„Delta Flora" van 2 t.m. 5 augustus in Stellendam uciAcleihcijden Scholenmiddag 1978 C.V.P. doet mee in verkiezing Prov. Staten TV DEFECT? voor snelle reparatie 01877 -1236 in IVüddeiiiarnis Geslaagden E.I^.B.O.-examen Gevonden en verlo ren voorwerpen IVIedische diensten Kraciitige groei van Rabo- iiypotiieeiibanic N.V. PREDIKBEURTEN ZEELAND Ja de scliooijeugd genoot ervan OOLTGENSPLAAT: AVOND VOOR BEJAARDEN Landbouwscliap blijft bij (aangepaste) minimumprijs consumptiemelk Waarschuwing tegen tapijtveritopers Stichting Pax Christie Kinderhulp zoekt pleegp;ezïnnen Intrede ds. H. Ligtenberg Bakkerij Soeteman in rijdende winkel Bladx. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 17 februari 1978 De op 15 oktober j.l. opgerichte Con servatieve Volkspartij (C.V.P.) doet in de meeste provincies mee aan de op 29 maart a.s. te houden verkiezingen voor Provinciale Staten. In Zuid-Holland treedt het hoofdbe stuurslid Mevr. J. Nijssen-Tanis uit Nieuwe Tonge op als lijsttrekster. De tweede kandidaat is. Mr. R, C. Sangster uit 's-Gravenhage. In de districten 's- Gravenhage en Leiden is de volgorde omgekeerd. De plaatsen 3, 4 en 5 worden in wis selende volgorde bezet door Mevr. E. D. Kok-Breedveld uit Rotterdam en de heren F. Bekker uit Capelle a. d. IJssel en C. Ritmeester uit Hardinxveld-Gies- sendam. Er bestaan plannen 'de verkiezings campagne op grootscheepse wijze te voeren. Op vrijdag 17 maart a.s. zal er een openbare vergadering der C.V.P. worden gehouden in gebouw „De Haven" te Al- blasserdam. De C.V.P. heeft zich dezer dagen ge richt tot de Min. van Justitie met het dringende verzoek niet toe te geven aan de druk die op hem wordt uitgeoefend de 3 in Maastricht gevangen gehouden R.A.F, leden meer vrijheden te geven. De C.V.P. acht absolute handhaving van het isolement van genoemde personen een dringende noodzaak, in het be lang van ons volk en in het kader van de internationale misdaadbestrijding. Zij dringt er dan ook met klem bij de Minister op aan alles in het werk te stellen de strenge bewaking van de drie terroristen onverminderd te doen voort duren en niet toe te geven aan eisen tot opheffing van hun isolement. D.V. donderdag 23 februari 's avonds 7.30 uur zal in de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis een appèlavond gehouden worden uitgaande van de Herv. Bond voor Inw. Zending op G.G. De opening zal geschieden door Ds. H. Talsma, 2e voorz. Reg. Zendingscommissie van de G.Z.B, en de sluiting door ds. E. F. Ver- gunst, Herv. pred. te Middelhamis. Het appèlwoord zal worden gesproken door ds. C. Snoei, pred. dir. van de I.Z.B. Verder werken mee een 5-tal Flakkeese koren o.l.v. de dirigenten C. C. v. d. Heuvel en A. L. van 't Geloof. Voor be geleiding van koor- en samenzang zorgt dhr. A. L. van 't Geloof. Laten allen, die belang stellen in het werk van de I.Z.B. deze avond niet ver zuimen MIDDELHARNIS Op 15 februari j.l. werd door dr. v. d. Marel van 20 kandidaten het EHBO- examen afgenomen. De docent was dr. V. d. Wulp, theorie en dhr. Dijkgraaf geassisteerd door mevr. Krijgsman- Joppe de praktijk, de geslaagden zijn: Mej. Dekker, mej. Schrier, mej. Wan del, mej. Geus, mej. v. Dam, mej. van Groningen, mej. Mackloet, mej. Dinge- manse, mej. v. Oudenaren, mevr. Kroon -Bolle, mevr. Sala-Huizer, mevr. v. d. Veer-v. Wijk, dhr. v. d. Veer, dhr. Knuist, dhr. Vijfhuize, dhr. Meijs, dhr. Bakker, dhr. Hey, dhr. Leuwe, dhr. van Hassent. MIDDELHARNIS VERLOREN: Bloedkoralen ketting diverse huissleutels gouden sterren beeld zwarte kunstlederen portefe uille met inhoud blauwe damesfiets merk Gelria 1 paar rode wanten met witte randen oranje kinderfiets zwarte portemonnee met kraaltjes en inhoud wieldop toyota corolla bruine portemonnee zwarte dames handschoen donkerblauwe dam.es- portemonnee bruine herenportemon nee kindersjawl gouden broche met pareltje lichtbruine pukkel met boeken damshorloge, do. rood bandje merk Lincoln zilveren armband goudkleurig dameshorloge, met zwart leren bandje rode gazelle herenfiets lichtgroene damesfiets do. rode damesfiets, Batavus gouden plaat armband met letters „Jan" wollen sjaal rood-wit van kleur plastic tas met bikini en handdoek en badmuts bruine damestas met inhoud. GEVONDEN: blauwe damesfiets, Ba tavus bruin leren handschoen groene damesfiets, merk Arizona geld witte wollen sjaal zwarte he renfiets beide handschoenen hor loge Anker diverse sleutels en sleu telhangers tas met toiletartikelen si garetten en aansteker armbandje met naam „SANDRA" damesportemon nee zijden sjaal paar zwarte hand schoenen portemonnee, rood leer met inhoud. Inlichtingen omtrent genoemde voor werpen kunnen worden verkregen bij de Rijkspolitie te Middelhamis, dage lijks tussen 08.00 en 18.00 uur op het bureau of telefonisch: 01870 - 2444. De dagen waarop de 21e „Delta- Flora" zal worden gehouden zijn vastgesteld op woensdag 2 tot en met zaterdag 5 augustus, in en om de Gem. Visafslag aan de Delta-buitenhaven te Stellendam. De gladiolenexpositie zal zoals te doen gebruikelijk met een beurs voor het bedrijfsleven worden aangevuld. Er zijn door de Stich ting Delta Flora maar liefst 600 uitnodigingen tot deelname ver stuurd. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de Rabobank - Middelhamis, tel. 01870 - 3000, toestel 20. De gegadigden zullen alsnog worden geselecteerd om een zo groot mogelijke verschei- denheid van branches vertegen- woordigd te doen zijn. Om tot een bezoek aan de tentoonstelling te animeren worden er in het land 5000 kleurige affiches en 100.000 i folders verspreid. In de folders wordt primair gewezen op de be- langrijkheid van de tentoonstel- ling maar de Stichting speelt ook in op de toeristische mogelijkhe den rondom haar nieuwe locatie, zoals de expositie „Delta Expo" en „Dolfirodam" alsook de schoon heid van de kop van het eiland. Van zaterdag 18 februari tot maandag 20 februari 1978. ARTSEN Middelhamis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter v. Kempen, tel. 2710. Dokter v. Kempen is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Elvé tel. 01877 - 1262. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingstijden apotheek Menheerse J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts van Overbeeke, tel. 01877 - 1457 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Tjebbes, tel. 2966. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Pais, tel. 01878-1321. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Stmijk, tel. 01877 - 1500 b.g.g. 01879 - 1487. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Jochems, tel. 01874 - 1532. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Vrij, tel. 01871 - 534. De Rabohypohteekbank N.V. heeft in 1977 een zeer sterke groei te zien gege ven, waarbij aan nieuwe leningen een bedrag van 2.907 (1.023) miljoen werd verstrekt. Vergeleken met 1976 betekent dit een stijging met circa 184»/o. Rekening hou dend met de als gevolg van deze ver dere stijging toegenomen aflossingen ad 349 (228) miljoen, nam het bedrag aan uitstaande hypothecaire leningen als geheel in 1977 toe met 2.558 (795) miljoen tot 5.444 (2.886) miljoen. Het geconsolideerde balanstotaal gaf met een stijging van 91''/o bijna een verdub beling te zien van 2.999 miljoen tot 5.742 miljoen. De beschikbare winst nam toe van 8,1 miljoen tot 12,1 miljoen. NIEUWERKERK Vergadering van de Vereniging tot Exploitatie van Landbouw-, werktuigen en machines Dezer dagen werd in „Ons Dorpshuis" te N'kerk een Algemene Ledenvergadering gehouden van de „Vereniging tot Ex ploitatie van Landisouw-werktuigen en machines", G.A., Nieuwerkerk te N'kerk Na opening door de voorzitter dhr. v. d. Zande, volgden notulen en jaarverslag van de secr. dhr. van Klinken. Door de voorman - technische dienst, werd een uitvoerig verslag gegeven van de werkzaamheden over het afgelopen seizoen 1977. Besproken werd om dit jaar nieuwe investeringen te kunnen doen en een kredietaanvraag te doen bij de Rabo bank, Zierikzee. Bij de rondvraag kwa men nog enkele practische zaken be treffende de werkzaamheden aan de orde, meer van algemene aard. ZONDAG 19 FEBRUARI OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur voor- ber. H.A., 18.30 uur ds. S. de Jong; woensdag 22 febr. 19.30 uur ds. A. Muilwijk, Monsteer Doopsgez. Gem v.m. 9.30 uur dhr. F. J. Modderkolk Geref. Kerk 10 uur ds. H. Willems, Barendrecht, bed. H.D.; 7 uur ds. L. Bouman, Rockanje Ger. Gem. 9.30 en 4 uur lezen. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9.00 en 10.45 uur ds. R. van Kooten, voorber. H.A., Ps. 102 15 en 16; 18.30 uur ds. J. Willemsen, Ps. 103 1 en 2; donder dag 16 febr. 14.45 uur ds. R. van Koo ten, huw. bev. J. de Vries en H. Tanis. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. C. Oorschot, 18.00 uur ds. Chr. v. d. Valk, Sirjansland, Extra koll. res tauratiefonds Ger. Kerk 10 uur ds. Schravendeel, 6.30 uur ds. Bouman. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur kand. C. B. van Harten, Alphen aan de Rijn, 18.00 uur kand. D. Dekker, Utrecht, Extra koll. vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur dhr. C. Vroegindeweij, 18.00 uur ds. M. v. d. Linden, Tweede koll. onderhoud kerkgebouw Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur kand A. Visser, Maartensdijk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur bed. H.D. 18.00 uur voorber. H.A. ds. A. Beens, Voorber. H.A., Extra koll. kerkvoogdij Rem. Kerk 10.00 uur dhr. A. C. D. de Graeff, den Haag. DE SAMARITAAN 10.15 uur ds. W. van Herpen. MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. J. E. de Groot, 18.00 uur ds. C. den Boer, Wageningen, Extra koll. kerk Herv. Exodus 10 uur ds. R. E. R. van Buiren en Ds. S. Oenema (Assen) Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. v. d. Meij Ger. Kerk (Vrij gem.) 9.30 en 2.30 uur ds. D. v. Houdt van Rozen burg. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. H. Visser, Heid. Cat. zondag 52b, Extra koll. Korinyang Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden, bed. H.D., 18.00 uur ds. H. Talsma, Extra koll. we- relddiakon. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. J. Willemsen, 18.00 uur ds. R. van Kooten, Extra koll. studief. Ger. Bond Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. Talsma, 18.00 uur dhr. N. H. Groen Geref. Kerk 10 uur ds. H. de Valk, em. pred. te Dirksland, 6.30 uur ds. A. G. E. Klap te Fijnaart. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 uur bed. H.A., 18.00 uur dankz. H.A. ds. T. W. van Bennekom, Extra koll. Orgelfonds Geref. Kerk 9.30 uur ds. J. Vrolijk, em. pred. te Rotterdam, 6 uur lezen Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. P. Blok Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. C. J. de Groot, Nieuw Lekkerland ZONDAG 19 FEBRUARI OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. J. Groertewegen Jr. te Schie dam, 6 uur ds. J. A. C. Delhaas Scha- rendijke Ger. Kerk: Gez. diensten met de kerk van Nieuwerkerk, in het kerkgebouw aldaar Geref. Gem. 10, 2.30 uur lezen, 6.30 uur ds. J. W. Ver- weij uit H. I. Ambacht Oud Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur lezen. NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. W. J. Kolkert Ger. Gem. (N'kerk - O'land) 10 uur kand. J. H. Becker, Amstelveen, 5 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijkenisse Geref. Gem. 10 en 3 u. ds. J. Verwey te H. I. Ambacht Ger. Gem. üi Ned. 9.45 en 3 uur lezen. SINT ANNALAND Herv. Kerk 10 uur ds. P. Vermaat te Vlaarduigen (bed. H.D.), 6 uur ds. G. H. Abma te Poortvliet (voorber. H.A.) Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Geref. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. WOENSDAG 22 FEBR. - BIDDAG SINT ANNALAND Herv. Kerk 10 u. 2.30 uur ds. W. van Gorsel te Wijk bij Heusden Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur ds. W. Hage van Rotterdam Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. BRUINISSE Oud Geref. Gemeente: Vrijdagavond 24 februari 19.30 uur hoopt voor ons voor te gaan ds. J. van Prooijen van Rhenen. Het is vooral de schooljeugd die in de voorbije dagen hogelijk van de ge vallen sneeuw heeft genoten! We namen een kiekje bij de Eleosschool in Som melsdijk, de school die bevolkt wordt door kinderen vsm. het hele eiland en van „Hemesseroord". Ze hadden een geweldig plezier in het maken van een meer dan manshoge sneeuwpop en een van de jongens hield zich bezig de nek van zijn onderwijzer goed in de sneeuw te houden. Er werd hartelijk om gela chen en ons bezoekje werd afgesloten met een sneeuwballengevecht waarin we rake treffers moesten incasseren. Als één man maakten ze een front tegen de fotograaf die de durf had hen te be kogelenAlleen al omdat juist deze kinderen er zo van genoten was het ple zierig dat de sneeuw er was. De Prot. Chr. Rayonschoolraad „Bond van scholen met de Bijbel op Goeree-Overflakkee hoopt D.V. donder dag 23 februari weer een Scholenmid dag te houden. Als spreker zal optreden dhr. C. Houweling, leraar aan de P. A. „Felua" te Ede, voorheen werkzaam bij het C.P.S. De titel van zijn referaat luidt: „Is sehoolwerkplanontwikkeling al leen een opgave waar we mee zitten! óf tevens hèt middel om het chris telijk karakter van ons onderwijs naar vorm en inhoud te verbeteren?" Ieder die belang stelt in het christelijk onderwijs is welkom. De plaats van samenkomst is de aula van de Chr. School voor Mavo te Mid delhamis. Aanvang half twee 's middags -------JO-------- OOLTGENSPLAAT Oud-inwoners overleden Op 7 februari j.l. overleed op de leef tijd van 84 jaar, mevrouw Klaasje Pip ping, echtgenote van dhr. J. v. d. Vliet, wonende Blankenburg 15 te Rozenburg. Zaterdag 11 februari vond de begrafe nis plaats te Rozenburg, nadat vooraf een rouwdienst werd gehouden in de Aula van de Begraafplaats. Op donderdag 16 februari j.l. overleed op de leeftijd van 97 jaar in het Ver pleeghuis „De Lichtenberg" te Amers foort, dhr. Anthony van Putten, sinds 25 september 1957 weduwnaar van mevr. D. M. M. Schelling, die op 76-jarige leeftijd te Loenen aan de Vecht over leed en alhier werd begraven. De begra fenis van de heer Van Putten vind ook plaats te Ooltgensplaat op maandag 20 febr. des nam. 2 uur. Vooraf zal in „El- thato" een rouwdienst gehouden wor den welke zal worden geleid door ds. R. C. van Putten, hervormd em. pred. te Loenen aan de Vecht, zoon van de over ledene. Hedenavond zal er een avond voor be jaarden gegeven worden in het Centrum te Ooltgensplaat. De groep van het volksonderwijs zal het stuk: Zure uitjes en Augurken, op voeren. Ook zal er een verloting gehou den worden. Toegang vrij. Aanvang half acht. Zaal open 7 uur. Het dagelijks bestuur van het Land bouwschap heeft ernstig bezwaar tegen de huidige gang van zaken bij de af zet van concumptiemelk, het zogenaam de stunten. Het Hof van Justitie van de EG heeft onlangs een uitspraak ge daan over de rechtsgeldigheid van een nationale minimumprijsregeling voor gedistilleerd. Het dagelijks bestuur wil dat op de kortst mogelijke termijn een nieuwe minimumprijsregeling wordt opgesteld overeenkomstig de uitspraak van het Europese Hof. De aanpassing van een dergelijke regeling mag geen nadeli ge gevolgen hebben voor de melkhan- delaren en de melkveehouders. Het da gelijks bestuur vindt dat de afbraak van de minimumprijsregeling ernstige gevolgen heeft voor de melkhandel; het vreest dat de uitbetalingscapaciteit van de zuivelindustrie, dus ook aan de melkveehouders van de zuivelprijs, on der zware druk wordt gezet. Op grond van bovenstaande overwe gingen moet de minimumprijsregeling voor consumptiemelk zo spoedig mo gelijk worden aangepast zonder dat dit nadelige gevolgen heeft voor de melk handel en de melkveehouders. Het da gelijks bestuur meent overigens dat het zogenaamde prijsstunten in het alge meen niet het consumentenbelang dient. De politie in het district Dordt is de laatste dagen herhaaldelijk geconfronteerd met klachten over agressieve verkoopmethodes van enkele tapijtverkopers. Zij kiezen bij voorkeur bejaarden als hun slachtoffers uit omdat die kenne lijk gemakkelijk te intimideren zijn. De verkopers hangen het smoes je op dat ze bij de gemeente naar het adres van de betrokkene heb ben geïnformeerd en dat op dat adres een prijs gevallen is. De prijs is dan een tapijt dat ze een „echte Pers" noemen maar dat veelal een afgekeurd fabrieksta- pijtje is i.v.m. de aanwezige weef fouten. Soms ook wordt gezegd dat de betrokkene (die veelal door de koopman wordt gefeliciteerd met zóveel geluk!) een prijs gewonnen heeft in het kader van de Jubi leumviering van de Ned. tapijtfa- briek. Tegen een aanbetaling mag het tapijt enkele dagen op zicht worden gehouden, maar het wordt nadien nooit meer opgehaald. Een dringende waarschuwing derhalve de rondtrekkende tapijt- verkopers beslist van de deur te weren. De Stichting Pax-Ciiristie Kinderhulp doet een beroep op enige honderden vrijwilligers in 'Nederland om van 6 augustus tot 7 september een jongen of een meisje in de leeftijd van 5 tot 12 jaar uit West-Berlijn in hun huis gezin op te nemen. Reis en kosten van ziekte en verzekering worden betaald. Ook in 1978 blijft onverminderd de noodzaak van deze aktie aanwezig, hebben ingewijden in de West-Berlijn- se situatie verklaard. Duizenden kinderen in West-Berlijn, en hun verzorgers, wachten de komen de maanden in spanning af zij bericht ziillen ontvangen dat zij de zomerva kantie buiten dit afgezonderd stukje West-Europa kunnen doorbrengen. On danks alle inspanningen om binnen dat keurslijf van de DDR een normale sa menleving op te bouwen stuit de West- Berlijnse regering telkens op bijna on oplosbare sociale- en maatschappelij ke problemen. De „eiland-situatie" heeft voor kwalijke uitwassen gezorgd, waar van vooral de volwassenen en kinde ren in de lagere milieus de dupe zijn geworden. De van tijd tot tijd voorkomende speldeprikaktie van de DDR-regering bevorderen bepaald niet de vorming van een prettige leefomgeving. Inwo ners van West-Berlijn kennen al der tig jaar geen houvast. De gevolgen van deze eiland-kolder, zoals psychiaters het uitdrukken, tekenen zich scherp af. Tienduizende kinderen in deze miljoen stad staan enigszins verloren terzijde bij de politieke machtstrijd van grote mensen. Ze moeten alles maar slikken en ondergaan. Wat begin je ook als kindDe Verenigde Naties hebben wel afgekondigd dat een kind het recht heeft zich volledig en in vrijheid te ontplooien, maar in West-Berlijn helpt het „klimaat" er bepaald niet aan toe bij! Goeree-Overflakkee is wel zo'n plek je waar een geestelijke en lichamelijke ontplooiing mogelijk is. De daar aan wezige Pax Christie Kinderhulp zorgt al voor het zeventiende jaar dat meis jes en jongens van 5 tot 12 jaar uit West-Berlijn een zomervakantie in ons land kunnen doorbrengen. Er wordt daarbij gebruik gemaakt van vakan tiegezinnen. De meeste gezinnen doen al jaren mee, maar elk jaar vallen er door uit eenlopende redenen adressen af. En elk MIDDELHARNIS De nieuwe predikant van de Geref. Gemeente, ds. H. Ligtenberg, hoopt a.s. woensdag 22 febr. zijn intrede te doen, 's avonds om zeven uur in het kerk gebouw van de Herv. Gem. te Middel- harnis. In de daaraan voorafgaande middagdienst die begint om 3 uur zal ds. Ligtenberg bevestigd worden door ds. P. Blok, als consulent van de Ge meente die in ds. Ligtenberg haar vier de predikant ontvangt. ------O------ OUD VOSSEMEER De Treffers. Onder voorzitterschap van dhr. L. van Wezel hield de biljart- vereniging De Treffers een bijeenkomst ter bespreking voor deelname aan de Supercup-wedstrijden van de vier Oud- Vossemeerse büjartverenigingen en de organisatie van een feestavond op 10 maart a.s. Discussie-avond P.J.Z. Zaterdag avond houdt de afd. Tholen en St. Phi- lipsland van de Plattelands Jongeren- gemeenschap Zuid in het dorpshuis De Vossenkuil een film- en gespreksavond over „Mensen met en zonder werk". OUDE TONGE: Bakkerij Soeteman is in ons dorp de enige warme bakker die nog aan de deur bezorgt. Hij heeft thans een rij dende winkel aangeschaft waarmee hij vooral zal gaan door de nieuwbouwwij ken waarin geen enkele winkel te vin den is. Een mooi stukje service vindt de bakker zelf en hij liet met het onder staande dichtsel weten hoe gemakke lijk hij het de huisvrouw gaat maken: De medewerkers van Soeteman's Bakkerij, Zetten Uw zorgen nu geheel op zij. Bij grote koude, regen of veel wind, Gaat U de rijdende winkel in, heel gezwind. U loopt langs de rekken en boorden vol spullen. Ineen wip kunt U de tas er mee vullen. U hoeft nu niet ver meer van huis. Want de winkel komt nu bij U thuis. U vindt daar liggen, brood zó uit de oven, En ook alles op dit gebied, niet te geloven. Wi] bieden U verschillende verse dingen aan. Waar men m de stad voor in de rij zou gaan staan. Wij zorgen ervoor dat U weinig hoeft te sjouwen of lopen, U kunt ook voor het ontbijt verschillende dingen kopen. Ze hebben snoepjes en koekjes voor bij de koffie of thee, U zoekt wat uit en neemt gelijk wat mee Wij wilden U dan beleefd wel vragen, Het duurt nu wat langer met zo'n wagen We kunnen nu niet precies zijn op het gewone uur, Maar dat krijgen we wel weer voor elkaar op korte duur. Wij zullen U voor dit ongemak belonen. Door voordelige aanbiedingen te tonen. Wij nodigen U uit voor een bezoek, het kost geen zier, Het resultaat is dan wederzijds plezier. jaar wil Pax Christie Kinderhulp twee volle treinen met 1600 kinderen laten rijden. Daarom is het nodig voor nieu we vrijwilligers te zorgen die in hun huis een plaats inruimen voor een jon ge inwoner van West-Berlijn. Het zijn geen extra moeilijke kinde ren die 6 augustus aankomen. Ze heb ben voor vier en een halve week echte ontspanning nodig. Ervaren, misschien onbewust, dat het ook anders kan. Vrijwilligers wordt gevraagd zich te melden bij de contactpersoon van Pax Christie in hun omgeving: Mevr. G. W. Teeuw-Stam tel. 01807-16855 of mevr. M. Geense 01879-2178. Tijdens een persoonlijk gesprek zal meer over de aktie worden verteld.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2