Komt de toren van Sommelsdijk voor een kwartje te koop? Westhoeve's Supermarkt Tegenlicht is vaak een bondgenoot vondcfhdjclen „H@rr Kantor" Biadz. 2 RAAi> MIODELHARNIS: Restauratie stap dichter genaderd -A P. Grinwis stelt Herv. Vrouwenver. ten voorbeeld TV DEFECT? voor snelle reparatie 01877 -1236 Wedstrijdoverzicht Intermezzo Onderzoek naar stof zuiger prestatie KOOLWEG 11 - OUDDORP - Tel. 1384-2376 VERS VLEES 500 gram SUPER HAMLAPPEN 5,99 500 gram HAAS CARBONADE 5 9» 250 gram VERSE LEVER 1,39 200 gram HAM2,15 1 KIP 1300 gram 4,98 1 fl. MANTALAWIJN 5,35 1 fles PEPSI COLA 1,09 1 bus PLEDGE 4,52 nu 3,29 2 fles APPELSAP 1,50 500 gram Jonge Kaas 4,39 1 pak MACCARONI 4 rol KING 1 pak LANGE VINGERS 1 kg. BLOEM 250 gram ZOUTE PINDA'S 1 tas ALL 1 blik HERO ERWTENSOEP 1 ARKS KOLOSSAAL KOEK 1 pak PANNEKOEK MIX 1 pak REOVNIE 1 f lakon PALMOLIVE SHAMPO 0,98 1,35 1,09 1,25 1,78 7,49 2,09 1,49 1,12 3,90 2,69 U BELT - WIJ BEZORGEN „E I L A N D E N - N I E U W S" Dinsdag 11 april 1978. Met het beschikbaar stellen van een krediet van 125.000,— heeft de ge meenteraad van Middelhamis donder dagavond een belangrijke stap gezet in de totstandkoming van de restauratie plannen voor de toren van Sommelsdijk. Het plan zal worden opgemaakt door de dienst Gemeentewerken, maar nu al is te voorzien dat met de uitvoering een bedrag van zo'n twee miljoen gemoeid zal zijn. „Een lieve duit", volgens dhr. A. Tiggelman (PvdA), maar ook drin gend noodzakelijk. De restauratie-gedachte kreeg ook de volledige insetemming van de heren v. d. Ketterij, Jacobs en van dhr. G. C. Joppe en gehoopt wordt dat er binnen een redelijke tijd aan begonnen kan worden. De raadsvoorz. burg. van Es kon de raad verzekeren dat er met geen enkele aannemer al afspraken zijn ge maakt waarom de gemeente in die keu ze de handen geheel vrij heeft. De voorz. burg. van Es veronderstelde dat de Herv. Kerkvoogdij de toren wel aan de gemeente zal willen verkopen omdat ze dan ook van het onderhoud af zal zijn. „Al voor een kwartje", dacht de voorz. maar dhr. G. C. Joppe (Pres. kerkvoogd) kan de voorz. al bij voorbaat verzekeren dat dat heel wat te laag getaxeerd is! Verkoop postkantoor. Voor een bedrag van 60.000,werd het Postkantoor en de bijbehorende woning te Nieuwe Tonge verkocht aan de huidige beheerder, dhr. L. Horseling. Op de vraag van dhr. T. Arensman waarom de gemeente tot die verkoop wilde overgaan antwoordde weth. J. H. Koppelaar dat de gemeente voor de keus stond of de woning een goede op knapbeurt te geven ten koste van 70 a 75,000,of de verkoop van het pand, waarom het de gemeente voordeliger leek tot dat laatste over te gaan. Dhr. Huijssen vond het best. Dhr. Hor seling zal het pand ongetwijfeld op knappen en dat betekent dat de voor gevel, die volgens dhr. Huijssen al ja renlang een aanfluiting is, ook verbe terd zal worden. Rarekiek. Een subsidieverzoek van de fotoclub „de Rarekiek werd niet ingewilligd. Ge oordeeld werd dat het verzoek te sim pel van opzet was om er serieus op in te kunnen gaan. „Een rare kiek, zo'n ver zoek" vond ook dhr. Huijssen. Neutronenbom. Heel wat woorden werden gewisseld over de motie van de gemeente Hoens- broek m.b.t. de afwijzing van de neu tronenbom B. en W. hadden die mo tie voor kennisgeving willen aannemen, omdat de verantwoordelijkheid dien- omtrent bij de landsregering berust, maar zo niet de P.v.d.A.-fractie die er een flinke boom over opzette. Vond de P.v.d.A. dan ook dat de bom moest worden afgewezen; dhr. P. Krijgsman dacht er wat genuanceerder over: „...het feit dat wij hier in vrijheid kunnen vergaderen danken we aan de bescherming die de nucleaire wapens ons bieden", stelde hij vast. Voor het overige vond hij dat deze materie op een hoger dan het gemeentelijk niveau beter behandeld kan worden. „Wij hebben inderdaad geen behoefte om de rode loper voor het Warchaupact uit te leggen", was de lezing van dhr. W. Villerius (SGP). Zijn fractiegenoot dhr. Grinwis dacht er ook zo over: „zolang er nog wapens zijn op de wereld kunnen we de loftrompet over het humanisme wel laten zwijgen", vond hij. Van de zijde van de P.v.d.A.-fractie was de S.G. P. fractie op de vingers getikt: „Jullie spraken je wel uit tegen abortus, maar dit wil je aan de regering overlaten?" „Abortus is moord, oorlog althans de zelfverdediging is op Bijbelse gronden aanvaardbaar" aldus dhr. Grinwis. LUNAPARK. Bij monde van de heer v. d. Ketterij sprak de S.G.P.-fractie zich vervolgens uit tegen het in gebruik geven van een deel van de voormalige sportcomplex te Nieuwe Tonge aan de N.T.V.V. voor het houden van een lunapark. Ook dhr. P. Grinwis deed er zijn zegje over: het is bedroevend dat ook Nieuwe Tonge geconfronteerd wordt met dit lawaai en de sportver. niet zo sportief is om de ander dat lawaai te besparen. „Het is altijd ordelijk en netjes ver lopen" wierp dhr. van Alphen tegen; „je kunt trouwens beter een paar dagen verslaafd zijn aan de suikerspin dan aan wat anders". Ook dhr. T. Arensman verklaarde er begrip voor te hebben dat N.T.V.V. zo'n inkomst nodig heeft voor haar grote object. Dhr. Arensman kwam nog even terug op de vorige vergadering waarin hij de S.G.P.-fractie vroeg hoe zij het Loofhuttenfeest zouden hebben gevierd. Het ging toen om een aanvrage van de Stadse voetbalver, voor een te houden Lunapark. Dhr. Arensnvan verklaarde het thans te betreuren dat een zeker blad (Eilanden-nieuws) zo'n slechte weergave had gegeven. Ach ja Vos cursisten - Herv. vrouwen De raad besloot een krediet van 1720,beschikbaar te stellen voor het houden van een VOS cursus. VOS staat voor: Vrouwen Oriënteren zich op Sa menleving; voor een 20 tal deelneem sters wordt een cursus gehouden be- staand uit een twaalftal bijeenkomsten. Alhoewel de VOS groep Middelhamis nog geen plan kon overleggen (noodza kelijk om ook voor Rijkssubsidie in aanmerking te komen) meende de raad het verzoek toch maar te moeten inwil ligen al werd wel gesignaleerd dat er zo een precedent zou kunnen worden ge schapen. Dhr. P. Grinwis (S.G.P.) sprak in deze de meest radicale taal: „Het loopt de spuigaten uit...!" liet hij weten over de veelheid en verschei denheid van de subsidieaanvragers. Liever stelde hij hen die maar steeds gemeenschapsgeld vragen de Herv. Vrouwenver van Sommelsdijk ten voorbeeld. Die Vereniging geeft elk jaar enkele duizenden guldens aan een ker kelijk doel. Daartegenover noemde dhr. Grinwis de Rijksbijdragen „afgeperste belastingcenten". Weinig waardering had hij dan ook voor een cursus als de VOS omdat die niet geschoeid is op Schrift en Belijdenis maar op de geest van de tijd. Kapitaals-werken. De raad nam de lijst met „in de toe komst uit te voeren kapitaalswerken" zo goed als voor kennisgeving aan. Er behoefden geen bindende uitspra ken te worden gedaan en de raad zou daar ook niets voor gevoeld hebben om dat beslissingen voor een latere termijn beter aan de volgende raad kunnen worden overgelaten. Er kwam dan ook nauwelijks iets te recht van het stellen van prioriteiten, zoals B. en W. dat hadden gesuggereerd. De lijst werd nu al doorkruist nu voor de bouw van de technische school goed keuring is ontvangen. Dat impliceert dat binnen korte tijd van de raad een krediet zal worden gevraagd voor de inrichting van de aula, een voorziening die door de gemeenschap gebruikt zal mogen worden. Het nog te vragen kre diet zal nodig zijn voor de extra inrich ting die door dat buitenschoolse gebruik nodig zal zijn. Op de laatste thuiswedstrijdendag van dit seizoen hebben zowel dé dames als de heren van Intermezzo hun wed strijd weten te winnen. De dames had den veel moeite met een zich taai ver werend Radius uit Gouda, dat zelfs een 2-0 voorsprong nam. Moeizaam werd een 3-2 overwinning behaald. De heren hadden het een stuk gemakkelijker. De hekkesluiter in de promotieklasse, het reeds gedegradeerde Spirit 2 uit Ba- rendrecht, was geen partij voor de In termezzo-heren, die binnen het uur de 3-0 winst binnen hadden! De 2e teams kwamen beide tot een 2-2 gelijkspel tegen een hoger geklasseerde tegenstander. De dames 2 leverden een prima prestatie tegen Volley 2. Twee maal kwam de ploeg achter te staan, maar evenzovele malen werd de ach terstand weggewerkt. Het 2e heren- team speelde een goede wedstrijd tegen Rust Wat uit Numansdorp, dat met setzeges van 18-16 en 15-6 een 2-0 voorsprong nam. In de 3e en 4e set werd het spel- beeld wat rommelig, maar door de span ning bleef de wedstrijd boeien. De thuis ploeg won met klein verschil de 3e en 4e set, beide met 15-13. Het 3e damesteam is na de nederlaag van koploper Kangoeroes vorige week een serieuze kandidaat voor het kam pioenschap geworden. Beide ploegen hebben met nog een wedstrijd te gaan het zelfde aantal punten, 34. Inter mezzo 3 kwam op dat aantal door za terdag moeiteloos te winnen van TOP 3, dat totaal slechts acht punten ge gund werd. Het 3e herenteam speelde een prima partij tegen Spivo 3. De eerste twee sets was er weinig krachtsverschU tus sen beide ploegen, die ieder een set met 15-13 wonnen. Daarna bleek Intermez zo snelheid in het achterveld tekort te komen en kon Spivo opstomen naar een 3-1 zege. Bij de jeugd bezegelde het junioren team jongens het lot van Flits, dat met 3-1 werd geklopt en hierdoor uit de Topklasse degradeert. Het werd tradi tiegetrouw een lange partij, doordat de 3e set verloren werd. Het door blessures gehandicapte meisjes-junioren A-team een goede wedstrijd tegen MVC uit Maassluis. Dit werd tamelijk kansloos met 3-0 verloren. Nu werd het net geen gelijkspel. In de 4e set werd met IS IS verloren. Overige uitslagen: Dames: Intermezzo 4 - Data Center 3 O3 Intermezzo b - Spivo 13 Heren: Intermezzo 4 - Spivo 2 O3 Intermezzo 5 - Rust Wat 3 31 Intermezzo 6 - Spivo 5 2 Intermezzo 7 - Rowido 2 O3 Intermezzo B - Spivo O3 Intermezzo a - Rust Wat O3 Intermezzo b - Vovero 2 O3 Intermezzo c - Data Center ud Intermezzo d - Vovero 2-2 OOSTFLAKKEE Gemeentebestuurders komen soms voor moeilijke opdrachten te staan Neem nou die van Oostflakkee die voor de vraag zaten of de stofzuiger nou wei- of niet op z'n taak berekend is. Een „ingesteld onderzoek" leerde dat de huidige stofzuiger die in normale ge vallen voldoende kracht heeft onmo gelijk al het vuil van de Heugafeltte- gels verwijderd kan krijgen. Wat er voorts volgt in het voorstel tot aanschaf van een nieuwe krachtiger stofzuiger kon ontleend zijn aan een reclamefolder: nu heeft Nilfisk een stofzuiger met grotere zuigkracht, die voorzien kan worden van een electrische borstel, die als het ware de tapijttegels klopt en daardoor het vuil losmaakt. Uit een proef is gebleken dat deze combinatie de enige goede oplossing van het probleem zal zijnDuizend gulden worden de raad gevraagd om een Nilfisk aan te schaffen. Als burg. V. d. Harst eind deze maand van zijn Amerikaanse vakantie terugkomt zal hij niet weten wat hij ziet, de schoonmaak ster met een nieuwe krachtpatser en de gemeentesecretaris in een nieuw ge meubileerde kamer waarvoor de raad 3500,wordt gevraagd. •««^♦4 tJ\J\t gXiUll XM.t:XXHt3 Vn±VJL»»Ji''l X»i»ül 5,99 ♦♦^♦♦^♦♦♦♦♦♦^♦♦o Het licht maakt het fotograferen niet altijd gemakkelijk. Vooral de dosering van licht kan soms problemen geven. Maar datzelfde licht is ook vaak een mogelijkheid om bijzondere resultaten te bereiken. Dat geldt vooral voor foto's die worden gemaakt met z.g. tegenlicht. Wat is dat? De meester foto's worden zo genomen, dat de lichtbron zich achter de fotograaf bevindt of met een belichting van de zijkant. Het voordeel is, dat het onder werp dan het meeste licht ontvangt. Maar 't kan ook anders. Dan bevindt de lichtbron (de zon - een lamp of een raam bijvoorbeeld) zich achter het on derwerp. Vaak veroorzaakt dat een te kort aan licht aan de voorkant, waar door er een donkere figuur ontstaat. Op deze wijze kunnen bijvoorbeeld foto's worden gemaakt met een silhouet-ach- tig effekt. Lensopening aanpassen. Wanneer u een tegenlichtfoto wilt maken zult u zien dat de naar de ka mera gerichte kant van uw onderwerp nogal donker is. Heel logisch, want die kant zit in de schaduw. Om te voorko men dat uw onderwerp helemaal zwart wordt kunt u tenzij u dat silhouet juist wilt natuurlijk de „lichtkraan" van uw kamera iets verder opendraaien. Afhankelijk van de mogelijkheden van uw kamera kunt u dan een iets grotere lensopening nemen of een langere be lichtingstijd instellen. Bij de zgn. „auto matische" kamera's moet u dus die automatiek (kunnen) uitschakelen. De weerkaatsing. Fotografen, die op de mogelijkheden letten van weerkaatst lichtj zijn vaak te vinden in de buurt van water. Daar ont staat namelijk het effekt van spiegelin gen in het water en dat kan mooie re sultaten geven. Het voordeel van in water weerkaatst licht is ook, dat het in kleine lichtpunt jes wordt verdeeld, waardoor het niet als een grote en felle zon de lichtver- houding van de foto verstoort. Ook sneeuw en ijs of andere lichtweerkaat- sende voorwerpen als glaswerk kunnen voor verrassende effekten zorgen. Lichtstralen fotograferen. Dat is de derde mogelijkheid van te genlicht. Het zal meestal gaan om de zon als lichtbron en het klassieke voor beeld is de bosfoto met een „lichtharp". Een voorbeeld van zo'n lichtharpfoto is bij dit artikel afgedrukt. De foto is ge nomen op een wat nevelige ochtend in het bos, de zon breekt net door de mist heen waardoor de schaduwstrepen van de stammen voor het „harp-effekt" zorgen. Ook deze foto is niet moeilijk te maken mits u er voor zorgt, dat de zon niet rechtstreeks in de lens schijnt. Een zonnekapje kan daarbij goede diensten bewijzen. En een belangrijk punt is na tuurlijk, dat u er op een wat nevelige morgen vroeg genoeg op uit zult moeten trekken om met wat geluk net die zon- nedoorbraak vast te kunnen leggen. Mensen, die diet zo van vroeg opstaan houden, kunnen overigens een derge lijke foto ook wel maken wat later in de namiddag als de zon al wat zwakker be gint te worden. Spelen met licht. Fotograferen is: schrijven met licht. Dat doet iedere fotograaf. Wie de moge lijkheden benut van het tegenlicht doet méér. Hij of zij speelt dan met de mo gelijkheden van het licht. Door de licht bron zelf in het beeld op te nemen. Door het weerkaatste licht te laten zorgen voor een bijzonder effekt. Of door met de kamera te proberen de lichtstralen zo in het beeld te vangen, dat er een nieuw en verrassend resultaat ontstaat. Zo wordt licht met recht een bondgenoot van fotografen. Een vroege, wat nevelige morgen in een beukenbos. De zon begint juist door te breken. Dat is de tijd om zo'n „harp- foto" te maken. Wie er voor zorgt, dat de zon niet direkt in de lens schijnt en wat experimenteert met belichtingstij den of verschillende lensopeningen kan met zo'n foto thuiskomen. VERVOLGVERHAAIj door Barend de Graaff Uitgeverij B.V. „De Banier" - Utrecht 4 Maar er was immers iets gebeurd terwijl hij omstreeks twaalf uur mis moedig en boos naar huis liep, zonder reebout? Hij had het vrouwtje niet gezien, dat langs hem en de beide ruige knapen heen het bergpad opging. Dat was de oude Utta Schleich, een tante van Ma nuel, de jager. Die kende hij anders goed genoeg. Want de oude Utta kwam ook bij hen in de kerk. leciere zondag zat ze op haar plekje. Er kwamen niet veel mensen in de kerk. Het dorpje was klein en er was ook nog een grote room se kerk, daarom bleven er voor de Lu- thersen niet veel mensen over. Zo ken den ze elkaar allemaal, die naar het mooie witte kerkje vlak naast de beek in de buurt van de watermolen gingen. Het vrouwtje zag wat er gebeurde. Ze zag, dat de beide grote jongens Rudolf de zak afnamen en ze hoorde hoe ze hem uitscholden voor stroper. Natuurlijk kon zij ook niets tegen de vechtersbazen beginnen. Maar wacht, dacht ze, ik zal het mijn neef toch eens netjes vertellen. Ik ben op weg naar hem toe en hij moet het weten. Die jongen van schoenmaker Schneider zal toch niet liegen? Nee,, daar geloof ik niets van! Ze klom verder het bergpad op. Ze kon dat goed. Ze was in het bergbeklim men getraind. Van jongs af hadden haar voeten niet anders geweten dan dat ze haar tegen de steilste hellingen op moesten dragen. Ze kwam boven en rook al, vóór ze nog bij de voordeur was, dat er reebout gebraden werd. Zie je wel! Dat jochie van Schneider had de waarheid gesproken! Het kwam precies zo uit. Ze vertelde haar neef wat ze ge hoord en gezien had. Manuel zei niet veel. Dat was zijn gewoonte niet. Hij ging gewoon door met zijn vrouw te helpen, die het maar wat druk had om het vlees van de ree in de kuip te ber gen, onder het vet, dat het niet beder ven zou. Maar toen ze er mee klaar waren, gooide hij zijn buks over de schouder, voelde eens of zijn jachtmes goed zat, trok de grepareerde laarzen aan en zei: „Ik ga er nog op uit, Fritsel". Zijn tante Utta was toen al weg en het begon be neden in het dal al een beetje donker te worden. Ja, hij was 'toch een grote, fer me kerel. Aan zijn snor parelden weldra kleine ijspegeltjes, ook in het haar van zijn zware wenkbrauwen. De lucht was namelijk erg koud en tegelijk een beetje vochtig. Er zou wel een dikke mist ko men. Dat was voor hem niet erg, want hij kende de berg, waarop zijn huisje lag, als zijn vestzak, en het bos ook. Rustig, met kalme tred daalde hij het pad af. Het gaf hem altijd een trots ge voel als hij zo in het bos liep. Het was alsof heel de berg, met al de bomen er op van hem was. Dat was natuurlijk niet zo. De berg en het bos, ook de ak- akkers en de weiden beneden buiten het dorp aan de kant van de beek waren van baron Hugenfelz, die in de stad woonde. Maar die had hem boswachter en jager gemaakt en gezegd: „Manuel, nu doe je maar of alles van jou is. Zorg er goed voor! Laat de houthakkers op tijd de bomen omhakken. Zorg dat het wild op tijd wordt afgeschoten, zit de stropers achter de vodden en breng mij van tijd tot tijd een paar hazen, eenden of een goede reebout!" Zo was Manuel dus eigenlijk toch wel heer en meester in het bos en op de berg. Over de akkers en de weiden had hij niets te zeggen. Die waren aan de boeren verpacht en daar bemoeide hij zich niet mee. Rudolf wist niet, dat zo ongeveer op hetzelfde ogenblik dat zijn vader van de burgemeester terug kwam, Manuel al op de weg liep en het huis van Ziegler, de houthakker, aandeed. Maar toch was dat zo. Vader was niet erg opgewekt van de burgemeester terug gekomen. „'t Is altijd zo, jongen, onze burge meester wil geen kwaad van zijn lieve zoontje horen. Hij zei: ik zal het onder- boeken. Maar ik geloof zo maar niet, wat die jongen van jou vertelt. Mijn Filip doet zo iets niet. Die Heinz van de houthakker, nou, dat kan wel. Maar als Filip er bij was, volgens jouw jongen, dan geloof ik het niet. Ja, en daar sta je dan met je gebakken peren!" Weer kwa men vaders handen omhoog en fladder den de vingers. Dat was zo een gewoon te van hem. Rudolf keek wat beduusd. Eigenlijk was hij boos. Zou hij zo maar liegen? Hoe durfde de burgemeester dat ook maar te denken! „Ik zei hij en balde zijn vuisten. Ik wouMaar wat hij wou, heeft hij nooit gezegd, want er was plots rumoer bij de achterdeur. „Opschieten jij! Vooruit. Pak op! Moet je nóg een oplawaaier?" Rudolfs ogen straalden. „Dat is dat is!" „Ja zei vader. Ik geloof, dat het Manuel is, maar hij is niet alleen!" Schijnbaar had moeder ook het ru moer aan de achterdeur gehoord, want vader en Rudolf hoorden haar stem: „Maar Manuel. Zo laat nog? En wie is dat?" Vader ging de werkplaats uit, het gangetje in. Rudolf volgde en beiden zagen een eigenaardig tafereel. Moeder met het looplampje. In de deur de forse gestalte van Manuel, de jager, en daar naast, een beetje op de achtergrond: Heinz. Moeder hief het lampje wat om hoog, zodat het precies in het gezicht van de vechtersbaas scheen. „Geef de mensen de boel terug, le lijke rover! gromde Manuel, en zijn stevige hand greep de schouder van de knaap. Opschieten!" En daar kwam de held een stapje nader. Over zijn schouder droeg hij de linnen zak met de reebout. Hij nam die van zijn schouder af en reikte het vrachtje moeder toe. Vader en Rudolf stonden verbaasd te kijken. „Wat gebeurt er toch?" Een meisjes stemmetje, achter de figuren in de open deur. Lotte, wist Rudolf. Zijn zusje, die van haar dienst thuis kwam en niet kon begrijpen wat er in de open achterdeur gebeurde. Ze keek wat ontstemd naar Heinz. „Wat heb je nu weer uitge voerd?" Moeder scheen niet goed te weten wat ze moest doen. Ze stak tenminste geen hand uit om de zware linnen zak aan te pakken. „Kun je niet praten, lummel!" Weer de bromtoon van Manuel. En zo waar, verlegen en maar half te verstaan, mompelde Heinz: „Asjeblieft, vrouw Schneider. IkHij hield op, maar een flinke stomp van Manuel spoorde hem aan om verder te gaan. Ik heb het je zoon afgenomen. Ik zal Weer hield hij op en weer moest een por van Manuel hem aansporen. Ik zal Rudolf ongemoeid laten". Vader kwam wat naar voren, nam de zware zak aan en vroeg: „Was jij alleen, of was er iemand bij je?" „Filip!" „Ah! Sjuustement! Luister eens, Ma nuel", en vader vertelde hoe hij bij de burgemeester was uitgepakt. „Daar weet ik wel een middeltje op. Nog zo'n stuk ongeluk! Ga maar eens mee, ventje!" „Maar Manuel! Er klonk schrik en medelijden in moeders stem. De jon gen ziet er uit. Z'n gezicht..." „Ja mens Manuel keerde de snuit van Heinz, die er meelijwekkend uitzag, naar het lampje. Bekijk hem maar eens goed, Lotte! Ik moest hem een pak slaag geven, voor hij bekennen wou. De lafaard loochende het op de koop toe en had nogal geen praatjes tegen me. Nou, toen gaf ik hem een oplawaaier en de stumper viel met z'n gezicht net op de rand van de regenput. En kom nou maar eens mee, ventje! Dan gaan we eens bij de Bierton praten". Moeder vroeg nog of Manuel niet bin nen wilde komen om een kopje koffie te drinken. „Nee, nee, moedertje. Daar heb ik geen tijd voor en in Hause Mariënhof zullen ze me wel een kroes bier schen ken. (Wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2