Eerste scheppen grond verzet voor 30 eigen woningen j SLAGERIJ V. d. BEEK f vondcfhelj^fi Küknou.... een politievrouw kom kijken.;, naar eiken 'tEikenhuys l/^I^^SS 50e jaargang Dinsdag 14 imaart 1978 No. 4674 CÜR,. STREEKBLAD OP GEIREFORMEEKDE GRONDSLAC^ VOOR DE ZUID-HOLLAiNDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond SOMMELSDIJK: Eindelijk actie na ZV^ jaar van voorbereiding X ST. JOmS DOELSTBAAT 34 TEL. 4705 SOMMELSDIJK TEL. 4705 X WOENSDAG GEHAKTDAG Voor al uw kwaliteit VLEES en VLEESWAREN 500 gram 3,— kilo 5,75 5,4% van flalciceese beroepsbevollcing wericloos ,,Diepvries'' gaf saldo aan Orgelfonds WASAUTOMAAT DEFE€?r? Toor snelle repaaratie 01877-12S6 Candidaten lijst Hoogzand S.G.P. candidatenlijst E.H.B.O. Middelhamis naar Prov. wedstrijd EXTRA KERKDIENSTEN GEREFORM. GEMEENTEN OUDDORP vrijdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg (bev. ambtsdragers). Jeugdsolisten- concours y^Henri Dunant" woensdag in Stellendam Vrijdag Verkeersquiz in Nieuwe Tonge Receptie afsclieid Zr. J. Koppejan Bejaarden Paasmiddag Dierenbescherming GOEDEREEDE: REUZE SCHOL AANGEVOERD ZUID-AFRIKA SCHRIJFAVOND OUDE TONGE: POSTBOX 8 M MIDDELHAENIS Eedactie en advertenties; Kantoor Laiügeweg 13, Samimelsdijfe Td, (01870) 26 29 Na 8 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BankBaibo MidideUiamis no. 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8.00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij oomtract speciaal tarief. De spaden grond die dhr. W. Kroon, secretaris van de Woningbouwver. „Sommelsdijli" vrijdagmiddag verzette hebben de burger enige moed gegeven. „De burger" staat dan voor de 30 po tentiële eigen woningbezitters die nu met eigen ogen zagen dat er daadwerke lijk een begin werd gemaakt met de realisering van hun gezamenlijke har- tewens; de realisering van een eigen woning in „Sommelsdijk Zuid I". Het moge dan lang geduurd hebben, na vrij dag gloort het perspectief dat meerde ren van hen Kerst '78 onder eigen pan nen kunnen vieren De plannen dateren al van twee-en- een-half jaar geleden. De geïnteresseer den vonden elkaar in de „Stichting eigen woning '77" maar met het in han den krijgen van de bouwgrond wilde het niet vlotten. Pas vorige week werd de verkoop beklonken en dat was het startschot voor een aktle die lang ge noeg gesmoord was geweest. Het bruist, er inmiddels van activiteit en de aan- nemingsmy „Delf- en Scbieland" is er intussen neergestreken om de hand aan de ploeg te slaan. Ten aanschouwe van heel wat belangstellenden sjouwde dhr. Kroon vrijdagmiddag met een kruiwa gen en spade het terrein op om de werkzaamheden symbolisch te begin nen. Op de aangewezen plaats diepte dhr. Kroon eerst een kruikje en vervol gens de eerste steen op, geïnspireerd door een slokje dat hij uit de knapzak had genomen. Hij oogstte applaus na de gedane werkzaamheden en later, in „Vita Nova" waar de genodigden bijeen kwamen werd dhr. Kroon belasting ambtenaar van professie uitvoerig gecomplimenteerd, maar ook goeiig be spot, „want" zei men, „het zweet van een ambtenaar is een goed middel tegen de rheuma". Dhr. Kroon verklaarde daar het kar wei met genoegen te hebben geklaard, ook al omdat hij daarmee het einde van de lijdensweg kon marjieren. Vorig najaar had dhr. Kroon zijn werk als secretaris van de Stichting overge geven, maar méér betreurde hij het dat er tijdens de voorbije 2,5 jaar meerdere belangstellenden hebben afgehaakt om dat het hen te lang ging duren. Dhr. Kroon besloot zijn speech je met de meest hartelijke wens dat de toekomsti ge bewoners straks zeer naar genoegen zullen wonen waarbij zij dan tevens het beleid van de Woningbouwver. blijvend zullen steunen. Dat beleid zal meer en meer gericht zijn op de bouw van premie-koopwonin- gen, zo voorzag voorzitter H. L. van Dhr. Kroon aan het werk, in speciaal pakkie en op de klompen. Kampenhout. „Wat meer en meer gaat klemmen is d?+ we steed? meer komen te staan voor het plegen van sociale ge rechtigheid wat ■we zó zullen moeten invullen dat w^e het bestaande bezit aan woningwetwoningen moeten consolide ren en veilig stellen voor de minder draagkrachtigen", aldus dhr. van Kam penhout. Daarmee wees hij op het door de Woningbouwver. ingeslagen pad van de bouw van eigen woningen, dat spr. graag wilde vervolgen in het overige deel van Sommelsdijk-Zuid en... Som melsdijk-West dat weer vigerend is ge worden nu het plan Wildeman is inge- troltken. Spr. hoopte dat ook daar een woningbouwplan kan worden ontwik keld, „want" zei hij, we willen niet dwarsliggen of lastig zijn, maar we zijn het aan onze stand verplicht om te wer ken in het belang van onze ingezete nen". Met een kwinkslag gaf hij. dhr. van Gastel, directeur van Delf en Schieland „lik op stuk". Dhr. van Gastel had de Ver. de kruiwagen aangeboden w^aar- mee dhr. Kroon zijn daad had gesteld: „Dank u vriendelijk", zei dhr. van Kam penhout, „maar U mag er niet van uit gaan dat dat de kruiwagen is waarmee U gemakkelijk bij ons binnenkomt. Wij blijven behept met een gezonde dosis achterdocht"! Apart ritueel. Dhr. van Gastel had overigens zelf ook nogal wat kwinkslagen gebezigd toen hij de Stichting en de toekomstige bewoners gelukwenste met het thans begonnen werk. In dhr. ICroon zag hij een non-actieve tollenaar die zich deze middag met het verrichten van grond werk onledig had gehouden. Voor dhr. van Gastel was het een apart ritueel ge worden en hij becijferde dat Kroon zo nog 9000 uur door had moeten gaan om alle grondwerk voor de te bouwen wo ningen te verzetten. Helemaal ernst was het hem toen hij alle betrokkenen opriep de bouw niet in de weg te staan door lastig te doen omdat de uitvoeren den het toch al moeilijk genoeg hebben om een werk zonder oponthoud ten uit voer te brengen. Als dat lukt dan zullen zo beloofde dhr. van Gastel de eersten tussen St. Nicolaas en Kerst hun woningen kunnen betrekken. Spr. bood de Ver. een nog te ontwerpen vlag en de kruiwagen met schop aan, dhr. Kroon tenslotte dankend voor de schop in de grond en de schop in de goeie richting. Een gelukwens werd vervolgens ge sproken door burg. van Es van Middel- hamis met wat hij noemde „een plezie rige ontwikkeling". Graag bood dhr. van Es de Woning bouwver. zijn complimenten aan voor dat streven. Tenslotte was het namens de a.s. bewoners dhr. van Gerlingen die opgelucht omdat het nu eindelijk be gonnen was een gelukwens uitsprak waarin hij de Woningbouwver. zijn er kentelijkheid betuigde voor de aanpak waarvan het vervolg met grote belang stelling zal worden gevolgd. Mariniersweg 281,hk.Hoogstraat R.daml |2Maandag^esjotei^reroi0^33744j Maar liefst 5,4''/o van de mnl. be roepsbevolking op Flakkee is momen teel zonder werk. In het district Spij- kenisse en het district Oud Beijerland van het Gewestelijk Arbeidsbureau be draagt dat percentage 2,5 en 1,7 en dat laat duidelijk zien dat Flakkee er met zijn 5,4''/o wel erg bekaaid afkomt. Het flakkeese werklozental groeide in februari van 399 (in januari) tot 426, onder wie 29 jongeren t.m. 18 jaar. De onderverdeling is als volgt: Bouw vakkers 142; metaalbewerkers 30; land- bouwpersoneel 66; handelspersoneel 6; transportpersoneel 49; kantoor-onder wijzend personeel 16; losse arbeiders 44; overigeberoepen 73. De vraag naar mnl. werknemers daalde tot 25, waaronder 5 jeugdigen. Het aantal werkloze vrouwen en meis jes verminderde in februari tot 96; in januari stonden er nog 103 te boek. Onder de 96 bevinden zich 25 jongeren t.m. 18 jaar. Er is vraag naar slechts 3 vrouwen en meisjes. De werklozen zijn als volgt onder te verdelen: 18 winkelbediendes, 25 kan toorbediendes anderwijs personeel; 8 huishoudelijk personeel en 45 overigen. SOMMELSDIJK De vorige week vrijdag gehouden alg. ledenvergadering van de „Coöp. Ver. tot Exploitatie van diepvrieskluizen G.A. te S'dijk" is de laatste vergadering geweest, omdat de Ver. is opgeheven. Opnieuw is daarmede een Vereniging uit het Sommelsdijkse dorpsleven ver dwenen. Onder leiding van de voorz. dhr. K, van Es werden de nog reste rende agenda-punten vlot afgehandeld. Met algemene stemmen werd besloten het resterende saldo te schenken ten bate van het Orgelfonds van de Ned. Herv. Kerk. MIDDELHARNIS: Op een zeer vriendschappelijke en openhartige vergadering gehouden door de leden van lijst HOOGZAND op 10 maart 1978 werd de candidatenlijst voor de op 31 mei a.s. te houden gemeente raadsverkiezing als volgt vastgesteld: 1. D. Hoogzand, Sommelsdijk; 2. L. Taa ie, Middelhamis; 3. A. B. Cramer, Mid- delhamis; 4. Mevr. A. Koningswoud- Kieviet, Stad aan 't Haringvliet; 5. Mevr C. V. Nimwegen-Breur, Sommelsdijk. 6. H. A. Noteboom, Nieuwe Tonge; 7. J. v. Dongen, Sommelsdijk; 8. Mej. M. v. Oudenaren, Middelhamis; 9. S. H. v. Driel, Stad a. h. Haringvliet; 10. J. Vijf- huizen, Sommelsdijk; 11. L. v. Antwer pen, Sommelsdijk. 12. N. J. v. Donge, Middelhamis; 13. Mevr. P. A. M. Ver hoef-v. d. Heijden, Sommelsdijk; 14. Mevr. J. V. Brussel-Faasse, Sommels dijk; 15. A. V. Heemst, Nieuwe Tonge; 16. Mej. A. de Roo, Sommelsdijk. 17. A. Breur, Sommelsdijk. 18. J. v. Wezel, Middelhamis; 19. P. v. Nimwegen, Som melsdijk; 20. Mevr. F. Vroegindeweij- Saarloos, Middelhamis. GEMEENTE GOEDEREEDE De candidaten, welke op een verkies bare plaats voorkomen op de S.G.P.- lijst voor de te houden gemeenteraads verkiezing in de gemeente Goedereede zijn: 1. A. de Jong, Ouddorp 2. J. Voogd, Ouddorp 3. B. Noorthoek, Stellendam 4. F. V. d. Laan, Goedereede 5. T. van Dam, Ouddorp 6. J. A. Biemond, Stellendam. De laatstgenoemde candidaat zal zich speciaal bezig houden met de visserij- belangen. De EHBO-ploeg Middelhamis I zal a.s. zaterdag deelnemen aan de Prov. EHBO-wedstrijd in Zwijndrecht. De ploeg maakte zich die deelname waardig door op zaterdag 4 maart in Ouddorp als eerste te eindigen in de toen gehou den eilandelijke wedstrijd. De ploeg van Ouddorp eindigde als tweede. Mocht Middelhamis in Zwijndrecht als de bes te eindigen dan staat deelname aan het landelijk kampioenschap op 6 mei in Enschede open. Zoals u reeds eerder heeft kunnen lezen wordt het jeugdsolistenconcours dit jaar gehouden op zaterdag 6 mei in het veren, gebouw „Melishof" in Me lissant. Aanmeldingen voor dit concours moe ten binnen zijn voor 8 april. Inschrijf formulieren kunt u telefonisch bestel len bij C. J. Smit, Julianaweg 6, Me- Ussant, tel. 01877-1270. Woensdag 15 maart overnacht het Ro de Kruis hospitaal schip de Henri Du- nant in de Deltahaven te Stellendam. Aan boord bevinden zich 70 ge handicapte gasten uit de provincie Noord Holland. Door de afdeling Stellendam wordt de gasten een presentje en een gezellige avond aangeboden. A.s. vrijdag wordt door de afd. Nieu we Tonge van VeiUg Verkeer Neder land de jaarlijkse verkeersquiz gehou den. Aan de quiz wordt door 10 vereni gingen deelgenomen, elk met 3 leden. De leiding berust bij dhr. P. v. Gent uit Dordrecht. De avond die overigens bijzonder leerzaam zal zijn is voor ieder vrij toegankelijk; zaal open om. kwart over 7, aanvang kwart voor 8. DIRKSLAND Bouwvakkers kunnen voor de a.s. feestdagen vakantiebonnen verzilveren op woensdag 15 maart van 7 tot 9 uur bij P.V. T. Knöps, Philiphoofjesweg 22. MELISSANT Woensdag 15 maart wordt ter gele genheid van het afscheid van Zr. J. Koppejan als wijkverpleegster van het Groene Kruis, een receptie gehouden in Melishof". Aanvang 8 uur. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK De N.C.V.B. afd. M'hamis-S'dijk no digt de bejaarden hartelijk uit op dins dagmiddag 21 maart half drie in de Jeugdhaven. De meditatie hoopt ds. A. Beens, Ned. Herv. predikant te Som melsdijk voor ons te verzorgen. U kunt deze middag nog opgeven voor het reisje dat we D.V. 7 juni hopen te houden. Kosten 50.Wilt u deze middag zo veel mogelijk betalen? Als u vervoer nodig hebt, kunt u zich opgeven bij mevr. C. Bienefelt ,tel. 3428, mevr. E. Groéneveld, tel. 2773. Te Sommelsdijk is zaterdag j.l. een jonge, rode spaniel (reu) opgevangen. Het dier is plm. een half jaar oud, zeer vermagerd en heeft een stuk touw als halsband om. Inl. bij Mevr. v. d. Berg, Westdijk 15 te Melissant, tel. 01877-1232. Door de G.O. 1 van de Gebr. Melissant is vorige week een reu ze schol aangevoerd. De vis woog 6,2 kilo en was 83 cm lang. Infor matie bij het RIVO (het Rijksin stituut voor Visserij-Onderzoek) leerde dat de grootste tot nu toe in de Noordzee gevangen schol 62 cm lang was. In de Barendszee is er ooit een gevangen die 7 kilo woog. Het RIVO veronderstelt dat de schol die de gebr. Melis sant aanvoerden ca. 45 jr. oud zal zijn. Het Instituut heeft de vis voor nadere bestudering aange kocht. Dnderdag, 16 maart om 8.00 uur, or ganiseert de Werkgroep Middelhamis van Amnesty International weer een openbare schrijfavond in het Diekhuus te Middelhamis. Deze keer zal de schrijfavond geheel in het teken staan van de Internationale Zuid-Afrika Aktie die A.I. van februari tot en met maart 1978 organiseert. A.I. is een onpartijdige organisatie die zich inzet voor politieke gevangenen over de hele wereld. Het hoofddoel van de avond zal zijn: het schrijven van brieven, aan de hand van voorbeelden, aan allerlei instan ties in Zuid-Afriica. Hierna zal er uitgebreide documenta tie over de apartheid voor iedereen be schikbaar zijn. Iedereen is van harte welkom. Werkgroep Middelhamis. OUDDORP Ger. Kerk. Bidstond voor gewas, ar beid en visserij heden (dinsdag)avond 7.30 uur, ds. H. de Valk. OOLTGENSPLAAT Jaarvergadering Zendingskrans en Jeugdverenigingen D.V. woensdag 15 maart des nam. 7.30 uur zal de gecombineerde Jaarvergade ring van de Zendingskrans „Martha" en de Jeugdverenigingen van de Geref. Gemeente gehouden worden in het Kerkgebouw aan de Molendijk 89. Spre ker op deze avond is dhr. J. H. Mauritz, jeugdwerkleider te Kamerik met als onderwerp: „De Bijbel, Gods Woord". Iedereen is hartelijk w^elkom. Kerkdienst. Donderdag 16 maart a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Ge meente voorgaan ds. P. Blok te Dirks- land. Bijbelkring. Vrijdag 17 maart a.s. des nam. 8 uur door ds. T. W. v. Bennekom de Bijbelkring wordt voortgezet in de Consistorieliamer. Besproken zal worden Daniël 9. Oud-inwoner overleden. Op vrijdag 10 maart j.l. overleed op 78 jarige leef tijd in het „Ikazia"-ziekenhuis te Rot terdam, mevrouw Cornelia Troost, echt genote van de heer J. Leijdens, wonende Moerkerkestraat 119a te Rotterdam. De crematie zal plaats vinden woensdag 15 maart te 14.00 uur in het crematorium Maeterlinckweg 101, aldaar. De groep Oude Tonge van de Rijkspolitie heeft vorige week een niet onplezierige Flakkeese pri meur gehad. Politie-agente in spé, de 18 jarige Hetty V. d. Nieuwendijk uit Middelhamis, stude rend aan de politieschool in Harlingen, liep in de groep een week stage en dat heeft haar manne lijke collega's om uiteenlopende redenen druk bezig gehouden. Hetty lijkt de spits te hebben afgebeten voor de komst van vrouwelijk politie personeel ook naar Flakkee. Alleen al bij haar op school zijn 60 dames in opleiding en nog meer zijn er in opleiding op de school in Apeldoorn. In haar eerste stageweek heeft Hetty een diep tepunt en een hoogtepunt uit het politieleven meegemaakt. Het dieptepunt ervoer ze toen vo rige week in Oude Tonge een jeugdig verkeers- slachtoffertje viel; het hoogtepunt viel zaterdag avond toen in het Vormingscentrum een inslui per op heterdaad kon worden betrapt. Hetty was samen met Opperwmr. Bisschop op patrouille toen ze de insluiper een jongeman uit Som melsdijk die het al twee keer eerder gelapt had in de kraag konden vatten. Gistermiddag rondde ze haar stageweek af met een verkeerscontrole waarin ze met zwier de auto's tot stoppen maan de.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1