Zuid-Holland" uitgebracht. Het acht pagina's tellende krcintje, met een kaart en een serie kleurenfoto's, geeft infor matie over de openluchtrecreatie in Zuid-Holland, en dan vooral voorzover het provinciaal bestuur daar mee van doen heeft. In de „Recreatiekrant van Zuid-Hol land" staan gegevens over onder meer de recreatiegebieden van recreatieschap pen, de hygiënische kwaliteit van het oppervlaktewater, de zorg voor het land schap en over het provinciaal fietspa- denplan. Ook geeft het enkele richtlij nen voor zwemmen in buitenwater. De Recreatiekrant is gratis verkrijg baar bij het provinciehuis aan de Ko ningskade 1 in Den Haag, en voorts on der meer bij gemeenten en WV-kan- toren in Zuid-Holland. ■"«<**>W«W-v^ Het Herv. Verenigingsgebouw „de Hoeksteen", gebouwd vlakbij de kerk aan de Ring zal donderdag 8 juni a.s. 's middags om 3 uur officieel worden ge opend door ds. E. F. Vergunst. Op de foto is het nieuwe gebouw links van de toren te zien; architectonisch is het zeer geslaagd en bijzonder passend in de om geving. Ook de toren is na een knappe restauratie als verjongd uit de steigers gekomen. MIDDELHARNIS - STELLENDAM Zondagavond zijn uit de auto van dhr. C. A. Bom uit Middelhamis waar devolle papieren gestolen, zoals een pas poort, rijbewijs en betaalcheques. De wagen stond bij Delta Expo te Stellen- dam. Vrijdagavond half zeven startte het jongste lid van Z.C. de Stelle n.l. Wüco V. d. Nieuwendij k, voor een estafette, die non-stop 24 uur zou gaan duren. Hij zwom in de hem toegewezen aantal mi nuten zoveel mogelijk baantjes, gevolgd door het volgende „Stelle" lid die op zijn of haar beurt zoveel mogelijk zwom in de toegewezen tijd. Zo volgde de een de ander op, tot za terdagavond half zeven. De laatste was Jan Snoey, die binnen een kwartier 40 baantjes of tewel duizend meter zwom, de snelste van allemaal. De nacht zwemmers(sters), (alleen de wat oudere leden) konden na het zwem men soep of broodjes krijgen, aange boden door de fa. Trommel en bakkerij Troost. Ook aan belangstelling ontbrak het niet, menigeen kwam eens kijken naar het met schijnwerpers verlichte bad. Drie jaar geleden is een 24 uur es tafette ook gehouden. De „Stelle"-leden bleken (ondanks dat de gemiddelde leeftijd lager ligt) nu sneller te zwem men dan toen. Zij zwommen nu 3 km. méér binnen 24 uur en kwamen deze keer op een totale afstand van 70,413 km. Ook voor het bestuur van de zwem club was het een marathon, met baan tjes tellen, rekenen en organiseren. Er waren er bij, die met badmeester Snoey, 24 uur lang „er bij bleven". Na dit geslaagde evenement (waarin de weersonstandigheden erg gunstig waren) staan alweer andere zwemeve- nementen op het programma, n.l. op za terdag 10 juni a.s. is er v.a. 9.00 uur di ploma-zwemmen en v.a. 16.45 uur schoolzwemwedstrijden tussen selecties van basisscholen uit Middelhamis, Brui- nisse, Nieuwerkerk en Goedereede. Voor de schoolzwemwedstrijden zorgt ook nu weer de Rabo-bank uit Stellen- dam voor de vele prijzen. Het verwarmde openluchtzwembad te Stellendam heeft, mede door het 10 jarig bestaan van de plaatselijke zwemclub, nog vele zwemevenementen voor de boeg en er óók al gehad, toch gaan ook de normale gang van zaken door in het SteUendamse bad, zo als het school- zwemmen en de zwemlessen. Voor het vrij-zwemmen is het bad nonstop ge opend van 's morgens 8 uur tot 's mid dags vijf uur en 's avonds van half ze ven tot acht uur. Maandag 29 mei j.l. slaagden te Mid delhamis de volgende helpers en help sters voor de opleiding tot 2de klas hel per en helpster: De heer D. Schellevis. De heer L. Looy. De heer J. Blok. Mevrouw N. Struyk-v. d. Spek. Me vrouw L. Conneman-Bosman. Mevrouw L. Drooger-van Biert. Mevrouw L. M. Dekker-Noordijk. Mej. A. de Visser. De kursus werd gegeven door dokter Westra en mevrouw E. C. van Rumpt- Krijger. GOEDEREEDE Voor beroep bedankt Kand. J. P. Nap van Ede heeft voor het op hem uitgebrachte beroep bedankt. Hij nam het beroep aan naar Neerlang broek. Door de reddingsboot „de Zeemanspot" is in de nacht van zondag op maandag een Duits jacht binnen gebracht. Het jacht lag in de mist in het geul ter hoogte van de vuurtoren. Vanaf het strand werd via de luidspreker op de Politie-Landrover contact gemaakt. Op het „Jawohl" op de vraag of er as sistentie nodig was is de reddingsboot uitgevaren. NIEUWERKERK Grote bouw-activiteiten. Rondom Nieuwerkerk wordt momenteel hard gewerkt aan de bouw van een groot aantal woningen. Het betreft hier een geheel nieuwe wijk, gelegen tussen de rijksweg 18 en de oude weg naar Zierikzee, de Loensweg geheten. Zo te zien en te verwachten zal deze bouw een groot aantal huizen voor Nieuwerkerk erbij betekenen straks. Ook op de hoek Stolpweg-Burgemees- ter van Veenstraat is men momenteel bezig een stiok grond bouwrijp te ma ken. Hier zuUen t.z.t. negen landhui zen worden gebouwd. iLx. Q"l J OUDDORP Het blijkt ook al dat hengelspullen van sportvissers niet meer veüig zijn voor grijpgrage vingers. Een sportvisser die zijn bootje even onbeheerd achter had gelaten in de werkhaven miste bij zijn terugkomst zijn attributen ter waarde van achthonderd gulden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1