iKMidefhttijden Nteu\iifs u kom kijken... naar eiken 'tEikenhuys 50e jaargang Dinsdag 10 januari 1978 CSHR. STREEJKBLAD OtP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLAiNDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemad per week: dinsdag- en vrijdagavond No. 4656 A^. donderdagavond: S u bsi d i e ve rzoe ke n aan raad Oostflakkee WASAUTOMAJIT 9 voor snelle reparatie 01877-1236 Prof. Dr. Diepenhorst spreekt voor de Protestants Christe lijke Partij te Goedereede TOYOTA GARANTIE TWEE JAAR Iveco wagen beroofd DIEFSTAL OP DELTAHAVEN GOEDEREEDE Het functioneren van de burger Folder yyStand van Zaken'' weer verkrijgbaar „Subsidieregeling Landschappelijke Beplantingen'' IVIeisje op rolschaat sen onder auto Nieuw idee: SCHAATSEN IN CLUBVERBAND! uit de kerken Uniek gebeuren op 4 februari ilVIPOSANTE „DELTA-SYMPHONIE" WORDT NOG ééN KEER UITGEVOERD -k •i^ -k tV - Dader van inbraken Zierikzee aangehouden Twee inbraken in Oude Tonge Werkloosheid op Flakkee drastisch omhoog Bezwaarschriften bestemmingsplan So m meisdij k- Wildeman Plattelandsvrouwen afd. Goeree-Ouddorp Dierenbescherming POSTBOX 8 M MIDDEEiHAKNIS Eedactie en advertenties: Kantoor Lanigeweg 13, Sommelsdijk Tel, (01870) 2629 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BainkBalbo Mldideliiamis no^ 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 27 cent v^ mra. Bij oomtract speciaal tarleifi In de a.s. donderdagavond te houden raadsvergadering zal de raad een aantal subsidievoorstellen te behandelen krij gen. De „Stichting Bejaardenwerk Oost flakkee" blijkt in financiële zorg te ver keren waarom de Stichting niet meer in staat is haar portie van iC/o van de subsidiabele kosten van haar werk voor eigen rekening te nemen. Mede oorzaak van de financiële moeiUjkheden is het feit dat de kerken niet langer financieel kunnen bijspringen omdat het hen aan middelen gaat ontbreken ten gevolge van gestegen uitgaven en gedaalde op brengsten door een geringer kerkbezoek. B. en W. stellen de raad dan ook voor de bedoelde IC/o die door de kerken bij een werd gebracht ook voor gemeente rekening te nemen ter wille van de voortgang van het open bejaardenwerk in Oostflakkee. Voorts zal de raad worden verzocht een subsidie van 500,over 1977 toe te kennen aan het Jeugdhuis „de Ade laar" te Achthuizen. Ook zal de raad geconfronteerd worden met het verzoek een subsidie van 5500,voor 1978 toe te kennen aan de Stichting Jeugdwerk Goeree-Overflakkee. Vorig jaar wees de raad het verzoek van deze Stichting af omdat deze onvoldoende „open" zou zijn B. en W. wijzen er echter op dat er in feite sprake is van twee verschillen de Stichtingen waarvan de één zich be zighoudt met het begeleidende werk en de ander zich toelegt op het uitvoerende werk. In Oostflakkee is er voorname lijk sprake van begeleidend werk en B. en W. adviseren de raad met subsidië ring üi te stemmen opdat dit werk voortgang zal kunnen vinden. Prof. Dr. I. A. Diepenhorst, hoogle raar aan de Vrije Universiteit te Am sterdam, oud-minister van Onderwijs en Wetenschappen en lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zal op dins dag 17 januari a.s. op uitnodiging van de P.C. P. te Goederede een inleiding houden over „Wasir zijn we aan toe?" Deze politieke bijeenkomst wordt ge houden in motel Koningspleisterplaats te Goedereede en deze begint om 20.00 uur. Langzamerhand beginnen deze jaarhjkse bijeenkomsten van de P.C.P. een soort traditie te worden, waarbij de opkomst groot is. Steeds opnieuw prijst het bestuur zich gelukkig sprekers van naam uit ARP- en CH-kring naar Goedereede te trek ken. Ook dit jaar heeft het bestuur een zeer bekende spreker in de persoon van Prof. Diepenhorst bereid gevonden voor de P.C.P. te Goedereede een politieke rede te houden. De titel van het onderwerp houdt in zekere zin nog een verrassing in zich. Ongetwijfeld zal Prof. Diepenhorst in gaan op de langdurige kabinetsformatie in de afgelopen periode en de samen werking die het C.D.A. thans heeft be reikt met de VVD, ondanks het feit, dat een aantal ARP-figuren, z.g. dissiden ten of zoals ze zichzelf noemen loyalis ten, niet instemden met het regeerak koord. Het vorenstaande geeft in ieder geval al veel stof tot spreken, maar ook om hierover de nodige vragen te stellen. Iedereen krijgt daarvoor uiteraard weer de gelegenheid. Gezien de indrukkende manier waar op Prof. Diepenhorst zijn publiek weet te boeien nodigt reeds uit deze avond mee te maken. Het bestuur hoopt dat U ook vrien den en kennissen zult opwekken deze avond te bezoeken. Er wordt daarom gerekend op aller aanwezigheid. Het jaar 1978 is weer een belangrijk politiek jaar. De verkiezingen van Provinciale Staten en gemeenteraden staan weer voor de deur. Te meer een reden van Uw belangstelling blijk te geven. Met ingang van 1 januari 1978 heeft Toyota de meest verkochte Japanse auto de garantietemiijn op al haar wagens verdubbeld. Niet één, maar twee jaar garantie, ongeacht het aan tal gereden kilometers. Mariniersweg 281,hlcHoogstraat R,dani| I's Maandags gesioten TeH 010-1337441 MIDDELHARNIS De rijdende winkel van meUdiande- laar Wiegel, die staat gestald in de loods van de Fa. Vroegindeweij aan het Boomgaardpad heeft vorige week don derdagnacht ongenood bezoek gehad. Er werd koffie, kaas en geld ontvreemd voor een waarde van ca. 1.000,Uit het kantoor van de Fa. Vroegindeweij werd ca. 300,aan buitenlands geld gestolen. Bij twee bedrijven op de Deltahaven is vrijdagnacht ingebroken. Uit de loods van dhr. P. Redert werden laarzen en kledingstukken meegenomen, ter waar de van enige honderden guldens. Ook uit het ijedrijf van IJmuiden Sto res zijn veel artikelen meegenomen. Op enkele andere adressen hebben de dieven te vergeefs -geprobeerd bin nen te komen. DIEFSTAL Uit een geparkeerd staande montagewagen van keukencen- tirum Tieleman zijn in de nacht van vrij dag op zaterdag gereedschappen gesto len ter waarde van duizend gulden. Middelhamis - Sommelsdijk BIJEENKOMST N.C.V.B. De N.C.V.B. afdeling Middelhamis - Sommelsdijk hoopt D.V. donderdag 12 januari 1978 te vergaderen in „Jeugd- haven", Kerkepad 7 te Middelhamis. Aanvang 19.45 uur. Deze avond wordt er een film vertoond van de „Stichting het Nationaal Rheumafonds". De lezing hierbij wordt gehouden door Zr. Mole naar uit Hekelingen/Spijkenisse. Belang stellenden zijn hartelijk welkom. Wie er kennis van wil nemen hoe de burger goed kan functioneren in het geheel van de gemeente kan daar a.s. donderdagavond wat over opsteken. Dan wordt door de C.B.T.B. afdeling Flakkee een bijeenkomst gehouden in het Diensten centrum, waarop burg. van Es van Middelhamis over bovenbedoeld onderwerp een inleiding zal houden. De bijeenkomst begint om half acht. De bekende folder „Stand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voorzie ningen" is weer verschenen, uiteraard bijgewerkt per 1 januari 1978. De folder is een samenwerkingspro- dukt van het Ministerie van Sociale Za ken, het Ministerie van Volksgezond heid en Milieuhygiëne en het Voorlich tingscentrum Sociale Verzekering (V.S. V.). Zij geeft duidelijke informatie op het terrein van alle sociale verzekerings -wetten, zowel wat de inhoud van de wetten betreft als wat premies en uit keringen aangaat. Wie haar wenst te ontvangen, kan zich wenden tot het V.S.V., Rhijnspoor- plein 1, Amsterdam, teief. 020 - 92 74 74. Bij wat grotere aantallen worden er kosten in rekening gebracht. ------O Onlangs is in werking getreden een provinciale subsidieregeling op grond waarvan Gedeputeerde Staten van Zuid- HoUand een bijdrage kunnen toekennen in de kosten van onderhoud van bepaal de landschappelijk belangrijke beplan tingen en van het maaien van riet en biezen, indien deze beplantingen zijn gelegen in het landelijk gebied van een gemeente. Onder beplanting wordt in deze regeling verstaan bomen en strui ken, ongeacht of deze in groepen, in rijen of alleenstaand zijn geplant. De bijdrage kan worden aangevraagd door de eigenaren of pachters van gron den, waarop die beplantingen voorko men, indien de beplantingsgroep reeds 4 jaar of de alleenstaande boom reeds 15 jaar bestaat. Nadere gegevens omtrent deze sub- sldiemogelijkheid kunnen worden inge wonnen bij de provinciale griffie te 's- Gravenhage, tel. 070 - 26 4111. STAD AAN 'T HARINGVLIET De 9 jarige Jacqueline v. d. Sluys is vrijdag, toen zij op haar rolschaatsen de Molendijk overstak onder een V.W.-bus terechtgekomen. Het kind werd door deze wagen overreden en moest vrij ernstig gewond in het ziekenhuis wor den opgenomen. De bestuurder van de bus, dhr. P. C. van Dijk kon het kind, dat aanvankelijk achter een fiets meereed, niet meer ont wijken. De heer F. Bakelaar uit Den Bonunel, de man die al enkele jaren busreizen voor grage schaatsers naar de Haagse „Uithof" organiseert, speelt thans met de gedachte een schaatsclub op te rich ten specifiek voor de inwoners van Nieuwe Tonge, Oude Tonge, Den Bom mel en AchthuizeuL De Verenigingsleden kunnen dan in collectief verband gaan schaatsen in het Haagse. Hoezeer dat velen aanspreekt bhjkt uit die avonden dat daar soms 60O flakkeeërs rondzwieren, met bussen aangevoerd en later in een opperbeste stemming weer afgevoerd tegen de meest schappelijke prijs. Die ligt ver beneden de kosten die men kwijt is als men op eigen gelegenheid naar Den- Haag gaat. Het schaatsseizoen loopt van septem ber tot en met maart en dhr. Bakelaar meent per maand twee schaatsavonden te kunnen organiseren. Omdat het nog maar weinig wintert zijn veel jeugdigen de schaatskunst niet meester en wel licht kan de op te richten vereniging ook daarin voorzien. In „de Uithof" worden schaatslessen gegeven voor be ginnelingen en gevorderden. Zelfs niet- schaatsers zouden in de nieuwe ver. hun plekje kunnen vinden want dhr. Bakelaar stelt zich voor met hen schaatsevenementen te gaan bezoeken. Voorwaarde is dan wel dat ze deze sport een goed hart toedragen en er veel be langstelling voor hebben. Zij die interesse hebben en die tot dusver tevergeefs naar een stevige vorst hebben uitgekeken kunnen bij dhr. Bakelaar nadere informatie vragen of zich rechtstreeks bij hem als lid melden. Zijn adres is Stockholmweg 4, Den Bom mel, tel. 01871 - 1707. NED. HERV. KERK Beroepen te: Nieuwerkerk a. d. IJs- sel en Elspeet Cd en Boer te Wagenin- gen. Kamerik J. C. Stelwagen te Lunte- ren; Ermelo B. Oosterom te Oudewater. Bedankt voor: Bleskensgraaf C. den Boer te Wageningen; Oude Tonge en Hien en Dodewaard D. v. Roest te Eder- veen; Zeist en Ouderkerk C. v. d. Bergh te Rotterdam; Monster G. Veldjesgraaf te Harskamp. Aangenomen naar: St. Annaland M. Geuze, zendingspredikant in Kenya. Emeritaat: Ds. Jac. v. Dijk, Gods dienstleraar te Amhem is 65 jaar ge worden en daarmede zijn emeritaat be reikt. Als vrijzinnig predikant diende hij van 1940 - 1945 de gemeenten Zalt- bommel en 's-Gravenzande, om daarna als orthodox predikant, de gemeenten Monste, Putten, Gameren, Garderen en Nijkerk te dienen. In 1960 aanvaardde hij een benoeming als godsdienstleraar te 's Gravenhage, terwijl hij in 1969 weer in het ambt kwam te Monster. Vanhier vertrok hij in 1973 als gods dienstleraar naar Arnhem. Ds. W. A. de Groot te St. Anthonie- polder bereikt eveneens de 65 jarige leeftijd. Hij werd op gevorderde leeftijd predikant en heeft zijn eerste en enige gemeente vanaf 1971 gediend. Ds. M. J. Lekkerkerker era. pred. te Nunspeet, staat 45 jaar in het ambt. Hij is thans 73 jaar en stond sinds 1932 te Kockengen; Oosterwolde en Houten. Daar werd hem in 1945 ontheffing uit het ambt gegeven. In 1952 werd hij op nieuw predikant, thans te Montfoort, waar hij tot zijn emeritaat in 1970 ver bleef. In 1977 overleden o.a. de predikanten J. Bakker, 74 jaar, em. pred. van Rand wijk; Dr. H. Goedhart te Ede, oud 57 jr.; Ds. A. Luteyn, em. pred. van Giessen- burg, oud 85 jaar; Ds. J. Hovius, oud 70 jaar, em. pred. te Dordrecht; Ds. W. Bieshaar, em. pred. van Vriezenveen, oud 74 jaar; Ds. W. L. Mulder, em. pred. van Houten, oud 90 jaar; Ds. J. J. Tim mer, em. pred. van Nieuwerkerk a. d. IJssel, oud 88 jr. en Ds. W. Rijnsburger, em. pred. te Amersfoort, oud 77 jaar. Met emeritaat gingen de volgende predikanten: Ds. C. Langeveld te Z.- Beijerland; Ds. W. Heyboer te 's-Gra- venmoer; Ds. J. v. Vliet te Nederhemert; Ds. C. Treure te Bleskensgraaf; Ds. H. Talsma te 's-Gravenhage; Ds. J. Vink te Genderen; Ds. A. Sonneberg te Kampen; Ds. E. de Lint te Hei- en Boeicop; Ds. P. Monster te Hierden; Ds. H. van Hens- bergen te Dirksland; Ds. M. A. Jans- sens te Wilnls; Ds. R. v. Putten te Loe^ nen en Ds. J. v. d. Heuvel te Waddinx- veen. De volgende kandidaten kregen hun eerste gemeente: B. de Jong te Meeuwen; A. Juffer te N.- Beijerland; B. Gijsbertsen te Herwijnen; H. Roseboom te Zwartebroek; P. v. Ber gen Bravenboer te Molenaarsgraaf; M. V. Campen te Poederooyen; A. Prosman te Genderen; L. WuUschleger te Tholen; A. de Kievit te Hei en Boeicop; C. Oor schot te Stellendam; L. Kruymer te Schoonrewoerd; K. ten Klooster te Oos terwolde; J. V. Beusekom te Jaarsveld; C. V. d. Valk te Sirjansland; J. Zouten dijk te Noorden; A. Cysouw te St. Phi- lipsland; W. Roos te Veen; W. Altena te Eethen en W. Verboom te N. Lekker- land. Niet minder dus dan 19, een on gekend groot aantal in de sector der Geref. Bond. Ds. C. Evers te Leerbroek werd los gemaakt van zijn gemeente en vond nog geen andere standplaats, ter wijl kand. A. Egas nog geen beroep mocht ontvangen. GEREF KERKEN Aangenomen naar: Koudekerk a.d. Rijn J. Nierop te Schiedam. In deze kerken: Overleden in 1977 34 predikanten. De oudste was 85 jaar, de jongste 52 jaar. 16 predikanten gingen met emeritaat, terwijl 38 kandidaten naar hun eerste standplaats gingen. Overleden: In de laatsteda gen van 1977 overleden Ds. J. P. Schouten op 70 jarige leeftijd. Hij was em. pred. te TweUo en diende de kerken van Dinx- perlo; Niezijl; Marum en Sehildwolde. Ds. N. Willemse overleed op 77 jarige leeftijd. Hij werd in 1926 predikant te Abcoude en diende daarna de kerken van Hoofddorp, Rotterdam en Amhem, waarhem in 1965 emeritaat werd ver leend, GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Soest, Baam en Lopper- sum kand. P. Houtman te Zwolle; Zuid laren H. Hidding te Loosdiiinen. Aangenomen naar: Eindhoven H. Fol- kers te Grijpskerk. Bedankt voor: Meppel en Voorburg H. Folkers te Grijpskerk; Haulerwijk H. de Vries te Drogeham; Mariënberg en Rotterdam H. Tiemstra te Utrecht. In 1977 overleden in deze kerken, de predikanten: C. Rupke te Zuidlaren, oud 59 jaar; J. v. d. Wielen, em. pred. te Axel, oud 66 jaar en N. Bruin te Gro ningen, oud 57 jaar. Met emeritaat gingen: G. v. Dooren te Burlington (C) en J. Verhey te 's-Gra venhage (b.v.) 14 kandidaten namen een beroep aan naar hun eerste gemeente. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Urk J. Brons te Veenen- daal; Dokkum J. Plantinga te Drenten; IJmuiden R. Kok Jr. te Eemdijk. Bedankt voor: Naarden B. de Graaf te Utrecht. Rijnsburg: Na bevestiging door Ds. G. de Vries te Heerde met 1 Tim. 1:5, deed Ds. W. de Joode, gekomen van Gorin- chem intrede met Hebr. 4 3. Overleden: Op 64 jarige leeftijd over leed Ds. J. W. de Bruin, em. pred. te N. -Amsterdam. Hij werd in 1954 predi kant te Zwaagwesteinde en diende ver volgens de kerken van Zaandam en N. Amsterdam, waar hem in 1977 wegens gezondheidsredenen, emeritaat werd verleend. Hij was een zoon van wijlen Prof. P. J. M. de Bruin, een der grond leggers der huidige Chr. Ger. Kerken. In 1977 overleden in deze kerken de volgende predikanten: Ds. B, A. Bos, em. pred. te Urk, oud 76 jaar; Ds. C. Verhage te 's-Gravenhage, oud 53 jaar; Ds. L. Kleisen em. pred. te Amsterdam, oud 80 jaar en Ds. A. Bikker em. pred. te Zeist, oud 79 jaar. De volgende kan didaten gingen naar hun eerste stand plaats: J. Hardeman naar Thesinge; D. Visser naar N. Venjiep; C. v. d. Boogert naar 's Gravenmoer; M. Oppenhuizen naar Dedemsvaart; B. v. d. Berg naar N. Amsterdam en A. v. Langevelde naar Boskoop. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Berkenwoude R. Bo gaard te Leiden; Hoofddorp P. Honkoop te Kampen; Poortvliet J. v. Ravenzwaay te Temeuzen. Aangenomen naar: Middelhamis H. Ligtenberg te Terwolde. Bedankt voor: Rilland Bath en Bors- sele A. Moerkerken te N. Beijerland; Nunspeet B. Reinders te Ridderkerk. In 1977 overleden in deze gemeenten geen predikanten. Er gingen er ook niet met emeritaat en kandidaten, die in hun eerste gemeente intrede deden, wa ren: C. Vogelaar te Genemuiden en R. Kattenberg te Lelystad. Ds. G. Kuyt zendingspredikant in West Irian (N. Guinea), was voor een korte verlofperiode tn ons land en is thans weer naar het zendingsveld ver trokken. Met hem ging ook zr. M. P. v. Moolenbroek naar het zendingsterrein. GER. GEM. IN NED. Beroepen te: Bruinisse M. v. Beek te Opheusden. OUD GEREF. GEMEENTEN Tweetal te: Stavenisse J. v. Prooyen te Rhenen en J. Schinkelshoek te Kam pen. Het is ter gelegenheid van het feit dat het 25 jaar geleden zal zyn dat de watersnood van 1953 zich voltrok dat de imposante „Delta-Symphonie" nog één keer zal worden uitgevoerd. Dat staat te gebeuren op zaterdag 4 februari a.s. in de Rooms Katholieke Kerk van Oude Tonge die op die avond zo'n zevenhonderd toehoorders zal kunnen ontvangen. ■TÜr TÜr Wat de „Delta Symphonie" wU vertolken en hoe ze destijds tot stand kwam behoeft nauwelijks nog te worden verhaald. Bij hen die de eerdere uitvoeringen in 1073 bijwoonden staat het zeker nog in het geheugen ge grift hoezeer dirigent Gerrit Zoon heeft bedoeld in gezongen woord en met muziek de Schepper ere te brengen. De hartstocht om dat te doen welde bij de dirigent op toen hij oog in oog stond met de machtige Delta werken en achter de dijken een herbouwd land ontwaardde. Daarin zag de dirigent Gods zorgende hand en de symphonie waarin de dankbaar heid daarover wordt vertolkt was toen snel geboren. Nee, niet de grootheid van de mens of van de techniek maar de majes teit van de Almachtige wordt zowel in de symphonie als in de declamatie geprezen. „Vol zijn hemel en aarde van Uw heerlijkheid", zo zullen de koren opnieuw zingen. In haar declamatie zal mevr. Kommers uit Mid delhamis opnieuw de betrekkelijkheid van 's mensen kunnen benadruk ken en haar dank voor de geboden veiligheid besluiten met het gebed niet achter zware dijken maar in Zijn hand veilig geborgen te zijn. TÏr - TÜr De Symphonie werd op de zaterdagen 3 en 10 februari 1973 uitgevoerd in Oude Tonge en Middelhamis. Er kwamen toen 1700 bezoekers en het leek toen i.v.m. de vele voorbereidingen die eraan verbonden zijn dat het bij die twee uitvoeringen zou blijven. Toch hebben de organisatoren van toen elkaar weer gevonden voor de derde uitvoering die nu definitief de laatste zal zijn. De uitvoering zou aanvankelijk in de Ned. Herv. Kerk van Oude Tonge worden gehouden maar er was een categorie uit de (ker kelijke) Gemeente die daar bezwaar tegen maakte, ook in de wetenschap dat de Commissie van Beheer de Kerk al had toegezegd. De Kerkeraad heeft daarop de negatieve beslissing genomen, zeer tot teleurstelling van de Commissie van Beheer en de organisatoren. Die hebben in de R.K. Kerk overigens een goed alternatief gevonden. De kerk voldoet acoestisch uit stekend en zo denken de organisators het is goed dat ook de Rooms Katholieken de uitvoering eens in eigen kerk hebben omdat er ook in hun kring heel veel slachtoffers zijn gevallen. Medewerking wordt verleend door „Ons Koor" en „Ons Koortje", resp. het mannen- en dameskoor o.l.v. dirigent Zoon. Organist is dhr. Jan van Dijk, als trompettisten werken mee Henk Mackloet en Hans Kom (beiden Nieu we Tonge) en Arie Noordijk uit Sommelsdijk, Paukenist is Martin Vonk uit Rotterdam. Zangeres zal zijn Maja Schermerhom uit het Limburgse Leupen. Zij is een van Nederlands bekendste lyrische sopranen. De Sym phonie zal worden ingeleid door dhr. L. Visser uit Stellendam. Waar de entree bewijzen a 7,50 verkrijgbaar zullen zijn zal nog nader worden bekend gemaakt. De Comm. der Koningin mr. Vrolijk hoopt mede aanwezig te zijn en hij zal een boodschap van H.M. de Koningin over handigen. Burgemeester van der Harst van Oostflakkee zal de bijeen komst openen en sluiten. Het belooft andermaal een indrukwekkend ge beuren te worden waarvoor ongetwijfeld velen belangstelling zullen hebben. De politie heeft gisteren op het woon wagenkamp te Den Bonmiel F.V. aan gehouden. Hij wordt ervan verdacht in de nacht van 1 op 2 januari in Zierikzee in particuUere woningen te hebben in gebroken. In Den Bommel is hij eerder in die nacht doorgereden na een aanrij ding. De man bleek niet verzekerd of in het bezit van een rijbewijs te zijn. In Oude Tonge is in het week-end op twee plaatsen ingebroken. Dat gebeurde in het bedrijf van PAKOMI b.v. (de nieuwe naam van voorheen Palchuis Buscop) en bij de fa. v. Kempen, even eens op het Handelsterrein. Bij PAKOMI werden de kantoren doorzocht. Alle bureauladen die geslo ten waren werden opengebroken en zelfs de kliiis werd geopend omdat men de sleutel gevonden had. De kluis be vatte overigens niet meer dan het tele foonpotje. De schade is dan ook groter dan de waarde van wat is weggenomen. Het bezoek aan het kantoor van de fa. van Kempen leverde de dief 160 post zegels en enkele machines op. In de decembermaand van vorig jaar is de werkloosheid op Goeree - Over- flakkee vrij drastisch omhoog gegaan. Bovendien daalde het aantal openstaan de aanvragen zodat een weinig roos kleurige situatie is ontstaan nu het werkloosheidspercentage van de mnl. beroepsbevolking 5,1 bedraagt. In dec. stonden 393 werklozen gere gistreerd, in nov. waren dat er nog 273 (3,5''/o). Onder hen bevinden zich 28 jeugdigen t.m. 18 jaar. De onderverdeling is als volgt: bouw vakkers 118, metaalbewerkers 40, land- bouwpersoneel 55, handelspersoneel 4, transportpersoneel 55, kantoor/onder wijzend personeel 16, losse arbeiders 35, overige beroepen 70. Het aantal geregistreerde werkloze Tegen het door Burg. en Wethouders van Middelhamis aangekondigde Be stemmingsplan Sommelsdijk-Wildeman hebben meer dan 150 personen en groe peringen bezwaar aangetekend. Onder hen zijn de Stichting Natuur- en Land schapsbescherming Goeree en Overflak- kee, Dorpsgroep Sommelsdijk, Stichting het ZuLd-Hollands Landschap en de Bond Heemschut. De Werkgroep „Be houdt de Wildeman", die een en ander heeft gecoördineerd, vindt dit een be vredigend resultaat. Teleurgesteld is de Werkgroep over de houding van B. en W. van Middelhamis. Deze nam niet de moeite de Werkgroep, welke zich toch eerder officieel aan het College had voorgesteld, van haar nieuwe plannen op de hoogte te brengen. De uiterste da tum voor het indienen van een be zwaarschrift was 20 december j.l. De gemeenteraad van Middelhamis zal het ontwerp-bestemmingsplan met de daar tegen ingediende bezwaarschriften bin nen 6 maanden gaan behandelen. Donderdagavond a.s. om 8 uur, houdt de afd. Goedereede - Ouddorp van de Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen haar eerste bijeenkomst. Joke Hameeteman zal het pottenbakken demonstreren en mevr. Baas-v. Dam zal er de uitleg bij verzorgen. Aan komen lopen blauwe Rus, grijze kortharige poes van plm. 4 mnd. met geel/oranje ogen. Inl. Mevr. Elvé, tel. 01877 - 1262. vrouwen daalde van 95 naar 87, onder wie 40 jongeren t.m. 18 jaar. Er staan slechts 3 aanvragen voor vrl, krachten open, er worden 43 mannen gevraagd. In het gewest van het Arbeidsbureau Spijkenisse is het werkloosheidspercen tage op Goeree - Overflakkee het grootst met 5,1"/», in Spijkenisse is dat 2,4''/o en in Oud Beijerland l,6«/o.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1