AUTO-PESCH ONTWORPEN DOOR DICKHOLTHAUS 39dr MODE VAN NU ADVISEUR Fiat 131. Dat zit, dat schakelt,dat rijdt... Bann Van der Meer- Middelharnis B.V. Een royale middenklasser voor zaken en gezin. Toch al vanaf f 13.255.-. Ooitgensplaat - Achthuizen - Langstraat Op jaarvergaderliig van ^^Kleïn Grondbezit'': werden drie zilveren legpenningen van de Gemeente Oostflaicicee uïtgereiict. ir Afscheid van de heren W. Voogd en Jac. van Es Te Ooitgensplaat en de daar vroeger bijhorende buurtschappen Acht- huizen en Langstraat bestaat nog de Vereniging „Klein Grondbezit". Een vereniging die op 18 dec. 1923 werd opgericht en die met het ondergaan van veel voor- en tegenspoeden standvastig is gebleven en die voor veel mensen van groot nut is geweest. In een afzonder lijk artikel vertellen we onze lezers wat deze vereniging voorstaat, maar in dit verslag gaat het over de laatst gehouden jaarvergadering, die j.l. zaterdagmiddag in Hotel „Hobbel" te Ooitgensplaat werd gehouden. Op deze vergadering werd n.l. afscheid genomen van de secretaris-pen ningmeester, de heer W. Voogd, die gedurende 51 jaar dit werk heeft verricht. Ook nain het bestuurslid, de heer Jac. van Es (Langstraat) afscheid en met de voorzitter de heer Jeher Dekliers (Achthuizen) werd aan deze drie heren de onderscheiding van de gemeente Oostflakkee, de zilveren legpnning uitgereikt. Bovendien werd de heer Voogd benoemd tot ere-üd. De heer W. Voogd ontvangt uit handen van burgemeester W. M. van der Harst de Zilveren legpenning van de gemeente Oostflakkee. Een en vijftig jaar was hij administrateur van „Klein Grondbezit" en nam nu afscheid. Kleinemansvergadering Geen giften Mutaties Van veel betekenis Spreker kon niet onder woorden brengen van welke grote betekenis de heer Voogd voor de vereniging is geweest, zelfs met medewerking van wijlen zijn echtgenote mevrouw Voogd-Vermaas. Het salaris van toen, 45,per jaar of mogelijk een dubbeltje per uur, staat niet in verhouding met het vele werk door de heer Voogd verricht. Zijn streven was om de minder bedeelden te helpen en hen een wat hoger bestaan te geven, aldus de heer Dekkers. Het resultaat is nu zichtbaar. De famiUe Voogd heeft zich voor onze vereniging bijzon der ingezet. Spreker zei verder, dat er vanaf de oprichting 67 leden vergaderingen, zijn gehouden met een totaal van 2203 bezoekers. Het aantal bestuursvergaderingen is belangrijk meer. Voorzitters Het ging altijd over land Betrouwbare gebruii^te auto's van met Renault BOVAG-garantie 17.800,— 12.350,— 11.300,— stand stand 29.600 4,800 1976 1977 stand 22.000 1976 10.900,— De heren Jac. van Es (links) en J. Dekkers kregen ook de Zilveren legpenning. Zij hebben zich 30 jaar als bestuurslid voor Klein Grondbezit" ingezet. De heer Van Es nam tevens afscheid. 8.800,— 8.600,— 8.500,— 6.800,— 6.500,— 5.300,— 4.800,— 3.250,— 2.400,— 1.000,— 1.000,— Renault 20 TL bruin met. km Renault 5 GTL geel km Renault 12 TL bruin met. km Renault 12 TL groen met. km. Renavdt 5 TL geel Renault 6 L beige Renault 6 L beige km. Audi 100 'GL bruin met. lun. Renault 6 L geel km. Citroen 2 CV 6 geel km. Renault 6 TL bruin met. km. stand km. stand km. stand stand stand stand stand stand 42.000 32.000 21.000 28.000 91.000 51.000 51.000 77.000 Renault 12 TL rood km. stand 103.000 Vauxhall Viva bruin met. km. Renault 12 TL beige km. Peugeot 404 wit km. stand 80.000 stand 129.000 stand 101.000 Inruil en financiering mogeüjk. Informatie van 8.00 tot 20.00 uur Showroom Broekweg 8 - Ouddorp Telef. 01878-1295 of 2011 1976 1976 1976 4 1976 X 1974 t 1975 t 1976 l 1974 1 1973 t 1972 1970 1970 Cadeau's Hierna volgde het uitreiken van een „stroom" van cadeau's. Na de heer Voogd volgden de heer en me vrouw Dekkers die namens bestuur en leden een mooie hangklok kre gen aangeboden. Voor de heer en mevrouw Van Es stond er een sta tige schemerlamp klaar. Een vier tal bloemstukken werden uitge reikt aan mevrouw Van der Harst, mevrouw Stehouwer, mevrouw Dekkers en mevrouw Van Es.. De burgemeester werd een luxe ton gevuld met sigaren overhandigd. Deze gasten vonden het reuze ge zellig om ook een zo'n „kleinmans- vergadering" bij te wonen, die zij van A tot Z hebben gevolgd en die ruim drie uur in beslag nam. Men bleef na dit aUes nog een poos in deze gemoedeUjke sfeer, waarbij het een en ander werd ge nuttigd dat keurig door de familie Poll werd opgediend. Tot slot dank te de voorzitter allen en sloot deze gezellige onvergetelijke vergade ring. R.P.F, kiesvereniging „Arnemuiden" koos bestuur PASEN IN MAART BETEKENT NIET BIJ VOORBAAT KOUDE PASEN Over de Fiat 131 Mirafiori kan ik wel blijven praten, maar neem 'm nou gewoon mee, zei de man in de show room van autobedrijf van der Meer en overhandigde de sleuteltjes AUTOBEDRIJF TELEFOON 01870 - 2555 - W. ACHTERWEG 3 b.g.g. 01878 -1234 MIDDELHABNIS Bladz.2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Vrijdag 24 maart 1978. Deze uitreiking geschiedde door bur gemeester W. M. V. d. Harst, die met zijn echtgenote deze vergadering bijwoon de. Ook waren aanwezig Mr. Stehouwer en zijn echtgenote, de schoonzoon en dochter van de heer W. Voogd. Met de 27 aanwezige leden werden zij door de voorzitter, de heer Dekkers hartelijk verwelkomd. De vergadering was vrij goed bezocht, want deze vereniging heeft niet zo veel leden, aUeen zij die er direkt bij betrokken zijn. Het wordt ook wel de „kleinemansvergadering" genoemd, maar zo klein is het toch ook weer niet, v/ant vele leden van „Klein Grondbezit" hebben door de aktivitei- ten een eigen woning en een perceel(tje) grond in hun bezit, terwijl de vereniging momenteel een kapitaal heeft van 74. 582,78. Men kan zelfs van een gezon de onderneming spreken. Vorig jaar was het winstsaldo 2.766,19. Door de goede resultaten rees bij de heer G. A. Winkels de gedachte of er b.v. niet eens een gift af kon voor de Kruisverenigingen. Statutair is dat niet verantwoord, al dus de voorzitter. De burgemeester on derstreepte het antwoord van de heer Dekkers. Alleen bij liquidatie kan een bestemming gevraagd worden en dat is nu juist niet de bedoeling van zo'n ge zonde vereniging, aldus de heer Van der Harst. In het bestuur werd de heer J. Dek kers met 23 stemmen herkozen. Voor de heer Jac. van Es, die zich niet meer herkiesbaar stelde werd de heer A. van Hooff (Achthuizen) met 26 stemmen ge kozen. Beide heren namen hun benoe ming aan. Zoals reeds geschreven nam de heer Voofd afscheid uit zijn functies. Het secretaris-penningmeesterschap werd door de heer P. Luijendijk van hem overgenomen. Na dit zakelijk gedeelte volgde de officiële huldiging van de drie genoem de personen. De voorzitter, de heer Dekkers memoreerde het ontstaan van de vereniging. De eerste vier jaar werd het secretariaat waargenomen door wij len de heer A. Brinkman en vanaf 3 maart 1927 werd de heer Voogd als zodanig benoem:d. De administratie is door hem dus 51 jaar verricht. Als voorzitters hebben gefungeerd de heren C. van Eek (1 jaar); L. Osse- weijer (1 jaar); J. C. van Putten (2 jaar); P. Hokke (28 jaar); K. van Oostende (16 jaar), deze zijn allen overleden. De heer Dekkers heeft nu 7 jaar de leiding in handen. Hij dankte de heer Voogd voor zijn totale inzet, zijn hartelijkheid en genegenheid. Met de wens van nog vele gezonde jaren werd hem namens bestuur en le den een prachtig vxilpensett en een scheerapparaat en het ERE-LIDMAAT- SCHAP van de vereniging aangeboden. Burgemeester Van der Harst had de notulen eens grondig doorgelezen en het was hem gebleken dat het in die 35 ja ren nog precies eender is als nu: het gaat altijd over landEn dat is nu juist het moeilijke punt om daar aan te komen. Maar het is uw vereniging toch meerdere keren gelukt. Na enkele waar derende woorden reikte de burgemees ter aan de heer Voogd de zilveren leg penning uit. De heer Van der Harst richtte zich vervolgens tot de heren J. Dekkers en Jac. van Es die beiden 30 jaar bestuurs lid zijn en waarvan laatst genoemde nu afscheid neemt. Met de hartelijke ge lukwensen en dank van het gemeen tebestuur overhandigde de biirgemees- ter ook aan hen de zilveren legpen ning. Zowel de heer Voogd als de heren Dekkers en Van Es dankte de burge meester voor deze onderscheiding en zij verzochten hun erkentelijkheid ook over te brengen aan de wethouders en de ge meenteraad. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Opbrengst Rheuma-kollekte. De ge houden rheuma-kollekte heeft opge bracht de som van 7.455, Een woord van hartelijk dank aan gevers en geefsters, maar niet minder aan de kollektanten, die het barre weer trotseerden, is zeker op zijn plaats. MELISSANT Jaarvergadering verenigingen Geref. Gem. De verenigingen van de Ger. Gem. ho pen D.V. vrijdag 31 maart 's avonds om half acht hun gezamenlijke jaarverga dering te houden. Als spreker is uitge nodigd Drs. H. A. Hofman te Waarder welke hoopt te spreken over „Iets over het (geloofs)leven van M. A. de Ruyter". Medewerking wordt verleend door de zangverg. van de Ger. Gem. te Dirks- land o.l.v. R. Verhage. ledere belang stellende is hartelijk welkom. Deze avond wordt gehouden in het kerkge bouw aan de Beatrixlaan. -----O----- Op de laatstgehouden, druk bezochte ledenvergadering, werd het eerder aan gewezen voorlopig bestuur, in zijn ge heel gekozen tot definitief bestuur van de R.P.F, kiesvereniging „Amemuiden". Door de leden werd als voorzitter ge kozen dhr. F. Beekman. De verdere funktieverdeling werd als volgt; dhr. C. van Belzen sekretaris, terwijl dhr. B. J. van Belzen het penningmeesterschap op zich neemt. Leden van het bestuur zijn verder de heren C. Baaijens en P. Kuiper. Op deze vergadering werd tevens besloten deel te nemen aan de op 31 mei a.s. te hou den verkiezingen voor de gemeenteraad, waarbij met een zelfstandige lijst wordt uitgekomen. De kandidatenlijst zal zeer binnen kort bekend gemaakt kunnen worden. (van onze weerkundige medewerker) De gemiddelde temperatuur voor eind maart bedraagt tien graden, voor eind april 14 graden. Dit zou kunnen beteke nen dat een vroege Pasen zoals dit keer, duidelijk kouder zou zijn dan een late Pasen rond b.v. 20 april. Nu wil het dat het weer maar zelden precies normaal is. Het komt meer voor dat het óf te koud óf te warm is voor de tijd van het jaar. Verleden jaar was Pasen toch zeker niet vroeg, op 10 en 11 april, en toch werd in de laatste 40 jaar een vierde plaats ingenomen van de koudste Paas dagen met temperaturen van 6 a 8 gra den, 's nachts lichte vorst en op eerste Paasdag enkele sneeuwbuien. Eind maart soms zomer. Evengoed kun je eind maart soms heerlijk en warm voorjaarsweer bele ven. Eind maart 1968 was daar een sprekend voorbeeld van, toen op 29 maart in een groot deel van ons land gedurende drie dagen rond 20 graden werd gemeten en op genoemde datum in Brabant zelfs een maximum van 25,6 graden een officiële zomerse dag nota bene! Het is bij het opstellen van dit weer praatje in het begin van de week nog niet met enige zekerheid te zeggen hoe het paasweer zal verlopen. De kans op een normale tot boven normale temperatuur is iets groter ge worden nu wij juist met een korte kou degolf hebben afgerekend. Zaterdag j.l. vielen er nog tal van sneeuw- en ha gelbuien. Wij hadden bij deze koudegolf nog een geluk dat de kou uit Scandinavië niet nog juist enkele honderden kilome ters yerder opdrong. In dat geval had den wij nog dezelfde fikse sneeuwstorm te verwerken gekregen die Denemar ken kreeg. Gedurende enkele dagen viel daar sneeuw, plaatselijk meer dan 15 cm, dit bij een stormachtige oostenwind met ook overdag lichte tot matige vorst. In één van deze nachten (zaterdag j.l.) vroor het er 13 graden en ook zondag toen het bij ons belangrijk aangenamer werd bleef het in heel Denemarken de hele dag winterweer met 2 tot 5 graden vorst. Ook in aprü kan sneeuw vallen, zoals in 1950 op 25 april, in 1966 op 14 april, in 1969 op 19 april, om enkele data te noemen, maar tot ware sneeuwstormen met geblokkeerde wegen komt het dan niet meer. Een situatie zoals vlak voor het weekeinde zich in Denemarken voordeed heeft ons land waarschijnlijk 90 jaar geleden beleefd, rond de periode van 16 maart 1988. Late sneeuwstorm. Toen op Ameland sneeuwduinen van twee meter hoogte. De trein in de buurt van Heerenveen sneeuwde in met als gevolg dat Domela Nieuwenhuis, die een spreekbeurt zou houden in verband met de Tweede-Kamerverkiezingen niet in het Friese Ureterp terecht kwam, als gevolg van deze hevige sneeuw storm. Het zijn uitzonderingen, zo ook de beruchte maand maart 1845, toen er tussen 20 en 25 maart nog druk ge schaatst kon worden. Verleden jaar eind maart ook een koudegolf met op 31 maart nog 7 graden vorst in Brabant. Eerste Paasdag 10 april Eelde: 6 graden, waarmee ver leden jaar de Paasdagen met die van 1951 en 1964 de koudste van de laatste halve eeuw waren. Tailormade kostuum, sportief en zeer chique. Bovendien luchtig en soepel, gemaakt van zuivere scheerwol. Let op de leergamering, de broekspijpen hebben omslagen. Kibert Middelharnis Geen betere manier om de Fiat 131 te ervaren dan 'm vrij uit te sturen. Door de stad. Over de grote weg. Dat heeft de Grote Fiat 131 Praktijktest wel bewe zen (1600 Nederlanders reden er ruim 1 miljoen kilometer in), ledere Fiat-dealer overhandigt u daartoe graag de sleuteltjes. En blijkt al even meegaand als 't over de inruilprijs gaat. ,^^^gk^ We spreken u nog wel. ftlDVfiMiJf OOSTERLAND Sportvereniging Duiveland. Afdeling voetbal. Voor het examen Jeugdvoetbal leider K.N.V.B. zijn geslaagd de heren: P. Bal Mz., J. van Maaren, P. Plaicier en P. Roks. Allen lid of leider van de afdeling voetbal van de sportvereniging „Duiveland". Het ligt in de bedoeling dat onze plaatselijke muziekvereniging ..Ooster- lands Fanfare" directeur de heer Jac. Capelle, op vrijdag 31 maart. e.k. nog een uitvoering zal geven in het Dorps huis: „Oosterhof" aan de Sint Joostdijk. De toneelvereniging van de afd. „Dui veland" van de „Ver. voor Openbaar Onderwijs", zal op die avond medewer king verlenen met het spelen van een toneelstuk, dat vorig jaar wegens het ontbreken van goede zaalaccomodatie in het ,.dak is blijven steken". Nadere me dedelingen omtrent deze uitvoering ko-. men later nog.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 14