ijaygdhoek e Niet maer vóór of achteruit vciiidicfhcijcteii WASAUTOMAAT DETECT? Uw huis verkopen? TAMBOER Toor sneUe reparatie I 01877-1236 •- B 9 SOMMELSDIJK Uw huis verkopen? TAMBOER D.B.G.C. afdeling Korfbal Evangelisatle-rekre- atie kommissie vraagt vrijwilligers Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 20 januari 1978. tieze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-nieuws, postbus 8, Middelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending compleet met ant woord in deze rubriek worden gepubli ceerd. ELEKTRISCHE DEKEN REINIGEN Wij hebben een elektrische deken die vuil geworden is. Hoe mogen wij die schoonmaken? Antwoord: Bij elke soort elektrische deken moet bij de verkoop een was- voorschrift meegegeven worden. Daar wij het merk van uw deken niet weten kunnen wij ook niet zeggen hoe u doen moet. Gelukkig betreft dit alleen het wassen door uzelf. U kunt de deken ook laten uitstomen of chemisch laten rei- ngen. Daar Ujdt de bedrading niet of nauwelijks van. ONZINDELIJK Ik heb een heel trouw, aanhankelijk jong hondje, maar als ik van huis ben plast het overal. Ben ik erbij dan is het wel zindelijk. Wat is daartegen te doen? Antwoord: Het probleem is, dat u vaak en misschien wel eens langdurig van huis bent en dan niemand het dier ge zelschap kan houden of oplet. Het dier tje is nog jong en moet wennen aan het alleen zijn, want die onzindehjkheid is een soort heimwee naar de bazin en een zich vreselijk ongelukkig en eenzaam voelen. Laat uw hondje daarom, als u thuis bent, niet voortdurend om u heen spelen, maar laat het af en toe eens al leen in de kamer of de keuken. Begin met een paar minuten en breidt die tijd langzaam aan uit, zodat het dier begint te begrijpen dat u toch in de buurt bent. Neem hem 's nachts niet mee in de slaapkamer, maar wen de hond aan een eigen slaapplaats in een mond of dgl. Treedt er na enige weken geen verbete ring op, dan kunt u deze hond beter in een groot gezin laten opgroeien en zelf een ander ras kiezen, ZWEET HOND NIET? Wij hebben er wel eens opgelet, maar hoe wij onze hond ook laten rennen, we zien nooit iets van zweet, iïoe wordt dan de afkoeling van zo'n dier geregeld? Antwoord: In tegenstelling tot paar den enz. hebben de wolf, de vos, de jak hals en daarvan afstammende dieren als de hond niet van die over de gehele huid verdeelde zweetklieren. Dat heeft te maken met de streken waar zij zich vaak ophielden. In koude jaargetijden zouden zij dan een ijspantser over zich heen krijgen. Uw hond zweet echter wel degelijk, namelijk via de tong en de voetzolen. De hond hijgt in sterke mate om via de tong te kunnen zweten. Die tong is daarom een bloedrijk orgaan, dat bij dat hijgen ver uit de bek hangt en veel waterdamp afscheidt. Ook bij warm weer zorgt de tong zo voor af koeling. TE DIKKE VERNIS Wij willen het vernis vernieuwen op een schildering, want het is vreseUjk dik gedaan. De ondergrond is papier, zodat we bang zijn het schilderstuk te beschadigen. Hoe krijgen we dat dikke vemislaagje eraf? Antwoord: Als we de beschrijving in uw brief lezen, Ujkt het erop dat het niet om een schUderij gaat, maar om een papieren reproductie, waar heel dik vernis op is aangebracht om het echt schilderwerk te doen lijken. Dat soort namaak is 10 tot 15 jaar geleden in de handel gebracht en dergeUjk papieren drukwerk is soms tegen absurd hoge prijzen verkocht. U kunt die zware ver- nislaag niet verwijderen zonder het pa pier te beschadigen. Verf zit er waar schijnlijk helemaal niet tussen, zodat u bij behandeling met zuivere alcohol of aceton alles oplost. U kunt het natuur lijk proberen, maar dan eerst op een on- opyallend randje. Beter Ujkt het ons, een nieuwe reproductie te komen. Die behoeven slechts weinig te kosten. U kunt b.v. een kalenderplaat laten inlijs ten en bespaart uzelf dan veel tijd en ergernis. T.V. OMBOUWEN Kan ik mijn oude t.v. ombouwen tot stereo-versterker? Antwoord: Neen, beslist niet. Ten eerste werkt die t.v. niet stereo; ten tweede mocht de beeldbuis er dan niet uit want nu is het gloedraadcircuit on derbroken en zullen de andere buizen niet branden; en ten derde levert het knutselen met een televisie-apparaat door leken weinig of geen resultaat op behalve dan een levensgevaarlijke schok Een zg voedingstransformator die het lichtnet scheidt van de elektronica in de kast is n.l. niet aanwezig en een t.v.- ontvanger werkt met zéér hoge span ningen. MUNTEN MET GATEN Waarom worden in zoveel munten gaten gemaakt? Antwoord: In oost-Azië zijn er veelal gaatjes aangebracht in munten. Dit is noodzakelijk teneinde tegemoet te ko men aan de oude ge'woonte van de be volking in een aantal landen resp. eilan den, om de munten aan snoeren te rij gen. In andere werelddelen worden ook wel eens munten met een gat in omloop gebracht, maar dan is het in de regel gedaan om verwisseling met ongeveer even grote munten van gelijke kleur, doch van geheel andere waarde, te voor komen. AFVAL VERBRANDEN Mag een camping-eigenaar op zijn terrein allerlei afval verbranden, zodat wij in de rook komen te zitten? Antwoord: Als die camping in agra risch gebied ligt, mag de eigenaar daar afval verbranden gelijk een boer aard appelloof, gesnoeide takken enz. te vel de mag verbranden zonder toestem ming van het gemeentebestuur. Maar zij mogen de omwonende geen overlast be zorgen. Zodra u heel erg last krijgt van die rook, kunt u de rijkspolitie of b.v. de dienst gemeentewerken inschakelen. Toch raden wij u aan niet deze weg te bewandelen, maar eerst zelf eens met de eigenaar van het kampterrein te gaan praten. Leg hem uit wat de klachten zijn In de regel zal zo'n man dan een gun- stige(r) wind afwachten, want een goede buur is altijd beter dan een verre rech ter. Voorkom daarom ruzie en zoek sa men een oplossing. HARTJE IN DE DEUR Waarom prijkt in de deur van de w.c. in oude huizen en 't huisje bij zeer oude boerderijen enz. een hartvormige ope ning? Wat heeft een hart met de deur van het toUet te maken? Antwoord: Daar zijn verschillende uit leggingen voor. Er is verband tussen de hartfunctie en de stoelgang. Dat kan iedere huisarts u vertellen, want als de laatste stokt, loopt de hartfrekwentie op enzovoorts. In heel oude kruidenboeken werden middelen die de ontlasting zou den bevorderen, al voorzien van een hartje: zij verlichten het hart, zo werd gezegd. Dan was er nog een belangrijke reden om een hartvormige opening in dgl deuren te maken. In vroeger tijden kende men nl. nog niet het rood-wit ge kleurde knipje of de deurknop met het woord „bezet". Men wilde bij het na deren van de veelgebruikte deur wel zien of 't huuske bezet was en daarom Beste meisjes en Jongens, het is nog maar net nieuwjaar geweest, en toch voel je sommige dagen het voorjaar al. Met een heldere lucht kan je al heel goed merken dat het 's avonds wat langer licht wordt. We hebben ook nog niet veel kou gehad, maar dat kan spoedig veranderen. Het zou wel nuttig zijn als het eens een paar weken ging vriezen, niet alleen om schaatsen te kunnen rijden, maar ook voor de ge zondheid van de mensen, en voor de vruchtbaarheid van het land. Er zijn veel zieke mensen als je zo hoort. Een open winter is een ongezonde winter. We gaan nu weer maar aan het werk, want alle brieven zijn nu binnengeko men. Er was ook weer veel te lezen, en er waren hele fijne brieven bij. Dat heb ik maar graag, zo leer je de familie pas kennen. Zo vol houden maar dan kan oom Ko van julUe zelfs nog veel leren. Hier nu het nieuwe raadsel. JANUARIRAADSEL 3 L letter 2. woonplaats van Terah en Abraham (Gen. 11) 3. vervloeking (zie Joz. "7) ook vogelvrijverklaring (Luther) 4. Bijbelboek (O.T.) 5. plaats gelegen dicht bij Schoone Havens (Hand. 27) 6. edelsteen uit de borstlap van de Hoogeprlester (Ex. 28) 7. gift aan armen (Matth. 6) 8. bij deze man bracht men de ark (1 Sam. 7) 9. offer dat dagelijks gebracht moest worden (Lukas 1) De beginletters van boven naar bene den: zo werd het vijftigste jaar genoemd (Jaar der vrijlating) (Lev. 25). BRIEFWISSELING Hannie Polder, Dirksland. Mijn har telijke dank, ook aan je ouders voor de goede wensen. Van harte hetzelfde toe gewenst. Wat heb jij een prettige Kerst vakantie gehad, zeg! Dat is wel een mooie omgeving daar bij Rijssen. Het is niet alleen op Flakkee dat ze dialect spreken. Er zijn in Nederland zoveel dialecten, en er zijn er bij die vdj abso luut niet kunnen verstaan. De kerk gang is in Rijssen wel opvallend, dat zie je zo niet veel. Toch was je weer bhj dat je terug was, want het is toch ner gens zo goed en vertrouwd als bij je eigen thuis. Klazina de Vogel, Melissant. Even eens mijn harteUjke dank voor de vele goede wensen, Klazina! Ja, daar zouden wij wel eens meer bij moeten leven, wat we met onze tijd doen. Als je 's avonds eens op ging schrijven wat we die dag allemaal hebben gedaan wat niet naar Gods wil isEn de tijd gaat zeer snel. Als je jong bent dan lijkt het soms of het zo bhj ven zal, maar dat is zo gauw anders. Dat je met problemen zit kan ik me voorstellen. Er zijn tegenwoordig veel beroepen, maar om een plaatsje te vinden is niet zo gemakkeUjk. Rustig af wachten en uitkijken, Klazina. Je weet maar nooit! Martien de Vogel, Melissant. Ik weet het ook niet meer of je je cijfers al hebt geschreven, maar het is in ieder geval wel goed. Gemiddeld meer dan een acht, wat wil je meer Martien! Zo doorgaan! Als je niet goed weet wat je schrijven moet, dan moet je een dagboek bijhou den, dan heb je maar over te schrijven, Martien. De vakantie zit er weer op, hé, nog een ogenblikje en je hebt weer va kantie. Dat gaat zo op school. Ik zou best ook nog naar school willen, al was het alleen maar voor die vakantie's. Maar dat gaat niet meer, dus zullen wij maar werken, Martien! Ingrid Tuinenburg, Middelhamis. Ge lukkig gaat het met oom Ko heel goed, Ingrid. Ben bUj te horen dat het bij jul lie ook goed gaat. Natuurlijk weer op reis geweest. Toch wel leuk dat je oma in Limburg woont, dan kom je vanzelf ook daar een keertje. Wat heb jij al veel van de wereld gezien, zeg. Al meer dan oom Ko, want die loopt niet zo ver, hoor! Je ouders zijn naar Engeland geweest? Die zullen nu wel weer terug zijn. Mijn dank voor je nieuwjaarswens, hoor, en je ouders de groeten! Hans van Gurp, Ooltgensplaat. Dat was maar een kort briefje, Hans. Je hebt het ook altijd zo druk. Daar kom je ook niet onderuit als je een tuin hebt. Daar is altijd zoveel in te doen. En nu weer al bezig voor de nieuwe oogst. Dat kan je niet uitstellen, want de natuur stoort er zich niet aan, maar gaat ge woon door. Ik ben in ieder geval blij dat je toch nog een briefje hebt geschreven. Mijn hartelijke dank voor de goede wensen, Hans! Anja Mierop, Ouddorp. Ja, Anja, dat is een drukke tijd, die week van het Kerstfeest. Maar voor de kinderen toch wel een fijne tijd. Je hebt wel een mooi boekje gehad, dat kent oom Ko ook wel, want dat heb ik vroeger al eens gelezen. Ook nog mijn hartelijke dank voor je goede wensen. Je moeder heeft dus vroeger ook mee gedaan met het raad- selhoekje. Leuk zeg. Nu zal oom Ko eerst zijn belofte nakomen. Hie volgt dan het beloofde versje voor je poezie- album. Ik hoop dat het naar je zin is. A nja, hier op je verzoek, N u een vers voor 't poezieboek. J e hebt wel wat moeten wachten, A 1 was 't niet uit mijn gedachten, M aar het was je ook verteld. I n de krant stond het vermeld. E ind'lijk, voor een lief gezichtje, R ijmt oom Ko nu dit gedichtje. O uddorps trouwe puzzelaar P lak 't maar in, en... je bent klaar! Anne v. d. Welle, Sommelsdijk. Jij bent dan een boffer, Anne. Een prijs van oom Ko en een prijs van „De Zaaier". Zie je nu wel, als je maar volhoudt! Ook mijn dank voor de goede wensen hoor. Dat is niet zo leuk dat je broertje de bof heeft. Er zijn enorm veel zieke kin deren. Het Ujkt wel erg onschuldig, maar toch kan het ook erg gevaarlijk zijn. Ja, de sneeuw en de vorst blijven lang weg, maar er kan nog genoeg komen hoor. Het was een echt gezellige brief die je hebt geschreven, Anne. Hartelijk dank •hoor! Corry Kastelein, Zeist. Je hebt een keurig rapport, Corry. Ik zie negens en achten, en die zie ik maar graag. Ook de overige cijfers zijn goed, en als je het zo maar houden kan, dan kom je er wel. Dat is ook wat met je broertje. Nu be grijp ik waarom hij geen brief heeft ge schreven: Ik ben blij dat het met je an dere broertje wat beter gaat. Het is bij jullie anders wel tegenslag, Corry. Met vader wil het niet zo best, je kleine broertje steeds ziek. Jan z'n pols be zeerd! Wat is er toch een verschil in de wereld, hé. Bij de één gaat het alles voor de wind, en bij de ander loopt het altijd maar tegen. Van harte beterschap hoor met alle zieken, en de groeten aan je ouders. Jan Kastelein, Zeist. Je hebt oom Ko wel geen briefje geschreven, maar dat ging van de keer niet. Dat is niet zo mooi, Jan, je rechterpols gescheurd of gebroken. Ja, dan kan je natuurlijk niet schrijven. Heb je erge pijn gehad. Jan? Hoe is dait nu toch weer gekomen! Je mag nu wel erg oppassen want anders kon het weleens lang duren eer het ge nezen is. Van harte beterschap toege wenst Jan, en ik hoop dat je volgende maand weer een briefje schrijven kan. Mijn hartelijke dank voor jullie mooie Nieuwjaarskaart, hoor! ALLEMAAL: We hebben weer een aantal brieven beantwoord, en gaan er nu weer even mee stoppen. Oom Ko heeft het nu zo druk, maar heb er toch maar even tijd voor genomen om wat brieven te be antwoorden. Vanzelf hopen we de vol gende week weer verder te gaan. In ieder geval krijgen jullie allemaal ant woord op je brief. Van de week maar een eenvoudig raadseltje, maar binnen kort misschien wel een moeilijker. Af wachten maar en de hartelijke groeten van jullie OOM KO. werd er een opening in de deur gemaakt ter hoogte van het hoofd van de reeds aanwezige persoon. Maar men mocht door de deur weer niet teveel naar be neden zien, daarom koos men een vorm met spits toelopende onderkant, en bredere bovenzijde. Zo kwamen de tim merlui/deurenmakers weer op de hart vormige kijkgaten uit. Met dergehjke openingen viel er gehjk wat licht naar binnen ert werd er een ventilatiemoge- lijkheid geschapen. De laatste mocht ook niet te fors uitvallen, want in „de goede oude tijd" was men erg bang voor tocht en kouvatten. Zo'n klein hartje vond men mooi genoeg. Het komt algemeen voor in West-Europa, dus het moet be slist zinnebeeldig zijn. KERSTPUT Wat is nu een kerstput. Heeft 't met Kerstmis te doen? Antwoord: Dit is een verbastering van kersteningsput, de waterput of bron waaruit de evangeliepredikers vroeger water, schepten om bekeerlingen te do pen. Bekend zijn nog de Bonifaciusput te Dokkum, de Willibrordusputten in Heiloo, Maashees, Geisteren, Venray, Stamprooi, Os, Diesen, Deume en die in de O.L.V. kerk te Maastricht. Een aantal van die putten was vroeger gewijd aan heidense goden, maar de aanduiding kerst(eningsputten stamt uit de tijd dat het christendom in onze landen vaste voet aan de grond kreeg. DIKKE GATEN Ik zag in een restaurant van die dik ke groene flessen, waar driehoekige ga ten in waren gemaakt. Hoe kan dat? Antwoord: U brengt een driehoekige insnijding aan op de gewenste plekken met een goede glassnijder. Maar daar mee hoeft u niet -door het dikke glas heen te gaan. Wel moeten de hoeken zuiver aansluiten. Het is dan zaak de fles goed heet te maken door haar op te warmen in water, dat u langzaam naar de 90° C brengt. Als u dan plotseling koud water op de juiste plaatsen laat vallen, ontstaan krimpspanningen ni het glas en springen die driehoekjes eruit, of kunt u ze er gemakkeUjk met een stalen voorwerp uittikken. JUBILEUM Ik moet binnenkort wegens een ju bileum bij de directie komen. Hoe gaat dat, moeten de kinderen mee? Moet ik een redevoering afsteken om te bedan ken en daarvoor eerst in de enveloppe kijken hoe groot het bedrag is? Antwoord: U behoeft zich niet voor te bereiden op een klinkende speech. Bij uw bedrijf gaat het zo: u wordt door een chauffeur van de firma per auto af gehaald. Uw echtgenote gaat natuurUjk mee. Uw kleine kinderen laat u thuis (met een oppas), de grote gaan op eigen gelegenheid. Allen gaan zo keurig mo gelijk gekleed. De jubilariswordt in de vergaderzaal of in de kantine toege sproken door een directieUd, zijn directe chef en vaak ook door een collega. Als de directie een bedrag onder couvert aanbiedt, mag dit ter plaatse nog niet worden geopend (de omstanders mogen niet op uw gezicht aflezen of het bedrag mee- of tegenvalt!) Andere cadeaus be horen bij dergelijke gelegenheden on verpakt te worden overhandigd, zodat iedereen kan zien wat de gelukkige ten deel valt. Omdat er vaak inzamehngen onder het personeel zijn gehouden om dgl. geschenken te kiinnen aanbieden, heeft ieder er recht op te kunnen zien wat het resultaat is. Ook zult u alle ge vers van cadeaus moeten bedanken, maar dit kan eenvoudig gebeuren door enkele welgekozen woorden, zoals u het ook thuis zou doen als u met iets moois verrast wordt. Daarna worden de aan wezigen in de gelegenheid gesteld u de hand te drukken en bhjft men nog een uurtje samen om na te praten en iets te gebruiken. U kunt dan rustig met direc tieleden, chefs en anderen een babbeltje maken. Vergeet niet, uw vrouw ook daarin te betrekken. De zelfde chauffeur brengt uw vrouw en u tenslotte weer thuis. WIEGEKANT Ik zag een foto van prinses Irene in een wieg met veel kant. Is dat originele oude kant, zo ja van wie en waar? Antwoord: De wieg die voor de doch ters van koningin Juliana is gebruikt is dezelfde die in 1908 door de provincie Zuid-Holland werd aangeboden aan ko- Een grote Volvo combinatie uit Oos- terzee zat vorige week klem op de kruising Poppendamseweg - Rijzen- burgseweg te Sommelsdijk. De chauf feur had in een vele malen herhaalde poging de bocht te halen zijn gerij zo gemanoevreerd dat hij tenslotte niet meer voor of achteruit kon. Een takel wagen heeft tenslotte het gevaartje „kontje mioeten lichten" vooraleer hij weer uit de voeten kon, de trekker vooruit- en de takelwagen achteruit rijdend. De wagen had een lading klei- duiven gelost voor de in aanbouw zijn de schietbaan. Vanaf het bedrijf van de fa. Mastenbroek had hij via de Staver- seweg wel weer weg gekund, maar een langsfietsend schoolmeisje aan wie de chauffeur de weg had gevraagd meende dat hij best ook rechtsaf kon gaan D.B.G.C. - 1 Oranje Wit - 1 6—5 Het was voor de korfbalploeg uit Oude-Tonge een belangrijke wedstrijd egen Oranje Wit uit Dordrecht. Ten eer ste omdat het de eerste wedstrijd was van de tweede helft van de mikrocom- petitie en en weede, dat bij winst voor D.B.G.C. dit betekende dat de ploeg uit Oude-Tonge weer aansluiting zou krij gen bij de middenmoot van de ranglijst. Het was dus voor D.B.G.C. de taak om het spelbeeld te bepalen bij deze wed strijd. Dit lukte dan ook vrij aardig en wist D.B.G.C. al snel enkele goede kan sen te creëren maar liet deze onbenut. Het duurde dan ook zo'n tien minuten voor dat er een doelpunt viel. Het was Longin Löffler die door afleiden van de tegenstander van dichtbij in kon schie ten en D.B.G.C. op 1-0 bracht. En even later was het Tineke Braber die de blauwvi^itten verder uit deed lopen en er 2-0 van maakte voor D.B.G.C?. Oranje- Wit leek aangeslagen en ging steeds fel ler spelen wat resulteerde in een doel punt voor de ploeg uit Dord en de stand op 2-1 bracht. Oranje Wit dacht nu toch wel dat het weer op geUjke stand kon komen met D.B.G.C. maar vergiste zich in de kracht van de Oude-Tongenaren. Want zo'n vijf minuten voor het einde van de eerste helft was het Dick Both die de korf wist te vinden en de stand op 3-1 bracht. Het leek nu helemaal te gaan want nog geen drie minuten hierna was het opnieuw Longin Löffler die de stand voor D.B. G.C. nog voor de rust op 4-1 bracht. Na de rust bleef D.B.G.C. nog steeds drukken en dat leverde na zo'n vier mi nuten in de tweede helft alweer een doelpunt op voor de blauwwitten en dit bracht de stand op 5-1 en werd het doel punt opnieuw gemaakt door Longhi Löffler, die hiermee zijn otaal in deze wedstrijd op drie bepaalde. De Oude- Tongenaren leken op weg naar een fln- ke zege, mede door het feit dat even la- el Lia Löffler D.B.G.C. op een nog gro tere voorsprong bracht door 6-1 in te schieten. Deze 6-1 was een riante voor sprong en er leek voor D.B.G.C. dan ook geen vuiltje meer aan de lucht. Maar even later bleek dat ook Oranje Wit nog niet verslagen was want door goed uitspelen van de D.B.G.C.-verde- diging wist ook die weer te scoren en was het 6-2. Toch ging Oranje Wit hier na beter op bal bezit spelen om kansen uit te spelen. Dit lukte vrij aardig en hierdoor wist Oranje Wit al snel te klimmen van 6-2 naar'6-4. D.B.G.C. ningin Wilhelmina voor de geboorte van haar dochter Juliana. Het kantpatroon is getekend door mevr. L. W. van der Meulen-NuUe in de stijl Lodewijk XVI en vervaardigd in de techniek „applica tion" door 34 kantwerksters onder haar leiding. Dit vergde 12.000 uren aan „De Nederlandse Kantwerkschool" in Den Haag. RUISPIJP Bij orgellessen kwam ik de term ruis pijp tegen. Wat is dat? Antwoord: Dat is geen orgelpijp die ruist als er lucht door stroomt, maar een middeleeuwse aanduiding voor een riet- bladinstrument. Ruis komt hier van het gothische woord raus, dat bies of riet betekende. M.V.M. Waar vind k de vereniging Mannen en Vrouwen in de Maatschappij? Antwoord: Man Vrouw Maatschappij zetelt Pastoorswaranda 12, Den Haag. DROGE KAST Ik heb waterbakjes aan de radiatoren hangen die ik dageUjks bijvul, ik ver stuif elke dag water voor de planten, maar toch barst het hout van de plan ken in een antieke kast. Ik kan wegens ruimtegebrek die kastdeuren niet open laten staan. Wat is er aan te doen? Aritwoord: Zet u maar enkele scho teltjes me kletcnatte sponzen erop in die kast en maak de sponzen elke dag op nieuw goed nat. schrok eigenlijk van zo'n tegenstoot en probeerde nu de bal in de ploeg te hou den. Maar door een fout van de Oude- Tongse ploeg kwam de bal weer bij de tegenstander die hieruit gelijk al wist te scoren. Oranje Wit zag dat er nu mis schien nog wel een gelijk spel in zat en stelde dan ook alles in het werk om de bal bij D.B.G.C. weg te halen. Maar het mocht niet baen want met nog zo'n vijf minuten te gaan hield D.B.G.C. het hoofd koel en kon men tot het einde de bal in de ploeg houden en betekende dit voor hen wee punten uit deze wedstrijd die ze toch al hard nodig hadden. Uitslagen: D.B.G.C. - Al Br. Haven - Al 7-2 D.B.G.C. - Jl Vent. Sp. - Jl 6-1 Programma: 21 jan. 1978. Vent. Sp. - 4 D.B.G.C. - 4 17.00 u. Jodan Boys-1 D.B.G.C. - 1 16.55 u. De vakantieprogramma's voor 1978 zijn uit! Reisbureaus adverteren: „boek nu uw reis, dan kunt u er zeker van zijn dat u de reis van uw keuze nog krijgt". Velen zijn zo al bezig met hun plan nen voor de vakantie. Wellicht jij ook al? Toch willen we als Dabar-kommissie iets vragen voordat de vakantieplannen echt afspraken worden. Ook wij hebben namehjk onze „vakantieplannen". In de komende zomermaanden hopen we weer bezig te zijn met evangelisatie-rekrea- iewerk op zo'n 19 campings in ons land. Dat evangelisatie-rekreatiewerk be staat uit 14 dagen bezig zijn met o.a. bij belvertellingen aan kinderen, Idnder- spelen, rekreatie-aktiviteiten voor oude ren, kampdiensten, avondsluitingen, koffiebar- en gesprekswerk met jong en oud. Dus in woord en daad getuige zijn van Jezus Christus. Samen als team van ongeveer 6 personen gehoor geven aan de opdracht om het Evangelie aan onze» naaste door te geven. Aan het aantal campings en het aan tal jonge mensen per team (er zijn dik wijls verschillende teams na elkaar per camping) is het wel dudeUjk dat er veel mensen nodig zijn. Daarom dan nu de vraag: wil ook jij in de komende zomervakantie voor het eerst of opnieuw meedoen aan dit werk? Wü ook jij 14 dagen van je vakantie af staan om Gods Woord door te geven aan daarvan vervreemde mensen? Velen plannen hun vakantie en kijken daarna of er nog tijd is om mee te doen met Dabar. Draai het dit jaar eens om! Kijk eerst of je aan dit evangelisatie- rekreatiewerk kunt meedoen en plan daarna je vakantie. Denk er eens over na of je je nu al kunt opgeven, waar door je nog rekening kunt houden met vakantieplannen. Ander wordt evange- hsatiewerk zo snel de sluitpost van je agenda, waardoor de tijd die er voor overschiet dikwijls korter is dan twee weken. De werkperioden voor dit jaar zijn D.V. 1 juU - 15 juli; 15 juli - 29 juU; 29 juli - 12 augustus. Als je je opgeeft doe je daarmee niets bijzonders. Nee, je gehoorzaamt aan jouw Zender. Omdat het daarom niet ons werk is, maar werk in dienst van de Here God durven we dit jaar opnieuw te vragen: Ook jij? Misschien denk je aarzelend: ik ook? Jazeker, alle jonge mensen van 18 jaar en ouder geldt deze vraag! Als je je wilt opgeven kim je een fol der met aanmeldingsformulier aanvra gen bij Mar ja Brak, Joh. v. Oldenbar- neveltlaan 12, Amersfoort, tel. 033 - 11949. Ook voor verdere informatie kun je bij dit adres terecht. SINT ANNALAND Uienveiling v. dinsdag 17 januari '78. Uien maat 40/opwaarts, klasse twee NL 9,10 per honderd kilogram. Aanvoer: vijftig ton.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 6