E.H.B.O. jubileum-wedstryil een groot succes 25 miljoen spaargeld op Rabobank te Stellendam Nieuwe wagens voor blusgroepen Stellendam en Goedereede Ds. J. E. de Groot wordt zendiogs- predikant kom kijken... naar eiken 'tEikenhuys ir: Ook Ouddorp en Middelhamis deden het best Benzinedïefstal 50ê jaarsrang Dinsdag 17 januari 1978 J'-i^ 2££t^l>$. 4658 ÜHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG,^ VOOR DE ZUID-HOLLAiNDSE EN ZEEUWSE EILAKDEN" Verschijnt tweemad per week: dinsdag- en vrijdagavond EXTBA EEBKDIENSTEÏN GEREFOBM. OKBIEENTEN OOLTGENSPLAAT: ■k Wïsselbeker voor Rockanje plus Ie prijs Auto in brand DOOPSGEZINDE GEMEENTE OUDDORP Aangehouden wegens oplichting Doorgereden na aanrijding De schaatsclub G. en O. Concert Deo Cantemus In IVliddelharnls Zeeuwse vrouwen raad onderzoekt activiteiten voor vrouwen in Zeeland ^^C\fit ïiioL/07^ POSTBOX 8 MIDDELHAENIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sonunelsdijk Tel, (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BaiikBaibo Mlddelhamls no, 3420,01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 27 cent per mm. Bij contract speciaal tariefi MIDDELHARNIS: ft Ds. J. E. de Groot, sinds 5 sept. '76 2e Herv. predikant te Middelhamis zal over enkele maanden Middelhamis ver laten om in het Zendingshuis van de G.Z.B, te Oegstgeest opgeleid te worden tot zendingspredikant. Tussentijds zal ds. de Groot zijn doctoraal studie vol tooien, waarna hij na plm. IV2 jaar naar het zendingsveld zal vertrekken. Waarschijnlijk wordt hij uitgezonden naar Peru waar de G.Z.B, een nieuw project heeft gestart, in samenwerking met de Schotse zending. Hetgezin de Groot telt 3 kinderen; mevrouw de Groot heeft medicijnen ge studeerd en zal wellicht op dat terrein in de dienst van de Zending werkzaam kunnen zijn. Mariniersweg 281, hk.Hoogstraat R.damI I'sMaandags gesloten Tel.010--I33744| NIEUWE TONGE Heden (dinsdag avond 7.30 mor ds. Chr. v. d. Poel van Yerseke (bev. ambtsdragers). OOLTGENSPLAAT Heden (dinsdg- avond) 7.30 uur ds. A. Snoep van Vlis- singen. MIDDELHARNIS -donderdagavond 7.30 uur ds. J. Baayens van Rotterdam-A. De grote zaal van het Ver. gehouw „'t Centrum" zat zaterdagmiddag stam.pvol met publiek, groot en klein, die de juhileumwedstrijd, uitgeschreven door de jubilerende E.H.B.O.-vereniging Ooltgensplaat, van A tot Z wensten te volgen. In het midden bleef er maar net ruimte genoeg over voor de deelnemen de ploegen, in totaal 12, waarvan de verrichtingen in grote stilte en vol spanning werden gevolgd, speciaal toen in de ere-wedstrijd Rockanje en Dord recht de eerste prijs tegen elkaar moes ten uitspelen. Rockanje werd eerste en kreeg de wisselbeker, plus ook nog de eerste prijs. Dat was de ploeg Rockanje I, want deze vereniging trad met drie ploegen naar voren. Dordrecht werd tweede. Door de grote aanmelding werden de 12 ploegen in twee boxen verdeeld A. en B. De opgave bestond uit 6 ver schillende ongevallen-situaties met ver minkte slachtoffers. De wedstrijd duur de van 2 tot 6 uur en daarna kon de leider van de jury, de heer Verkerk uit Zwijndrecht zijn commentaar over deze wedstrijd geven. Uitmuntende middag „Wij hebben een uitmuntende middag gehad met veel publiek, waaronder veel jeugd dat zich muisstil heeft gedragen vooral tijdens de ere-wedstrijd", aldus de heer Verkerk. Spreker was vereerd dat de burgemeester deze wedstrijd voor een groot deel heeft willen meemaken. „Wij als jury hebben met genoegen deze middag hier gewerkt". De heer Verkerk spEiarde de deelnemers (sters) niet voor enkele kritische opmerkingen. Er worden altijd fouten gemaakt en spreker wees hen vaderlijk op de ver keerde handelingen. De voorzitter van de plaatselijke vereniging, de heer C. W. J. Geerts verzocht hierna aan bur gemeester W. M. V. d. Harst om de prijzen uit te reiken. Vooraf werd door de heer Robijn uit Dirksland het aan tal behaalde punten bekend gemaakt. De burgemeester vond het een eer om ter gelegenheid van het 25-jarlg bestaan van de plaatselijke E.H.B.O. op deze door hen uitgeschreven wedstrijd dp prijzen te overhandigen. Hij deed dit met de nodige op-en aanmerkingen en de hartelijke gelukwensen. Vanaf november vorig jaar heeft op de Rabobank „Stellendam en Goede- reede" de spanning erin gezeten door wiens inleg de 25 miljoen aan spaar geld zou worden volgestort. Vanaf no vember toen het bijna raak was schom melde het totaal rond het magische be drag totdat mevr. Moijses op 6 januari binnenstapte en een storting deed. Vrij dagavond werd zij met haar echtgenoot en gezin op het Bankkantoor ontvangen. Daar wachtte haar een verrassing; er was een mooi boek voor de dochter van de Fam. Moijses, een fraai boeket bloe men voor de inlegster en vader W. B. Moijses werd verrast met een polshor loge met een inscriptie die aan de ge lukkige inleg herinnert. Het werd alles aangeboden door de voorzitter van het bestuur, dhr. J. A. Biemond, die en- passant van de gelegenheid gebruik maakte de goede gang van zaken van de Bank voor te stellen. „De Bank heeft het ook in het voorbije jaar wonderwel gedaan" kon dhr. Biemond tevreden vaststellen. Er kwamen nieuwe klanten en nieuwe spaarders en de veelheid van werk kon verricht worden zonder dat het personeelsbestand behoefde te wor den uitgebreid. In '77 werd 3 miljoen spaargeld inge legd, er werden aanzienlijk meer dag- boekposten verwerkt als in het voor gaande jaar en de afdeling reizen en de afdeling verzekeringen kregen opnieuw een meerdere belangstelling waarover dhr. Biemond zich goed tevreden toon de. Om het de ouders wat gemakkeUjker te maken naar de Bank te gaan zal er voor de kinderen een speelruimte wor den gemaakt waar ze even bezig kun nen zijn terwijl pa of ma de zaken af handelt. Naast de gelukwensen van het Be stuur kreeg dhr. Moijses ook de geluk wens toegevoegd van de Raad van Toe zicht, uitgesproken door dhr. L. Visser. Dhr. Visser begroette in dhr. Moijses een trouw Rabolid maar ook een Brand weerman die zijn carrière bij de blus- eenheid begon toen hij alleen nog maar aan wat blinkende knopen aan zijn bur gerjasje als brandweerman herkenbaar Dhr. Moyses had er kennelijk plezier in. wasDhr. Visser maakte tevens van de gelegenheid gebruik zijn waardering uit te spreken voor het personeel van de Bank waarvan ieder lid voor zijn of haar taak berekend blijkt te zijn. Oliebollen! Met Oudejaar heeft de leiding van de Bank de klanten op oliebollen getrac- teerd. Die zijn dermate goed in de smaak gevallen dat men dat in de komende jaren wil herhalen. De Rabobank der halve voor geld, goeie raad en voor oliebollen Nieuwe wisselbeker De wisselbeker, een nieuwe en be schikbaar gesteld door de AMRO-BANK te Middelhamis werd in handen gege ven van de heer A. Vrij, ploegleidster te Rockanje. De oude wisselbeker blijft op Flakkee omreden deze drie keer door een afdeling is gewonnen. „Om de ze nieuwe wisselbeker zal nu tussen Voorne en Putten en Goeree-Overflak- kee moeten worden gekampt, aldus de heer Van der Harst, die de Rockanje- naars al vooruit waarschuwde op een „zware" strijd. „Want reken er maar op dat Flakkee zijn best zal doen de be ker terug te halen". Andere prijzen De 2e prijs van box A ging naar Rockanje III en de 2e prijs van box B naar Middelhamis II. De 3e prijs van box A kreeg MiddelharnisI en de 3e prijs van box B werd voor Ouddorp I. De Ie leiders prijs was voor Rockan je III en werd door mevrouw Van den Berg-van Marion in ontvangst genom.en. De 2e leiders prijs ging naar Ouddorp I en werd aan mej. Miep Akershoek ter hand gesteld. Al met al kwam Flak kee ook niet slecht voor de dag Totale uitslag De totale uitslag ziet er als volgt uit: Box A: Rockanje I, ploeg 124 punten, leiding 30 punten; Brielle 95 en 24 pun ten; Zwartewaal II 112 en 29 punten; Middelhamis I 113 en 38 punten; Roc kanje III 118 en 40 punten en Zwarte waal I 108 en 25 punten. Uitslag Box B: Middelhamis II ploeg 118 punten en leiding 33 punten; Dord recht 118 en 38 punten; Ouddorp I 115 en 39 punten; Vierpolders 91 en 24 pun ten; Nieuwe Tonge 101 en 26 punten en Rockanje II 110 en 30 punten. Het maximum aantal punten dat kon worden behaald was voor de groep 150 en voor de leiding 50 punten. Bij de winnaarsronde (ere-wedstrijd) behaalde Rockanje I voor de ploeg 214 punten en voor de leiding42 punten en kreeg dus de Ie prijs en de wisselbeker. Dordrecht behaalde voor de ploeg 200 punten en voor de leiding 48 punten en verkreeg de 2e prijs. Cadeau's voor de jury Er was ook nog een herinnering voor de juryleden. De heren Verkerk en D. L. Leeuwenburg (beiden uit Zwijn drecht) en P. Hartog (Dordrecht) kre gen een door de heer A. Mans gemaakte klomp bestemd voor een bloemenhanger met opschrift: 1952 - 1977 - E.H.B.O. - Ooltgensplaat. Mevrouw Verkerk mocht een door de heer P. Kamp vervaradigd smeedijze- ren kaarsenhanger in ontvangst nemen. Voor mevrouw N. Kamp-de Vos was er ook een klomp met bloemen. Door de heren Kamp, Mans en Van Dronge- len (bloemen) waren deze geschenken gratis besclukbaar gesteld. Leden die 25 jaar lid van de E.H. B.O.-groep waren, de dames A. Remus en M. L. Geerts-Quispel werden verrast met een bloemietje. SOMMELSDIJK In de nacht van zondag op maandag is een Fiat van mej. Ineke Taaie, ge stald in een schuurtje achter haar wo ning aan de Langeweg, totaal uitge brand. He wagentje was al enkele maan den buiten gebruik waarom het er dan ook op lijkt dat het brandje moet zijn aangestoken. OUDDORP In enkele nieuwbouwstraten in Oud dorp is een benzinedief actief. Hij heeft op verschillende nachten al 3 tanks leeggeheveld. Op donderdag 2 februari hoopt Ds. W. H. Kuipers, Doopsgezind predikant te Leiden op een gemeenteavond in onze kerk een inleiding te houden onder de titel „wie waren en wie zijn toch die Doopsgezinden?" Vanuit onze geschiede nis zal hij proberen de plaats van onze geloofsgemeenschap te midden van de andere kerken te bepalen. Na de inlei ding zal er gelegenheid zijn vragen te stellen. Verder neemt hij wat historische boeken mee en plaatmateriaal o.a. de beroemde Martelaarsspiegel uit 1685 met de prenten van Jan Luijken. We wekken graag een ieder die be langstelling heeft op om te komen. De avond begint om 20,00 uur. Hartelijk welkom! De kerkeraad van de Doopsgez. Gem. Toen de sirene op het voonnalige ge meentehuis zaterdagmiddag een rauwe kreet over het stadje Goedereede uit strooide was dat voor de bluseenheden van Goeree en Stellendam het signaal om in actie te komen. Voorzien van twee nagelnieuwe blusvoertuigen stormden de ploegen op de Markt af am daar, ten aanschouwe van een groot pu bliek hxm kunnen te tonen. Het werd een imposante vertoning die de gemeen tebestuurders zowel als de burgery de overtuiging zal hebben gegeven dat het kapitale krediet van bijna 2,5 miljoen welbesteed is, gelukkig, want traditio neel wordt het in het Goereese niet over de balk gegooid. Ze waren hard aan een nieuwe wagen toe, de ploegen van Stellendam en Goe dereede en zaterdagmiddag stonden ze samen te glinmien, manschappen en SOMMELSDIJK Verdacht van oplichting is gister morgen de G., sinds medio december vorig jaar exploitant van hotel Spee van bed gelicht. De man heeft in zijn vorige woonplaats Capelle a.d. IJssel en overige plaatsen in het land grote schulden gemaakt door goederen af te nemen die hij nooit heeft betaald. Ook in Middelhamis-Sommelsdijk had hij al dergelijke slachtoffers ge maakt. De verdachte is overgegeven aan de politie van Capelle a.d. IJssel waar hij nader aan de tand zal worden ge voeld. GOEDEREEDE Een op het Bek-af geparkeerd staan de wagen van visser J. 't Mannetje is daar zaterdagavond lelijk be schadigd door een passerende auto. Die is echter doorgereden zonder dat de be stuurder zich bekend heeft gemaakt. INGEZONDEN: (reactie op „ingezonden" in de krant van vrijdag.) Geachte schrijvende lezer, U heeft in ieder geval de krant niet goed gelezen, want dan had U wel kun nen zien dat Nieuwe Tonge niet tot Oostflakkee behoort maar tot Middel- harnis. De mensen uit Middelhamis kimnen wel degelijk lid worden van onze schaatsclub G. en O. De prijs van het lidmaatschap bedraagt 10,per per soon per jaar. Hiervoor krijgt ieder lid 4,korting per keer dat hij mee gaat op vervoer en intree. Ik geloof dus wel dat ik het grootste deel van het eiland voor mijn rekening heb genomen. Vindt U dit echter te wei nig dan raad ik U aan om de overige plaatsen voor uw rekening te nemen. Diegene die niet kan schaatsen kan bij ons wel schaatsles krijgen. Iedereen die zich wil opgeven voor de schaatsklub G. en O. kan mij beUen of schrijven. Met hartelijke dank voor plaatsing. Namens Schaatsklub G. en O. Dhr. F, Bakelaar, Den Bommel, Stockholmweg 4 - 01871 - 1707. Het dak kon omhoog en de pop kon worden bevrijd. Een demon stratie van de ploeg van Goedereede. wagens, opgesteld voor het gemeente huis waar ze door de leverancier aan de gemeente werden overgedragen. Dat werd gedaan door een representant van de Fa. Doeschot-Rosenbauer uit Hippo- lytushoef door aan burg. van Velzen de sleutels van de beide wagens te over handigen. Dat ging vergezeld van een douceurtje voor de reispot van de korp sen en dai maakte de dag voor de brand weerlui helemaal goed. De nieuwe wagens zijn Mercedessen 608 D, uitgerust met hoge- en lagedruk en schuim. In de hogedruk-tank wordt 800 Itr, water meegenomen. Met het schuim kunnen vooral autobranden worden geblust; daar is ook een poeder- blusser voor beschikbaar. Nieuw is de apparatuur waarmee o.a. stalen spanten van auto's kunnen wor den doorgeknipt. Dergelijke apparatuur is onmisbaar voor het bevrijden van verkeersslachtoffers die in het wrak van hun auto bekneld zijn geraakt. Op een oude Peugeot werd het uitge probeerd. Twee poppen stelden daarbij de slachtoffers voor. Met Goereese hu mor werden ze bevrijd nadat het dak was verwijderd en er aldus een royale opening was geforceerd. De wagen werd daarna in brand gestoken om binnen de kortste keren met schuim te worden ge blust. Goerees' bluseenheden zijn thans uit-, gerust met het meest moderne materiaal en dat mag gezegd met welge- motiveerde brandweerlieden! Zaterdag 28 januari a.s. zal er in de Ned. Herv. Kerk aan de Ring te Middel hamis een zangavond worden gehouden ten bate van de bouw van het vereni gingsgebouw. De jeugdraad die dit organiseert is er byzonder gelukkig mee dat het zeer be kend koor ondanks haar zeer drukke programma bereid bleek aan deze avond mee te werken. Het Chr. Gemengd koor op gerefor meerde grondslag „Deo Cantemus" o.l.v. Arie Pronk heeft op het ogenblik 350 leden. DoelstelUng is: Zingende het evange lie uitdragen door mee te werken aan zang- en appelavonden, concerten etc. Ook organiseert men zelf avonden zoals de bekende kerstconcerten in de Doelen in Rotterdam. Bovendien treedt men regelmatig op voor radio en t,v. Naast het optreden in Nederland is het koor ook enkele malen in het bui tenland geweest. Enkele malen in Engeland, in Israël en in Amerika en Canada, waar gezongen werd voor geëmigreerde Nederlanders. Aan de avond wordt verder nog mee gewerkt door de bekende organist Jan van Weelden, die behalve de begelei ding van het koor enkele orgelsoli zal verzorgen. De plaatselijke predikanten Ds, de Groot en Ds, Vergunst zullen de opening en de sluiting verzorgen. Laat u deze unieke gelegenheid om een derg;elijke avond te kunnen mee maken niet voorbij gaan, temeer omdat het aantal kaarten uiteraard beperkt is. U kunt kaarten verkrijgen bij H. R. de Krey, Langeweg 92, Middelhamis of bij de Rabobank, Langeweg 54. Ook bij de jeugdraadleden zijn kaarten verkrijg baar. De kosten bedragen 7,50.. Er wordt op die avond ook een collec te gehouden waarvan de opbrengst eveneens bestemd is voor het vereni gingsgebouw. Bovendien kimt u na afloop het boek: De geschiedenis van de Ned. Herv. Kerk van Middelhamis kopen of besteUen. Prijs 24,50. Netto opbrengst eveneens ten behoeve van het verenigingsgebouw. Wij maken u erop attent dat de avond om 8 uur begint. De kerk is om 7.30 uur open, dit in tegenstelling tot de aan vangstijd die op de toegangsbewijzen staat (7.30 uur). De Jeugdraad. MELISSANT Ophalen, oud papier. Woensdagavond zal weer oud papier e.d. worden opge haald. Wilt U het gebundeld gereed zet ten s.v.p.? De Zeeuwse Vrouwenraad gaat dit jaar een onderzoek doen naar de aan wezigheid van activiteiten van, voor -en door vrouwen in Zeeland. Hiervoor heeft de Zeeuwse Vrouwenraad Mevr. M. Soeria Santoso per 1 januari j.l. in dienst genomen, daartoe in staat gesteld door een subsidie van het Ministerie van Sociale Zaken. Bij het in kaart brengen van deze activiteiten gaat het zowel om activi teiten van de georganiseerde vrouwen als om die van ongeorganiseerde vrou wen. Bijzondere aandacht zal daarbij ge schonken worden aan educatieve acti viteiten. De Zeeuwse Vrouwenraad wil met dit onderzoek te weten komen welke vrou wen wel en welke vrouwen niet door deze activiteiten bereikt worden. Doen bijvoorbeeld vrouwen met wei nig opleiding of vrouwen uit bepaalde gebieden minder mee aan scholingsac tiviteiten? Waarom worden bepaalde groepen vrouwen niet of moeilijk bereikt? Komt het aanbod van activiteiten overeen met de vraag? Deze vragen en waarschijnlijk nog vele zullen in dit onderzoek aan de orde moeten komen. Naast het in kaart brengen van de activiteiten die op dit moment verricht worden, zal eveneens bekeken worden of er in Zeeland behoefte bestaat aan vrouwenactiviteiten die elders in het land wel aanwezig zijn, maar hier niet of nauwelijks. Zoals bijvoorbeeld de levensschool voor vrouwen en de brugklas moeder mavo. Om er maar enkele te noemen. Een van de moeilijke kanten aan het onderzoek zal zijn hoe onderzocht kan worden welke activiteiten door en voor ongeorganiseerde vrouwen verricht wor den en vooral ook welke behoeften er bij deze vrouwen leven. Zeker is al vast dat het onderzoek slechts kans van slagen heeft als de vrouwenorgani- sateis, individuele vrouwen en losse vrouwengroepen bereid zijn om mee te werken. De Zeeuwse Vrouwenraad hoopt dan ook dat vrouwengroepen en in het bijzonder de losse vrouwengroe pen in de komende maanden kontakt willen opnemen met Michèle Santoso. Gedurende dit onderzoeksprojekt zal ze te bereiken zijn bij de Stichting Zee land, Dam 31, Middelburg tel. 01180 - 28024.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1