pimpernel voor dit ruimte besparende kombinatie meubel.. Visser Meubelen b.v. Grijp de Grip Volvo 66 sebouwd voor ons klimaat Met Meubelexpo Stellendam en Woninginrichting Kruider Bovendien tfe MEUBEL-EXPQ-KRUlDER-senice en ...OP OHZENAAM eEKOCHT... (fe SPECIALE LABERE PRIJS !l Kom maar kijken* een voordeel mn f250,- Automobielbedrijf A. A. Blokland B.V. m^ SOMMELSDIJK "Heeft unlet lang genoeg zonder Toro Twee zilveren Onderscheidingen in Ouddorp Vervolg verslag „Schuttevaer" van pag. 2 FAMILIEBERICHTEN IZAaK BECHTHUM DE ORIGINELE TUIN. HOVENIERS Leen Tanls, MEÜBELEXPO en KRUIDER ÉÉN BEGRIP! zit U altijd goed (H0LU\ND-ZEE1-AND) Wij werken (zoals U wellicht weet), nauw samen om het duurdere meubel tegen een lagere prijs te leveren WftsfcEaaveueind 7 - Oostdijk 1-5 - Sommelsdijk - Tel. 01870 - 3328 - 2569 TORO BOEKHANDEL VROEGINDEWEIJ WESTDIJK 48 - TEL. 2048 - MIBDELHAKNIS, Met de aanschaf van een Volvo 66 hoeft u niet te wachten tot het mooi weer wordt. Plaatwerk, lakwerk, de c oating van de onder kant, alles waar ons gure klimaat aan kan vreten, wordt bij de Volvo 66 afdoende beschermd. Wij demonstreren u graag de kwali teiten van de Volvo 66. U kunt dan bovendien op eigen gelegen heid een proefrit maken. Molenweg 14, Middelharnis, Verse aspergetijd Dinsdag 2 mei 1978 »EILANDEN-NIEUWS« Vrijdag 7 april 1978 Om niemand te vergeten, laten wij het per advertentie weten. PIET DE GEUS en ERDINA DOORNHEIN geven u, namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijlï op D.V. vrijdag 12 mei om 15.15 uur in het gemeentehuis te Dirksland. Herkingen, 26 april 1978. Adoptieplein 12 Krammerstraat 8 Gelegenheid tot feliciteren: 's avonds van 19.30 tot 22.30 uur in Ver enigingsgebouw „Ons Huis" te Herkin gen. Toekomstig adres: Nieuwstraat 17 a, Herkingen. Met grote verslagenheid namen wij kennis van het plotseling overlijden van onze vriend echtgenoot van M. C. Buskop in de leeftijd van 58 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons in dankbare herinnering blijven voortleven. T. Lugtenburg E. Lugtenburg-v. d. Sluys Connie Sommelsdijk, april 1978. t,"^ Op vrijdag 12 mei a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders F. DEN EERZAMEN N. DEN EERZAMEN-BTJIJS hun 40-jarig huwelijk te herdenken. Hun dankbare kinderen: A. C. den Eerzamen J. den Eerzamen-Riedijk Nelly en Jan Wilko Corine W. den Eerzamen M. M. den Eerzamen-Jongejan Filip Eric Dirksland, mei 1978. Wilhelminalaan 34 Gelegenheid tot feUciteren: op vrijdag 12 mei na 20.00 uur in het verenigingsgebouw „De Schakel" te Dirksland. De tuin was er eerder dan de mensen. Een lusttuin. Een paradijselijke tuin. Diep in ons is er het verlangen naar die oorspronkelijke tuin. Een tuin waar we gelukkig in kunnen zijn en blij. Een gezond verlangen. Maar die tuin komt er niet vanzelf. Laat een plan maken voor uw tuin Bel voor een vrijblijvend gesprek. afd. Goeree Overflakkee Jan Deugtstraat 15, Herkingen. Tel. 01876-420. DANKBETUIGING Voor de vele en hartelijke blijken van medeleven welke ik tijdens mijn verblijf en bij mijn thuis komst uit het ziekenhuis te Dirksland in velerlei vorm mocht ontvangen, zeg ik U harteUjk dank. Inzonderheid de doktoren en het verplegend per soneel voor de goede behandeling aan mij bewe zen. Mevrouw Blokland-Koon Stellendam, Nieuweweg 71 lUik 248. Een aanwinst voor moderne woners. In vuren- imité, voor minimaal onderhoud. Voorzien van een royaal buroblad. Het bijpassende bankje is tegen meerprijs bij te leveren. Groot voordeel op de solide gekonstrueerde motor-maaier van grote klasse. Prima zit, voet en handbediening binnen bereik, voorwielaandrijving - dus snelle wendbaarheid. Gemaaid gras dumpt U probleemloos vanuit uw geriefelijke stoel uit de als extra leverbare grasvanger. Verder heeft deze Tore motormaaier 'n afstelbaar mes waarmee U het gras maait op elke gewenste hoogte. IVIet andere woorden: Wanneer U kompleet wilt motormaaien en van komfort houdt dan is deze Toro precies iets voor U. Met f 250.-korting. Omdat 't lente is. f» Jean Heybroek nv. Postbus 44. Bilthoven BRINKIWAN B.V. Woutersweg 10 Telefoon 01748 - 3341 )L' 't met de Miijor (jiip Vcin Gimhoin. Een geweldige schookulpeii. Kdii tegen een stootje en heeft liet gevieldige cinti slip profiel. Waordoor ook onder de ineest barre omstandigiieden zaak repetities en examens, wanneer de zenuwen door je vingers gieren, toch je pen niet uit de handen glijdt. En de soepele iridium punt vcilgt feilloos elke beweging. De Major Grip. een stuk technische tv perfektie van Gimbom. \Joor 7.5(heb je al zo'n pen (met reserve patroon) 's-Gravenzande AV 004 Zoals we al vrijdag meldden zijn t.g.v. de jaarlijkse lintjesregen in Oud dorp twee muzikanten van „Concordia" onderscheiden met de de Zilveren Ere medaille in de Orde van Oranje Nassau. Het betreft de heren J. Hameeteman en dhr. W. Voogd, resp. links en rechts op de foto terwijl ze elkaar met het ontvangen huldeblijk gelijk wensen. Beide onderscheidenen zijn meer dan 40 jaar lid van „Concordia" en hebben ook elk een bestuursfunctie bekleed. Dhr. Hameeteman was meerdere jaren voorz. en ook was hij o.m. enkele ja ren lang voorz. van Ouddorps Oranje vereniging. De uitreiking van de Onderscheidin gen vond plaats in het kantoor van de WV waar dhr. Hameeteman admini strateur is. Hij was volstrekt onwetend van de dingen die komen gingen en ontving burg. van Velzen, de beide wet houders en de gem. secretaris als een deputatie die zoals was aangekondigd over een recreatieproject kwam pra ten. Die schijn werd overigens niet lang meer opgehouden en toen er familie leden binnendruppelden achtte dhr. v. Velzen het tijd om „klare wijn te schen ken". „Bijzonder verbaasd maar hoge lijk verrast!" zo verzekerden de onder scheidenen. In mei en juni is het verse asperge tijd. Vooral in Noord-Limburg waar bij na alle asperges worden geteeld, kan men dan overal bordjes langs de kant van de weg zien staan: Asperges! of: Spargel! (voor de Duitse toeristen). Er is geen produkt waarvan zoveel recht streeks aan de consument wordt ver kocht als van deze „Prinses aller groen ten". Verse asperges worden in ons land naar verhouding maar weinig gegeten. Ze zijn maar kort aan de markt (in mei en juni) en vergeleken met andere groenten vrij prijzig. De winkelprijs ligt rond de 10 gulden per kilo. Duur is dat echter niet, als men ziet hoeveel werk er zit in de teelt en oogst van dit pro- dijkt. Het is bijna allemaal handwerk. Een aspergeplant gaat gemiddeld zo'n 10 a 12 jaar mee. Pas in het vierde groeiseizoen van de plant kan er voor het eerst worden geoogst. Voordat de oogst begint, wordt over de rijen planten grond geploegd. Zo ontstaan de oogstbedden, waarin de stengels (asperges) groeien. Ze blijven, omdat ze niet boven de grond uitkomen, mooi blank (als ze wel zonlicht zouden ontvangen, zouden ze groen worden; ze vormen dan bladgroen). Helemaal witte asperges zijn hier en in de landen waarheen wij ze exporteren (vooral West-Duitsland) het meest in trek. Zodra een asperge boven de grond uit dreigt te komen moet ze worden geoogst. Het oogsten gebeurt met de hand. Met een soort beitel worden de asperges stuk voor stuk afgestoken. Na de oogst worden ze op een lengte van 22 cm af gesneden en in 15 verschillende kwali- teits-categorieën verdeeld. Verse asperges moeten altijd in wa ter worden bewaard: dan blijven ze mals. Nadat ze geschild zijn en het har dere ondereinde er is afgesneden, moe ten ze in 20 minuten worden gaarge- kookt. Dat moet gebeuren in zoveel (zout) water, dat ze half onder staan. De asperges kunnen worden opgediend met gekookte ham en hard gekookte eieren, gekookte aardappelen, botersaus en -xootmuskaat. Eet u smakelijk! THOLEN Benoeming burg. Harderwök Burgemeester J. C. van Boeyen van Tholen is met ingang van 16 mei a.s. benoemd tot burgemeester van de ge meente Harderwijk. De 47 jarige heer Van Boeyen is in 1964 benoemd tot burgemeester van Tholen en in 1971 werd hij na de herindeling op 1 juli be noemd tot burg. van zgn. „Groot Tho len" met een inwonertal van ongeveer 18.000. De gemeente Harderwijk telt thans ongeveer 29.000 inwoners. Dhr. Van Boeyen werd op 31 mei 1931 te Voorburg geboren. Na zijn H.B.S.-tijd werd hij volontair op de gemeentese cretarie te Soest. Van 1954 af was hij werkzaam op de gemeente-secretarie van Rijswijk op de afdelingen Onder wijs en kabinet van de burgemeester. een vaarbewijs of binnenvaartdiploma verplicht te stellen voor eigenaars van jachten kleiner dan 15 meter (boven de 15 meter wordt dit wel verplicht). Met feiten uit de praktijk waarbij stukken zijn gemaakt werd het stand punt nogmaals uiteen gezet. In de toelichting wordt gezegd: Zq, (dat zijn de watersporters van jachten kleiner dan 15 meter) worden daarvan vrijgesteld maar zij veroorzaken de grootste gevaren op de vaarwegen door hun aantal en onbesuisd varen". wy hebben ons standpunt al lang ver tolkt en wy zullen het nogmaals door geven, aldus Mr. Van Dam. Rijbewijs voor fietsers. Watersporters hadden tegen dit voor stel bezwaren. „Wij kunnen het gelijk stellen met een rijbewijs voor fietsers aan de wal" werd door een woordvoer der opgemerkt. Hij zag het niet zo som ber in wat door de heer Visscher werd bestreden. De afdeling G. en O. werd vertegen woordigd door de schippers Alb. ter Steege, K. Kik en H. Visscher. Ook de oud-bestuursleden M. da Korte en J. v. Zetten waren aanwezig. Na de voorstellen werd een film van Rijkswaterstaat vertoond over „De duwvaart van Europoort naar het Rulir- gebied en terug". Ir. de Bruin, die zelf deze film heeft gemaakt gaf een toe lichting. De burgemeester en de schippers. Na deze vergadering volgde een ont vangst door het gemeentebestuur van Sint Philipsland. Burgemeester van den Berg vertelde de schippers, dat men bezig is met het aanpassen van de ha ven. Spreker verheelde niet dat hij de scheepvaart een warm hart toedroeg en daarom vond hij het fijn „Schuttevaer" in zijn dorp te mogen begroeten. De burgemeester dacht het goed dat de schippers het mogen weten dat men hen graag op het Raadhuis noteert met hun domicilie, dus als hun thuishaven! wy zyn verwant met de schippers daar ons dorp zich ook als kleine zelfstandi ge voelt, aldus de burgemeester. Ook de dames. De dames van de schippers werden ook in het geheel betrokken. Als eer betoon aan alle schippersvrouwen werd door de secretaris, mevr. de Kok aan d echtgenote van de voorzitter, mevr. Van Dam-Boot een prachtig bouquet bloemen aangeboden. Mr. van Dam vond een vrouwelijke secretaris een unicum en dat moet men bijzonder waarderen, aldus spreker, die op zijn beurt mevr. de Kok een doos bonbons aanbood. De eerste dag werd besloten met een diner in Hotel-restaurant Van Tilburg te Steenbergen. Op de morgen van vrijdag 28 april werden een groot aantal voorstellen onder handen genomen en besloot men 's middags het 129ste congres met een vaartocht naar het werkeiland bij de Philipsdam. Het rustige Sint Philipsland kwam na twee dagen van drukte weer tot rust... Dankbaar en voldaan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 3