Idee voor oplossing ochtend spits bij Heinenoord „Wij bemiddelen beter" Boomfeestdag; ook meer groen voor Herkingen L.P.G.-TIP Wilt U Uw pand verkopen? Pied de poule metallure Drimmo Groep .y 50e jaargang Vrijdag 24 maart 1978 No. 4677 CHR. STREEKBLAD OP GEIREFORMEERDB ORONDSLAfs VOOR DE ZtJID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ER IS MEER VOOR MOOIERE bloemstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad Middelharnis Het was woensdagmorgen wel iswaar de tweede lentedag, maar voor de kinderen van de J. W. Fri- soschool was het nog koukleumen teen ze bij de entree van de „bui tenplaats Herkingen" metterdaad I deelnamen aan de Nat. Boomfeest- i dag. Desondanks deden ze het van harte en na de gerichte les op school en de animerende woorden van bittg. H. Bos deden ze het ook wel gemotiveerd. ERKEND L.P.G.-GAS INBOUW- STATION LIES VAN DER VELDE Grevelïngen vrij van Ouddorps riolering Volgende week één krant Reünie IVIachinisten- school Brielle Rijksweg 39, de weg van Nu- mansdorp naar Rotterdam, kent ter hoogte van Heinenoord een kwalijke ochtendspits waarin dage- Ujks heel wat automobilisten ver- strilit raken. Onder hen ook veel flakkeeërs op weg om elders de boterham te gaan verdienen. De vaart die ze er vanaf de Haring- vlietbrug in konden zetten loopt daar aanzienlijk terug omdat kort voor de Heinenoordtunnel een plaatsje ingeruimd moet worden voor het verkeer dat vanuit Oud Beijerland richting Rotterdam wU. Soms is van enige vaart helemaal geen sprake meer als het verkeer voetje voor voetje door de tunnel schuifelt. Er hjkt geen instantie te zijn die op korte termijn enige ver betering in het vooruitzicht kan stellen, maar voor hen heeft dhr. J. A. Mijs uit Dirksland een idee...! Candidatenlijst S.G.P. Dhr. Mijs beseft dat het een re volutionaire maatregel zou zijn maar z.i. zou die veel effect sorte ren. Uiteraard zullen er d.m.v. waarschuwings-Iichten en geleide borden veihgheidsmaatregelen moeten worden genomen. Volgens dhr. Mijs moet dat met wat in spanning te realiseren zijn, in elk geval kan het verkeer vanuit rich ting Rotterdam die ene tunnelbaan best een uur missen. OPSTANDING De dood is voor Gods volk geen dood, Ben tunnel, waardoor 't morgenrood reeds gloort van d' eeuw'ge dageraad, als God Zijn Mnd'ren binnenlaat, Zij allen die van Christus zijn in 't land van licht en zonneschijn. Ons hart is vaak bevreesd en bang, We huiv'ren voor die tunnelgang. HJet leven dat uit Christus is, het kampt met dood en duisternis. Maar opgewekt door Christus' kracht trotseert het dood en zondemacht. Wie door 't geloof uit Christus leeft, Ook als het hart soms angstig beeft voor alles wat zo donker is mag weten dat hij veilig is. Wie hier vernieuwd is door Gods Geest, Hem wacht het eeuwig vreugdefeest. Lanerta. Leenwenstraat 18 Rotterdam-C Telefoon: 010-330288. FLAKKEE: 01875-513. ZEELAND: 01102 - 2610 b.g.g. 01192 -1624/1954. POSTBOX 8 H-i MIDDELHAKNiS Kedactle en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel, (01870) 26 2» Na 8 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BankBato IVUddelitiarQis no. 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract Bpedaal tarleta Het college van B. en W. van Dirks- land wil het dankgebed na de raadsver gadering weer invoeren. Zo berichtte deze week onze krant. Toen wij dat la zen werd een ogenblik onze sombere stemming verdreven. Een stemming die veroorzaakt was door een bericht in die zelfde krant. Zij bracht namelijk ook een verslag van een verkiezingsbijeenkomst van het CDA. Uitvoerig heeft staats secretaris drs. J. de Jong, althans als het verslag in het E.N. juist is en wie mag daaraan twijfelen ^til ge staan bij de positie van het CDA. Bij het bepalen van die positie wil het be slist geen middenpartij zijn tussen PvdA en WD. Het CDA ziet voor zich een eigen taak en een eigen opdracht. „Gerechtigheid zoeken en de lasten zo rechtvaardig mogeUjk verdelen." aldus drs. de Jong. Vooral vandaag gaat dat dringen, nu wij in Nederland moeilijke tijden tegemoet gaan, zo vinden wij in datzelfde verslag en er overal bezui nigd moet worden. Het einde van de economische groei is bereikt en we m.oe- ten met elkaar trachten de hieruit voort vloeiende lasten eerlijk te verdelen. Op zich allemaal waar, daar is niets tegen in te brengen. Maar is dat alles? Is dat de gehele waarheid? Daar zijn wij nog steeds niet van overtuigd. Het zijn veeleer de symptomen van de kwaal. Velen maken zich vandaag bij zonder druk hoe wij onze inzakkende economie weer wat op kunnen vijzelen. In de verkiezingsstrijd nu het naar de verkiezingen van de Provinciale Staten gaat, heeft iedere partij volop de gele genheid zijn licht daarover te laten schijnen. De Tweede Kamer moet zelfs vanuit haar Paasreces worden terugge roepen omdat den Uyl c.s. zonodig daarover wil debatteren. Hij ruikt ver kiezingswinst. Ondertussen vergeten wij echter dat slechts dan een gezonde oplossing ge vonden wordt, wanneer wij de oorzaak V. de kwaal weten. Die oorzaak van die kwaal ligt niet in de voortdurende waardedaling v. d. dollar. Ze ligt niet in de hoge defensie lasten, of in de ver stoorde wereldeconomie. Zij zijn slechts middelijkerwijze er de oorzaak van dat het in ons land steeds slechter gaat. In ons land maakt God vandaag Zijn Woord waar. Op allerlei m^anieren. Ter bevrediging van onze behoeften (wel ke?) hebhen wij ons loonpeil zo hoog opgeschroefd dat wij internationaal ge zien niet mieer kunnen concurreren. En wat hebben wij daarm.ede bereikt? Een welvaartsstaat, waarin wij het begrip armoede uitgebannen hebben, maar waarin we een doorboorde hand hebben gekregen. Is het niet de klacht van ve len, dat wij ons ontvangen loon als zand door onze vingers zien glijden? Maar ook in ons samenleven gaat het mis. Wij kennen geen respect meer voor elkaar en hebben ternauwernood nog meer oog voor de belangen van onze buurman. De verkilling onder ons volk neemt steeds meer toe. En nu trach ten we wel onze welvaartsstaat om te buigen naar een welzijnsstaat, dat lukt echter maar slechts. Dat bewijst het on der ons toenemende geweld. Van een bezetting door de Molukkers van het Provincie huis in Assen schrikt nog ge heel ons volk, maar het toenemende aantal verkeersdoden en geweldmis drijven zegt ons zo langzamerhand wei nig meer. Neem de proef maar bij U- zelf. Kunt U als U dit leest direct zeg gen hoeveel mensen en kinderen vorig jaar door verkeersongevallen om het le ven zijn gekomen? De meesten Uwer zullen dit niet weten. Toch zijn het in vele gevallen, mensen die net als U en ik 's morgens welgemoed de deur uit gaan en er geen ogenblik aan denken, dat zij daarin niet weer levend in zullen komen. Dat het moment in hun bestaan is aangebroken, dat zij voor Gods aan gezicht geroepen worden om rekenschap af te leggen van hun leven. Juist nu de verkiezingen naderen, wordt deze werkelijkheid actueel. Van alles dat wij in dit leven doen, zullen we rekenschap moeten afleggen. Ook van onze gang naar de stembus. Ook wanneer wij al zo verdwaald zijn, dat wij niet gaan, omdat ,.het toch allemaal maar één pot nat is!". Daar zullen we ons ook voor moeten verantwoorden. Kunnen we dan mensen kiezen, die slechts de gevolgen van de kwaal wil len genezen en die niet spreken over de oorzaken daarvan? Dan doen wij toch half werk? Neen, dan is er slechts voor de donkere toestand waarin ons land en volk verkeert reden te over om te on derzoeken naar de oorzaken daarvan. Het voorgestelde dankgebed in de ge meten Dirksland vraagt^ om het verkeer de en onvolkomene uit ons werk weg te nemen en Jiet goede te doen strekken tot heil van de gemeente welker be langen aan onze zorgen zijn toever trouwd. Wie dat weegt, komt vanzelf bij de Wet en het Getuigenis uit, als het enige en volmaakte richtsnoer van al ons han delen. Juist in dagen die wij vandaag beleven, waar kennelijk God Zijn on genoegen over ons openbaart. Dan kun nen we zoveel eerlijk delen als we wil- Dhr. Bos vertelde de schooljeugd O'er het mooie van de schepping waar- ni»e de mens zorgvuldig om moet gaan. i.Ei;n boom heeft ook een leven en als er een boom geplant wordt is dat net of De jeugd maakte er ingespannen werk van. er nieuw leven geboren wordt", verge leek burg. Bos. Wie de toehoordertjes zag zou durven geloven dat het groen en de plantsoenen van hen nooit enig kwaad meer te duchten hebben. Dat is trouwens de doelstelling van de Nat. boomieestdag die sinds 1957 elk jaar gehouden wordt. Ook in Melissant en Dirksland werd er aandacht aan be steed en gingen er jonge boompjes de grond in. „Leuk om die later aan jullie kinder tjes te laten zien", zei de burgemeester tot het nog prille kroost, wijzend op de bomen in de omgeving die al een eer biedwaardige leeftijd hebben bereikt. Een gasinstallatie in bouwen door specialisten Een nieuwe sen/ice yanuw AUTOBEDRIJF Tel. 01870-4436 Porpsweg 28-34 Sommelsdijk len, dan kunnen we nog zoveel nadruk leggen op de te brengen grote offers, maar wanneer wij niet tot Hem terug keren, dan zal het ons alles niet baten. Volgende week woensdag als God het geeft, mag U aan de stembus daar uw antwoord opgeven. De riolering van Ouddorp mondt niet langer uit in de Grevelingen, zoals tot dusver het geval was. De gemeente Goe- dereede is zover gevorderd met het in- gebruik nemen van de rioolwaterzui veringsinstallatie in de Rooklaasplaat- polder dat Ouddorp erop kon worden aangesloten. De aansluiting van de kern Goedereede is ook aanstaande en na een maand zal ook de aansluiting van Stellendam plaats k\mnen vinden. I.v.m. de Tweede Paasdag zal het ons volgende week niet mo gelijk zijn tijdig een dinsdagnum- mer te vervaardigen. Dat zal dan ook noodzakelijkerwijs komen te vervallen zodat het eerstvolgende nummer verschijnt op vrijdag 31 maart a.s. Redactie. Door een aantal oud-leerlingen van de Machinistenschool „Maarten Tromp" te Brielle is de idee geopperd in de maand oktober van dit jaar voor de plm. 700 oud-leerling een reunie te hou den. Het comité doet een dringend be roep op de oud-leerlingen hun adressen bekend te maken (zo mogelijk ook van anderen) opdat ze t.z.t. van de nodige informatie kunnen worden voorzien. Adres-opgaven kunnen w^orden gedaan aan het adres: Reunie Machinisten- school, Postbus 64, Brielle. Modern kostuum in pied de poule dessin. Met leren knopen op de zakken. 350,- Fortex - Selektieve Groep van Mode-Adviseurs modehuis Mldclelharnis-tel.:2596 En van een goed idee lijkt het te moeten komen. Enige weken geleden nog kwam er van de zijde van Rijks waterstaat, hij monde van ir. K. P. J. Cappendijk, de verwachting dat de „el lende rond de klok van acht" nog wel enige jaren voort zal duren, omdat Rijkswaterstaat ook geen pasklare op lossing voorhanden heeft. Enige ver lichting zou het betekenen wanneer meer mensen kozen voor het openbaar vervoer dat via de parellelweg wel een ongehinderde doortocht door de tunnel heeft. De misère zou wellicht helemaal opgelost zijn wanneer de nieuwe Rijks weg 19 van Klaaswaal naar de Bene- luxtunnel er zou liggen, maar de aan leg daarvan mag pas in de negentiger jaren worden verwacht. Het Overleg orgaan Hoekse Waard, waarin de bur gemeesters uit de Hoekse Waard zitting hebben, kijken mistroostig tegen deze informatie aan. Het biedt weinig perspectief. Dat wordt evenmin geboden door de sug gestie van Ir. Cappendijk dat het mis schien goed zou zijn wanneer vanaf de tunnel naar het Vaanplein een derde baan zou worden getrokken. Echter ver andert de capaciteit van de tunnel daar niet mee. Er is ook een driebaansplan voor de tunnel in ontwikkeling, met ge- MIDDELHARNIS De kiesvereniging van de Staatkun dig Geref. Partij heeft in haar laatst gehouden ledenvergadering de volgende kandidatenlijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezing vastgesteld: 1. J. H. Koppelaar, Middelharnis 2. K. V. d. Ketterij, Middelharnis 3. W. Villerius, Sommelsdijk 4. Chr. Brooshoofd, Nieuwe Tonge 5. C. Lodder, Middelharnis 6. W. P. Jelier, Stad aan 't Haringvliet 7. P. Grinwis, Sommelsdijk 8. P. Vreeswijk, Nieuwe Tonge 9. J. P. Wiegel. Middelharnis 10. p. Boeter, Middelharnis 11. J. C. Troost, Soinmelsdijk 12. p, V. Loon, Nieuwe Tonge 13. M. Buskoop, Sommelsdijk 14. L. Drooger, Stad aan 't Haringvliet 15. G. J. Rook, MiddeUiamis 16. C. Kabos, Nieuwe Tonge 17. C. M. Visser, Sommelsdijk 18. A. V. Wezel, Middelharnis 19. A. de Visser, Middelharnis 20. C. Kieviet, Sommelsdijk Op uitdriikkelijk verzoek van het raadsüd P. Grinwis, werd hij niet meer op een verkiesbare plaats gesteld. De vergadering wees hem toch nog een ze vende plaats toe. Het bestuur. Rechts de drukbereden baan naar Rotterdam, links de lege baan vanuit Rotterdam. bruikmaking van de parellelweg. De fietsers zullen dan wisselend van de linker-of rechterparallelweg gebruik maken. Dhr. Mijs hij maakte kortgeleden de ochtendspits dertig maal achter el kaar mee kwam echter op een toch weer ander idee; Wat dhr. Mijs zou willen is, naar hij zegt, naar Amerikaans voorbeeld. Woensdagmorgen, kort na achten con stateerden we met eigen ogen, vanaf een van de viaducten dat de baan vanuit Rotterdam verhoudingsgewijs maar weinig verkeer te verwerken heeft. Er vallen gaten van honderden meters waarin zelfs geen auto te bespeuren is. Dat gegeven neemt dhr. Mijs te baat, hij zou één van de banen uit Rotter dam willen benutten voor het verkeer naar Rotterdam. Via een doorgang door de middenberm zou het richting Rotter dam gaande verkeer op die baan moe ten kunnen komen waarop dan (uiter aard!!) een inhaal verbod van kracht zou moeten zijn. Eenmaal door de tun nel heen zou het richting Rotterdam gaande verkeer weer naar de eigen banen gaan die dan al enigermate ont last zijn door het afslaande verkeer naar Barendrecht en later de Brienoord- hrug. ï9S^^£^£^S^A:5vS;5!£^;5^c^c^Qc^c^c^c^c^^^ ^nds3s;>.;>s3s3<^n:>.:>SvSvS>SosSï^5ï5^5^ oc

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1