Keus tussen ruimtelijk beleid en Hienselijli aspect Geslaagd congres „Schuttevaer" te St. Philipsland Peuterspeelzaal O.Tonge 't Kabouterhuis genoemd RIKKEN b.v. „H©rr Kantor" RAAD DIRKSLAND: Bibliobus krijgt meer permanent icarakter if: Staatssecretares mevr. N. Smit-Kroes onder de gasten ir Afdeling Ooeree-Overflakkee over de pleziervaart ik Burgemeester Van den Berg op de bres voor de scheepvaart brengt een zig-zag naaimachine geheel compleet van 389,tijdelijik voor officieel dealer voor W. RIKKEN B.V. Korte Meestraat 17 BERGEN OP ZOOM Tel. 01640 - 35878 BIsKtei 2 JlIIiANDIïNsNIEUWS" Dinsdag 2 mei 1978 „Och, in een kleine gemeenschap als de onze kennen we elkaar en willen we elkaar graag van dienst xgn", zei een van Dirksland raadsleden in de donder dagavond gehouden raadsvergadering en daarmee vertolkte hij het gevoelen van de hele raad. Het ging om het be roepschrift dat dhr. de Munck uit de Oudewei had ingediend omdat hem door B. en W. vergunning was geweigerd voor de uitbreiding van een witlofloods. Echter werd de raad met de neus ge drukt op de aanwezigheid van de be stemming „woondoeleinden" voor het betreffende gebied en dat betekende dat het beroep van dhr. de Munck, alle goede wil ten spijt, moet worden afge wezen. Meerderen uit de raad zagen nauwe lijks bezwaren in de uitbreiding die door dhr. de Munck was gevraagd, zo als dhr. de Berg (P.v.d.A.), wetend dat niemand uit de omgeving enige hinder van het bedrijfje heeft. „De Oudewei is van oudsher een straatje waar die be drijfjes langs gevestigd zijn", consta teerde dhr. de Berg om vervolgens te wijzen op de werkgelegenheid die ze meebrengen („meer dan de grote land bouwbedrijven bij elkaar") z.i. reden te over eraan mee te werken dat ze in stand blijven en zelfs, zo dat wordt ge wenst, tot uitbreiding kunnen overgaan. Ruimteiyke aspecten. De ruimtelijke aspecten waren door dhr. de Berg echter niet genoemd en juist daaraan waren de bezwaren van B. en W. aan ontleend. Burg. Bos wees er dan ook op dat de raad ertegen moet waken in dezen precedenten te schep pen door de één af te wijzen (zoals ga rage V. d. Velde) en de ander een uit breiding toe te staan. De raadsvoorz. benadrukte dat het best. Oude Wei een woonbestemming heeft waardoor uit breiding van bedrijfsgebouwen onge wenst geworden is. „Sommige bedrijven heeft dat doen besluiten naar buiten de woonbebouwing te gaan omdat ze te beklemd komen te zitten", constateerde dhr. Bos. Bij de heren v. d. Velde en Struijk bleken desondanks geen grote bezwaren, zomin als bij dhr. van Prooijen die ietwat buiten de orde de loftrompet uitstak over dhr. de Munck en hem. de beste witloftrekker van het dorp noe men, een man die z.i. alle waardering en hulp verdient. Hoezeer dat menselijk aspect ook aansprak, tenslotte zou het ruimtelijk aspect, tot het behartigen waarvan de raad bij de vaststelling van de bestemming had besloten, toch gaan winnen. Het voorstel van het College, conform dat van de „Commissie voor de behandeling van beroepschriften" het beroepschrift ongegrond te verklaren haalde het met 7-6 stemmen. Tegen waren de 4 P.v.d.A. leden, dhr. Kalle (SGP) en dhr. v. d. Velde. Aan het beroepschrift van dhr. P. Vijfhuizen die achter zijn woning aan het Achterdorp een garage/berging had willen uitbreiden werd zelfs geen enkel woord gewijd. De bibliobus. De Chr. Prov. Bibliotheekcentrale te Papendrecht heeft het verzoek gedaan de bezoeken met de bibliobus aan de dorpen Dirksland, Herkingen en Melis sant voort te mogen zetten, nadat de proefperiode met succes was afgesloten. Wekelijks heeft de bus 5 sta-uren en die lijken ontoereikend te ■worden. D.m.v. het inrichten van een depen dance in „Melishof" en uitbreiding van het busmateriaal zal worden getracht aan de reële behoeften van de bevol king tegemoet te komen. Wat onder reële behoeften moet wor den verstaan meende dhr. van Prooijen wel te kunnen vertalen. Z.i. "wil meer dan eenderde van de bevolking een alg. neutrale bibliotheek voorziening en het voorstel van de P.v.d.A. fractie was dan ook de 10.000,die voor '78 werden gevraagd niet aan de Prot. maar aan een neutrale bibliobus te besteden. Dat leek dhr. van Prooijen een eerlijke zaak omdat Dirksland al een goed lopende christelijke bibliotheek heeft. „Wij zijn er grote voorstanders van dat de men sen door lezen hun kennis verrijken, maar wij willen niet mee doen aan het eenrichtingverkeer dat nu haast ont staat", liet dhr. van Prooijen voor alle duidelijkheid weten. Ook dhr. J. L. Poortvliet (WD) maak te duidelijk voor de komst van een neu trale bibliotheek te zijn, maar hij wilde zijn woord gestand doen en eerst een afgesproken periode van 3 jaar met de Chr. bibliobus volmaken. De raadsvoorz. vond het evenwel erg ongebruikelijk op de suggestie van dhr. van Prooijen in te gaan omdat er zelfs geen aanvrage van een neutrale biblio theekstichting is. „Ik heb er m'n best voor gedaan", stelde dhr. van Prooijen vast. „Dat mag je verwachten, zo vlak voor de verkiezingen", reageerde de voorz. adrem. Het voorstel van dhr. de Berg om de bibliobus voortaan Dirksland voorbij te laten rijden en het geld dat voor sta- uren zou worden betaald aan de plaatse lijke bibliotheek ten goede te laten ko men, bleek ook niet levensvatbaar, waarom gestemd werd over het P.v.d.A. voorstel. Het kreeg de 4 PvdA stemmen en die van dhr. Poortvliet. Toen daarop gestemd werd over het voorstel van het College stemde de raad er toch maar unaniem mee in Nieuwe gym-accomodatie. De raad heeft de principe-uitspraak gedaan dat de nieuwe gymnastiekacco- modatie voor de openbare basisschool en voor buitenschoolse sportbeoefening nabij het zwembad zal worden gebouwd Vooraleer het tot bouwen zal komen zal er eerst van de zijde van de Inspecteur groen licht moeten worden gegeven en zal bekend moeten zijn welke financiële medewerking van het Rijk zal mogen worden verwacht. De bouw van de zaal of zalen kan wellicht worden gecombi neerd met de nodige verbetering van de entree van het zwembad. In een later stadium zal de raad daar verder over worden geïnformeerd. Toen wij donderdagmorgen al vroeg bij Sint Philipsland arriveerden was het direct te zien dat er in dit mooie dorp iets bijzonders zou plaats hebben. Vooral bij de haven was het voor ieder-, een duidelijk wat er gaande was. De Koninkl^'ke Schippersvereniging „Sehuttevaer" hield n.L haar tweedaags congres in dit landelijk Zeeuwse dorp. Overal zag men de Oranje Schuttevaer- vlag en de vele schepen waren prachtig met vlaggen versierd. Bij het congres centrum, het dorpshuis „De Wimpel" was de regelingsconunissie al vroeg in de weer de 300 gasten te ontvangen. Organisatie perfect. Burgemeester, de heer G. van den Berg, voorzitter van het organisatie-co- mité was in eigen persoon aanwezig om da dames en heren te ontvangen. Hierin werd hij bijgestaan door de heren P. den Braber, G. Meijer, J. Reijn- goudt ,en M. Kosten, resp. vice-voorzit- ter en leden van genoemd comité. De heer Sijpesteijn te Roterdatm, heeft als secretaris bovendien veel werk ver richt. Het was een spontane hartelijke ont vangst en de grote zaal (met de bijza len) van „De Wimpel", feestelijk ver sierd, kon de congresgangers precies bergen. Wij hebben de gehele organi satie (ook in grote steden) weleens min der meegemaakt. Hulde St. Philipsland, met allen die op welke wijze dan ook, hun medewer king aan dit congres hebben verleend. En dat zijn èr niet weinigen. Excursies. Voor de dames waren er enkele ex- cursier georganiseerd en dan in ver schillende groepen. Een bezoek werd gebracht aan bakkerij de D.E.S. (een combinatie van drie bakkers) en de specialiteit die men brengt zijn de Zeeuwse bolussen en de witte Zeeuw se speculaas. Ook werd een bezoek gebracht aan de O.L. School „De Luijster". Deze school is qua gebouw en qua onderwijs erg modem. Er wordt gewerkt met ni- vogroepen. Het gemeentebestuur heeft het plan om de beide Chr. scholen ook geheel aan te passen aan het moderne onderwijs. Met bussen werd ook een rondrit ge maakt door het dorp en de omgeving en ging het naar de champignonkweke rij A. Weterings. Ook werd Tholen bezocht (banketfabriek „De Waal"), het Streekmuseum „De Meestoof" te Sint Annaland en het modem melkbedrijf van de heer v. d. Hoek. Vrijdag ging het naar Bergen op Zoom voor een bezoek aan de „Markiezenhof". Gezamenlijk werd vrijdagmiddag een boottocht gemaakt met het m.s. „Made- laine" naar het werkeiland bij de Phi- lipsdam. Voorlichting door Rijkswater staat (Deltadienst). De vergadering. Namens de afdeling Sint Philipsland werden de gasten door de voorzitter de heer G. Meijer hartelijk verwelkomt. Het was een kort maar krachtig woord. „Ik hoop dat u tijne dagen zal mogen hebben", aldus spreker en het zyn bij zonder goede dagen geworden. Zqn wens is in vervulling gegaan. De landelijk voorzitter mr. J. C. W. van Dam herdacht allereerst de overle den leden. Een aantal actieve personen zijn heengegaan, die veel voor „Sehut tevaer" hebben betekend. Dhr. P. H. V. d. Leij bracht het jaar verslag en het financiële verslag uit. Een groot aantal voorstellen werden door de diverse instanties ingewilligd, waardoor het veel omvattende werk van „Sehuttevaer" met goed gevolg werd gehonoreerd. In het bestuur werden herkozen de heren K. J. van Dorsten te Meppel en P. H. V. d. Leij (Steenwijk). In de va cature van de heer B. Brijder (Wijnal- dum) werd gekozen de heer Ir. T. Boe- Ie te Rotterdam en er kwam nog een nieuw bestuurslid bij n.l. de heer D. D. Thijssen, bestuursHd van de afdeling Rotterdam. Niet alleen uit de Randstad. Van de elf bestuursleden komen er zeven uit de Randstad, aldus een op merking uit de vergadering. „Is dat niet te veel van het goede, want ook ande re afdelingen (b.v. Maasfaracht) hebben veel leden. Mogen die ook eens mee spreken?", aldus een afgevaardigde. „Er zijn hiervan geen voorstellen of kan didaten gesteld" zei de voorzitter, maar aldus Mr. van Dam „wij ziülen hier in het vervolg wel rekening mee houden." Contributieverhoging na tel debat aanvaard. De hoofdmoot van de donderdagmor gen-vergadering was het voorstel tot verhoging van de contributie. In 1976 was er 5.000,te kort, in 1977 een te kort van 6.000,— en voor 1978 is het tekort begroot op 20.000,—. Door subsidies van diverse maatschap pijen, verzekeringen en enkele gemeen ten is ons zo het een en ander toege stopt, aldus Mr. Van Dam. Als wij dat geld bij de 30.000,— tel len komen we op een tekort in drie jaar van 46.000,—. Gaan wij zo voort dan staat het er met „Sehuttevaer" in de komende tijd slecht voor", aldus de voorzitter, die deze penibele zaak in discussie gaf. Vier groepen. Vele leden-afgevaardigden voerden het woord. Voor- en tegenstanders wer den uitvoerig gehoord. Er kwamen di verse voorstellen ter tafel die allen on der de loupe werden genomen, waarbij uiteindelijk het voorstel van het Hoofd bestuur werd aangenomen. Dit voorstel behelst het volgende: de leden in 4 groepen in te delen en voor elke groep een vaste contributie vast te stellen. De inkomsten aldus te verdelen: V4 deel voor het hoofdbestuur en 1/4 deel voor de afdeling zelf. Groep A, dat zijn de varenden en het bedrijfsleven, gaan 90,per jaar be talen; groep B, dat zij de watersporters, de zetschippers en zij die niet onder A val len 45,per jaar; de juniorleden gaan 15,betalen en de begunstigers 30,per jaar. Aldus werd na een lange discussie en een schriftelijke stemming besloten. De morgenvergadering was hiermee afgedaan, waarna de lunch werd ge bruikt. Hiervoor werden de gasten op 4 plaatsen ondergebracht. Rol van mevr. de gem.-secretaris. Op de middagvergadering mocht Mr. Van Dam een groot aantal gasten wel kom heten, o.a. mevrouw N. Smit-Kroes staatssecretaris van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, Mevr. Smit is ook lid van „Sehuttevaer", aldus Mr. Van Dam en dit stemt ons zeer dank baar. Toen u werd benoemd hebben wij gezegd: „Die heeft animo in de scheep vaart". Mevr. Smit werd namens het gemeen tebestuur van Sint Philipsland een bou quet bloemen aangeboden door de vrou welijke gemeentesecretares mevr. J. P. A. de Kok. Volgens de burgemeester de tweede vrouwelijke functionaris op dit gebied in Nederland. Zij heeft ook het congres mede helpen voorbereiden. De aanbie ding ging gepaard met een spontaan ap plaus. Mr. van Dam bood mevr. Smit de tradtionele Sehuttevaer- kop en schotel aan. Een bijzonder woord van welkom kreeg ook oud-schipper J. M. Faasse, erelid van Sint PhiUpsland en het ere- bestuurslid Ir. J. J. Surie. Het ere-be- stuurslid, de heer J. Joontjes uit Os- senzijl moest voor het eerst wegens zijn hoge leeftijd verstek laten gaan. Er ging een telegram naar zijn adres met een groet namens het congres. Ook wa ren enkele leden van de Tweede Ka mer aanwezig, die Mr. van Dam har telijk welkom heette. Jachten. Tijdens de te behandelende voorstel len kreeg ook de afdeling Goeree-Over- llakkee het woord. In aanwezigheid van de Staatsecretaris mocht schipper H. Visscher van het m.s. „Fabenja" het volgende voorstel van de afdehng ver dedigen: Goeree-Overflakkee verzocht Zie vervolg op pagina 3. Het moet voor de kleintjes uit Oude- Tonge een waar genoegen zijn in de peuterspeelzaal rond te dartelen, te midden van kleurig geschilderde bloe men en vlindertjesEen heuse kun stenares, mevr. Zegwaard heeft die er met veel liefde neergepenseeld en haar zorg bleek zich ook tot buiten de barak uit te strekken toen burg. v. d. Harst donderdagmorgen het nieuwe deurpor taal opende. Het bleek een Avitgestipte paddestoel te zijn waardoor het kroost de speelzaal binnen kan. Ook werd daarmee de naam 't Kabouterhuis ont huld. De 45 peuters die de speelzaal regel matig bezoeken zijn onderverdeeld in 3 groepen, maar donderdagmorgen wa ren ze allemaal aanwezig om het voor hen zo grote gebeuren van dichtbij mee te maken. Er was limonade en er waren feestelijk versierde taartjes in het vooruitzicht gesteld, voldoende per spectieven om de peuters in een opper- De jarige Bertje Okker werd door de burgemeester letterlijk op handen gedra gen en Bertje mocht mee helpen aan de onthulling van de naam. Die was be dacht door mevr. Meijer en zij kreeg daar een bloeme tje voor. Ook mevr. Zeg waard, wonend in Acht- huizen kreeg een attentie voor haar bijdrage die de peuterspeelzaal een bijzon der aanzicht geeft. De onthulling, aanschouwd door het kleine grut. beste stemming te brengen. Bovendien mochten ze een feestelijke muts dragen en zouden er balonnetjes mogen worden opgelaten. Dom van de grote mensen om dat zo dicht bij de bomen te laten doen want daar zijn er heel wat in ver strikt geraakt. De grote mensen hadden elkaar ook nog wat te zeggen, zoals dhr. van Rens- woude dat deed in een terugblik op de totstandkoming van de peuterspeelzaal. Na aanvankelijk in het Interkruis-ge- bouw te zijn gehuisvest kon een ruimte in het barakkenkamp worden betrok ken en dat was een hele verbetering. Er moest wel een en ander aan worden opgeknapt maar er waren nijvere han den die dat graag klaarden. Donder dag kon het allemaal worden bekeken. VERVOLGVERHAALi door Barend de Graatf Uitgeverij B.V. „De Banier" - Utrecht SïSSvS*Ss55s5s^Sï:5ïSi^5>Ss5s5s5ïS5^5v^5v5>ös^ 10 Toch luisterde hij scherp, kwam zelfs het bed uit en legde zijn oor op de zol- dervloer, vlak boven de bedstede van vader en moeder. Vader ging eerst nog zijn bord pap halen in de keuken. Even later hoorde hij het tikken van de lepel tegen het bord. Moeder vroeg: „Goeie reis gehad. Wilhelm?" „Prachtig, moeder. Het is zo'n mooie nacht. De maan boven de bomen en de grillige schaduwen als wonderlijke te keningen er onder". „Ben je langs het ravijn gegaan over het bergpad?" „Ja, natuurlijk. Dat scheelt me een goeie twintig minuten". „Ik wou, dat je dat niet deed. Je weet toch, dat er al eens iemand bij het Ste nen Kruis verongelukt is". „Ja, zo'n domme Hollander, waar ze geen bergen hebben, die niet weet hoe je je voeten op de grond moet zetten. Maar ik ken de bergen toch en ik heb flinke bergschoenen aan". Geruime tijd stilte. Zou moeder Vader schoof het lege bord van zich af. RudoU hoorde het over het tafel- zeiltje schuiven. „We zullen danken, Martha! Ik heb zo heerlijk gezongen. Kom, laten we het avondgebed uitspreken, dat Luther ons geleerd heeft". En vader sprak de be kende gebedswoorden eerbiedig uit. Het ontroerde Rudolf. Het was op de woorden van het gebed uit de kamer beneden door de dunne zolder heen langs hem omhoog stegen naar God. Zijn voornemen om morgen eens flink te doen tegenover vader verminderde, zonder dat hij dat zelf nog wist. Na vaders: Amen! bleef het weer even stil. Natuurlijk! Vader kleedde zich uit. Ineens klonk zijn stem: „Nog wat bij zonders gebeurd, Martha?" Nu komt het, dacht Rudolf en hield zijn adem in. „Och nee antwoordde moeder heel langzaam. Nee! Iets bijzonders? Nee!" Rudolf rees van de vloer omhoog. Zijn hart bonsde: moeder had het niet ver teld! Als nu morgen zijn lip Hij voelde aan zijn lip, die stijf en pijnlijk was. Ja, daar zou vader natuur lijk naar vragen. Wacht! Dan kon hij wel iets verzinnen. Ja, hij kon zeggen: „Dat is ook wat. Ik liep te dromen, toen ik bij Deichgraber vandaan de berg af daalde. Ik struikelde en pats met m'n kop precies tegen een den. 'k Heb nog een gulden verspeeld ook. Ik zal er naar gaan zoeken. Die zal wel bij de den liggen". Hij zuchtte diep. Ergens binnen in hem rees een grote ontevredenheid. Een schrik voor kwaad? Nee, hij had nog niet veel plezier van zijn ferm zijn, zijn vechten en zijn overwinning. De volgende morgen, toen hij moeilijk wakker werd, voelde hij eerst aan zijn lip. O wee, die was wel tweemaal zo dik als gisteren. Hij keek in het kleine spie geltje, dat in de koekoek hing en schrok. Blauw en paars en rood! Wat een ge zicht! Schoorvoetend ging hij naar beneden. Schuw keek hij beurt voor beurt zijn vader, zijn moeder en Lotte aan. Lotte wilde wat zeggen, maar moeder fronste haar wenkbrauwen, schudde haar hoofd en Lotte zweeg. Vader keek even op naar Rudolf en toen, vragend naar moeder. „Ja zei moeder je vroeg of er wat bijzonders gebeurd was. Ik heb maar niks gezegd". Vader keek ernstig naar het beschadigde gezicht van zijn zoon. „We praten er zo dade lijk wel verder over. Eerst eten. Lotte moet op tijd in haar dienst zijn". Ook toen ze in de werkplaats waren en beiden hun dagtaak begonnen, zei vader nog niets. Rudolf werkte ijverig. Maar eens moest hij wat aan vader vragen over het werk. „Vader begon hij kijk eens, hoe moet ik..." „Zo viel vader hem in de rede. Begin je eindelijk te praten? Vertel me eerst maar eens, wat is er gebeurd? Je moeder heeft haar mond gehouden. Maar ik heb vrees dat het iets ernstigs is". Rudolf vertelde. Hij probeerde zijn vader duidelijk te maken hoe diep hij gekrenkt was toen hij niet tegen de twee vechtersbazen op kon en hoe hij zich geoefend had om meer spierkracht te krijgen en dat hij gisteren zijn kans schoon zag. Natuurlijk ging dat vertellen niet zo erg vlot. Hortend en stotend, telkens na aandringen van vader om nu maar door te praten, kwam toch het hele verhaal. „Welzo! En dat vind je nu flink. Nu ben je in je eigen oog een ferme kerel". Rudolf keek beschaamd voor zich. Van zijn heldhaftig plan om flink tegen vader in te gaan, kon niets komen. Het was ineens weer zoals het altijd was geweest: ze hielden zoveel van elkaar, de vier uit het schoenmakershuisje. Vader was zo'n fijne man en moeder was zo'n schat. Alsof zijn vader zijn ge dachten wist, begon die te neuriën. Natuurlijk herkende Rudolf de melodie. Eén van de mooiste der psalmen. „Waar liefde woont, gebiedt de Heer' Zijn ze gen". Toen vader de melodie teneinde geneuried had, keek hij zijn zoon aan. „Rudolf, niet waar haat en nijd en wraakgevoelens ons bezielen. Boven dien is vechten en oorlogvoeren het domste wat de mens kan doen. Jij hebt gewonnen, hè?" „Ja vader!" „Maar je bent je geld kwijt, je hebt een kapotte lip. Misschien doet je hoofd ook nog wel zeer en „Ja, en m'n jas is gescheurd!" beken de Rudolf ook nog. „Een pracht overwinning! Dat moet ik zeggen". „MaarRudolf wilde toch iets in het midden brengen. Iets dat vader toch helemaal vergat. „Ja, ga je gang". „Ik heb toch een voldaan gevoel, va der! Ik heb getoond, dat ik geen lafaard ben". „En dat geeft je nu iets van welbe hagen. Nu moet je eens goed luisteren. Ik wil geen vroom praatje ophangen. Daar ben jij ook niet voor in de stem ming. Nu je je als een held gedragen hebt. Maar er zijn twee methoden, jon gen, om je in de wereld te handhaven. De ene is: geweld! je vuist! En de an dere is: gehoorzaarnheid. Je weet, dat God de Heere de wraak verbiedt. Je moet je vijand liefhebben. Als men u op de rechterwang slaat „Och, dat kan hier toch niet, vader. Hier „Nee, dat is waar. Dat kan nergens op de aarde. Hier niet en in Amerika niet. Nergens. Daar zijn wij te kleine mensen voor en om je de waarheid te zeggen, weet ik niet eens goed wat die tekst betekent. Maar ik weet wel, dat ze ons waarschuwt tegen geweld, tegen oorlog en vechten. En nu praten we er niet meer over. Laat me je hand eens zien". Die had hij expres een beetje wegge houden. Zijn pink was ook flink opge zet en die deed ook wel een beetje zeer. Vader wreef eens over het vingertje, dat voor een vioolspeler wel zeer belangrijk is. „Gekneusd! konstateerde hij. We zullen hem spalken. Voorlopig kun je geen viool spelen". 7 Wereldgelijkvorming. Dit muisje zou wel een staartje heb ben, dacht vader. Vandaag of morgen zou er wel een boodschap van de bur gemeester komen en Rudolf zou er van lusten. Doch dat gebeurde niet. Het staartje zou wel heel iets anders blijken te zijn. Manuel, de jager, stak op een keer zijn snorrekop door het open raam van de schoenmakerij. Het was zomer en de ramen van de huizen, voor zover ze niet aan de zonzijde waren, stonden wagenwijd open. „Zo, RudoU begon Manuel je bent je eigen rechter geweest. Dat vind ik ferm. Je hebt mij dus niet meer no dig. Succes met de krachtpatserijen. Ik heb Heinz gezegd, dat jij niet meer on der mijn bescherming staat".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2