Show viii Modehuis Boijsse luidde de lente in ^w X^INGER premiewoningen boft alsu juist nu eennieuwe naaimachine nodig hebt. Jan Visseren A»e./c.H.u. Medische diensten C.NaV. doelstelling door éhr, Lanser nader toegelicht candidaten GOEDEREEDE OOLTGENSPLAAT A.S. woensdag zangavond in Sommelsdijk Inbraak in Chr. iVIAVO Stellendam GRIJSOORDSE SCHETSEN OP DE BOERDERIJ VAN BOL (3) MIDDELHARI^IS Part-time leerkracht 1 ,,lk ben alleen bakker voor de centen TWEEDE PRIJS MET KNIP-WITBROOD Beneden Zandpad Middelhamis Reparatie en inruil mogelijk van aMe merken. GEBR. V. d. NIEUWENDIJK ONGETWIJFELD slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Vrijdag 17 maart 1978. MIDDELHARNIS: Tijdens een bijeenkomst van de C.N.V. Centrale Flakkee, j.l. dinsdag in Mid- delharnis gehouden, heeft C.N.V. voor zitter dhr. Lanser de doelstelling van de Christelijke Vakbeweging nader toege licht, daarmee een antwoord gevend op het thema van de bijeenkomst: „Waar om een christelijke vakbeweging?" „Omdat honderdduizenden mensen dat willen", bezag dhr. Lanser aan de hand van het ledental dat de 300.000 nadert, maar hij kon ook sprekender argumenten aanvoeren, waaronder het gegeven dat het C.N.V. een relatie legt tussen het christelijk geloof en het maatschappelijk handelen. „De bijbel geeft aanleiding tot kritiek op de maatschappij en de maatschappe lijke verhoudingen. Bij de kritiek die we in de bijbel lezen is altijd de relatie tot God en de medemens in het spel. Beiden zijn daarbij betrokken. Kritiek op en advies tot hervorming van de maatschappij veronderstellen normen waaraan het bestaande wordt getoetst. Zonder normen is geen beoordeling mo gelijk en kunnen ook geen wegen tot verandering worden uitgezet. Bijbelse normen zijn gerechtigheid en naastenliefde. Die moeten worden toe gepast opdat ieder mens in vrijheid en verantwoordelijkheid naar Gods bestem ming kan leven. Het streven naar maat schappelijke hervormingen vereist daarom een normatief mensbeeld. Voor het CNV is dat het mensbeeld zoals dat vanuit de bijbel wordt verstaan", aldus dhr. Lanser. Hij vervolgde: „Het CNV wil zich in zijn gehele op stelling laten leiden door het bijbelse mensbeeld en door de evangelische normen van gerechtigheid en naasten liefde. Dat geldt voor de verhoudingen in eigen land maar ook voor die in an dere landen. Dit vereist dat de ander, wie dan ook, niet allereerst wordt ge zien als tegenstander maar als mede mens. Die houding betekent niet dat al le conflicten worden vermeden. Waar dat nodig is worden conflicten aange gaan en als het niet anders kan d.m.v. staking beslist. Deze houding kenmerkt de christelijke sociale beweging al van af het eerste christelijk sociaal congres van 1891. Het CNV verzet zich en voert aktie tegen mensen en machten die onrecht doen en onrechtvaardige verhoudingen in stand houden. Dat verklaart waarom het CNV al vele jaren aktie voert tegen het apartheidsbeleid in Zuid-Afrika en voor de gelijkberechtiging van blank en zwart. Daarom steunt het CNV al vele jaren een zwarte vakbeweging in Zuid- Afrika", aldus dhr. Lanser. Hij bezag dat het CNV alleen kan functioneren in relatie met concrete werkelijkheden en mogelijkheden, maar nochtans gaat het CNV een eigen weg. „Een vakbeweging die uit is op her vorming van de maatschappij zal zich voortdurend bewust moeten zijn dat het gaat om de vormgeving van fundamen tele waarden. Dat kan niet los van een mens- en levensbeschouwing. Daarom zijn er verschillende richtingen, die in een democratische staat recht van be staan hebben en dienen te worden ge respecteerd. Juist omdat het om zullte belangrijke vvaarden gaat is plurifor miteit ook van vakbewegingen een groot goed. Het verdient aanbeveling daar zuinig op te zijn, want waar de pluriformiteit uit de georganiseerde maatschappij verdwijnt sterft de demo cratie. Zo is er reden ook zuinig te zijn op het CNV. Een beweging met een eigen plaats en ZONDAG 19 MAART 1978 OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. S. de Jong Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. E. J. Modderkolk, Geref. Kerk 10 uur ds. H. Willems, Barendrecht, bed. H.D., 7 uur ds. L. Bouman, Rockanje Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur ds. B. Reinders van Har- dinxveld-Giessendam. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en lO.iS uur ds. R. van Kooten, Ps. 104 5-6; 18.30 uur ds. E. F. Vergunst, Ps. 104 7 en 8. STELLEND AM Herv. Kerk 10 uur ds. C. Oorschot, 18.00 uur kand. H. Penning, Lekkerkerk, Biddagkollekte. Geref. Kerk 10 uur kand. B. Boon stra, Wassenaar, 5 uur ds. van Dalen, Zuidland. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. H. K. van Wingerden, Strijen, 18.00 u. ds. A. Beens, koU. vrije zitpl. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden, 6 uur ds. J. Wil- lemsen, 2e koU. expl. Onder de Wiek Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. H. Kraaij, Buren; 6 uur kand. M. A. v. d. Berg, Bodegraven Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. A. Beens, openb. bel.; 18.00 uur ds. H. F. Klok, Extra koll. kerkv. Rem. Kerk 10 uur Drs. A. D. de Jonge uit Rotterdam. DE SAMARITAAN 10.15 uur ds. J. T. Cazander. MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. E. F. Vergunst, openb. bel. d. gel., 18.00 uur ds. C. Oorschot, extra koll. kerk Herv. Exodus 10 uur ds. R. E. R. van Buiren Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Chr. Geref. Kerk 10 en 6 uur ds. L. W. V. d. Mey NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 u. bev. nieuwe lidm., 18.00 uur bed. H.D. ds. H. Visser, afsl. winterw. extra koll. Ger. Gem. 10 uur (H.A.) en 6 uur ds. P. Blok. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. T. W. van Bennekom, bev. n. lidm.; 18.00 uur ds. R. van Kooten, extra kol. kerk Ger. Gem. 10 uur (H.A.) en 2.30 uur ds. H. Ligtenberg. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. J. Willemsen, bev. lidmaten, 18.00 uur ds. J. T. Cazander voorj. zend. koll. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Ger. Kerk 10 uur drs. G. J. Smink, 6 uur ds. J. G. Arensman Kamperland. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Talsma, extra koll. kerk Geref. Kerk 10 en 6 uur drs. A. Moo- lenaar te Ulvenhout (N. Br.). OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 uur drs. A. de Reuver, Capelle a. d. IJssel, 18.00 uur ds. T. W. van Ben nekom, openb. bel. Geref. Kerk 9.30 en 6 uur dr. J. H. Becker, em. pred. te 's-Gravenhage Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. A. Bac te Oostka- pelle. Extra koll. voor de kerk Oud Geref. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. D. v. d. Kooy, Woerden. een eigen weg. Een groeiende algemeen christelijke vakbeweging. Een teken van solidariteit met de mens en met de wereld", zo besloot dhr. Lanser. MIDDELHARNIS De ARP kiesvereniging heeft voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de volgen de (voorlopige) candidatenlijst opge steld. We volstaan met het noemen van de eerste tien: 1. P. Krijgsman 2. T. Arensman 3. N. M. van Eck-Knape 4. P. Tieleman 5. W. J. V. d. Kamp 6. J. A. H. Haeck 7. H. V. Rumpt 8. P. V. d. Wende 9. J. W. G. Verolme 10. J. Wagner Op de 3e plaats zal van de C.H.U. dhr. G. C. Joppe worden geplaatst. Een gezamenlijke A.R.-C.H.U. bijeen komst staat voor maandag 10 april op het programma. Overige C.H.U. candidaten zijn de heren Wesdorp, van 't Zelfde, v. Kam penhout en Bijsterbosch. Ledenvergadering CHU-kiesvereniging D.V. dinsdag 21 maart zal in de boven zaal van het verenigingsgebouw aan de Stationsweg nr. 3 te Ouddorp, aanvang 20.15 uur, de ledenvergadering van de C.H.U. kiesver. worden gehouden. Naast de huishoudelijke zaken zal de fusie met de ARP worden besproken teneinde in de toekomst te geraken tot één kiesvereniging. Verder zal het raadslid, dhr. van Oosterom, een globaal overzicht geven van het gevoerde be leid in de zittingsperiode 1974 - 1978. In deze vergadering vindt tevens de kandidaatstelling plaats. De gekozen kandidaten worden later met de ARP- kandidaten ingevoegd op de lijst van de P.C.P. Zij die nog lid wensen te worden kun nen zich opgeven bij de heren Demoet, Soeteman te Ouddorp, dhr. J. van Oos terom te Goedereede en mevr. L. Tanis- Tanis te Ouddorp. Ook op de avond van de ledenverga dering kunnen nog nieuwe leden wor den ingeschreven. U bent van harte welkom. Wij hopen, dat velen onze ge lederen komen versterken. Drie prijzen voor bakker Visseren en medewerker Adrie Kwist Op de op 15 en 16 maart j.l. in de Groenoordhal te Leiden gehouden 2e West-Nederlandse Bakkersmanifestatie 1978, georganiseerd door de Zuid-Hol landse Bakkersbond behaalde „De Ech te Bakker" Jan Visseren en zijn mede werker Adrie Kwist uit Den Bommel een drietal prijzen. In de afdeling Kampioensklasse kreeg dhr. Visseren een tweede prijs met de inzending van vier soorten tar we- en volkorenbrood en één soort ge vuld tarwekleinbrood. Bij de klasse grootbrood behaalde dhr. Visseren een derde prijs met de inzending van vier soorten melkwitbrood en vlechtbrood. Zijn medewerker, dhr. Adrie P. Kwist uit Den Bommel, die voor het eerst aan een wedstrijd deelnam, mocht een twee de prijs in de wacht slepen in de groep voor medewerkers in het bakkersbedrijf in Nederland, met het inzenden van witbus-tarood (geknipt). Deze prijzen werden gehonoreerd met drie bekers en een oorkonde. Voor deze wedstrijd bestond een grote belangstel ling met zeer veel inzendingen. Aan „De Echte Bakker" van De Plaat, de familie Visseren met zijn staf van medewerkers gaarne onze hartelijke gelukwensen, Oud-inwoner overleden Na een langdurige ziekte overleed plotseling op 77-jarige leeftijd in zijn woning Tumstraat 24 te Rotterdam, de heer Gerrit van Nimwegen, echtgenoot van mevrouw G. Bouwens. Als rus tend schipper van „De Avontuur", een tjalk, voer het echtpaar Van Nimwe gen vele jaren van de thuishaven Oolt- gensplaat, waaraan veel vakmanschap te pas kwam. De overledene werd te Rotterdam gecremeerd. A.s. woensdag 22 maart wordt in de Herv. Kerk van Sommelsdijk een zang avond gehouden, waarvan de baten ten goede komen aan het Restauratiefonds. De avond begint om 8 uur waarna de belangstellenden geboeid zullen worden door de zang van „Soli Deo Gloria" uit Stellendam, onder leiding van dhr. C. C. V. d. Heuvel. De zang zal voornamelijk geïnspireerd zijn op het naderende Paasfeest. Het orgel wordt bespeeld door dhr. Gerrit Zoon; de meditatie wordt verzorgd door ds. A. Beens. In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in de Chr. Mavo „Het Spectrum" aan de Schoolstraat te Stel lendam. De dief kwam door een raam binnen waarna de school op de aanwe zigheid van geld werd doorzocht. Daar toe werden bureaus opengebroken en geldpotjes geleegd waarmee de dader een bedrag van ca. 1500,bij elkaar kreeg. Ook werd voor ongeveer dat be drag aan apparatuur gestolen, waaron der een microscoop en een trafo. Ook gingen er wat pakken koffie mee. Als de dader dezelfde is die in dezelfde nacht in de W. de Jagerstraat enkele auto's openbrak kan hij letterlijk alles gebruiken. Uit één ervan, eigendom van een medewerker van het ziekenhuis, nam hij zelfs een infuus mee! ------O------ Daar zaten we dan woensdagavond in de mooie (en volle!) recreatiezaal van het huis „de Samaritaan", verwach tingsvol naar wat we te zien zouden krijgen van de nieuwe voorjaar- en zo- merkoUektie van Modehuis Buijsse en dat bleek heel wat te zijn! Onderstaand een indruk van wat ons door de door Kapsalon Kersseboom keurig opgemaak te en gekapte mannequins werd ge toond. Deze zomer zijn we „in" met een wij de klokkende of geplooide rok, mooie blouse en bijpassende blazer of zelf te combineren in vele maten, stoffen en kleuren. Er zijn mooie jurkjes voor de wat jon geren, in zachte kleuren vooral van In- dia-katoen, mooie wol of soepel vallen de zijde. Voor de wat grotere maten prachtige gedessineerde japonnen, slank afkle- dend en sommige zelfs met de hand be schilderd. Mantelpakjes werden geshowd in veel soorten. U wilt sportief gekleed? In twee twee kleuren gebreid of met een vestje. Het is er! Een mooie hoed en sjaal in de kleur van uw mantel, blazer, pakje of jurkje, hij is er zo bijgepast, de kollektie is ook daarin groot en veelzijdig. Voor de jong- sten die toch al modebewust zijn is er deze zomer ook veel te combineren, liefst twee rokken over elkaar(!) zorgen dat de onderste onder de bovenste uit komt, liefst in een andere kleur. Met stroken aan je rok zit je goed en ook met sokjes en platte opengewerkte schoentjes in mooie zachte kleurtjes ben je „in"! De schoenen van schoenhandel Bolle kregen ook alle aandacht. Prachtig mooie leren sandaaltjes in verscheidene beige tintjes. Linnen schoenen met bamboe hak. Ook erg nieuw voor deze zomer, en leuk in prijs zijn de tinten zachtblauw, naturel en rose. Zelfs een gemakschoen kan erg modieus staan zagen vsrij en ook hierin weer vele soorten. Er is vast wel iets voor u bij! Mantels waren er van klassiek tot sportief, of kiest u voor een mooie re genjas in de nieuwe wijdte en kleur zoals kameel, kerrie enz., keus te over. De heren mogen gekleed gaan in een mooi pak, het staat „gekleed" en toch sportief of een mooie combinatie, een regenjas, een jack, een mooi overhemd met strop, ook hierin is Modehuis Buijs se ruim voorzien. Zoals op iedere show kwam als sluit stuk de bruid. De mooiste bruidsjurken van Jong met ruches tot klassiek. Een heel mooie bruidsjurk van een model uit de vorige eeuw voor de ro mantische bruidjes onder ons. Een ju weeltje, mooie bruidsboeketten verzorgd door Bloemenhuis Viskil. Voor de moeder van de bruid waren er prachtige lange japonnen. Zo eindigde de goed verzorgde avond met een groot applaus en een afscheids woord gesproken door ladyspeaker me vrouw Gravendeel. Het was welge slaagd! Van zaterdag 18 maart tot maandag 20 maart 1978. ARTSEN Middelhamis - Sonunelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Kempen, tel. 2710. Dokter van Kempen is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter K. J. Huisman, tel. 01877 - 1412. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 01879 - 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter de Jager, tel. 01875 - 301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Janssen, tel. 01871 - 306 APOTHEEK „MENHEERSE" Openingstijden apotheek Menheerse T Slaeer apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12 30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Sypkens, tel. 01870 - 2136 (van 9.00 tot 9.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Minderhoud, telef. 01870 - 2897. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Pais, tel. 01878-1321. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. v. Gulik, tel. 01870 - 4414 - 2576. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Melissant, tel. 01875 - 390 b.g.g. 01876 - 321. n Achthuizen - Den Bommel - Stad aan t HaringvUet - Ooltgensplaat: Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. v. Dan tel. 01873 - 1510. THOLEN Nieuwe huisvestiging bibliotheek De gemeenteraad van Tholen bespreekt maandag een voorstel van B. en W. tot het tot stand komen van een nieuwe huisvesting voor de bestaande vestigin gen van de openbare bibliotheken te St. Annaland en Tholen. School met de Bijbel De vereniging tot stichting en instand houding van scholen met de Bijbel hield in De Wingerd een bijeenkomst onder leiding van dhr. B. Baijense. Na het huishoudelijk gedeelte werd de film „Laat de school ons helpen", een docu mentaire over 100 jaar christelijk onder wijs. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd dhr. Bayense als voorzitter her kozen. In de plaats van dhr. A. de Bruin, die niet meer herkiesb. was, is gekozen dhr. L. Begthel. Dhr. De Bruin werd dank gebracht voor het vele 'werk, dat hij voor de stichting heeft verricht. De bouw van de nieuwe school aan de Molenvlietsedijk verloopt goed en men hoopt 15 juni a.s. de officiële ope ning te doen. Dan wordt ook herdacht, dat de vereniging 90 jaar bestaat, de la gere school 65 jaar en de kleuterschool 30 jaar. Veel veranderde er niet, gestadig werd er gewerkt van 'morgens vroeg tot 5 uur 's avonds. En om acht uur gingen de blmden dicht men gmg slapen al stond de zon nog aan de hemel. Louw stond "oS^el eens door z'n dakraam te kijken. Soms kwamen de mannen van de Z^^ffvoorDi]. „Gae je mee Louw" riepen ze, we gaen nog wat visse m de Vliegers mit t kruusnet. Ze bedoelden, stropen op vis. Z'n hart was er genoeg voor, maar Mieke had hem geraden voorzichtig te zijn. Niet kwaad worden als Antje de meid bedekte toespelingen maakte dat er sigaren vennist werden van den boer. Liever te luisteren naar de zusters van de eigenaar van ae boerderij, de burgemeester van Baarle Nassau. Die waren mgetreden m de orde van de Heilige Vrouwen van Nazareth en elk jaar logeerden ze op de boerderij. Die het eenvoudige taoerenvolk leerden God lief te heböen en hun naaste, 's avonds op de bank voor het huis. Het kalmeerde Louw en met Mieke had het een goede invloed op hem. 't Was een koud voorjaar geworden en er waren poters m de grond ver steend. Ze zaten in de wagenschuur aardappelen door te snijden om bij te poten, toen de boer Louw apart riep. Toen hij terug kwam zag hy liDk- bleek en kon geen woord uitbrengen. Zijn kameraden vroegen hem „Wat is er gebeurd?" Toen barste hij los „Ik ben op staande voet ontslagen den boer heeft sigaren in mijn jasje gevonden in de keet. Ik weet niet hoe ze erin komen, maer Antje had gezegd: „Kijk maar es in Louw z'n jasje Ontzet staarden Brand de ouwe voorman en Koolbergen en Dammis hem aan. Tranen stonden in z'n ogen. Geen wonder, waer moest je heen; wie had werk voor een dief, z'n toekomst was kapot gemaakt, schande voor Louw en z'n hardwerkende vader Dorus en z'n moeder. „Wat een kring die meid", zei Dammis oprijzend met z'n mes in z'n handen „ik maakte ze kapot". Ze gingen naar huis, gaven hem 'n hand. Louw in wan hoop achterlatend, wat moest hij thuis zeggen. Hij ging z'n laarzen en olie goed opzoeken in de wagenschuur; hij zou in d'n donker naar huis gaan, enMieke was voor hem verloren dacht hij nog. Antje kwam schuin de achterwurft over om het wasgoed te halen van de doomeheg. De op gekropte woede van de laatste maanden en van deze dag brak los, toen hij haar smalende glimlach zag. 't Werd donker voor z'n ogen, alle remmen vielen weg. Hij kwam pas bij z'n positieven, toen ze gillend op de grond lag met verscheidene steken in de borst en hij met z'n bekladde scheemes in de hand. Vrouw Bol snelde toe en knielde bij Antje Gootjes neer. „Dief, moordenaar", riep ze. Hij vluchtte weg, wierp zijn mes in de sloot en rukte het deksel van de welput en Dorus Bol zag hem erin springen. Hij sloeg onmiddelijk alarm. Voorbijgangers waarschuwden de dokter en de veldwachter. Voor Antje baatte geen hulp. Louw werd zwaar geboeid weggevoerd. „Wat gebeurd er met em?" vroeg Kees Tieleman. „Naar Leeuwarden, de strafgevangenis, denk ik", zei de veldwachter „een levenslang", 't Was het droevig einde van pril geluk van twee of drie jonge mensenlevens. Want korte tijd later meldde Mieke Schepers zich aan de poort van het klooster. „In boetvaardigheid", zei ze „voor de doodzonde van mijn verloofde, wil ik me wijden, ik heb het hem beloofd, ik zal voor hem bidden, zolang als ik leef". Louw Esser kreeg 9 jaar en de mensen zeiden dat hij er nog genadig afkwam. Ik heb hem later gezien, met de schuwe blik in zijn ogen. Ook zag ik de borstrok van Antje met 5 steken. Theodorus v. d. Bolt stierf 10 jaar later aan de verradelijke Spaanse griep, 53 jaar oud en ligt begraven in de N.W. hoek van de R.K. begraaf plaats van Middelhamis. Maar de „Boerderij van Bol", door het derde geslacht van de Fam. Vogelaar bewoond, staat daar nog als een monument dat de eeuwen trotseert, maar ook als een symbool hoe het had moeten zijn: Gij zult liefhebben uwen God, en uws' naasten als uwzelven. SS Het bestuur van de Christelijke school voor S Speciaal Onderwijs, vraagt voor haar school J voor M.L.K. te Middelhamis, een 2 morgens en 1 middag, tijdelijk. Brieven aan: S. Eindhout (vsmd. h.d.s.), Postbus 150, 3240 AD Middelhamis. Merritt147 Topkwaliteit voor een lagere prijs: want de Merritt 147 is eenvoudig te bedienen, kan zigzaggen, afwerken, stoppen, knopen aanzetten en knoopsgaten maken. Met verlengtafel en in stevige koffer. Zolang de voorraad strekt; f|*^ I 'Een handelsmerk van The Singer Company Dit zei onze medewerker ADRIE KWIST nog geen twee jaar geleden en nu staat hij het brood te strijken met een penceel om het kwalitatief maar goed te krijgen, wat voor hem resulteerde in een op de Bakkersmanifestatie 1978 te Leiden. ADRIE „PROFICIAT"! .,DE ECHTE BAKKER" EN MEDEWERKERS OOLTGENSPLAAT BOUWBEDRIJF Langeweg 3 Stellendam biedt te koop aan voor economisch gebondenen uit de gemeente Goedereede. Nog enkele woningen beschikbaar; prijzen van 114.000,tot 120.000, Premiebeschikking eerste jaar 4.000, Inlichtingen z.s.m. tel. 01879 - 1739 - 2070

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2