c< Drie doden op de Oudelandsedijk te Sommelsdijk NJ.V.V. ingenomen met nieuwe accomodatie ,,de Kopernis" Sigarenwinkel G. O ver weel te Melissant uitgebrand u kom kijken... naar eiken 'tEikenhuys 50e jaargang No. 4664 CHR. STREEKBLAD OiP GEEIEFORMEERDB GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond VOLLEYBAL Ouderavond Bijz. basisschool Kotters mogen periode niet vissen Anjerfonds-subsidie voor orgelrestauratie Ruimte voor kegelclub „Aoiemaele Om'' „DAIVIVERENIGING DENK EN ZET' EXTRA KERKDIENSTEN GEREFOBBL OISRIEENTEN VOORDRACHT VAN GEDEPUTEERDE STATEN IViaal- en draaipremie voor molens NIEUWE TONGE: Raad Oostflakkee Aansluiting bij Brandweer gemeenschap Zuid Z.-Holland y POSTBOX 8 M lilIDDELHAKlSflS Eedactie en advertenties: Kantoor Langewég 13, Sommelsdijk Tel, (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 3392 Giro 167930 BankI^bo MlddeltiamiB no< 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTEaira'IEPRIJS 27 cent per mm. Bij oomtract speciaal tarleifi Het onherkenbare wrak van de auto. Drie jongelui, in de bloei van hun leven, zijn in de nacht van zaterdag op zondag op Slag gedood toen de auto waarin ze reden op de Oudeland sedijk met hoge snelheid tegen een boom reed. Dat gebeurde kwart voor één op de Oudelandsedijk ter hoogte van de Christoffeldijk toen het drie tal vanuit Middelhamis, waar ze de avond hadflor) doorgebracht, op weg was naar huis. De slachtoffers zijn, de 29 jarige Wil A. van Aalst uit Ouddorp. Hij be stuurde de wagen, een Ford Taunus station-wagen. Naast hem zat Cees Hoek (20) uit Ouddorp en achterin de 17 jarige P. Jacobs uit Stellendam. Beide laatsten kenden elkaar van de Rijksscholengemeenschap te Middel- hamis waar ze beiden studeerden. Aan van Aalst hadden zij kennis i.v.m. diens dienstbetrekking op het recreatiepark „de Klepperstee" waar Jacobs zomers ook als vakantiehulp werkte. Het ongeluk werd al direct na het gebeurde opgemerkt. Een automobi list reed snel door om het ziekenhuis en de politie te waarschuwen. Voor de drie inzittenden kwam alle hulp te laat, zij bleken door de geweldige klap op slag te zijn gedood. Een van de slachtoffers, de bestuurder moest uit de veiligheidsriemen worden losgesneden. Ze werden overgebracht naar de aula van begrafenisondernemer P. Vroegindeweij te Middelhamis. De boom bleek tot aan de voorruit in de wagen te zijn gedrongen. De motor was tot aan de voorbanken achteruitgeslagen. Zondagmorgen drong het bericht langzaam door. Het heeft de dorpen Ouddorp en Stellendam diep geschokt. Zeer begaan is men met de nabestaanden, zeker ook met de fam. Hoek die eind vorig jaar hun vader moesten missen. Intermezzo-heren op de goede weg Tegen het Gorcumse Meteoor hebben de heren van Intermezzo bewezen op de goede weg te zijn. Na de nederlaag tegen koploper Volley '68 waren de he ren extra gemotiveerd om tegen de gas ten een goed resultaat te behalen. Voor uitstekend gevulde tribunes werd het een 3-2 overwinning. Toch zag het er in de eerse set som ber voor Intermezzo uit. De ploeg werd onverwacht snel naar een 4-15 setne- derlaag gespeeld, maar herstelde zich uitstekend. Met goed volleybal werden de beide volgende sets met 15-10 en 15-6 in wist omgezet. In de 4e set vergat Intermezzo de volle winst, drie punten, in eigen huis te houden. Na een gelijkopgaande strijd scoorde Meteoor de beslissende punten, 13-15. In de beslissende set werd vrij snel duidelijk wie in dit duel de sterkste was. Met opnieuw sterk volleybal, met name van Jaap Driesse, werd deze set met 15-7 en de wedstrijd met 3-2 gewonnen. Het tweede herenteam vormt dit sei zoen niet die eenheid, die de ploeg vo rig seizoen was. Weliswaard werd Wim- co Driesse bij Intermezzo in de wed strijd tegen Pendrecht 2 gemist, toch speelde de ploeg weinig overtuigend en kwam er na een 2-1 voorsprong toch niet meer uit tlan halve winst. 2-2. Dames Het eerste damesteam zorgde voor een uur en twee sets spektakel tegen het sterke Vierhout-Valbovol 2 uit Woerden. Beide ploegen in die eerste periode verdedigend erg sterk, wat ve le lange ralUes opleverde. De gasten lieten iets beter volleybal zien en kwa men gemakkelijker tot aanvalsopbouw dan Intermezzo, dat dit compenseerde door verschrikkelijk hard te werken. Na twee slopende sets was de stand via 14-16 en 17-15 nog volledig in evenwicht maar Intermezzo had veel moeten ge ven, te veel naar later zou blijken. In de 3e en 4e set ging Vierhout onver stoorbaar voort en moest Intermezzo af haken, 1-3. Het tweede damesteam, dat tegen de gradatie vecht en al maanden in speel- stersnood verkeert leverde zaterdag een knappe prestatie door het op bezoek ko mende Libanon op 2-2 te houden. Twee maal werd Intermezzo' 2 op achterstand gezet, beide malen kwam de ploeg goed terug. Setstanden waren 12-15, 15-3, 7- 15 en 15-12. De resultaten van deze volleybaldag werden overschaduwd door het schok kende bericht dat de aanvoerder van de A-junioren jongens van Intermezzo, Peter Jacobs, zaterdagavond bij een verkeersongeval dodelijk verongelukt was. SOMMELSDIJK A.s. vrijdag 10 februari zal de jaar lijkse ouderavond van de Christelijke School worden gehouden 's avonds 19.30 uur in Vita Nova. Op deze ouderavond zal het nieuwe hoofd, dhr. H. van Blotenburg, geïn stalleerd worden. Hij werd op 30 januari 1949 te Gar- deren geboren, na zijn lagere school opleiding ging hij studeren voor onder wijzer. Zijn eerste werkkring was op de Ger. Gem. school te Elspeet, tot voor zijn benoeming per 1 februari te Som melsdijk was hy werkzaam als onder wijzer op de Chr. Prins Bemhardschool te Gard eren. Dhr. van Blotenburg is gehuwd, ook zijn vrouw is onderwijzeres en zal tot 1 augustus ook aan onze school verbon den zijn in klas 2. Beiden zijn belijdend lidmaat van de Ned. Herv. Kerk. Dhr. van Blotenburg is benoemd als hoofd in de vacature van dhr. A. van Lummel, die per 1-1-'87 als hoofd werd benoemd te Damwoude in Friesland. ------O MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Bejaardenmiddag N.C.V.B. De N.C.V.B. afd. Middelharnis-Sommelsdijk nodigt u weer hartelijk uit op dinsdagmiddag 14 febr. half drie in de Jeugdhaven te komen. Spreker van deze middag is de heer P. Tieleman, employe van de Emgo Als u vervoer nodig hebt wilt u dit dan opgeven bij: E. Groeneveld, telef. 2773. Tevens die middag opgave voor het reisje. Mariniersweg 281,hl(.Hoogstraat R,dam| ljsMaandagsgeslotenTeljO10^33744j De kotters die hun kwantum voor de ze maand zullen hebben volgevist ziil- len in de periode 19 febr. 6 maart niet aan de visserij mogen deelnemen, zo is de eigenaren van de zijde van het Mi nisterie te verstaan gegeven. SOMMELSDIJK Door de kerkvoogdij van de Remon strants -GerefGemeente alhier is van het Anjerfonds een subsidie van 200,- ontvangen in de restauratie van het ka binet-orgel van deze Gemeente. Het or gel dateert uit het midden van de vo rige eeuw en was aan een restauratie toe waarvan de totaalkosten 15000, bedragen. ------O------ OOLTGENSPLAAT Gesprekskring. Woensdag 8 februari des nam. 8 uur zal door ds. T. W. van Bennekom de gesprekskring worden voortgezet in „Elthato". Behandeld zal worden het onderwerp: „Charismatische beweging". Vijftig jaar getrouwd. Zaterdag 11 februari a.s. herdenkt het echtpaar W. Kloet en H. Kloet-Neels, wonende E. de Ruyterstraat 38 te Breukelen hun 50-jarige echtvereniging. De heer en mevrouw Kloet, beiden afkomstig uit Ooltgensplaat, zijn na de oorlog-evacu atie in Breiikelen blijven wonen. MIDDELHARNIS: De kegelclub „Aolemaele Om" zal per 15 febr. haar huidige accomodatie op de zolder van de Rijksscholenge meenschap te Middelhamis moeten ont ruimen. De Ver. heeft thans gevraagd de kan tinebarak op het barakkenkamp teOude Tonge te mogen huren of kopen. B. en W. van Oostflakkee stellen de gemeen teraad a.s. donderdagavond voor be doelde ruimte te verkopen voor 7500,- en de ondergrond voor 270,per jaar in erfpacht uit te geven. Het bestuur van „Aollemaele Om" is er blijkens de noot van B. en W. van op de hoogte dat het tracé van de toekomstige Rijksweg door de kantine barak heen loopt en derhalve het risi co bestaat dat de barak te eniger tijd zal moeten verdwijnen. Momenteel re peteert de majoretten ver. enkele avon den per week in de barak; B. en W. suggereren dat die verhuur zal moeten worden opgezegd. Uitslagen maandag 6 februari 1978. Afdelmg I: J. Dekker J. van Hoorn 11 B. Vis KL Vis 1—1 J. Dekker H. Groenendijk 0—2 J. van Es J. Smalheer 11 Afdeling II: I. Mackloet W. Ruis 2-0 A. V. d. Sluijs I. Koese 11 H. Noordijk M. van Lente O2 Mackloet leverde in deze ronde een knappe prestatie door Ruis de^ eer ste nederlaag te bezorgen. Afdeling III; T. van Brussel G. Knöps 11 A. van Gulik N. Quispel 1—1 C. Vogelaar H. Schellevis 2—0 J. Verbiest M. Breeman 11 P. van Brussel S. Hoogzand 2O Afdeling IV: J. Kamp A. v. d. Valk 2—0 L. van Erkel W. Nelis 2—0 R. Jacobs A. Jordaan O2 L. Peeman J. v. d. Kooij O2 J. Hollaar C. Groenendijk 2—0 MELISSANT woensdagavond 7.30 uur ds. P. Blok van Dirksland. STAD AAN 'T HARINGVLIET woens dagavond 7.30 uiu- ds. Hage van Rot terdam-W. Bij besluit van 25 februari 1972 heb ben Prov. Staten bij vrijze van proef een zogenaamde maalpremie voor func tioneel in bedrijf zijnde molens inge steld. De premie is bedoeld voor mo lens, die nog door middel van wind kracht malen en niet door middel van andere energie. Op voorstel van de Proviaciale Mo- lencommissie is de proef genomen met zeven molens, die elk jaarlijks ten hoogste 1000,ontvangen, afhanke lijk van het aantal asomwentelingen. Er zijn in Zuid Holland in totaal on geveer 37 industrie- en poldermolens die door middel van windkracht in vol bedrijf worden gehouden. Aangezien de proef volledig als ge slaagd kan worden beschouwd, achten GS het verantwoord de overige 30 mo lens eveneens voor een maalpremie in aanmerking te laten komen. Mede in verband met de voortgeschreden in flatie is het voorts gewenst de maal premie te verhogen van 1000,tot maximaal 1500,per molen per jaar. Op deze manier wordt getracht te voor komen, dat de in bedrijf zijnde molens hun functie als zodanig verliezen. Voor deze regeling is per jaar een bedrag nodig van 37 x 1500,— is 55.500,—. Draaipremie De Provinciale Molencommissie heeft reeds in het verleden gepleit voor hét instellen van een draaipremie naast de maalpremie voor molens. GS hebben toen gezegd zich op dat voorstel nader te zullen beraden. Overleg met de werkcommissie van de Provinciale Mo lencommissie heeft hen tot de overtui ging gebracht, dat het zinvol is naast de maalpremie, over te gaan tot instel ling van een draaipremie. „Het is namelijk voor het molenbe- houd van belang om, behalve de in be drijf zijnde molens, de molens die niet of nagenoeg niet meer gebruikt worden toch af en toe te laten draaien. Het regelmatig doen draaien van een molen komt het behoud ervan ten goede, om dat daardoor kleine mankementen met een kunnen worden ontdekt en verhol pen, alvorens uit te groeien tot defec ten van grotere omvang, waardoor be sparingen worden verkregen zowel op de onderhoudskosten als op de toekom stige restauratiekosten," zo argumente ren GS. Bovendien verfraait een draaiende molen het landschapsbeeld en vormt de ze een attractie voor recreanten en toe risten. Volgens globale raming komen 100 molens voor een draaipremie in aan merking: deze ware te stellen op ma ximaal 500,per molen. Dit resul teert in een bedrag 50.000,per jaar. Hiernaast moet in 1978 rekening wor den gehouden met eenmalige bijeen komende kosten (plusminus 100,per molen), .in verband met het voor re kening van de provincie aanbrengen van tellers- ten behoeve van de contro le op het draaien door telling van het aantal asomwentelingen. Deze controle zal door de provinciale waterstaat wor den uitgevoerd. Met genoegen heeft burg. van Es van Middelhamis zaterdagmorgen zijn me dewerking verleend aan de officiële in gebruikname van de nieuwe accomoda tie van N.T.V.V., gebouwd aan de Bat- tenoordseweg. Genoegen was er aller- wege, voorzitter van Alphen straalde dat breed uit en dat kon ook gezegd worden van Piet Koert en Piet Kats, twee getrouwen die intuïtief de leiding op zich hadden genomen en de bouw tot een goed einde hadden gebracht. Nu de bouw voltooid en de spanning daarvan geweken w^as kon dhr. van Alphen zich wat vrolijkheid permitte ren. Nee, in 't begin was daar nog geen aanleiding toe gew^eest omdat het zelfs moeite had gekost een geschikte plaats te' vinden. Toen die er was moesten de financiën nog worden rondgepraat uit welke berekening de noodzaak naar vo ren was gekomen om als Vereniging j zelf de hand aan de troffel te slaan. Niet de constatering dat de aannemers te duur waren maar wat er daarna ge beurde had dhr. van Alphen als een unieke zaak ervaren: Het overgrote deel van het werk werd uitgevoerd door de eigen leden, geïnspi reerd door de twee bovengenoemde Pie ten. „Er is gewerkt in een geest van hard werken, van humor en-van ver draagzaamheid", zo zag dhr. van Alphen op de bouwtijd terug. Hij sprak zijn er kentelijkheid uit voor de vele hulp die was ervaren en voor de subsidie van de gemeente waardoor de Ver. het mis schien net gaat redden. Aan burg van Es was vervolgens de eer om de naam van het nieuwe complex te onthullen. Er bleek voor „de Kopemis" te zijn ge kozen, de naam van de omgeving waar in de nieuwe velden zijn gesitueerd. Verontschuldigingen. Al was hij dan snip-verkouden en dreigde een opkomende griep hem te vellen, burg. van Es was toch gekomen en niet alleen om de onthulling te ver richten. Hij had er ook behoefte aan de NTVV- 'ers zijn verontschuldigingen aan te bie den omdat hij ze aanvankelijk verkeerd beoordeeld had. „Ik heb jullie mentali teit verkeerd geïnterpreteerd" erkende de burgemeester nu hij de fraaie resul taten van de zelfwerkzaamheid van de leden zag. Hij bracht hen daarvoor een zeer welverdiend compliment, wetend dat er met name ook van de twee Pieten 200% inzet en SOOVo enthou siasme aan te pas was gekomen. De burgemeester drukte de jonge genera tie dan ook op het hart de nieuwe acco modatie op een verantwoorde en spor tieve manier te gebruiken. Dat was een oproep naar het hart van Piet Kats die zich daar dan ook graag bij aansloot. Mede namens zijn naam genoot verklaarde hij zich erkentelijk voor de hulp van de leden waardoor men in goed samenspel de bouw had kunnen plegen. De twee Pieten bleken het graag te hebben gedaan. Uit handen van dhr. D. Visser ontvin gen de beide Pieten een horloge en voor hun dames, die maar steeds vanuit een caravan voor koffie hadden gezorgd was er eveneens een attentie in de vorm van een ketting en een broche. Dhr. Visser dichtte de beide Pieten een grote club- liefde toe van waaruit zij hun prestatie hadden kunnen beginnen en tot een goed einde hadden kunnen brengen. Na dhr. Visser werd nog door meerdere sprekers het woord gevoerd, o.m. door dhr. Kamman namens de K.N.V.B., hij bood een fraaie klok en namens de afd. Rotterdam een Delftsblauw wandbord aan. De gebouwen werden gebouwd naar ontwerp van de werkgroep Brinkman te Middelhamis. Er zijn twee speelvel den en een trainingsveld. NTW is er bijzonder mee ingenomen De raad die a.s. donderdagavond hoopt te vergaderen zal dan worden voorgesteld een principe uitspraak te doen m.b.t. de aansluiting bij de Brand weergemeenschap Lek en Merwede te Dordrecht (de nieuwe naam wordt Zul-, delijk Zuid Holland). In 1974 hielden B. en W. de boot nog wat af maar inmiddels is de situatie dermate ontwikkelend dat zij aanslui ting voorstellen, o.m. omdat het alar meringssysteem dringend verbetering behoeft en terwille van de opleiding van brandweerlieden. Een betere alarmering kan slechts in regionaal verband worden bereikt. In eilandelijk verband zou een alarme ringssysteem wel technisch maar niet financieel haalbaar zijn, zo is geble-. ken. De kosten van aansluiting bij voor noemde Brandweergemeenschap bedra gen 0,65 et. per inwoner, de aparte kos ten van draadloze alarmering bedragen 3,50 per inwoner. MIDDELHARNIS Toezegging van beroep. Door de kerkeraad van de Herv. Gemeente is in de komende vacature ds. de Groot een toezegging van beroep uitgebracht op ds. C. den Boer te Wageningen. De sigarenwinkel van de heer G. Overwoei aan de Molendijk te Melissant is gistermiddag goeddeels uitgebrand. Door snel ingrijpen van de brandweer kon een gedeelte van de bijbehorende woning daarvoor nog worden behouden. De brand brak uit toen dhr. Over woei bezig was met het bijvullen van Belangstelling was er te over. een oliekachel. Kennelijk doordat er oUe naast is gelopen is de brand ont staan die voorts snel om zich heen greep. Dhr. Overweel moest met brand wonden aan gezicht, armen en borst in het ziekenhuis worden opgenomen. Toen de brandweer arriveerde sloe gen de vlammen al uit het dak, maar dankzij de hogedruk-spuit was het vuur snel bedwongen. Belendende percelen hebben geen schade opgelopen, alleen biJ kapper M. Overbeeke sprong een ruit.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1