In raad Dirksland werden hartgrondig oren gewassen Toch een winter met üspret Plan Wiidenan gaat van de baan WEERPRAATJE ie Laatste aflevering van vervolg serie a la Peyton Place VOLLEYBAL PREDIKBEURTEN ZEELAND Nieuws uit Z««lancl SOMMELSDIJK: Medische diensten Actie „de bede weer in de troonrede'' BladLS „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 24 februari 1978. De voorzitters van de raadsfracties in Dirlislands gemeenteraad hebben el kaar gisteravond zeer nadruldielijk de oren gewassen. Die „gooi- en smijtpar- tij", waarin verwijten over en weer vlo gen was 's raads vertaling van wat op de agenda stond als de behandeling van de door dhr. Poortvliet (VVD) afgelegde verklaring m.b.t. zijn grondtransactie met Delf- en Schieland. Dhr. Poortvliet waste andermaal zijn handen in on schuld, maar de meerderheid van de raad oordeelde dat zijn handelswijze het gemeentebelang heeft geschaad en daarom sterk af te keuren is. Een daar toe strekkende motie van de PCP werd met 8-4 stemmen aangenomen. Voor het zover kwam had dhr. D. de Bonte die samen met zijn fractiegeno ten Leydens en v. d. Velde de motie in diende een uitvoerige toelichting ten beste gegeven. Immers, een duidelijke uitspraak vond hij gew^enst voor de raad maar ook voor die burger voor wie het allemaal een „mistige" zaak moest zijn. Aan duidelijkheid liet het betoog van dhr. de Bonte dan ook niets te wensen over. Voor dhr. de Bonte was het duidelijk dat dhr. Poortvliet, toen hij in de vorige vergadering zijn verklaring voorlas, zich niet heeft kunnen rechtvaardigen al was dat wel zijn bedoeling geweest. „Integendeel", stelde dhr. de Bonte thans vast, „er bleek uit dat hij de ge meentebelangen opofferde aan zijn eigen belang". (Voor ieder zal duidelijk zijn dat de zaak waarover het gaat de verkoop van bouwgrond in het best.- plan Dirksland-Zuid aan Delf- en Schie land betreft, red.). Voorts vond dhr. de Bonte dat B en W ook wel wat doortastender en zakelij ker hadden mogen handelen maar dat tekort in het beleid rechtvaardigde z.i. niet de handelswijze van dhr. Poortvliet. „Met hem is zeker niet gesold, B. en W. hebben hem zelfs toegeeflijk en loyaal behandeld" wist dhr. de Bonte. De PCP had ooit gepleit voor een alternatief plan toen er in Dirksland-Zuid weinig schot zat maar dat was zo verhaalde dhr. de Bonte toen van de tafel ge veegd. Volgens B en W zou een door de heer Poortvliet verzochte planwij- ziging de gang van het bestemmingsplan bespoedigen, „maar", zo constateerde dhr. de Bonte thans, „Poortvliet was bang voor een ander plan omdat dat zijn plannen zou kunnen torpederen". Spr. achtte daarmee en door de nota van B en W de verdediging van dhr. Poort vliet ontzenuwd en de in te dienen mo tie gerechtvaardigd. „Door zo als eigenaar van de grond te manipuleren (door zijn toezegging zijn bezwaarschrift in te trekken werd de bestemming woningbouw toch nog on verwacht definitief) heeft hij inplaats van landbouwgrond aan de exploitatie maatschappij bouwgrond kunnen ver kopen waardoor liij zeker aan extra voordeel van 2 a 2,5 ton kon incasseren", stelde dhr. de Bonte vast, „wie dat niet wil inzien is ziende blind". Spr verklaarde zich nog het meest verwonderd door de houding van dhr. Poortvliet zich nog van geen schuld be wust te zijn en zich zelfs beledigd te voelen door de beschuldigingen van de raadsleden: dhr. Poortvliet hoort te beden ken dat hij niet meer leeft in het feo dale tijdperk maar met een andere-, meer sociale maatschappij te maken heeft waarin men niet louter kan leven vanuit het principe van het eigen ik. De hedendaagse samenleving legt andere normen op", volstond dhr. de Bonte. Duidelijkheid. Dhr. J. A. Struijk, sprekend namens de SGP-fractie bleek ook geen enkele waardering voor de handelswijze van dhr. Poortvliet te hebben en dhr. Struijk maakte dat duidelijk met een parodie op de betekenis van de letters van de VVD. „Het is duidelijk geworden hoe de middelste V van Vrijheid moet worden vertaald", stelde dhr. Struijk vast. „Vrij heid wordt genomen om een gemeente bestuur waarin men zitting heeft onver wacht voor het blok te zetten. Vrijheid wordt ook genomen om met voorbijzien van allen en alles het eigen belang te dienen. Een partij die zich ook nog Volkspartij noemt gaat wel vreemd met de belangen van de bevolking om" stel de dhr. Struijk vast, erop wijzend dat de toekomstige bewoners van Dirksland Zuid de gevolgen van de hogere grond prijs zullen ervaren. „Het is noch Volks, noch Vrij, noch Democratisch" stelde de SGP woordvoerder vast, zich geheel achter de motie van de PCP stellend. Spr. zette nog wel even recht dat hij niet met zoveel woorden had gezegd te twij felen aan de waarde van de door dhr. Poortvliet afgelegde ambtseed; „letter lijk is er gezegd dat dhr. Poortvliet het gemeentebelang niet heeft gediend waarvoor hij toch de eed had afgelegd. Dhr. Struijk liet het voor de verant woording van dhr. Poortvliet wat die verder uit die woorden wilde lezen De balk en de splinter. Teun van Prooijen ging zoals te doen gebruikelijk weer wat omslachtig te werk. Het kwam er echter op neer dat hij de beschuldigende vinger niet al te nadrukkeUjk wilde opheffen waarbij hij wees op het verhaal van de balk en de splinter en de vraag van Tolstoi of de ene mens de andere wel kan veroorde len. „Wie van U zonder zonden is wer- pe de eerste steen" noodde dhr. van Prooijen. Aan de zonden die er gemaakt zijn achtte hij het CDA evenzeer schul dig omdat die de heersende normen in zake de grondpolitiek huldigt. Zonder deugdelijk bewijs dat dhr. Poortvliet heeft geprofiteerd van vertrouwelijke informatie wenste dhr. van Prooijen de motie van de PCP niet te steunen, „geen Hosannah en kruist hem op losse gron den" vond hij. M.b.t. de gevolgen van de transactie van dhr. Poortvliet geloofde dhr. van Prooijen niet dat de soep zo heet be hoeft te worden gegeten als ze wordt opgediend. Door de dir. van Delf- en Schieland was toegezegd 5 jaar lang 20 woningen in de sociale sector te willen bouwen tegen de dan geldende curve- prijs vastgesteld door het Ministerie. REPLIEK. In zijn repliek op zoveel beschuldi gingen stelde dhr. Poortvliet zich an dermaal fel op tegen de aantijging dat hij zou hebben gemanipuleerd. Later zou dhr. de Bonte die dat had gebezigd dat ook wat afzwakken. „Ik heb puur zakeUjk gehandeld terwille van mijn zoon, mijn bedrijf en van mezelf" bena drukte dhr. Poortvliet. „Het kan nooit de bedoeling van de wetgever geweest zijn dat een raadslid zijn bedrijf tekort moet doen" argumenteerde dhr. Poort vliet; „via mijn raadsman heb ik als burger enkel en alleen de belangen van ons bedrijf behartigd en daarin niet in strijd met de wet gehandeld". Spr. te kende aan niet uit eigener beweging, maar ongewild tegenpartij van de ge- .meente te zijn geworden. De nieuwe be stemming betekende een aanval op ons bedrijf en van mij mocht niet worden verwacht dat ik op aankoop door de ge meente aan zou dringen. Hij meende dat B en W hadden moeten reageren op het bericht van aug. 1977 dat zijn raadsman voortaan zijn belangen zou behartigen, maar overigens wees hij niet B en W maar het Provinciaal bestuur als de hoofdschuldige van de langdurige pro cedure aan. Spr. wilde overigens niet beweren dat B en W met opzet onzorg vuldig met de belangen van de eigena ren waren omgesprongen, wel stelde hij vast dat er een enorme onzekerheid be stond m.b.t. de bedrijfsvoering van de betrokkenen. Dhr. Poortvliet behield zich ook het recht voor met B en W. sterk van mening te verschillen over de Integriteit van de Stichting Adviesbu reau Onroerende Goederen die z.i. geen acceptabele taxatie hadden uitgebracht. Voorts verweet hij B. en W. geen onder handelingen te hebben geschapen en hij nam het verwijt niet dat hij die onder handelingen eenzijdig zou hebben afge broken. Dhr. Poortvliet betreurde het dat in dezen bet raadslidmaatschap niet los wordt gezien van zijn ondernemer schap en zijn handelswijze daarom niet op één hjn wordt gesteld met o.a. die van dhr. Zaaijer als eigenaar en Groo- tenboer als gebruiker. Dhr. Poortvliet kan ook een schrijven van Mr. Zaayer groot rechtskundige ter lezing aanbevelen. FELLER. Heel wat feller ging dhr. Poortvliet tekeer tegen de PCP'ers die met hun motie van afkeuring op de proppen kwamen; de „zogenaamde" Prot. Chr. Partij stelde hij fijntjes vast, de motie als onwaardig en onzinnig betitelend. Zelf had hij gedacht dat een dergelijke motie eerder uit de koker van Markus Bakker (Communist) zou komen en zijn raadsman had gemeend dat het uit de PSP-hoek kwam. van dhr. de Bonte had ik dit wel kunnen verwachten, maar de heren Leijdens en v. d. Velde had ik hoger ge noteerd staan. Blijkbaar zijn zij slaafse volgelingen van dhr. de Bonte net als zij dat zijn geweest toen dhr. de Bonte op zijn land een dorpje wilde stichten. Spr. hield het dan ook bij de kwalifi catie „onwaardig" omdat de onderteke naars misbruik maken van hun on schendbaarheid als raadslid door bele digend op te treden. „Ze hebben mij ge noodzaakt om ze ook als zodanig te be oordelen. Onzinnig omdat het lijkt dat zij met deze motie de wetgever willen dwingen de wetten in dezen te verande ren in die zin dat het eigendomsrecht met voeten kan worden getreden: „Ik ken in m^jn leven twee soorten mensen, zy die me niet kunnen beledi gen en zij door wie ik me niet laat be ledigen", zo besloot dhr. Poortvliet. Tweede ronde. Ook in tweede ronde werd er nog druk gediscussieerd, ook door de raads- voorz. burg. H. Bos die het van dhr. Poortvliet weer niet pikte dat hij B. en W. verwijten maakte over de lange duur van de voorbereidingen. Dat ver wijt gaf volgens de voorz. temeer geen pas omdat de raad in dat geval eerder had moeten optreden en het beleid van het College had moeten corrigeren. Voor dhr. Struijk bleef het de vraag of het voor dhr. Poortvliet inderdaad een offer zou zijn geweest als hij met de gemeente in zee was gegaan. Hij meen de dat voor de geboden taxatieprijs dubbel zoveel grond teruggekocht had kunnen worden, maar dhr. Poortvliet daagde dhr. Struijk uit hem die dan te leveren. DE MOTIE. Tenslotte moest er dan toch over de PCP motie gestemd worden. Daarin werd overwogen dat dhr. Poortvliet het vertrouwen dat hij genoot bü de onder handelingen met het gemeentebestuur heeft misbruikt, dat hij het resultaat van een prestatie van het gemeentebe stuur (de bestemming tot bouwgrond) aan zich heeft getrokken en dat zijn handelswijze het gemeentebelang heeft geschaad en daarom sterk af te keuren is. De motie werd met 8-4 stemmen aangenomen. Tegen stemden de 4 PvdA leden. Zelf stemde dhr. Poortvliet niet mee al liet hij per abuis wel een na drukkelijk „tegen" horen. Nog een motie. De PvdA had het tij gunstig bevon den om ook een motie in te dienen maar die werd met dezelfde stemmenverhou ding als boven zij het omgekeerd afgewezen. De PvdA fractie wilde dat de raad als zijn mening uitsprak dat de grond rond de bebouwde kom in han den moet zijn van de gemeenschap en niet als speculatieobject moet worden gebruikt. Het sprak het merendeel van de raad niet aan. Zo verwees weth. van Rossum deze problematiek naar de Tweede Ka mer en dhr. Kalle reageerde er ook al heel laconiek op: jullie mogen dat gerust zo vinden, dat mot je zelf weten" Van hem dan ook geen instemming. „Van mij mag het na deze derde afle vering van dit vervolgverhaal afgelo pen zijn, of de heren moeten er anders over denken, dan speel ik wel weer mee in dit Payton Place verhaal" gaf dhr. Poortvliet te kennen. (van onze weerkundige medewerker) Ook al zou de winter deze ■week toch uit ons land worden verdreven, dan hebben wij toch een schaatsperiode ge had die plaatselijk ruim tien dagen duurde. Zo bezien heeft februari beter begrepen wat een wintermaand te doen staat dan december en januari. Omdat die twee maanden opvallend zacht ver liepen is het wel waarschijnlijk dat de gemiddelde wintertemperatuur toch even boven normaal zal eindigen. In het begin van deze week, toen wij dit overzicht opstelden, zag het er naar uit dat een vorst van 14 graden het minimum in deze winter is geweest in de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. in Twenthe, Brabant en Limburg gemeten. Wat de sneeuwval betreft kwamen wij er (althans tot j.l. dinsdag) beter af dan vele van ons omringende landen. Schotland en Engeland kregen sneeuw stormen die het verkeer lamlegden. Dit gebeurde ook in de Alpen, waarbij het tot gevaarlijke lawines kwam. De vorstperiode die wij nu beleven of mogelijk juist achter ons hebben, be hoorde tot het type van een Groenland winter. Het was de uitloper van het Groenland-hogedrukgebied dat ons de kou bezorgde. In Scandinavië was het ook erg koud, maar bij Finland ligt al ruim een week een lagedrukgebied. AMERIKA WEEK BAR Weeramateur Jan Visser op Marken krijgt regelmatig de maandcijfers van het Amerikaanse weer toegestuurd. Welnu, daar is het deze winter weer goed raak geweest. Zo werd op 4 februari vlak bij New- York een vorst van 41 graden gemeld, hetgeen ook daar een bijzonderheid is. In januari viel daar maar even 153 cm sneeuw, in de winter als totaal tot half februari 381 cm, terwijl het record op 328 cm stond. Dat zijn wel even andere cijfers dan de 8 a 13 cm die plaatselijk in ons land is gemeten. Opmerkelijk was het in Amerika dat het aan de westkant bij Los Angeles en San Francisco bij zonder warm en erg nat was. In San Francisco viel in januari 226 mm regen tegen normaal 114 mm. Toch is een vorstperiode in februari ons gevraagd aangenamer dan in december of januari, omdat in deze maand de zon een hogere standJieeft. In de namiddag is dit goed te merken en het is veel langer licht tot 6 uur 's avonds tegen 4 uur rond de kortste dag. Samengevat kan al worden gezegd dat van de achter ons liggende zeven duidehjk te zachte winters, deze winter niet heeft teleurgesteld door zonder ijs pret te verlopen. Wanneer wij elke win ter twee volle weken schaatsijs konden krijgen zou er aan heel wat vraag zijn voldaan. Zo eens in de 5 a 6 jaar mag er dan ook een Elfstedentocht bij zijn, maar daarvoor moet het toch minimaal een volle week 's nachts meer dan 10 graden vriezen. Zo'n echte strenge vorstperiode is na 1963 niet meer voor gekomen. In 1971 leek het er veel op, maar toen kwam de koudegolf in de eerste week van maart, met vijf nachten strenge vorst, een maand te laat. SPARTA - VCG THDIS Het programma voor a.s. zaterdag thuis in de sporthal te Middelhamis is als volgt: 13.30 uur Meisjes-adsp. Spivo 2. 13.30 uur Jongens-jun. Spivo 2 13.30 uur Heren 3 Tiofine 2 14.45 uur Dames 2 Hoeksewaard 2 14.45 uur Heren 1 Hoeksewaard 1 14.45 uur Jongens-adsp. Vovero 16.00 uur Dames 1 Spivo 2 16.00 u\ir Heren 2 Hoeksewaard 3 16.00 uur Heren 4 Rust W-A 3 ZONDAG 26 FEBRUARI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. E. F. Vergunst en 6 uur ds. J. E. de Groot, afscheid. Voorjaarszendings- koUekte Herv. Exodus Gemeente 10 uur ds. W. E. den Hertog Oud- Beijerland Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. L. W. v. d. Mey Geref. Gem. 10 en 6 uur ds. H. Ligtenberg Ger. Kerk Vrijgemaakt 10 en 4.30 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. A. Beens, voorm. bediening Hei lig Avondmaal en sav. dankzegging Heilig Avondmaal De Samaritaan 10.15 uur ds. J. T. Cazander Rem. Kerk 10 uur ds. G. Ch. Duinker, Rot terdam. DIRKSLAND Herv, Kerk 10 uur dhr. A. H. Veldhuizen en 6 uur ds. K. Schipper. Tweede kollekte voor de verwarming Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden, bevestiging ambts drager en 6 uur ds. H. F. Klok. Extra kollekte kerk Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. L. Blok van Capelle a.d. iJs- sel, voorm. bediening Heilig Avond maal. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. H. F. Klok en 6 uur dhr. A. H. Veld huizen. Maandelijkse kollekte kerk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. M. B. van den Akker Ger. Kerk 10 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijke- nisse en 5 uur kand van Dam. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 uur ds. R. van Kooten, bediening Hei lig Avondmaal en 6.30 uur ds. R. van Kooten, dankz. H.A. Maandelijkse kollekte. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong, voorm. bediening Hei lig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal 10 uur drs. G. P. van Dam, Alphen a.d. Rijn en 5 uur dhr. A. V. d. Schee, Spijkenisse Ger. Gem. 9.30 en 4 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur ds. M. C. Maliepaard, Moerdijk. Kollekte Or gelfonds. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. H. Visser. Extra kollekte kerkvoogdij Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur kand Verheul, Ede en 6 uur ds. W. van Gorsel, Wijk bij Heusden Ger. Gem. 10 en 6 uur student J. de Pa ter, Boskoop. Extra kollekte Theolo gische School. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9 en 5 uur ds. J. Willemsen Ger. Kerk 10.30 en 6.30 uur drs. G. J. Smink in de Herv. Kerk. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Talsma Ger. Kerk 9 uur ds. P. Schravendeel te Middelhamis en 6 uur dhr. G. J. Smouter te Rhoon. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. C. Oorschot en 6 utu- ds. T. W. van Bennekom. Extra kollekte Kerk en Krijgsmacht Ger. Kerk 9.30 uur le zen en 6.30 uur ds. G. Haaksma te Klundert Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. H. P. Wilstra, Barendrecht. ZONDAG 26 FEBRUARI 1978 NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. W. J. Kolkert Geref. Kerk (N'kerk - O'land) 10 uur dhr. J. Ver heul, Spijkenisse, 5 uur dhr. H. v. Beers te Oosterhout Geref. Gem. 10 en 3 uur ds. B. Reinders, Hardinx- veld - Giessendam Geref. Gem. in Ned. 9.45 en 3 uur lezen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. Smits uit Haamstede, 6 uur eerw. heer M. C. Rouw uit Ouwer- kerk (Jeugddienst) Geref. Kerk: Gez. diensten met de kerk van Nieu- werkerk, in het kerkgeb. aldaar Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur lezen. THOLEN Jaarvergadering Dameskrans. Maandag 27 februari komt de Hervorm de Dameskrans voor de 23ste maal in Jaarvergadering bijeen. Ditmaal onder leiding van de presidente mevr. T. Blaas van Luijk. OUD VOSSEMEEB Eendrachtrulters. De landelijke rij- vereniging De Eendrachtrulters kwam voor het eerst na 10 jaar weer een „Rui teravond" onder leiding van voorzitter J. P. van Dalen. Op deze feestavond in de Vossenkuil waren onder meer aan wezig burgemeester J. E. van Boeijen van Tholen en wethouder A. Scherpe- nisse uit St. Annaland. Op de wijze van het smurfenlied bracht men de slechte accomodatie voor de ruitersport op het eiland naar voren en drong aan op medewerking van het gemeentebestuur voor het tot stand ko men van een binnenmanege. SINT ANNALAND Meer dan goud. Donderdag 23 febru ari herdacht het echtpaar L. van Zetten J. van Zetten-den Engelsman, wonen de in de Tienhoven te Sint Annaland het bijzondere feit, dat het voor 55 jaar in de echt verbonden werd. Dhr. Van Zetten, die jarenlang in de landbouw werkzaam was, is 76 jaar en zijn vrouw 73 jaar. Het jubilerende echtpaar, dat zich in een uitstekende gezondheid mag verheugen heeft drie dochters, twaalf kleinkinderen en tien achterkleinkinde ren. Het bruiloftsfeest werd in de hui selijke kring gevierd. 55 jaar getrouwd. Woensdag 22 fe bruari herdacht het echtpaar J. J. Mos selman - J. Mosselman-Burgers, wo nende aan de Oudezeedijk in Ct. Anna land het feit, dat het voor 55 jaar in de echt verbonden werd. Dhr. Mosselman is 90 jaar en was jarenlang landbouwer en is nog bijzonder vitaal. Hij woont des morgens nog een kerkdienst in de Herv. Kerk bij. Mevr. Mosselman is 81 jaar en geniet een redelijke gezondheid. Dit feit werd in stilte in de huiselijke kring gevierd. Zeer waarschijnlijk zal het ontwerp- bestemmingsplan „Wildeman" te Som- melsdijk worden ingetrokken. B. en W. gaan het de raad althans voorstellen in de a.s. donderdagavond te houden raadsvergadering. Tegen het plan zijn bijzonder veel bezwaarschriften ingediend. De Com missie Openbare Werken meent dan ook dat mede op grond daarvan met het ontwerp niet verder moet worden ge gaan. Het plan zou aanvankelijk ruimte hebben geboden aan woningbouw maar i.v.m. de financiële aspecten was dat minder aantrekkelijk gebleken, waarna werd gemeend dat in het plan wellicht De Wildeman, een pittoresk stukje Sommelsdijk dat behouden zal kunnen blijven. de nieuwbouw van de Rijksscholenge meenschap zou kunnen worden gereali seerd. B. en W. motiveren hun voorstel tot het niet vaststellen van het plan dan ook mede met de constatering dat het mo menteel niet geheel duidelijk is hoe groot de behoefte tot scholenbouw in het gebied Wildeman - Sluishoek in de nabije toekomst zal zijn, temeer nu er in de gemeente een bijzondere Havo zal komen. Van zaterdag 25 tot maandag 27 febr. ARTSEN Middelhamis - Sommelsdqk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Dogterom, tel. 2121. Dokter Dogterom is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herldngen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 UUT heeft dienst dokter Huisman, tel. 01877 - 1412. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 01879 - 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter de Jager, tel. 01875 - 301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Janssen, tel. 01871 - 306. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingstijden apotheek Menheerse J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12,00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tandarts Wolthers, tel. 01878-1660 (van 11 tot 11.30 uur. DIERENARTSEN Dienst heeft dhr., Minderhoud, tel. 01870- 2897. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Pais, tel. 01878 - 1321. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. v. Gulik, tel. 01870-4414-2576. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Me-, lissant ,tel. 01875-390 01876-321. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: Dienst heeft Zr. Timmerman, tel. 01873- 1319. OUD VOSSEMEER Muziekvereniging. In het dorpshuis De VossenkuU hield zaterdag de Oud- Vossemeerse Muziekvereniging de jaar lijkse bijeenkomst. Wegens ziekte kon de voorzitter, de heer A. Geertse, niet aanwezig zijn. De vice-voorzitter, dhr. Abr. Hommel, nam voor hem waar. Het aantal leden bedraagt thans 57, zo deel de de secretaris mede. De penningmees ter deelde mee dat het batig saldo niet groot was. Dhr. Geertse had de vereniging laten weten, dat hij door drukke werkzaam heden geen. bestuursfunctie kon waar nemen. Tot voorzitter werd nu gekozen dhr. G. Plandsoen. Dhr. J. Hommel werd herkozen als bestuurslid. Dhr. M. Vos werd gehuldigd voor zijn 25 jarig lidmaatschap. Voorts werd er nog gesproken over deelname aan het concours te Middel burg en het organiseren van een taptoe. SINT MAARTENSDIJK Officiële opening Rabobank De Rabobank op de Markt heeft het afgelopen jaar een hele verandering ondergaan. Door aankoop van 3 bouw vallige woningen naast de bank kon men door sloping van de woningen bouwterrein gereed maken voor uit breiding van het bankgebouw. Naar ontwerp van het architectenbureau Steenkist en Vedder uit Maassluis werd het nieuwe gedeelte uiterlijk gebouwd met een aangepaste stijl van de be staande woningen aan de Markt. Voorts werd het bestaande gebouwd, inwendig MIDDELHARNIS AUTO UIT DE BOCHT Op weg van Herkingen (waar hij op de Rabo-Bank een interne controle had uitgeoefend) naar Middelhamis is dhr. A. de Visser woensdagmorgen bij de watertoren uit de bocht geraakt. Zijn wagen reed een lantaammast af en schampte een boom. De auto raakte to tall-loss maar dhr. de Visser kwam er zonder enige verwonding af. OUDDORP Kerkdienst. Zaterdagavond 7 uur hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan student J. de Pater van Boskoop. Zeer velen werden enkele jaren geleden pijnlijk getroffen door het feit, dat de bede om Gods hulp voor het komende parlementaire jaar werd weg gelaten. Zoals bekend, heeft premier Van Agt verklaard, deze bede niet op eigen initiatief weer te kunnen opne men. De mogelijkheid hiertoe zou wel bestaan, wanneer vanuit het Neder landse volk een massaal verzoek tot de ministerraad gericht zou worden, er opnieuw toe over te gaan. Naar aanleiding van deze uitspraak is binnen de Hervormde Gemeente van Katwijk aan Zee het initiatief ontstaan, zo veel mogelijk handtekeningen te verzamelen, teneinde deze aan de re gering aan te kunnen bieden. Daar het gaat om een massaal verzoek, hoopt men vanuit het gehele land en alle godsdienstige groeperingen adhesiebe tuigingen te ontvangen. Aan de kerkeraden van de Hervorm de Gemeenten in ons land wordt een schrijven gericht met het verzoek, plaat selijke acties te organiseren, terwijl eveneens met andere kerken kontakt opgenomen zal worden, of reeds op genomen is. Tevens bestaat de mogelijkheid, indi vidueel adhesie te betuigen. Men kan deze aan onderstaande adressen doen toekomen. Gehoopt wordt op zeer vele reacties; het aantal is zeer belangrijk. Daarom wordt een ieder die stemge rechtigd is en ook de bede in de troon rede terug wil hebben, dringend ver zocht, te reageren. Correspondentie adressen zijn: Ds. W. Arkeraats, Schim- melpenninckstraat 14, Katwijk aan Zee en de heer E. J. Bergman, Abeelplein 27, Katwijk aan Zee. Gezien de korte tijd, waarin de actie voltooid moet zijn, is het noodzakelijk, zo spoedig moge lijk te reageren. uitgebroken en aangepast aan de nieuw bouw waardoor een bijzonder mooie werkruimte is ontstaan met moderne meubilering en fraaie beplanting. Het werk werd uitgevoerd door Aann. Be drijf Gebr. Suurland uit Scherpenisse. Na ontvangst en een welkomstwoord door de voorzitter van het bestuur van de Bank, dhr. G. D. Kloet, verrichtte burg. J. C. van Boeijen van Tholen disdagmiddag de officiële opening met het innen van een cheque aan de mei- kas. Na bezichtiging van het gebouw ging het gezelschap naar het restaurant Stadherberg waar toespraken door de voorz. van de bank, dhr. G. D. Kloet, burgemeester J. E. van Boeijen, door vertegenwoordigers van onder andere van de Centrale Rabobank, het bestuur van de Deltakring, de voorz. van de R. van Toezicht, arch. J. Steenkist, die het nieuwe gebouw prezen naar ontwerp en de prettige sfeer in het kantoor. Ook werd dank gebracht aan de ar chitecten Steenkist en Vedder, de aann. Gebr. Suurland met hun onderaann. en aan de opzichter J. P. Blaas voor de goede afwerking en de prettige onder linge samenwerking. Door het architectenbureau en het personeel van de bank werden wand- kleden aangeboden, ontworpen door de kunstenares mevr. van Otterloo. Door Aann. Suurland werd een electrische klok aangeboden, verder mocht het be stuur nog andere diverse geschenken in ontvangst nemen. Des avonds werd er „Open Huis" ge houden waar een ieder het nieuwe kan toor kon komen bezichtigen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2