Zilveren Kon. ondersclieiiling voor mej. B. MOnders kom kijken... naar eiken 'tEikenhuys i/fi-v^r 50e jaargaiiig Dinsdag 4 april 1978 No. 4679 C3HR. STREEIKBLAD OP GEREFOKMEEÏKDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond V.V.V. veteraan Joh. Koek nam afscheid Sluit een brand op IViUTATIES RIJKSPOLITIE Tolautomaten deze week in werking Dienstencentrum- nieuws Hanclwerkten- toonstelling Plattelandsvoruwen Ook D '66 had winst Kandidatenlijst van de P.C.B. Flesje kwik gestolen IVIotor van de dijk Pendelbus in brand Dierenbescherming DAIVIIVIEN DENK EN ZET'' SCHAKEN „DE ZWARTE PION" Sluitingsavond Jeugdwerk Café „de Kok" wordt oproep-plaats EO vrijdag 7 april a.s. naar Dirksland Hoge belangstelling bouw visserijschepen EXTRA KERKDSSNSTEN GEEEFOBM. OKMIIIINTEN Jubilea Herv. Zondagsschool IVIelissant: POSTBÖX 8 M MIDDKLHAKNTS Itedactle en advertenties: Kantoor Langeveeg 13, Sommelsdüil. Tel, (01870) 2629 Na 8 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BankBalbo Müdidelhiamia no. 3421X01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL, ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per man. BJj contract sipedaal taiiefa Op de laatstgehouden ledenvergade ring van de V.V.V. te Ouddorp heeft het langstzittende bestuurslid, dhr. J. Koek zijn functie ter beschikking ge steld; 28 jaar lang is dhr. Koek actief bestuurder geweest van welke tijd hij een lange periode ook secretaris is ge weest. V.V.V. voorz. dhr. J. C. Komtebedde zwaaide de scheidende sekretaris veel lof toe, omdat er in die lange reeks van jaren onder zijn sekretariaat veel tot stand is gekom,en, o.a. de aankoop en uitbreiding van het terrein, de benoe ming van een administrateur, de over dracht van het terrein aan de Stichting recreatieterrein Het Oude Nieuwland en de bouw van het nieuwe VVV-kan- toor. De heer Koek heeft er in sterke mate toe bijgedragen wat de VW-Oud- dorp nu is. Hij dankte hem daarvoor namens het bestuur en leden en liet dit gepaard gaan met een attentie, waar voor de scheidende sekretaris hem dankte. Verder deelde de voorzitter nog me de dat na vele jaren wachten de Kroon nu eindelijk beslist heeft over het re- creatieplan „De Kriekel", het laatste van de drie zogenaamde Q-gebieden, die de voormalige gemeente Ouddorp inder tijd had vastgesteld voor de uitbrei ding van de recreatie hier ter plaatse. De beslissing is gunstig uitgevallen en er zullen plm. 500 recreatiewoningen in dit plan gebouwd kunnen worden. De voorzitter zei voorts verheugd te zijn raet de restauratie van de toren te Goedereede met de omgeving. De toren zal ter bezichtiging worden openge steld voor het publiek en in de toren zal een expositie gevestigd worden. Uit het jaarverslag van de adm. bleek dat in 1977 minder gasten de stranden bezocht hadden dan het jaar daarvoor, wat zijn oorzaak vindt in de minder gunstige weersomstandigheden. Maar het aantal verblijfsrecreanten in de ge meente Goedereede bleef gehandhaafd in het hoo.gseizoen. Dan vertoeven er op de 31 aanwezige terreinen plm. 12.000 gasten. Bij de bestuvirsverkiezing werden de heren M. Bezuyen met grote meerder heid van stemmen herkozen en in de vakature van de heer J. Koek werd met meerderheid van stemmen de heer A. C. Mierop benoemd. SINT ANNALAND HERDENKINGSDIENST Zondag 2 april 1978 was het precies 45 jaar geleden dat Ds. H. Kraay, thans emeritus predikant te Buren (Gelder land) als kandidaat bevestigd werd in de Hervormde gemeente van Sint-An- naland. De bevestiging had plaats op zondag 2 april 1933 door Ds. H. de Geus uit De Bilt met een predikatie over Je- saja 53 vers 10b. In de middagdienst verbond de jonge Herder en Leraar zich aan zijn eerste gemeente met de woor den uit Lukas 13 vers 24a. In de dienst van zondagavond 2 april 1978 hield ds. H. Kraay een gedachtenispredikatie, waarbij de predikant het Woord bedien de uit: Johannes 3 vers 29 en 30. Na deze drukbezochte dienst was er in de kerk gelegenheid om Ds. en mevr. Kraay en de familie te complimenteren met dit 45-jarig predikanten jubileum, waarvan druk gebruik gemaakt werd. MIDDAG-EXCURSIE Op zaterdag 15 aprU zal er in de Ne derlands Hervormde Kerk te Sint An- naland een middag-excursie gehouden worden voor orgelliefhebbers, waaraan medewerking zal verlenen de organist van de Westerkerk uit Amsterdam, Simon C. Jansen, die de adviseur was bij de bouw van het nieuwe kerkorgel. Verder verlenen medewerking dhr. Jansen en L. J. van Popering. Simon C. Jansen besluit deze middag met een orgelbespeling. Brand is altijd een onverwachte en onvoorziene calamiteit, die uiteraard zoveel mogelijk dient te worden voor komen. Dit houdt in dat het noodzake lijk is bij het onverhoopt ontstaan van brand deze te lokaliseren en daardoor te beperken. Potentiële overbrengers van vuur zijn openingen in wanden en vloeren van elektrische en andere leidingen, buizen, kabels e.d. Het is dus zaak deze ope ningen zo goed mogelijk af te sluiten. Door J. A. Beele Handelsmaatschappij te Hoorn wordt een komplete reeks spe ciale doorvoeringen geïmporteerd, die de eigenschap hebben niet alleen vuur- bestendig maar dok gas- en rookdicht te zijn. Deze produkten bestaan uit een metalen frame dat in wanden e.d. kan worden gemonteerd en waarin passtuk ken van hoogwaardige en brandvaste kunststof worden aangebracht, die om de door te voeren leidingen klemmen. Bij brand zet de kiinststof uit, zodat een volkomen dichte afsluiting wordt ver kregen. De produkten zijn van Zweeds fabri kaat en dragen de aanduiding MCT (Multi-Cable Transit). Ze zijn overigens ook volkomen waterdicht, zodat ze in ons laaggelegen landje ook uitstekend te gebruiken zijn voor wanddoorvoerin- gen in kelders. OUDE TONGE In de groep Oude Tonge van de Rijkspolitie hebben zich enkele muta ties voorgedaan. Wmr. I dhr. A. A. Kruithof werd per 1 april bevorderd tot Opperwmr. en overgeplaatst naar Oud Beijerland. Wmr. W. V. Dijk (Middelburg) en wmr. H. Noordijk (Sommelsdijk) wer den aan de groep toegevoegd. SOMMELSDIJK OUD PAPIER Aanstaande zaterdag 8 aprü zal er in het „oude" gedeelte van Sommelsdijk weer oud papier worden opgehaald voor de restauratie van de Herv. Kerk. Graag van te voren gebundeld of in dozen ge reed zetten. 's-Gravei>deel Het heeft lang ge duurd maar deze week zullen de tol automaten bij de Kiltunnel in gebruik gesteld worden. Vorige week werden de apparaten geplaatst. De automaat moet veel tijd gaan be sparen. De automobilist hoeft dan na melijk geen kaartje meer te kopen bij de tolgaarder maar kan zo zijn geld kwijt in de trechter van het apparaat. Automatisch zullen dan de slagbomen voor hem geopend worden. MIDDELHARNIS Op woensdag 12 april a.s. houdt de heer J. v. d. Meyden, gediplomeerd pe- dicuur, tevens docent-examinator, een lezing over voetverzorging. Aanvang lezing om 15.00 uur in het bejaardencentrum „Middelhamis" Doetinchemsestraat 27, Middelhamis. Een ieder is van harte welkom. Bent u slecht ter been en geïnteres seerd bel dan 3366 en er wordt voor vervoer gezorgd. De jaarlijkse provinciale handwerk- tentoonstelling van de Nederlandse Bond van Platelandsvrouwen in Zuid- Holland zal gehouden worden op 17 en 18 april in de Doelen te Rotterdam, zaal 5, ingang Karel Doormanstraat 31. Openingstijden: 17 aprü van 14 uur tot 21 uur; 18 april van 9 uur tot 16.30 uur. Entree voor leden 2, voor niet-leden 3, Voor groepen gereduceerde prijzen. Er zullen vele mooie werkstukken te zien zijn, terwijl er verschillende hand werktechnieken gedemonstreerd zullen worden. INGEZONDEN: Geachte redactie, Naar aanleiding van uw artikel dat aleen het CDA een winst heeft gemaakt met de verkiezingen moet ik helaas te genspreken. In de eerste plaats ging het om de Staten en niet om de Tweede Kamer. Men kan nu wel de uitslagen verge lijken maar het zou corret zijn om het te vergelijken met de Statenverkiezingen van 74. U ziet nu dat ook D'66 een winnende partij is. Ik vind het niet correct van een krant om onjuiste informatie te verstrekken. Of noemt u dit manipuleren, om zo de mensen wat voor te schotelen. Jammer dat ik zo moet reageren ik hoop dat u de zaak wil rechtzetten in de aankomen de uitgave. OOSTERLAND AUTO OPENGEBROKEN BIJ HET DORPSHUIS „OOSTERHOF" Onverlaten hebben vrijdagnacht j.l. een bij het dorpshuis „Oosterhof" ge parkeerd staande B.M.W.-personenauto 68 D.S. 55 opengebroken en alle papie ren, waaronder drie rijbewijzen, mee genomen. De wagen is van de familie A. G. Timmerman uit Raamsdonkveer, fa milie van de heer J. A. Beije alhier, die met hun familie de uitvoering van de muziekvereniging bijwoonden. Bij de fam. Beije werd de politie on middelijk met het geval in kennis ge steld die proces-verbaal opmaakte. VermoedeUjk zijn de dader of de daders gestoord, doordat b.v. mensen uit het gebouw kwamen, want men had nog aan de auto-radio gewerkt om deze eruit te krijgen getuige enige schroefjes die op de vloer lagen. Mocht soms iemand in de regio de verdwenen papieren aantreffen (ze heb ben voor de daders geen enkele waarde), wordt men beleefd verzocht zich in ver binding e stellen met de famüie J. A. Beije, van den Abeelestraat 2 te Oos- terland, tel. 01114 - 1338. Bij voorbaat dank. GOEDEREEDE Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing heeft de P.C.B, de volgende candidaten- lijst: 1. L. Visser te Stellendam (A.R.P.) 2. J. van Oosterom te Goedereede (C.H.U.) 3. J. L. Padmos te Ouddorp (A.R.P.) 4. G. H. J. Nijland te Ouddorp (C.H.U.) 5. J. C. Bezuijen te Ouddorp (A.R.P.) 6. L. Tanis-Tanis te Ouddorp (C.H.U.) 7. B. L. Hokke te Ouddorp (A.R.P.) 8. J. Soeteman-den Eerzamen te Oud dorp (C.H.U.) 9. E. Tanis-Hardon te Goedereede (A.R.P.) 10. K. van Harten te SteUendam (A.R.P.) 11. B. Grootenboer te Ouddorp (A.R.P.) 12. J. van der Vlugt te Stellendam (A.R.P.) 13. J. C. Tanis te Ouddorp (A.R.P.) MIDDELHARNIS Vorige week vrijdag is ingebroken in het gebouwtje van de marine aan de buitendijk. De inbreker had kennelijk alleen maar belangstelling voor een flesje kwik. DIRKSLAND Zaterdagmiddag raakte de jongeman J. de Bonte tussen Middelhamis en Stad met zijn BMW motor van de dijk. Hij kwam eraf met alleen maar een gekneusd been. ------O STELLENDAM Een bus van Vermaat uit Hellevoet- sluis die pendelaars naar hun werk zou brengen is gistermorgen, kwart voor 7, op de Haringvlietdam in brand geraakt. De brandweer van Stellendam rukte uit om de brand te blussen. Het motorcompcirtiment is uitgebrand niemand heeft enig letsel opgelopen. NIEUWE TONGE Mededeling ann onze abonnees. Door bijzondere omstandigheden is de fam. Looy niet in staat ons blad vrijdagavond te bezorgen. Dit zal zaterdagmorgen ge beuren. Wij hopen, dat onze abonnees hiervoor begrip zullen hebben. In Ouddorp werd een gele, kortha- rige middelslag hond opgevangen. De hond heeft witte voorpoten, halve hang- oortjes en draagt een rode halsband met lang touw. Inlichtingen bij mevr. v. d. Berg, Westdijk 15, Melissant, telefoon 01877 -1232. I» Uitslagen van maandag 3 april Afd. I: C. Polder A. Verohne Afd. II: C. Spee J. Lodder H. Noordijk I. Mackloet I. Koese A. Krijgsman F. Noordijk M. v. Lente G. V. d. Sluijs W. Ruis 2—0 1—1 0—2 0—2 0—2 0—2 Afd. III: P. V. Brussel N. Quispel 11 C. Vogelaar A. v. Gulik 2-0 S. Hoogzand M. Klink 0—2 Afd. IV: L. V. Erkel J. Hollaar 0—2 A. V. d. Valk H. Erenstein 2-0 W. Nelis A. Jordaan 2—0 J. V. d. Kooij J. Kamp 11 J. Groenendijk A. v. d. Valk 2O A. Jordaan J. Kamp O2 Uitslagen van maandag 3 april Ie afd.: M. V. d. Waal W. I. Peeman 0—1 C. J. Smit M. Verolme afg. 2e afd.: J. Albrechts C. Bakelaar 0—1 J. Albrechts W. Tieleman Va-V2 3e afd.: K. R. Smit KI. Grootenboer 0—1 E. Berghout v. d. Groef 0—1 E. Eggermont KI. Grootenboer V2—V2 H. Visser E. Eggermont 1—0 Ladder: A. Grootenboer N. v. Bracht O1 J. Noordijk J. Kruik 0—1 KI. Grootenboer C. Bakelaar V2—V2 R.S.B.: De Zwarte Pion 2 Het Houten Paard 3—5 1 Mariniersweg 281,hl<.Hoogstraat R,daml IsMaaiidagsfleslotCT _Tel. 010-1337441 MIDDELHARNIS Op D.V. donderdag 6 april wordt in de aula van de Chr. MAVO te Middel- harnis de sluitingsavond gehouden van het jeugdwerk. Aanvang half acht. Deze avond zal in het teken staan van de zending. In verband met het feit dat onze oud- predikant ds. J. E. de Groot in dienst van de G.Z.B, is gegaan en uitgezon den zal worden naar Peru zal er over dit onderwerp een klankbeeld worden vertoond. Ds. de Groot hoopt ook zelf aanwe zig te zijn om het een en ander te ver tellen over zijn toekomstig werk. Er wordt op veel belangstelling gerekend, zeker ook van de ouders. SOMMELSDIJK Het C.B.R. (Centraal bureau afgifte rijvaardigheidsbewijzen) heeft in café „de Kok" te Sommelsdijk een nieuwe „oproep-plaats" gevonden. Dat betekent dat de rijexamens niet langer vanuit hotel Jacobi zullen wor den afgenomen; voortaan gebeurt dat vanaf „de Kok" waar ook het theoretisch examen zal worden afgelegd. Enkele tientallen jaren lang is Jaco bi het trefpunt van rij-instructeurs en hun candidaten geweest. Het C.B.R. heeft een andere plaats gezocht nu Ja cobi in andere handen is overgegaan en het onzeker werd of de „oproep-plaats" aldaar kan worden gecontinueerd. In het kader van de aktie „EO-Regio" organiseert de Evangelische Omroep dit seizoen een groot aantal bijeenkomsten in het hele land. Eén daarvan wordt vrijdagavond 7 april a.s. in Dirksland gehouden en wel in de Ned. Hervormde kerk aan de Ring. De aanvang is acht uur en de toegang is vrij. Er worden veel bezoekers verwacht op deze z.g. presentatie-avond, die in het teken zal staan van het Evangelie en de mogelijkheden die de EO heeft bij de verkondiging daarvan via radio en televisie. Gesproken zal worden door ds. P. P. J. Monster uit 's-Hertogen- bosch (bekend van het radioprogramma „Licht en Uitzicht" op de maandagmid dag) en door ir. L. G. van Esterik, hoofd van de afdehng Centrale Planning van de EO. Daarnaast is er veel plaats in geruimd voor koor- en samenzang. Mu zikale medewerking wordt verleend door het christelijk gemengd koor „Sur- siim Corda" en het Interkerkelijk Evan gelisatiekoor o.l.v. de heer J. Zuidgeest, evenals door de bariton Paul Hofstede en Krijn Kieviet, orgel. De algehele lei ding is in handen van de heer A. A. Baanstra. STELLENDAM De Minister President van de sinds 2 jaar onafhankelijke Kaapverdische Eilanden, Monsieur Osfaldo Lopez da Silva heeft vrijdagmiddag een bezoek gebracht aan Maaskants Machinefabrie ken aan de Deltahaven te Stellendam. Het Staatshoofd werd door 13 mede werkers vergezeld. Doel van de reis was zich te oriënteren op de mogelijkheden om in ons land marine-patrouülesohe- pen en visserijschepen te laten bouwen. Daartoe werd ook een bezoek gebracht aan de Werf Damen te Gorcum waar patroudlleschepen worden gebouwd. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. W. Hage van Rotterdam-W. MELISSANT woensdagavond 7.30 uur student de Pater van Boskoop. HERKINGEN donderdagavond 7.30 uur ds. P. Blok. (bev. ambtsdragers) STAD AAN 'T HARINGVLIET heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. H. Lig- tenberg (bed. H. Doop). OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. P. Blok (bed. H. Doop en bev. lid maten). De Melissantse mej. Bertha Mijnders heeft haar 40 jarig jubileum als leidster van de Herv. Zondagschool zaterdag middag bekroond gezien met de ont vangst van de Zilveren Koninklijke Ere medaille in de Orde van Oranje Nassau, in de toekenning waarvan mej. Mijn ders ook voor haar overige activiteiten op het kerkelijk terrein werd gehuldigd. Samen met mej. C. Grootenboer die 25 jaar aan de zondagschool verbonden is vormde mej. Mijnders het middelpunt van de gehouden receptie, beiden dank baar omdat ze het werk wat hen lief is al zo lang hebben mogen doen. De waarde en belangrijkheid van het zondagschoolwerk werden door ds. H. F. Klok nadrukkelijk onderstreept. Aan de hand van de geschiedenis van Mozes, wees ds. aan dat de grondslag voor de keuze vóór God veelal in de prille jeugd wordt gelegd. Daarom verkoos Mozes ook de smaadheid van het volk van God boven de schatten in Egypte. Ds. vond het groot, zoals Mozes' moeder Joche- bed deed, de Heere Jezus te leggen aan de harten van de kinderen, een werk dat niet ijdel is mits het in de Heere ge schiedt. „Uw onderwijs zal dan diep vallen als U zelf moogt leven uit de be loften Gods; als we het in geloof deden zal het vruchten mogen dragen", zo sprak ds. Klok tot de beide jubilaressen, hen namens de kerkeraad hartelijk dan kend voor het werk dat ze al zo lang hebben mogen doen. Eremedaille. Naast een hartelijke gelukwens had burg. H. Bos ook een Oorkonde en een zilveren Eremedaille meegebracht, be stemd voor mej. Mijnders, door dhr. Bos samen met haar collega mej. Groo tenboer betiteld als „dienaressen der Gemeente" zoals Paulus dat ook deed in Romeinen 16. Dhr. Bos bezag dat mej. Mijnders het zondagschoolwerk al vanaf haar 18e jaar doet, daarmee in- Burg. Bos speldt mej. Mijnders de onderscheiding op. houd gevend aan de opdracht van Christus de kinderen tot Hem te bren gen, maar daarnaast ontplooit ze ook activiteiten voor het verjaringsfonds en is ze op meerderlei terrein werkzaam. „U hebt Uw leven nuttig gevuld in de dienst des Heeren", zo complimenteerde haar dhr. Bos waarna hij haar het Ere metaal opspeldde en de bijbehorende Oorkonde overhandigde. Samen met de kinderen van de zondagschool die, op het podium verzameld, al van zich had den laten horen zongen de aanwezigen daarop enkele coupletten van het Wil helmus, begeleid door dhr. C. Grooten boer op het harmonium. Goede wensen. Namens de zondagschool was het dhr. J. Keijzer die de beide jubilaressen een hartelijke gelukwens aanbood. Zelf ging dhr. Keijzer destijds ook bij mej. Mijn ders op zondagschool en het was dhr. Keijzer geenszins onbekend met hoeveel liefde ze de kinderen onderwijst uit Gods Woord; ons is de vrucht er van verborgen, maar bij Hem is die be kend", aldus dhr. Keijzer.' Hij hoopte dat de beide jubilaressen nog vele jaren op hun post zullen blijven en dat zij ook in eigen leven de vrucht ervan mo gen genieten, maar dat ze bovenal, als hun aardse loopbaan is geëindigd in zullen mogen gaan in de vreugde huns Heeren. Cadeaux. Twee kinderen van de zondagschool hadden daarop de plezierige taak de juf's elk een geschenk aan te bieden. Mej. Mijnders werd verrast met een bijbeKje en voor mej. Grootenboer was er een koffiezetapparaat. Meerdere sprekers hebben hierna nog het woord gevoerd. De twee jubUaressen, mej. Mijnders en mej. Grootenboer. NIEUWE TONGE Opbrengst. De huis aan huis kol- lekte voor het Hoogeland heeft het prachtige bedrag opgebracht van 1021,Alle gevers en collectanten worden hartelijk dank gezegd. Voor Ver. gebouw. Ten bate van het nieuwe verenigingsgebouw zal op vrij dag 7 april a.s. weer gelegenheid zijn om gebakken vis te kopen in het ver. gebouw aan de Molendijk, vanaf 's mor gens 10 uur. Naast gebakken vis kan men ook terecht voor wafels, cake, ad- vokaat, stroopwafels en kruukplaetjes. Telefonische bestellingen kunnen wor den gedaan op de volgende nummers 217 en 287. OOLTGENSPLAAT Bijbelkring. Woensdag 5 april des nam. 8 uur zal in „Elthato" door ds. T. W. V. Bennekom de Bijbelkring worden voortgezet.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1