Combinatie Sportzaal-yer.ge- bouw misschien haalbaar Bü brand in Oude-Tonge - zondagmid dag - 144 varicens omgeicomen Klolcicen voor Goeree's carillon zijn gearriveerd kom kijken... iiaair eiken 'tEikenhuys GHR. STREEKBLM) ÖP GEDREFOEMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILAITOEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond RAAD GOEDEREEDE: Rovende zigeuners snel gepakt WASAUTOMJLAT DETECrr? voor snelle reparatie I 01877 -1236 I Kandidaten S.G.P. voor de gemeenteraad Kandidatenlijst „Visserijbelangen'' Ook grote materiële schade I ,,iVIANEGE OOSTIVIOERSE RUITERS'' i biedt U aan 1 Paard- en Ponyrijlessen zowel in Clubverband als privé 1 i en groepslessen 1 s 1 Het rijden van trouwpartijen met antiek rijtuig g 1 Pension voor paard en pony 1 I Bemiddeling bij aankoop van ruitersport artikelen s 1 Rij- en springpaarden 1 I OOK VERHUtJR PAARDEN EN PONY'S 1 Oostmoersedijk 2a - Tel. 01871 -1505 - Stad aan 't Haringvliet Grote druiite j.l. bij Provinciale brandweerwedstrijd Lezing over Goeree's dom verzet K.V.F. als C.D.A. in raadsveriiiezing Plaatselijk nieuws GOEDEREEDE Kapster Marjan Clubkampioene Dierenbescherming: EXTRA KERKDEENSTiaif GEREFORM. GKIUEENTEN Nog 2500 trekpaarden POSTBOX 8 >-' MTDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langewe^t 13, Soonimelsdiib Tel. (01870) 26 2» Na 9 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BamkRabo Mlddelihamia no. S420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8.00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij oontract speciaal tailefi Tijdens de raadsvergadering van donderdagavond zal de gemeenteraad geroepen worden een principe uitspraalt te doen over liet al dan niet bouwen van een nieuwe gynuiastieltacconiodatie /vervangend Ver. gebouw bij het ge- meentelijlc parlieert'errein. Naast de vraag óf het er zal liomen geldt ook de vraag wat er precies zal komen. Hopen- lijk hebben de raadsfracties al een keu ze gemaakt anders zal de vergadering donderdagavond tot in de kleine uurtjes duren Een nieuwe sportaccomodatie was aanvankelijk gedacht in de voormalige openbare lagere school maar intussen is gebleken dat dat bouwtechnisch nog al Ingrijpend zou zijn terwijl het resul taat dan nog maar zeer beperkt zou zijn. Wanneer het gebouw zou worden uitge breid en kennelijk zou dat dan ge wenst zijn dan zou het ook niet meer passen in het straatbeeld, allemaal re denen die B. en W. aan het denken heb ben gezet over een andere mogelijkheid. Die mogelijkheid moet dan de gymnas- tiekaccomodatie in zich bergen waarna de openbare school geheel voor andere verenigingen beschikbaar komt. De raad krijgt dan ook enkele alternatie ven voorgelegd, tot stand gekomen na rijp beraad door het College. Te denken is aan de stichting van een sporthal, samen met een accomodatie voor vervanging van het huidige Ver enigingsgebouw. De stichtingskosten zouden een half miljoen bedragen maar het bestaande Ver. gebouw zou zo'n 300.000,opbrengen zodat een investe ring van 200.000,resteert. Ook is te denken aan de stichting van een afzon derlijke sporthal waarvan het nadelig exploitatiesaldo jaarlijks 117.000, zou zijn en aan de stichting van alleen maar een nieuw gymnastieklokaal. De leden van het College denken er gedrieën nogal genuanceerd over maar de gedachten gaan duidelijk uit naar de stichting van een sporthal uitsluitend in combinatie met de stichting van ver vangende accomodatie voor een Vereni gingsgebouw. OOSTFLAKKEE: De politie te Oude Tonge heeft 'vorige week donderdag succes gehad bij de opsporing en aanhouding van een aan tal zigeuners die van inbraak werden verdacht. Het ging om drie vrouwen en een man die een woning aan de Nieuwe Blokse- dijk waren binnengegaan, terwijl de be woners, de fam. v. d. Berg niet aanwe zig w^aren. Ze waren door attente bur gers bij die insluiping gesignaleerd en de politie werd daarvan al in kennis ge steld terwijl de zigeuners nog in de wo ning waren! Er werd met meerdere politiewagens tegelijk uitgerukt en de Nieuwe Blokse- dijk werd van diverse kanten benaderd. Zelfs een snelheidscontrole-wagen werd bij de aktie ingeschakeld. Bij de Schaapsweg w^erden de zigeuners klemgereden en vandaar meegenomen naar het bureau te Oude Tonge. Bij fouillering kwam er 1200,tevoor- schijn, het bedrag dat uit de woning van de Fam. v. d. Berg was ontvreemd. Overigens protesteerden de dames hef tig tegen hun aanhouding, de politie agenten en zeli-S de advocate die hen werd toegewezen werden met moeder melk bespoten. Het gezelschap dat verblijf hield op een terrein in Utrecht bleek de Joego slavische nationaliteit te hebben. Ze werden gisteren voorgeleid voor de Off. van Justitie te Rotterdam om zo moge lijk al volgende week voor de politie rechter terecht te staan. iMariniersweg 281,hk.Hoo9Straat R,daml I'sMaandags gesloten Tel. 010-1337441 OOSTFLAKKEE Door de Kiesverenigingen van de S.G.P. zijn voor de komende gemeen teraadsverkiezing, de volgende kandida ten gesteld: 1. J. H. van Dam, Ooit gensplaat 2. C. Breeman, Oude Tonge 3. P. Berkhoff, Den Bommel 4. J. H. J. Sturris, Ooltgensplaat 5. C. Groenendijk, Oude Tonge 6. J. C. de Bonte, Ooltgensplaat 7. P. D. Knöps, Oude Tonge 8. P. C. Hermans, Den Bommel 9. L. de Vos, Ooltgensplaat 10. H. Knöps, Oude Tonge 11. J. Bal, Ooltgensplaat 12. P. T. Bakker, Oude Tonge 13. G. van der Welle, Den Bommel 14. T. F. Okker, Ooltgensplaat 15. L. Holleman, Oude Tonge. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing heeft de groepering ,Visserijbelangen" de volgende kandidatenlijst samenge steld: 1. J. Redert te Ouddorp. 2. F. de Geus te Stellendam. 3. J. SperUng te Ouddorp. 4. J. C. Riemens te Stellendam. 5. A. Klijn te Ouddorp. 6. P. van Dam te Stellendam. 7. C. D. van der Klooster te Ouddorp. 8. A. Brinkman te Stellendam. 9. C. Brinkman te Slellendaiïi. Alle kandidaten zijn direct of indi rect bij de visserij betrokken. OUDE TONGE Inleveren vakantie-bonnen Gelegenheid tot het inleveren van vak.- bonnen v. d. landbouw vrijdagavond 21 april bij D. Knöps, Julianastraat 8. Een deel van de varkensmesterij van dhr. J. Anker, gelegen aan de Blauwe Panneweg, vlak tegen de Prov. weg aan, is zondtgmiddag in vlammen opgegaan. Voor 140 varkens betekende het onont koombaar de vuurdood omdat het vuur zó snel om zich heen greep dat aan het redden van de dieren niet meer te den ken viel. Al in het begin werd de brand ont dekt. Volgens de eigenaar is die begon nen in een strohoop die dicht tegen de varkensschuur aanlag. De schuur vatte al snel vlam en was niet meer te bena deren. De hitte was zo intens dat ook de ruiten van de bungalow van de Fam. Anker stuksprongen en de verf ging bladderen. Het gelukte de brandweer van Oude Tonge evenwel de woning veilig te stellen. Wat er wel verloren ging is de houten varkensschuur met het bovengenoemde aantal varkens, een stro-pers, een trac tor, een personenauto, de strohoop, 6 ton meel en een overigens niet in gebruik zijnde heteluchtkachel. De eigenaar was niet tegen alle schade verzekerd. De brand waaraan veel rookontwik keling te pas kwam heeft veel mensen op de been gebracht. Het was dan ook hard nodig dat de politie regelend op trad. Dat werd gedaan door de Ver- keersgroep Dordt met assistentie van de bemanning van het vliegtuig van de dienst luchtvaart van de Rijkspolitie. De bemanning had, cirkelend boven de Moerdijk de rook waargenomen en was poolshoogte komen nemen. De brandweer van Oude Tonge heeft de restanten geblust met assistentie van de blusploeg van Ooltgensplaat. Zon dagavond 9 uur kon tenslotte worden ingerukt. De brand was rond half vijf ontstaan. Door de techn. recherche is een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de brand. Intussen is duidelijk geworden dat een ventje van B jaar dat met zijn ouders op visite was met lucifers heeft gespeeld waardoor, de strohoop in brand is geraakt. Heel wat Goereeërs hebben gisteren geglunderd toen de vrachtwagen het stadje binnen reed, rijk beladen met de 37 klokken voor het carUlon dat in de gerestaureerde dom zal worden aange bracht. Het was voor meerderen de ver vulling van een hartelijke wens Fijn dat zulke Goereeërs er waren anders zou een klokkespel waarschijn lijk Goeroes' neus voorbij zijn gegaan. Immers besliste de gemeenteraad des tijds dat het er maar niet moest komen omdat de bevolking niet zo geïnteres seerd leek. Dat pakte anders uit, ge tuige de uitslag van een gehouden en quête die uitwees dat de Goereeërs best te vinden waren voor een sprankelend melodietje. Welnu, binnenkort worden ze over de daken uitgestrooid en rondom de wagen die de kostbare lading bracht verheug- De klokkenvracht gearriveerd. den de carillon-liefhebbers zich daar al op. Van de 37 klokken die worden aange bracht (in de klokkestoel van tropisch hardhout, geschonken door meubelfa brikant V. d. Berg) weegt de zwaarste 263 kilo, de kleinste 11 kilo met een diam. van 195 mm. De zwaarste heeft een diam. van 774 mm; in totaal zullen de klokken 1789 kilo wegen. Alle klokken op één na werden door particulieren of bedrijven gefinancierd. Het comité „Carillon Goedereede" maakt zich dan ook geen grote zorg over de aflossing van de 200 uitgezette obli gaties. Wie een klok kocht was daar mee gerechtigd er een randschrift op aan te laten brengen. Alle klokken dra gen dan ook de naam van de schenker. veelal met een originele spreuk, in het Nederlands of in het Latijn. „Verre weiden lijken altijd groen", is er op een te lezen; „zonder strijd geen overwin ning", zegt de volgende, „doorzetten is moeilijker dan beginnen" zegt weer een ander en Smit-Tak bergingsbedrijf dat 3 klokken afnam liet er op aanbrengen een spreuk ter gedachtenis van de eilanders die meewerkten aan de we reldfaam van het bedrijf. „Ik luid met lust, van bult tot kust, bij werk en rust" is ook zo'n schone spreuk. Het carillon zal operationeel moeten zijn wanneer in juni Prinses Beatrix de toren officieel in gebruik zal steUen. Wellicht zullen de Goereeërs en de vele bewonderaars van het stadje spoedig zeggen: „zoals het klokje hier slaat, slaat het nergens!" Terwijl de brand toeslaat konden er nog een aantal schapen in veiligheid worden gebracht. Links een van de 8 var kens die levend uit de schuur kwamen- Eén ervan moest i.v.M. ernstige brandwonden worden afgemaakt. OUDDORP: De j.l. zaterdag in Ouddorp gehou den Provinciale brandweerwedstrijd voor korpsen 3e klasse heeft een grote drukte teweeg gebracht. Uit de pro vincie en van het eiland kwamen 32 korpsen op het wedstrijdpunt af. Als zodanig deden twee voormalige chicho- rei-drogerijen dienst, de Ceres aan het Smalle Einde en de „Eendracht" aan de Broekweg. Verondersteld werd dat in de panden brand was uitgebroken. Er werd in twee banen gestreden. De vier eersten van elke baan zullen mo gen deelnemen aan de selectiewedstrij den die op 10 juni in Puttershoek wor den gehouden. Van Flakkee komen daartoe in aan merking de korpsen van Goedereede en Middelharnis die beiden in baan 1 uit kwamen en daarin resp. 369,5 en 352,5 punten scoorden. In baan 1 werd den Bommel 12e en Oude Tonge 15e. Op baan 2 eindigde Stad als 7e, Stellen dam als 11e, Herkingen als 13e en Nieu we Tonge als 15e. De wedstrijd werd in Ouddorp ge houden omdat de Ouddorpse blusploeg in de jaren 76 en 77 landskampioen 3e klasse is geweest. De Ouddorpse blus ploeg is naar de 2e klasse gepromo veerd. De op vrijdag a.s. te houden lezing van Ing. J. W. C. Besemer over de historie en vormgeving van de toren van Goe dereede, alsmede de restauratie gedu rende de jaren 1973 - 1978 is verscho ven naar vrijdag 28 april 's avonds 8.00 uur in de bovenzaal van „Koningspleis terplaats" te Goedereede, Deze wijzi ging werd wenselijk geacht omdat vrij dagavond a.s. ds. van Kooten afscheid neemt van zijn Goereese gemeente. OOSTFLAKKEE De K.V.P.-Oostflakkee heeft op haar ledenvergadering van 14 april j.l. haar kandidatenlijst vastgesteld, waarmee ze, onder de naam Christen Democra tisch Appèl - C.D.A., zal deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen van 31 mei a.s. De lijst is als volgt: C. L. M. de Wit, Oude Tonge S. Moerenhout, Achthuizen Mevr. A. E. M. de Jonge-Louwhoff, Ooltgensplaat Jos G. M. Hendriks, Achthuizen P. J. Hendriks, Oude Tonge J. Buijs, Achthuizen G. Krouwer, Oude Tonge P. Th. L. de Wit, Oude Tonge. MELISSANT Ophalen oud papier. Morgen (woens- dag)avond wordt weer oud papier op gehaald. Wilt u het gereed zetten s.v.p.? Vakantiebonnen voor de landbouw. Ieder die vakantiebonnen voor de land bouw heeft met opdruk „Geldig tot en met 31 maart 1978" kunnen deze inle veren op maandag 24 april a.s. 's avonds van 7 tot 8 uui bij: A. de Reus, Hon- gaarseplein 15, Goedereede. Dit is de laatste gelegenheid voor het boekjaar 1977 - 1978. OUDDORP Inlevering vakantiebonnen landbouw Vakantiebonnen voor de landbouw met opdnak geldig t.m. 31 maart 1978 kunnen weer ingeleverd worden op za terdag 22 april en maandag 24 april t.m. vrijdag 28 april 1978 's avonds na 7 uur by E. Grinwis, Dirkdoensweg 9, Ouddorp. DEN BOMMEL Dameskapster Marjan Bakelaar heeft in de voorbije concours-periode zoveel succes behaald dat ze zich clubkampioe ne van de Hairstyling Group Rotterdam mag noemen. Marjan is in het bezit ge steld van de daartoe beschikbare wis- selbeker. Waarschuwing! In de omgeving van het Adoptieplein te Herkingen zijn een drietal katten ver geven. Een waarschuwing ten opzichte van loslopende huisdieren is zeker op zijn plaats. Bovendien is het toegepaste vergif gevaarlijk voor kinderen. OUDDORP Heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. S. V. d. Net van Utrecht. MELISSANT zaterdagavond 7 uur ds. P. Blok (bev. lidmaten). HERKINGEN donderdagavond 7.30 uur stud. M. Golverdingen van Bonthuizen NIEUWE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. Blok (bev. lidmaten). OUDE TONGE woensdagavond 7.30 u. ds. A. Hoogerland van Krabbendijke (bev. ambtsdr.) OOLTGENSPLAAT Inwisselen vakantiebonyien. Inwis selen vakantiebonnen van de C.V.A.T. met opdruk „Geldig tot 31 maart 1978" kan plaats hebben bij de penningmees ter, de heer P. Wesdijk, Pr. Hendrik straat 21, op vrijdag 21 april van 7 tot 9 uur nam'. Kerkdienst. Woensdag 19 april des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Ge meente voorgaan ds. P. Blok te Dirks- land. Bevestiging lidmaten. Bijbelkring. Heden dinsdagavond (18 april) om 8 uur zal o.l.v. ds. T. W. van Bennekom in „Elthato" de Bijbel kring worden voortgezet. Behandeld zal worden Daniël II. Het Nederlandse trekpaard is een dier, dat je met recht, als je het maar niet oneerbiedig bedoelt, een knol mag noemen. Er zijn in ons land nog zo'n 2500 van deze trekpaarden. Het Nederlandse en het Belgische trekpaard zijn ten nauwste met elkaar verbonden. De Belgische trekpaarden komen oorspronkelijk uit drie plaatsen in België, t.w. het Denderdal (waar meest bruine paarden voorkwamen), het bassin van de Nijvel (veel schim mels) en het Méhaigne dal. Het aantal trekpaarden is sterk ach teruit gegaan door de mechanisatie (trekkers) in de landbouw.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1