„Ze worden steeds onverschilliger TesteH züwind-gevoeiiDlieiil auto's op Brouwersdam Nieuvirs vonder heljcIcA kom kijken... naar eiken 'tEikenhuys tlPV^NTpyöTA 600^ tot LIES VAN DER VELDE SOMMELSDIJK VEEL, HEIL EN ZECEN! 60é jaargang Dinsdag 3 januari 1978 b. 4654 CHR. STRJEEKBLAD OP GEREÏFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLAINDSB EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Oostflakkeese politieman over jeugd in Nieuwjaarsnacht: Televisie - vuilnis Snelle beslissers verdienen bij ons 1300,- Kom vlug even kijken bij Schaakverenising „De Zwarte Pion'' Afscheid Ds. J. de Kievit PAD MET GOUDEN RAND? Met auto achter op rijdende kraan Bij jaarwisseling: Ruiten, verkeers borden en werkkeet stuk Benoeming Sport en Zang Begin van brand geblust uit de kerken WASAUTOMAAT voor snelle reparatfe 01877 -1236 .tV"3' POSTBÖX 8 M MIDDEIjHAKNIS Eedactie en adivertenties: Kantoor Lanigevrog 13, Soinmelsdijk Telj (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BankBalbo Mlddellhamls no. 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTEJNTIEPRIJS 27 cent per ram. Bij contract speciaal tailffif. „Ze worden steeds onverschilliger!" zo typeerde een Oostflakkeese politie man liet gedrag van de jeugd tijdens de jaarwisseling. Dat de. man dat niet uit zijn politieduim zuigt bleek wel toen gisteren de balans van de gepleegde ver nielingen werd opgemaakt, ruiten, ver keersborden, lantaammasten en auto's hadden het moeten ontgelden. Helaas moet worden geconstateerd dat het aan heit Nieuwjaarslawaai niet te merken is geweest dat de nieuwjaars dag een zondag was. Alleen in Ouddorp leek dat merkbaar, maar ook daar heeft het geruime tijd geduurd eer de stüte was ingetreden. Toen was er in. de Ring een auto in vlanunen opgegaan en wa ren er hier en daar brandjes gesticht. De oude auto, eigendom van een Stellen dammer en om beter te branden gevuld met stro werd door de brandweer ge blust. Ook op Goeree-Havenhoofd en ia Goedereede werden wat f ik j es gestookt. De politie van de post Dirksland heeft het behoorlijk druk gehad, niet met de brandjes die hier en daar ook op de Heul te Dirksland werden gestookt, maar ook omdat twee broers D. in Me- lissant elkander in de haren vlogen, het resultaat van een langer bestaande vete die meestal in de Nieuwjaarsnacht weer opbloeit. De een sloeg bij de ander een ruit in waardoor de poppen aan 't dan sen sloegen. Overigens ging het aUemaal zonder bloedvergieten. Het was al half zeven eer de politie te Middelhamis kon inrukken. Al die tijd was ze door de jeugd bezig gehouden. In de loop van de voorgaande dagen had de politie uit hoeken en gaten wel zo'n honderd autobanden opgediept, maar de jeugd had er toch nog voldoendeach ter de hand om er op diverse plaatsen een flinke brand mee te stoken. Aan- vankehjk werd dat getolereerd maar toen het te laat ging worden vond de politie het welletjes en werd de brand weer gevraagd de zaak te blussen. Dat was aUerminst naar genoegen van de jeugd die zelfs met Stenen en tegels be gon te gooien. Ook een van de politie auto's kreeg zo'n treffer. Een teleurge stelde groepscommandant moest vast stellen dat ook de Middelhamisse jeugd zich niet aan de zondag heeft gestoord. In Oude Tonge is de knuppel er over heen gegaan. De politie zag zich daar toe genoodzaakt om de schermutselin gen in Oude Tonge niet helemaal uit de hand te laten lopen. Daar was het voor malige gemeentehuis volgesjouwd met kerstbomen en ander brandbaar mate riaal en het lag helemaal voor de hand dat de zaak in de brand zou worden ge stoken. Zover kwam het niet, maar wel zijn alle ruiten van het gebouw uitge gooid. Een houten sloep werd uit de kaai gehaald en over de Herendij k ge trokken en daar in brand gestoken. In Ooltgensplaat was het nauwelijks beter dan in Oude Tonge. Ook daar wer den verkeersborden vernield en tuinde- coraties weggesleept. Een rijdende schaftwagen werd eerst tegen een auto bus gereden en vervolgens omver ge gooid. Auto's werden dwars op de weg gezet en er werden brandjes gestookt. Al met al een weinig florissant beeld, maar misschien zal het In de rest van* het jaar beter gaan? Moord, terreur, gijzeling, inbraak en diefstal zelfs van zeer jeugdigen zijn aan de orde van de dag. De la-anten staan er vol van. Onze samenleving wordt meer en meer be dreigd door gewelddadigheid. Uit on derzoek bij delinquenten bhjkt, dat de televisie daarvoor voor een groot deel de schuld is, omdat de misdadige prak tijken op dezelfde wijze werden uitge voerd, zoals men ze op het televisie scherm had gezien. Ds. J. C. Weststrate te St. Catharines, Canada schreef in „De Saambinder" over de verwoestende in vloed van de televisie in de gezinnen in Amerika, wat we hieronder laten vol gen: TELEVISIE - VUILNIS Misschien is dit opschrift voor de le zer wat vreemd aandoend. Dit woord is een zeer vrije vertaling van een titel van het engelstalig boek, geschreven door Gregg Lewis. In een zeker blad werd een recensie daarover gegeven, verge zeld met feiten door de schrijver ver meld. De feiten welke daarin voorkomen spreken voor zichzelf en zijn waarschu wend voor ons aUen, met degenen die het bezit van een televisie in hun hui zen met allerlei redenen omkleed trach ten goed te praten. „Langzamerhand wordt de negatieve invloed en uitwerking van de televisie op de amerikaanse jeugd erkend door steeds meerdere ouders, onderwijzers en al degenen die begaan zijn met het wel zijn van de samenleving. Sex en gewelddadigheid overheersen wat tijd betreft de televisieprogramma's meer en meer, al wordt uitdrukkeUjke sex en gewelddadigheid niet getoond, heeft een televisie een verwoestende in vloed op het huisgezin. Verderfelijk voor de gedachtengang der jongeren en voor de band van het gezinsleven. De schrijver toont aan in bijzonderheden de gedragsveranderingen en morele op vatting van jongeren, zowel als van vol wassenen. Dat betekent dat de televisie, de gewoonten, de houding, de waarde, de traditie door ouders, door de kerk en de kerkelijke leiders onderwezen, totaal anders onderwijst. Televisie maakt degenen die daar ge bruik (misbruik) van maken vele uren van elke dag passieve in plaats van ak- tieve mensehjke wezens. Het indringende „zien" heeft zulk een ontzettende uitwerking op de mens, dat het vooral de jeugd niet alleen maar ook ouderen zo beïnvloedt, dat hun ge hele levenspatroon verandert. Er is vastgesteld dat een kind, beto verd door de televisie, op een leeftijd van vijf tot vijftien jaar 13.000 geweld dadige moorden ziet! Bij een kortgeleden gehouden onder zoek bleek, dat tijdens een week televi sie in de verschUlende tiitzendingen in een grote Amerikaanse stad 7.887 da den van geweld en 1.087 dreigingen van geweld werden vertoond. Een gevange ne in een van de grootste en zwaarst be waakte gevangenissen beweert dat tele visie de school is voor misdadigheid. Hij ondervroeg 208 van zijn medegevange nen en kwam tot de konklusie dat ne gen van de tien gevangenen hun misda dige praktijken door nieuwe en verbe terde sluwigheden hadden geleerd door middel van televisie kijken. Vier van de tien gebruikten de methode van gelijke televisie-misdaden. Televisie heeft de jeugd totaal ver anderd. De kinderen van de vorige ge neratie, brachten de meeste tijd door met spelen of knutselen, maar de te genwoordige jeugd zit gekluisterd aan het televisiescherm. Het is bijna onge looflijk; maar bij een onderzoek bleek dat bijna de helft van de 12-jarigen zes of meer uren per dag televisie keek". Ook in Engeland worden dezelfde ge varen van de televisie door een artikel in het maandblad van de Free Presby terian Church of Scotland onder de aan dacht gebracht. Het artikel besluit: „De invloed van televisie is enorm. Waar programma's welke een aureool verle nen aan, of romantisch voorstellen van het kwade, daar is niets meer te ver wachten dan nog groter kwaad. Van welk groot belang is dat het toezicht op de voorlichting van de massa alleen maar geplaatst werd in handen van de meest verantwoordelijke personen, an ders is de mogeUjkheid tot verwezen lijking van het kwaad buiten elk be reik". 2 januari 1978 Ie afdeling: J. C. Hollander W. Markwat 1—0 M. V. d. Waal A. Stolk 1—0 W. I. Peeman C. J. Smit 0—1 2e afdeling: G. Groenendijk W. Tieleman Vs-Va C. Bakelaar C. Via V2-V2 J. Non A. V. Mourik 0—1 P. Lesuis A. Roon O1 3e afdeling: N. van Bracht J. Kruik 0—1 Mariniersweg 281,hk.Hoogstraat R.daml I'sMaandags gesloten Tel. 010-1337441 De gezamenlijke kerkeraden van Stellendam en Ouddorp beleggen zon dag 8 januari een gemeenschappelijke kerkdienst, waarin D.V. ds. J. de Kie vit afscheid hoopt te nemen van zijn beide gemeenten, die hij ruim 4 jaar heeft moigen dienen. Deze dienst wordt gehouden in het Verenigingsgebouw in Ouddorp en be gint 's middags om half drie. Na afloop van de dienst en enige toe spraken is er nog gelegenheid persoon lijk afscheid te nemen van ds. en me vrouw de Kievit. INGEZONDEN: De gemeente Middelhamis is voor- zins een pad aan te leggen langs de Langeweg aan de Sommelsdijkse zijde vanaf waar eens de zgn. tramhuizen stonden tot de Landbouwschool. Hier mede is een bedrag gemoeid van maar liefst 95.000,—. Zo stond dat in het Eilanden-nieuws van 1.1. vrijdag, nog net in het oude jaar. Wellicht verkeert het bestuur van de gemeente Middel hamis nog in de stemming van de Kerstdagen, zo van „om de goede wiUe", maar voor mij rijzen toch vraagtekens. Wat wordt dit dan wel voor een pad, wellicht voorzien van verglaasde tegels en opgesloten d.m.v. vergulde banden? Neen het wordt een pad dat het karak ter draagt van een verhoogd trottoir. Dus toch wel met tegels en opsluitban- den. M.i. zal dit pad de lengte krijgen van ca. 350 meter en een breedte van ca. 3.50 meter, dus ca. 1225 vierkante meter, af gerond voor wat uitritten en aansluitin gen ca. 1300 m^. En nu het rekensom metje: dat is ca 73,per m^. Nu zal dit bedrag incl. B.T.W. zijn, maar dan is het altijd nog een netto bedrag van ca. 62,— per m^. Maar hier moet ik mijn bedenkingen plaatsen, omreden het navolgende: 1. Een betegeld pad, gefundeerd op een zandbed van 40 cm. voorzien van een draltiering, tegels van 6 cm dik en opge sloten d.m.v. banden, materialen van eerste kwaliteit, behoeft niet meer te kosten dan 46,per m^ netto. 2. Een pad geschikt om bereden te wor den met licht verkeer, evenzo gefun deerd op een zandbed met drainage, doch voorzien van betonklinkerkeien, dik 8 cm. en opgesloten d.m.v. een zgn. koproUaag, mag niet meer dan 42,50 per m^ netto kosten. 3. Een dure oplossing, doch minder ge schikt wanneer de verharding zoals hier in de gemeente veel gebruikehjk opge broken moet worden, is een uitvoering van hoogovenslakken gefundeerd op het hierboven omschreven zandbed en voorzien van één laag asfalt, dik 6 cm. met daarop een zgn. hinderlaag, ook asfalt, dik 4 cm. voor de prijs van ca. 61,50 per m^. Het laatste geval, de meest duurzaam ste oplossing, toch altijd nog goedkoper dan het geplande tegelpad. Dat er bij het aanbrengen van het pad op veel onvoor zien moet worden gerekend, betwijfel Ik, daar is in het afgelopen jaar daar ter- plaatse teveel de zaak voor op z'n kop gezet Vermeld dient te worden, dat in de afgelopen paar jaar op diverse plaat sen zgn. erfverhardingen werden aan gebracht voor de prijs van rond de 20,— a 25,— per m^. Al de door mij genoemde oplossingen zijn gebaseerd op het huidige prijspeil en de prijzen zijn zgn. „gezond", het geen betekent, dat er op een behoorlijke manier een goede verdienste in zit. In mijn ogen is de reeds eerder ge noemde prijs van 95.000,een zgn. „gouden prijs". Waarom dan nu een pad aan te leg gen, dat ca. 25''/o boven het bedrag ligt voor een evenzo goede oplossing? Geeft dit geen bedenkingen? Wordt er zo ge makkelijk met de gemeenschapsgelden omgesprongen, dat er werken door de gem. worden gereaUseerd, die een onbe kend aantal procenten boven de nor maal hanteerbare prijzen liggen? Wel licht dient het aanbeveUng, dat de be groting getoetst wordt aan de hand van openbare aanbesteding. Men is dan ook weer eens blij. De gemeenschap kon er wel eens mee gebaat zijn. Als de ge meente aan het begin van een jaar, waarin te voorzien is, dat ook in boven omschreven zaken op de kleintjes gelet dient te worden, al zo makkelijk de cen ten laat rollen, waar zullen we dan over een jaar zijn. Heren raadsleden, let op uw en onze saeck. Met dank aan de redactie voor plaat sing van dit ingezonden schrijven, waarvoor de verantwoording berust bij A. G. van Duist. Middelhamis, Langeweg 144. Het is ons een behoefte onze lezers en de himnen, zowel als de velen met wie wij door andere banden verbonden zijn, voor het nieuwe jaar veel heil en zegen toe te wensen. We doen dat als redactie mede namens alle mede werkers van de krant en de direc tie. Wederkerig danken wij voor de vele goede wensen die ons uit uw kring hebben bereikt. Moge het voor U en ons een waarlijk gezegend jaar worden. MELISSANT: Door onoplettendheid is gistermorgen even na half acht de Stellendammer V. in de Staakweg met zijn Datsun achter op een voor hem rijdende kraan van de Fa. Mijnders gereden. Zowel de auto als de kraan voerden de voorgeschreven verlichting. De auto liep zware schade op waardoor de bestuurder klem kwam te zitten. Van hem is overigens in het ziekenhuis een bloedproef genomen. De man had de nacht tevoren nogal ge dronken en had slechts enkele uren ge slapen. Dhr. M. Blokland uit SteUendam was zo behulpzaam om te helpen bij het be vrijden van de Datsun-bestuurder, maar toen hij daarbij een stap achtemit deed werd hij aangereden door de Saab van dhr. Brinkman uit Stellendam. Dhr. Blokland werd met een open beenbreuk in het ziekenhuis opgenomen. ------O------ OOLTGENSPLAAT Tijdens de jaarwisseling, waarin veel vuurwerk de lucht in ging, werden er ook nog diverse vernielingen aangericht. Op een aantal plaatsen werden ver keersborden afgebroken, sommigen gin gen doormidden en weer anderen wer den met de grond gelijk gemaakt. Van de abri bij de bushalte aan het Weespad sneuvelden enkele ruiten en van een bij het postkantoor geparkeerde autobus werd ook een ruit ingeslagen. In de Pieter Biggestraat vsrerd een werkkeet, staande bij het in aanbouw zijnde nieuwe bankgebouw omver ge trokken. De keet werd daarbij bescha digd. Ook moest een brievenbus bij het nieuwe postkantoor het ontgelden (voorbijgangers deponeerden de post stukken weer in de bus) en werd in de telefooncel op het Weespad de haak van het toestel gerukt. Voorts werden enkele poortjes en andere deurtjes en hekjes uit de hangen gelicht en elders neerge worpen. STELLENDAM: Met ingang van 1 jan. is benoemd tot onderwijzer in tijdelijke dienst aan de Groen van Prinstererschool te Middel hamis dhr. A. Dekker, voorheen onder wijzer aan de Herv. school te Stellen dam. DIRKSLAND Het Ugt in de bedoeling dat de aktivi- teiten van een tweetal verenigingen weer beginnen en wel: D.V. maandag 9 januari 1978 in de flat „Vroonlande"; om 3 uur gymnastiek (een half uur) en om 4 uur de zangvereniging „Onder Ons". Beide verenigingen kimnen altijd versterking van het aantal leden ge bruiken. Inzonderheid geldt dat de „zang". Ook buiten de flat mogen lid worden van de zang. Toe, meld U aan. Vooral de tenor-partij zijn heren zeer gewenst U wordt allemaal, dus ook vanzelf de nieuwe leden, met blijdschap verwacht. Laten we zeggen: Tot ziens! OOLTGENSPLAAT Vrijdagavond 30 december ontstond een begin van brand op de boerderij van dhr. J. van Bergen aan de Galatheseweg Een in de keuken staande en in werking zijnde vaat-afwasmachine bleek de oor zaak te zijn. MeUchandelaar, dhr. W. Mourik die de brand ontdekte bestreed met de bewo ners met een poederblusser en emmers water het vuur en met succes. De ge alarmeerde brandweer uit Ooltgensplaat was direkt ter plaatse omreden het korps in de kazerne aanwezig was voor de wekelijkse instruktieavond. Men be hoefde echter geen dienst meer te doen. Na een inspektie door de commandan ten kon de spuit met de bemanning in rukken. Door de rook en de poeder van de blusser waa het in de keuken wel een ravage. Door T.N.O. te Delft is by de gemeen te Goedereede vergunning gevraagd om op de Brouwersdam, op Goerees grond gebied, een zestal propellers te mogen stationeren om daarmee de zijwind-ge- voeligheld van nieuwe auto's te testen. We lazen dat in het periodiek van de Stichting Het Zuidhollands Landschap. De Stichting tekent overigens ernstig bezwaar aan tegen een mogelijke door gang van deze plannen die tot in de wij de omgeving geluidshinder zouden ver oorzaken. „Bij windstilte zou het zo nu en dan voortgebrachte geluid op 2,75 km overeenkomen met een handstofzuiger in iemands hand", aldus het bericht in het „Zuid-Hollands Landschap". Overigens hebben het gemeentebestuiir van Westerschouwen en de bovenge noemde Stichting al hun bezwaren te kennen gegeven en hebben Goerees ge meentebestuur gevraagd de Hinderwet vergunning niet te verlenen. De Stichting vreest dat door het on na tuurUjke geluid van de propellers (elk met een doorsnede van 2 meter) de vo- De vrees van de natuurbescher mers is dat zelfs de laatsten zullen worden verjaagd. gels en ook de zeehonden schrik zal worden aangejaagd. „De kans is zeker aanwezig dait de laatste zeehonden uit het Deltagebied zullen wegvluchten", zo wordt gevreesd. In het betreffende gebied is de zee hondenpopulatie toch al drastisch terug gelopen. In 1975 werd geconstateerd dat van de oorspronkehjk aanwezige vijf tienhonderd dieren nabij het Brouwers- havensegat er nog slechts een achttal resteerden. Door deskundigen is vastge steld dat de laatste jaren het aantal niet verder is teruggelopen waarom de Stich ting er alles aan gelegen is de omstan digheden niet te verslechteren. Met suc ces is daarom vorig jaar gevraagd voor genomen boringen naar de aanwezig heid van olie of gas meer zeewaarts te verplaatsen. Gevraagd werd elke boor- activiteit uit te sluiten binnen een af stand van 2,75 km uit de kustlijn. Die wensen zijn in goed overleg ingewiUigd. NED. HERV. KERK Beroepen te: Maarssen B. Oosterom te Oudewater; Dordrecht en Ridderkerk G. Kunz te Werkendam; Veenendaal G. Kunz te Werkendam. Bedankt voor: Oude Tonge J. v. Roest te Ederveen; Harderwijk C. den Boer te Wageningen; Putten A. Timmer te Lvm- teren. Hardinxveld: Na bevestiging door Ds, L. Romein aldaar, deed Ds. I. Boot, ge komen van Nijkerkerveen, intrede met Micha 5 3. Garderen: Na bevestiging door Ds. H. V. d. Post te Bergambacht met Amos 7 10-17, deed ds. J. Catsburg, gekomen van Katwijk intrede met Johannes 3 29 Jubilea: Ds. J. H. Cirkel, em. pred. te Woudenberg is 40 jaar predikant. Hij begon zijn loopbaan te Leerbroek en stond vervolgens te Genemuiden, Ede, Woudenberg, Huizen, Bodegraven en Bimschoten, waar hem ta 1975 emeritaat werd verleend. Ds. A. Wisgerhof, em. pred. te Vee nendaal, werd veertig jaar geleden be vestigd te Schelluinen. Vervolgens dien de hij de gemeenten van Lienden, 's Grevelduin-Capelle, Oldebroek en Vee nendaal. GEREP. KERKEN Beroepen te: Semarang A. Schiebaan te Veldhoven. Aangenomen naar: Semarang A. Schiebaan te Veldhoven; Groningen W. Blanken te Veendaal. Bedankt voor: Aknkerk J. v. Echten te Bunschoten. GEREP. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Smithsville (C) S. Cnos- sen te Spakenburg. Aangenomen naar: Dronten S. de Vries te Blokzijl; Dronten (b.v.) H. v. d. Kwast te Amsitelveen. Bedankt voor: Dalfsen S. de Vries te Blokzijl; Gorkum M. Blok t© Waardhui zen. CHR. GEREP. KERKEN Bedankt voor: Woerden A. Bijkerk te Aal ten; Westzaan C. v. d. Weele te Hui zen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Beekbergen J. M. Kleppe te Woerden; Nieuwerkerk R. Bogaard te Leiden; Amsterdam C. v. d. Poel te Yerseke; Groningen J. Verwey te H. I. Ambacht; Rotterdam M. Mondria te Waardenburg. Aangenomen naar: Ermelo C. Hege- man te Veenendaal. Bedankt voor: Brakel, Enschede, Leerdam, Nijkerk en Rhenen C. Hege- man te Veenendaal; 's Gravenzande P. OUDDORP Ophalen oud papier Zaterdag 7 januari wordt weer oud pa pier opgehaald. WUt U het bundelen s.v.p.? Opbrengst vorige keer 404,80. OOLTGENSPLAAT Oud-inwoner overleden Op donderdag 29 december j.l. over leed op de leeftijd van 82 jaar in een ziekenhuis in zijn woonplaats, de heer Evert Mastenbroek, wonende 's-Graven- zandelaan 28 te 's-Gravenhage. De over ledene die ongehuwd was is de laatste van een geslacht van zeven broers en zusters. Hij was een broer van mej. Lena Mastenbroek, die vroeger een kruide nierswinkeltje had aan de Molendijk. Bij de meer oudere inwoners wel be kend. SINT ANNALAND Gouden bruiloft. Donderdag 29 dec. vierde het echtpaar L. van Splunter - M. van Splunter-Gunter, wonende in de Tienhoven het gouden huwelijksfeest. Het echtpaar heeft 5 kinderen, 7 klein kinderen en 3 achterkleinkinderen. Dhr. van Splunter is 76 jaar en zijn vrouw 75 Beiden genieten nog een goede gezond heid. Beroep aangenomen. Drs. M. D. Geu ze uit Kenya heeft het beroep, dat door de kerkeraad van de Herv. Gem. van St. Annaland op hem had uitgebracht aan genomen. HELLEVOETSLUIS Uitslag verloting kleindieren- sportvereniging „Fauna Sport" Ie pr. nr. 568; 2e pr. nr. 1881; 3e pr. nr. 700; 4e pr. nr. 849; 5e pr. nr. 937; 6e pr. nr. 942; 7e pr. nr. 933; 8e pr. nr. 2403; 9e pr. nr. 2132; 10e pr. nr. 8; 11e pr. nr. 961; 12e pr. nr. 254; 13e pr. nr. 2202; 14e pr. nr. 1132; 15e pr. nr. 505; 16e pr. nr 1660. Honkoop te Kampen; Aalburg J. Koster te Bameveld. GER. GEM. IN NED. Beroepen te: ChiUwack J. de Groot te Rijssen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1