Henk y. <f. Meer gaf Fiat en Honda in nfiidiieiitarnis een nieuwe „stai" vofidcrheijdefi SLAGERIJ V. d. BEEK v*. kom kijken.i^f rnaaif eiken; 'tEikenhuys 50e jaargang Diimdag 7 maaai; 1978 No. 4672 CHR. STREEKBLlAX) OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG" VOOR DB ZUm-HOLLANDSB EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond APPARAATJE VOOR MOND OP MOND BEADEMING Inentingen tegen D.K.P., mazelen en rode hond Rechtzaak tegen vissers: Fout van een ton WASAUTOMIUIT DEFECT? v<ooT Bnella reparatie I 01877-1236 I CDA Oostfiakkee op Herv. Scholen Dierenbescherming Goed tehuis gezocht Officiële opening op 17 maart AMRO BANK OUDDORP NAAR NIEUW KANTOOR Lezing oyer Gewasbescherming Rommelmarkt in Den Bommel Plaatselijk nieyws BRANDJE SNEL GEBLUST TEL. 4705 ST. soms DOELSTRAAT 34 SOMMELSDIJK TEL. Voor al uw kwaliteit VLEES en VLEESWAREN 4705 ------- WOENSDAG GEHAKTDAG 500 gram 3,- kUo 5,75 l POSTBOX 8 MIDDELHAENIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sonunelsdijk Tel, (01870) 26 29 Na 8 uur (01870) 33 92 Giro 167930 Bank Eabo Middelhamis no, 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Sporthal conciërge Jordaan is wel licht de enige Flakkeeër en één van de weinigen in ,den lande die een handig apparaatje voor het gebruik bij mond- op-mond-beademing tot zijn beschik king heeft Dhr. Jordaan seinde het ons door omdat hij veronderstelt dat er veel meer belangstelling voor zal bestaan. Het apparaatje komt uit Engeland en werd enige tijd geleden getest door een Brabants politiekorps. Dhr. Jordaan las dat en kreeg het apparaatje, waarvan er in ons land slechts 5 beschikbaar waren te pakken. Het kan inmiddels besteld worden bij de Fa. Hoek-Loos te Rotter dam voor de luttele prijs van 32,95. De „Brook life airway" heft het min der hygiënische aspect van de mond-op- mon beademing helemaal op. Er behoeft geen direct mond op mond contact meer te bestaan. De helper blaast de patiënt lucht in via een pijpje (dat tevens de tong omlaag houdt) waarna de lucht uit de patiënt via een andere uitgang het buisje, weer verlaat. Het apparaatje is een zeer bruikbaar hulpmiddel gebleken voor het toepassen waarvan geen medi sche kennis noodzakelijk is. Dhr. Jor daan zpu dan ook wensen dat het in openbare gelegenheden, sportzalen, op brandweerwagens e.d. voorhanden komt. Het apparaatje, links het mondstuk (voor de patiënt) en rechts het pijpje waardoor de lucht ingeblazen wordt. Voor de in 1969 en 1974 geborenen wordt de komende weken door de plaatselijke entadmlnistraties weer de gelegenheid gegeven voor vaccinatie te gen D(ifterie) T(etanus) P(oUo). Tevens wordt voor deze jaarklassen de gelegenheid geboden voor vaccinatie tegen mazelen. Bovendien kunnen de meisjes beho rende tot de jaarklasse 1967 worden ge vaccineerd tegen Rubella (rode hond). Alle tot bovenvermelde jaarklassen behorende personen zullen tijdig een oproepingskaart voor deze inentingen ontvangen. De betreffende ouders worden ver zocht in het belang van hun kinderen hun medewerking te verlenen. De gelegenheid tot deze inentingen wordt geboden op de volgende data en in de volgende plaatsen (tijdstippen zijn op oproepingskaarten vermeld): Herhingen: 14 maart Groene Kruisge- bouw. Melissant: 15 maart Groene Kruisge- bouw. Dirksland; 16 en 22 maart Groene Kruisgebouw. In het Rechtbankverslag in de krant van j.l. vrijdag, waarin de Rechtszitting tegen ruim dertig Goereese vissers werd weergegeven maakten we een fout van een ton. Dhr. Groenendijk zei niet dat hij in '76 150.000,over had gehoud- den, maar 50.000,Overigens vindt hij dat we hem ten onrechte afgeschil derd hebben als iemand die liever de beschuldigende vinger naar de ander uitstak dan de hand in eigen boezem te steken. Mariniersweg 281,hk.Hoogstraat R.damI l'sMaandags gesloten Tel. 010-133744| De K.V.P. Oostflalckee heeft van het CDA partijbestuur te Den Haag toe stemming gekregen om als CDA aan de komende gemeenteraadsverkiezingen deel te nemen. In een volgende editie van dit blad zal zij hierover nader informeren. STELLENDAM Nadat vorig jaar op de Herv. basis- en kleuterschool de visserij alle aan dacht heeft gekregen is nu een project gehouden over alles wat des landbouws is. Het onderwijzend personeel maar ze ker ook de kleuters en de jongens en meisjes van de basisschool hebben er zich weer voor ingespannen er iets moois van te maken en vrijdag kan ieder gaan zien wat ze er van terecht gebracht hebben. Van 7 tot 9 uur 's avonds zal er „open huis" worden ge-r houden. Er is een tentoonstelling opgezet van o.m. oude landbouwwerktuigen, er zal worden gekarnd met een oude kamma- chine en het spinnen van wol zal wor den gedemonstreerd. Ook wordt er drie maal een landbouwfilm getoond. Door de politie te Ouddorp werd een jonge bouvier (teef) opgevangen. Het dier is gecoupeerd en zeer vermagerd. Inlichtingen bij mevr. v. d. Berg, West- dijk 15, Melissant, tel. 01877 - 1232. Dierenbescherming zoekt goed tehuis, voor een door de politie te Ouddorp op 2 maart j.l. aangetroffen Bastaard her der, reu, plm. IV2 jaar. De hond had een stuk touw om de nek, met daaraan een steen gebonden. Het dier is wat op verhaal gekomen, is gezond, erg lief ook voor kinderen. Wie wil „Bello" wat meer plezier in het leven geven dan hij tot nu toe ge had heeft. De hond verblijft bij mevr. Tanis, Westduinweg 33 Ouddorp, tel. 01878- 1781. Vrijdag 17 maart zal door burgemees ter G. van Velzen een nieuw AMRO- kantoor voor Ouddorp worden geopend Dit kantoor wordt gevestigd aan de Raadhuisstraat 2. Het is een represen tatieve vestiging, die volledig is toege rust voor adviezen en transacties voor particuliere cliënten en voor de norma le bankzaken van bedrijven. Tevens kan het functioneren als servicepunt voor grote zakenrelaties van de bank. Het kantoor staat onder leiding van dhr. W. A. de Bakker. De AMRO bank is in Ouddorp sinds 1968 actief, in het voormalige raadhuis. De laatste jaren ontstond nAimtegebrek door sterk groeiende activiteiten. Bo vendien voldeed de oude vestiging steeds minder goed aan nieuwe eisen van efficiency en presentatie. Ter vervanging van dit onderkomen dat op 17 maart om 12.00 uur zal wor den gesloten, is nu een geheel nieuw gebouw neergezet aan de Raadhuis straat 2. Dit is tot stand gekomen onder leiding van het Directoraat Onroerend Goed van de AMRO bank, het architec tenbureau Op ten Noord-Blijdenstein B.V., en hoofdaannemer de firma J. Mackloet Wielhouwer. Het is een eigentijds gebouw gewor den, met een exterieur dat open oogt, mede door het gebruik van veel glas in de gevels. Bovendien heeft de architect ernaar gestreefd bij het ontwerp zo goed mo gelijk rekening te houden met de om liggende bebouwing. Het interieur van het kantoor is ruim. Het ademt een vriendelijke sfeer door weloverwogen gebruik van „materialen en kleuren. Terwille van de veiligheid van mede werkers, cliënten, geld en geldswaarden is een belangrijke voorziening getroffen in de vorm van onder meer volledige baliebeveiliging. De bemanning van AMRO Ouddorp, v.l.n.r. W. A. de Bakker (beheerder), niej. C. Kleyn, mej. N. de Geus en H. de Bakker. Op de begane grond van deze ook reisverkopende AMRO bank zijn on dergebracht: de cliëntenruimte, met balie, spreek kamer en praatbureau voor persoon lijke begeleiding en advies in een rustige omgeving. safekamer en nachtkluis kasgebied en werkruimte voor het personeel. De eerste etage is bestemd voor berging. De openingstijden voor de nieuwe vestiging zijn maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 16.00 uur, en vrijdag avond van 18.30 tot 20.30 uur. Voortaan is de AMRO bank ook tussen de middag geopend. Nadat Henk van der Meer Jr. uit Oud dorp waar hij al eigenaar is van de Centrum-Garage vorig jaar de Fiat- garage in Middelhamis overnam hebben hij en zijn medewerkers flink de han den uit de mouwen gestoken. Het be drijf aan de West Achterweg bleek qua indeling niet te voldoen waarom dhr. v. d. Meer besloot tot een aanpassing aan de verlangens die anno 1978 aan een ga ragebedrijf gesteld worden. O.a. is dat een ruime overzichtelijke showroom waar de paradepaardjes in gestald kunnen worden en die ruimte kwam er dan ook. Over de hele breedte van het pand werd er ruimte voor ge reserveerd en het resultaat liet zich vrijdagmiddag door een schare genodig den., bewonderen. Daar stonden ze dan, zij aan zij, de nieuwe Fiats en de nieu we Honda's die beiden hun bewonde raars hebben. Aan burg. van Es van Middelhamis was de eer de officiële her-opening te verrichten. Dhr. van Es deed dat door met een Fiat 132 door een papieren fa cade naar buiten te rijden, daarmee de monstrerend dat er voor Garage van der Meer geen belemmeringen meer zijn zich den volke te presenteren. „Het is een transformatie die gezien mag wor den" zo complimenteerde dhr. van Es de nog jonge ondernemer, die zich met jeugdig elan een goede plaats in de Flakkeese automobielbranche heeft veroverd. Vijf jaar geleden nam hij het Ouddorpse bedrijf over en dat loopt ge smeerd, waarom dhr. van Es veronder stelde dat dhr. v. d. Meer in de toe komst nog meer van zich zal laten ho ren. „Succes, is gewone dingen doen, maar ze dan wel buite-cgewoon goed doen", hield burg. van Es de jonge on dernemer voor. De directeur Nederland van Fiat sprak enkele hartelijke woorden waar in hij bezag hoezeer de verkoop van nieuwe auto's is gestegen, t.w. van 100.000 in 1960 naar 565.000 vorig jaar terwijl ook de handel in gebruikte wa gens is verdrievoudigd. Overigens hielp spr. het sprookje uit de wereld dat er aan nieuwe auto's goed te verdienen valt, veel meer moet een garagebedrijf het hebben van een goede service-ver lening en dat wist hij bij v. d. Meer in goede handen. Hij bood dhr. v. d. Meer een Makummer bord met inscriptie aan. „Succes en voorspoed werd dhr. v. d. Burg. van Es klieft de papieren afscheiding. In ruil voor zijn ope ningshandeling ontving hij een enveloppe t.b.v. de kinderboerde rij op „Hemesseroord". Meer toegewenst door dhr. J. L. de Lig- nie namens de gez. garagehouders op Goeree-Overllakkee en het secr. van de Bovag te Rijswijk. Dhr. de Lignie zou dat de ondernemer zeer van harte gun nen, wetend dat hij er zich dapper doorsloeg toen hü in 1973, temidden van de oliecrisis het Ouddorpse bedrijf voortzette. De overname van het Mid- delharnisse bedrijf was voor dhr. de Lignie een aanleiding temeer om te con stateren dat dhr. v. d. Meer het niet schuwt de stoute schoenen aan te trek ken. Over schoenen gesproken, zelf loopt de jonge ondernemer niet buiten de eigen stappers. Toen hij zelf even het woord nam bezong hij niet de eigen roem maar dankte hij zijn „jongens" voor de medewerking die ze hem tot dusver hebben verleend. En dat was mooi om te horen Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Goeree-Overflakkee' De leden worden uitgenodigd tot het bijwonen van een vergadering, welke gehouden zal worden op donderdag 29 maart 1978 in Ver. Geb. „De Schakel" te Dirksland. Aanvang 19.30 uur. Inleiding door de heer J. K. Leusink, specialist plantenziekten van het Con sulentschap voor de Akkerbouw te Ba- rendrecht, over het onderwerp: „Ge wasbescherming van o.a. aardappelen, suikerbieten en granen". Op Koninginnedag (maandag 1 mei a.s.) hoopt de bejaardensoos van Wes- terlicht te Den Bommel weer een marktje te houden op de parkeerplaats van het bejaardencentrum, en wel des morgens om negen uur. Ieder die iets zou willen afstaan ten gunste van het marktje, hetzij hand werken, hetzij andere dingen, welke mogelijk met de schoonmaak voor de dag komen, kunnen zich in verbinding stellen met mevr. v. d. Berg, Oranje straat 35, Den Bommel, Tel. 01871 - 1545. OOLTGENSPLAAT Inwisselen vakantiebonnen. Het in wisselen van bouwvakvakantiebonnen voor de aanstaande feestdagen kan plaats vinden op vrijdag 10 maart van 19.00 tot 21.00 uur bij de heer C. v. d. WeUe, Boomgaardpad 12, alhier. Vergadering Jeug&raad. De hervorm de jeugdraad komt bijeen donderdag 9 maart des nam. 8.45 uur ten huize van de familie Kreeft-Groenendijk, Juliana- straat 28. Bejaardenmiddag. De maandelijkse bejaardenmiddag in „Elthato" zal ge houden worden woensdag 8 maart om 2.30 uur. Gekozen. In een ledenvergadering van de Chr. Nat. Schoolvereniging is in het bestuur herkozen de heer A. C. Korteweg. In twee vacaturen wegens vertrek van de heren J. Donkersloot Ez. en KI. van Drongelen Jz., zijn uit de gestelde diibbeltallen gekozen, de heren Ant. van Dam Lzn. en H. Pieterse Hzn. MELISSANT Bibliotheken: Met ingang van vrij dag j.l. trad volledige samenwerking in met de Bibliobus en de Bibliotheek Me lishof. Vanaf die datum gelden dan ook voor de lezers in Melishof dezelfde re gels als in de Bibliobus. In de Bibliotheek van Melishof is er een nieuwe koUektie boeken bijgeko men, mocht u dus op de ene plaats niet kunnen slagen, kijkt u dan ook eens op het andere adres. Willen de lezers in „Melishof" dan ook vanaf bovenstaande datum, hun le- zerskaart met bijbehorende kaartjes meebrengen? Als u nog geen lezerskaart hebt, kunt u die nu ook in Melishof verkrijgen. Bibliobus donderdagavond 18.4520.00 uur. Melishof vrijdagavond 18.3019.30 uur. BERGEN OP ZOOM Uitbaggeren Theodorushaven. De cutterzuiger Temeuzen is vanaf 6 mrt. bezig met het uitbaggeren van de Theo dorushaven. De vaargeul in de buiten- haven moet op diepte worden gebracht. De baggerspecie wordt door middel van een drijvende leiding afgevoerd naar het Noordand. Dat betekent, dat tijdens de werkzaamheden het vaarwater ten Oosten van de zuiger is gestremd. Het werk zal ongeveer 4 weken duren. Daar na wordt de binnenhaven op diepte ge bracht, wat dan ongeveer 3 weken zal vergen. DIRKSLAND Een brandje in het kantoor van de dir. gemeentewerken te Dirks land, dhr. Sikkens, is gistermid dag snel geblust. Het kostte ove rigens wel de papierbak, een deel van de lambrizering en de gor dijnen. Het brandje werd ontdekt door de kantoorschoonhoudsters die weliswaar een complimentje kregen voor hun snelle blus sing, maar wat mistroostig con stateerden dat zij de boel weer op zouden moeten opruimen. De brand was ontstaan doordat de dir. bij het naar hms gaan zijn asbak in de prullemand had ge leegd. THOLEN Jaarvergadering Concordia. Maandag 13 maart komen bestuur en leden van de Kon. Muziekvereniging Concordia in het repetitielokaal bijeen voor de jaar vergadering. Veertig jaar dammen. De damclub De Eendracht bestaat binnenkort 40 jaar. Er worden reeds voorbereidingen getroffen om het heuglijk feit feestelijk te vieren. ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦4

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1