Manege Oostmoerse ruiters 40-jarig O.K.K. gecomplimenteerd met sociale functie YAMAHA kom kijken... naair eiken 'tEikenhuys Inbraak in Bijz. Basisschool Herl(ingen 50e jaai^ang Dinsdag 25 april 1978 No. 4685 CHR. STRTTFÏKRLAD OP GEEIEEX)RMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Wij organiseren met HEMELVAARTSDAG voor jong en oud een spdidag. O.a.Ringrijden, Koekhappen en Vrij rijden. We begirunen 's morgens om 11 uur. Iedereen is welkom; de koffie is bruin. ff ff Oostmoersedijk 2a - Tel. 01871 -1505 - Stad aan 't Haringvliet OUDE TONGE: Wisselbeeldborden Volkeraksluizeit in gebruik BUITENBOORDMOTOREN VAN2TOT55PK AQUA-PESCH. Advies-verkoop en een goede reparatie afdeling Broekweg 8 OUDDORP (Z.H.) tel. 01878-1295 of 2011. Plaatselijk nieuws Groot succes voor Flakkeese biusploegen Ernstige botsing op paralelweg Hellegatdam Auto (be)iandde in de tuin Voorzichtig met oorlogstuig Kinderiokker werd achterhaald De Vrije Raadspartij Raad Dirksland vergadert a.s. donderdag Film over Dirksland van 1963 EXTRA KEEKDIENSTEN GEREFORM. GEMEENTEN POSTBOX 8 M MTDIDKLHABNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweig 13, Somnielsdijk TeU (01S70) 26 29 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 167930 Bank Bebo Müdde&amls na. 242001.106 i^^—^iM~^BMr~-^~"^^""-ii—WTir^—iiiii m i mi iihiiiiiiiiii mi ABOmraaaDENTSPRUS 8.00 PER KWARTAAL, ADVERTEÏNTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contraict speciaal tarief O.K.K. voorzitter Flip v. d. Mast gaat voortaan getooid met de zilveren speld van verdienste van het K.N.G.V. Zater dagavond kreeg dhr. v. d. Mast die on derscheiding opgespeld door dhr. Gros Op de toen gehouden receptie ter gele genheid van het 40 jarig bestaan van O.K.K., overigens tot zijn hogelijke ver bazing. Er waren trouwens meer ver rassingen, zoals de aanwezigheid van burg. V. d. Harst, nog maar net te lande van zijn Amerikaanse vakantie. „Daar in Amerika zie je mensen hard lopen, zomaar op straat", bracht dhr. v. d. Harst over en dat bracht hier en daar enige schrik teweeg, zoals later Cor de Koning te kennen gaf. „Daar gaan onze sportvelden en onze accomodaties als de burgemeester denkt dat het op straat ook kan!" had dhr. de Koning gemeend, maar geen nood. Het Oostflakkeese ge meentebestuur werd aTs „sport minded" getypeerd en de sportverenigingen lij ken zich nog lang in de gemeentebe- stuurlijke belangstelling te mogen ver heugen. „Mensen die ouder worden ver liezen aan kracht, maar Uw vereniging wint aan kracht, dankzij uw bestuur dat zijn tijd verstaat", zo complimen teerde dhr. V. d. Harst het OKK bestuur en in haar de hele vereniging. Een bij zonder compliment liet dhr. v. d. Harst gelden voor de 40 jarige leden mevr. van Es en dhr. J. Buscop (de laatste was overigens niet aanwezig) die elk een wandbord kregen met daarop het wa pen van de gemeente. Dhr. v. d. Harst vond het een uitzonderlijke prestatie een vereniging gedurende zoveel jaren met zoveel enthousiasme te dienen. Spelden. Hartelijke gelukwensen werden ook gesproken door dhr. Gros, namens het K.N.G.V. en de Rotterdamse Tumbond bij welke OKK is aangesloten. Dhr. Gros bood aan vier leden de speld voor lang durig lidmaatschap aan, t.w. aan mevr. van Es, dhr. Buscop, dhr. v. d. Ouden en mevr. v. d. Schreur-Kamp waarna dhr. v. d. Mast de zilveren speld van verdienste ontving. „In de komende ja ren dezelfde voortvarendheid, verant woordelijkheid en initiatief toege wenst!" zo besloot dhr. Gros. Sociale taak. Dhr. van Kampen, die als voorzitter van de Stichting LOS sprak stond in zijn gelukwens stil bij de sociale taak die een vereniging als OKK heeft. „Een groot deel van onze jeugd wordt door u opgevangen en wordt door u van de straat gehouden!" zo complimenteerde dhr. van Kampen de Ver. met de aan wezigheid waarvan hij ook de gemeen schap gelukkig prees. Dhr. van Kampen bekrachtigde zijn gelukwens met de overhandiging van een enveloppe met Met ingang van deze maand zijn bij de Volkeraksluizen de zogenaamde wisselbeeldborden in gebrui genomen. Deze verlichte borden waarop pijlen en het woord „sport" staan afgebeeld, wij zen de recreatievaart de weg naar de speciala voor hen gebouwde jachten- sluis. De borden die centraal worden bediend, staan opgesteld bij de vaar routes waarlangs men van verschillen de zijden de jachtensluis kan bereiken. De pijlen op de borden kunnen van stand worden veranderd als er ergens in de aanlooproutes een stremming op treedt of als de receratievaart gebruik moet maken van de schutsluizen voor de beroepsvaart. In het algemeen zal men recreatie- en beroepsvaart van elkaar scheiden bij het schutten. De wisselbeeldborden maken deel uit van de moderne technische uitrusting van de sluizen, waardoor een veilige en vlotte afwikkeling van het drukke scheepvaartverkeer mogelijk is. inhoud. Goede wensen werden voorts nog gesproken door dhr. de Vos, namens het rayon Goeree-Overflakkee en dhr. de Koning namens de voetbalver. DBGC. Het dankwoord was tenslotte aan dhr. V. d. Mast, erkentelijk als hij was voor de ontvangen gelukwensen en de enve- loppes waarvoor OKK een nieuwe prij- zenkast aan zal schaffen. De noodzaak daartoe impliceert dat OKK onverdro ten in de running blijft en steeds zal trachten haar niveau op hoger plan te brengen. MIDDELHARNIS BEROEPEN De Geref. predikant ds. P. Schravendeel heeft een beroep ontvangen naar de Geref. Kerk van Ferwerd, Friesland. Ds. Schravendeel dient sinds 1965 de Geref. Kerk van MiddeUiamis. MIDDELHARNIS ZENDINGSAVOND. Vrijdagavond 28 april hoopt in de zaal achter de Chr. Ger. Kerk te spreken Dr. van 't Spijker over het onderwerp „Zending in Venda- land". Aanvang 8 uur. Ieder is hartelijk welkom. SOMMELSDIJK Zangavond. Vrijdag 28 april hoopt de zangverg. „Ons Genoegen" met me dewerking van de zangverg. uit Waar de en Ouddorp een zangavond te hou den in „Vita Nova". Aanvang 8 uur. Ieder hartelijk wel kom. OOSTFLAKKEE Informatie Bestemmingsplannen. Blijkens een advertentie in ons blad van j.l. vrijdag maken burgemeester en wet houders van Oostflakkee bekend, dat er op donderdag 27 april a.s. van 19.30 tot 21.00 uur ter gemeentesecretarie, Voor straat 31-33 te Ooltgensplaat, op de af deling Algemene Zaken en de Dienst Gemeentewerken infomiatie kan wor den ingewonnen over bestemmingsplan nen in deze gemeente. OOLTGENSPLAAT Afsluiting Kringwerk. Heden dins dagavond (25 april) om 8 uur zal in „El- thato" de gezamenlijke sluitingsavond gehouden worden van de jonge gezin- nenkring, de bijbelkring en de gespreks- kring. Op deze samenkom.st, o.l.v. ds. T. W. van Bennekom, zal worden be handeld het onderwerp „Wat geloven onze gastarbeiders?" Alle belangstellen den zijn deze avond hartelijk welkom. Uitzending ook via de kerktelefoon. Te vens zal er een boekentafel zijn waar van 15''/o van de verkoop ten bate komt van het jeugdwerk. De twee Flakkeese biusploegen, van Melissant en van Sommelsdijk, die za terdag deelnamen aan de Prov. TAS- HD-LD wedstrijd in Gorcum, hebben daar een zodanig succes behaald dat ze beslag legden op resp. de eerste en de tweede plaats. Met dat resultaat zijn de ploegen gerechtigd deel te nemen aan de selectiewedstrijden die op 11 juni in het Noordhollandse Zeevang gehouden zullen worden. Tijdens de wedstrijd van zaterdag werd verondersteld dat in het vooron der van een schip brand was ontstaan waarbij echte rook werd geproduceerd. Per ploeg werden 4 persluchtmasker- dragers verondersteld in het ruim een slachtoffer op te zoeken en te redden. Zondagmiddag rond 5 uur had op de parallelweg langs de Hellegatdam een ernstige autobotsing plaats tengevolge waarvan één gewonde in het ziekenhuis te Dirksland moest worden opgenomen. Mevr. Clara Hokke-van Sliedregt uit Ooltgensplaat (kapster uit Middelhar- nis) liep éen gebroken arm en een ge kneusd been op. Zij bestuurde de wa gen van haar man, W. Hokke uit Oolt gensplaat, toen ze haar weg versperd zag door een haar tegemoetkomende Mer cedes waarvan de bestuurder kennelijk meer aandacht had voor een aantal vissers dan voor het verkeer. Er volg de een botsing waarbij de Alfa Ro meo van dhr. Hokke over de kop ging. Mede inzittende waren Fr. v. d. Valk en Wilma Blok uit Middelhamis waar van dhr. V. d. Valk een hoofdwonde op- liep:_ De bestuurder van de Mercedes, een inwoner van Rotterdam kwam er zonder letsel af. Voor het letsel van de overigen had hij geen enkele belang stelling OUDDORP Een automobilist is gisteravond rond elf uur, rijdend op de Dorpsweg het spoor bijster geraakt, zodanig dat hij een heg over een afstand van 14 me ter ruineerde, er vervolgens doorheen schoot en in de tuin van dhr. Breen terechtkwam. Geen wonder dat het ge beurde want de man. Rotterdammer van origine maar verblijvend op een Ouddorpse camping, had kennelijk wat teveel alcoholica tot zich genomen om de zaken duidelijk te kunnen onder scheiden. De politie nam hem dan ook mee voor het afnemen van een bloed proef. De auto stond vanmorgen nog steeds in de tuin De politie Wijst er met klem op dat oorlogstuig dat nu nog gevonden wordt nog levensgevaarlijk kan zijn. Er wordt dan ook ernstig tegen ge waarschuwd ermee te gaan experimen teren, maar een evt. vondst direct aan de politie door te geven. In Oostflak kee komen meldingen nog regelmatig voor waarna steeds de explosieven- dienst wordt gewaarschuwd om het ex plosief in ontvangst te nemen en af te voeren. OUDE TONGE Dat meldingen van kinderen over kinderlo'kkers best eens waar kunnen zijn is zondagmiddag in Oude Tonge gebleken. Enkele weken geleden werd de politie in kennis gesteld van de ver halen van kinderen, jongetjes, dat hen geld was aangeboden als ze zich voor een man een stukje uit wilden kleden. Zondag kwam die melding weer maar toen de politie in de buurt van het voetbalveld, vanwaar de melding kwam, arriveerde was de vogel gevlogen. Niet temin kon hij door snel optreden en mobilofonisch contact worden aange houden. Dat gebeurde nabij de Schaaps weg. De man bleek een Rotterdammer te zijn. Hij heeft toegegeven te hebben gedaan waarvan hij werd verdacht. MIDDELHARNIS: In de j.l. vrijdag gepubliceerde lijst van de Vrije Raadspartij (de lijst waar van dhr. Huijsen, N.T. lijsttrekker is) stond achter de 3e kandidaat, dhr. H. v. d. Velde als zijn woonplaats Nieuwe- Tonge vermeld. Dhr. v. d. Velde woont echter in Middelhamis. Ons werd ge vraagd deze rectificatie aan te brengen. Veel kommer en iiwel in B.B. oefening te Middel- harnis De Z.B. wedstrijd die zaterdagmiddag in Middelhamis werd gehouden was ge laden met kommer en kwel. Het speelde zich allemaal af in de Waterweg waar de afbraakhuisjes als decor dienden en onderdeel vormden van de in scene ge zette oefening. Een bromfietser, u ziet hem uitgeteld liggen, was daar in botsing gekomen met een Dafje dat na de botsing stuur loos naar de zijgevel van een woninkje was gekoerst en daar een flinke bres in had geslagen. Die bres was groot genoeg om de bestuurder van het Dafje door te laten en die werd dan ook in het stulpje aangetroffen. De passagier hing door de voorruit. Bovendien moest er een uit slaande brand in het woninkje worden geblust en moesten er slachtoffers van de bovenverdieping worden geborgen. Foefjes te over om de kennis van de manschappen flink op de proef te stel len. Er werd serieus gewerkt maar er werd ook geblunderd. Een ernstig ge wonde werd geruime tijd alleen achter gelaten en een hospik vond het gewenst om eerst een bloedende vinger te ver binden vooraleer hij zich zette aan het steriel afdekken van een beenfractuur. Het kwam tenslotte in de waardering tot uitdrukking hoe de jury de presta ties ervaren had. Geen opzienbarende prestaties van de Flakkeese deelnemers ditmaal. Oolt gensplaat eindigde als 5e, Dirksland als 6e en Ouddorp als 7e. 's-Gravendeel ging ditmaal met de eerste plaats en daarmee met de wisselbeker strijken. A.s. zaterdag volgt andermaal een wed strijddag waarop de rest van de Flak keese ploegen aan zal treden. Het was even uitzoeken wat er het eerst gedaan moest worden. Mariniersweg 281,hk.Hoogstraat R.damI 1 's Maandags geslotei^ J^'.-.Q^^T 1337441 De gemeenteraad van Dirksland hoopt a.s. donderdagavond in vergadering bijeen te komen. De af te handelen agenda telt 15 punten. O.a. zal de raad worden gevraagd een definitieve plaats vast te stellen voor de te bouwen gym nastiek voorziening ter vervanging van het gymlokaal bij de openbare basis school dat i.v.m. de bouw van een nieu we school zal worden afgebroken. De gedachten van het College gaan uit naar een dubbele zaal in de onmiddellijke omgeving van het zwembad. De Johan Willem Frisoschool aan de Deltastraat heeft waarschijnlijk in de nacht van zondag op maandag onge nood bezoek gehad. Een of meerdere in sluipers zijn de school binnengeweest, op zoek naar waardevolle buit. Ze kwa men de school binnen door een allumi- nium raam te forceren. Er blijkt een bandrecorder te zijn ontvreemd. Een platenspeler en een versterker werden ongemoeid gelaten maar wel hebben de dieven belangstelling gehad voor opge hangen geluidsboxen waarvan er al één was losgeschroefd. Bij dat karwei zijn ze kennelijk gestoord waarna ze de be nen hebben genomen. Het zijn misschien dezelfde figuren geweest die in de openbare basisschool in Oude Tonge inbraken. Daar trad ech ter de alarm-installatie in werking waardoor de inbrekers onverrichterzake vertrokken. Het liefst zou hy het dametje zachtkens in z'n armen hebben laten landen Morgen, woensdag 26 april zal in het hulpverleningscentrum van het Roode Kruis in de v.m. Victoria hal een film vertoond worden over Dirksland anno 1963. De vertoning vindt plaats om haU drie en ieder is er hartelijk welkom. A.s. zaterdag vindt op de markt een verkoping plaats ten bate van het Wel fare werk in Dirksland. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. P. Blok (bev. lidmaten). MELISSANT zaterdagavond 7 uur ds. J. Karens van Opheusden. HERKINGEN donderdagavond 7.30 uur ds. J. Karels van Werkendam. STAD AAN 'T HARINGVLIET donder dagavond 7.30 uur ds. P. Blok.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1