i ijuig en auideiijk hand uitsteken laarverslag 1977 N.V. Slavenbargs Automobilisten verspillen 170 miljoen liter brandstof p. jaar BaDk „Eilaaden-siisuws" WILT U IN yw VAKANTIE PAAUD KUNNEN RIJDEN? Volg dan nu een spoed cursus Inlichtingen „iVIANEGE OOSTMOERSERUITERS'' TELEFOON 01871-1505 STAD AAN 'T HARINGVLIET Zaterdag 27 mei jaarlijkse EO-Landdag Uw huis verkopen? TAMBOER Provinciale subsidieregeling groenonderhoud Nieuwe zonnecellen geven meer rendement SAKOR KOLLEKTE Strengere controle op zwartkijken en zwartluisteren BtaUïz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 14 aprU 1978. Wordt jonge boer 't bos ingestuurd? Boer zijn is niet gemaltkelijlt, boer worden lijkt tegenwoordig een bijna onmogelijke opgave. Wanneer de aspi rant-ondernemer piekert over bedrijfs overname duiken overal problemen op. Zijn er dan geen mogelijkheden om de jonge boer fatsoenlijk in het zadel te helpen? Tot nu toe zijn de pogingen daartoe voor een deel stukgelopen. De jonge agrariërs zijn opnieuw met hun problemen het bos ingestuurd. Als een jonge boer een bedrijf wil starten of overnemen, doen zich veel problemen voor. Per slot van rekening is het geen kwestie van „de schop in de hand" of „stuur je trekker over het land". Een bedrijfsstart kost heel veel geld. De beginnende boer moet aller eerst grond en gebouwen overnemen. De stijgende grondprijzen bezorgen hem vooral de laatste jaren flinke nachtmer ries. Naast het onroerende bedrljfsge- deelte moet ook een behoorlijke inven taris worden aangeschaft. Neem bij voorbeeld een melkveehouder die zijn brood wil verdienen op een bedrijf met 50 a 60 melkkoeien. De boer is natuur lijk gebrand op goede gezonde dieren die op verantwoorde wijze worden ge voed, gehuisvest en gemolken. Het ma chinepark zal uiteraard moeten voldoen aan bepaalde eisen. De jonge agrariër die zijn start- óf overnamelljst welover wogen opstelt komt al gauw tot cijfers die op honderdduizenden guldens wij zen. De simpele vraag ligt voor de hand: waar haalt de jongen het geld vandaan? Zelfs als hij zich flink in de schulden steekt, zal de ondernemer toch een ze ker startkapitaal moeten hebben. Hij zou eigenlijk al vroeg zijn kansen moe ten grijpen om zo'n kapitaal op te bou wen. Het jonge boeren-vraagstuk is in feite een liquiditeitsprobleem. Mager resultaat. In 1975 heeft een aantal wijze lieden zich bezig gehouden met de problemen van de beginnende boer. Het Landbouw schap, het boerentoporgaan in Neder land had aan deze lieden de opdracht meegegeven. Dit leidde tot een rapport „De Jonge Agrariër", waarin vele pro blemen rond een jonge startende boer beschreven zijn. In het gedegen document zijn ook voorstellen opgenomen om de jonge boer een helpende hand te bieden. Deze voorstellen komen neer op een aantal faciliteiten die van overheidswege nodig zijn. Het belastingklimaat en de opstel ling van de geldschieters (ook de ban ken) zouden wat vriendelijker kunnen zijn voor de jonge agrariër. Helaas is van deze voorstellen weinig overgebleven. De overheid liet het wel willende oor vlug hangen en kwam de jonge agrariër maar zeer ten dele tege moet. De aktie van het Landbouwschap in 1975 is eigenlijk op niets uitgelopen; dat heeft de jonge boeren in ons land zeer verdrietig gestemd. Toch zijn de jongeren niet bij de pakken neer gaan zitten. Opnieuw hebben ze de Land bouwschapsmachine in werking gezet. Een maand geleden rolden hieruit nieu we deels opgepoetste voorstellen waar mee de pelgrimstocht naar de overheid (de minister van Landbouw) werd ge maakt. Deze tweede onderneming is eigenlijk ook mislukt en op niets uitge lopen. De minister meent dat de argu mentatie, die onder de voorstellen zijn gebouwd, sinds enkele jaren niet we zenlijk zijn veranderd. De verplichte af tocht van de jonge agrariërs klinkt erg triest. Boerenleven is boerenleven. Men kan zich afvragen of het pro bleem van de jonge startende onderne mer wezenlijk verschilt van andere jeugdigen die een job aanvaarden. Als dat verschil minimaal is, vervalt eigen lijk ook de argumentatie om de jonge ondernemer financieel in het zadel te helpen. Jongeren die werknemer worden, zul len meestal niet zulke financiële pro blemen kennen als de jonge onderne mer. Natuurlijk doemen vraagstukken op rond de koop of huur van een huis enz. De jonge boer staat voor een be langrijke klus. Het bedrijf is niet alleen zijn woning of huisvesting, maar vooral zijn inkomens en bestaansbron. De be drij f sopzet bepaalt in feite het ondeme- mersbestaan. Wanneer de jonge boer zich met onverantwoorde risico's in een bedrijfsovername stort, zet hij bij voor baat zijn hele bestaan op de tocht. De gehele problematiek van de jonge boer spitst zich toe op het financiële funda ment van zijn bedrijf. Hij dient dit fun dament voor de bedrijfsstart te bouwen. Als het bedrijf draait zal hij nog enkele jaren nodig hebben om de fundering hard te laten worden. De financiële lasten zijn voor de jonge boer vooral de eerste jaren gedurende het onderne mersschap erg zwaar. Om al deze problemen wat op te van gen, hebben de jonge agrariërs zich via hun organisaties en het Landbouwschap tot de minister gewend. Het antwoord blijft echter zeer pover. Je zou kunnen zeggen dat de jonge ondernemer op nieuw het bos ingestuurd is. Moet het huiswerk worden overgemaakt? Als de jonge boeren te lang aan het lijntje worden gehouden, zou dit wel eens te dun kunnen worden. Dan vallen de jonge agrariërs als een baksteen. Het probleem van de jonge onderne mer is dan weliswaar opgelost, maar de schandvlek wordt daarmee niet uitge wist. B. Schouwing Voor zijn eigen veiligheid en die van zijn medeweggebruikers dient ook de fietser zich aan een aantal regels te hou den. Veilig Verkeer Nederland laat er hieronder in het kader van de aktie „Laat zien wat je wilt" een paar volgen. Als er een verplicht fietspad is (witte fiets op rond blauw bord), moet de fiet ser daar rijden. Houd uiterst rechts en rijd liever ach ter elkaar dan naast elkaar. Zodoende blijft er ruimte om ingehaald te kunnen worden. FIETSSTROOK. Is van de rijbaan een gedeelte langs de rand door een doorgetrokken of on derbroken streep van de rest van de rijbaan afgescheiden en staan in deze strook witte afbeeldingen van een fiets, dan moeten de fietsers dit afgescheiden weggedeelte volgen. Is de streep doorgetrokken, dan mo gen andere weggebruikers geen gebruik maken van de fietsstrook. Is de streep onderbroken, dan mogen anderen die strook alleen volgen als ze daar geen (brom)fietser hinderen. Ook voor fietsers geldt, dat ze zich te voren ervan overtuigen dat ze kunnen gaan inhalen zonder hinder of gevaar voor andere weggebruikers te veroor zaken. VOORSORTEREN. Fietsers die linksaf willen slaan, mo gen voorsorteren, maar moeten dit niet. Sorteren zij niet voor, dan steken ze het kruispunt rechtdoorgaande zover mo gelijk over en geven daarna tijdig en duidelijk aan dat ze van plan zijn van richting te veranderen. Zij slaan echter niet eerder linksaf dan nadat het rechtuitgaande verkeer op dezelfde weg hun daartoe de gele genheid geeft. Soms zal het dus nodig zijn even af te stappen. Als op het wegdek voorsorteervakken met pijlen zijn aangebracht, moeten fietëers voorsorteren. Ontbreken deze aanwijzingen, dan mogen fietsers die linksaf willen slaan voorsorteren, maar zij moeten dit niet. LAAT JE ZIEN Voor- en achterlicht en het witte of reflecterend gele achterspatbord van de fiets moeten uiteraard in orde zijn om in het donker gezien te kunnen worden. Met ingang van 1 november 1979 moet de fiets aan de achterzijde een NL-goed- gekeurde rode reflector hebben en die nen de fietstrappers voorzien te zijn van goedgekeurde oranje of gele reflectoren. Tip voor het meenemen van reserve- lampjes voor voor- en achterlicht: Wik kel enkele lampjes in een stukje schuimplastic en plak het geheel in het koplamphuis vast. Laat de kleding van de duo-passagier het brandende achterlicht niet aan het oog onttrekken. telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overtlakkee zo goed als huls-aan-hula gelezen! Zaterdag 27 mei a.s. houdt de Evan gelische Omroep in drie hallen van de Jaarbeurs te Utrecht zijn jaarlijkse landdag. Vorig jaar werd deze manifes tatie door ruim 20.000 mensen bezocht. Het wordt ook dit jaar weer een dag voor het hele gezin, met een speciaal programma voor de kinderen. De land dag wordt dan ook wel aangeduid als „Familiedag". Als centrale tekst werd gekozen voor de woorden die de Heere Jezus sprak: „Ik ben de ware wijn stok en Mijn Vader is de landman" (Joh. 15 1). Twee sprekers zullen dit thema na der uitwerken, namelijk ds. W. Glas houwer, voorzitter van de Evangelische Omroep, en Henk Binnendijk, bekend van het tv-programma voor jongeren dat de EO eenmaal in de veertien da gen uitzendt, getiteld „Windkracht 16". Op hetzelfde thema is tevens een nieuw lied gecomponeerd, dat de deelnemers aan de Landdag gezamenlijk zullen in studeren. Solisten. Voor de komende Familiedag zijn di verse bekende solisten uitgenodigd. Onder hen bevindt zich de alt Reinata Heemskerk, wier zang bij jong en oud bijzonder geliefd is. 'n Andere soliste is Evie Tornquist, in Amerika geboren uit van oorsprong Noorse ouders. „Evie" is een oprecht gelovig meisje, dat met haar gospelzang overbrengt waar mensen al tijd zo naar verlangen: echtheid. Verder is er o.m. een groot koor, be staande uit vele honderden leden, o.l.v. Jan van den Driest, terwijl de leiding van de samenzang in handen is van Arie Pronk. In de Bernhardhal zullen ongetwij feld weer duizenden kinderen bijeenko men voor het EO-Kinderfeest '78 onder leiding van Aad en Coby van der San- de, bijgestaan door enkele honderden medewerk(st)ers. Voor de kleintjes tot en met drie jaar wordt een aparte crè che ingericht, die eveneens onder des kundige leiding zal staan. EO-Programma's In de Marijkehal tenslotte vindt een aantrekkelijke presentatie plaats van allerlei EO-programma's. Ook zijn hier boekentafels, een grote stand van de staat Israël, een andere stand met een doorlopende diapresentatie van het werk van de Evangelische Omroep, evenals (in de pauze) optredens van diverse zanggroepen. De Jaarbeurs in Utrecht is per trein of met de auto gemakkelijk bereikbaar. De EO-Landdag begint om tien uur 's morgens en is om ongeveer vier uur 's middags afgelopen. De toegang is gratis. De provincie Zuid-Holland heeft een subsidieregeling in het leven geroepen voor groenonderhoud. De regeling geldt voor eigenaren/pachters van landschap pelijk belangrijke beplantingen in het landelijk gedeelte van de Zuidhollandse gemeenten. De regeling, voluit geheten „Subsidie regeling onderhoud landschappehjk be langrijke beplantingen, riet en biezen Zuid-Holland", is bedoeld als aanvulling op de rijksregelingen ter stimulering van het groenonderhoud. De provincie Zuid-Holland richt zich met deze subsidie op de kleinere groen elementen in het landelijk gebied, zoals erfbeplantingen, boerengeriefbosjes en meidoomhagen. Dit groen is van groot belang voor het aanzien van het land schap; maar het onderhoud is kostbaar geworden en de gebruikswaarde van het hout is de laatste jaren nogal terugge lopen. Daarom wil de provincie het on derhoud met deze subsidieregeling sti muleren. Over de subsidieregeling voor groen onderhoud heeft de provincie een bro chure uitgegeven, met achterin een aanvraagformulier. De brochure is te verkrijgen van het Bureau Voorlichting van de provincie Zuid-Holland, Ko ningskade 1, Den Haag, telefoon (070) 26 4111. Materiaalonderzoekers van IBM's Tho mas J. Watson Researchlaboratorium te Yorktown Heights hebben een nieuw type zonnecel ontwikkeld, die op het aardoppervlak 22 procent van het in vallende zonlicht omzet in elektrisch arbeidsvermogen. De silicium zonnecel len, die momenteel kunstmanen van elektriciteit voorzien, hebben een om- zettingsefficiency van maximaal 18 pro cent, wanneer zij op het aardoppervlak worden gebruikt. De nieuwe zonnecel len worden vervaardigd van het half geleidende materiaal gallium arsenide, voorzien van een dunne laag gallium aluminium arsenide. Momenteel wordt gewerkt aan het verder opvoeren van het rendement van de zonnecellen, in de hoop dat het theoretisch voorspelde maximum van 27 procent voor zonne cellen op gallium arsenidebasis wordt benaderd. Zonnecellen maken vooralsnog wei nig kans om op grote schaal als alter natieve schone energiebron te worden benut, vanwege de relatief hoge kos ten, die aan de fabricage verbonden zijn. Tot nu toe worden zonnecellen vrijwel uitsluitend toegepast in satel lieten bij het direct omzetten van zon nestraling in elektrische energie. Het voordeel van de nieuw ontwik- Een niet gering deel van onze Ne derlandse kinderen zit in de knel. In een tijd van snel veranderende normen en waarden is het niet verwonderlijk dat ouders gedesoriënteerd raken en ook jongeren niet meer weten waar zich op te richten. De kinderbescherming heeft tot taak hier opvang te bieden en, waar moge lijk met de ouders samen, deze jeugdi gen hulp te verlenen en ze te begelei den in hun ontwikkeling tot volwas senen /die hun weg in de maatschappij van morgen kunnen vinden. Deze begeleiding is een taak die vraagt om een persoonlijke inzet en volle aandacht voor het kind met zijn eigen karakter en mogelijkheden, maar ook met zijn eigen moeilijkheden en behoeften. Dit werk eist van vakmensen en vrij willigers dikwijls méér dan de subsi die, die de overheid beschikbaar heeft, mogelijk maakt. Hierbij biedt de SAKOR, die opkomt voor de hele Nederlandse kinderbescher ming van alle gezindten, steun. Zij kan dit echter alleen met de hulp van de gehele bevolking en houdt daar voor haar jaarlijkse nationale SAKOR- kollekte in de week van 17 t.m. 23 april. In het belang van de kinderen roept de SAKOR U op om gul te geven. Hun toekomst is Uw geld waard! Uit het verslag over 1977 blijkt, dat N.V. Salvenburg's Bank met voldoening kan terugzien op de in het achter haar liggende boekjaar behaalde resultaten. De zuivere winst groeide van 26,1 miljoen tot 30,0 miljoen; een toene ming van 15,l»/o., De post crediteuren vertoonde een stijging van 17,4%, na melijk van 5,3 miljard tot ca. 6,3 mil jard, terwijl de post debiteuren 22,9"/o hoger uitkwam: 4,9 miljard tegen 3,9 miljard ultimo 1976. Het balanstotaal bedroeg aan het einde van 1977 7,4 miljard, hetgeen een toeneming met 900 miljoen betekent (13,7»/o). Door uitkering van dividend in aan delen over 1976 ad 4,7 miljoen be draagt het geplaatste kapitaal nu 98,8 miljoen. De reserve steeg met 6,8 mil joen tot 150,4 miljoen; het totaal aan sprakelijk vermogen beloopt thans 366 miljoen. Een 10-jarige SVo obligatiele ning ad 50 miljoen, welke tevens dien de om de groei van de middellange kre dietverlening op adequate wijze te fi nancieren, werd in augustus 1977 tegen 101"/o volledig geplaatst. Interest- en provisiebaten namen toe met 12,6*/o terwijl de totale lasten in 1977 12,4''/o hoger waren; 70,2<'/o van de totale lasten bestaat uit personeelskos ten. De toeneming van het personeels bestand (van 2201 tot 2316) met S"/» was nagenoeg gelijk aan de procentele stij ging in 1976. Voorgesteld wordt het dividend te verhogen tot 20,per aandeel van 100,nominaal, waarbij aandeelhou ders de keuze wordt geboden in plaats van 20,in contanten 10,in con tanten en 5,in aandelen uit de agio- reserve te ontvangen (in 1976 19,in contanten of desgewenst 9,in con tanten en 5,in aandelen uit de agio- reserve. De Heren Mr. H. N. Dutilh, Ing. J. Kraaijeveld van Hemert, Jhr. M. F. van Lennep, L. H. Niënhuys Mulder en Ba ron A. de Radzitsky d' Ostrowick zijn dit jaar aan de beurt van aftreden. Wegens het bereiken van de leeftijdsgrens is de Heer L. H. Niënhuys Mulder niet op nieuw benoembaar. De raad is voorne mens in zijn plaats dhr. J. W. Schlim- mer, Voorzitter van de Raad van Be stuur N.V. Borsumij Wehry, tot com missaris te benoemen en de overige commissarissen te herbenoemen. Dhr. W. J. McDonough heeft de wens te kennen gegeven af te treden als lid van de raad van commissarissen. De raad heeft het voornemen in zijn plaats de Heer W. R. Anker, Senior Vice Pre sident van The First National Bank of Chicago te benoemen. In het afgelopen jaar werd wederom aandacht geschonken aan verdere ver betering en uitbreiding van kantoren net. Door overneming van een bank in Zurich werd een vestiging aldaar ver worven; Slavenburg's Bank Belgium, voorheen Brubank, opende haar tweede vestiging in België en wel in Antwer pen. De opening van een kantoor in Roosendaal bracht het totale aantal vestigingen op 90. Besprekingen met de grootaandeelhouder The First National Bank of Chicago hebben er toe geleid, dat haar participatie van 20% tot circa 11% werd teruggebracht. De hiermee vrijgekomen aandelen werden onders- hands bij enige grote Nederlandse insti tutionele beleggers geplaatst. N.V. Sla venburg's Bank tekent hierbij aan, dat in het beleid van haar bestuur aan het handhaven van de onafhankelijkheid van haar instelling een hoge prioriteit wordt gegeven. Gezien de goede start in het lopende jaar gelooft N.V. Slavenburg's Bank dat de resultaten over het eerste halfjaar niet achter zullen blijven bij die over de overeenkomstige periode van het ver slagjaar. Gezien de vele onzekere fac toren is het echter moeUijk voorspellin gen op langere termijn te doen. Toch wordt de ontwikkeling van N.V. Slavenburg's Bank over het gehele jaar 1978 met vertrouwen tegemoet gezien. kelde zonnecellen betreft, naast de ho gere efficiency op het aardoppervlak, de permanent goede werking onder hoge tot extreem hoge temperaturen. Dit laatste opent het perspectief dat de gallium arsenide zonnecellen in gebun deld zonlicht, afkomstig van spiegels of goedkope plastic lenzen, toegepast kunnen worden. De conventionele silli- cium zonnecellen nemen in efficiency af bij de zeer hoge temperaturen van ge bundeld zonlicht. Uit verschillende onderzoekingen, o.a. tijdens de Nationale-Banden-Veiligheids -Test van de Vereniging van Banden specialisten (VACO) is gebleken, dat ruim 65% van alle automobilisten op banden met een te lage spanning rijdt, het gevolg daarvan is, dat de rolweer- stand met 20% toeneemt en daardoor het brandstofverbruik met 5%. Dat wil zeggen, dat „de gemiddelde automobilist", die per jaar 17.000 km rijdt, bij een verbruik van 1 10, 85 liter brandstof verspilt of wel 90,per jaar Berekend over 65% van 3 miljoen automobilisten is dat ca. 170 miljoen li ter brandstof per jaar. GEVOLGEN VAN EEN TE LAGE BANDENSPANNING Het kan niet genoeg worden betoogd: een te lage bandenspanning kost niet alleen extra geld, maar het kan ook tot onverwachte ongelukken aanleiding geven. De gevolgen van het rijden met een te lage bandenspanning zijn: dat de rolweerstand groter wordt dat de band sneller slijt dat het brandstofverbruik toeneemt dat de kilometerprestatie daalt dat de band te heet wordt dat de te hoge temperatuur, tezamen met de extra mechanische belasting, tot beschadiging van de band kan leiden Dat rijden met te lage banden spanning zelfs een klapband tot gevolg kan hebben, laat deze foto duidelijk zien. dat het zelfs tot een klapband kan leiden dat de rij-eigenschappen van de auto snel achteruitgaan VOORKOM ONGELUKKEN Om extra kosten en ongelukken te voorkomen is het noodzakelijk, dat de bandenspanning regelmatig wordt ge controleerd banden met binnenband minstens 1 X per 4 weken banden zonder binnenband 1 x per week. Ontsnapt tussen twee controlebeurten abnormaal veel lucht, dan is het nood zakelijk een erkend gespecialiseerd bandenbedrijf de band te laten contro leren op verborgen gebreken. Controle van de bandenspanning heeft alleen zin wanneer de banden koud zijn, dus niet bij een goedwillend benzinestation tijdens de reis wanneer er getankt wordt. Het korrigeren van de bandenspanning op zo'n moment kan ernstige konsekwenties met zich mee brengen. OUDDORP Maatschappelijk werker benoenid Door de Stichting Maatschappelijk werk Goeree-Overflakkee is met ingang van 1 augustus a.s. benoemd als Maatschap pelijk werker met standplaats Ouddorp, de heer H. Versteeg te Bilthoven, thans nog studerende aan de Sociale Acade mie te Ede. OOLTGENSPLAAT Opbrengst EmmabloemkoUekte en Ned. Hartstichting De gehouden EmmabloemkoUekte ter bestrijding van de t.b.c. heeft te Oolt- gensplaat en Langstraat 1807,50 (bruto) opgebracht. Vorig jaar 1589, De koUekte voor de Ned. Hartstich ting ten bate van de bestrijding van hart- en vaatziekten heeft 2125,50 op gebracht. Vorig jaar 2079,50. Kollek- tanten en gevers namens beide stichtin gen heel hartelijk dank. Benoemd. In de vacature van de heer P. A. Huisman, die op 1 juni naar Bra- kel (Gld.) vertrekt, is door B. en W. van Oostflakkee in zijn plaats als Hoofdcom mies ter gemeente-secretarie, afdeling financieën benoemd, dhr. G. J. H. Lie- denbaum te Stad-Delden (Ov.) zulks met ingang van 1 juli a.s. BADMEESTER. Met ingang van het badseizoen, 15 mei, zal als badmeester in het Zwembad „De Singel" fungeren, dhr. D. J. Kosterus te Dirksland. GER. GEMEENTE. Zondag 16 april a.s. zal in beide diensten voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. A. W. Verhoef van Chiliwack te Brits Columbia (Ca nada). Ds. Verhoef is voor enige weken met verlof in Nederland. In 1969 vertrok hij vanuit Bameveld als predikant naar Canada en is daar in zijn tweede ge meente. Voor de Chr. School te Chili wack, die is afgebrand en voor herbouw de gemeente zelf moet zorgen, zal a.s. zondag een extra kollekte gehouden worden. THOLEN Zevibel. J. van den Bos nieuwe voor zitter. De vereniging voor de Zeeuwse Belangen Zevibel, hield zaterdag in ho tel Hof van Holland onder leiding van de waarnemend voorzitter B. W. Schot uit Zierikzee haar jaarvergadering. Tijdens deze bijeenkomst werd de heer J. v. d. Bos uit Tholen met alge mene stemmen tot voorzitter gekozen. De heer van den Bos is thans nog lid De Dienst Omroepbijdragen van de P.T.T. gaat zijn opsporüjgs-aktiviteiten verder uitbreiden. De minister van CR M, mevrouw Gardeniers-Berendsen, en de staatssecretaris van Verkeer en Wa terstaat, mevrouw Smit-Kroes, willen namelijk dat het zwartkijken en het zwartluisteren verder wordt terugge drongen. Met het oog hierop is het aan tal opsporingsambtenaren van de Dienst uitgebreid. Ook vorig jaar nam het aantal opspo ringsambtenaren toe, met als gevolg dat de controle intensiever kon worden. In 1977 kon daardoor ongeveer 31.000 maal proces-verbaal worden opgemaakt we gens het zonder betaling van de Om roepbijdrage kijken of luisteren. In 1976 gebeurde dit ongeveer 23.000 maal. Wie een radio- of tv-toestel aanschaft moet binnen acht dagen hiervan aangif te doen op het postkantoor; gebeurt dit niet dan overtreedt men de Wet op de Omroepbijdragen. De aangifte is niet nodig wanneer men al bij de Dienst Omroepbijdragen gere gistreerd staat voor een toestel. Ze is ook niet verplicht voor bij hun ouders mwonende minderjarige kinderen die op hun kamer een radio- of tv-toestel hebben, mits de ouders al geregistreerd staan. van Ged. Staten van Zeeland. De heer J. Eekhout, die 10 jaar pen- mngmeester is geweest, werd benoemd tot ere-lid van Zevibel. De zittende bestuursleden M. Siere- veld, Ph. Sinta en B. W. Schot werden herkozen. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer I. Bout, terwijl de heer J. Walhout gekozen werd tot voorzitter van de kottersector. Ir. J. G. P. Smit van het LEI hield een inleiding over het rapport „De Ne derlandse Mossel en de Franse smaak". Hij zag voor de Nederlandse mossel- afzet in Frankrijk nog goed kansen. De heer B. W. Schot sprak op deze bijeenkomst over de situaties van 1976 en 1977 en de toekomst in 1978. Hij sprak over de moeilijkheden betreffen de EEG overeenkomsten van quoterings bepalingen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 10