EIHVnDEtl - niEUWS Overdenking CA^P vonctefheijctefi M\tU>N Een corselet van CAMP. Doordachte én korrigerende foundation. 3e blad Vrijdag 17 maart 1978 No. 4675 «JSL HET KVENSTER it lür Rommelmarkt 1978 in Ooitgensplaat TV DEFECT? voor snelle reparatie I 01877-1236 I Kent u ze nog die van Sint-Annaiand SCHADE TIP Bel, bel!! Wat een sohrik, 'k was op weg naar Middelharnis, stak er ineens een lantaxenpaal over. 'k Stond te trillen op m'n benen. Toen ik 01870-4436 belde kwam Lies van der Velde di rect, 'die zei dat repareren wij zo mooi dat zelfs je vrouw er niets van ziet. De prijs viel mee, (en m'n vrouw heeft niets gezien) daarom raad ik iedereen aan, ga voor auto- reparatie, plaat- en spuitwerk naar: Lies van der Velde Dorpsweg 28-34 Tel, 01870 - 4436 SOMMËLSDIJK Vergaderingen Inwendige Zending uit de Heilige Schrift Geen nieuw Ver. gebouw voor Oude Tonge Tennisvelden voor Den Bommel Uw totale figuur wordt ondersteund én gekorri- geerd. Oók de wat zwaardere figuren kunnen er elegant én modieus uitzien. Laat u door ons voorlichten. PRERIIKBEURTEN ZEELAND Oostfiaiilcee niet achter motie neutronenbom Te koop woonliuizen zomerbungalows en opslagplaatsen TE HUUR In de serviceflat Vroonlande een 3-KAMEBFLAT (tijdsduur: mogelijkheid tot 3 jaar). TE KOOP GEVRAAGD op Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland. landbouwbedrijven vrij op gebruik en grote landbouwbedrijven en losse percelen bouwland voor belegging en half- of vrijstaande woonhuizen en zomerbungalows Bemiddeling bij aan- en verkoop van Wij geven u kosteloos advies TAXATIES EN BEHEER IVIIJS ONROEREND GOED POSTBUS 27 - DIRKSLAND TEL. 01877 -1309 blik op kerk en samenleving De Ger. Synode en de IKON Milieu-vervuiling Een paar weken geleden schreef ik in deze kolommen over de IKON, de In terkerkelijke Omroep Nederland (de voortzetting van het vroegere IKOR, In terkerkelijk Overleg in Radio-aangele- genheden). De IKON verzorgt namens de kerken de godsdienstige uitzendingen voor radio en televisie, maar doet dat nu al jarenlang op een wijze die binnen de kerken, op z'n zachtst gezegd, tal van vragen oproept. En vooral na de geruchtmakende Geloof, Hoop en liefde- show is in de kerken opnieuw de vraag opgekomen: Moeten we zo doorgaan met de IKON te machtigen onze zend tijd te vullen? Over deze vraag zal de Generale Sy node van de Nederlandse Herv. Kerk zich buigen tijdens de komende zomer- zitting. De Gereformeerde Synode hééft die vraag al beantwoord, echter voor hen die wensen te leven bij Schrift en Belijdenis, op een zeer teleurstellende wijze. Er waren sprekers die voorstel den metéén te kappen met de IKON, niet alleen omdat de genoemde uitzen ding zeer aanstoteUjk was, maar ook omdat daarin geen enkel woord door klonk van de bijbelse boodschap en de kerken zich daarin absoluut niet kon den herkennen. Bovendien, zo betoogden de tegenstanders van de IKON, stond deze show niet op zichzelf, maar paste ze volkomen in het totaalbeeld van de IKON. Men heeft bij de IKON een aan tal linkse jongens in dienst, die gewoon hun eigen gang gaan en zeUs bij het aantrekken van medewerkers valt al tijd weer de keuze op hen die bereid zijn met de negatieve en anti-kerkelijke houding mee te doen. Deze geluiden ter Synode kwamen echter van een minderheid. Beduidend groter was de groep die in ieder geval het gesprek met de IKON wilde voort zetten. En «sommigen bleken zeUs de IKON-uitzendingen, inclusief de ge wraakte Geloof, Hoop en Liefde-show, te waarderen! Immers, deze openden de mogelijkheid tot een gesprek met an dersdenkenden, zonder nu ineens een reeks bijbelteksten op elkaar te stape len. En zo mag de IKON, wat betreft de Generale Synode van de Gereformeerde Kerken, gewoon doorgaan met het on dermijnen van de bijbelse boodschap. De kerk zet zelf het licht op groen, ook wanneer daardoor haar eigen verkondi ging ongeloofwaardig wordt gemaakt. Na mijn vorige stukje over de IKON kreeg de redaktie het blad Hervormd Nederland toegezonden, „ter attentie van Waarnemer". In dit nummer staat een uitvoerig artikel over „het hoe en waarom van de Geloof, Hoop en Liefde- show". De jongens van de IKON zijn, gegeven de verantwoording van de te- levisie-direkteur. Ds. Wim Koole, geens zins onder de indruk van de binnenge komen kritiek. Integendeel, want de serie had een ongekende kijkdichtheid en 't waarderingscijfer dat de kijkers er voor gaven was zeer hoog. Men wilde bUjkens het uitvoerige, maar voor mij totaal niets zeggende stuk van Wim Koole laten zien wat er bij de mensen leeft aan emoties rondom verliefdheid, liefde, huwelijk, kinderen, eenzaamheid en dood, zonder daarop commentaar te geven. Directeur Wim Koole is ervan overtuigd dat andere uitzendingen, die meer de geloofsinhoud en de verkondi ging tot onderwerp hebben, volkomen uit de tijd zijn, zelfs „een standaard voorbeeld van creatieve armoede". Dit soort uitzendingen is het dat „met zijn uitlopers in starheid, wettische dwang of rooskleurig overbegrip, geen enkele verwachting meer oproept bij wie kijkt of luistert". Ik vraag me af zonder nu in alles met de Evangelische Omroep mee te willen gaan hoe ze bij de E.O. over deze dingen denken. Of liever, ik vraag het me niet af, ik weet het allang. Want er zijn ontzaglijk veel bejaarden, een zamen, maar ook jonge mensen, die snakken naar een eenvoudig bijbels ge tuigenis in gesproken woord en lied. Maar afgezien daarvan, is het in het licht van de bijbel dan geoorloofd om alles wat „men" zegt en denkt over lief de en huwelijk en sex enz., maar onbe- commentariëerd op de beeldbuis te brengen en dan te doen of men de stem van de kerk vertolkt? Het artikel in Hervormd Nederland heeft me niet overtuigd. Integendeel, ik herhaal de vraag die ik voorheen stelde: hoe lang zal deze milieu-vervuiling via de aether nog doorgaan, zonder dat de kerken ingrijpen? WAARNEMER. OOSTERLAND Ned. Herv. Kerk: In de vacature die ontstaan is door het vertrek van Ds. M. C. van der Meer, onlangs naar de Herv. Gemeente van Sassenheim, is nu door de kerkeraad van de gemeente een be roep uitgebracht op kandidaat H. Schip aan Boord te Utrecht. Op zaterdag 6 mei a.s. zullen er hier ter plaatse regionale brandweerwed strijden plaats vinden bij de voormalige basisschool aan de Groene Poort/Hof- weg. Deze wedstrijden worden georga niseerd door de Vereniging van Bevel voerders van de Vrijwillige Brandweer op het eiland Schouwen-Duiveland. In totaal zullen er een twaalftal korpsen aan deelnemen, waarvan tien van Schouwen-Duiveland en 2 van Zuid- en Noord-Beveland, n.l. 1 van Krabben- dijke en 1 van Kamperland. Met Koninginnedag a.s. hoopt het Burg. W. M. V. d. Harst Tamboer- en Trompetterkorps, Ooitgensplaat een romelmarkt te houden. Daar is veel voor nodig, daarom wordt U nu reeds gevraagd uw bruikbare dingen niet zon der meer met de vuilniswagen mee te geven. Er is vast wel het een of ander bij U te vinden waarvan U zegt dat is niks meer daar doe ik niks meer mee en dat mag van alles zijn o.a. boeken, oude kopjes, pulletjes, kastjes en nog vele andere dingen ook uit Opoe's tijd. Als U wat heeft kunt U zich in verbinding stellen met dhr. Jac. Mooijaart, Stoof- straat 9, Telef. 01873 - 1581 en dhr. W. A. V. d. Welle, Voorstraat 35, Tel. 01873 - 1568 en het wordt van nu af al bij U weggehaald. De Drumband wacht met spanning. Verdere informatie's worden t.z.t. ver strekt. OUD PAPIER AKTIE A.S. zaterdag 18 maart a.s. om 9.00 uur gaan de wagens van de Drumband van start om uw oud papier op te halen. Zet U alles gebundeld of in dozen of zakken bijtijds op straat, zodat ook deze keer het een en ander vlot verlopen kan. Bij voorbaat dank. Het is wat tegengelopen met het uitko men van het platenboekje „Kent u ze nogdie van Sint Annaland". In verband met moeilijkheden bij de bin der zal genoemd boekje nu in de loop van de maand maart gaan verschijnen. Een gedeelte van de opbrengst komt ten goede aan de Kerkvoogdij van de Herv. Gemeente, die dit bedrag naar eigen be lieven mag gebruiken. Door de komst van de nieuwe predikant staat de kerk voogdij dan ook voor grote uitgaven! "I Zaterdag 1 april houdt de Herv. Bond voor Inwendige Zending op G.G. (IZB) de algemene ledenvergadering in „De Schakel" te Nijkerk. In de morgenver gadering, die om 10.30 uur begint en al leen toegankelijk is voor leden, komen de verslagen van secretaris en penning meester aan de orde en vindt de be- stuursverkiezing plaats. 's-Middags spreekt ds. C. Snoei over „Zending in Nederland". In dit referaat zal het met name gaan over de vraag wat wij onder zending in eigen land hebben verstaan. Gaat het om maatschappelijk engagement of gaat het om meer, om iets anders? De middagvergadering is vrij toegan kelijk en begint om 13.45 uur. In april houdt de IZB drie regionale instruktiedagen voor het evangelisatie werk. Op alle dagen is het onderwerp „Knelpunten in het evangelisatorisch gesprek". Bepaalde vragen en proble men komen in gesprekken in het evan gelisatiewerk steeds weer naar voren. Zonder daarvoor pasklare antwoorden te hebben, zijn er toch wel enkele grote lijnen aan te geven. Dat hoopt de IZB te doen op zaterdag 8 aprU in Slikker veer (Wilhelminakerk) en op zaterdag 15 april in Ede (Bethelkerk) en Hooge- veen („De Haven" bij de Grote Kerk). Sprekers zijn ds. G. Biesbroek (in Slik kerveer), ds. C. Snoei (in Ede) en ds. G. Wursten (in Hoogeveen). Deze dagen beginnen alle om 10.00 uur en eindigen ca. 16.00 uur. Aanmel ding is niet noodzakelijk, wel dient men een lunchpakket mee te nemen. Nadere inlichtingen bij het bureau van de IZB, Joh. van Oldenbamevelt- laan 10, Amersfoord, tel. 033-11949. MIJ DORST. Joh. 19 28b Hij die doet regenen over rechtvaar digen en onrechtvaardigen, smeekt om een enkele druppel water om Zijn bran dende dorst te lessen. Zijn tong kleeft aan Zijn gehemelte. In de Hof werd het bloed Hem uitgeperst. En voort ging het naar de zaal van de Hogepriester. Van daar naar het rechthuis. Hier vielen Hem striemen, bloedige striemen ten deel waardoor Zijn aderen gloeiden van de koorts. Maar nog is het niet genoeg. Dolzinnig geboefte nagelt Hem aan het vloekhout. Hier wordt Zijn lichaam vaneen gescheurd. De brandende zon droogt het laatste vocht uit Zijn gemar teld lichaam. Na de vreselijke uren van smartelijke Godsverlating is dit de eer ste vraag om leniging van Zijn bitter lijden. Dorst is de ergste kwelling voor het menselijk lichaam. Dit moet Hij on dergaan. Wij hebben ook met het li chaam gezondigd. Wij hebben de be geerlijkheden des vleses gevolgd. Wij dorsten naar zondige zinnevreugd. Nu moet de Borg dorsten aan het hout. Hij helpt Zichzelf niet uit de nood. Hij ontzegt zich uit eeuwige liefde tot verloren zondaren wat Zijn macht Hem zou kunnen schenken. Zou Hij die wa ter in wijn veranderde, de hemel niet kunnen gebieden zich te openen? Eén woord slechts en de engelen zullen met duizenden Hem dienen. Maar Hij be geert geen andere drinkbeker te drin ken dan die welke de Vader Hem op de hand gezet heeft. Dat was de drinkbe ker van Gods toorn welke Hij onver mengd moest drinken om aan het heilig recht Gods te voldoen. Hier moest Hij boeten en werd de schuld door ons ge maakt, vereffend. Een schuld, zo zwaar dat de wereld er tot in alle eeuwigheid onder had moeten verzinken. Hier dorstte Christus naar ziel en lichaam. Zijn ziel had pas in het bangste van Zijn lijden Zijn smart uitge schreeuwd in de drie-urige duisternis. Waar Hij van God werd verlaten en droeg hetgeen de rampzaligen in de hel eeuwig zullen moeten dragen. God vol maakt te kennen en dan die God geheel te moeten missen. Maar ook in het li chaam droeg Hij de straf onzer zonde. Geen vriendelijke hand die gereed stond zijn door de dorst gekloofde lippen te bevochtigen. Geen vriendelijk liefdeteken van een bij zo menig sterfbed staande geliefde. Niets, niets wat Hem tot enige lafenis zou kunnen strekken, noch naar de ziel, noch naar het lichaam. Een vreemde drenkt haastig een spons in wat galbit tere wijn en brengt deze druppels al spottend aan Zijn lippen. Hij hangt aan het kruis als iemand wiens kracht als een scherf van sap is beroofd en wiens tong door dorst wordt gekloofd. Welk een overgave, welk een onuitsprekelijke liefde. Zal zulk een liefde ons niet no pen aan de voeten van deze Lijder in het stof te kruipen en Hem zegenend te danken voor Zijn liefdegaven die Hij nu zo mild uitstort op hongerigen en dorstigen? Ja, door de zonde gekweld en dorstig hart, dit deed uw Borg opdat gij op Zijn roepstem: „O alle gij dorstigen komt tot de wateren", moogt komen zonder geld en zonder prijs. Zo iemand dorst, die kome tot Mij en drinke, zo roept uw verrezen Heiland u toe. Wij die het verdiend hebben eeuwig te dorsten. Voor altijd van God versto ten te worden. Die elke dag God ge noegzame reden geven om ons te wer pen in de plaats waar vruchteloos ge smeekt wordt om één druppel water om de smart van het brandende vuur te verzachten. O, begeert dan van Hem levend water, Houdt op u zelf bekken uit te houden. Ze houden toch geen wa ter. Geloof mij, alles wat u bij Jezus wilt meebrengen anders dan uw zonden, is teveel. Hij wil een volkomen Zaligma ker zijn of Hij wil het in het geheel niet zijn. Hij lokt zo vriendelijk o zondaar. Hij heeft zich alles ontzegd. En is het dat Hij ten laatste een edikteug neemt, het is slechts opdat Hij hierdoor voor uw oren met heldere stem zou kunnen uitroepen: „Het is volbracht". De troostbeker die de wereld u biedt om uw smart te vergeten moge u be dwelmen maar uw smart wegnemen kan zij niet. Eén blik des geloofs slechts op deze dorstende Borg en de stroom van levend water vloeit in uw afgemat te ziel. Ja, ook uit het lichamelijk Ujden is dan de vloek weggenomen. Het leed en de dorst moge u temeerdrukken. Maar dit gezicht beurt u op. Dan moge een zee van ramp over ons gaan. De duivel met zijn helpers onze ziel be nauwen. Maar God is rechtvaardig. Als Hij dan Zijn wraak over mijn zonde uitstortte over Zijn lieve Zoon, dan ben ik vrij. Dan is in mijn honger en dorst reeds de spijze ten eeuwige leven. Dan moge mijn, door de beproevingen wan kelende ziel uitgedroogd zijn van dorst, maar sterk ik mij met de hoop, dat wat hier bij ogenblikken gesmaakt wordt, straks zonder mate zal worden ontvan gen wanneer de eerste dingen zullen zijn voorbijgegaan. Want zij zullen water scheppen met vreugde uit de fonteinen des heils. Ja, Amen' ja, Op Golgotha Stierf Hij voor onze zonden; En door Zijn bloed wordt ons gemoed Gereinigd van de zonden. Sannieshof (Z.A.) L. Huisman. RAAD OOSTFLAKKEE BESLIST: De raad van Oostflakkee heeft in zijn vergadering van j.l. dinsdagavond de eerste stap genomen naar een ingrij pende verbouwing van het bestaande Verenigingsgebouw van Oude Tonge, door 25.000,beschikbaar te steUen voor het opmaken van een restauratie plan. Die aanpassing wordt aangekon digd in het „investerings- en dekkings- plan 1978 - 1981", waaruit bUjkt dat het gemeentebestuur is afgestapt van de idee een geheel nieuw gebouw te reali seren. Het lijkt een paar cent te mogen kosten; er wordt op 210.000,gere kend van het Ministerie van C.R.M. en ook de totale inhoud van de zgn. „hout- pot", toch nog een bedragje van 110.000,zal er aan worden besteed. Niet specifiek over het bovenstaande, maar meer over de hele strekking en inhoud van het investerings- en dek- kingsplan had de raad toch wat zorgen, waarvan B. en W. deelgenoot werden gemaakt. Zo waarschuwde dhr. C. Quist ertegen niet de kip met de gouden eie ren te slachten nu Oostflakkee ook eens een „Gouden eeuw" beleeft. Dhr. Quist maande dan ook de vinger aan de pols te houden om niet weer aan de be delstaf te raken. Ook dhr. S. L. de Jonge meende dat er wat te hoog van de toren wordt ge blazen en hij vond dat de gemeente best een toontje lager mocht zingen, waarop dhr. Moerenhout (KVP) die in het plan wel wat perspectieven zag voor Acht- huizen zijn mening poneerde dat de Middelharnis, tel. 2596 mogelijkheden die zich voordoen met beide handen moeten worden aangegre pen. Dhr. Poortvliet (P.v.d.A.) evenwel schaarde zich bij hen die een wat lang zamer pas voorstonden. De raadsvoorz. burg. W. M. v. d. Harst meende evenwel de zorg voor een groot deel weg te kunnen nemen met de ver klaring dat de genoemde investeringen gedekt kunnen worden zonder dat de gemeente in een nadelige begrotingspo sitie terecht komt. „Wij zullen er met U tegen waken weer een artikel 12 ge meente te worden", gaf de voorz. te kennen. Meerdere plannen. De uitvoering van het centrale Riole- ringsplan is buiten het investerings- en dekkingsplan gehouden, maar er vrordt al wel voor gereserveerd. Eind dit jaar zal er bijna 8 ton beschikbaar zijn en in de komende jaren zal er jaarlijks 220.000,werden gereserveerd. Dat betekent aldus het college dat de uitvoering van het Centr. Riole- ringsplan de verwezenlijking van het ontworpen investeringsplan niet in de weg zal staan. Laatstgenoemd plan voorziet o.m. in de uitbreiding van het gemeentekantoor waarin zich thans regelmatig ruimte problemen voordoen, de verbetering van de verlichting in div. kernen, een nieuwe brandspuit voor Den Bommel, een krediet van 45.000,voor het be ter toegankelijk maken van Openbare gebouwen voor invaUden, riolering, be strating enz. van de Zuiddijk te Oude- Tonge en nog tal van andere zaken, waarbij zelfs is gedacht aan de vernieu wing van de verlichting van het toren uurwerk te Ooitgensplaat. Daarvoor is een crediet van 5000,gedacht, zeer tot verbazing overigens van dhr. A. Both die zich afvroeg of zo'n uitgave nou echt wel nodig is. Dhr. J. van Dam kon hem. dat overigens bevestigen. Sportvelden. Ook op het gebied van Cultuur en Re creatie staat er heel wat op het pro gram, zoals aankoop van grond t.b.v. de aanleg van een 2e sportveld in Den- Bommel en de aanleg van twee tennis banen in het Bommelse waartoe van de aldaar opgerichte Tennisver. een ver zoek is ontvangen. Dhr. Moerenhout (Achthuizenaar) was er als de kippen bij om het College af te vragen of zij ook zo'n welwillende houding aan zullen nemen wanneer er uit Achthuizen een soortgelijk verzoek zou komen. Voorz. V. d. Harst leek er geen moeite mee te hebben, alleen zou een tennis baan wat moeilijk inpasbaar zijn omdat Achthuizen op last van het Prov. be stuur planologisch is afgerond, waar mee deze kern min of meer een dood vonnis werd aangezegd. Mocht er een verzoek komen dan zal dat welwillend in behandeling worden genomen. 2e Veld in Achthuizen. Welwillend staan B. en W. ook tegen over de suggestie van dhr. Poortvliet bij de uitbreiding van het sportcomplex te Achthuizen de bouw van een viertal kleedlokalen te overwegen. De voorbereidingen zijn zover gevor derd dat op korte termijn met de werk zaamheden van de aanleg zal kunnen worden begonnen. Er zal een onder handse aanbesteding plaats vinden. De fracties van de P.C.P. en de S.G.P. verklaarden zich tegen omdat er op het veld op zondag zal worden gespeeld. ZONDAG 19 MAART OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur kand. Bakker te Sassenheim, 6 uur ds. H. Ommering te Baam Geref. Kerk: Gez. diensten met de kerk van N'kerk, in het kerkgebouw aldaar Ger. Gem. 10 en 2.30 uur lezen, 6.30 uur drs. A. Vergunst uit Veen (N.Br.) Oud Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur lezen. NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. W. J. Kolkert Ger. Kerk (N'kerk -O'land) 10 uur dhr. M. A. Lodder, Rotterdam, 5 uur ds. P. J. Moet Geref. Gem. 10 en 3 uur ds. Th. v. Stuijvenberg te Meliskerke Geref. Gem. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. GOEDE VRIJDAG avond 24 maart Herv. Kerk 7 uur ds. Kolkert Ger. Kerk (N'kerk - O'land) 7.45 uur Ds. Moet Ger. Gem. 7.30 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 7.30 uur lezen. SINT ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur eerw. heer A. Veldhuizen te Herkingen Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. Een motie van de gemeenteraad van Hoensbroek m.b.t. de neutronenbom heeft wel de instemming maar niet de steun van de raad van Oostflakkees' gemeenteraad gekregen. Toen dhr. Poortvliet (P.v.d.A.) daarover zijn be vreemding uitsprak wierp de voorz. te gen, tegen de neutronenbom maar ook tegen oorlog en honger te zijn, waarom het een dagtaak zou worden ook moties van die strekking te beoor delen. De voorz. hield het er ook maar op dat er met onderschrijving van een dergelijke motie geen gemeentebelang wordt gediend, waarom hij meende ook die van Hoensbroek voor kennisgeving aan te moeten nemen. „Het is een rooie propagandastunt van P.v.d.A. en P.P.R.", meende dhr. C. Quist (P.C.P.). De motie werd voor kennisgeving aangenomen, zeer tot ongenoegen van de 5 P.v.d.A. leden die duidelijk anders hadden gewild. MELISSANT Verzilveren vakantiebonnen Gelegenheid tot verzilveren van vakan tiebonnen bij J. du Pree, Bemhard- straat 31, zaterdagmiddag van 1.00 - 2.30 uur. Den Bommel - Molendijk, een in aanbouw casco (een nog niet vol tooid woonhuis) met garage. Ind.: gang, woonkamer, keuken, slaap kamer, badkamer, bijkeuken. Ie Verd.2 slaapkamers en ruimte voor badkamer en toilet. Parterre grote bergruimte. Dirksland - Stationsweg, groot riant herenhuis, mooi gelegen in het centrum van het dorp. Ind.: gang, toUet, woonkamer en suite, kantoor, keuken, bijkeuken, dou che en hobbykamer. Ie verd.: 4 slaapkamers, badkamer met lig bad, bidet, solarium en 2e toilet. Boven garage 5e slaapkamer. 2e verd.: droogzolder. Achtertuin met kennel, dag- en nachtverblijf. Aanvaarding na overleg. Den Bommel - Ben. Oostdyk, ruime hoekwoning met cv. op 20 automin. afstand van Rotterdam. Ind. garage, 2 kamers en een keu ken. Ie verd.: grote woonkamer met openslaande deuren naar bal kon, 2 sl.-kamers, gang, keuken, badkamer met liglsad en toilet. 2e verd.: grote zolder. Na overleg te aanvaarden. Bruinisse, m.ooie zomerbungalow met bergschuur gelegen in een bungalowpark. Grondopp.: 230 m^ Ind.: gang, bergruimte, toilet met douche, woonkamer met open keuken en 2 slaapkamers. Aan vaarding na overleg. Ouddorp - Molentienden, zeer gunstig gelegen drive-in woning met cv. voor- en achtertuin (op het zuiden). Ind.: hal, garage en hobbykamer. Ie Verd.: L-vormi- ge woonkamer, keuken, 2e Verd.: 3 slaapkamers en badkamer met ligbad. 3e Verd.: ruime zolder (mooi afgetimmerd). Sommelsdijk - Schoolpad, een eengezinswoning gelegen op het zuiden. Vraagprijs 37.500,k.k. Direct te aanvaarden. Dirksland - Geldersedijk, ruime hoekwoning met cv., achtertuin en schuur. Grondopp.: 114 m^. Ind.: gang,, woonkamer, achter kamer, kelder en aangebouwde bijkeuken. Ie verd.: 2 slaapka mers. 2e verd.: open zolderruimte. Direct te aanvaarden. Melissant - Julianaweg, een woon- en vidnkelpand. Ind.: gang, woonkamer, keuken, eetkamer en een ruim winkelgedeelte. Ie Verd. 1 slaapkamer en open zolderruim te. Aanvaarding direct. Dirksland - Straatd\jk, een een gezinswoning met cv. Ind.: gang, kelderkast, grote woonkamer, keuken, portaal, toüet en berg schuur. Ie Verd.: 3 slaapkamers, één heeft openslaande deuren naar balkon en aparte douche ruimte. Grondopp.: 88 m^. Direct te aanvaarden. 2 opslagplaatsen gelegen aan de Battenoordsedijk met bijbehorende grond: opslagplaats nr. 1. opslagplaats nr. 2. oppervlakte: 130 m^; oppervlakte: 120 m^; bouwjaar 1958/1963. bouwjaar 1974. Eengezinswoningen Vrijstaande woningen Bungalows, Villa's Boerdergen met bübeh. land Fruitbedngven Bedrij f ruimtes Zakenpanden Bouwterreinen Landbouwgrond Beleggingsgrond Zomerhuizen Recreatieprojekten

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 9