RECEPTIONISTE Acties rond Winkelcentrum Sommeisdijli Uw huis verkopen? TAMBOER GERO altijd voor iedereen X op alle komplete cassettes 15% korting X A. Vroegindeweij Westdp 46 - Middelliarnis X Opbrengst Unicef dit jaar weer gestegen DE COÖPERATIEVE RAIFFEISEN- BOEKENLEENBANK W.A. te MIDDELHARNIS heeft in verband met huwelijk van de huidige mede^ werkster een vakature voor op het hoofdkantoor te Middelharnis. Haar taak zal o.m. bestaan uit het bedienen van de telefooncentrale en verkoop van vakantiereizen. Voor deze interessante en afwisselende functie vragen wij iemand met een opleiding op Havo-niveau goede kontaktuele en representatieve eigenschappen ervaring in soortgelijk werk Wij bieden prima arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen worden gaar ne ontvangen door de Direktie van de Rabobank Postbus 38 te Middelharnis. Ter ere van de oprichting van de Middenstandsvereniging Som- melsdijk hebben de kinderen van de basisscholen in Sommelsdijk een tekening gekJeurd. Zaterdagmiddag reikte de bur- gemeesterse, mevrouw Van Es, de prijzen hieraan verbonden, aan de kinderen uit, in het bijzijn van de ouders, die daartoe een uitno diging hadden ontvangen om op het Marktveld aanwezig te zijn. Hieraan vooraf ging de voorstel ling van een poppenkastoptreden. De kinderen leefden mee met Jan Klaassen en Katrijn, maar ze wa ren misschien te gespannen om mee te leven met het poppenkast- echtpaar. „EILANDEN-NIEUWS^ Vrijdag 26 mei 1978. Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-nieuws, postbus 8, Middelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" veanmeld- De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen bbmen enkele we ken na de inzending compleet met ant woord in deze rubriek worden gepuUi- eeerd. GLAS OF PLASTIC? Je kunt groenten onder glas telen, maar ook onder doorzichtig plastic. Maakt dat verschil? Ik dacht van wel, want glas geeft meer condenswater. Antwoord: Glas is een betere warm tegeleider dan kunststof zoals pvc-foUe. Hebt u dus een bak of kas en het wordt 's nachts koud, dan zal de waterdamp uit de kaslucht eerder condenseren op glas dan op kunststof. Daar staat tegen over, dat glas stevig is en iets meer licht doorlaat. Bij grote hitte kunt u schermen door te witten en dat kunt u er later weer gemakkelijk afspuiten. Bij plastic gaat dat niet zo gemakkelijk. Daar staat tegenover, dat een rol pvc- folie weinig kost. U maakt wat halve hoepels, zet ze in de grond over een paar rijen vroege aardappelen, aard beien enz. en u hebt in een mum van tijd een miniatuurkas waarin alles veel harder groeit dan buiten. U kunt dan bijv. half mei al vroege aardappelen eten. Voor de planten maakt het geen ver schil. iVEen heeft dat wel eens gedacht. Als u van de dokter zonnebaden moet nemen en u moet daar vroeg in het jaar mee beginnen kunt u dat wèl onder plastic doen maar niet onder glas. On der glas wordt geen mens bruin. Dat komt doordat glas de ultraviolette stra len van het zonlicht niet doorlaat en dat doet kunststof zoals pvc-foUe wèl. Daarom dacht men, dat dit veel beter was voor de planten. Vijftien jaar ge leden was er daarom een rage om kas- jes voor partikulieren te bouwen die af gedekt waren met kunststof i.p.v. glas. De meest fantastische verhalen over opbrengsten en zo stonden in de dag bladen. Onze boeren en tuinders hiel den echter het hoofd koel. Na een paar jaar was de rage over en tegenwoordig gebruikt iedereen weer glas, behalve dan als het gaat om vlug een z.g. kweektunnel in de tuin aan te leggen. Wie de eerste wil zijn met nieuwe aard appelen, aardbeien enz. kan dat doen. Dat gaat uitstekend. SATE MET SAUS Hoe kun je zelf saté met de daarbij behorende pindasaus maken? Antwoord: Die saus kunt u veel be ter kant en klaar in potjes kopen. Wilt u haar perse zélf maken, dan kunt u pinda's fijn stampen en malen en naar smaak daaraan toevoegen wat u lekker vindt. Daar is moeilijk een recept voor te geven. Wat de saté betreft gaat u uit van stukjes varkenshaas. Dit wordt met zout, peper, uien en knoflook op smaak gebracht en desgewenst gemarineerd. Iets sambal toevoegen kan óók. Dit al les moet een dag tevoren gebeuren om dat het vlees goed doortrokken moet zijn. U laat het uitlekken en roostert het in een grill. Als u die niet hebt neemt u een koekepan, maar u ge bruikt heel weinig braadvet. De saus zoals die te koop is in potjes kunt u naar smaak m.et water verdunnen. In plaats van varkenshaas kunt u ook kip nemen, maar kies dan wel het borst- vlees. Dat is het smakelijkste en het ge makkelijkste te verwerken in saté. STROOPWAFELS Sinds kort bezit ik een wafelijzer waarmee z.g. oubUes gebakken kunnen worden. Ik meen, dat hiermee ook stroopwafels gemaakt kunnen worden. Weet u het recept? Antwoord: Dat kan wel, maar het kan even goed zonder. Voor het deeg neemt u 250 g bloem, 125 g boter, 125 g basterd- suiker, een ei, fijne kaneel en iets zout. Water naar behoefte. Voor de vulling neemt u 150 g stroop, 50 g bruine suiker, 30 g boter en een theelepel kaneel. De voor de vulling bestemde spullen voegt u bij elkaar en u verwarmt ze op een zacht vuur onder voortdurend roeren tot een gelijkmatige massa is verkregen. Van het deeg hebt ti tevoren de „knij- pertjes" gebakken en laten afkoelen. U legt er nu twee op elkaar met een laagje warm vulsel ertussen. Bij het afkoelen hechten de twee „knijpertjes" zich aan elkaar. U ziet dat u zou kunnen volstaan met de helft van een ouderwets wafelijzer. Trouwens, oublies zijn in feite dunne, opgerolde wafels. Wij vermoeden dus dat er een vergissing in het spel is en dat u een ander baksel bedoelt dan de goudse stroopwafels waarvan wij hier boven het recept gaven. Het gaat er immers maar om, of u beschikt over een vorm, waarin de Itnijpertjes gebakken kunnen worden. Hiervoor bestonden vroeger speciale lepels met plat en rond mondstuk. Wij vermoeden dat uw wa felijzer uit twee scharnierende delen bestaat en dat de bekken rechthoelug van vorm zijn. Voor het bakken van stroopwafels zijn ze dan minder ge schikt, lijkt ons. Maar u hebt nu in ieder geval het recept. DOF MAHONIEHOUT Ons bergmeubel heeft twee deurtjes en laden en bestaat uit opgelegd ma honiehout. De detirtjes zijn nog gaaf maar de laden zitten vol met doffe plek ken. Wat is daar aan te doen? Antwoord: De vraag is, hoe die doffe plekken zijn ontstaan. Dat kan door vochtinwerking gekomen zijn maar ook door slijtage, bijv. omdat daar steeds aan gepakt werd. Doffe plekken kunt u minder zichtbaar maken met een was- soort in de juiste tint, die u bij een goede meubelzaak kimt kopen. Lukt dit niet of zijn de slijtageplekken te erg, dan kunt u met zo'n meubelzaak over leggen, of u plaatselijk een nieuw ma- honieplaatje zult laten opUjmen. Im mers, het mahonie is opgelegd en de oude platen kunnen dus verwijderd worden. Aan de hand van deze oude platen kunt u nagaan of nieuwe wel precies dezelfde tint hebben. Wij geven aan deze werkwijze de voorkeur boven schuren en lakken, al kan dit als laatste redmiddel óók nog. KRUIDENGENEZER aan de lezeres die zo vriendelijk was ons van haar ervaringen te schrijven met een kruidengenezer, betuigen wij onze dank voor de verschafte inlichtin gen en het opgegeven adres. ZURE DRUIVEN In een broeikasje teel Ik druiven. De oudste boom is nu 10 jaar. Daar komen mooie trossen aan maar de punten daarvan sterven vroeg af en soms ko men er rose, zure vruchten aan i.p.v. rijpe zwartblauwe. De rest van de tros is dan wel goed. Antwoord: In de afgelopen zomer was het vaak koud en guur en dat zal het afrijpen vertraagd hebben. Voorts moet u wat scherper krenten, want het zullen wel hoofdzakelijk de eenpitters zijn die zuur blijven. Ook moet de snoei in orde zijn. U teelt tomaten en kom kommers onder de druiven en dat kan, maar door het gieten wordt de lucht vochtigheid wel groot. De kans bestaat, dat de trossen toch wat zijn aangetast door meeldauw. Hiertegen moet u poe deren of spuiten met zwavelpreparaten. Gelukkig zijn die niet giftig en u kunt eventuele spuitresten gemakkelijk van de komkommers of tomaten afwassen. Het barsten van druiven ontstaat eveneens door meeldauw, ook al is een sterk wisselende grondwaterstand ook wat van invloed. De meeldauw moet dus zonder meer bestreden worden an ders wordt het elk jaar erger. Handleidingen voor de druiventeelt zijn ons niet bekend. De teelt is door de invoer van druiven uit zuidelijke EEG- landen zo sterk terug gelopen dat dit niet meer loont. Maar in de gebruike lijke tuinboeken voor de Uefhebber wordt de druif nog wel behandeld, bijv. in het mooie „Handboek Praktisch Tui nieren" van Reader's Digest, dat u in de boekhandel kunt bestellen. Wij noemen dit, omdat het een vrijwel volledig tuin- boek is. VERBLEKENDE GOUDVISSEN In een aquarium heb ik vier goud- vissen maar die verliezen hun Ideur. Ze worden doorschijnend wit i.p.v. oranje. Wat is daartegen te doen? Antwoord: Als uw vissen niet door schimmel zijn aangetast, behoeft u niets te doen. AUerlei pigmentwisselin gen komen voor bij goudvissen. Ze worden bijv. donker geboren, worden dan geel tot goudkleurig of vlekkerig, daarna wit en bereiken later weer de Beste meisjes en jongens, wat is een week toch snel voorbij, hé. Net ben je klaar met het jeugdhoekje, en je moet er weer aan beginnen. Als je vrijdag avond je werk neerlegt, dan denkt je „ziezo, lekker twee dagen rustig thuis". Het lijkt dan zo'n heel eind eer het weer maandag is. Maar het is maan dag voor je er erg in hebt. Als je er achter staat is een week ook niet zo lang. En hoe meer werk je hebt, des te sneller gaat de tijd. Misschien ver gaat het jullie ook wel zo. Weet je wat ook wel van invloed daarop is. Als je werk moet doen dat je graag doet, dan gaat de tijd veel sneller, dan bij werk dat je met tegenzin moet doen. Heb ben jullie dat ook opgemerkt? Maar ik moet wel zeggen dat ik dit werk, het werk voor ons hoekje dus, wel graag doe. Dat is dus wat ze noemen „een pluspunt". Alleeen is het weleens een opgave om een opgave te maken. Het lijkt natuurlijk wel heel normaal als er iedere vrijdag een raadsel in de krant staat, maar toch brengt dat nogal wat hoofdbrekens mee. Je kunt niet iedere week eenzelfde raadsel in de krant zet- teen. Er moet tenslotte wat variatie in zitten, en er moet ook wat uit te leren zijn. We zullen dus maar weer probe ren een nieuw raadsel voor jullie te ma ken. Dit wordt dan het laatste raadsel van deze maand. En dan zouden we er weer bij moeten schrijven, wat is ook een maand snel om. Maar goed, nu eerst het nieuwe raadsel. MEIRAADSEL 4 BRIEFWISSELING Piet Hoogesteger, 's Gravenpolder. Dat was zeker wel leuk met de vracht wagen naar Zeeuws-Vlaanderen. Dat is weer iets heel anders dan in een gewo ne auto. Alleen zit je er niet zo gemak kelijk in. Wel kan je meer zien omdat je zo hoog zit. En voor je gevoel zit je wel veiliger als in een gewone auto. Als je die zware vrachtwagens tegenkomt in e enklein wagentje, nou, ik ben altijd blij als ik er weer voorbij ben. Het schooljaar zit er bijna weer op. Piet, maar eerst krijg je nog vakantie. Heb je al plannen? Jaap Struijk, Herkingen. Het was maar een kort briefje Jaap, maar je hebt 'wel keurig geschreven. Je kan het dus wel. Als je op school ook zo mooi schrijft, dan zul je best een mooi cijfer halen. Dat zal wel niet zo lekker gereden hebben, Jaap, op een fiets met lege banden. Maar flinke jongens nemen het niet zo nauw. Voor de banden zal het wel niet best zijn geweest, maar dat knapt je vader zeker weer wel op? Is Jeroen een vriendje van je? Mar tien de Vogel, Melissant. Dat valt me erg tegen Martien, dat je er mee gaat stoppen. Een ieder is er natuurlijk vrij in of hij wü meedoen, maar ook als hij er mee wil stoppen. Maar het motief waarom, dat gaat in dit geval niet op. Je stopt er mee omdat je niet kan schrijven. En dat is niet waar, want dat blijkt zelfs nog uit deze laatste brief. Ik vind het erg jammer, hoor. Het allerbeste toegewenst op je levens weg, Martien. Zoek de dingen die Bo ven zijn, niet die op de aarde zijn. De Heere beware je op je verdere levens weg en Hij zij je genadig. Ook nog een prettige vakantie toegewenst, hoor! Anne Marie de Visser, Middelhamis. Wat zou er nu mooier zijn dan de na tuur, Anne Marie. Ze kiinnen tegen woordig de bloemen wel zo namaken dat ze net echt zijn, maar ze zijn en blijven dood! De natuur is zo rijk aan kleuren, en dan is er nog zo'n verschei denheid in dezelfde kleur. Er is bijna niet ene kleur groen die precies een der is. Als je midden in de polder zit ver van alle geraas, dan kan je zo zitten genieten van alles om je heen. Er zijn geen woorden om weer te geven, hoe 1. letter; noot in de muziek. 2. in deze plaats werd de koning van Syrië, Rezin, gedood (2 Kon. 16). 3. vader van Lot (Gen. 11). 4. plaats op Kreta (Hand. 27). 5. grondslag; waarop men bouwt. 6. Doëg, een machtige herder van Saul, was een(1 Saim.). 7. zoon van Cusch (Gen. 10). 8. een dal (Neh. 6). 9. letter; afkorting voor ton; 1000 kg. Bij juiste invulling is op 1 vertikaal te lezen een andere naam voor uitspan sel of hemelgewelf. mooi en hoe rijk die natuur is. Dan voel je als het ware dat dit een stuk van de Schepping is. Wonderlijk en onbe grijpelijk. Marjoleen de Visser, Middelhamis. Dus juUie zijn ook naar de Zendingsdag geweest. Dat is een hele drukte daar hé! Je was zeker wel erg moe toen je thuis kwam. Ook nog feest gevierd op school omdat de meester jarig was. Zul len jullie wel niet veel meer uitgevoerd hebben, denk ik. Met Koninginnedag was het niet zulk mooi weer, dus wat dat betreft zat je beter in de Expohal, want op straat was het niet veel gedaan. Maar nu hebben we gelukkig mooi weer, Marjoleen. Het is een mooi voorjaar, alles is nu zo prachtig! José Koppenaal, Ooltgensplaat. Dat boek ken ilc niet, José. Het zal best een mooi boek zijn als ze het opnieuw uit gegeven hebben. Het was wel een zwa re opgaaf voor je op Koninginnedag. Je zal verplicht hmonade moeten drin ken en geen dorst hebben. Dan is limo nade ook niet lekker meer. Je hebt in elk geval nog een prijs gewonnen. Het was wel jammer dat er al maar wat regen viel. Op een gewone dag merk je het niet, maar op zo'n bijzondere dag, dan let je er wel op. Cora van Rossum, Zeist. Met Koning innedag zijn jullie naar het Slot ge weest, schrijf je. Oom. Ko kent dat Slot niet. WU je daar volgende keer eens wat over schrijven Cora? Misschien is oom Ko maar erg dom, en daarom wil hij dat ook wel eens weten, en misschien gaat oom Ko er dan ook nog wel eens kijken. Zijn jullie daar met de school wezen zingen? Dan was het wel erg leuk zeker. Allemaal de groeten hoor, en tot de volgende brief. Tineke van Rossum, Zeist. Vakantie, heerlijk! Ja, dat vindt oom Ko ook hoor. Maar oom Ko heeft niet zoveel vakantie, weet je, en dat vindt oom Ko nu juist niet zo heerlijk. Maar je kan nu eenmaal niet altijd vakantie hebben ook, want dan zou het toch ook weer niet goed zijn. Maar je gaat toch zeker ook wel graag naar school? Want als je jong bent moet je leren, om later wat te kunnen worden. Eerst leren en dan spelen. Allemaal. Dat was het voor deze week. Er zijn deze maand vier raadsels geplaatst. En nu is het weer inzenden. Vooral niet vergeten aUe oplossingen in te sturen, want het gaat om „prijzen". En zoals julhe weten, een leuk briefje. Het hoeft geen lange brief te zijn, maar er moet toch wel zoveel in staan, dat oom Ko er antwoord op kan geven. Som migen schrijven maar een paar regels, en dan moet oom Ko maar zien daar wat van te „breien". En dan voor de volgende week nee, daar zeg ik niets van. Jullie zullen dat wel zien sds het zover is. Allemaal de hartelijke groeten van jullie oom Ko. volle goudkleur. Wacht u dus maar rustig af, dan kunt u het wonder van de kleurenterugkeer straks zelf zien. De oorzaak van deze kleurwisselingen is niet goed bekend, maar komt wel meer voor in de natuur. STOOFPEERTJES Hartelijke dank voor het verschafte recept voor de zo smakelijk toebereide stoof peertjes. Wij zullen het t.z.t. eens publiceren als er ruimte voor is. RODE PUKKELS Ik heb 's nachts geweldige jeuk aan beide benen. Er ontstaan dan rode puk kels met schiUertjes. Is dat exeem? Antwoord: Het kan een eczeem zijn, ja, maar ook iets anders. Dat kunnen wij op een afstand niet bekijken. U moet zo snel mogeUjk uw huisarts vra gen er eens naar te Idjken. Zonodig stuurt hij u door naar een huidspecia list. GEVAARLIJKE SPINAZIE Men zegt wel eens, dat men spinazie niet een dag van tevoren kan koken en de andere dag opwarmen. Is dat zo en zit er dan gif in? Antwoord: Dat „men zegt" is ditmaal geen loos gerucht, maar officiële voor lichting. Er is al vaak gewaarschuwd voor het opwarmen van eerder gekook te spinazie. In het algemeen is het niet verstandig zg. kliekjes te bewaren voor een volgende dag, want de vitaminen zijn er dan ondertussen wel uit en aan voedingswaarde blijft er weinig over. Maar spinazie en sptnaziewater mogen besUst niet worden bewaard tot een vol gende dag, omdat er voor de gezondheid schadelijke stoffen in kunnen ontstaan. Bij de bereiding moet er trouwens al re kening mee worden gehouden, dat het oxaalzuurgehalte vrij groot is. Daarom moet men eigenlijk bij het opzetten al 3 a 4 theelepels geprecipiteerd krijt toe voegen. Iemand die opgewarmde spina zie eet zonder meer, zal er niet onmid dellijk aan sterven, maar zo'n kliekje heeft wel schadelijke gevolgen voor het lichaam. Het gif, dat erin kan ontstaan, heeft een langzame werking. U zult er aanvankelijk niets van merken, daarom wordt deze waarschuwing zo vaak ge negeerd. PORTRETLIJSTJES Hoe krijg ik zilverkleurige, maar dof geworden fotolijstjes weer blinkend? Antwoord: Met een zilverpoetsdoek. U moet er echter géén zilverpoets op doen in dit geval, nu de lijstjes niet van züver zijn. LEREN BANKSTEL Wij hebben een echt lederen bankstel. Hoe moeten we dit onderhouden? Wij hebben centrale verwarming en zijn bang dat het door uitdroging gaat scheuren. Antwoord: Tegen uitdroging van uw meubelen kunt u waken door aan alle radiatoren van uw cv. daarvoor ver krijgbare open kruiken, bussen of an dere vaatjes te hangen en dagelijks zorg te dragen dat ze weer gevuld worden. Dat voorkomt ook het barsten van het houtwerk, zoals (parketvloeren, biezen matten enz. Met een hygrometer in de zitkamer kunt u geregeld het relatieve vochtgehalte van de aanwezige lucht controleren en zonodig met een planten spuit nog water vernevelen als dat no dig zou zijn. Er mogen echter geen wa terdruppels op het echte leer komen. Leer verdraagt slecht vocht. Het beste is, uw bankstel regelmatig in te vetten met een doekje, dat u steeds voorziet van een tipje kleurloze bijenwas. Om dat veel mensen transpiratievocht ach terlaten in leren stoelen, moet u na het gebruik uw bankstel terdege controle ren op vochtige plekken. Er kan ook met drank gemorst zijn. Neem dan on middellijk dat vocht op met een schone doek en vet gelijk die plaatsen weer in met een vleugje kleurloze was. Het Unicef-comité „Goeree Overflak- kee" kan dit jaar zeer tevreden zijn over haar behaalde resultaat. De op brengst bedroeg in het seizoen '77/'78 12.882.75. Dit is dus het resultaat van de inzet van de leden van het Unicef- comité Goeree-Overflakkee, maar ook van b.v. de Chr. Mavo te Middelhamis, die voor 1670,aan kaarten, e.d. ver kocht, de Rijltsscholengemeenschap, die tot een verkoopbedrag kwam van bijna 1100,en de Technische School, die voor ongeveer 650,verkocht. Her- nesseroord 375,Remonstr. Kerk 500,—. Het Unicef-comité wil langs deze weg een ieder, die op welke wijze dan ook heeft bijgedragen tot het tot stand ko men van dit mooie bedrag, hartelijk dank zeggen voor de medewerking. Doorlopende kollektie kaarten „alle gelegenheden" Naast de „winter-kollekte", die van Unicef alwel bekend was, is er nu ook een kollektie kaarten permanent te be stellen. Dit zijn kaarten, die voor „alle gelegenheden" zijn te gebruiken (ver jaardag, geboorte e.d.) U kunt hiervoor informatie krijgen bij de u wellicht nog bekende verkoop adressen in uw eigen woonplaats, en/of bij mevr. J. de Loos, Frans Halslaan 18 Middelharnis, tel. 01870-3227. Deze kaarten kunt u dus het gehele jaar bij het Unicef-Comité Goeree-Overflakkee bestellen. Bijna 250 tekeningen werden ingele verd. Er werden 45 prijzen beschikbaar gesteld. De jury bestond uit mevr. Van Es, mevr. Bol en de heer C. van der Sluijs. De deelnemertjes werden in drie groepen gedeeld: van 4 tot 6 jaar; van 7 tot 9 jaar en van 10 tot 12 jaar. In de groep van de jongste deelnemertjes won Francien Zandstra een autoped; in de middengroep Marlies Jacobs, die een sjoelbak mee naar huis mocht nemen en bij de ouderen was Carla Blijleve de gelukkige. Zij kreeg een camera ter hand gesteld. De overige kinderen kre gen bijzonder leuke prijzen. De midden stand heeft diep in de beurs getast. Vroeger was er in Sommelsdijk een middenstandsvereniging, maar die is ter ziele gegaan door gebrek aan ani mo van de zijde van de leden. Er is een nieuwe generatie gekomen; er kwa men nieuwe en meerdere winkels en de tegenwoordige middenstanders zijn van mening, dat het zaak is, dat ze van zich laten horen. Verwonderlijk is het, dat Sommelsdijk thans meer dan 70 mid denstanders telt, waarbij tevens am- bachtsbedrijven. Deze hebben natuurlijk minder behoefte om op de voorgrond te treden. Toch werden in totaal ruim 40 middenstanders lid van de vereni ging. Deze mensen zijn actief. Er zijn win kels verbeterd, verruimd en gemoder niseerd. Deze week werd een wapenhandel ge opend in de St. Jorisdoelstraat en woensdag heeft de heer Bienefelt zijn winkel aan de Binnenweg officieel voor het publiek opengesteld, onder de naam „Grootmoeders Charme". Nee, er zit wel degelijk leven in de Sommelsdijl5:se mid denstand en daarom heeft de vereniging de oprichting duidelijkheid wUlen geven door deze actie, waarbij vrijwel ieder een betrokken is geweest, doordat alle Sommelsdijkse kinderen hun steentje mochten bijdragen. Er staat nog meer op het programma. De laatste twee woensdagen in juni en de eerste twee woensdagen in juli zal er een braderie gehouden worden, die de naam „Holle-bolle-dagen" zal dra gen. Dan zullen tegelijk met de markt op de Voorstraat ook de omliggende straten gevuld zijn met kraampjes en standjes van de plaatselijke midden stand. Zo zal de St. Jorisdoelstraat, het Marktveld, de Oranjestraat, de Dubbe le Ring en het Kerkstraatje het toneel zijn van handel en nijverheid. Verwacht kan worden, dat, naast de kramen op de markt, want die kooplieden doen ook mee, nog een dertig kramen etc. toege voegd zullen worden. De Sommelsdijkse Middenstand hoopt hiermede de aandacht op zich te vesti gen. Een beeld van het gebeuren zaterdagmiddag op het Marktveld. Mevr. Van Es is bezig de prijsioinnaars bekend te maken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 6