Stemmen voor Provinciale Staten lioogst beiangrijic Foto-herliiiieringen aan de ramp van 1953 Nieuwe AMRO Bank te Ouddorp modern èn klassiek! vciAdcfheijdlefli J kom kijken... naar eiken 'tEikenhuys ^j^/,i/rr 50e jaargang Dinsdjag 21 maart 1978 No. 4676 CHR. STRBEKBLAD OOP GERE[BX)RM1ÏEIRI>E GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOmyNDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemacd per week: dinsdag- en vrijdagavond Boodschap op CDA bijeenkomst WASAUTOMAÜlT DEFECT? voor snelle reparatie I 01877-1236 I EHBO Middelharnis- Sommelsdijk werd 4e Op 2® paasdag 25 jaar op landbouw bedrijf van Beek Auto totall-loss Nieuwe gemeentebode Nog 4 dagen in Middeliiarnis: OOSTFLAKKEE: - ALGEMENE LEDENVERGADERING „P.C.P." - I Straks parkeer- I schijf in Ouddorps I Ring? Dirkslands woonwagenkamp waarschijnlijk langs Eerste Stoof weg PREDIKBEUÜTEN POSTBiOX 8 MIDDKLHAKNIS Kedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Somimelsdijili: Tel, (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 3392 Giro 167930 BanikBaibo IiALddelihamia no, 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij oointract speciaal taziefa Vrydag 17 maart j.L werd in „Vita- Nova" te Sommelsdijk een propaganda- vergadering geliouden van het C.D.A. voor de verkiezingen van de Prov. Sta ten van 29 maart a.s. Sprekers waren Drs. J. de Jong Staatssecretaris van Onderwijs voor het C.D.A. en Mr. H. K. J. Beemink, oud- minister van Binnenlandse Zaken van de C.H.U. Verder waren aanwezig Mevr. de Jong, lid van Prov. Staten en de heer Braber, voorzitter van de Statenkring Ridderkerk van het C.D.A. Voorzitter deze avond was de heer J. J. C. la Fleur, voorzitter van de A.R. kiesvereniging te MiddeUiamis. Na de opening met Schriftlezing en gebed door de heer la Fleur heette hij de aanwezigen welkom, in het bijzon der de sprekers van deze avond, wijzend op het doel ervan, het uitdragen van het C.D.A. standpunt, ook m.b.t. de verkie zingen voor de Prov. Staten. Drs. de Jong belichtte eerst de lan delijke aspecten van het C.D.A. Hij stond eerst stil bij het ontstaan van het C.D.A., wat een uniek was, omdat er in Nederland eerder afsplitsingen te zien zijn dan een samengaan van partijen. Toch kwam deze politieke federatie er van A.R. - C.H.U. - K.V.P. onder de naam Christen-Democratisch-Appèl. Het C.D.A. probeert Christelijke po litiek te voeren, waarbij het Evangelie van Jezus Christus de basis is van het politieke handelen. Waarom dan Chr. politiek? Omdat Chr. politiek noodzaak is en uitzicht geeft. Het Evangelie geeft ons richtlij nen voor onze verhouding tot God en onze naaste. Dat is het fundament en daar kunnen wij elkaar op aanspreken, ons appèl op elkaar. Samen kunnen wij ook werken aan de vertaling van die richtlijnen in het leven van iedere dag. In Europa brokkelt de Chr. cultuur af en ook Nederland kan geen christelijk land meer genoem.d worden. Het Chris tendom raakt al meer geïsoleerd, zodat het noodzakelijk is dat de Chr. organi saties zich meer en meer gaan vereni gen," aldus drs. de Jong. „Zij zullen moeten zoeken naar dat gene wat hen bindt, niet naar datgene v/at hen scheldt. De noodzaak van het Chr. georganiseerd zijn zal in de toe komst eerder groter dan kleiner wor den, omdat het Chr. levenspatroon gaat verdwijnen". Het C.D.A. zo belichtte drs. de Jong moet functineren temidden van allerlei stromingen en moet er voor wsiken a. dat haar Christen-zijn niet ver loren gaat b. dat het ook geen middenpartij mag zijn tussen P.v.d.A. en V.V.D, in welke positie beide stromingen haar wiUen plaatsen, om, zo het mogelijk ware, haar vandaaruit op te splitsen en op te slokken. Vervolg op pagina 2, 1ste'kolom. De EHBO-ploeg uit Middelhamis - Somelsdijk die j.l. zaterdag deelnam aan de Prov. wedstrijd te Zwijndrecht heeft het daar tot een 4e plaats ge bracht. Dat betekent dat de weg naar het landelijk kampioenschap in Ensche de voor deze ploeg niet meer openstaat. Die eer is voor Dubbeldam die als eer ste eindigde. Leidster van de ploeg Middelhamis - Sommelsdijk was mej. A. Groenendijk, haar helpsters mevr. A. Groen-Groenendijk en mevr. T. Koning -v. d. Waal. van 11 tot 5 uur ZES ETAGES EIKEN MEUBELEN Mariniersweg 281 hoek Hoogstraat Rotterdam Tel. 010-133744 MELISSANT Vrijdagmiddag is tijdens een feestelijk onthaal het zilveren jubileum van dhr. C. van Heukelen herdacht. De jubilaris trad er als 19-jarige in dienst waarna hij zowel in het land bouwbedrijf maar ook in het luchtvaart bedrijf heeft meegewerkt. Hem is door de Hollandse Maatschap pij van Landbouw vertegenwoordigd door de heren P. Noordermeer (voorzit ter) F. Heemskerk (secretaris/penning meester) een „Diploma" uitgereikt voor het 25-jarig jubileum en door de werk gever dhr. V. d. Baan is hem een hor loge met inscriptie overhandigd. Het geheel gebeurde op het bedrijf te Meüssant in aanwezigheid van familie en vrienden van de jubilaris. OUDDORP De heer van Es, wonende in de Dirk- doensweg is zondagavond in de Fortuin- weg (bij de opslagplaats van RWS) met zijn auto in de sloot terecht gekomen. De wagen raakte totall-loss. Veroorza ker van het ongeluk was het barre weer waardoor dhr. van Es in de berm raakte. ------O------ GOEDEREEDE Naar de betrekking van gemeentebode van de gemeente Goedereede hebben recentelijk een veertigtal gegadigden gesolliciteerd. Uit hen is per 1 april a.s, dhr. W. van Huizen uit Stellendam benoemd. Dhr. v. Huizen is van Oud- dorp afkomstig. In „de Meerpaal" op het terrein van „Hemesseroord" is gistermiddag de tentoonstelling „Waterkering na Wa tersnood" geopend door oud-dijkgraaf Ir. J. B. Mijs. De tentoonstelling laat d. m.v. foto's en films de catastrophe van de watersnoodramp van 1953 en het daarna gevolgde herstel zien. De expo sitie is t.m. vrijdag te bezichtigen. Ir Mijs sprak in zijn openingswoord de wens uit dat velen daarvan gebruik zullen maken. „Het zou aldus dhr. Mijs van de zijde van de Flakkeese bevolking een geste van dankbaarheid zijn jegens de Provincie van welke zijde bijzonder veel hulp ontvangen is." In een terugblik op het rampgebeuren de spannende uren ervóór en de spannende dagen erna heeft dhr. Mijs in 't kort ge releveerd hoe immens moeilijk de op dracht was waarvoor men zich gesteld zag. De dijken moesten dicht waarbij al snel duidelijk was dat er kracht en materiaal van elders zou moeten komen. Dat alles wordt op de unieke fotose rie in beeld gebracht. Zij die de ramp tijd hebben meegemaakt zullen veel si tuaties terug herkennen omdat een aan zienlijk deel van de foto's op Flakkee werd gemaakt. Ook blik vooruit. De tentoonstelling ziet niet alleen ach terom, er wordt zo bezag dhr. Tjalma, hoofddir. van Prov. Waterstaat ook een blik vooruit geworpen. „Er mag nog niet gedacht worden dat nu, 25 jaar na de ramp, alle dijken veilig zijn", bena drukte dhr. Tjalma. Hij becijferde dat er nog 120 km rivierdijken op hoogte zullen moeten worden gebracht en dat Oostflakkee pas in 1985 echt veilig zal zijn wanneer de PhUipsdam tot stand zal zijn gekomen. Overigens zal het ge deelte dijk vanaf de Hellegatplaten naar de haven van Ooltgensplaat binnen niet al te lange tijd worden verstevigd. Dhr. Talma beëindigde zijn overzicht met de wens dat de tentoonstelling zal mogen bijdragen tot een voortdurende waakzaamheid. Tekenwedstrij d. De jeugd van een aantal basisscholen Weer een gat gedicht; grondwerker („ze konden toveren met de schop", zei een Prov. ambtenaar) effenen het talud. heeft zich t.g.v. de rampherdenking ge worpen op een tekenwedstrijd. De mooiste tekeningen vormen een onder deel van de tentoonstelling. Na de openingswoorden van dhr. Mijs en dhr. Talma was het woord aan dhr. Peters van Prov. Waterstaat om de prijzen be kend te maken. Het was dhr. Peters duidelijk geworden dat de jeugd de in- tensiviteit van het gebeurde sterk heeft weergegeven wat blijkt uit de spreken de details uit sommige tekeningen. De winnaars zijn: Herma de Jong, Ie prijs, Ie klas Barbara Baardsma Ie prijs, 2e klas Sandra v. d. Griend, Ie prijs, 3e kl. John TaaUe, Ie prijs, 4e klas Mach. Kardux, Ie pry's, 5e klas. Joh. V. d. Velde, Ie prijs, 6e klas. 2e prijs: Peter Barendse; Lilian Kre- mer; Carla Blijleven. De tentoonstelling is geopend op: dinsdag 21 t.m. vrijdag 24 maart 1978 van 14.00 - 21.00 uur (filmvertoning van 14.30 - 16.00 uur en van 19.00 - 20.30 u.) Bovendien zijn alle scholen uitgeno digd de tentoonstelling in de morgen uren te bezoeken. Op D.V. donderdag 23 maart a.s. zal de onlangs zelfstandig geworden kies vereniging Protestants Christelijke Par tij in deze gemeente haar eerste algeme ne ledenvergadering houden. Deze zal plaats vinden in het vereni gingsgebouw „'t Centrum" te Ooltgens plaat, aanvang 19.30 uur. Bij de vorige gemeenteraadsverkie zingen 4 jaar geleden heeft men reeds de eerste stappen ondernomen om te komen tot een gezamelijke lijst van A.R. en C.H.U. leden, door onderling overleg en met toestemming van de zijde van A.R. en C.H.U. heeft men besloten om van de P.C.P. een zelfstandige kiesver eniging te maken, wat overigens niet in houdt dat de bestaande kiesvereniging hiermede zijn opgeheven. Naast de huishoudelijke zaken zal op deze avond de groslijst samengesteld worden voor de komende gemeente raadsverkiezingen. Het bestuur roept haar leden op deze vergadering te bezoeken, tevens zijn nieuwe leden v. harte welkom. Zij kun nen zich voor de aanvang van de verga dering ter plaatse in laten schrijven. De bewbners van de Ring in Ouddorp hebben het geweten, dat de AMRO ves tiging van de grond kwam! De heistel ling heeft de omgeving doen triUen, maar vrijdagmiddag was het fraaie re sultaat van al die inspanning te zien in de vorm van een pracht Bankgebouw dat uitstekend harmonieert met de om geving, waarmee aan een onwrikbare vereiste van het gemeentebestuur tege moet is gekomen. De Ring is er dan ook aanzienlijk fraaier op geworden en dat maakte het vrijdagmiddag voor burg. G. van Velzen niet moeilijk aan de feestelijke opening zijn medewerking te verlenen. Dhr. van Velzen verkeerde daarbij in het goede gezelschap van districtsdirecteur dhr. Eenhoorn en de heren de Bakker van wie dhr. W. A. de Bakker de directie voert. Mede aanwezig waren ook de beide vrl. personeelsleden, de bouwers en vertegenwoordigers van het archi tectenbureau die een goed staaltje van hun kunnen hebben afgeleverd. „Modem en doelmatig van binnen en van buiten passend in de rustieke om geving", constateerde dhr. van Velzen dan ook instemmend. Het nieuwe Bankgebouw staat in de directe omgeving van de historische kerk en burg. van Velzen bezag in zijn openingsspeech dat er van oudsher een relatie tussen Kerk en Bank is geweest. De geldwisselaars hielden zich veelal in de omgeving van de tempel op. Het wa ren de Lombarden van wie het Bank wezen afkomstig is zoals het zich in de 14e eeuw over Europa uitbreidde. In middels heeft vrijwel elke burger met de Bank van doen en dhr. van Velzen verheugde zich met de AMRO vertegen woordigers dat hun Bank thans op z'n fraaist in de Ring vertegenwoordigd is, gereedgekomen nog juist voor de sei- zoendrukte die de nodige belangstelling met zich zal brengen. Sinds 1968 was de AMRO Bank (in '55 in Ouddorp als agentschap begonnen) gehuisvest in het voormalige gemeentehuis van Ouddorp. De nieuwe accomodatie leent zich heel wat beter voor het moderne bank- gebeuren, al verklaarde dhr. Eenhoorn dan ook dat met wat weemoed afscheid was genomen van de charme van het oude plekje. Dhr. Eenhoorn bleek zeer tevreden over de plaats die de AMRO Bank zich in het Ouddorpse heeft ver worven, het midden- en kleinbedrijf mag begeleiden waarbij hij aantekende het zeer te betreuren dat het er voor de M Het is niet onwaarschijnlijk dat g er voor Ouddorps' Ring een zgn. s blauwe zone wordt afgekondigd s waarin het gebruik van een par- keerschijf verplicht zal zijn. Door het College van B. en W. is dit in s onderzoek genomen. Het College zal advies inwinnen van de zijde van het bestuur van de Midden- s standver. De suggestie tot invoe- g ring van de blauwe zone is gedaan door de directie van de Amro- s bank te Ouddorp. Het verplichte s gebruik van de parkeerschijf zal s voorkomen dat steeds dezelfde s auto's de hele dag langs de Ring geparkeerd blijven en de schaars g aanwezige parkeerruimte bezet g houden. Een parkeerschijf zal s slechts kort parkeren toestaan waardoor veel meer automobilis- ten de kans krijgen even hun auto kwijt te kunnen. Langpar- 1 keerders kunnen op het gem. par- keerterrein terecht. Met het glas champagne in de hand beluisterden de genodigden de openingsspeech van burg. v. Velzen visserij minder zeker uitziet. Dhr. W. de Bakker werd door dhr. Eenhoorn een belangrijk aandeel toegekend in de sterke groei die de Ouddorpse vestiging doormaakt en ook de inzet van de ove rige medewerkers werd door dhr. Een hoorn hoog genoteerd. Burg. van Velzen kreeg voor zijn medewerking aan de opening een enveloppe met een cheque van 1500,aangeboden voor de Stich ting Verenigingsgebouw. Er zal een leze naar voor dit bedrag worden aange kocht. Vervolgens werd de nieuwbouw met champagne beklonken waarna de ge nodigden gelegenheid kregen de Bank te bezichtigen. Daar werd graag gebruik van gemaakt in de wetenschap dat het achter de balie voortaan voor derden ontoegankelijk is. Want ook deze Bank is van ver doorgevoerde veiligheids maatregelen voorzien! Dhr. Eenhoorn (r.) heeft juist de enveloppe met inhoud overhandigd. Het heeft er enige schijn van dat de aanwezigheid van woonwagens (en autowrakken!) langs het havenplateau van Dirksland de langste tijd heeft ge duurd. De gemeente krijgt de gelegen heid een perceel grond aan te kopen waarop een nieuw kamp zou kunnen worden aangelegd. De betreffende grond is aangeboden door dhr. D. de Bonte en ligt langs de Eerste Stoofweg nabij de afrit van de Westhavendijk. De aanleg van een goed geoutilleerd woonwagenkamp wordt krachtens de woonwagenwet verlangd. Al geruime tijd is er naar een geschikte plaats om gezien maar vnl. omdat de bevolking be zwaren maakte moest van de voorge stelde locatie worden afgezien. B. en W. menen nu de meest geschik te plaats gevonden te hebben; het Mi nisterie van CRM heeft er inmiddels ook zijn instemming mee betuigd. Het perceel is 20.560 m^ groot. De m2 prijs is bepaald op 6,Van de oppervlakte zal 4800 m- voor het kamp nodig zijn zodat het restant van 15.760 m^ verkocht kan worden, maar B. en W. veronderstellen voor 4,per m^ i.v.m. de ligging naast een woonwagenkamp. De totale grondkosten voor het kamp zijn berekend op 60.320, Van het Ministerie wordt een bijdrage gevraagd zij het dat die slechts over een deel daarvan zal worden toegekend. De grond, bestemd voor het opslagterrein zal kostendekkend moeten worden ver huurd en in de aankoop daarvan is dan ook geen Rijksbijdrage te verwachten. De raad wordt in de vergadering van a.s. donderdagavond voorgesteld de be treffende grond aan te kopen voor het totaalbedrag van 123.360,—. VRIJDAG 24 MAART (Goede Vrijdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 7.30 uur ds. E. F. Vergunst Herv. Exodus Gem. 7.30 uur dienst Chr. Geref. Kerk 7.30 utor ds. L. W. v. d. Mey Ger. Gem. 7.30 uur ds. H. Ligtenberg. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 7.30 uur ds. A. Beens De Samaritaan 7.00 uur ds. W. van Herpen Rem. Kerk 7.00 uur mevr. da. T. Elders-Maijer. DIRKSLAND Herv. Kerk 7.00 uiu: ds. M. van der Linden. Tweede kollekte voor de schulddelging Ger. Gem. 7.00 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 7.00 uur dhr. A. H. Veldhuizen. MELISSANT Herv. Kerk 7.00 uur ds. H. F. Klok Ger. Gem. 7.00 uur lezen STELLENDAM Ger. Kprk 7.30 uur ds. C. Oorschot. GOEDEREEDE Herv. Kerk 7.30 uur ds. R. van Kooten. OUDDORP Herv. Kerk 7.30 uur ds. S. de Jong Ger. Kerk 20.30 uur ds. P. Schravendeel, M'harnis. Doopsgez. Kerk 7.30 uur dhr. Kamp van Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. Visser. Extra kollekte Chr. be langen. OUDE TONGE Herv. Kerk 7.30 uur ds. J. T. Cazander. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 7.00 uur ds. J. Willemsen. Ex tra kollekte noodl. gem. en personen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 7.00 us. H. Talsma Ger. Kerk 8.00 uur dhr. V. d. Schee te Spijkenisse. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 7.00 u. ds. T. W. van Bennekom. Extra kol lekte voor Noodlijdende kerken en personen Ger. Kerk 6.15 uur drs. G. J. Smink van Stad Ger. Gem. 7.00 uur lezen Oud Ger. Gem. 7.00 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 7.00 uur ds. A. Baars, Papendrecht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1