koopavond bij esselink bouwmaterialen te middeiharnis c. esse ink en zn b.v. RabobanI c W. RIKKEN B.V. Er is een Volvo voor iedereen! mm v^oi;vo Algemene vergadering van de Rabobank J naaimachines met Icortingen tot 250,- Kom en maak een proefrit in een van die veelzijdige Volvo's. Automobielbedrijf A. A. Blolcland B.V. om de service aan onze klanten uit te breiden hebben vrij besloten een kijk- en koopavond in te voeren - elke ^vrijdagavond van 19.00- 21.00 uur is onze showroom open voor voorlichting en advies - ons ruime assortiment biedt meer mogelijkheden dan u misschien denkt - ook u bent hartelijk welkom, zowel op vrijdagavond als op de normale openingstijden maandag t/m vrijdag 8.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur - vrijdag(avond) 19.00-21.00 uur - zaterdag 8.00-12.00 uur. bouwmaterialen - molenweg 28 - middeiharnis - 01870 - 2044 FAMILIEBERICHTEN JOHAN HEINEICH BECHTÜM JOHAN HEINRICH BECHTUM JAN BAL echtgenoot van Jacomina Nelis J. BAL ZEILBOOT Ford Taunus 12 M te Oude Tonge, Voorstraat 18-22 Hierdoor roept de Coöperatieve Raiffeisen-Boeren- leenbank „Oude Tonge" W.A. haar leden op tot het bijwonen, van de algemene vergadering die gehouden wordt op dinsdag 25 april 1978 om 19.30 uur in de zaai van Café KREEFT-GOEMAN, Kaai 10 te Oude Tonge. Verkorte agenda 1 Opening 2 Aanwijzing secretaris, en stemopnemers 3 Notulen vorige vergadeiring 4 AanwiJKing leden, belast met voorlopige vaststel ling notulen 5 Balans en wdinst- en verliesrekening 1977 6 Wijiziging statuten 7 Wijziging huishoudelijk reglem^ent 8 Machtiging tot het doen verlijden van de Notariële akte van statutenwijziging. 9 Bestuursverkieztng 10 Verkiezing Raad van Toezicht 11 Mededelingen 12 Rondvraag 13 Sluiting De voUedigie agenda, de volledige tekst van de statu tenwijziging en de wijziging van het huishoudelijk ragletoent alsmede de jaarrekeining 1977 liggen vanaf heden op het kantoor van de bank voor de leden ter inzagie. Het Bestuiu", C. A. van Loon, voorzitter M. de lint, BIKKEN heeft nog een beperkt aantal splinternieuwe PFAFF naaimachines met KORTINGEN tot 250, RuU nu Uw verouderde naaimachine in voor een beroem de Pfaff Grote sortering betere gebruikte naaimachines voor speciale prijzen en met garantie! Bergen op Zoom Korte Meestraat 17 - Tel. 01640 - 35878 Uitblijven Brusselse llrijsbesiissingen „Eiice dag wacliten kost landbouw veel geld" Molenweg 14, Middeiharnis, tel. 01870-2134. Contractenstelsel suiker 1978 Abonneert U op „Eilanden-nleuws" teiefoonbeant- woorders Vakantie- en weekend huisje Dinsdag 11 april 1978 „EILANDEN-NIEUWS" Blactz. 3 i Heden behaagde het de Heere, tot onze diepe droefheid, na een langdurig geduldig gedragen lijden, nog onverwacht, van onze zijde weg te nemen, mijn innig geliefde man en onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, broe der, behuwdbroeder en oom echtgenoot van Maartje Okkenburg in de ouderdom van 74 jaar en 5 maanden. De Heere sterke ons in dit smartelijk verlies. Ons van uw deelneming overtuigd houdend: Dirksland: M. Bechtum-van Okkenburg Hellevoetsluis: P. Bechtum K. Bechtum-Orgers H. Bechtum G. C. Bechtum-Lageweg Klein- en achterkleinliinderen Dirksland, 7 april 1978. Wemerlaan 36 De begrafenis heeft plaats gehad op dinsdag 11 april op de algemene begraafplaats te Dirksland. Tot onze diepe droefheid overleed heden onze groot- en overgrootvader Wij zullen hem nimmer vergeten. Hellevoetsluis: Brielle: Goedereede: Oostvoome: Hellevoetsluis: Rotterdam: Hellevoetsluis: M. de Koster-Bechtum G. de Koster Marchel en Krista A. Bechtum L. Bechtum-Plooster Raymond H. Bechtum K. Bechtum-Lokker Patrick L. Vos-Bechtum G. Vos Coby Bechtum Peter Bechtum J. Bechtum K. Bechtum-Smaling H. Bechtum Dirksland, 7 april 1978. Heden overleed onze medebewoner, de heer JOHAN HEINRICH BECHTÜM in de ouderdom van 74 jaar en 5 maanden. Beheerders De Munck en medebewoners van het Bejaardencentrum „Wemerflat". Dirksland, 7 april 1978. Wemerlaan 12 Wij weten, er is er Eén die over leven en dood beschikt en Die heeft na een geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, in de Dr. Daniël den Hoed kliniek, van onze zijde weggenomen, mijn innig geliefde man, zoon, broeder, behuwdbroeder en oom op de leeftijd van 69 jaar en 6 maanden. Sterke de Heere ons in dit smartelijk verlies. Ons van uw deelneming overtuigd houdend, Jac. Bal-Nelis Fam. Nelis Dirksland, 7 april 1978. Lijsterbeshof 2 De teraardebestelling heeft plaats gehad op maandag 10 april op de algemene begraafplaats te Dirksland. Hedenmorgen overleed na een geduldig gedragen lijden onze lieve buurman echtgenoot van Jac. Nelis op de leeftijd van 69 jaar en 6 maanden. Wij blijven hem in liefde gedenken. Henk Henja Jan Arie Renee Wilma Dirksland, 7 april 1978. TE KOOP: met BUITENE. MOTOR 4 zeilen, teak dek, polyester romp met houten opbouw. TEL. 01870 - 47 94 na 17.00 uur. TE KOOP: zeer goed onderhouden van eerste eigenaar, prijs 750,—. TEL. 01877 - 1451 U vindt het complete Volvo programma bij ons. Volvo-kwaliteit in alle typen en alle afmetingen. Van de riante 260-serie tot de econo mische Volvo 66. De ultra-moderne Volvo 343 met het unieke rijgemak van jJe continu variabele transmissie. De robuuste, j/eilige Volvo 240-serie. Kies de Volvo die u het meeste aanspreekt en maak een proefrit. Uw eigen ervaring is immers het beste. AV026 Het bestuur van het Landbouwschap is allerminst te spreken over de prijs voorstellen van de Europese Commissie en de besluitvorming die door allerlei moeilijkheden steeds maar vooruit wordt geschoven. Tijdens de openbare vergadering op 5 april 1978 besprak het bestuur van het Landbouwschap de aanvullende voorstellen van de Europe se Commissie. Deze aanvullingen heb ben betrekking op de zuivel, het rund vlees en het zetmeel. Het uitblijven van Brusselse beslissingen is voor het Land bouwschap een doom in het oog. De gang van zaken rond de EG-be- sluitvorming bevredigt het bestuur van het Landbouwschap helemaal niet. Elke dag dat prijsbeslissingen uitgesteld wor den kost de Europese landbouw veel geld. In het bestuur van het Landbouw schap is de vraag naar voren gekomen of de berekening van de door het agra risch bedrijfsleven gevraagde noodza kelijke prijsverhoging herzien moet worden. Het Landbouwschap wil de druk op de EG-autoriteiten opvoeren en meent dat de Nederlandse minister van Landbouw, dhr. Van der Stee, al het mogelijke moet doen om de voorliggen de prijsvoorstellen te verbeteren. Wat de aanvullende voorstellen be treft meent het bestuur van het Land bouwschap dat de verhoging van de minimum-f abrieksaardappelprij s met 2''/« en een speciale premie per ton ge produceerd aardappelzetmeel redeUjk goed uitwerkt voor de aardappelzet- meelsector. Dat doet echter niets af aan het feit dat de voorgestelde gemiddelde prijsverhoging van Z'/o voor de Neder landse landbouw volstrekt tekort schiet. De zuivelpolitiek verliest een pijler als de interventie van mager melkpoe der vanaf 1 oktober 1978 tot het einde van het melkprijsjaar wordt opgeschort. Het Landbouwschap vüidt dit voorstel van de Europese Commissie volstrekt onaanvaardbaar. De slachtpremieregeling voor bepaal de kategorieën en kwaliteiten slacht- runderen wordt volgens een aanvullend voorstel van de Europese Commissie verleend tot het einde van het verkoop seizoen 1978 - 1979. Het bestuur van het Landbouwschap meent dat deze premie regeling voor ons land geen enkel effect heeft gelet op de voorwaarde dat de marktprijs en de premie tesamen niet hoger mogen zijn dan 85% van de oriëntatieprijs. Het bestuur van het Landbouwschap heeft tijdens de openbare vergadering van 5 april 1978 gekozen voor een voor waardelijk contractenstelsel als suiker systeem voor 1978-1979. De keuze bete kent dat het bedrijfsleven dit suikerjaar duidelijk als een overgangsjaar wil zien. In januari 1978 stond het Landbouw schap het mengprijssysteem voor de komende twee jaren voor. Daarbij wer den als voorwaarden gesteld: een A- quotum van 690.000 ton, een uitloop naar B-suiker van minstens 17,5°/o en een maximale produktieheffing van 30% op B-suiker. Nadat duidelijk werd dat Brussel niet aan de gestelde voorwaarden zou vol doen (het B-quotum zou verder terug gebracht worden) koos het Landbouw schap voor het contractenstelsel, waar bij uitdrukkelijk werd bedongen dat 1978 - 1979 als een overgangsjaar zou gelden. Na uitvoerige besprekingen tus sen het ministerie van Landbouw, de suikerindustrie en het Landbouwschap wordt het nu gekozen suikersysteem voor 1978-1979 nader uitgewerkt en in een „protocol" neergelegd. Op zeer kor te termijn zal dit protocol bekend ge maakt worden. te koop en te huur. Handelsonderneming BECOTEX - YERSEKE Tel. 01131 - 2406 te huur op de VELUWE vóór 1 juli en 12 augustus. Tel. 03413 - 378 na. 19.00 uur bellen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 3