EHAtiDEn niEUWS W. RIKKEN B.V. HET MEISIE MET DE SCHELDNBMI Stadtenaar mag zijn duivenhok tocii bouwen vcMidefheijcPcii Herv icerk ondergaat opknapbeurt CëMIÊ) naaimachines met kortingen tot 250,- 2e Wad Dinsdag 7 maart 1978 No. 4672 RAAD MIDDELHARNIS: TV DIFECT? Toor snelle reparatie 01877-1236 OOLTGENSPLAAT Interieur stevig ,,inge Kandidaten P.v.d.A. voor de gemeenteraad „Heuglijke'' verjaardag voor belastingconsulent Twee Good-Luck ploegen kampioen RIKKEN heeft noig een beperkt aantal splinternieuwe PFAFF naaimachines met KOETINGEilV tot 250, Ruil iiiu Uw verouderde naaimachine in voor een beroem de Pfaff ft Grote sortering betere gebruikte naatmachines voor speciale prijzen en met garantie! Bergen op Zoom Korte Meestraat 17 - Tel. 01640 - 35878 Zwem wedstrijden in Bruinissoy tussen basisscholen uit de gemeenten: Goede- reede, Nieuwerkerky Middeiharnis en Bruinisse VEBVOLOVEBHAAL Bij het vele dat in de donderdagavond gehouden raadsvergadering besproken werd was er ook 's raads bevinden op twee ingediende bezwaarschriften tegen de weigering van een bouwvergunning. De heren Buijs te Nieuwe Tonge waren In de pen geklommen omdat ze van B. en W. een nissenhut bij hun recreatie- bedrijf langs de Havenweg niet mochten bouwen en dhr. L. J. Visser was bij de raad in beroep gegaan omdat B. en W. hem toestemming hadden geweigerd achter zijn woning langs de Vrouwtjes- weg te Stad een duivenhok te plaatsen. Het duivenhok mag er komen, de nis senhut niet, dat is kort en goed de slot conclusie, maar om zover te komen had de raad heel wat woorden nodig. Voor de gevraagde bouw van de nissenhut een Romney-loods bestond niet zo veel sympathie omdat de loods zou moe ten komen op een plaats die voor par keerruimte is gereserveerd. Bovendien vinden B. en W. en het gros van de raadsleden zo'n loods ook storend in het landschap. Voor het overige menen B. en W. ook dat zo'n loods een agrarisch karakter draagt terwijl het bedrijf van de heren Buijs recreatief is, voor die be stemming hebben zij alle medewerking gekregen, niet echter voor de loods. Dat, ondanks het pleit dat dhr. Jacobs voerde, gevolgd door dhr. Huijsen die het ook al niet bezwaarlijk vond als de loods er zou komen, mits groen geverfd om zoveel mogelijk aan de omgeving aangepast te zijn. Er staat al zo'n loods en als er nou een ander afwijkend bouwwerk bij zou moeten komen wordt het er een potpourri", waarschuwde dhr. Huijsen. Ook dhr. J. T. M. Ja- cobsi (VVD) bezag dat de loods helemaal uit het gezicht zou komen te staan. „Er staat er één en nog een erbij maakt het niet lelijker" hield dhr. Jacobs vol, in tegenstelling tot de voorz. burg. van. Es die meende dat het met de bouw van nog een loods twee keer zo lelijk wordt De nissenhut bleek er al gauw niet in te zitten, maar anders verging het het duivenhok van dhr. Visser. In Oost- flakkee had dhr. Visser wel toestem-, ming voor plaatsing gekregen en de raadsleden zagen niet in waarom dat dan langs de Vrouwtjesweg ook niet zou kunnen, aan de rand van het dorp en voor niemand enige hinder veroorza kend. Dhr. Visser is ras-hobbyist en i.v.m. zijn gezondheid wat gehandicapt, een reden te over voor de raadsleden om over het hart te strijken, zoals dhr. Jacobs voorstelde. Hij vond de heren Grinwis, P. Tiggelman en Villerius ge heel aan zijn zijde. Het voorstel van B. en W. het bezwaarschrift van dhr. Visser ongegrond te verklaren kelderde dan ook, met alleen de stemmen van de beide wethouders tegen besloot de raad dhr. Visser wel een vergunning te geven. De Hervormde Kerk te Ooltgensplaat ondergaat momenteel een flinke op knapbeurt in verband m^t de desolate toestand van de muren. Wie nu in de kerk komt ziet er niet anders dan wit en zwart plastic. Heel het interieur is als het -ware „ingepakt" om beschadi ging te voorkomen. Met behulp van een ploegje vrijwilligers begon men j.l. maandagmorgen heel vroeg de nodige voorzieningen te treffen. Met materiaal van de Fa. L. C. Dorsman werd het or gel in wit plastic verpakt, de monumen tale preekstoel met de ouderlingenbank (de z.g.n. „tuin") kreeg een zwart om hulsel en over de banken is de verhou ding wit-zwart. Lange ladders en stevige stellage's OOSTFLAKKEE In een gehouden ledenvergadering van de P.v.d.A. te Oostflakkee werd de vol gende kandidatenlijst voor de gemeen teraad vastgesteld: 1. A. Kroon, Oude Tonge. 2. G. W. J. Poortvliet, Ooltgensplaat. 3. J. Zoon, Den Bommel. 4. P. Troost, Ooltgens plaat. 5. A. Both, Oude Tonge. 6. A. Luijendijk, Oude Tonge. 7. H. Postma- Koedoot, Ooltgensplaat. 8. F. M. D. Hoo- gendijk, Ooltgensplaat. 9. C. P. Boger- man, Oude Tonge. 10. H. J. Connor- Mol, Achthuizen. 11. A. Kreeft, Oolt gensplaat. 12. A. J. C. de Jong-Hagens, Oude Tonge. 13. C. de Koning, Oude Tonge. 14. D. P. L. Post-van den Beu ken, Ooltgensplaat. 15. J. Beijer, Oude Tonge. 16. T. Briek-van Eek, Oude Ton ge. 17. Th. van Eek, Oude Tonge, 18. IJ. Vos, Ooltgensplaat. NIEUWE TONGE Verzilvering vakantiezegels a.s. dins dag 7 maart van 69 uur bij de P.V. A. K. V. d. Doel, Westdijk 15a. Bouw 25 dagzegels, schilders 4 weekzegels. werden naar binnen gespouwd, die op grote stukken triplex, die op de banken werden gelegd, een plaats kregen en waarmede men de hoogste punten kan bereiken. Enkele potige vrijwilligers zorgen er voor dat dit materiaal regelmatig wordt verplaatst zodat het personeel van de aannemers de Fa. L. Bakker uit Den- Bommel in samenwerking met het Schildersbedrijf P. Schults B.V. te Zie- rikzee niets in de weg staat. Het personeel van genoemde firma's maakten deze week goede vorderingen. De muren, die eerst worden schoonge maakt worden behandeld met muurverf genaamd Sigmawall RF, van Sigma Coatings B.V. te Uthoom. De gereedge komen vakken zien er keurig uit, glad en helderwit. Weer andere vrijwilligers behandel den de ramen met een wasbeurt aan de buitenkant van de kerk en van binnen kan men nu gelijk zo'n wasbeurt mee nemen. Ook werden nog enkele nood zakelijke reparaties (een nieuw stuk in de vloer) aangebracht en als de schilders hun werk hebben gedaan zal er in de paden een nieuwe vloerbedekking wor den gelegd. De oude Cocosmatten zullen dan verdwijnen. Vrijwilligers gevraagd. Zoals de zaken er nu voorstaan komen de schilders maandag al klaar, maar... dan moet de kerk nog worden schoon gemaakt. Hiervoor worden vrijwilligers gevraagd, dames en ook heren. Wie een handje wil helpen kan zich melden bij de scriba van de kerkeraad, dhr. A. Mans, Weespad 34, tel. 1336. Een gedeelte van het interieur van de Hervormde Kerk te Ooltgens plaat, dat wegens een restauratie stevig is „ingeplakt" met plastic. Een uiterst zure verjaardag werd het voor de belastingconsulent Johan Wil lem E. uit Oude Tonge, toen hij op 21 augustus vorig jaar op rijksweg 19 in de Hoeksche Waard voor maar liefst drie verkeersovertredingen werd ge pakt. Voor het kantongerecht in Oud- Beijerland werd Johan Willem, die door een raadsman terzijde werd gestaan de volgende drie zaken ten laste gelegd: overtreding van de toegestane maximale snelheid van 100 kilometer), het rechts inhalen van een voertuig en het te dicht achter een voertuig rijden, waarbij de afstand varieerde tussen drie en vijf meter. Johan verklaarde dat hij veel haast had, maar tevens werd opgejaagd door een witte volkswagen die met de lichten ontstoken hem erg irriteerde. Johan: „Ik vermoedde niet dat een politieman achter het stuur zat. Ik dacht gewoon dat het een roekeloze rijder was die mij een beetje dwars wilde zitten". Zijn raadsman wilde het rechts inhalen en het zogenaamde „kop- duwen" (te dicht achter auto rijden) niet ontkennen, maar voerde wel aan dat de politieagent zich pas op het laat ste moment, op de Hailngvlietbrug, be kend maakte. „Dat bracht -mijn cUënt erg van streek", aldus de raadsman, „vooral omdat de agent gedurende een lange periode achter mijn cliënt aan bleef rijden, die daarbij voortdurend de lichten in zijn spiegel zag. Dat had een nadelige invloed op zijn snelheid". Kantonrechter mr. J. H. B. Saelman vond dat argument niet doorslaggevend. Wel kon hij het zich indenken dat de politieagent het zogenaamde „kopdu- wen" nooit exact kon hebben vastge steld, omdat deze op een te grote af stand reed. Wel stelde hij: „Regels zijn er om nageleefd te worden. Als ik u zo hoor, heeft u maar weinig oog voor uw eigen fouten". De officier van justitie, mr. Wester- mann-Van Rooijen achtte de verdach te schuldig vanwege het doorslagge vende bewijs dat de betrokken agent in zijn rapport had geleverd: „Ik acht de feiten bewezen. Vooral omdat in het verleden de verdachte ook al diverse bekeuringen wegens te hard rijden heeft gehad. Hij houdt zeker van pittig rij den en daarom zie ik geen reden om enige clementie in mijn eisen te leg gen". De officier van justitie eiste vervol gens een geldboete van 425,en een ontzegging van de rijbevo egdheid voor zes maanden met een proeftijd va ntwee jaar. Een hard gelag voor de destijds jarige belastingconsulent. Zijn raads man vroeg de rechter daarop wel enige clementie te betonen, waarop kanton rechter mr. Saelman de geldboete iets verlaagde 400,en de onvoorwaar delijk intrekking van het rijbewijs schrapte. Belastingconsulent Johan Wil lem zal echter zijn laatste verjaardag nog lang heugen. (Uit het Nieuwsblad van Hoekse Waard). Zaterdag j.l. werden junioren 1 en aspiranten 2 kampioen, terwijl Good- Luck 1 door winst op Oranje Zwart 1 in de 2de klasse blijft. Good-Luck 1 - Oranje-Zwart 1 Na drie m.inuten kwam de thuisclub op 1-0, doordat Lenie Jongejan een doorloopbal goed afronde. Tot aan de rust werd er hard ge speeld en werden nogal wat kansen ge mist, zodat de ruststand 1-0 bleef. Na een kwartier in de tweede helft was het opnieuw Lenie Jongejan die scoorde, nu van afstand, 2-0. Direkt hierna werd het 2-1, echter lemke Huizer bepaalde beheerst de eindstand op 3-1. Good-Luck J - Zwervers J De winnaar van dit duel kon zich kampioen van klasse 3F noemen. Van meet af aan speelde Good-Luck sterker, dit werd tot uiting gebracht door Bram Grootenboer, eerst met een afstandschot en even later uit een vrije worp, 2-0. Zwervers kreeg meer vat op het spel en schoot 2-1 in. Na een kwartier kwam Margie Aupperlee vrij en schoot zuiver 3-1 in. Op slag van rust kwara Zwervers via een strafworp dichterbij, 3-2. Na de rust hep Good-Luck wat ver der uit door een strafworp van Petra Vermeiilen, terwijl in de 10de minuut Joop Verolme eveneens met een straf worp 5-2 aantekende. Dezelfde speler schoot van afstand 6-2 in, waarna Zwervers in de slotfase door een strafworp en een afstandschot op 6-4 kwam, geest dus voor de Rood- Witten uit Middelhamis. De jeugdselektie bestond uit: Sandra In het zwembad „het Aquarium" te Bruinisse is het op zaterdag 4 maart, een echt zwemfestijn geworden voor de schooljeugd uit Middelhamis, Stellen- dam, Nieuwerkerk en Bruinisse. Voor al voor de schoUeren uit Middelhamis. Zij kwamen als grote overwinnaars uit het zwemwater. De schooljeugd uit de gem. Goede- reede, m.n. uit Stellendam, wisten zich goed te weren, ondanks dat zij in hun gemeente 's winters niet kunnen zwem men. Zij legde beslag op een tweede plaats. Bij Nieuwerkerk en Bruinisse ging vooral de strijd, wie de derde en vierde plaats zou gaan bezetten. Uiteindelijk kon Bnoinisse beslag leggen op de der de plaats en werd Nieuwerkerk vierde. Zoals de Rabo-banken in Stellendam, Nieuwerkerk en Middelhamis bij der gelijke schoolwedstrijden voor de prij zen zorgden in het verleden, zo zorgde nu de Rabo-bank uit Bruinisse voor de nodige vaantjes en medaUles. De einduitslag werd: 1. Middelhamis 1191.9 pnt. 2. Stellendam 1266.6 pnt. 3. Bruinisse 1332.9 pnt. 4. Nieuwerkerk 1368.3 pnt. Er werd gezwommen door 8 meisjes en 8 jongens per gemeente: 50 mtr. schoolslag, 50 meter borst- crawl, 50 mtr. rugcrawl en een estafette van 4 X 50 mtr. door 2 jongens en 2 meisjes. De beste persoonlijke prestaties: Schoolslag - meisjes: 1. Silvia Kievit, M'harnis. 2. Tineke Kievit, M'hamis. 3. Magda Stoutjesdijk, N'kerk. Schoolslag - Jongens: 1. Leon Knape, M'harnis. 2. André v. d. Nieuwendijk, St'dam. 3. Will v. Vliet, M'hamis. Borstcrawl: meisjes. 1. Silvia Kievit, M'hamis. 2. Marleen Wijnhof, M'har nis. 3. Henneijien Campfëns, M'harnis. Jongens: 1. Will v. Vliet, M'harnis. 2. André v. d. Nieuwendijk, St'dam. 3. Leon Knape, M'hamis. Rugcrawl: meisjes. 1. Silvia Kievit, M'harnis. 2. Marleen Wijnhoff, M'har nis. 3. Magda Stoutjesdijk, N'kerk. Jongens: 1. Robin Jacobs, St'dam. 2. Adrie Schippers, M'hamis. 3. Will van Vhet, M'harnis. De estafette: 1. Middelhamis. 2. Stel lendam. 3. Nieuwerkerk. 4. Bruinisse. Vermeulen, Petra Vermeulen, Marige Aupperlee, Ditty Grootenboer, Henny Dubbeld, Joop Verolmie, Bram Grooten boer, Adrie Klein, Antonio Meeuwsen, Leo Klein, leider Jan verhage en trai ner Leen van Antwerpen. Door een 1-8 overwinning op OWK werd de aspirantenploeg van trainer Jan van Wezel kampioen. Deze ploeg bestond uit: Antoinette de Gier, Marleen Kik, Henny v. d. Laan, Danielle Vermeulen, Ko Tanis, Wim Huizer, Dick Boeter, Herbert Robijn. Senioren 2 en 4 zagen geen kans om punten te halen, terwijl het 3de senior team niet in het veld kwam. THOLEN Gemeenteavond Herv. Kerk. Onder leiding van de kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente, de heer P. Drooger, werd er donderdagavond door de kerk voogdij in het verenigingsgebouw De Wingerd een „gemeenteavond" gehou den. Op deze druk bezochte bijeenkomst werd gesproken over de verkoop van een stuk grond aan de Molenweg aan de heer A. Schot, de doorvoering van in elke dienst een tw^eede collecte te houden en zitplaatshuurverhoging en/ of geleidelijke overgang naar geheel vrije zitplaatsen. Na nogal heftige dis cussies werd er over de tweede col lecte en zitplaatsen nog geen definitieve beslissing genomen. Fietstocht. De wielerclub De Fuik houdt zaterdag 18 maart een recreatie ve fietstocht over 30 km. vanuit Sint Maartensdijk over het eiland Tholen. Vrouwen Adviescommissie. Woens^ dagmiddag heeft burgemeester J. C. van Boeijen de Vrouwen Adviescom missie (V.A.C.) voor de woningbouw ge ïnstalleerd. De installatie geschiedde in het gemeentehuis te Tholen waarbij aanwezig waren vertegenwoordigsters van landelijke en provinciale V.A.C.'s, leden van de commissie uit Bergen op Zoom, de heer P. A. Boot, directeur ge meentewerken te Tholen en afgevaar digden van de woningbouwverenigingen op het eiland Tholen. De V.A.C. van Tholen bestaat uit 15 leden, afkomstig uit de 7 woonkernen, die de gemeente telt. Mej. H. van Dijk 100 jaar. De op 3 maart 1878 te Tholen geboren Helena van Dijk werd vrijdag 100 jaar. Zij wordt sinds 1964 verpleegd in het rust huis Ten Anker. Haar gezichtsvermo gen is zeer slecht en zij is ook hardho- rend. Zij is nu weer wat hersteld van een griepaanval zodat deze dag voor haar weinig meer betekent en voor de familie een sober karakter had. Zij is ongehuwd gebleven. STAVENISSE Rommelmarkt. De jeugdverenigingen van de Ned. Herv. Kerk hebben ten bate van de kerk een verkoping ge houden van ingezamelde goederen. De verkoping bracht ruim 1.000.op. ST. PHILIPSLAND Vijftienjarige jongen verdronken. Tijdens een oefening van de brand weer, onder leiding van commandant Van Duiu-en woensdagavond bij de vlasfabriek is diens 15-jarige zoon te water geraakt en verdronken. De jon gen had bij de pomp van de brandweer gestaan en werd later vermist. Hoe de jongen in het water is terecht gekomen is alsnog onbekend. Het stoffelijk overschot werd later op de avond door duikers van de Roosen- daalse brandweer geborgen. Benoeming wijkzuster. Mevrouw Vriens-Bol uit Oud Vossemeer is per 1 maart benoemd tot wijkverpleegster van het Groene Kruis. Mevrouw Vriens volgde een opleiding in het ziekenhuis Lievensberg te Ber gen op Zoom en is nu verpleegkundige A. OUD VOSSEMEER Kleuters bij de warme bakker. Een groep van 20 kleuters van de Chr. kleu terschool Hummelvreugd bracht dezer dagen een beeoek aan de bakkerij Ben van Mierloo, waar pas een nieuwe oven is geplaatst. De kinderen die zelf deeg mannetjes maken en gebakken moch ten die mee naar huis nemen. Donderdag en maandag kunnen de andere 44 kinderen van Hummelvreugd komen en donderdag 9 maart de kleuy ters van de R.K. school. door T. Mateboer N.V. Ultgevera ,J)e Banier" - Utrecht 47 Een bang gevoel bekruipt hem als hij op de stoep staat. Zou ze niet thuis zijn? Hij drukt op de bel. Hij hoort geen geluid, noch ontdekt hij enig licht. Zou ze ergens heen zijn? Meisjesver eniging is er vanavond niet, dat weet hij zeker. En anders gaat ze nooit uit; dat heeft ze zelf wel eens gezegd. Voor de tweede keer belt hij. Dan op eens begint de hond in de bijkeuken te blaffen. Plotseling hoort hij gestommel achter het huis. Zou ze daar soms zijn? Enting stapt van het stoepje af en be weegt zich tastende langs de struiken naar achteren. Opeens doemt er iemand voor hem op. Enting schrikt. „Wie is daar?" roept hij. „Goed volk", mompelt de donkere fi guur voor hem. Maar Enting vertrouwt het niet en grijpt de man bij de schou ders. „Wie ben je? Wat moet je hier?" „Laat me los. Ik ben het", zegt de donkere gedaante en meteen wringt hij zich voorbij Enting. De laatste kijkt de schim verbaasd na. „Agterop, ouderling Agterop, wat had die hier te zoeken?" Entmg begrijpt er niets van, vertrouwt het niet erg. Even blijft hij besluiteloos staan; dan rept hij zich naar de weg. Maar de man is al verdwenen, opgeslokt door de duisternis. Met een hoofd vol gedachten keert hij naar het stoepje terug. 't Heeft geen zin nog eens aan te bel len. Ze is niet thuis, dat is nu wel dui delijk. En het haalt niets uit hier langer te wachten. Wie weet hoe lang ze nog weg blijft en of ze vanavond nog thuis komt. En Enting weet nu ook meteen hoe zijn kansen staan. Het is verloren. Hij heeft zijn lot in Gods handen wil len leggen. Hij heeft aan Hem de beslissing wil len laten en weet nu dat hij totaal ver keerd is. Hij heeft de hulp van God in geroepen als een soort tovermiddel. Hij loopt langzaam terug naar zijn wagen. Even later zit hij alleen in zijn een zaam huis. Hij stut het hoofd in de handen en heeft een hekel aan zichzelf. Hoe kon hij denken dat het alles maar zó ging. Alsof voor grote zaken in het leven de hemel niet gevraagd moet wor den. Hij realiseert zich bitter dat het alles mensenwerk is geweest. O, dat hij haar lief heeft, zó erg lief heeft dat hij zonder haar niet meer zou kunnen le ven, zijn hart bekent het. Maar heeft hij de hemel bestormd om Gods toestem- ming6 Heeft hij geworsteld om Gods goedkeuring? Is hij vanavond op de knieën gegaan vóór hij de grote stap ondernam? Huwelijken worden in de hemel ge sloten, is het gezegde, en in de Bijbel staat dat God Zelf de vrouw als met Zijn hand aan de man schenkt. Bij hem is dat kennelijk niet het geval. Het is immers geen Godswerk dat hij bij de hand heeft, 't Is alles zijn eigen werk, dat tot een volkomen mislukking zou uitlopen als hij er mee doorging. Hij moet haar uit zijn gedachten zetten, to taal afstand van haar doen. Zij is niet voor hem bestemd Bij die gedachte wordt het hem zó be nauwd, dat hij zijn das losmkt en naar adem snakt. Hij staat op en loopt met grote stappen de kamer op en neer. Dan stoot hij de deur open, even kijkt hij bij zijn slapende kind, en dan vlucht hij de nacht in. Hij weet niet waar hij loopt en waar hij heen wil. De handen diep in de zakken gestopt, het blote hoofd in de koele wind, zo beent hij over de grindweg. Een sombere klacht komt er uit zijn borst: Heere, Gij wilt niet dat de mens alleen zij. aarom laat U mij dan alleen in het leven rondtobben Hoofdstuk XX Als Jannetje om vier uur uit school komt, ligt er een brief op de mat. Er staat geen afzender op. Nieuwsgierig snijdt ze hem open. „Beste juffrouw", leest ze. Vlug slaat ze het blad om en glijden haar ogen naar de ondertekening: Dika Agterop. Wat mag die haar te vertellen heb ben? „U zult wel vreemd opkijken als u een brief van mij krijgt. Eigenlijk had ik u wel eerder moeten schrijven en u bedanken voor alles wat u voor mij gedaan hebt; dat ik daartoe nooit gekomen ben, komt doordat ik het hier helemaal niet naar mijn zin heb. Al vanaf de eerste dag is het mis gegaan. Doordat het werk mij steeds teleurstelde, heb ik noQlt lust gehad u te schrijven. Ik hoopte steeds, dat het verbeteren zou, maar nu weet ik dat dit niet meer zal gebeuren. Al dadelijk ben ik op het ziekenhuis tewerk gesteld, maar omdat ik geen vooropleiding heb gehad, kon ik niet in aanmerking ko men voor de opleiding tot verpleegster, en zo kreeg ik de geringste baantjes op te knappen. Daardoor ook kon ik niet opgenomen worden in het zusterhuis en moest ik zelf een kosthuis zoeken. Het werk begint mij steeds meer tegen te staan; kontakt met anderen heb ik niet dan alleen met werkvrouwen en mei den, die hier maar voor een paar uur komen en die het alleen om de ver dienste te doen is. Als ik mij indenk, dat hier nooit verandering in zal komen, dan ben ik de wanhoop nabij. U hebt mij met recht gewaarschuwd voor de gevaren. Ik dacht toen aan heel andere gevaren, die ik zeker wel aan zou kun nen, maar ik dacht niet aan het gevaar van de eenzaamheid en het berouw. Ik ben een eenling in deze grote stad. 'k- Heb niemand om mee te praten, 'k Kan mijn gedachten niet kwijt. En het ergste is dat het steeds op mij afkomt mijn ouders verdriet te hebben gedaan. Ik ben ongehoorzaam geweest. Zondag hoorde ik in de kerk dat dit de grootste zonde is, want daarmee begon de ellen de van de mensen. Ongehoorzaamheid is een gebrek aan liefde. Als ik mijn hart naga, dan moet ik erkennen dat het toch bij mij zo niet gesteld is. Ik ben wel ongehoorzaam geweest, maar dat kwam niet door gebrek aan Uefde. Als vader maar wat minder streng was, dan had hij over mij niet te klagen. Maar nu is dat allemaal gebeurd, en nu weet ik niet meer hoe het moet. O, als u wist hoe gek ik soms wel eens denkdan maak ik mij bang voor mijzelf. Ik heb er behoefte aan dit eens te schrijven en ik weet dat u mij zult begrijpen. Ik zou wel weer naar huis wUlen, als ik maar durfde; als ik maar wist, dat ik thuis weer als kind ontvangen werd. Wilt u eens stilletjes informeren hoe het bij ons thuis gesteld is? U kunt daar mis schien wel achter komen zonder dat het opvalt. En schrijf mij dan eens hoe u er over denkt. Met vriendelijke groeten..." Juffrouw Bolle blijft met het papier in de handen zitten. Haar ogen staren door het raam en ze merkt niet dat de hond al ettelijke pogingen heeft gedaan om haar aandacht te trekken. Buiten zingt een merel; voor het venster wiegt een bloeiende tak van de riebes heen en weer. Jannetje kijkt op haar horloge. Twin tig voor vijf. Om tien voor vijf gaat er een bus. Ze pakt de hond bij zijn hals band en trekt hem mee naar de bijkeu ken. Vlug gooit ze wat voer in z'n bak; water is er nog voldoende, en dan schiet ze haar mantel aan. Haar fiets weet ze nog vlug in het café op de markt in be waring te geven en dan springt ze op het laatste nippertje in de bus. Als ze al dicht bij de stad zijn geko men, kontroleert Jannetje het adres. Ze moet een heel eind lopen. Het is al tegen 7 uur als ze eindelijk voor het huis staat, waarin Dika haar kamer heeft. Een zure juffrouw doet haar open. (Wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 5