Ledenvergadering Rode Kruis Ooitgensplaat WERKGEVERS HnVENWERKERS De Kaashal keuken buffetten vcindefheijckn keukencentrum is^tieleman bv DE KAASHAL B!ada.t Aktiviteit in stijgende lijn Weer nummer één met campagne-opbrengst TV DEFECT? Toor Buelle reparatie 01877 -1236 Ralbo „Steiiendam - Goedereede'' Internationale Jeugdprijsvraag ATTENTIE! ATTENTIE! een bericht voor alle Door middel van deze advertentie attenderen wij u er op dat u, als u een partieel-leerplichtige gedurende drie dagen per week in dienst neemt exclusief de zaterdag, in aarnnerking kom.t voor een stimuleringspremie variërend van 50,tot 135,p. w. Voor nadere informatie kunt u terecht bij het Chr. Vormingsinstituut „De Proeftuin" te Middelharnis. Tel. 01870 - 4455. Belangrijk voor u om te weten is ook, dat het Chr. Vormingsinstituut met ingang van 1 augustus 1978 siamenwerkt met het Chr. Beroepsbegeleidend Onderwijs te Zwijndrecht, zodat vanaf dat moment de jongelui (zowel jongens als meisjes) begeleid kunnen worden in technische vaardigheden, die nu eenmaal noodzakelijk zijn voor het bedrijfsleven. Müller-Thomsen Rotterdam B.V. Verkoop bij inschrijving woonhuis met erf en grond NIEUW: Kruidenboter 100 gram 1,59 BUITENLANDSE KAAS GEIVIEENTE GOEDEREEDE t HULPBADMEESTERS l J. KROON en Zn. B.V. a. een vakbekwaam metselaar b. een opperman Bij inschrijving te koop een PERCEEL BOUWLAND l SPOORBIELZEN t C. DE RUITER OUDDORP I Verkoop bij inschrijving PERCEEL BOUWLAND Nieuwtjes van de Stichting Fiets (1) Geveerde fiets Spiegel voor racefietsen Zakfietspompje Miniatuurfietsjes bouwen Bevolkingsonderzoek op baarmoeder halskanker Zuinig met papier bomen sparen „EILANDEN-NlEUWS'^ Vrijdag 24 maart 1978. In Ooitgensplaat heeft men veel voor het Rode Kruis over, maar in het be zoeken van de vergaderingen geven de leden het niet best af. „Men geeft liever dan dat men komt" zei iemand j.l. maandagavond tijdens de ledenverga dering in „'t Centrum". In totaal hadden maar 37 personen aan de oproep gehoor gegeven. Enkele leden en genodigden zonden bericht van verhindering, waar onder ook de Kringvoorzitter, burge meester W. M. V. d. Harst. Al was de opkomst dan niet best het was voor de voorzitter, dhr. IJ. Neels toch een dankbare taak aan de verga dering te kunnen meedelen dat het Ro de Kruiswerk in deze afdeling een grote plaats inneemt. Over 1977 was in de diverse taken weer een stijgende aktivi teit te zien. Bovenaan de ranglijst. Met een campagne-opbrengst van 5363,staat de afdeling weer als num mer één op de ranglijst In de provincie Zuid-Holland. Gemiddeld per gezin werd 6,54 ge geven. In 1976 was de opbrengst 4735,— of 5,99 per gezin. In 1977 is er dus 6,28,meer gekollekteerd dan in 1976. Als nummer twee komt de afde ling Nieuwe Tonge aan de betirt met een gemiddelde van 5,36 per gezin. Ooitgensplaat kon in 1977 weer vijf gasten een vakantie aanbieden. Een vaartocht met de „J. Henry Dunant" werd gemaakt door mevr. M. v. d. Velde -van Antwerpen en de heren R. Kerp (Achthuizen) en J. de Vos, welke laat ste ons in oktober door de dood is ont vallen. Naar de „Valkenberg" werd uit gezonden mevr. C. Leijdens-Holthuijzen en dhr. Kees Nutbey (Langstraat). In september werd weer het jaarlijk se reisje met de gasten die veel aan huis gebonden zijn gemaakt. De tocht ging door Noord-Brabant. Welfare werk. Het Welfare werk komt stevig van de grond, aldus de voorzitter. Naast mevr. A. M. v. d. Linde-de Roos verkreeg mevr. IJ. Wilmsen-den Boer in januari j.l. haar diploma, zodat de afdeling nu twee Welfare werksters heeft. De heer Neels feliciteerde mevr. Wilmsen met het behaalde succes. Op Koninginnedag 1977 werd met een stand op de Voor straat voor 769,10 (bruto) aan ge maakte goederen, etc. verkocht. Op maandag 1 mei (viering Koninginnedag) zal weer een stand worden ingericht. Leden. Het aantal leden vertoonde ook een vooruitgang. Per 31 dec. 1977 bedroeg dit aantal 833 of lOOVo van de gezinnen. Nieuwe Tonge staat bovenaan met 149''/o en Oude Tonge met llSVo. Inmiddels is het aantal te Ooitgensplaat weer geste gen tot 860. Het aantal flessen bloed dat werd af gestaan was ook weer iets meer n.l. 145 (in 1976 138). Kolonne. De voorzitter dankte de kolonne voor de diverse aktiviteiten ontwikkeld. Het ledenbestand bedraagt totaal 19 (11 mannen en 8 vrouwen). Door enkele le den wordt een cursus gevolgd voor E.H. B.R. (Eerste Hulp Bij Rampen). Het ko- lonnelid, de heer IJ. Neels ging als hel per een week naar de „Valkenberg". Dhr. Neelt en dhr. KI. Birkhoff waren op 8 oktober getuige van het openen van een modem zwembad bij de „Valken berg". Onze afdeling gaf hieraan ook een gift van 300, Voorts kon de voorzitter nog enkele andere gegevens verstrekken. De klas sen 5 en 6 van de Lagere Scholen deden mee met de Kerstkaarten-aktie voor zieken en bejaarden. Aan de lektuur- voorziening werd ook de nodige aan dacht geschonken. De verpakking en verzending wordt trouw verzorgd door dhr. M. Pipping. Grote partijen kunnen ook bij hem aan huis (Langeweg 13) worden bezorgd. In het opbouwen van de Districtsko- lonnes werd ook Ooitgensplaat inge deeld in het District „Delta", omvatten de de eilanden Goeree-Overflakkee, Voome en Putten Rozenburg en Hoek- sche Waard. De afdeling Ooitgensplaat heeft nog geen Jeugd Rode Kruis-funktionaris, maar hieraan wordt gewerkt. Kringsecretaris. Wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd legde dhr. J. H. Bekenkamp zijn functie als kringsecretaris neer. Op 7 oktober werd van hem afscheid geno men. Als nieuwe kringsecretaris werd per 1 juli dhr. J. G. Lottgering te Voor burg benoemd. Na het uitbrengen van dit jaarverslag las de tweede secretaris, dhr. P. in 't Veld de notulen die aldus werden vast gesteld. Namens de kascommissie bracht dhr. Jac. van Drongelen J.zn. verslag uit en adviseerde tot goedkeuring van de re kening met dank aan de penningm.-es- se, mevr. M. L. Geerts-Quispel voor haar beheer. In de kascommissie voor 1978 werden benoemd: mevr. C. Korte weg-Korteweg, en de heren J. Neels J.zn. en M. Donkersloot J.zn. (reserve). Bestuursverkiezing. In het bestuur werden herkozen de heren IJ. Neels en P. Kamp, die deze herbenoeming aanvaarden. Wegens ver trek van mevr. N. S. H. Okker-de Kor te werd in deze vakature door het be stuur als dubbeltal gesteld: dhr. B. Ba- kelaar Fz. en mevr. L. Mochtar-Chris- tiaanse, beiden te Langstraat. Dhr. Ba- kelaar, die niet aanwezig was zal wor den gevraagd deze benoeming te willen aanvaarden. Dóór het Welfare Werk werd vóór het Welfare Werk een kleine verloting ge houden. De opbrengst was 261,50. De hoofdprijs, een bijzet-tafeltje werd ge schonken door de Fa. J. van Drongelen en Zn. De voorzitter was hiervan de ge lukkige winnaar. Donorspeld. De voorzitterging vervolgens over met het uitreiken van de Donorspeld voor 5 maal bloed geven. De volgende personen kwamen hiervoor in aanmer king: de heren A. Kagchelland, K. van Rossum, J. V. d. Velde, J. Huijer J.zn., M. Donkersloot J.zn., J. Kammeraad A.zn. en B. van Noord. Deze speld ging ook naar de heren KI. van der Vliet en C, A. v. Peperstraten die beiden 25 maal bloed hebben gege ven. Deze speld is van zilver. De inzet van deze twee donors werd dan ook bij zonder gehonoreerd. Een speldje met oorkonde voor 20 keer bloed ging naar de heer H. de Vos P.zn. en mevr. N. Brands-de Boet (Acht huizen). Het echtpaar K. Braber-Jongejan gaf 15 keer aan de oproep gehoor. Zij kre gen een werkstukje aangeboden ge maakt door het Welfare werk. P. de Bonte C.zn. gaf ook 15 maal bloed en kreeg hiervoor een asbakje van het Rode Kruis. Een thermometertje met het Rode Kruis-embleem kregen voor het afstaan van 10 keer bloed de heren J. Remis P.zn., C. H. de Vos P.zn., W. Kromdijk K.zn., C. V. d. Vliet C.zn., A. Duim J.zn. en mevr. G. C. Nouwen-Knops (Acht huizen). Trouwe kollektanten. Mevrouw C. Neels-v. d. Griend heeft 15 keer gekollekteerd en kreeg daarvoor een asbakje, mevr. M. Hokke-Kreeft ging 10 keer de pad op en ontving een thermometertje en de heer P. J. van Oorschot maakte de 5 keer vol en kreeg het Rode Kruis-lepeltje. De voorzitter zei zowel de donors als de kollektanten heel hartelijk dank voor hun bijdrage aan het Rode Kruis geleverd, al is deze inzet wel verschillend van aard. Boeiende dia-serie met film. Door de heren Han en Rien Boomsma uit Middelhamis, die door de voorzitter in het begin al bijzonder welkom wer den geheten, werd na de pauze de avond gevuld. Zij vertoonden een prachtige dia-serie en enkele films van hun reis naar en door Indonesië. In een rijke na tuur-schakering werden de bezoekers meegenomen naar Bali en men zag het leven, de arbeid en de godsdienst van deze bevolking. Ruim drie weken zijn de heren Boomsma daar vorig jaar ge weest en hun vertelling bij het visuele- beeld was een welkome toelichting die daarbij niet gemist kan worden. Dhr. Neels zegde deze wereldreizigers dan ook hartelijk dank voor hun komst naar De Plaat en sloot tevens deze prettige vergadering, ondanks het geringe aan tal bezoekers. Evenals de voorgaande jaren heeft de Rabobank in Nederland samen met haar zusterorganisaties in België, Finland, Frankrijk, Italië, Oostenrijk, Zwitser land en West-Duitsland ook dit jaar weer een Internationale Jeugdprijsvraag georganiseerd voor de schoolgaande jeugd. Het thema van dit jaar luidde: „Ontdek Europa! Nederland presenteert zijn molens!" Uit het grote aantal inzendingen bij de Rabobank „SteUendam en Goede- reede" heeft een plaatselijke jury, de zes beste inzendingen geselecteerd, wel ke ter verdere beoordeling zijn doorge zonden naar de landelijke juiy, welke bestaat uit Wim Bijmoer, ülustrator en medewerker van de N.O.S., Judith Bosch, prescentratrice bij de N.C.R.V., een functionaris van de vereniging .,De Hollandsche Molen", en de winnaars van de vorige prijsvraag. Vooruitlopend op de uitslag van deze landelijke jury heeft het bestuur van de Rabobank „SteUendam en Goedereede" besloten, deze zes topinzendingen ieder te belonen met een boekenbon van 25,—. De zes gelukkigen zijn: André Admiraal te SteUendam Dick Roon te SteUendam EUa Bruinsma te SteUendam Kommy Tanis te Goedereede Ha venhoofd Krijn de Ronde te Goedereede Albert van Holten te Goedereede. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst Oud Geref. Gemeente. Op dinsdag 28 maart a.s. des nam. 7.15 uur zal voor de Oud Geref. Gemeente in Ned. voorgaan ds. M. Pronk te Dord recht, Zie verder de advertentie lin dit nummer. vraagt s (minimaal 21 jaar) Geboden wordt: M afwisselend werk in ploegverband g goed loon I gratis werkkleding s vrij vervoer g gunstige vakantieregeling M Inlichtingen kunt u verkrijgen bij: M P. Berkenbosch, Straatdijk 9, Dirksland, m Tel. 01877 - 2816. J. de Ruiter, Marijkestraat 18, s Middelhamis, Tel. 01870 - 2544. M F. Slui, Azaleastraat 36, Sommelsdijk, Tel. 01870 - 4964. M B. Doomheim, Joos Jansenstraat 38, Sommelsdijk. M J. Matsinger, Oranjelaan 18, Dirksland, s Tel. 01877 - 1858. J. Mosselman, Lusthof 6, Oude Tonge. M of bij: Afdeling Personeelszaken van bovenge- noemd bedrijf, Schiehaven 15, 3024 EC ROTTER- DAM, tel. 010 - 76 75 66. van het aan de Hazersweg 6 te Ouddorp, kadastraal be kend gemeente Ouddorp, sectie E, nummer 2788, groot 1 are 93 centiare. Eigendom van mevrouw W. Breen-Voogd te Ouddorp. Behoudens toestemming van Burgemeester en Wethouders van Goedereede onmiddellijk in eigen gebruik en genot te aanvaarden na betaling van de koopsom. Betaling koopsom uiterlijk 5 mei 1978. Zakelijke lasten vanaf 1 mei 1978 voor rekening van de koper. Bezichtiging (niet op zondag) in overleg met de heer KI. Breen, Havenweg 3 te Ouddorp, tel. 01878 - 14 17. Verdere inlichtingen ten kantore van notaris J. G. Steijn te Goedereede, Noordzijde Haven 15, tel. 01879 - 2322. Inschrijfbiljetten dienen in gesloten envelop te zijn ingeleverd ten kantore van voornoemde no taris uiterlijk donderdag 6 april 1978. In de linker bovenhoek van de envelop s.v.p. vermelden „inschrijving". Zacht belegen KAAS kilo 7,98 Mild belegen KAAS kilo 8,48 Stolwijkse belegen KAAS (een pikeur) kilo 8,95 Belegen KOMIJNE KAAS kilo 8,75 Oude KOMIJNE KAAS kilo 8,48 100 gram SELLERYSALADE op kwarkbasis 1,29 100 gram rauwkostsalade 1,49 150 gram Gelderse 1,39 150 gram Zure Zult 1,39 100 gram Berliner 0,89 100 gram peperpaté 1,29 Grootste sortering BRIE van de mat, 100 gram 1,39 KRUIDENCREME, 100 gram 1,29 NOTENKAAS, 100 gram 1,59 KAAS naar ieders smaak KAAS naar ieders beurs. WESTDIJK 11 MIDDELHARNIS (mnl. of vrl.) Voor het verwarmd openluchtzwembad te Stel- lendam wordt gevraagd voor het badseizoen 1978 J een tweetal Salaris afhankelijk van opleiding en ervaring 1.588,— tot 2.003,— per maand. Voor personen f beneden de 21 jaar gelden de jeugdlonen. De regeling van werktijden geschiedt in overleg met de badmeester. Sollicitaties in te zenden binnen 10 dagen na X verschijning van dit blad aan burgemeester en wethouders van Goedereede. Voorstraat 32 - DEN BOMMEL X Tel. 01871 - 1295 - 1609 Wij hebben plaats voor: Eenvoudige en luxe uit voering. Breedten: 80-90-100- 120-130-150 cm enzovoort. Keuze uit tientallen modellen, waarvan vele uit voorraad leverbaar. Kom vrijblijvend eens kijken in onze speciale buffetten-afdeling. Hoofdkantoor: Melissant.- Binnenweg 7a tel. 01877.2555' Showrooms; Melissant - Binnenweg,7a tel. 01877-2555- rielle - Voorstraat 94 - tel. 01810-5219 Notaris Mr. G. E. H. ter Braak te Dirksland, is voornemens bij inschrijving te verkopen; namens de eigenaar: gelegen in de Polder Dirksland, aan de Philips- hoofjesweg, kadastraal bekend gemeente Dirks land, sectie B nr. 679, groot 1.79.30 ha. Het perceel is te aanvaarden blootschoofs 1978. Bij gunning dient lOVo der koopsom te worden voldaan, terwijl het restant der koopsom moet worden voldaan voor of uiterlijk 15 mei 1978. Inschrijvingsbiljetten in te leveren ten kantore van notaris Mr. G. E. H. ter Braak, Voorstraat 31 te Dirksland (postbus 2) alwaar ook nadere in lichtingen te verlcrijgen zijn, vóór 8 april 1978, waarbij in de linkerbovenhoek dient te worden vermeld: „Inschrijving F." tuinschotten schaarbekken schaaldelen rietplaten pergola's Poldersweegje 21 - DIRKSLAND Tel. 01877 - 1661 van een g nabij de Kelderweg te Ouddorp (uitwegende p naast pand Kelderweg 45), kad. gem. Ouddorp m sectie E nr. 3764, groot 46 are 20 centiare, pacht- s vrij, eigendom van dhr. D. Meijer P.zn. te Oud- dorp. g Direkt te aanvaarden na betaling koopsom; be- 1 taling koopsom uiterlijk 1 mei 1978. s Zakelijke lasten vanaf 1 januari 1978 voor reke- g ning koper. Inschrijfbiljetten met opschrift „inschrijving M", g dienen te zijn ingeleverd uiterlijk vrijdag 31 1 maart 1978 des middags vóór 12 uur, t.k.v. nota- 1 ris J. G. Steijn, N.Z. Haven 15 te Goedereede. 1 Met vering voor de fiets is zolang de tweewieler bestaat geëxperimenteerd. Na de uitvinding en toepassing van de luchtband is de belangstelling voor ve ringssystemen afgenomen, omdat de luchtband hiervoor een goede oplossing bood en bovendien minder energiever bruik betekende dan andere systemen. Vering absorbeert vrijwel steeds ener gie. Ktiniyoshi Kanazawa uit het Japanse Osaka heeft onlangs ook een geveer de fiets uitgedokterd waarbij de vering is aangebracht bij het zadel en bij de pedalen. Het zadel vangt hierdoor schokken door oneffenheden in het weg dek gemakkelijker op, terwijl tevens de afstand tussen zadel en pedalen geregeld wordt, zodat geen extra weerstand ont- sitaat. Of deze fiets in produktie wordt genomen is nog niet zeker. Kanazawa heeft wel patent op zijn vinding aan gevraagd. Een nieuw fietssnfje uit Amerika: een rechthoekig spiegeltje dat bevestigd wordt aan de benedenframebuis van de fiets. De gebogen rijdende wielrenner kan hierdoor de vaste regelmaat van zijn op en neer gaande benen contro leren, terwijl hij bovendien „achtervol- gels" goed in het oog kan houden. In Japan is een fietspomp je in de han del gebracht meit een lengte van onge veer vijftien centimeter en een gewicht van nog geen anderhalf ons. Het kan gemakkelijk in de zak worden meegeno men. De kans op stelen is heel wat kleiner dan bij de handpompjes die gebruikelijk aan de fiest bevestigd zijn, tenzij een zakkenroller het zakpompje de moeite waard vindt. Een nieuwe hobby begint tot ont wikkeling te komen: het bouwen van miniatuurfietsjes, geheel op schaal en nauwkeurig qua uitvoering. Vooral an tieke modellen zijn hierbij in trek. En kele jaren geleden reeds trok de mina- turen-collecte van J. G. van Dijk uit Maarssen de aandacht die op verschil lenden plaatsen werd geëxposeerd. Nu is er ook een dergelijke collectie van R. Elbertsen uit Velp. Ook zijn er in kunststof mtgevoerde fietsmodellen in de handel, maar zelf bauwen is natuur lijk wel wat anders. OOSTFLAKKEE Naar thans bekend is geworden zal door de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst te Rotterdam om streeks augustus/september 1979 in de gemeente Oostflakkee, een bevolkings onderzoek plaats hebben op baarmoe derhalskanker. Onderzocht zullen worden vrouwen van 35 tot en met 54 jaar. Hoe meer papier we gebruiken, des te meer hout is daarvoor nodig. Dat kan bij verantwoord bosbeheer tot in lengte van jaren worden geleverd; velt en verjongt men regelmatig een deel van het oude, kaprijke bos, dan ontstaat een z.g. duurzame, gelijkmatige leeftijdsop bouw. Daarbij is de houtoogst steeds even groot als de houtproduktie (bij- groei) zonder vermindering van de staande houtvoorraad. Een dergelijk bos vormt bovendien een waardevol en ge varieerd element in het landschap, met gelegenheid voor recreatie, aantrekke lijkheid voor het wild en ontwikkelings mogelijkheden voor natuurlijke vege taties. De praktijk is helaas vaak anders. In grote delen van de wereld vindt roof bouw plaats, doordat men het bestaande bos veelal nog oerbos, verwijdert zon der goed, nieuw bos op te bouwen. Het gevolg is een interen op de natuurlijke voorraden. Dat geldt echter niet voor ons land, waar de over het algemeen jonge bossen wel degelijk ook een func tie in de houtproduktie hebben. Van roofbouw is hier geen sprake, zodat een blijvende houtopbrengst verzekerd is. Omdat we in totaal maar weinig bos hebben, en dan nog uitsluitend op de „arme" gronden, kunnen we niet in on ze totale nationale houtbehoefte voor zien en moet hout steeds duurder wor den ingevoerd. Conclusie: we mogen best wat zuinig zijn met hout, en dus o.a. met papier, willen we niet vervallen in vervangen de, eveneens dure en daarnaast milieu vervuilende stoffen, zoals plastic. Zui nig papiergebruik ontstaat b.v. al door eenzijdig bedrukte vellen als kladpa pier te gebruiken; papier aan twee kan ten te bedrukken; enveloppen meerma len te gebruiken, b.v. voor interne post; een kleine letter op de schrijfmachine te gebruiken; niet te hoge eisen te stel len aan kwaliteit en gramsgewicht; ge bruikt papier, in welke vorm ook, aan oud-papier ophalers, verenigingen e.d. mee te geven, voor verwerking en ge bruik bij de produktie van nieuw pa pier. In de Europese papierindustrie bestaat nu 40»/o van de grondstoffen uit oud papier. Steeds meer fabrikanten produceren nu ook z.g. kringloop (recycling) papier, d.w.z. nieuw oud papier. Ondanks de meestal grauwe kleur en grove struc tuur is het redelijk goed te bedrultken, en zonder meer bruikbaar als schrijf-, Idad-, teken- of stencilpapier. Een be tere, en dus wittere en gladdere kwali teit is ook mogelijk, maar vraagt zoveel energie en grondstoffen (o.a. bleekmid delen), dat beter nieuw papier kan wor den gebruikt. Kringlooppapier kan niet onbeperkt opnieuw worden verwerkt, omdat de vezels tenslotte te kort wor den en het papier dan onbruikbaar is. Maar voor het zover is, hebben we het al heel wat vaker kimnen gebruiken dan we nu doorgaans met nieuw pa pier doen Volgens de Europese Commissie in Brussel redden we met elke ton kring looppapier 2 a 3 m3 hout, ofwel 15 bo men, Zij wil het gebruik ervan stimu leren resp. de recyclingtechnieken ver beteren, en heeft zelf al het goede voor beeld gegeven met de meeste interne documenten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 10