Rijnmoncls Algenri. Verhuupcentpum B.V. aktiviteiten van De iVlotte HET KVENSTER KORFBAL Opnieuw winst Good-Luck teams D.B.G.C.-1 pakt voile winst SCHUTTEVAER'' SINT PHILIPSLAND Veertig en vijtfig jaar getrouwd Lezing 10 jaar „Westvoorn'' te te Ouddorp hield ge slaagde schoolavond Uw huis verkopen? TAIVIBOER Filmavond over de peuterspeelzaal Bladi, 2 JBILANDiJNr NIEUWS» Vrijdag 5 mei 1978 blik op kerk en samenleving Veel vrije dagen De bede in de troonrede De ontkerstening 't Is me het weekje wèlIk zit de ze bijdrage te schrijven op de avond van 1 mei, nadat ons volk Koninginne dag heeft gevierd, of de Dag van de Arbeid, al naar gelang men meer oranje of meer rood van tint is. Dan hebben we deze week ook nog Hemelvaartsdag, die dit jaar samenvalt met de nationale dodenherdenking. En tenslotte bevrij dingsdag, die dan niet officieel gevierd wordt, maar die voor velen toch iets feesteiijks heeft. Immers, die ene werk dag na Hemevlaartsdag is in de meeste gevallen een verplichte snipperdag. Grappenmakers zeggen deze week van de V.V.D. te zijn, de partij van Veel Vrije Dagen. In deze tijd, waarin men bezig is de laatste restanten van een christelijke beschaving uit te wissen vind ik het eigenlijk nog een wonder dat men Ko ninginnedag niet op zondag wil vieren, maar deze naar de maandag verschuift. Daar zal wel geen andere reden voor zijn dan deze, dat men niet graag z'n vrije dag opgeeft. Vandaar wellicht ook dat er nog niet getornd wordt aan de zogenaamd algemene erkende christe lijke feestdagen, zoals Tweede Paasdag, Hemelvaartsdag en Pinksteren. Ook zij die met God noch gebod rekenen pro testeren nog niet tegen het feit dat deze dagen nog algemeen als „zondagen" ge vierd worden. Al moet wel gezegd wor den dat men daarmee parasiteert op een levensbeschouwing die men duide lijk afwijst. Een gelukkige inconsequen tie overigens, waardoor het christelijk karakter van onze natie nog enigszins bewaard blijft. Voor het overige kunnen we erop re kenen dat de saecularisatie steeds meer veld wint, ook in ons volksleven. De discussie rondom het al of niet opnemen van „de bede in de troonrede" liegt er niet om. Ds. S. Kooistra schrijft hier over in het Hervormd Weekblad enkele behartenswaardige dingen. Hij merkt op dat deze zaak „aanleiding geeft tot hevige discus sies in de kerkeraden. Er is huiver voor ijdel gebruik van de Naam des Heeren. Anderzijds is er ernstige ver- "ontrusting over het verzwijgen van de Naam des Heeren op het publieke terrein en daarmee over de toenemen de ontkerstening van ons volk. Zo zijn de stemmen verdeeld". Aldus Ds. Kooistra, die er verder op wijst dat het inderdaad wel gevaarlijk is de zaak van deze bede in de troon rede neer te halen op het niveau van een politieke partijstrijd tussen confes sionele en niet-confessionele partijen. De regering-Van Agt, aldus Ds. Kooi stra, zou zelf de knoop moeten door hakken en deze zaak niet afhankelijk moeten stellen van handtekeningenak- ties in de kerken. Waar het eigenlijk om gaat, zo^ schrijft bs. Kooistra verder, „is of de Overheid als zodanig zich Dienaresse Gods weet, afgezien van de vraag of de overheidspersonen tot een confessionele of niet-confessione le partij behoren. Afschaffing van de bede in de troonrede zou bij verdere ontkerstening kunnen leiden tot af schaffing van de eed, waarbij óók de Naam van God wordt aangeroepen. Moeten wij dan werkelijk de laatste restanten van de oorspronkelijke chris telijke Nederlandse natie oprijimen? Moeten wij breken met de erkenning van de zondag en christelijke feestda gen? Moeten wij breken met het chris telijk beginsel van de monogamie in de huwelijkswetgeving? Als de rege ring-Van Agt werkelijk geschrokken is door de reakties op de schrapping van de bede door de regering-Den Uyl, dan zou het een positief teken kunnen zijn, als zij uit zichzelf opnieuw de be de in de troonrede opneemt. In de vorige eeuw en ook in deze eeuw is al eens eerder de bede weggelaten, maar meestal werd deze „fout" door een nieuwe regering hersteld. Want brede groepen, ook buiten de confes sionele partijen schrikken toch' terug voor het radicaal atheïstische stand punt van een staat zonder God". Tot zover de visie van Ds. Kooistra. Inderdaad is het bewust weglaten van de bede tot God in de troonrede een symptoom van de ontkerstening. Een symptoom, waarop snel nog vele ande re symptomen zullen volgen. Daarom hopen en bidden we dat deze ontwik keling alsnog gekeerd zal worden en dat de Naam van God inderdaad te heilig om als inzet voor een politiek steeksel te dienen weer terugkomt in de troonrede. Misschien lijkt het een for maliteit en zullen velen het ook als zodanig beschouwen, maar er zit toch nog de erkenning in van het Koning schap Gods over alle terreinen van het leven. En juist rondom Hemelvaartsdag belijden we toch dat aan Christus alle macht is gegeven in hemel en op aarde? Waarnemer Door een ruime 10-5 overwinning op PKC blijft Good-Luck in de top mee draaien en is met nog enkele andere ploegen kanshebber voor het kampioen schap in IC. Good-Luck 2 moest van Spido win nen om een beslissingswedstrijd te for ceren, het werd een 6-4 overwinning. Good Luck 1 PKC 5 In de beginfase een sterk aanvallend Good-Luck, dat via een goed spelend middenvak veel balbezit had. Na 5 minuten kon Sandra Vermeulen vrij schieten en maakte geen fout. 1-0. De thuisclub bleef sterker, maar moest toestaan dat PKC van grote afstand 1-1 scoorde. Na een kwartier kwam Good- Luck goed los en op aangeven van Bram Grootenboer kon Winnie Vermeuleij een doorloper benutten. De Rood-Witten bouwden een veld- overwicht op, wat in de 25ste minuut door Winnie Vermeulen tot uiting werd gebracht. 3-1. Door een foutje in de verdediging liep P.K.G. in tot 3-2, echter lemke Huizer m.aakte van 2,5 meter geen fout 4-2. Op slag van rust kwam Sandra Ver meulen vrij onder de korf, en schoot beheerst op aangeven van Wim Snijder 5-2 in. Na de rust nam Lenie Jongejan aan vallend het initiatief en met een door braak wist zij de P.K.C. verdediging uit te spelen en scoorde 6-2. Het hoge tempo werd voor P.K.C. fataal en met een doorloper schoot Bram Grootenboer 7-1 in, waarna uit een vrije worp Leo Boeter 8-2 aante kende. In de 10e minuut van de twee de helft werd het zelfs 9-2 door een strafworp van Ria van Oudenaren. Het tempo zakte en mede doordat Good-Luck dacht de winst binnen te hebben kwam P.K.C, sterk terug en wisten binnen 10 minuten drie doel punten te maken 9-5. In de slotfase schoot Winnie Vermeu len nog 10-5 in, waarna beide ploegen niet meer aandrongen. Good-Luck 2 Spido 2 Vanaf de eerste minuut probeerde Spi do met hard spel de thuisclub van sco ren af te houden, dit lukte niet. Het te harde spel van de ploeg uit Klundert leverde een strafworp op, wel ke Leen van Antwerpen verzilverde. 1-0. Spido kwam nog gelijk, waarna Good- Luck een veldoverwicht opbouwde. Tegen de verhouding in werd het door een verdedigingsfout 1-2. Net voor rust schoot aanvoerder Lou Minheere zijn ploeg met een doorloper op 2-2. Na de rust liep Spilo uit naar 2 3, echter door de vele overtredingen van Spido kreeg de aanval veel kansen. Na een half uur benutte Adrie Kledn een strafworp en maakte zo gelijk. De beginaanval kwam nu voor de korf en via een stafworp en een doorloopbal bracht Leen van Antwerpen 5-3 op het scorebord. In de slotfase moest Good-Luck nog toestaan dat de gasten hun vierde doel punt maakten, maar in de laatste mi nuut was het Lenie van Damme die met een doorloper de eindstand bepaalde. 6-4. Het was nu H.K.C, dat naar sport park „De Koepel" af moest reizen voor de eerste wedstrijd van de dubbel te gen D.B.G.C. Over het algemeen, zoals uit het ver loop van de competitie blijkt is H.K.C, een vrij geroutineerde ploeg die vooral bestaat uit een aantal oudere routineers. Het eerste kwartier konden beiden ploegen elkaar redelijk in evenwicht houden. Toch kon D.B.G.C. scoren door Anja Pollemans die door een goed ge nomen doorloopbal de stand op 1-0 bracht. Nog een minuut later wisten de Oude-Tongenaren opnieuw de korf te vinden en het was nu Longin Löf f Ier die ook weer door goed aangeven van de D.B.G.C.-aanval een doorloopbal te ne men die D.B.G.C. op een 2-0 voorsprong bracht. H.K.C, kon nu ook iets terug doen door van grote afstand in te schieten en zo werd het 2-1. De korfballers uit Oude Tonge hadden H.K.C, nu toch volledig in de klem. Dit bleek want zo'n tien minuten voor rust was het Dick Both die zich na voortreffelijk vrij gespeeld te hebben de voorsprong uitbreidde naar 3-1. Dit leek ook tevens de ruststand te worden maar op slag van rust was het weer D.B.G.C. dat de korf wist te vinden en was het nu Tonny Kreeft die van korte afstand 4-1 maakte. Na rust was het toch weer D.B.G.C. dat bleef aandringen en volledig het spel beheerste. Vooral het middenvak van de Oud-Tongenaren had grote in vloed op het spelbeeld want vrijwel iedere bal werd door hen onderschept. Zo kon D.B.G.C. met een hoge fre quentie aan blijven vallen. Toch kon men niet tot scoren kom.en hoewel er al verschillende ballen uit de korf kwa men. Het duurde dan ook zo'n vijfen dertig minuten in de tweede helft voor dat de goed leidende scheidsrechter eigenlijk aan D.B.G.C. een verdiende strafworp toekende. Het was Piet Kreeft die deze kans verzilverde en er 5-1 van maakte. Er werd nu van vak gewisseld en kreeg D.B.G.C. nu een andere aan val. Het was zo'n vier minuten voor het einde toen Johan van der Welle van afstand zo hard inschoot dat de scheids rechter stond te twijfelen of het wel een doelpunt was. Zo werd het dan toch 6-1 voor de Oude-Tongenaren en had den ze de punt toch in eigen huis weten te houden. Programma 6 mei „Sportpark „De Koepel". D.B.G.C.-2 - ADO-4 12.30 uur D.B.G.C.-3 - Quick-J 10.45 uur Uitwedstrijd: G.K.V.-3 - D.B.G.C.-1 14.00 uur ff Op het tweedaags congres, de 129ste Algemene Ledenvergadering van de Koninklijke Schippersvereniging „Schuttevaer" j.l. donderdag 27 en vrijdag 28 april te Sint Philipsland gehouden, werden veel voorstellen in behandeling genomen. Namens de afdeling Goeree-Overflakkee werden de door deze afdeling ingediende voorstellen met een goed sprekers talent toegelicht en ver dedigd door de afgevaardigde, schipper H. Visscher van het m.s. „Fa- benja", op deze foto staande voor een der microfoons. Een verslag van het congres brachten we in het nummer van dinsdag j.l. (foto M. J. Faasse). OOSTFLAKKEE Zaterdag 29 april j.l. was het 40 jaar geleden dat het echtpaar A. Bakker en J. Melissant, Emmastraat 20 te Den Bommel in het huwelijk zijn getreden. Maandag 1 mei herdacht het echtpaar A. van Noord en J. M. van der Meide, Zuiddijk 34 te Oude Tonge hun 50-jari- ge echtvereniging. In stilte zijn deze feiten herdacht. On ze hartelijke gelukwensen. Op maandag 8 mei a.s. organiseert de vereniging van amateurarcheologen De Motte haar ledenvergadering, die aan bovenstaande lezing met dia's vooraf gaat. Spreker Rias Olivier. De bijeenkomst is zoals gewoonlijk in café-restaurant Bellevue, Zandpad 60, Middelharnis. Aanvang 19.30 uur. Leden en vooral niet-leden van harte welkom. Toegang gratis. TOURCÜRIlYnNS te HUUR Tegen billijke pryzen te koop, diverse gebruikte TOURCARAVANS Ruime caravans met de keuze uit voortent, koelkast, kachel enz, VoUedigd verzorgt en verzekerd, dus HUREN ZONDER ZORGEN Op A.N.W.B. voor waarden. Vraag vrijblijvend inlichtingen: Dr. W. Dreespleln GEERVLIET Tel. 01887 - 28 26 of 39 79 Zaterdags zijn wij aanwezig op ons depot: Vrouwtjesweg 48, STAD AAN 'T HARINGVLIET. Beste meisjes en jongens, het is van daag 5 mei, maar dat wisten jullie al. In mijn agenda lees ik: 4 mei Nationa le Herdenkingsdag; 5 mei Capitulatie van Duitsland. Datums die herinnerin gen oproepen aan lang vervlogen dagen. Het is nu 33 jaar geleden dat dit alles gebeurde. Er kwam een eind aan een verschrikkelijke oorlog die miljoenen mensen het leven heeft gekost. Uit een dagboek van die tijd las ik het vol gende: Er werd honger geleden in het westen van het land. Het zmden en oosten waren bevrijd, maar in het westen, daar waar de grote steden liggen, werd enorm geleden. De winter die pas ach ter de rug was, de winter44/45 staat be kend als de „hongerwinter". Men sloeg in leer en been de tanden, lezen we in de geschiedenis van het beleg van Lei den, maar ook nu was het onzettend. Mensen stierven van de honger, en er was zelfs geen hout om de mensen in een kist te begraven. Men stroopte het land af om bij de boeren wat los te krijgen. Men verruilde alles wat maar gemist kon worden voor wat etenswaren. Bie ten en tulpen waren een lekkernij. Tul pen werden zelfs gerooid en als voed sel verkocht voor een hoge prijs. Wie geld bezat bood duizenden gulden voor een mud tarwe. In het laatst van april (28 april) kregen de Engelsen toestem ming van de Duitsers om voedsel naar het Westen te brengen en op zondag 29 aprü begon men met het afwerpen van levensmiddelen op IJpenburg. 1 mei 1945. Ver weg, van over de Waterweg kwamen ze aangevlogen, de grote viermotorige Lancasters. Maar nu niet om te bombarderen. Boven Maas sluis zwenkten ze af richting Den Haag. Maar ook over Rotterdam kwamen de zware bommenwerpers. Op een hoogte van 50 tot 100 meter donderden hon derden machines over de stad. De men sen stonden op de daken te wuiven. Steeds weer opnieuw kwamen golven vliegtuigen aanzetten. Honderden, soms rakelings over de huizen heen. Nu en dan wierp er één raketten uit, die met een harde knal ontploften. Een oranjekleurige vlam schoot er uit. Bo ven een groot weiland, een eindje buiten de stad gingen de bommenluiken open. En daar kwam hetvoedsel uit de lucht. Meer dan een uur duurde dit „vredig" bombardement. De bemanning zwaaide naar de duizenden toeschou wers, waarvan er velen hun ontroering niet meester konden blijven. Tientallen pakken tuimelden door de bommenlui ken. Het water spatte hoog op wanneer zo'n pak in een sloot terecht kwam. Ook de volgende dag kwamen ze weer. De bemanning bracht de vliegergroet met de vleugels. De mensen stonden te zwaaien met zakdoeken en zelfs met lakens. Volgens de berichten werd de eerste dag 1800 ton voedsel gedropt. Ergens had een kleine jongen een pakje gevonden. Hij er mee naar de politie. Die zei: „we zullen eens zien wat daar in zit". In een mooie badhanddoek za- zen zij sinaasappels, chocolade, sigaret ten en nog veel meer. Er zat ook een briefje bij. De vinder mocht het pakje houden. Het bleek een aardigheidje van de piloot. Wat die jongen blij was! Meisjes en jongens, dit was zomaar een greep uit dat dagboek. Wat een blijdschap er toen was, is niet in woor den uit te drukken. Maar Op een andere keer als het mogelijk is gaan vre verder. We moeten nu aan het werk. MEIRAADSEL 1 1 X 2 X 3 X 4 X 5 X 6 X 7 XXXXXXXXXXXXX 8 X 9 X 10 X 11 X 12 X 13 X 1. letter. 2. maand waarin voor Nederland de oorlog begon. 3. dit deden de bezetters al die jaren door. 4. laaghartige daad. Het loerde overal in de oorlogsjaren. 5. zo werden de legers genoemd die de bevrijding brachten. 6. iemand die niet in Duitsland wilde gaan werken en zich verborg. 7. zo wordt de dag van bevrijding wel genoemd. 8. de Gallieerden bombardeerden de steden in Duitsland. Als een stad door honderden vliegtuigen werd gebombardeerd, sprak men wel van een 9. toestel wat een grote rol speelde in de oorlog (enkelvoud).' 10. leider van de N.S.B, in Nederland. 11. dit volk werd steeds vervolgd, met de bedoeUng het uit te ]:oeien. 12. dit deed men door gebruik te ma ken van 13. letter. Zoals jullie zien slaat dit raadsel ook op de oorlog. Bij juiste invulling van de woorden, is op de kruisjeslijn van bo ven naar beneden hetzelfde te lezen als bij vraag 7. Er zullen ongetwijfeld voor jullie wel moeüijke vragen bij zijn, maar laat dan vader of moeder maar helpen, die kunnen het zeker wel weten. Je hebt er trouwens een hele maand de tijd voor, dus volop gelegenheid om hier en daar je licht eens op te steken. BRIEFWISSELING Annette Harinck, Goes. Dat ziet er keurig uit Annette! Wat een pracht cijfers heb je. Proberen zo vol te houden hoor! En wat een fijne Paasvakantie heb je gehad. Oom Ko wist niet dat je vader zo'n fabriek bezat. Als ik dat had geweten was ik misschien ook wel even komen aanwippen, want dat zat wel goed, heb ik gelezen. Je hebt toch zelf niet teveel gebruikt? Je had je brief mooi versierd, zeg. Ik zag geen cijfer voor tekenen, maar je kan het wel. Van mij een tien, Annette! Piet Hoogesteger, 's Gravenpolder. Dat zijn drie pracht boeken die je voor je verjaardag hebt gekregen. Allemaal natuurboeken, hé, van die schrijver, maar wel mooiJammer dat je een paar punten bent achteruit gegaan, maar dat is nog te herstellen. Je hebt wel een interessante richting gekozen, Piet. Dat lijkt mij wel leuk. Waar moet je dan naar toe voor die opleiding? Nog ge feliciteerd met de verjaardag van je zusje, hoor! Een mooie leeftijd om met het raadselhoekje mee te doen. Eens vragen hoor! Jaap Struijk, Herkingen. Je brief stond er gekleurd op Jaap? Met vilt stift kan je toch wel miooi schrijven, en er zijn zoveel verschillende kleuren. Je bent ook nog wezen fuiven bij een vriendje met nog enkele vrienden. Jullie konden toch met je allen die koe niet melken? Daar zal dat beest ook niet blij mee geweest zijn. Je bent wel technisch aangelegd geloof ik. Steeds maar aan het timmeren en bouwen. Jij komt vast op de Technische school, Jaap! Ingrid Tuinenburg, Middelharnis. Ook al zo'n mooi rapport. Ik dacht dat wij vroeger alleen maar mooie cijfers kon den behalen, maar dan heb ik wel ver keerd gedacht. Doorgaan zo, Ingrid! Je zusje en je vriendin hebben het maar goed getroffen met hun prijs. Dat kan wel wat worden. Ik denk dat je wel een beetje jaloers bent, wat ik wel kan be grijpen. Maar dat gaat zo met prijsvra gen. Misschien kom je ook nog wel een keer aan de beurt, Ingrid. Afwach ten maar. Anne Marie de Visser, Middelharnis. Ja, zo gaat dat in het leven, alles gaat voorbij, Anne Marie! Het is wel een goed teken dat je het fijn vindt dat je weer naar school kan. Als je met een tegen zin naar school gaat, dan heb je het niet zo gemakkelijk. Niet iedereen kan goed leren, maar dat is niet zo erg, als je je best maar doet. Je rapportcijfers zijn toch goed, of vind je van niet? Ik vind dat je mooie cijfers hebt, hoor. Als je zo blijft volhouden, komt dat dik in orde. Allemaal de groeten hoor en tot volgende keer. Marjoleen de Visser, Middelharnis. Die dokter Schoonhoven weet wat te vertellen. Geloof gerust dat ze daar wat meemaken. Ik heb die dia's nog niet ge zien, maar ze zuUen wel mooi zijn. Dat is wel leuk als je met de zang zo hier en daar gaat zingen. Die mensen zullen het ook wel fijn gevonden hebben, want het zijn daar toch meest maar arme stakkers, hé! Je cijfers waren mooi. Proberen zo te houden, Marjo leen. Maar dat zal wel lukken. Lenie Lodder, Sommelsdijk. Dat is een gezonde sport, Lenie, fiets! Je moet het maar veel doen. Maar het weer is niet altijd geschikt om er eens op uit te gaan. Jullie hebben wel een fijne mees ter die op verzoek zo maar gaat ver tellen. En dan over Piet Hein! Dat was me er ééntje, hoor. En je moeder maar schoonmaken. Je hebt je moeder toch zeker wel wat geholpen met de schoon maak? Moet je doen hoor, je leert er nog mee ook. Gaat het nog goed met orgel les? Anne v. d. Welle, Sommelsdijk. Wat een boffert ben jij, Anne. Je vriendinne tje schreef er over. Je bent dus 2 mei in de lucht gevlogen? Ik denk dat je toch wel een beetje bang was, of niet? Jammer dat je niet even over Som melsdijk kon vliegen. Het lijkt me ge weldig om de wereld eens uit de lucht te bekijken, maar ik zou toch wel een beetje bang zijn, hoor! Met je rapport cijfers ben je weer wat vooruit gegaan, keurig hoor. Mijn rapport was altijd keurig, echt waar! Jammer dat je de oplossingen niet hebt ingezonden. Allemaal. Voor van de week stoppen we er weer mee, want anders krijgt oom. Ko last met de krantenmensen. Die kunnen soms zo lastig zijn. De brie ven zijn nu allemaal weer beantwoord en het wachten is dus op een nieuwe zending. Er zal wel veel te schrijven zijn, want jullie hebben natuurlijk al lemaal weer veel beleefd. Allen een hartelijke groet van jullie Oom Ko. Na de schoolavond van vorig jaar was het te verwachten dat ook dit jaar de Chr. School voor Lager Huishoud- en Nijverheids Onderwijs „Westvoom" 'te Ouddorp een dergelijke avond zou orga niseren. Op 27 april j.l. werd deze verwachting waargemaakt: het Verenigingsgebouw te Ouddorp was van half acht tot twaalf uus 's avonds gevuld met leerlingen, ouders, helangstellenden en docenten. Allen konden genieten van een afwisse lend programma gebracht door leerlin gen uit alle klassen. Nadat enkele verzen van ps. 146 wa ren gezongen, werd de avond geopend door de directeur van de school, de heer Van GosUga, met het lezen van dezelfde psalm. Vervolgens ging hij voor in gebed en heette daarna alle aanwezi gen welkom. Een koor gevormd uit leerlingen van de eerste klassen zong in aansluiting hierop een tweetal liederen onder lei ding van de leraar muziek, de heer v. d. Heuvel. Toen het doek openging voor het vol gende onderdeel van het programma, presenteerde enkele vierde-klassers een liedjesprogramma. Dit werd afgesloten door een lied met de titel: „Die leraren toch", waarin zoals te begrijpen is, de docenten werden bezongen. Dat daarin vermeende grappige dingen niet werden vergeten, spreekt vanzelf. „Prins Glimlach" was de titel van het volgende optreden, nu van een eer ste klas. De „Prins Glimlach" van de titel was zijn lach verloren. Dat daar van alles aan gedaan werd, was duide lijk. Pas toen de prins een prinsesje ont moette, kreeg hij zijn glimlach terug. Voor de pauze kreeg de tweede klas de kans te laten zien dat het optreden vorig jaar in het zangspel „Het vreem,- de song-festival" geen eenmalige uit schieter was. Dit keer werd „Het Aller laatste Nieuws" opgevoerd. Hierin werd de toeschouwers een kijkje gegund in de redactiékamer van een krant. De ver wikkelingen die elkaar daarin opvolgd- den en de liedjes die erbij gezongen werden hielden de aandacht van de aan wezigen gevangen. Ook dit maal waren velen verrast over de prestaties die door hun dochter verricht werden. Na de pauze volgde een derde klas met een zelf bedacht, zelf geschreven en zelf geregiseerd stukje: „Toch nog op tijd", dat niet alleen de lachlust van de kijkers opwekte, maar dat ook de speelsters herhaalde malen tot lachen dwong. Vervolgens voerde een vierde klas de zaal mee op de avonturen van „Jo- docus op glad ijs", waarin een zekere Jodocus niet op het ijs, maar in de huis kamer van een deftige moeder en een „gewoon" doende vader, in moeilijke si tuaties kwam, maar zich daar toch goed uitredde. Ademloos werd er daarna geluisterd riaar een samenspraak: „Durpspraetje van Keetje en Kaatje" waaruit bleek dat twee oude dametjes het leven op de huishoudschool nog precies volgden en daar haar commentaaf opgaven. In het gesprek werden vele personen en situ aties genoemd en besproken, dit tot gro te hilariteit van de aanwezigen. Het einde van het programma nader de toen snel, nadat eerst een afscheids- lied gezongen was door de vierde-klas sers, was het tot besluit wederom het koor van klas 1 dat nog twee liederen deed klinken. De vele voorbereidingen hadden gere sulteerd in een gezellige avond, waarin veel te genieten viel. Tevreden werd de zaal verlaten. Ook dit was een stukje van het school leven van „Westvoorn". OUDE TONGE De werkgroep Informatie en Voor lichting Peuterspeelzalen Goeree Over- flakkee, organiseert ter afsluiting van haar voorlichtingsprogramma, een film programma; voor leidsters, bestuurs leden en ouders van de peuterspeelzaal. Dez eaktiviteit wordt gehouden op WOENSDAG 10 MEI A.S. om 20.00 uur in het Nieuwe VORMINGSCENTRUM, VAN HALENSTRAAT te OUDE TON GE. De onderwerpen zijn: Spelen kun je leren - Dr op of dr onder - Voorlezen. Het programma wordt begeleid door mevr. A. Noordzij en mevr. A. Hoog land, beiden psychologe te Amsterdam. De toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u bellen: 01870-2400. M. v. Beuzekom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 6