vofli<leflieij<Pen 't Is goed sparen bij \^Lanschot Bankiers. En wij weten er alles van. gedekte kleding I i den Engelsman-van Driel i --------- i D.B.G.C. toch nog tweede plaats VOLOP LENTE PREDIKBEURTEN ZEELAND Gebruik van Aldrin terugdringen NUuws uit Z««land Uw huis verkopen? TAMBOER Sparen met opzegtermijn Sparen met vaste termijn Spaarbrieven (aan Toonder) Sparen met Stijgrente Spaar-Trouw systeem Ilrtna P Xvan der Ree Zn. in iieren-y en damesconfectie jong en oud is, collectie mantels, japonnen, regenmantels en costiiums zien, maar ook prachtige regenjassen in gedekte kleuren. Abonneert U op Ellanden-Nleuws I TOP-GEHEIME GRANADA'S IN STRIJD TEGEN TERRORISME Nu zweven voorjaarsgeuren aan van bomen die te bloeien staan. Geen knopje dat niet openzwol, De wereld is van wond'ren vol. De wereld in haar lentetooi, Goöis schepping, wonderbaarlijk mooi, We kom.en ogen, tijd te kort nu 't buiten vo'lop lente wordt. Er ligt een glans op bloem en plant van d' aard gekomen uit Gods hand. De aard die Hij heeft ingericht voor scheps'len levend in Zijn licht. Zijn licht dat om ons heen wil zijn, ons koestert met haar warme schijm. O heerlijke belevenis, nu 't buiten volop lente is. Lanerta. en Dieldrin verder TV DEFECT? voor Hielle reparatie 01877 -1236 Dames team kampioen Tennisvereniging „Het Westrak" te Oude Tonge Administratie- en Assurantiekantoor, Binnenweg 6, Middelharnis (Sommelsdijk), telefoon (01870) 2390. UW ADRES VOOR KLEDINGMAGAZIJN voor VOORSTRAAT 15 ST. AJNNALAND TEL. 01665 - 3490 - 2721 Wij komen wekelijks door g^Jieel Goeree - Overflakkee. Belt of schrijft Oins erven en wij laten U een prachtige De winkel is 's woensdagsmiddags om 1 uur gesloten, vrijdags tot 9 uur open en zaterdags om 4 uur dicht. i Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Vrijdag 26 mei 1978. Momenteel worden er op een geheime locatie in Groot-Brittannië nieuwe Ford Granada's gebouwd van kogelvrij, ge wapend plaatwerk, uitgerust met een grote variatie van anti-terroristische afweermiddelen, zoals onder stroom staande deurdrempels en rookbommen. Deze nieuwe, uiterst veilige Granada Sedan en Stationwagens worden aan ambassades, veiligheidsorganisaties, top-mensen in de industrie en politici in zowel Europa als het Midden-Oosten verkocht voor 50.000 en hoger. Deze top-geheime Granada's kunnen worden besteld bij een van Engelands oudste Ford-dealers, Reginald Tildesley uit Willenhall bij Birmingham. Maar de naam en het adres van de gespeciali seerde carrosseriebouwers, die zorgdra gen voor het ombouwen met gewapend plaatwerk, worden als een zorgvuldig geheim bewaard en worden zelfs niet aan de cliënt doorgegeven. ledere nieuwe Granada wordt naar deze geheime plaats gebracht, waar een team van specialisten de büinenbekle- ding en de zetels verwijdert, om daarna speciale stalen panelen in te bouwen. Deze worden uit staalplaten gesneden die van tevoren getest zijn door scherp schutters. Deurkieren hebben overlap pende schermen om versplintering van het gewapend plaatwerk te voorko men en de ramen van de deuren worden vervangen door 29 mm dik kogelvrij glas, dat langs de randen dichtgeplakt is. Dezelfde soort ruiten zijn achter en voor aangebracht. ledere raamopening is gevoerd met helder, polycarbonate plastic, ter bescherming tegen splinters. De gewapende beplating is doorge werkt over de vloer en zelfs de bouten, waarmee de voor- en achterzitplaatsen zijn verankerd, zijn beschermd om te voorkomen dat ze door de kracht van een explosie onder de wagen losgesla gen worden. Ook het dak is gevoerd met bewapend plaatwerk en speciaal geca pitonneerd. Om de benzinetank tegen aanvallen te beschermen is deze aan de binnenzijde voorzien van een zelfslui- tende schuimlaag. Men beweert, dat door de uitrusting met speciale Dunlop run- flat Denova wielen en banden, de Gra nada met kogels in de banden van een overval kan wegrijden met een snelheid van 160 km/uur. Deze ongewone Granada heeft nog vele andere anti-terreur kenmerken. De deuren zijn beveiligd door elektri sche sloten. Zowel de voor- als de ach terbank zijn voorzien van een stilstand- knop voor de motor en een alarmsirene kan ook zowel van de voor- als de ach terbank in werking worden gesteld. Bo vendien is deze wagen uitgevoerd met rookbommen, die vanaf de bestuurders plaats afgeschoten kunnen worden. Een onder stroom staande afscheiding onder de deurdrempels voorkomt dat over vallers de wagen omkeren. Door deze extra uitrusting wordt er 450 kg aan het gewicht van de standaard Granada toegevoegd, zodat er speciale, zware ve ring en schokdempers gemonteerd moesten worden. Daar de ramen afge sloten zijn, is er een luchtverversingsin stallatie in aangebracht. Ook bevat deze auto een intercom., voorzien van micro foon en luidspreker, om met mensen buiten de auto te kunnen praten. Het ombouwen vergt ongeveer 6 tot 8 weken en zowel sedans als stationwa gens kunnen worden uitgerust met het gewapende plaatwerk. Reginald Tildesley Limited is een van de oudste Ford dealers in Groot-Brit tannië. Het eerste getekende contract met Ford dateert van 1912. Zij beheren nu een dealersgroep iets ten noorden van Birmingham. Volgens de voorbijganger Ujkt de „ge wapende" Granada precies op de ge wone Granada", aldus Peter Brown, voorzitter van de dealergroep. „Wij be weren niet, dat deze Granada iemand beveiligt tegen iedere vorm van aanval, maar men kan niet veel uitrichten van buiten af en men moet wel erg vastbe raden zijn om door de totale beveüiging heen te komen. Het extra gewicht heeft weinig effect op de prestatie en wij zijn van mening dat de inzittenden van een van onze Granada's veilig weg kunnen komen van welke aanvaller dan ook". Bij de foto: GRANADA - GEHEIMEN 1. Kogelvrij, stalen scherm achter de achterbank. 2. Kogelvrije schennen -in alle deuren. 3. Op afstand bediende elektrische deursloten. 4. Kogelvrij, 29 mm dik, gelamineerd glas, bedekt met helder plastic om versplinteren te voorkomen. 5. Intercom-installatie om met bewa kers en overvallers te kunnen spre ken. 6. Schakelaar (ook op de achterbank) om de wagen te immobiliseren in geval van ontvoering van de chauf feur. 7. Speciale schermen, die over de kie ren tussen de deuren vallen. 8. Kogelvrij voorschot. 9. Alarmsirene tegen overvallen. 10. Rookgordijn uitlaat. 11. Zelf-afsluitende benzinetank. 12. Onder stroom staande' plaat ter voorkoming van het omkeren van de auto door aanvallers. 13. Zware vering en dempers ter onder- steiming van het extra gewicht van het bewapende plaatwerk. 14. Onderschild tegen mijn-explosies. 15. Run-flat veiligheidsbanden. Er moest voor het verkrijgen van de tweede plaats toch nog geknokt door de Oude-Tongse korfballers. Want nu kreeg het in eigen huis de Brabantse ploeg Spido, die na een eerste neder laag op revanch loerde. Toch hadden de D.B.G.C.-ers er in begin moeite mee om het spel onder controle te houden. Maar na zo'n tien minuten slaagden er wel in en kon D.B.G.C. dan ook gelijk scoren. Het was voor de Oude-Tonge- naren Longin Löffler die de stand, d.m.v. een doorloopbal op 1-0 bracht. Maar nog geen twee minuten later kon een aan de andere kant een hard vechtend Spido de stand weer gelijk maken en werd het 1-1. Het duurde nu wel zo'n tien minuten voor dat er weer een doelpunt viel. Het was weer D.B.G.C. dat uit kon lopen. Nu door Doek Both die van grote af stand nauwkeurig inschoot. De Oude- Tongenaren hadden nu toch wel het spel geheel onder controle. Een middenvak fout van Spido en een hier niet op rekende verdediging had den tot gevolg dat Anton van Kouteren van dichtbij de bal in de korf kon gooien en zo werd heft 3-1. Na dit doelpunt zakte bij beide ploegen eigenlijk het tempo wat weg. Hoewel er aan beide kanten nog enkele kansen kwamen. Het was zeUs zo dat zowel de Oude-Tonge- naren als de Brabanders er in slaag den om de aan hun toegekende straf- worp te missen. Toch mioest vlak voor rust de verdediging van Spido weer wijken voor een D.B.G.C. aanval en nu was het Dineke de Boed die door goed aangeven een doorloopbal kon nemen en zo de stand op 4-1 bracht. Na de thee wilden de gasten al ge lijk funk van start gaan masir lieten hieruit zoveel fouten komen dat de D.B.G.C. aanval hiervan kon profiteren en zo kon alweer Dineke de Boed scoren en werd het 5-1. Toch gal Spido het na dit doelpunt nog niet op en bleef ook steeds weer opnieuw aandringen. Maar in de verdediging bij de blauwwitten had men de zaak goed onder controle. Het duurde in deze tweede helft dan ook tot zo'n tien minuten voor het ein de voordat er gedoelpunt kon worden. En het was nu Spido dat de korf wist te vinden en er 5-2 van kon maken. Toch leek D.B.G.C. al zeker van de overwinning want een toch hard wer kend Spido kon niets tegen de goed georganiseerde D.B.G.C. verdediging te genover stellen. Desondanks wist vlak voor tijd een Spido speler toch te ont snappen en 5-3 te scoren. Dit zou te vens de eindstand worden want D.B.G.C. speelde de resterende minuten uit met uitstekend bal bezit en zo bleven de twee punten die recht gaven op de tweede plaats in Oude Tonge. Daar dit de laatste wedstanjd was van deze com petitie kon D.B.G.C.-korfbal tesrug zien op een uitstekend verlopen seizoen en weer met volle moed uitkijken naar de nieuwe start in september. .ÏX5v3sS^5\^^3\5>3>2>O^JX0Os,9s>*DS.5s^^ ZONDAG 28 MEI 1978 SINT ANNALAND Herv. Kerk 10.00 uur ds. W. J. Gorissen te Stavenisse, nam. 6 uur ds. M. D. Geuze (voorber. H. Avondmaal) Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur ds. J. Karens te Opheusden Geref. Gem. in Nederland 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. M. C. van der Meer uit Sas- senheim Ger. Kerk: Gez. diensten met de kerk van Nieuwerkerk, in het kerkgebouw aldaar Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen Oud Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur lezen. NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. Kolkert Geref. Kerk (N'kerk - O'land) 10 uur dhr. J. Verheul, Spij- kenisse, 5 uur ds. P. J, Moet G«ref. Gem. 10 en 3 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. HERV. GEMEENTEN - THOLEN ZONDAG 28 MEI Tholen 9.30 en 6.30 uur ds. L. Wüll- schleger PoortvUet 10 en 6 uur ds. A. Cysouw Scherpenisse 9.30 hr. C. de Groot, 2.30 uur ds. H. Visser St. Maartensdijk 9.30 en 2.30 uur ds. J. Blom Stavenisse 10 uur ds. M. Geuze 6 uur ds. W. Gorissen St. Annaland 10 uur ds. W. Gorissen, 6 uur ds. M. Geuze Oud Vossemeer 10 uur kand. A. Stoof, 6.30 uur kand. J. Kongkind St. Philipsland 9.30 uur 2.30 uur ds. A. Cysouw. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK OPBRENGST ROMMELMARKT WERELDWINKEL De opbrengst van de op Koninginne dag gehouden rommelmarkt was 2980 gulden. Dit bedrag wordt overgemaakt naar het s.o.s. kinderdorp San José de Chiquitos in Bolivia. Dit dorp kan hier mee beter in zijn eigen onderhoud voor zien. De wereldwinkel wil hierbij alle medewerkenden bedanken voor de hulp, het kopen en het geven. De wereldwin kel is op enop woensdagmorgen van half tien tot 12.00 uur, vrijdagavond van 7 tot 9 uur en zaterdagmorgen van half tien tot half twaalf en is gevestigd op Oranjestraat 8. Minister Van der Stee (landÊouw en visserij) heeft in overeenstemming met zijn ambtgenoten van volksgezondheid en milieuhygiëne en van sociale zaken, besloten dat op gronden die na 1 iuU 1978 behandeld worden met Aldrin of Dieldrin bevattende bestrijdingsmidde len, gedurende 7 jaar na die behande ling geen voor menselijke of dierlijke consumptie bestemde bol-, knol- en wortelgewassen geteeld mogen worden. Voor voeder- en consumptiegewassen, met uitzondering van aardbeien, geldt SINT ANNALAND Dhr. Chr. J. C. Boot overleden In de nacht van dinsdag 23 op woens dag 24 mei overleed in het ziekenhuis „Lievensberg" te Bergen op Zoom dhr. Chr. J. C. Boot uit Sint Annaland. Wij len dhr. Boot was een in Sint Annaland en omgeving geziene persoonlijkheid. Na eerst onderwijzer te zijn geweest aan de openbare lagere school te Oud- Vossemeer werd hij in de dertiger jaren benoemd tot hoofd van de openbare school te Sint-Annaland, als opvolger van het vorige hoofd, dhr. H. W. Odink, die toen met pensioen ging. Naast zijn taak als hoofd der school bewoog dhr. Boot zich op velerlei terrein. Zo was hij onder andere bestuurslid van het Lees gezelschap „Elck Wat Wils", bestuurs lid van de Coöperatieve Boerenleenbank (later van de Rabobank) en hoofd van het boekhoudbureau van de Rabobank, dat hij tot aan zijn overlijden is ge weest. In 1975 ging dhr. Boot met pen sioen, doch bleef aktief werkzaam als hoofd van het boekhoudbureau aan de Bierensstraat in St. Annaland. Wijlen dhr. Boot was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij zou in september a.s. 68 jaar worden. Tevens maakte dhr. Boot destijds deel uit van het feestco mité dat in St. Annaland vele malen feestelijkheden organiseerde, onder an dere oranjefeesten en festivals en der gelijke. Hij was de laatste tijd nog steeds aktief werkzaam en zou een hart operatie moeten ondergaan; hij wachtte een oproep hiertoe, doch helaas kwam het einde nog onverwachts. De versla genheid in Sint Annaland is dan ook groot. Dhr. Boot was een vriendelijk en innemend man, die voor ieder een vriendelijk woord had en een ieders overtuiging respecteerde. THOLEN Dronken man stak met mes politieman in de borst Dinsdagavond heeft een dronken man, de 35 jarige inwoner van Tholen J. de H. met een mes in de borst gestoken. Hij is ingesloten op verdenking van poging tot doodslag. De politieman E.C.M.W. en de dader moesten in het ziekenhuis te Bergen op Zoom aan hun wonden worden behan deld. Na behandeling kon dhr. W. huis waarts keren en werd de H. ingesloten in het groepsbureau van de rijkspolitie te Tholen en voorgeleid aan de officier van justitie. De politie werd dinsdagavond ge waarschuwd, dat er op de Eendrachts- weg een dronken man liep. Drie man van de rijkspolitie troffen de H. aan in een zeer beschonken toestand bij zijn woning aan de Beboudendam waar hij binnen ging. Na herhaald sommeren kwam de H. naar buiten waar een wor steling ontstond. Daarbij stak de H. met een mes de politieman in de borst. De H. vluchtte hierop zijn woning binnen en werd door de politie in de benen ge schoten. Toen de H. aan de achterzijde de woning wilde verlaten werd hij nog maals in de benen geschoten en kon hij worden overmeesterd. SINT MAARTENSDIJK Politieke partijen gaven uiteenzetting De 5 politieke partijen die aan de Thoolse raadsverkiezingen deelnemen hielden maandag een gezamenUjke in formatie- en discussieavond in gebouw Haestinge. De lijsttrekkers van S.G.P., P.v.d.A., C.D.A., V.V.D. en R.P.F. hiel den korte inleidingen over hun partij programma waarop discussie volgde. Voorjaarsverkoping. De voorjaars verkoping door de Vrouwenvereniging van de Ned. Herv. Gemeente heeft bij na 2800,— opgebracht. SCHERPENISSE Gift voor de kerk. Een oud-inwoner van Scherpenisse heeft dezer dagen 10.000,geschonken aan de Ned. Herv. Gemeente. Uitslagen kompetitie: zaterdag 20 mei Gem. Teams: 4e klasse Het Westrak 2 - Ridderkerk 5 4—1 Binnenmaas - Het Westrak 3 4—1 Het Westrak 4 - WUton 14 Heren teams: Hoofdklasse Westrak - Be Quick 32 3e klasse Hoogvliet- Het Westrak 32 Jongens team: DDH - Het Westrak 5—0 donderdag 18 mei: Dames team 4e klasse: Het Westrafc - Be Quick 5O Met nog één wedstrijd te spelen is dit team, bestaande uit de dames: Kokkie de Jager - Hilda Kaptein - José Nolles en Lia Löffer, kampioen geworden in de 4e klasse. Begin juni zullen zij een promotie-wedstrijd moeten spelen. Wij wensen de dames veel succes met het spelen van deze wedstrijd, zodat zij het volgende seizoen in de derke klasse kun nen gaan spelen. in dat geval een teeltverbod gedurende 4 jaar. Tevens zijn maatregelen in voorbe reiding die inhouden dat Aldrin en Dieldrin bevattende bestrijdingsmidde len slechts met schriftelijke vergunning afgeleverd en gebruikt mogen worden. Goed Sparen Er zijn bij Van Lanschot Bankiers 5 spaarvormen met liefst 17 verschillende mogelijk heden. Een uitgebreide brochure over alle spaarvormen van Van Lanschot zenden wij u op aanvraag gaarne toe.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 10