Ook Mr. Zaaïjer verkocht zün grond aan Delf- en Schieland vcMiderhcijden EXPO OUDE-TONGE RAAD DIRKSLAND: Dhr. L. J. Poortvliet legde verklaring af TV DEFECT? voor snelle reparatie 01877-1236 Kruisverenigingen Dirksland gaan samen VOLLEYBAL Voor het lopende seizoen zijn wij regelmatig kopers van Bintje konsumptieaardappelen Voor het komende seizoen hebben wij nog teelt en afzetmogelijkheden van ide rassen Desiree Jaerla Bintje pootaardappelen consumptie- aarcdappelen zaaigranen bloembollen Vertegenwoordiging G. JOPPE Julianaweg 84 Melissant Tel. 01877-1323 Medische diensten GOEDEREEDE PREDIKBEURTEN EXTRA KERKDIENSTEN GEREFORM. GEMEENTEN Ds. J. H. Vlijm v.h. Ned. Herv, predt. te Goedereede, met emeritaat Piano- en orgelcon cert in Ouddorp Doopsgezinde Gemeente Ouddorp Presentatie van middenstands- en bedrijfsleven op a.s. Expo Oude Tonge Uw huis verkopen? TAIVIBOER Bladx. a „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 27 januari 1978. Van de agenda voor gisteravond kon Dirkslands raad één punt afvoeren, t.w. de aankoop van grond (in het best. plan Dirksland-Zuid) van Mr. J. Zaaijer te Den Haag. Enkele uren voor de raads vergadering begon Iireeg de raad te ho ren dat ook Mr. Zaaier zijn grond had verkocht aan Delf- en Schieland, zoals vóór hem dhr. J. L. Poortvliet dat heeft gedaan. Daarover stak in de vorige ver gadering een storm van verontwaardi ging op. Thans droeg dhr. Poortvliet (raadslid voor de V.V.D.) zijn toen toe gezegde verklaring voor: Dhr. Poortvliet stelde in zijn verkla ring vast dat er m.b.t. Dirksland-Zuid zowel met de eigenaren als de gebrui kers van de grond gesold is. Dat be gon aldus dhr. Poortvliet nadat GS hun. goedkeuring aan een aange brachte herziening onthielden. Spr. ver volgde: „Ik ben een rustig landbouwer en oefen samen met mijn zoon een be drijf uit. Dat ik ook nog lid van de gemeenteraad ben ontheft mij niet van de verplichting ten aanzien van dit be drijf, mijn zoon en mij zelf alles te doen om het voortbestaan liiervan zo veilig mogelijk te stellen. Ik heb dit gedaan op eenzelfde manier als de gemeent/é zijn belangen behartigde jegens mij en zelfs tegen mij door onze bedrijfsbelan gen op te offeren aan het algemeen be lang". Spr. herinnerde er voorts aan dat de taxatie door de Stichting Adviesbureau Onroerende Goederen te Rotterdam voor hem niet acceptabel was geweest waarover hij B. en W. had geinformeerd en duidelijk had gemaakt dat er op deze basis niet kon worden onderhan deld. Dhr. Poortvliet vroeg hen met an dere voorstellen te komen. Thans verklaarde hij daaromtrent: „Dit is niet gebeurd en ik ging toen begrijpen dat deze zaak voor ons be drijf moeilijliheden zou gaan geven en keiharde onderhandelingen te verwach ten waren, welke ik persoonlijk niet schuwde ware ik geen lid van de raad geweest. Ik moest uit 2 dingen een keus maken, zelf de zaak behandelen of de ze zaak aan een deskundig uit handen geven en op zijn kompas varen. Ik heb voor het laatste gekozen. Als men tot zo'n besluit komt dan moet men dat zo goed mogelijk aanpak ken en er werd door mij hiervoor een jurist in grondzaken benaderd. Het gevolg hiervan was dat deze bij schrijven gedateerd 5 augustus 1977 Burgemeester en Wethouders en de Stichting advies bureau onroerend goed hiervan bericht heeft gezonden. Nimmer is noch door de een of ander hierop gereageerd. Daar ik tegenover mijn raadsman had doen blijken dat ik ge zien de continuïteit van ons bedrijf en de toekomst van mijn zoon liever ver vangend land wou hebben in de plaats van geld is hij op de gedachte geko men de grond binnen het bestemmings plan te verruilen voor andere grond. De mogelijkheid hiertoe had de bouw- en aannemingsmaatschappij DeU- en De drie Afdelingen van „Het Groene Kruis", gevestigd in Dirksland, Herkin gen en Melissant, gaan vanaf 1 januari 1978 geheel samen. De vereniging waarin alle leden zijn opgenomen heet Kruisvereniging Dirks land. Het tot stand komen van deze grote vereniging (ca. 1800 leden) werd vooraf gegaan door talloze besprekingen. De resp. besturen zagen in, dat dit de beste weg was, om het „groene kruis werk" onder de zich wijzigende om standigheden veilig te stellen. Bij alle betrokkenen leeft de wil en de hoop de dienstverlening op een hoog peil voort te zetten. Op 6 februari 1978 vindt in het wijkgebouw te Dirksland een Alge mene Ledenvergadering plaats (zie ad vertentie elders in dit nummer). Tijdens die vergadering zal een be stuur gekozen worden van elf mensen 5 uit Dirksland, 3 uit Herkingen en 3 uit Melissant). Daartoe worden voorgesteld (alfabe tisch) uit Dirksland: P. Dijkgraaf, Zuid Spuidijk 21 Jac. Goedegebure, Oranjelaan 8 J. Los, Julianalaan 25 A. Stolk, Voorstraat 36 A. Wagner, Stationsweg 35 Uit Herkingen: J. A. Drooger, Adoptieplein 5 Mevr. N. H. L. Huizer-van der Maas, Fortstraat 14. J. H. Kalle, Fortstraat 32 Uit Melissant: W. A. J. Baart, Voorstraat 9 C. van Damme, Nieuweweg 60 K. J. Huisman, Plein 7 Alle voorgestelde personen maakten deel uit van de „oude" besturen. Door de ledenvergadering zal op 6 febr. behalve een bestuur ook een voor zitter gekozen worden. Schieland. Het residtaat hiervan is U bekend". Dhr. Poortvliet verklaarde die stap te hebben gedaan met uit de overtuiging dat een bedrijf dat in zijn groei wordt geremd de bestaansmogelijkheid wordt ontnomen. „Als raadslid zei hij heb ik toch ook de vrijheid om mijn grond te verruilen en als vader ben ik ook niet alleen gerechtigd doch ook ver plicht ten opzichte van mijn zoon het voortbestaan van het bedrijf zo goed mogelijk te waarborgen. Mijn zoon en ik hebben dat ook duidelijk in een be zwaarschrift laten blijken en begrijpelijk had ook mijn zoon niet veel zin om het laatste bezwaarschrift in te trekken als er geen vervangende grond voor te rug zou komen. Dhr. Poortvliet veronderstelde dat de raad bij het zich realiseren van deze achtergronden wat voorzichtiger in zijn uitspraken zou moeten zijn geweest, waarbij hij eraan herinnerde dat één van zijn mede-raadsleden de waarde van de door hem (dhr. P.) afgelegde eed in twijfel te trekken en dat hij (dhr. P.) het gemeentebelang niet zou hebben gediend. „Ik daag hem uit te be- bewijzen dat ik hier op deze stoel mijn plichten t.,a.v. de gemeente niet ben na gekomen", aldus dhr. PoortvUet. Spr. verklaarde ervan overtuigd te zijn ze ker niet te hebben gehandeld in strijd met de regel die de gemeentewet stelt, maar zich ook als een fatsoenlijk bur ger te hebben gedragen. „Anders zou het zijn als ik misbruik zou hebben ge maakt uit kennis opgedaan uit b.v. be sloten- of comissievergaderingen, maar de zaak waar het om gaat is altijd in het openbaar behandeld", stelde dhr. Poortvliet vast. Dhr. Poortvliet moest worden teleur gesteld in zijn verwachting dat B. en W. zouden hebben onderzocht of hij ge handeld zou hebben in strijd met de afgelegde ambtseed". „Dat onderzoek is er niet geweest", beliende burg. Bos. M.b.t. de planning van Dirksland-Zuid heeft burg. Bos nog benadnikt dat het best. plan (nu nog globaal) door B. en W. nader zal worden uitgewerkt, aan welke detaillering de bouwmy zich pre cies zal dienen te houden. In een volgende vergadering zal er opnieuw over een en ander gesproken worden omdat de raad zich op de ver klaring van dhr. Poortvliet wil bezinnen Coach-wissel bij Intermezzo-dames Na een kleine tien jaar actief te zijn geweest bij de begeleiding van ploegen bij Intermezzo moet Huib van der Valk, sinds twee jaar coach van het eerste damesteam door persoonlijke omstan digheden voorlopig met dit werk stop pen. ''^4'/}^//^'^^/x^'y^/-'^^^'y///:^>;i^.^^y^i-v///.^;. Kuxb van der Valk. Aan het eind van de zestiger jaren coachte hij met succes het meisjes- juniorenteam, later het tweede dames team en twee jaar geleden nam hij de begeleiding van het eerste damesteam op zich. Hoogtepunt tiit die laatste pe riode was ongetwijfeld het kampioen schap van de derde divisie, dat vorig jaar door Intermezzo 1 behaald werd. Door zijn optreden en zijn enorme inzet won hij snel het vertrouwen van de mensen die hij begeleide. Intermezzo zal deze inspirerende kracht helaas voorlo pig moeten missen. Zijn opvolger is Ton Friederichs, die dit seizoen bij Intermezzo training is komen geven en sinds januari de trai ning van de Intermezzo-dames van Henk Bisschop heeft overgenomen en sinds zaterdag ook de coaching van het team. Hopelijk slaagt hij erin zich bij deze enorme uitdaging waar te ma ken. Zaterdag staan de dames voor een nieuwe krachtproef. De ploeg moet dan op bezoek bij Shot te Culemborg, even als Intermezzo een middenmoter. Sparta/VCG - Intermezzo De thuiswedstrijden van Sparta/VCG van a.s. zaterdag staan hoofdzakelijk in het teken van de ontmoeting Sparta- VCG-Intermezzo en wel: 13.30 uur Jongens jun. - Jongens-Inter mezzo 13.30 uur Heren 3 - Heren 6 interm. 13.30 uur Meisjes-adsp - Meisjes int. 14.45 uur Jongens-adsp. - Jongens int. 14.45 uur Heren 1 - Interm. 2 16.00 uur Heren 2 - Interm. 5 De overige wedstrijden zijn: 14.45 uur Dames 2 - Data C/D 2 16.00 uur Dames 1 - Hollemare. 16.00 uur Heren 4 - V/Quick 2, FRIESE COÖPERATIEVE HANDELSVERENIGING VOOR ZAAIZAAD EN POOTGOED G.A. DE "Z.P.C." Van zaterdag 28 tot maandag 30 januari ARTSEN Middelhamis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Dogterom. Dokter Dogterom is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 .uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Elvé, tel. 01877-1262. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dient dokten Bulthuis, tel. 01879 - 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dient dokter H. P. Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingstijden apotheek Menheerse J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dlenstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts, Visser, tel. 01874 - 2091 (van 11 tot 11.30 uwc). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Minderhoud, telef. 01870)- 2897. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp-Goedereede-Stellendam Dienst heeft Zr. Tanis, tel. 01878-1927. Dirksland - Herkingen - MeUssant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Struijk, tel. 01877-1500 b.g.g. 01879-1487. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Jochems, tel. 01874-1532. Achthuizen - Den Bommel -, Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: Wit/Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Anna, tel. 01873-1577. BEROEPEN Op ds. R. van Kooten, sinds woensdag beroepbaar, zijn tot dusver twee beroepen uitgebracht, t.w. door de Herv. Gemeenten van Stolwijk en Hierden. STELLENDAM Herdenkingsdienst. Daar het woens dag 1 febr. 25 jaar geleden is van de wa tersnoodramp, zal er 's avonds om half acht in de Ned. Herv. Kerk een her denkingsdienst worden gehouden, waar in voorgaan, Burgem. v. Velsen, Ds. 's- Gravendeel Ger. pred. en Ds. Oorschot Herv. pred. STAVENISSE Motorjacht in brand. In de haven is zondagmorgen het motorjacht van de fam. De K. uit Capelle aan de IJssel door brand flink beschadigd. Bij het gereed maken om te gaan varen werd de oliekachel omgestoten waardoor brand ontstond. De brandweer had het vuur spoedig geblust, maar het was aan boord wel een grote ravage. POORTVLIET SKppartij. De auto van J. M. C. R. uit de Klundert raakte maandagmorgen on herstelbaar beschadigd toen hij door de gladheind van de weg in een slip kwam. Het einde van de slip was de sloot. Persoonlijke ongelukken deden zich niet ZONDAG 29 JANUARI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. E. F. Vergunst en 6 uur ds. J. E. de Groot. Extra kollekte PIT Pro Rege Herv. Exodus Gem. 10 uiu: ds. R. E. R. van Buiren Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. L. W. v. d. Mey Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. N. W. Schreuder van Goes Ger. Kerk Vrijgemaakt 10 en 4.30 uur ds. J. Blokland van Rot terdam. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. A. Beens De Samaritaan 10.15 uur ds. J. T. Cazander Rem. Kerk 10 uin: ds. Bloemendaal. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. N. Kleermaker, Rotterdam en 6 uur ds. M. van der Linden. Tweede kollekte kas pred. traktementen Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. W. van Herpen en 10 uur dhr. A. H. Veld huizen. Extra kollekte kerk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur dhr. A. H. Veldhuizen en 6 uur ds. H. F. Klok. Maandelijkse kollelcte kerk voogdij Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur en 6 uur kand. M. Aangeenbrug Ger. Kerk 10.30 uur ds. Schravendeel H.A. en 16.30 uur drs. Smink van Stad. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9, 10.45 en 6.30 uur ds. R. van Kooten. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong, voorm, bediening Hei lige Doop Ger. Kerk 10 en 4 uur ds. J. F. Mautz uit Rozenburg, Bedie ning H.A. en Dankzegging Geref. Gem. 9.30 en 4 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. J. Kamp. Donder dag 2 febr. sav. 8 uur ds. W. H. Kui pers, Leiden. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. H. Visser, voorm. bediening Heüige Doop en sav. voorber. H.A. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. H. F. Klok en 6 uur ds. W. van Her pen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Willemsen, voorm. bed. H.A. en sav. dankz. H.A. Extra maandelijkse kollekte Geref. Kerk 10 en 6 uur ds. Smink. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Talsma, voorm. bed. H.A. en sav. dankz. H.A. Ger. Kerk 10 en 6 uur drs. A. Moolenaar te Ulvenhout (N. Br.). OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9:30 en 6 uur ds. T. W. van Bennekom. Extra kollekte Quotum Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. M. Brouwer, schipperspred. te Krimpen a.d. IJssel en 3 uur ds. A. Baldier van Rotterdam-Lombar- dijen Ger. Gem. 9.30 en 6 uur le zen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur ds. J. E. de Groot. OUDDORP dinsdagavond 7.30 uur ds. J. van Vliet van Aagtekerke. Ds. J. H. Vlijm te Woudenberg, die ruim een jaar geleden door een hart aanval werd getroffen, gaat met eme ritaat. Ds. Vlijm, die geboren is op 21 augustus 1920, staat sinds 16 november 1975 te Woudenberg. Hij werd 12 april 1959 predikant te Goedereede. Hij dien de deze gemeente tot 1964. Vervolgens stond hij van 19641971 te Krunpen a.d. IJssel en van 19711975 te IJsselmui- den. Ds. Vlijm deed zelf mededeling van zijn a.s. emeritaat in het kerlcblad van zijn gemeente, waar we het volgende uit overnemen: Nu er echter, na een jaar van onderzoek en veel spanningen uiteinde lijk door de specialisten een beslissing is genomen, meen ik zelf u daarover te moeten berichten. Het is een voor ons soms nog moeilijk te aanvaarden uitslag, n.l. dat ik mijn werk volledig zal moeten opgevenVeel vragen, geen antwoordJawel! Dit ant woord, voor u en voor ons: „Werpt al uw bekommernissen op Hem en Hij zorgt voor u". Dit antwoord „zeg de kinderen Israels, dat zij voorttrekken", en: „Vrees niet, geloof alleen". De diepten en duistemisBen, de aan vechtingen ontbreken niet, als bij Jo hannes de Doper in de gevangenis: „Zijt Gij Degene, Die komen zou, of verwachten wij een ander?" Maar het antwoord van Christus wijst hem en ons naar de Schriften, naar de beloften Gods, verankerd in Zijn trouw: „De blinden worden ziende, de lireupelen wandelen, de melaatsen worden gerei nigd, de doden opgewekt, en de armen het Evangelie verkondigd". O, zie,, zie het Lam Gods, dat de zonden der we reld wegneemt! Met minder is het om komen, meer is niet nodig. De enige troost in leven en sterven. Hoe het verder zal gaan met de eme- ritering, verlaten van de pastorie, hopenlijk zullen we wel in Woudenburg kunnen blijven wonen! enz. weet ik nog niet. Hij, Die voor Israël, voor Jaïrus en voor Johannes de Doper het goede zocht en gaf, leeft nog en zal ook nu het goede zoeken, neen schenken aan allen, die zelf uitgewerkt zijn en tot Hem leerden vluchten met al hun no den, angst en pijn Zaterdagavond 11 februari zal er een concert gegeven worden door Piet West hoeve uit Ouddorp in zijn eigen mu ziekkamer aan de Koolweg 11. Op deze avond zal er zowel orgel als piano ge speeld worden, met daartussenin een koffiepauze. Het unieke van dit concert is dat er (behalve dat U de concertgever van dichtbij ziet spelen) tekst en uitleg gegeven zal worden over de betreffende componisten, de te spelen werken en over de instrumenten. Het programma voor deze avond ziet er al volgt uit: Piano: twee „Lieder ohne Worte" Mendelssohn Wedding Day at Troldhaugen Grieg Pauze. Orgel: Arietta in F Pachelbel Toccata en Fuga in d - J. S. Bach Choral III Franck Litanies Alain Plaatsen voor dit concert zijn alleen op bestelling verkrijgbaar, telefonisch (01878 - 24 84) of schriftelijk (Koolweg 11, Ouddorp) tot dinsdag 7 februari. De entree, inclusief programma en koffie, bedraagt 7,50 p.p. De aanvang is 20.00 uur. Op donderdag 2 februari hoopt ds. W. H. Kuipers, Doopsgezind predikarit te Leiden op een gemeenteavond in ónze kerk een inleiding te houden onder de titel „wie waren en wie zijn toch die Doopsgezinden?" Vanuit onze geschiede nis zal hij proberen de plaats van onze geloofsgemeenschap te midden van de andere kerken te bepalen. Na de inlei ding zal er gelegenheid zijn vragen te stellen. Verder neemt hij wat historische boeken mee en plaatmateriaal o.a. de beroemde Martelaarsspiegel uit 1685 met de prenten van Jan Luijken. We wekken graag een ieder die be langstelling heeft op om te komen. De avond begint om; 20.00 uur. Hartelijk welkom! (De kerkeraad van de Doopsgez. Gem.) X T Het was vorig jaar reeds te voorzien, dat de 8ste Expo Oude-Tonge die dit jaar gehouden zal worden van 12 t.m. 13 april a.s. niet meer plaats zou kunnen vinden in de Sporthal aan de Emma- straat. Toen moesten er, wegens plaats gebrek, tot spijt van de organisatie 13 bedrijven worden afgewezen. Men heeft in dit probleem voorzien door op het Marktveld aan de Dabbestraat twee riante hallen te plaatsen met een totale oppervlairte van maar liefst 3000 m^, ze zijn geheel verwarmd. Verscheidenheid van branche's. De organisatie van de 8ste regionale consumentenbeurs, streeft ieder jaar naar een zo groot mogelijke verschei denheid van branche's. Het ziet er naar uit dat men ook dit jaar hierin volledig zal slagen. Nu reeds hebben ruim veertig bedrij ven zich aangemeld voor deelname, uit industrie, middenstand, verkeer, recrea tie en dienstverlenende bedrijven. In ruime mate zal aandacht geschon ken worden aan de recreatie, zo zal er voor elk wat wils, speed- en visbeten aanwezig zijn met de daarbij behorende motoren, en voor aankoop van een ca ravan kunt u zich vakkundig laten voorlichten. Modeshow van zelfgemaakte kleding. Gezien het grote resultaat van vorig jaar, zal er ook op de komende Expo Oude-Tonge weer een modeshow gehou den worden van zelfgemaakte kleding. Hiervoor wordt een geheel apart ge deelte ingericht met plm. 250 zitplaat sen. Er zal in drie categorieën worden geshowd o.a. in kinderldeding, dag- en vrijetijdskleding en in gelegenheidskle ding. U kunt zich hiervoor vanaf heden op geven aan org. Expo Oude-Tonge, Post bus 12, Oude Tonge, waarna u alle ge gevens wordt toegezonden. Per bus naar de Expo. Evenals voorgaande jaren zal aan vrouwen- en bejaardenbonden de gele genheid geboden worden om in de mid daguren de Expo in verenigingsverband te bezoeken. Zij dienen dit nu reeds kenbaar te maken bij de organisatie. OUD VOSSEMEER Jeugdschaken. Voor het Brabants kampioenschap jeugdschaken werden zaterdag de voorronden gespeeld. Ste ven de Looze van de Vossemeerse Schaakvereniging werd ■vyinnaar van de uit 4 schaken bestaande B-poule. Samen met nummer 2 van zijn poule en de nummers 1 en 2 van de A-poule zal hij volgende week moeten uitmaken wie Brabants kampioen wordt. Uit de modeshow van vorig jaar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2