Nieuwe Carina bij Toyota- dealer FLORAGRAN B.V. Den Hertog Co. [denHertogiCai Gods ordening VAN ONZE ADVEKTTEEKDERS Schiedamse jeneverstokerij De Dubbele Adelaar komt met ambachtelijk 100% gestookte jonge jenever op de markt Nog enkele plaatsen voor zangavond Middelharnis Herdenkingsdienst Aktie Hervormd Ver. gebouw Nieuwe Tonge PRAAT- BIJEENKOMSTEN Gebed voor de eenheid Naam voor woonwagenkamp 1978 geen referentie jaar bij een con tractenstelsel voor suikeribleten KORFBAL NIEUWS Landelijk mobilofoonnet voor streekvervoer VOLLEYBAL Het abonnement 1978 I VXEES en VLEESWAREN X WOENSDAG GEHAKTDAG 500 gram 3,— Idlo 5,75 Wij hebben voor 1978 nog Violen in teelt te geven. prima soorten grumstige prijz:en planten op Flakkee geteeld onder platglas (goed afgehard) knoppen dorsen en schonen door firma Groenendijk, Sommelsdijk Vertegenwoordigens Firma C. Groenendijk Zonen Dijkstraat 26 - 28 Sommelsdijk 01870 - 2662 - 2457 H. IVIastenbroek Kelderweg 36a Ouddorp Een begrip voor kwaliteit en prijsbewuste mensen. Kijkt u zelf maar Reklame slijterij Jonge jenever de Keizer 12,95 12 liter Jonge jenever de Keizer 150, Henkes Vieux 12,95 Henkes bessenjenever 10,50 De Kuyper citroenbrandewijn, de beste 12,45 Whisky Ballantines 13,95 Vodka Smijmoff12,95 SPECIAAL OP GOEREE-OVERFLAKKEE JONGE JENEVER „Ketel 1", een 100% met kolen gestookte jenever, die uitblinkt in zachtheid en zijn ^aansmaak, absoluut de lekkerste jenever voor de fijnproever. Prijs per fles 14,95. (Zie ook het persbericht elders in dit nummer). Reclame delicatessen: 10 verse roomboterstroopwafels 2,95 Belgische Jam, 22 smaken 3,95 Delftsblauwe pot Doesburgse mosterd igrof5,95 4 Hanepoten, kersvers6,95 Verder altijd vers gebrande noten, verse salades en paté's, verse vleeswaren en een grote sortering binnen- en buitenlandse kaas, vers van 't m.eis. Een wijntapperij, een diepvriesiafdeUng met alle moge lijke soorten ijs en snacks, een grote sortering snoep en bonbons, thee, vruöhtenoonserven, Indische en CMnese ingrediënten en boutspecialiteiben. U kunt er echt niet ondetruit, DEN HERTOG biedt voor elk feest, voor slechts een enkele duit, gewoon het allermeest. Hier is het adres Fa. DEN HERTOG CO. West-Havendljk 43 Dirksland Tel. 01877 -1968 Geldig tot 4/2/78. Bladz. S „EILANDEN-NIEUWS' Dinsdag 24 januari 1978. Bil de Schiedamse Jeneverstokerij De Dubbele Adelaar, ondergebracht in Dis- tilleerderij J. A. J. Nolet, is het ambach telijk stoken van jonge jenever in ere hersteld. Onder de naam KETEL 1 wordt een 100"/o gestookte „jonge" op de markt gebracht, die gezien de capa citeit van de „oude" ketel en het lang durige proces in beperkte hoeveelheden geleverd kan worden. Dit maakt Ketel 1 niet alleen kwalitatief maar ook kwantitatief tot een exclusief pro- dukt. Het is de enige jonge jenever tus sen de ruim 250 verschillende merken, die niet wordt gemaakt door toevoeging van extracten. De uit 1691 daterende Jeneverstokerij De Dubbele Adelaar is één van de wei nige in Schiedam gevestigde distilleer- derijen, die nog geheel onafhankelijk en zelfstandig is. Het bedrijf is gevestigd in een eeuwenoud pand waarin drie authentieke distilleerketels zijn opge steld. Om tot die voortreffelijke jonge jenever te komen is één van de ketels in oude luister hersteld. Daarmee is het oude ambacht weer teruggekeerd. Het bedrijf heeft een geheel eigen fi losofie, die er op neer komt dat de kwa liteit van het allergrootste belang is. Daarbij tracht men in de stokerij het oude ambacht weer zoveel mogelijk te herstellen. Dit is echter alleen mogelijk wanneer men niet in grote hoeveelhe den denkt. Een ketel met een inhoud van 3.277 liter kan maar twee keer per week worden gestookt, hetgeen bete- keait dat er per ketel per week slechts enige duizenden flessen kunnen worden gevuld. Grote distilleerderijen, waar miljoenen liters per jaar gefabriceerd worden, kunnen uiteraard heden ten dage niet meer 100°/o ambachtelijk je- neverstoken. Ketel 1 jonge .jenever is echter wel voor 100% gestookt. Daartoe wordt de ketel gevuld met verse jeneverbessen, zuivere alcohol, zorgvuldig gesorteerde kruiden en het pure bestnat van de moutwijn. De zwa re koperen „helm", die op de ketel zit, wordt ook nu weer met vochtig rogge meel afgesmeerd, zoals dat ook vroeger gebeurde. Daarna wordt de ketel be hoedzaam met ouderwetse vlamkolen verhit waardoor het klassieke stoken in werking treedt. Na verloop van tijd stroomt deze volledig gestookte Ketel 1- jenever die daardoor een voortreffelijk zachte smaak heeft gekregen, via een grote koelkuip in het donkere diepe grondvat. Daarmee is de echte jonge jenever weer terug. Dit kwaliteitsprodukt, wat veel fijn proevers aan zal spreken is uitsluitend verkrijgbaar bij Den Hertog Co. in Dirksland. Nog een beperkt aantal kaarten voor radig voor de zangavond in de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis, op zater dag 28 januari a.s., Aanvang: 8.00 uur. Medewerkenden: Deo Cantemus, o.l.v. A. Pronk. Orgel: J. van Weelden. Trompet: Joh. Kom en H. Mackloet. Opening en sluiting: Ds. J. E. de Groot en Ds. E. F. Vergunst. Kaarten a 7,50 bij: H. R. de Krey, Eangeweg 92 of bij de Rabobank, Langeweg 54. SOMMELSDIJK: Op 1 februari is het 25 jaar geleden dat ons land getroffen werd door een over stromingsramp. Ds. Bloemendaal was in die tijd predikant van de Remonstrant se gemeente te Sommelsdijk en voelt zich nog sterk verbonden met ons eiland Hij zal op zondag 29 januari a.s. een herdenkingsdienst houden in de Rem. Kerk te Sommelsdijk. Aanvang 10.00 uur. ------^O Morgen, woensdag, zal in Nieuwe- Tonge een aktie gevoerd worden ten bate van een nieuw te bouwen Herv. Verenigingsgebouw. O.m. zullen er olie bollen te koop worden aangeboden, voorts zijn er wafels, cakes en is er ad vocaat. Alles wordt in eigen keuken be reid. Jongelui zullen de artikelen huis aan huis aanbieden, maar men kan van 2 tot 3 uur ook terecht in het Ver. ge bouw aan de Molendijk. VERENIGING VOOR BEDRIJFSVOORLICHTING GOEREE - OVERFLAKKEE Onderstaand het rooster met de plaat sen voor de te houden PRAATBIJEEN- KOMSTEN. Dirksland, dinsdag 24 januari, 14.00 uur. Ver. geb. „De Schakel". Ooltgensplaat, woensdag 25 januari, 19.30 uur. Ver. geb. „'t Centrum" Melissant, woensdag 1 februari, 14.00 uur. Ver. geb. „Melishof". Nieuwe Tonge, donderdag 2 februari, 19.30 uur. Ver. geb. Dorpshuis. Ouddorp, vrijdag 3 februari, 19.30 uur, Ver. gebouw. Oude Tonge, donderdag 9 februari, 19.30 uur, Ver. geb. „De Oude School". Sommelsdijk, vrijdag 10 februari, 19.30 uur. Café de Kok. De ervaringen en vraagpunten van de afgelopen zomer op het gebied van teelt, verpleging, ziekten- en onkruidbestrij- ding zijn de uitgangspunten van het programma. ONKRUIDBESTRIJDING IN DE BLOEMZAADTEELT Op de praatbij eenkomst te Ouddórp zal dhr. D. van Staalduine, onderzoeker bij het C.A.B.O. te Wageningen, verslag doen van de ervaringen die zijn opge daan met herbiciden, welke de laatste jaren beschikbaar zijn gekomen en be proefd o.a. op proefvelden op Goeree- Overflakkee. De bijeenkomst wordt gehouden in samenwerking met de tuinbouwvereni- ging „Zaad, plant en bloem" te Ouddorp Alle bijeenkomsten worden toegelicht met dia's. De donkere dagen snellen voort en rijgen zich aaneen. 't zijn rijen, onafzienbaar lang en alles gaat zijn vaste gang in 't leven om ons heen. Soms schittert in de winternacht de sterrepracht ons tegen, die fonk'lend, niet te tellen zijn. Planeten met hun held're schijn verlichten onze wegen. Beneden staat de hazelaar weer opgewekt te bloeien. Hem deert de winterkoude niet, 'k Zie sneeuwklok, crocus, akoniet in kale tuintjes groeien. Naar vastgestelde ordening heeft God de aard gegrond. De hemel, aarde, 't gans heelal, die eenmaal Hij volmaken zal. Hij handhaaft Zijn verbond. Jer. 31 35, 36 Jer. 33 25. LANERTA. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK: De week van 18 t.m. 25 januari is een week van gebed om de eenheid. Woens dagavond om half acht wordt in de Re monstrantse Kerk aan de Voorstraat te Sommelsdijk een gebedsdienst gehou den waarop ieder van harte welkom is. STELLEND AM: Het woonwagenterrein dat aan de oude vissershaven is gesitueerd krijgt een naam. B. en W. stellen de gemeen teraad voor het de naam PARKHAVEN te geven. Een nieuwe straat in het best. plan „Nieuwe Oostdijk" te Goedereede zal de naab „de Stove" krijgen, welke naam herinnert aan de meekrapstoof die er in het verleden heeft gestaan. De nieuwe TOYOTA CARINA I60ft zoals hij bij dealer LIES VAN DER VELDE te SOMMELSDIJK te zien is, is aanzienlijk moderner dan het vorige typ© door een lagere taille-lijn en een groter glasoppervlak. Technisch is de nieuwe serie onge veer gelijk gebleven maar de wagens wegen 50 kg minder, hebben een lager zwaartepunt en achter een grotere spoorbreedte met aangepaste vering. In de voorspatschermen werden kunststof- schilden gemonteerd en er is op ruime schaal met geluidsisolatiemateriaal ge werkt. De Carina kreeg voorts een nieuw lager geplaatst dashboard, grotere rui- tewissers, een grotere kofferruimte en een benzinetank van 61 liter. De stan daarduitrusting omvat o.a. rembekrach- tiglng, getint glas, intervalschakelaar, verwarmde achterruit, achteruitrijlam- pen en radio. De 1600 heeft een vierci- linder motor van 1588 cm''' met een ver mogen van 55,1 kW (75 DIN-pk), de ST heeft dezelfde krachtbron, die dankzij twee carburateurs 'n vermogen van 63,2 kW (86 DIN-pk) levert. De serie, waar van de levering eind januari in ons land begint, bestaat uit twee- en vierdeurs modellen in verschillende uitvoeringen waaronder automatische transmissie alsmede een combinatiewegen. De prij zen variëren van 13.999,voor de eenvoudigste tweedeurs tot 16.550, voor de vijfdeurs combi. Het bestuur van het Landbouwschap heeft zich op 4 januari j.l. beraden over het voor de komende twee jaren te kie zen suikersysteem. De keuze gaat tussen het mengprijssysteem en het contrac tenstelsel. Het Landbouwschap heeft gekozen voor handhaving van het huidige meng prijssysteem, mits de uitloop in B-sui ker (het zogenaamde B-quotum) min stens op het huidige niveau wordt vast gesteld. Zou in Brussel worden besloten om het B-quotum te verlagen, dan vindt het Landbouwschap een overgang naar het contractenstelsel noodzakelijk. In dat geval moet 1978-1979 als een over gangsjaar gelden. De hoofdafdeling van het Landbouw schap heeft nagegaan hoe de hoofdlijnen voor een contractenstelsel er zouden kunnen uitzien. De hoofdafdeling meent dat bij de vaststelling van een basis- quotum voor de individuele suikerbie tenteler in de toekomst een referentie periode als basis moet gelden. In deze referentieperiode dient het bietenareaal van 1978 niet te worden opgenomen. In dat jaar is er nog geen individuele toe wijzing van een quotum. De kans zou dan ook aanwezig zijn dat de telers in 1978 hun bietenareaal uitbreiden om zo doende een zo gunstig mogelijke uit gangspositie te hebben voor een even tueel contractenstelsel. De hoofdafde ling Akkerbouw meent dat de suikerbie tenteelt in Nederland niet gebaat is met onevenwichtigheden en dat daarom ook 1978 niet als referentiejaar gerekend mag worden. D.B.G.C. afdeling KORFBAL: Z.S.C. - 1 D.B.G.C. - 2 8—9 Het was voor het korfbalteam uit Oude-Tonge een belangrijke wedstrijd tegen het Zeeuwse Z.S.C. Want zowel D.B.G.C. als Z.S.C, bezette in deze mi- krocompetitie beiden de eerste plaats. Bij winst voor één der partijen hield het in dat deze twee punten uit kon lopen op de verliezer van deze wedstrijd. De wedstrijd werd gespeeld in de sporthal van Zierikzee en dit leverde voor D.B.G.C. nogal eens moeilijkheden op, daar zij niet gewend waren aan de vele verwarrende lijnen en de zeer glad de vloer. Maar toch was het Johan van der Welle die al vrij snel na het begin-sig- naal voor D.B.G.C. wist te scoren en de stand voor de Oude-Tongenaren op 0-1 bracht. Door goed uitverdedigen van D. B.G.C, lukte het toch om Z.S.C, lang van een doelpunt af te houden. Maar toch wist de Zierikzeese ploeg te scoren en de stand weer gelijk te brengen, 1-1. Het leek nu dat Z.S.C, goed op gang was want even later wis ten zij opnieuw te scoren en werd het 2-1. D.B.G.C. had nu toch in de gaten dat men ook zelf het tempo moest ver hogen wilde men Z.S.C, toch bij houden. Maar deze tempoversnelling miste toch nog even zijn uitwerking daar Z.S.C, even later opnieuw wist te scoren en de stand op 3-1 bracht. De Oude-Tonge naren gingen nu toch ook door drukken en dit werd te veel voor de Zeeuwse verdediging. Want doordat een D.B.G.C. -dame weggeduwd ■werd uit een kans rijke positie leverde dit voor D.B.G.C. een strafworp op. Het was Johan van der Welle die de ze kans benutte en de blauwwitten weer dichter bij Z.S.C, bracht nl. 3-2. Maar Z.S.C, bleef ook komen en wist opnieuw weer de korf te vinden en maakte 4-2. De zaak zag er voor D.B.G.C. steeds minder rooskleuriger uit mede door het feit dat Z.S.C, even later zelfs op 5-2 voor kwam. Toch konden de Oude-Tongenaren nog iets terug doen voor de rust, want opnieuw trad de Zeeuwse verdediging te hard op en kon Jan Hameete deze toegekende strafworp nemen en bracht hij tevens D.B.G.C. weer dichter bij Z.S.C, 5-3, wat tevens de ruststand was. Na rust kwam D.B.G.C. nog dichterbij doordat Johan van der Welle voor de Oude-Tongenaren de korf wist te vin den en 5-4 maakte. Maar Z.S.C, gaf ook niet op want zij wisten zo'n vijf minuten later weer te doelpunten en was het 6-4. D.B.G.C. ging helemaal op de bal spelen, beter uitverdedigen en sneller aanvallen. Z.S.C, moest nu weer in alle paniek aan de handrem trekken en leverde voor D.B.G.C. alweer een strafworp op en deze werd benut door Jan Hameete die hiermee de stand op 6-5 bracht. De Oude-Tongenaren zagen nu hun kans schoon en hierdoor wist Jan Hameete even later opnieuw te scoren en nu van afstand en was D.B.G.C. tevens weer op gelijke hoogte met Z.S.C, 6-6. Toch deed de Zeeuwse aanval ook weer wat terug door er weer 7-6 van te maken. Met nu nog zo'n zeven minuten te spe len leek het voor Z.S.C, bekeken. Maar D.B.G.C. kwam terug en het was aan voerder Sjaak de Geus van het Oude- Tongse team die door middel van een doorloopbal de stand weer gelijk bracht 7-7. Toch wist Z.S.C, drie minuten voor het einde weer voor te komen door 8-7 i te scoren. Het leek erop dat nu zelfs een i gelijk spel D.B.G.C. nog zou ontgaan. Maar een aangeslagen Z.S.C, probeerde alweer een Oude-Tongse aanval te stoppen met grof geschut. Ook hier kon de Zeeuwse scheidsrechter niet onder uit en moest D.B.G.C. een strafworp geven. Jan Hameete benutte deze unieke kans voor D.B.G.C. en bracht de stand op 8-8. Er.was nog zo'n één minuut te spelen toen het Johan van der Welle was die met een doorloopbal D.B.G.C. zelfs op 8-9 bracht. Met zo weinig tijd kon Z.S.C, nu ook niets meer terug doen. D.B.G.C. kon dus de punten mee naar huis nemen al had het er in deze wedstrijd niet naar uitgezien. UITSLAGEN: 21 januari 1978. Jodan Boys-1 D.B.G.C.-l 13-10 Vent. Sp. - 4 D.B.G.C.-4 12—11 PROGRAMMA 28 januari 1978: Good Luck-3 D.B.G.C.-2 20.00 uur (Middelharnis) N.W.K.-l D.B.G.C. 4 20.30 uur PKC - J3 D.B.G.C. - Jl 18.00 uur Minister Huijnman (Verkeer en Wa terstaat staat in beginsel positief tegen over de plannen van het streekvervoer om een landehjk mobilofoonnet voor autobussen in te voeren. Dit in fasen in te voeren mobilofoonnet kan vooral van belang zijn voor de veiligheid van chauffeurs en pasagiers. De mobUofoon kan niet alleen gebruikt worden voor noodoproepen maar ook voor waarschu wingen bij mist en gladheid. Door in schakeling van de mobilofoon is het verder mogeUjk sneUer in te krijgen bij storingen en waar nodig extra bussen in te zetten. De mobilofoon zal het eerst worden ingevoerd in gebieden waar de voorde len van het systeem het meest tot hun recht zullen komen. Vooruitlopend hier op is in enkele gevallen al toestemming verleend voor het installeren van een mobilofoon. Overigens maken enkele vervoerbedrijven al een aantal jaren gebruik van de mobilofoon op enige stads- en agglomaratieUjnen. Over de verdere invoering van het mobilofoonsysteem zal nader overleg plaatsvinden met de ESO, het samen werkingsorgaan van de openbaar-ver voerbedrijven. Daarin zullen onder meer aan de orde komen de keuze van het systeem, de landelijke opzet van een net van centrale posten en de coördina tie met het stadsvervoer. INTERMEZZO 1 MET DE HAKKEN OVER DE,SLOOT! Het eerste herenteam van Intermezzo heeft afgelopen zaterdag slechts een nipte 3-2 overwinning geboekt op het Rotterdamse Pendrecht. Bisschop voor de wedstrijd: „Concentreren, 100% in zet, gesloten verdediging en een gevari eerde aanval!" Deze opdracht werd strikt uitgevoerd en er was geen vuiltje aan de lucht voor de equipe van Bis schop. Binnen enkele minuten was het 8-0. Nadat Pendrecht er 11-4 van ge maakt had werd het simpel 15-6. Na een ruime voorsprong, 11-6, kwamen de Rotterdammers sterk terug. Intermezzo ging gaandeweg krampachtiger spelen en Pendrecht, dat aanvallend steeds be ter ging spelen, sleepte deze set met 12- 15 in de wacht. Ook in het derde deel speelde Intermezzo beschamend slecht. De gasten namen een 2-8 voorsprong. Toch kwam Intermezzo terug. Vrouwe Fortuna was de gastheren bepaald gunstig gezind en het werd 14- 13. Pendrecht wist echter de zwakke plekken feilloos te vinden in deze fase van de strijd en deze set werd met 14-16 in het voordeel van de Rotterdammers beslist. Een licht herstel in de prestaties Vein de Flakkeese formatie tekende zich in de 4e set af. Na een 11-7 voorsprong wist Pendrecht Intermezzo tot op één punt te benaderen: 12-11. Juist op tijd wist Eddy v. d. Sluys met een zuivere bal de stand op 15-12 te brengen. Het hartstochtehjk meelevende publiek zag in de beslissende set een konstruktief aanvallend Intermezzo, dat zich geheel ontworsteld had aan de inzinking. Via 9-3 en 11-6 werd het 15-7, waardoor twee punten rijker werd. Uitblinker Jaap Driesse: „Op een gegeven moment ging het wat slechter en dat kwam de sfeer binnen het team niet ten goede. In de laatste twee sets wisten we dat beter op te vangen en zijn we, eigenlijk onverwacht, nog goed teruggekomen". Pikant detail: De immer spraakzame trainer/coach Henk Bisschop van Inter mezzo wenste geen kommentaar te le veren. EEN PUNT VOOR EERSTE DAMESTEAM Het eerste damesteam wist onder su pervisie van Ton Friederichs, die het coachen overgenomen heeft van Huib V. d. Valk, tegen de v.c. Vleuten niet verder te komen dan een 2-3 nederlaag. Na een 8-5 voorsprong, waardoor Vleu ten totaal niet geïntimideerd werd, kwamen de gasten terug tot 11-10. Hier na kwam Lenie Domselaar in de piste voor Ina Groeneveld en die wist met linkshandige smashes het nodige gevaar te stichten. Een 15-11 winst was het re sultaat. Een veel sterker Vleuten ver overde de 2e set met 6-15. Ook in de 3e set liet Intermezzo zich in de verdedi ging drukken en werd het 9-15 voor de gasten. Een veel inventiever v.c. Vleu ten trok ook in de 4e speelperiode het initiatief naar zich toe en nam een 2-11 voorsprong. Ton Friederichs: „We moe ten sneller aanvallen, goed blokken en hun verdediging onder druk zetten". Inderdaad kreeg Intermezzo in deze set meer greep op het spel van de tegen stander en kroop voortdurend dichter bij. Het massaal opgekomen publiek stond als één man achter Intermezzo en dat gaf de blauw-witte formatie zoveel kracht dat v.c. Vleuten bij tijd en wijle overvleugeld werd. Een verdiende 15-12 zege was het resultaat waardoor de stand gelijk werd getrokken en een 5e set noodzakelijk werd. Na een snel op gelopen achterstand kwam Intermezzo terug en werd het via 8-13, 13-13. De niet bijster sterk leidende scheidsrech ter Kees Kempen floot bij deze stand een haarzuivere bal van Nellie van Groningen af en dat gaf het moreel van de gastvrouwen zo'n klap dat een 15-13 verlies het gevolg was. Overigens een terechte puntenverdeling. Zoals wij reeds hebben medege- s deeld, is het abonnementsgeld g voor het jaar 1978 vastgesteld op 32,—. I U kunt dit bedrag overschrijven g op onze postrekening nr. 16 79 30 of overmaken via de RABO bank g te Middelharnis (nr. 3420.01.108). m Dit bespaart U 1,20 incasso- s kosten en geloop aan uw deur! Vriendelijk dank voor uw mede- s werking. g EILANDEN - NIEUWS 1 afd. abonnementen. VIOLEN

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2